Sporthirlap, 1934. február (25. évfolyam, 10-17. szám)

1934-02-12 / 12/a. szám

Hétfő, 1934 február 12. Nagy formában játszva biztos fölénnyel győzött a Bocskai a főiskolai válo­gatott ellen Bocskai-Főiskolai válogatott 4:0 (2:0) Góllövő: Vince, Teleki, őr­, Hevesi Debrecen. Bíró: Debreceni A debreceni közönség meglepő szép számmal vonult fel a mérkő­zésre. Mintha csak megérezte volna, hogy milyen jó meccs ké­szül. Mert jó futballt hozott a két csapat találkozója. Mind a kettő, de főleg a Bocskai úgy játszott, mintha legalább is má­jusban tartanánk már. Az ezer főre tehető közönség sorában ott­ volt a debreceni egyetem tanári karának is sok tagja, élén Varga Zsigmond rek­torral, így álltak ki a csapatok: Bocskai, Alberti — Vágó, Janzsó — Palotás, Gyulai, Re­viczky — Markos, Vince, Teleki, Eőry, Hevesi. Főiskolások: Goda — Kará­csonyi dr., Szántó — Simon, Ser­­főző, Jacsó — Tóth, Feketekovács, Solti, Iványi, Bukovetzky. A Bocskai szép támadásokkal kezd, a főiskolások az első per­cekben megilletődve és mereven mozognak. A 10. percben Teleki pompásan íveli át a labdát Vincé­nek és az összekötő kapásból re­mek gólt vág. 1:0. A főiskolások már javulnak, de azért a debreceniek irányítják a játékot. Hevesi remek átadását Markos vágja kapásból alig mellé, majd a 26. percben Markos betolja a labdát Telekinek és Teleki elegáns, lapos paszt tálal a hálóba. 2:0. A leereszkedő köd zavarja a já­­­tékot, de hamarosan tisztulni kezd. Vince kapás­lövése kapufát talál, utána pedig kezdődnek a cserék. Eőryt Dóczé váltja fel, a vendégcsapatban pedig Simont a gerelyvető Várszegi. Várszegi az­zal mutatkozik be, hogy csúnyán összefut Telekivel. Teleki össze­esik és mindenki a legrosszabb­­tól tart. Az öltözőben kiderül, hogy­­ szerencsére nem komoly a baj, de egy erősebb rúgás érte a sípcsontját. Teleki természetesen nem játszik tovább, Vince húzódik be­ középre és Kovács jön be össze­kötőnek. Most már gyengébb kissé a játék, csak egy-két sarokrúgás történik még szünetig. Félidőben a főiskolásokhoz Gyu­lai megy be bocsánatot kérni Ka­rácsonyi dr.-tól, akit alaposan orron rúgott, a Bocskai öltözőjében pedig Várszegi látogatja meg Te­lekit. Eőry, Dóczé balszárnnyal vág neki a második félidőnek a Bocs­kai. A főiskolásoknak most megy a játék, csak az a kár, hogy Solti nagyon álmosan mozog. Közben is­mét bejön Hevesi (Dóczé helyére) és beadásából mindjárt gól is szü­letik: Eőry lövi. 3:0. (30. perc.) Változatos játék közben az utolsó percben Hevesi szerzi a negyedik dugót. 