Sporthirlap, 1933. november (24. évfolyam, 87-94. szám)

1933-11-13 / 89/a. szám

10 MLE—Sóskúti SE 2:1 (1:9). Mar­tonvásár. Bíró: Macsi. Góllövő: Var­ Ka és Csik. SzAK II.—Cukorgyár 3:9 (2:0). — Szolnok. Bíró: Kiss. Gólrugók: Csu­torái (2) és Drap III. V. Remény—Fóti SE 1:9 (1:0). — Fót. Bíró: Kozanek. S. Törekvés—NLE 4:1 (1:1). Sós­kút. Bíró: Deák. Pelikán és Liebe (3), góljaival győzött a Törekvés. Keleti alszövetség I. osztály NyTVE—NyAFE 5:3 (3:2). Nyírbátor. Bíró: Kupinszky dr. A szabolcsi derbi szép, élvezetes sportot nyújtott. A NyAFE volt a jobb együttes, két ízben 1s ve­zetett a meccs folyamán, de a szerencse az NyTVE mellé állott. A meccs gólszerzői: Szalay (1), Pászkai és Leveles (öngól), illet­ve Hernádi III., Hernádi II. és Mező. DEAC—Kisvárdai SE 2:0 (0:0). Debrcen. Bíró: Debreceni. A DEAC nehezen szerezte meg a két pontot. Két 11-est nem tudott értékesíteni, azonkívül négy kapufát is rúgott. A két gólt Mol­­dován és Kapros rúgta. Kitűnt: Jacsó, Fejér dr., illetve Bodnár DVSC—DVSE 4:1 (3:0). Deb­recen. Bíró: Szántó. A vasutasok könnyen győztek. Pálinkás lövi szabadrúgásból az első gólt, majd utána Szabó és Nizsnik eredményes. Fordulás után Kán­tor góljára Varga révén válaszol a DVSE. DTSC—DTE 3:0 (1:0). Debre­cen. Bíró: Tomasek (szükség­bíró). A szebben játszó DTSC rá­szolgált az eredményre. A D­TE- ből három játékost kiállított a bíró. Góllövő Bobák III., Bobák I. és Papp. A DKASE—NyKISE meccs Debrecenben az eső miatt el­maradt. P. MÁV—Mátészalkai TSE 2:1 (1:0). Püspökladány. Bíró: Schön. Mind a két csapat tartalé­­kos volt. A MÁV játszott fölény­ben, de a lelkes szalkaiakkal mégis nehezen boldogult. A ladá­­nyi gólokat Marton (H­erber és Rosenberger, a szálkáit Kun lőtte. II. osztály DMTE—DTE II. 6:0 (2:0). Debrecen. Bíró: Weisz S. Gól­lövő: Szabó, Németh Kónya, Bruckner és Szikszai (2). WFC—Postás 1:0 (3:0). Deb­recen Bíró: Grossmann. A gólt Szabó lőtte 11-esből. Nyugati alszövetség I. osztály SVSE—Sz. MÁV 2:2 (2:2). Szombat­hely, 1009 néző. Bíró: Koch. A nagy sárban sokat csúszkáltak és estek a játékosok s több nagy helyzet is sárba ragadt. Már a 3. percben Mart 11-est vét, de Erzinger II. rossz lövését Sas fogja. A játék szép. A 20. percben Tanai jó beadását Zsolnai a hálóba fejeli. 1:0. A 27. percben Zsolnai kornerét Tanai, a másik szélső fejeli be. 2:0. A MÁV most nagy erővel fekszik a játékba s gyorsan egyenlít is. A 33. és 34. percben Paár szerez két dugót. 2:2. Szünet után a MÁV kimondott fö­lénybe kerül s az SVSE csak az utolsó tíz percre szabadul fel. Kitűnt: Sas, Iván, Gazdag, Paár MÁV, Berényi, Kövecses, Fekete, Etzinger I., Zsolnai és Horváth SVSE. A II. ker. SC—DAC mérkőzés el­maradt, mert a győri pályán akkora volt a víz és sár, hogy azon játsza­ni nem lehetett. Tatatóvároson a TAC—TSC mérkő­zés a pálya rossz állapota miatt, elmaradt. A helyi derbit jelentő meccs most már másodszor maradt el. Az első alkalommal a kért fővá­rosi bíró nem jelent meg. II. osztály Szombathelyi csoport Zalaegerszegi TE—PVSE S:9 (4:9). Pápa. Bíró: