Sporthirlap, 1934. március (25. évfolyam, 18-25. szám)

1934-03-12 / 20/a. szám

Hétfő, 1934 március 7. Déli alszövetség Szegedi alosztály L osztály HMTE—UTC 2:1 (1:1). Hársm­ezővá- Gárdoly. Bíró: Frankel. A 20. perc­ben Bíró beadásából Berdics fejeli az első gólt. Mezőnyjáték utána. A II. félidőben beszorul a HMTB, de gólt nem tud rúgni Újszeged. A 20. percben Imre elszalad, bead­ja Szél kapásból a jobb felső sarokba ra­gaszt A játék most eldurvul. A 86. percben Zsembery rúgja az UTC du­góját Utána is nagy UTC-fölény, az eredmény mégis marad. MTK—REAC 2:1 (1:1). Makó. Bíró: Sugár. Nagyszámú közönség előtt gyönyört, fair játék után szenvedte el a REAC első vereségét A mérkő­zés folyamán mindkét csapat csil­logtatta technikai tudását de a hazai nagyobb állóképessége eldöntötte a mérkőzés sorsát Góllövő: Papos (2), illetve Feketekovács. A mezőny leg­jobbja Szél KTE—Szentesi TE 2:1 (1:1). Kecs­kemét Bíró: Szigeti (Bp.). Az első félidőben nagy a KTE fölény. Ezt Kelő gólja is jelzi (11. perc). Szü­net után azonban feljön Szentes és a 11. percben Nyári egyenlít. Most nagy küzdelem indul. A 21. percben Kákonyi góljával győz a KTE. SzVSE—KTE 1:8 (1:8), Kiskun­félegyháza. Bíró: Vecsernyés. Az I. félidőben a szélről támogatott Vas­utas a jobb és egy lesgyanús helyzet­ből Virág révén gólhoz jut. Szünet után a KTK szabályos gólját a bíró nem adja meg. SzAK—MÁK 2:1 (2:1). Szeged. — Bíró: Gálffy. Az első félidőben egyenrangúak az ellenfelek, a vendé­gek helyenként igen szépen játszot­tak. Suba szabadrúgása hozza meg a MÁK gólját Fordulás után felül­kerekedik a nagyobb rutinnal ren­delkező SzAK és a 7. percben Bor­­bás révén egyenlít. A győztes dugót a 27. percben Wahl dr. szerezi. Móra város—KAC 1:1 (1:8). Szeged. Bíró:Reményffy. A KAC döntetlenje meglepetésnek számít. A kecskemé­tiek végig nagy fölényben játszottak, de nem tudtak a kapu előtt eredmé­nyesek lennni. A 15. percben Csóti a Móraváros góllövője. A II. félidőben Kliment húszméteres szabadrúgása hozta meg az egyenlítést. CsAK—HTVE 3:1 (2:1). Csongrád. Bíró: Pataki. A CsAK nagy lendü­lettel játszott és biztos fölénnyel nyert. Csömör és Kiss révén 2:0-ra vezet a CsAK, amikor Székely révén a vívók is eredményesek. Szünet után 11-esből Gál növeli Csongrád előnyét. II. osztály MTK TI.—REAC II. 5:3 (1:3). Makó. Bíró, Vidra. Kemény küz­delem. Góllövő: Róth (2), Nagy (2) és Szucs, illetve Pavkovics, Dömötör és Teikolica. SzAK II.—M­A­K­EL 1:1 (írt). Szeged. Bíró: Fitohz. Gólövő: Rácz, ill. Szabó. KTK II.—SzTE II. írt (1:8). Kecskemét. Bíró: Bóka-Papp. Mind a két gólt Bonc lőtte. KTK II.