4:0. A Bocskainál a Markos, Vince, Teleki trió volt nagy ismét, de a többi játékosok is mind jó formá­ról és kondícióról tettek tanú­bizonyságot. Az előjelek arra mu­tatnak, hogy a Bocskai tavasszal nagyobb lesz, mint ősszel volt. A főiskolásoknál nagyszerűen működött a védelemben Goda és Szántó, a fedezetsorban meglepő jónak bizonyult Serfőző. A nagy neveket felvonultató csatársor némi csalódást keltett, igaz, hogy a Bocskai-védelem nehéz dió. Solti minden ambíció és kedv nélkül csak lézengett a pályán. Miért vál­lalja a játékot, ha nem akar ját­szani ? BMTE-Bak TK 8:1 (*:•). Buda­fok. Bíró: Pencz. — BMT­E: Nem­esek — Winezheim, Beér — Frey (Szikk), Borhy, Virág — Ober­­m­ayer, Száger, Suitzl, Lindmayer, Kardos. — Bak TK: Enyedi — Sár­kány, Losonci — Lusztig, Gedai, Ko­lontár — Knyazovitzky, Kutik, Hoffmann, Hajdú, Satek. A nehéz, sárostalajú pályán a BMTE köny­­nyen győzte le profi ellenfelét. A gólok a következő sorrendben estek: Borhy (11-es), Lindmayer, Bitzl,, Lindmayer, Száger, Lindmayer, Száger, Kitzl, illetve Kutik. Kitűnt a BMTE-ből Száger, Obermayer, illetve Enyedi és Gedai SzAK—UTC 6:1 (4:0). Sze­ged. Bíró: Léb. Az I. félidőben a SzAK jobb volt, de szünet után már egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult az UTC. A dugókon Wahl dr. (2), Kertész (2), Korom, Réti, illetve Marosán osztozott. — SzAK ifj.—UTC ifj. 3:0 (1:0). — SzAK II.—UTC II. 1:1 (1:0). Erzsébet—Droguisták 2:1 (2:0. — Pesterzsébet. Bíró: Németh. Erzsé­bet: Léderer — Seres, Laky — Ma­jor, Kapta, Purczeld — Uitz, Be­­recz, Létai, Urbancsik, Berecsky I. — Droguisták: Verő — Sötér, Fo­goly III. — Kristóf, Basky, Hege­dűs — Mohácsi, Kisutzky, N­asz­hanna, Fleischmann, Tar (Béres). — A játék elején Kisutzky — Léderer —Mohácsi összecsapás után Léderer sérülten hagyja el a pályát. Helyét Bereczky II. foglalja el. Mohácsi kapuralövése után az erzsébeti Jobb­­szárny által kidolgozott helyzetet Urbancsik értékesíti. 1:0, öt perc múlva Sőtér elnyomja Létait. A II-est Berecz belövi. 2:0 A Droguis­ták három szép támadást vezetnek, de Kisutzky és Nuszbaum fölé. lé­ Szünet után a helyiek vannak fö­lényben, azonban a jól működő Dro­­guista-védelem mindent mont. Az eredmény nem változik. Az Erzsé­betben Laky, a fedezetsor és Berecz játszott jól A Droguistáknál a vé­delem nyújtotta a legtöbbet. Kr­­eutzig agilitásával tűnt ki. Csehszlovákia A tavaszi II. fordulón majdnem az egész vonalon a favoritok győz­tek: Slavia—Csehie Karim­ 5:2 (1:2), Sparta—Bohemians 6:3 (5:2). Teplitzer FK—Viktória Pilsen 3:1 (0:1). Kladno—Zside­­nice 4:1 (0:1). Nachod—Viktória Zsiskov 3:1 (2:0). SCASE—Gyulai AC 2:1 (0:0). Sarkad. Bíró: Danszko v. A nagy sorban lefolyt mérkőzésen az I. félidőben változatos volt a játék, a másodikban ellenben már sarkad­i fölény alakult ki. Sárközi és Szabó góljával már 2:0-ra vezetett az SCASE, amikor Schmidt szépített az­­eredményen. CsAK—Cs. Törekvés 1:0 (2:0). Békéscsaba. Bíró: Román. A CsAK első mérkőzésén biztatóan mozgott. Góljait Győrffy, Ladányi, Rutkai és Hrabovszki szerezte. Néhány CsAK-ista már tip-top formában van. VVASC—URAK 8:1 (2:1). UMTE-pálya. Bíró: Gulik. VRAK: Németh — Kraller, Nagy B. — Molnár, Nagy L., Illés — Janzó, Kármán N­., Vajda I., Marosi, Oláh. Az első félidő még egyen­rangú ellenfelek küzdelmét mu­tatta, szünet után a jobb kondíció­ban levő UVASC biztosan győzött. Az URAK még az edzések elején tart és tartalékosan is állt ki, ez magyarázza a súlyos vereséget. Eredetileg úgy volt, hogy az URAK a Phöbus B­-vel játszik, de a berlini utcai pályát kímélni akar­ták a délutáni bajnoki mérkőzésre és ezért az a mérkőzés elmaradt. MSC—USzSE 6:5 (0:1,). UMTE-pálya. Bíró: Hazai. MSC II.