Rosenberger. A ZTE nagy technikai­­elsőbbségét durva­ságokkal igyekezett ellensúlyozni a pápai csapat, de ez alig sikerült. — Góllövő: Szekrényes, Filkovics, Mar­tinka (2), Borbély és Illés ,öngól). Sz. MÁV—Tapolcai SAO 2:1 (2:0). Szombathely. Bíró: Mester. Góllövő: Szabó, Kis MÁV és Komatics TIAC. Győri csoport A GyTC—GyAC II. mérkőzést a pálya rossz állapota miatt nem le­hetett lejátszani. Fehérvári csoport PLTE—ARAK 2:2 (1:0). Székesfe­hérvár. Bíró: Feldmann. Gólszerző: Ditrich és Jámbor PLTE, illetve Tvordy és Varga II. (II-esből). SzAK—Siófoki SE 1:1 (1:1). Szé­kesfehérvár. Bíró: Fritz. Góllövő: Kovács SzAK, illetve Hegedűs. Fűzfői AK—VTC 3:1 (0:0). Vesz­prém. Bíró: Gray II. A mély tala­jon a jobban felkészült FÁK si­mán nyert. Góllövő: Serfőző (3), 111. Novák I. — FÁK II.—VTC II. 5:0 (2:0). Északi alszövetség I. osztály SBTC—MOVE Egri SE 12:1 (6:0). Salgótarján, Biró: Szlavkovszky. Az országos bajnok kitűnő Vallsorával hengerelt. A gólokon Takács Isl. (5), Zsengellér (3), Stirbicz (3), Magyar, illetve Sztojka osztozott. PRVSE—Bánszállási TK 9:0 (2:0). Zagyvapélfalva. Bíró: Glück (Bp.). Az újonc BTK erősen másodrendű szerepet játszott. A pálfalviak Bakó (3), Tóth (2), Herich (Hősből), Markovics (3) dugóival nyertek. 1—1 játékost kiállított a bíró. DVTK—MVSC 5:1 (1:1). Diós­­győ­r. Bíró:­ Hajdú. Mind a két fél­időben a DVTK volt erős fölényben s a győzelemre még ilyen arányban is rászolgált. Góllövő: Kádár (3), Srácz I. (2), Il. Dóri. Jól játszott Padányi, Koza, Gottre DVTK, Dóri, Béres és Móri MVSC. PTK—Diósgyőri AC 4:1 (2:0). Pe­reces. Bíró: Skrada. A PTK már az első tíz percben­­2:0-ra vezetett s utána kissé kényelmeskedett. Góllö­­vő: Marczinaskó (2), Kovács, Cza­­pák, illetve Demek. SSE—SAC 1:1 (1:1). Sátoraljaúj­hely. Bíró: Merz. A sáros pályán reális játékról szó sem lehetett. Vaiez dugójával a tarjániak vezettek, majd Brezovszky H. egyenlített. Kábít: Csala, Vics, Rigó SSE, Dankai, Ma­lomhegyi és Páti SAC. II. osztály PTK II.—MMTE 3:3 (1:0). Pere­ces. Bíró: Mayer. Góllövő: Mierzva, Kovács, Vajda (öngól) PTK: Grün­­wald, Pimpi és Esztojka MMTE: MAFC—DAC II. 4:0 (2:0). Mis­kolc. Bíró: Lissauer. Góllövő: Mester (2, egyiket 11-esből), Buri és Sl­rek. DVTK II—Szujhelyi MÁV 3:1 (3:0). Diósgyőr. Bíró: Ponyi. A baj­­nokjelölt MÁV­ súlyos veresége nagy meglepetés. Góllövő: Mitterbach (3), Kardos (2), Hruz, ill. Dutkovics. PROSE II—SFC 5:2 (3:2). Zgo­­vapálfalva. Bíró: Völker. Góllövő: Jedrejcsik (5), illetve Csiske (2). — PROSE Akarat—ZISE 1:0 (1:0). Salgó-serleg. DVTK—SILC I 6:0 (1:0). Ózd Bíró: Gyúrják. Állandó fölény. A SILCs nyolc emberrel védekezett Góllövő: Alberti (2), Natter (2), Tímkó­ és Pakocs. Déli alszövetség Szegedi alosztály I. osztály SzAK—SzTK 1:0 (1:0). Sze­ged. Bíró: Sugár. A két régi ri­vális csapat találkozása nem va­lami nívós játékot hozott. A SzAK csak nehezen vívta ki a győzelmet. A meccs győztes du­góját az első félidő 19. percében Stemler szerezte. Kitűnt: Varga, Korom, illetve Tóth, Kecskés és Bárkányi. Móraváros—UTC 3:2 (2:1). Szeged. Bíró: Komlósi. Kemény mérkőzés. A jobb Móraváros megérdemelte a két pontot. A 20 percben Wittmann lövi 11-esből a Móraváros első gólját. Két perccel később Borosok eredmé­nyes. Most feljön az UTC és Helybeli szépít. Fordulás után Sánta 3:1-re növeli a gólarányt. Az utolsó előtti percben Szabó II. szerzi az UTC második gólját. MÁK—SzTE 5:4 (4:2). Makó. Bíró: Frankel. Az első félidőben némi szerencsével a MÁK már 4:0-ra vezet. Ezután a szentesiek lábra kapnak, szépítenek és vé­gül csak egy kihagyott tizen­egyes miatt szenvednek veresé­get. A mérkőzés góllövői: Vida (2), Almási, Balogh és Horváth, illetve Cibulás (2), Szemerédi és Laki. REAC—HMTE 7:1 (3:1). Sze­ged. Bíró: Lőwy H. A KAEC legutóbbi gyengébb játéka után ismét kivágta a rezet és könnyen győzött a meglepetésre készülő HMTK ellen. Az első gólt Solty IV. szabadrúgása eredményezi. A 12. percben Kovács egyenlít. Ezután Solty IV. kihagy egy büntetőt. A 25. percben Fekete­kovács és két perccel később Tóth II. rúg dugót. 3:1. Fordulás után Jávor négyre emeli a szerze­­di gólok számát. A 25. percben ismét tizenegyes a HMTE ellen, Solty értékesíti. A 26. percben újból Feketekovács a góllövő. 6:1. Végül Jávor bombája jelenti az utolsó dugót. Jó: Tóth III., IL, Sípos, Bukovetzky, illetve Nacsa, Héjjá és S. Kiss. HTVE-KTE 3:1 (2:0). Hód­mezővásárhely, Bíró: Lapu II. A kecskeméti csapat az ősz fo­­lyamán már másodszor játszott a Vásárhelyen s néhány játékosá­nak kíméletlen, durva játékmo­dora miatt most is rossz benyo­mást hagyott hátra. A meccs majdnem botrányba is fulladt a második félidőben. Az I. félidő­ben a HTVE határozott fölény­ben játszott. A 28. percben Se­bes éles, sarkos lövése hozza meg az első dugót. A 42. percben a kitűnő Gonda még a kapust is kicselezi s úgy teszi a hálóba a labdát. Szünet után feljött a KTE s úgy látszott, hogy ko­moly veszély fenyegeti a Vívó­kat. Majtán vagy 40 méterről be is vág egy dugót. Innen azonban elfajul a játék, a közönség több­ször is berohan s csak nehezen lehet tovább játszani. A HTVE 11-esből növeli előnyét (Török­ lövi be). KTK—Cso­K 1:0 (0:0). Csongrád. Bíró: Horváth F. Az első félidőben egyenrangú elen­­felek harcát mutatja a játék, mind a két csapat több jó hely­zetet hagy ki. Szünet után a KTK beszorul. A 35. percben a CsAK gólt szerez, de a bíró les címén nem adja meg. A CsAK továbbra is támad, de siker nélkül. A 40 percben Para lesgyanús helyzet­ből indul, beadását Kern Oláht fellökve teszi a hálóba. Nagy fel­háborodás, a közönség beront a pályára s a bíró lefújja a mér­kőzést. (Később azt mondja, hogy azért fújta le a meccset, mert letelt a játékidő. Ez nagy tévedés, még öt perc hátr­a volt.) KAC—SzVSE 9:2 (4:1). Kecske­­mét. Bíró: Horváth J. A KAC csa­­társora ragyogó formában van. Virág II. révén már a 3. percben a Vas­utas vezet. A 15. percben ■ Aszódi egyenlít s utána Návaj mester hár­mast csinál. Szünet után ismét az SzVSE rúgja az első dugót Lajtos révén. Utána Korányi jön két góllal (a másodikat II-esből lövi), majd Sipos s a végén kétszer is ismét Ná­­vaj eredményes. A mezőny kimagas­lóan legjobb embere Návai volt. Jó még: Aszódi,, Sipos, Korányi, Kli­­ment KAC, Jékei, Rácz, Szilaj, Barát és Virág SzVSE. — Piarista g.