—Reménység 3:3 (3:1) Kiskunfélegyháza. Bíró: Forgó. Góllövő: Sajber, Gulyás, illetve Kovács II. és Darbon Postás—SzVSE 4:1 (írt). Szeged. Bíró: Breuer. Góllövő: Dsók­ (i) és Király, illetve Vőneki. Csabai alosztály L osztály SCASE—Orosházi MTK 2:1 (2:1). Sarkad- Bíró: Nagy. Erős, izgalmas mérkőzést vívott a két csapat a nagyszámú közönség előtt. Gó­llövő: Mózes (11-esből), Sárközi, illetve Hof­­fer. Előre—O. MAY 1:1 (1:1). Békés­csaba. Bíró: Klein. Ezer néző előtt zajlott le a meccs. Egyik csapat sem remekelt. Az I. félidő 34. percében Zsilinszky kézzel üti le a labdát a 16-oson belül. A 11-est Mátyás II. értékesíti. Szünet után a MÁV jobb, egyenlíteni azonban csak a 43. perc­ben tud Böschart révén. Békési TE—OTK 2:1 (1:8). Oros­háza. Bíró: Lázy. A meccs kéthar­mad részében az OTK támadott, mégis a fürgébb és jobb csatársorral rendelkező Békés győzött. Góllövő: Fogel Csüllög, illetve Zatykó. — FMG—OTK IL 4:3 (3:1). GyTE—MTE 1:1 (8:0). Gyula. Bíró, Faragó. Nívótlan, durva játékban a hazai csapat volt fölényben. Mind­két oldalon a közvetlen védelem ját­szott jól, a csatársorok nagyon gyengék. Góllövő: Trnkán (tizen­egyesből), illetve Deák L II osztály Turul—Mezőberényi TK írt (Zrt): Szarvas. Bíró: Boros. Góllövő: Galáth (2), Dencsik, illetve Gyebnár. A Turul erős küzdelemben nyert._________ DR FÉNYES szakorvos ■ vér­, ttfl­ és n»­MMcn-ffi 32.1. m. tajtó rendel­e gétx ‘ Rókussal szemben nap T­i­ IssSiiST* Morzsányinál S jelvények l­etiisabban " ts,ll'ul Délnyugati alszövetség Pécsi alosztály PETC-NSE 2:1 (2:1). Nagyará­nyúk. Bíró, Fenyő. A két rossz csa­pat közül a szerencsésebb győz, a BTC lelkesebb volt. Góllövő: Hor­váth I., Deák, az NSE a 43. percben 11-esből Orosz IL révén szépít. Jó: Benczenreitner, Horváth IL, illetve Limbaeber. PEAC—TSE 1:1 (1:8). Szekszárd. — Bíró: Fleischer. Gyenge nívójú, csap­kodó játék. A I­L félidőben a PEAC játszik szélről támogatva. Góilt azon­ban csak 11-esből szerez Halas révén. A SL félidőben 11-esből egyenlít a TSE. — Fekete rúgja be a 11-est. PSC-MTE 2:1 (2:1). Pécs. Bíró: Heiner. A PSC szerencsés győzelmet aratott, a döntetlen eredmény reáli­sabb lett volna. Az első gól a 20. percben esik Schneider lövéséből. Nem sokkal később Iván kettőre nö­veli a pécsiek előnyét. A 40. percben Varga szépít. PVSK—PAC 6:4 (1:3). Pécs. Bíró: Rosenfeld. A PVSK rászolgált a győ­zelemre. Az első félidőben a PAC rohamoz többet, fordulás után azon­ban feljön a vasutas csapat. Góllövő: Sándor, Lichtentstein (3), Bembeko­­vics (11-esből) és Mihály, illetve Fo­gas, Muszti N­., Turmann és Forró. Temes PÁC egy 11-est mellé lőtt. DVAC—SSE 9:1 (3:1). Pécs. Bíró: Frontich. A DVAC határozott fölé­nye mellett folyt le a mérkőzés. A DVAC-ban nagy sikere volt az át­csoportosított csatársornak. Góllövő: Csirke (5), Keszler (2), Führer és Mikóla, ill. Nagy. DPAC—KSE 2:8 (8:8). Pécs. Bíró: Horváth. A DPAC-nak nem volt könnyű dolga. A lelkesen küzdő KSE a játék nagy részében tíz emberrel játszott. A DPAC két gólját Kotócs (11-esből) és Mattenheim lőtte. Kaposvári alosztály KTSE—KBSC 1:8 (1:8). Kaposvár. Bíró: Fürst Az első félidőben egyen­rangú ellenfelek küzdelmét mutatja a játék, a második félidőben a KBSC van fölényben, mégsem tud egyen­líteni. Góllövő: Fábián. KPAC—Zrínyi TE 3:8 (1:0). Kapos­vár. Bíró: Krausz. Az első félidő kö­zepéig a kanizsai csapat van fölény­ben, de azután a KPAC jön fel. A Zrínyi egy 11-est kihagyott. Góllövő: Krumpach III. (11-esből), Horváth és Kodrik. DVOGE—BIOK 1:6 (1:). Barcs. Bíró: Krepsz. Változatos játék után megérdemelt győzelem. A győztes gólt Hopp lőtte. NTE—Csurgói TK 3:8 (2:8). Nagy­kanizsa. Bíró: Wolf. Az NTE mind a két félidőben nagy fölényben ját­szott. Góllövő: Jakubecz (2) és Hor­váth. Bajai alosztály BSE-JTE 1:8 (8:8). Baja. Bíró: Firányi. Rendszertelen, csapkodó já­tékban a szerencsésebb csapat győz. Góllövő: Nagy. BSC—BTSE 8:8. Bácsalmás. Bíró: Láng. A játék egyenlő erejű csapa­tok küzdelmét mutatta. A meccs végig heves és erős iramú volt. Csehszlovákia Kikapott a Sparta! Prága: Slavia—Viktória Zsis­­kov 7:1 (1:0). Kladno—Sparta 5:1 (2:0). Mind az öt gólt Klocs lőtte. Viktória Pilsen—Bohe­­mians 4:3 (2:1). TFK—Náchod 4:1 (3:1). Csehie Karim­—Zsi­­denice 3:1 (3:1). Kupamérkőzések Pozsony: PTE—Szenes Meteor 2:1 (2:0). Bíró: Brüll­er. Góllövő: Houdek (2), illetve Halmi. Ligeti—Admira 7:1 (2:0). Bíró: Farkas. Góllövő: Vinkovics (2), Müller, Mayer, Kahlmayer I. (2), Csukás (öngól), illetve Mi­­halovics. Donaustadt—Czeklési ATE 3:2 (2:0), 3:2 (2:0). Bíró: Janicsek. Góllövő: Czeller, Na­gel (11-es­ből), Niederecker (11-esből), illetve Jurcsa, Király (öngól). Pozsony: Vasas—Főrévi TC 9:0 (1:0). Barátságos mérkőzés. Déli kerület Ipolyság: Diószegi SE—Ipoly­sági SC 3:1 (1:1). Bíró: Hacker. ősztől elmaradt bajnoki mérkőzés. Góllövő: Honthy, Uhrik, Gál, illet­ve Pálfi. Nyugati kerület Zsupa bajnoki Tapolcsány: SK Bratislava— Tapolcsány 4:3 (1:0). Pozsony: SK Trnava—Makabbea 4:0 (0:0). — Sparta—Bazin SK 6:0. Nagyszombat: Rapid—Pöstyéni FK 4:0. VEGYES HÍREK ♦ BIRKÓZÁS A MÁVAG birkózói Pécsett. Részletek: Légsúly: Németh MÁVAG, pehelysúly: Szíj PÁC, köninyfisúly: Bárdos I. PÁC, kis*közép: Nagy I. MÁVAG, nagyközép: Incze MÁVAG, kisközép: Mi­hler PÁC, nehéz: Kadócs PÁC.