—USzSE II. 3:0 (1:0). UMTE-pálya. Bíró: Kertész. ETO vegyes—BVSE 4:1 (2:0). Svájc FC Chaux de Fonds—FC Zürich 2:0, FC Bern—Blue Stars Zürich 2:0, FC Basel—FC Locarno 2:1, Young Fellows—Young Boys Bern 2:1, Servette Géni—Nordstern Basel 4:0, Grasshoppers Zürich— FC Biel 6:0, Urania Genf—Lau­­sanne Sporis 4:2. Németország Lipcse: Lipcse—Köln 4:0 (2:0). Városközi labdarúgómérkőzés: Franciaország Serleg mérkőzések: RC Áras— Racing Roubaix 12:2, US Toureoing —AS St. Etienne 4:3. Bajnoki mérkőzések: Racing Paris —Excelsior Rou’oaix 3:3, Stade Ren­­nes—Olympique Marseilles 1:0, OGC, Nizza;—SC F-ivois Lilié 0:0, AC Cannes—SC, Sete 4:1, Olympique Lilié—FC Antibes 4:0, SC Nimes— SO Montpellicr. 4:2, CA Paris--FC Sóuchaux 3:2. BEAC—LTE 4:2 (1:2). Lágy­mányos. A BEAC így állt fel: Kintzler — Lovag, Gáspár — Ma­rosi, Gábri, Barczem —­ Novotny, Mezei-Sebő, Vigh, Vermes, Zudla A lágymányosi pálya meglehetős rossz állapotban van. A tartalékos egyetemisták biztosan győztek. Góllövők: Vigh (2), Vermes és Zudla. Az MTK—PSC mérkőzés a hungária úti pálya használhatatlan­sága miatt elmaradt. Szentlőrinc—Hálókocsi 3:2 (3:0). Szentlőric. Bíró, Nyerges. — A profik a következő­­összeállításban szerepeltek: Déri — Szebehelyi NI., Reisner —­ Geguse, Senger, Né­meth — Szebehelyi I., Paksi, Po­­mázi, Schuszter, Mezer. — A pro­fik kondícióbeli fölénye csak az első félidőben érvényesül. A szünet után az amatőrök feljönnek és csaknem döntetlenné teszik az eredményt. Góllövő: Pom­ászi, Pak­si és Schuetter, illetve Török (2). Est—SzNSE 3:2 (3:0). Gól­lövő: Kókai, Szigeti és Túri, illet­ve Szebehelyi N­. (2).­­ ESzSE—MSC 6:5 (4:1). Szent Lá­­zió-teri Bíró:•Kiss. Változatos já­ték. A sáros talajjal mindkét részen inkább a csatárok boldogultak. Gól­­lövő: Kálmán (3), Pócza és Balcsik I. , illetve Hagymás (2), Czimula (2) és Balcsik II. — MSC II.—VESzSE II. 3:0 (1:0). LTK vegyes—BLK vegyes 6:4 (1:3). Pozsonyi­ út. Góllövő: Németh (3), Burgyej (2) és Fekete, illetve Cser (2) és Gug (2). Budape­­ m brkózóipa­nokai: Gyarmati, Fecske, B­ezó, Fzirvák, R­­eczky, Vitális és Váry A nagyágyúk nélkül is jó sportot hozott a verseny — Saját tudósítónktól — Szombat este kezdődött Buda­pest bajnokságának küzdelme a lég- és pehelysúllyal, miután a MÁVAG-nál, ahol a versenyeket rendezték, táncmulatságot is ren­deznek, csak két óra hosszat gyúr­tak­ a versenyzők. Vasárnap folytat­ták a szombaton abbahagyott mun­kát és a közönség a jó sport remé­nyében majdnem megtöltötte a MÁVAG alsó nagy termét. Vára­kozásában nem is csalódott, habár rendkívül módon idegesítette a rendezésnek az a fogyatékossága, hogy­ a szőnyeg, miután a padló síkos volt, a birkózóik súlya alatt állandóan szétszaladt. Ezt más megoldás hijján azután a verseny­zők rugdalták megint össze. A versenyen, mint már jelentet­tük, a nagyágyúk: Papp, Zombory, Kárpáti, Tasnády vizsgák, átigazo­lások, betegség stb. miatt nem in­dultak. Hiányukat észrevette a kö­zönség ámbár a feljavult anyag, különösen a fiatalabbja nagyon jó volt. A kisnehézsúlyban Vitális sze­ rezte a meglepetést. Tussal verte Petőt és Göndört. A nehézsúlyban Váry új sportban verekedte ki magának az elsőséget. (Eddig boxert és ott, is­ válogatott volt.) Részletes eredmények: tigány:'­. ..Qjrármiat, P.I. 'Test­vériség. 2. Aranyi Lajos MTE, 3. Imrei Károly UTE. (7 ind.) Pehelysúly: 1. Fecske Béla MTE, 2. Pintér Gyula Testvériség, 3. Vig András Törekvés. (12 ind.) Könnyűsúly: 1. Biczó Géza Tö­rekvés, 2. Beke Imre Dorogi AC, 3. Fábián Pál B. Vasutas. (12 ind.) Kisközépsúly: 1. Finyák Sándor Győri AC, 2. Kálmán József UTE, 3. Bede Lajos Testvériség. (13 ind.) ■•:*■■■■ Nagyközépsúly: 1. Riheczky Já­nos MÁVAG, 2. Hegedűs Béla B. Vasutas, 3. Tóth István ARAK. (10 ind.) , Kisnehézsyú ly: L Vitális Sándor Dorogi AC, 2. Göndör István Tö­rekvés, 3. Tarányi József MTE. (6 ind.)­­ , Nehézsúly: 1. Váry Sándor MAC, 2. Juhász József UTE, 3. Palotás József B. Vasutas. (5 ind.) A mérkőzések közötti egyik szünetben bonyolították le a Ga­­rai MTK—Kossányi HAC—Né­meth MTK súlyemelés­ kihívási mérkőzést. Ez tulajdonképpen a bajnokság revánsa volt, ahol Garai-­ vereséget szenvedett. A reváns sikerült, Garai (92 és fél, 85, 110) 287 és fél kg összered­­ményt ért el Bossányi (37 és fél, 86, 117 és fél) 285 kg és Németh (82 és fél, 82 és fél 110) 280 kg-jával szemben. 9 Eduard B. (Zwil­inger) nyerte az Allegro-díjat Elmaradt a Mechanikus-hendikep — Saját tudósítónktól — A tegnap délutáni­ ü­getőversenyen, melyet igen nagyszámú közönség előtt bonyolítottak le, a futamok leg­nagyobb része a fogadott lonak győ­zelmét hozta. A Mechanikus-hendikep kevésszá­mú indulója miatt elmaradt, he­lyette azonban két részletben fu­tották le a Csillaghegyi-díjat. Az Allegro-díjat, a már legutóbb formát jelző Eduard B. nyerte meg, egész úton vezetve az osztrák Hol­lary és Pressie előtt. Kitűnő ver­senyt futott még Gallinula, mely a vezetőt fokozatosan, megközelítve, a célegyenesben már-már veszélyeztet­ni látszott Eduard B. győzelmét, amikor ugrálni kezdett s emiatt még a­ messze mögötte lévő Hol vagy és Bessie is megelőzte. Az első futamot a kitűnően star­toló­ Vitézló (Wienner) végigvezetve­­nyerte meg, mivel az első esélyű Vág nem volt hajlandó eljönni he­lyéről. A Charleston-díj, Magvas távollé­­tében Patrícia győzelmével végző­dött. Ili lett az „olasz". Eliász a start­ pillanatában hátat fordított és ezzel sok tért vesztett. A Hol vagy-díjat nagy meglepe­tésre a már régen nem látott Gud­­rune nyerte meg, amely a célegye­nesben biztosan előzte meg az egész úton vezető Kassát. A