— Keresk. 4:2 (0:0). Serleg-mérkőzés. II. osztály Reménység—Szentes TE II. 8:1 (4:1). Félegyháza. Bíró: Forgó. Vé­gig nagy fölényben volt a Remény­ség. Góllövő: Pór (8), Vidács, Tari, ill. Mácsai (II-esből). KVSE—Kecskeméti TE II. 3:2 (2:0). Félegyháza. Bíró: Osztrogo­­nácz. A KVSE már 3:0-ra vezetett. Góllövő: Fekete (2), Palási, illetve Bucsa (2). Rákóczi—MÁK II. 2:2 (1:1) Makó. Bíró: Nagy. Egyenrangú el­lenfelek küzdelmét mutatta a mér­kőzés. Postás—SzVSE II. 2:0 (1:0). Sze­ged. Bíró: Reményffy. A jobbik csa­pat győzött. Kisteleken a KITE—REAC II bajnoki mérkőzés a kiküldött bíró meg nem jelenése miatt elmaradt. A barátságos meccsen a KITE 5:3 (2:0)-ra nyert Gerger (4) és Földesi góljaival. Csabai alosztály I. osztály OMTK—Sarkadi CASE 4:2 (2:1). Orosháza, Bíró: Molnár dr. A játék­idő kétharmad részében az OMTK támadott. Szünet után a bíró erély­­telensége következtében a küzdelem meglehetősen eldurvult. Gól­lövő: Rajki II., Magocs, Rosta I. és Bánki, ill. Csuvarszki és Sárközi. Jó: Stajk, I., Magyar, Magocs OMTK, Iga, Nagy és Sárközi SCALE. Orosházi TK—BTE 1:0 (1:0). Bé­kés. Bíró, Veres. Az OTK remek hátsó formáció révén mind a két fél­időn át uralta a mezőnyt, csatárai azonban, amit csak lehetett, kihagy­tak. Az egyetlen dugó Dorogi nevé­hez fűződik. A mezőny legjobbja Nédó OTK volt. Kívüle Szilva I., Zatykó OTK, Adorján, Csüllög és Nagy BTE játszot jól. ETC—Tótkomlósi TC 3:2 (2:1). Elek, Bíró, Boros. Szép napos időiben zajlott le a mérkőzés a kitűnő talajú füves pályán. A TTC már javul s kis szerencsével most is szerezhetett volna pontot. Góllövő: Brandt II. (2), Kukla II., illetve Kovácsik és Szatler. MAFC—M. MÁV 1:0 (1:0). Me­zőtúr. Bíró: Klein. A helyi derbi 800 nézőt vonzott. A sártaposást a MAFC jobban bírta s fölényben játszott. A mérkőzés egyetlen gólját Csere lőtte. A MÁV is lőtt egy dugót, de a bíró nem adta meg. Kiss MAFC megsé­rült. GyAC—CsAK 5:0 (2:0). Gyula. Bíró: Pataky. Az ezrfőnyi közönség előtt remek játék­ után győzte le a GyAC ősi ellenfelét. A GyAC kezdés után rögtön nagy iramot diktál. Galbács jó kornert küld befelé, amit Schmidt a gól­ba fejel. A CsAK feljön, Balogh lövése a kapufát találja. A gyu­laiak halfsora azonban mind­jobban belemelegszik a játékba és egymásután küldi előre a jobbnál jobb labdákat. A 23. perc­ben Csonka Fodort szökteti, aki a bőrt Gog elé tolja és 2:0. A bíró téves ítéletei felizgatják a közönséget. Egy percig szünetel a játék. A 43. percben Schmidtet Forschner felvágja, Forschner eszméletlenül marad a földön és csak percek után tér magához. A II. félidőben kissé alább hagy az iram. A CsAK támad többet, de nem veszélyesen. Lassan újra a GyAC veszi a kezébe a játék irányítását. Fodor kapásból vág­ja a bőrt a hálóba. 3:0. Később Schmidt szabadrúgása után kava­­rodás támad a CsAK-kapu előtt és Fodor eredményes. Az utolsó gól ismét Fodor érdeme. Cs. MÁV— Előre 4:1 (1:1). Békéscsaba. Bíró: Vecsernyés. 