­ Sok új tehetség tűnt fel a Vasas orszá­gos birkózó verseny­én. Eredmények: Lég­­súly: 1. Török Bp. Vasutas, 2. Tóth Bp. V., .3. Sárvári UTE. Pehely: 1. Koncz, 2. Vidin, 3. Jani mind Vasas. Könnyű: 1. Hevesi Poétáé, 2. Balázs Ganz, 3. Gál Vasas. Kisközép: 1. Viracze Elektromos, 2. Mátyási MAFC, 1. Bravimcsák Vasas. Nagyközép:­­ Kispál FTC, 2. Höhne Törekvés, 3. Götz UTE. Nehéz: 1. Hölbig MTE, 2. Márki Detektív, 3. Kohn Tö­rekvés. A Ludovika Akadémia torna­termében vasárnap délután bo­nyolították le a főiskolai birkózó csapatmérkőzést a Kárpáthy Ká­­roly-vándordíjért, 5 főiskolai csapat részvételével. Helyezések: 1. TFSC csapata, nyerte a Kár­­páthy-vándordíjat (1934. évi vé­dő) és az MFSE ezüst­érmét, 2. a Ludovika Akadémia I. csapata, 3. a Pázmány Péter Tudomány­­egyetem csapata. ASZTALI­ TENISZ A KERESKEDELMI BANK ASZTALI TENISZVERSENYE Vasárnap este fejelték be a Keir. Bánik asztali teniszversenyét. Eredmények: Férfiegyes nyílt: 1. Réthy Hibelb., 2. Bastir Ptak., 3. Harag Fscalk., 4. Kozma Közs. Tak., 5. Róti MÁT, 6. Bácz MÁT. (Döntő: Réthy—Bas­tir 10:21, 21:11, 21:13.) Férfiegyes kizárásos: 1. Schu­lz TLsztv. Tak., 2. Balázs Ptak., 3. Rieszdörfer TLsztv. Tak., 4. Tass Tisztv. Tak. (Döntő: Schulz­ Balázs 21:16, 17:21, 22:20. Balázs, aki kitűnő teniszező, a pinng-pongban is kiváló.) Női egyes: 1. K. Mednyámszky Mária Magyar-Olasz, 2. Sipos Annus Angol - Magy., 3. Némethy Magda PSL, 4. Bor­isa Gizi Tisztv. Tak. Döntő: Mednyán­­sz­ky—Sipo­s 21:7, 17. Sikerült a revánsi) Férfipáros: 1. Réthy—Vésey, 2. Bácz— Rott, 3. Kálin— Pluhár és Schutz—Blagus. Vegyespáros: 1. Bastir—Mednyánszky, 2 Kozma—Sipos, 3. Leopold—Groák és R­é­t­h­y—N­émeth­y. A versen­yen 68 játékos indult. Dombóvár—Baja 10:6. A k­ét város ökö­l­vívógárdája vasárnap Dombóvárott ta­lálkozott. Részletek: Kilián B. győz Ka­ll­us elitem Kriszt D. győz Ágocs ellen, Olasz D. győz Kubatovics ellen, Fenyéri D. győz Belez ellen, Mándi D. győz Onodi Cilién, Bödő D. győz Görcs ellen, Rá­cz B. győz ellenfél nélkül, Jarkovics B. győz Kető ellen. A verseny alkal­mával meleg ünneplésben részesítették Olaszt és Maodit a bajnokságban elért második helyezésért. A MAC ökölvívói 0:5 arányban gr ül­tök Kecskeméten a KAC ellen. Részle­tek: Tarascsik KAC és Csapogya MAC döntetlen, Barna MAC győz Kelemen KAC ellen, Boawik KAC győz Kovács MAC ellen, Szirák KAC győz dr. Mayor MAC ellen, Szabó MAC győz Dárdai KAC ellen, Csillag MAC győz Surányi KAC ellen, Kutasi MAC győz Jámbor KAC ellen. Befejezésül Perczel és Híd­végi vívott egymással bemutatót. A KISOK vízipólókupa döntővel kap­csolatosan megrendezett úszó versenyek eredményei a következők voltak. 