hendikep első részében a már nagyon esedékes Olivia győzött igen jó stílusban. A futam második rész­lete nem várt izgalmat hozott az­által, hogy a vezető nagy favorit Mályvácska az utolsó fordulóban hi­bát csinált s ezáltal erősen vissza­­esett. Azonban kitűnő hajtója, Fityó hamarosan ,,parírozta" és térvesz­teségét fokozatosan behozva, végül is elsőnek futott át a célon." A közön­­ség Fityót ezért a bravúros hajtá­sáért erős ovációban részesítette. A Csillaghegyi-díj első részletében a Kovács II. által remekül hajtott Iéza győzedelmeskedett igen válto­zatos lefolyású versenyben. Kohinor volt szoros második Pajkos előtt. A verseny második részében a jól startoló Minor egyszerűen beveze­tett. A pótversenyt nem tartották meg. Németország a jég­­hokki Európába­noka Németország-Svájc 21 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0 1:0) — Távirati jelentésünk. — Milano, február 11. Az európabajnoki döntőt ma délután játszotta le Németország és Svájc csapata. A mérkőzés meg­lepetéssel végződött, mert általá­ban Svájc győzelmét várták — bár a szombati sérülések (a Kanada el­leni­ mérkőzésen) alaposan meg­­hendikepelték a svájci csapatot. A mérkőzés hatalmas küzdelmet hozott és csak a meghosszabbítás­ban jutott, a döntéshez. Az első harmad gól nélkül telt el, a máso­dikban Catríni Jaenecke hibájából Svájcn­ak szerzi meg a vezetést. A harmadik harmadban kétségbe­esetten küzd Németország és két perccel a befejezés előtt sikerül is Röhmerinek messziről lőtt éles lö­véssel kiegyenlíteni A meghosszabbításban még foko­zódott a küzdelem hevessége. Svájc állandóan támadott, de Lein­­weber kapus remek védése meg-­ akadályozta a góllövést. A második meghosszabbításban Urbanovszky éles lövése a svájci kapust érintve jut a hálóba. Németország ezzel másodízben­ nyerte meg Európa jégh­okkibaj­­nokságát. KOZMETIKA a Nemzeti Sportuszodában Kvarcolás arcápolás stb. S­portolók­nak Kvarc kezelés ♦ Modern női kozmetika VEGYES HÍREK SYBILLE MEGVÉDTE BAJNOK­SÁGÁT­ Brüsszelben tegnap mérkőzött a belga Sybille a francia Kuméryval Európa könnyűsúlyú ökölvívó baj­noki címéért. Sybille pontozással győzött. A Budapesti Vasutas SC csapata tegnap Mezőtúron Vasutas bajnoki boxmérkőzés keretében 15:1 arány­ban győzte le a Mezőtúri MÁV csa­patát. A bajnok BVSC minden ver­senyzője győzött s csak a Gera—­ Busi meccs végződött döntetlenül. Schmeling—Paolino mérkőzés lesz tavasszal Barcelonában. Berlinben elterjedt hírek szerint ez a megállaz­podás már végleges. Ft-­ képkirakatunkba (Teréz-körút és Fodmaniczky­ utca sarok, posta­­épület) a mai napon 3 drb új felvé­telt állítottunk ki a Magyarország- Ausztria és a BKE­-KKE válogatott ALNACH-féle SPORTCIPŐK Wsiftíje BRATEK LAJOS, n.. Zilpmond­­«- *■ — Speciális fut*-, uirkóló-, boxosó-, Tleócipáfc. - lTelefonhív:V 51—•—71.i gyorskorcsolyázó versenyekről. 1. Az osztrákok csapata. , 2. A BKE és KKE versenyzők csapata. 3. Orczán verseny közben.