1000 néző volt kiváncsi a derbi­re. Sáros, rossz pályán, de szép, napsütéses időben került a meccs lejátszásra. A 23. percben Filyó sarokrúgása a hálóban köt ki. 0:1. A 40. percben Mátyás II. a 16-oson kézzel érinti a labdát. A szabadrúgást Zsilinszky az Előre­­játékosok sorfala között lövi a hálóba. A 43. percben Serban II. rúgását a kapufa menti. Szünet után a 7. percben Ancsin gyen­gén lő kapura, de Istvánffy is gyámoltalan és a labda a kapu­lécről gurul a hálóba. A gól fel­villanyozza a MÁV-ot. Istvánffy újból hibáz, Ancsin eredményes. Az Előre tizenegyeshez jut, de Valentini lövését Mester védi. A 25. percben Laczkó rúgja az utolsó dugót. A MÁV némi sze­rencsével harcolta ki a győzee­­met. Az Előre szükségkapusa csődöt mondott. Kitűnt: Ancsin, Zsilinszky, Uhrin, Laczkó, illetve Mátyás I., Mátyás II. és Kolim. MTE—Gyulai TE 4:1 (3:0). Me­­zőkovácsháza. Bíró: Faragó. A ve­zető GyTE alaposan kikapott. Még­pedig teljesen reálisan. Brach révén már a 4. percben vezet az MTK. A 32. percben szép támadás után Deák növeli az előnyt, majd rögtön utána Arató szerez újabb dugót 3:0. Szü­net után a 35. percben Brach 4:0-ra hozza fel a csapatot. A 44. percben Vizslán saját kapujába lövi a labdát 4:1. Kitűnt: Vizslán, Simon, Deák, Berger MTE, Rajki és Nagy GyTE. II. osztály Békési ISE-OFC 7:1 (2:0). Oros­háza. Bíró: Mácsai. Góllövő: Wenek­­heim György gróf (3), Bartalics (2), Tóth I., Lipcsei I., illetve Lénárt. Sz. Bocskai—Kondoros­ TE 3:2 (1:1). Szarvas. Bíró:­ Lefkovics. Sze­rencsés győzelem. Góllövő: Furák (2), Melis, illetve Kiss (2). Délnyugati alszövetség Pécsi alosztály: MTE—DPAC (Pécs) 1:0 (1:0) Mohács. Bíró: Strenger. A II. fél­idő 8. percében egy mohácsi játé­kos kiállítása miatt botrány, tört ki és a bíró lefújta a mérkőzést. A gólt a 30. percben Janka lőtte. A meccs elején Berta MTE a karját törte. DVSC—Nagymányoki SE 4:1 (1:0). Pécs. Bíró: Láng. Erős mérkőzés, az NSE az utolsó percig nem adta fel a harcot. Sértő, Fi­­scher és Sértő dugójával már 3:0- ra vezet a DVAC, amikor Orosz I. megszerzi az NSE dugóját. A vég­eredményt Kujtor állítja be. PAC—Komlói SE 3:2 (3:1). Pécs. Bíró: Krausz. A PAG jól kezd, de annál rosszabbul folytatja. A KSE egy pontot megérdemelt volna. Muszti II. két dugóval kezd, majd Temesi folytatja s máris 3:0. Szünetig Rozenbach szépít, majd a II. félidő végén Ruzsinszki lövi a második komlói gólt. PEAC—PETE 2:0 (1:0). Pécs. Bíró: Csik. A nagy iramú mérkő­zésen a szerencsésebb csapat győ­zött. Az I. félidő 35 percében Drosnyák, a II. félidő 40. percében Farkas a gólszerző. A PETC egy 11-est kihagyott. A mezőny leg­jobbja Simon, a PEAC kapusa volt. PSC—TSE (Szekszárd) 1:1 (0:0). Pécs. Bíró: Bizse. Egyen­rangú elem­felek küzdelméből igaz­ságos eredmény született. A PSC a 10. perctől tíz emberrel játszott, mert Salamon sérülése kiújult. Cél­nélküli 1. félidő után Csala dugó­jával vezet a PSC, majd a 30. percben Kovács egyenlít. PVSK—LSE 4:1 (0:1). Siklós Bíró: Rosenfeld