4X331/* mell: 1. Kiskorona-u. p. 2:00.8 mp, 2. Kertész-u. p., 3. Medve-u. p., 4. Hernád­­utcai p. — 4X331/* hát: 1. Hernád-u. p. 2:11 mp, 2. Kiscelfli-u. p., 3. Kertész-u. p. — 4x331/* gyors: 1. Honvéd-u. p. 1:31 mp, 2. Eötvös reál, 3. Fehérsastéri p. — 100 mell: 1. Beren­te Márvány-u. p. 1:28.4 mp, 2. Schmidt Ponty-u. p., 3. Michnik Wesselényi sk. —­ 100 m hát: 1. Farkas Vas-u. p. 1:34.8 mp, 2. Darvas Vas-u. p., 3. Mohai Vas-u. p. — 100 m gyors: 1. Jassauer Vas-u. p. 1:12.8 mp, 2. Scheffer Márvány-u. p., 3. Bartos Vas-u. p. — 5x100 m gyors: 1. Vas fk. 6:59 mp, 2. Wesselényi fk. 7:19, 3. Mester-u. fk. 8:30 mp. KOZMETIKA a Nemzeti Sportuszodában Kvarcolás Arcápolás stb. Sportolóknak Javarchexelés Modern női kozmetika imi lll■lll■llllllllln 11 sa a RDMÉNYEK SVÁJC MEGLEPETÉSSZERŰ GYŐZELME PARISBAN. Svájc—Franciaország 1:0 (1:0). Páris, március 11. A svájci válogatott a félidőben szerzett l10-ás vezetést végig meg tudta tartani és megérdemelten győzött a gyengén funkcionáló francia csapat ellen. VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ MÉRKŐZÉS Németország—Luxembourg 9:1 (5:1) Luxembourg, március 11. A vi­lágbajnokság XII. selejtező cso­portjában a várakozásnak meg­felelően magas gólarányú győzel­met aratott a német válogatott csapat a gyenge játékerőt repre­zentáló luxembourgi együttes el­len. Bíró a hollandus Dewolff volt. Ez a meccs volt a német válogatott századik mérkőzése. Luxembourg most még Francia­­országgal fog mérkőzni a világ­­bajnoki selejtezők során. Olaszország Ax élcsapatok — Ambrosiawa, Juventus — győztek a vasárnapi for­dulón: Casale—Alessandria 2:1, Milán—Ambrosiana 1:2, Bologna— Genova 8:0, Juventus—Napoli 2:0, Pro Vercelli—Padova 4:0, Lazio— Roma 5:3, Livomo—Torino 2:0, Palermo—Triestina 2:1, Brescia— Fiorentima 4:0. Svájc Basel—Locarno 7:1. Bern—Zü­rich 1:0. VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ MÉRKŐZÉS: Spanyolország—Portugália 5:0­ (3:0). Madrid, március -­ A világbajnoki VI. csoport első se­lejtező mérkőzésén Spanyolország 5:0 (3:0) arányban győzött Portu­gália ellen. 22.000 néző. Jövő vasár­nap Lissabonban játszik a két csa­pat. Lausanne, Svájc B)-*-Francia­­ország B) 2:1 (1:1). A belgrádi Japoelavlja 1000 főnyi kö­zfinség előtt 4:1 arányban győzt itt a szófiai Slavia labdarúgócsapata ellen. Dorogi AC—Dunaharaszti MTK 0:0. Dorog. Bíró: Eperjessy. Erős küzdelem, némi Dorog-fölénnyel. Latzner kapus és Bárdos DAC, Rákosi és Réti (Dunaharaszti) tűnt ki a két csapatból. Sportbalesetek. Schwarfc® MIkfM* 10 éves keres­kedőseg­éd a fmgy­omlót utcai pályán a ballábát, Dózsa Antal 19 éves ke­resked­ősegéd a jobblábát­ törte. Ver­­bánszky József 19 éves műszeré­sz a Si­­mor utcai pályán szenvedett láb­törést. A gyömrői úti futballpályán Knaspek Sándor f­íb­laiberán is a bab­láb­át törte el. Máffócs Géza 19 éves joghallgató a jobb térdén szenvedett súlyos sérülést. Kapo­cs­i Károly 36 éves asz­tart és pedig­ a perbáb­­lábát törte. Valamennyi sérültet szana­tóriumba száll­­ít­ották. Két sórt lőtt Sárosi és am­áry daffót szerzett Toldi egyformán 16—16 f­óllal áll a góllövő lista élén. Nyomukban a 13—13 pólós Teleki és Vince van, míg ezeket Takács és Avar követi 12—12 góllal. Eőry három dugójával a nap legeredmé­nyesebb csatára az I. ligában. Ezzel a három dugóval a 10 gó­losok közé jött fel a debreceni balcesaescoto. ATLÉTIKA Révolle nyerte Franciaország mezei bajnokságát. Idő: 45:00, 2. Rochard, 3. Arnold. A Lapterjesztők SC mezei versenyt rendezett tegnap a Népligetben. Sze­niorok: (2500 m): 1. Marék 8:25, 2. Vörös 8:28, 3. Harsányi 8:29, 4. Pau­­linyi 8:36, 5. Boros 8:49. — Ifjúsá­giak: 1. Richer 5:25, 2. Nagy 5:38, 3. Vandrák 5:40. A MÁVAG toborzó mezei ver­senyt rendezett vasárnap. 1. Ke­lemen 5:39, 2. Gerenda 5:42, Rudics 5:48, 4. Korik. — Hár­mas csapatban: 1. Leventék 18 p. Tehetségkutató mezei verseny Székes­fehérvárt. Ifjúsági (kb. 5300 m­): 1. Nagy ARAK 13:58, 2. Szíjasz MÁV Előre, 3. Krila ARAK. Szenior (kb. 1200 m): 1. Godány MÁV Előre 26:50, 2. Uszkai MÁV Előre, 3. Kiss gy. ezred. Márkás készülékek, hangszórók, alkatrészek STb­.6„ny#­_ . . . Rádiócsövek árait lényegesen leszállítottuk! V­eszlel ! Orion 5+1 csöves készülék (7050) CSC TC! szenzációs olcsó áron! Barla és Társa, Podmaniczky­ u. 39 Fióküzlet: Rákóczi-út 10. szám (Nagydiófa-utca sarok) Képes árjegyzékünket külön borítékban küldjük! .. ■ ■ " 11 A C­LOSPORT General Hanover hírnevéhez méltóan f­utott A vasárnapi ügetőversenyek ered­ménye: Az I. futam elmaradt. H: 1. Vág (Maszni F.­pari), 2. Rikkants (Kovács János 2 is), 3. Lord Favo­­nian (Thalhammer Itt). F. m.: Ond, Tigris, Vava, Sony boy 11. London Krilatica. 26, 12, 15, 12 (30). Idő: 34.1. III.: 1. Express (Kovács II. IVa), 2. Gallinula (Kallinka 4), 3. Osine (Steinitz 20). F. m.: Ipse, Suhanc B., Jeles O. S., Brutus, Bes­­sie, Sámson. 28, 17, 22, 33 (50). Idő: 31.1. Kettősfogadás: Vágo Express 10,67. IV.: 1. Engelbert (Z­willinger 6/10 reá), 2. Najád (Fityó 3), 3. Ugrabugra (Kovács N­. 8). F. m.: Molinári, Dolly. 17, 10, 10 (20). Idő: 28.8. Molimán­ mint második diszkva­lifikálva. V.: 1. Tündér (Maszár F. 11/2), 2. Mephisto (Kovács János 6), 3. Milike (Marschall 6). F. m.: Guar­­dsiain Brooke (második, diszkvalifi­kálva). 