E. Az I. félidőben a SSE jobb, de csak 11-es révén vezet (Frieg lőtte be). Szünet után rákapcsolnak a pécsiek s potyognak a gólok. Jankovics szerez kettőt, Liechtenstein és Putzer pedig egyet-egyet. Kaposvári alosztály KTSE—SBTC 3:1 (2:1). Kaposvár. Bíró: Horváth. A bajnokságra törő simontornyai csapatot a lelkes Tu­rul némi szerencsével győzte le. — Góllövő: Miklósi (2), Fábián, illetve Raják. Az SBTC kihagyott egy 11-est. KPAC—Csurgói TK 4:9 (2:9), Ka­posvár. Bíró: Simon. Nagy fölény mellett nyert a Petőfi Tadics II. (2), Tadics I. és Kővágó dugóival. A KRSC—Barcsi SOK (Kaposvár, KRSC-pálya) a rossz állapota miatt elmaradt. NTE—Dombóvári VOGE 2:9 (1:9), Nagykanizsa. Bíró: Rákóczi. Az NTE gólokkal volt jobb, mint az eredmény mutatja. Az I. félidő 5. percében Csősz kornerét Horváth to­vábbítja a hálóba. A II. félidő 30. percében újabb Csász-kornert Hitter vágja be gyilkos erővel. A mezőny legjobbja Ritter (centerhalf) volt.­­• Kitűnt még Czigler, Engelleitner NTE, Szajkó, Korpádi és Héjjas dr. (a BEAC gátfutó) VOGE. NTSE­—Nagykanizsai Zrínyi TH 1:0 (1:9). Nagyatád. Bíró: Fürst. A lelkes hazai csapat Németh dugójá­val nyert. Bajai alosztály Bátaszéken nem került sor a BTC —KAC mérkőzésre, mert azt a BTC lemondta. BTSE—Bácska 2:1 (9:1). Baja. — Bíró: Demján. A helyi derbi heves harcot hozott. Az I. félidőben Vá­rad­ büntetőből elért góljával vezet a lelkes Bácska A Turulból a bíró kiállítja Kochot, de a BTSE tíz emberrel is tartja magát. Szünet után 11-es a Bácska ellen. Ezt Ko­vács belövi. 1:1. Továbbra is marad a BTSE-fölény. A döntő gólt Kor­­nerből Kovács fejeli. Jó: Barna, Román, Kovács, Tadity BTSE, Hor­váth, Stark és Messinger. JTE—Bácsalmási SC 3:3 (1:0).­­ Jánoshalma. Bíró, Maros. Csapkodó játék, némi BSC fölénnyel. Góllövő: Vuiti, Kender, Hideg, ill. Bo­dics (21, Romácz. Hétfő, 1933 november 13. Szkatyit nem lehet elemelni — Saját tudósítónktól — Schmidt Istvánról, az URAK el­pusztíthatatlan játékos-vezetőjéről van szó. (Röviden Szkatyinak hív­ják.) Az idei szezonban állandóan csapat­összeállítási gondokkal küzdött a palotai klub. Eleinte Kulcsár Sándor intéző ugrott be kisegítőnek. Tegnap azonban egyszerre két játékos állt le, úgyhogy Kulcsár — egyedül — kevésnek bizonyult. — Nincs más hátra, elő kell venni az öreg Szkátyit — állapították meg. S tényleg úgy állt fel a csapat, hogy, Schmidt és Kulcsár, volt a bekkpár. Schmidt negyven, Kulcsár pedig harminc éves. Tehát nem lehet mondani, hogy „ifi” védelem játszott. A vészmadarak már előre mond­ták: — Na, ma megint nagy ruhát kapunk! Ám a­­kishitűeknek nem volt igazuk. A két „öreg” olyan nagyszerű teljesítményt produkált, hogy nagy­részt az ő számlájukra lehet írni a váratlan 2:0-ás győzelmet. Hiába, a Szkatyit nem lehet el­temetni ... Franciaország A VIENNA GYŐZÖTT PARIS­BAN Páris: Vienna—Racing Club 4:2 (4:2). Az osztrákok végig fölényben voltak. — All Pacific —Club Francais 2:2 (1:0). A délamerikai csapat szombati ber­lini veresége után nyomban vo­natra ült és vasárnap délután már Párisban játszott.