27 (25). Idő: 28.9. VI.: 1. General Hanover (Maszár F. 6/10 reá), 2. Excellenz (Zwillinger 10), 3. Muscicapa (Steiniscs 4). F. m.: Bú-' felejtő, Szerető, Fuss. 15, 14, 108 (94). Idő: 27.2. A győztes General Hanover, melyet Amerikából impor­táltak, most lépett Magya­rországon pályára először és végig vezetve ki­tűnő idő alatt könnyen nyárt. A VII. futamot két részletben futották. VII/I.: 1. Feri O. (Zwillinger pari), 2. Hárpia (Jónás 10), 3. H. Boriska (Simkó 16). F. m.: Mirha, Nincs tovább, Ragyogó. 26, 17, 22, 35 (58). Idő: 33,2. VII/II.: 1. Holtversenykin Delila (Hauser­pari) és Tallér (Kovács IL 20), 3. Esély (Steinitz 6). F. m.: Arditti, Guardian Todd, Olivia, Melinda. 10, (D) 285 (T), 13, 24, 15, 18 (D), 85 (T). Idő: 32.8 (D), 31.1 (T). Kettősfogadás: Feri O.—Delila 10:31, Feri O.—Tallér 10:1708. A VIII. futamot két részlet­ben futották. VIII/L: 1. Glória (Maszár I. 2), 2. Kohinor (Kallinka pari), 3. Salvia (Kovács II. 10). F. m.: Pajkos, Rebeka, Paulina, Bube­­nyik. VIII/IL: 1. Mámor (Wiesner 5), 2. Lord Favonian (Thalhammer 2), 3. Ica (Kovács II. 2). F. m.: Hanna the Great, Jelka, Balaton, Mi­­nor. 52, 19, 13, 16 (24). Idő: 36.4. IX.: 1. Upupa Epops (Kovács pari), 2. Kuruc (Dózsa 4), 3. Penny (Hau­ser 2%). F. m.: Patrícia, Sony boy II. 19, 12, 13 (34). Idő: 32.6 Kettős­­fogadás: Glória—Mámor 10:266. mlEESS. Hétfő, március II. Budapest I. 6.45: Torna. — Utána: Hangl­emezek. — 19: 1. „A táto®.“* a „vámpír“ meg a „lidércek.“ 2. Tíz perc fényképezés. (A tájkép kifejező ereje.)­­­ Közben: Hanglemezek. — 12.65: 1. honvéd gyalogezred zenekara. Vezényel: Fricsay Richárd. — 1.30: Szikla Adolf vokálkvartettje. Tagjai: Dani Dezső, Hi­­dassy Sándor, Bálint Béla és Gerenday János. — 3.30: A rádió diákfélórája. „Magyar hősök az amerikai szabadság­harcban.“ — 4: Asszonyok tanácsadója. (Arányi Mária előadás.) —­­ 5: Molnár Alice hegedül, zongorán kíséri Polgár Tibor. — 5.40: Német nyelvoktatás. (Szent­­­györgyi Ede dr.) 6.20: Régietek Do­­lores del Rio új filmjének, a „Riói lányokénak zeneanyagából. — 7: „Leiter Ja­kab és társai. “ Karinthy Frigycs elő­adása. — 7.40: A Filharmó­niai Társaság hangversenyének közvetí­tése a m. kir. Operaházból. Vezényel Rékai Nándor. Közreműködik Szigeti József (hegedű) I. Mozart : Színigaz­gató, nyitány. 2. Mozart: Hegedűverseny. 3. Beethoven: IX. szimfónia. Magánszó­­lamokat énekli Székelyhidy dr., Kálmán Oszkár, Bodó Erzsi, Bask­lid és Mária­­— 10.10: Megyeri Imre és cigányzes­e­­kara muzsikál. — 11: Mándics-jazz mű­sora Szántó Gyula énekszámaival.