Sporthirlap, 1934. augusztus (25. évfolyam, 61-69. szám)

1934-08-06 / 62/a. szám

Hétfő, 1994 augusztus 6. Békés megye új főispánjával az élen nemcsak Oros­háza, hanem az egész megye ünnepelte a profi vegyes csapatot Orosházán Profi vegyes (nyolc Ferencváros­játékossal) —Csákéi alosztály vegyes Helyenkint küzdelemre késztette a profikat az erősen tartalékos alosz­tályt vegyes — Teefonjelentésünk — Orosháza, augusztus 5. Ilyen eseménye rég nem volt Orosházának. Már délután öt óra­kor a gyopáros úton az autók és fogatok egész serege állt a sport­telep előtt. Megmozdult Orosháza egész környéke, de még Békés­­megye is. KÉT ELŐMECCS A nagy sportnapnak két érde­kes előmeccse is volt. Először a törpe csapatok, azaz a kölykök játszottak. OTK kölyök—Csabai AK kö­lyök 3:6 (1:0). Bíró: Szabó. Gól- I sportórem ! minden sportághoz bronz, vagy ezüstözött 70 fSff&T­ARMIZItS IV, VÁCI­ UTCA 20 Képes árjegyzéket készséggel küldünk Jövő: Poór, Székely EL, Szend. A második meccs a szentesiek megérdemelt győzelmével végző­dött. Szentesi MÁV—MTE 2:0 (2:0). Bíró: Kiss. Góllövő: Gudricza, Tompas. Még folyik a második előmeccs, amikor feltűnik a bejáratban Ko­rányival és Toldival az élen a profi vegyes csapat A két kiváló játékost rögtön megrohanják az autogramvadá­­ szok. A játékosok lelkesen újsá­golják: — Az este Gyopáros-fürdőn nagyszerűen sikerült a „Garden­party”, éjfélkor azonban lefeküd­tünk. Délelőtt strandoltunk. Nem is tudtuk, hogy az Alföld közepén ilyen jó fürdőhely van! Közben a tribün már megtelt. 2000 néző gyűlt egybe. Az előkelő­ségek élén itt van Békés megye új főispánja, Fáy István dr. Negyed hatkor vonulnak ki a csapatok s a vendéglátók nevében Hófer Béla üdvözli a vendégeket. Kifejti, hogy a falu népe ugyancsak megmozdult a nagy eseményre. Virágcsokrot nyújt át, majd sorra bemutatja a játékosokat Fáy főispánnak. Ez­után Lefkovics bíró sípjelére így állnak fel a csapatok: LÁZÁR A BAL­SZÉLEN, BÁN MINT CSATÁR Profi vegyes (főleg Ferencváros­­játékosokból): Kutasi — Korányi, Papp — Laky, Somlai, Lyka (azaz Laky bátyja) — Mikes, Bán, Szé­kely, Toldi, Lázár. Csabai alosztály: Luczó OMTK — Asztalos TTC, Adorján BTE — Gadnay OTK, Lindenberger Gyu­lai AC — Karácsonyi CsAK — Merhán TTC, Nyíregyházky TTC, Csonka GyAC, Csallök BTE, Deák Mezőkovácsházi TE. SOKÁIG BÍRJÁK A CSABAIAK Rögtön nagy irammal indul a mérkőzés. A 8. percben Székely testcsellel elhúz s közelről laposan megszerzi a vezetést. 1:0. De még ugyanabban percben Merhán kapásból a nagykönyv előírása szerint egyenlít. 1:1. Védhetetlen volt! A 10. percben Csonka a vezetést is megszerez­hetné a csabaiaknak, de öt lépés­ről hibáz. Ideges volt. Azután Lá­zár fölé lő , a csabaiak lassan fö­lénybe kerülnek, de Korányi csí­rájában fojtja el a támadásokat. Mind a két csapat egyformán tá­mad, de Toldit is nagyszerűen szereli a csabai védelem. Csak a 36. percben tudja megszerezni Toldi a vezetést. Ekkor lövése la­posan megy a balsarokba. 2:1. A 39. percben a pestiek már nö­velik is a gólarányt. Mikes és Luczó együttes erővel viszi a háló­ba a labdát. S:L Nagy kapushiba volt Szünet után már a 2. percben Székely bombájával 4:1 az állás, majd a 6. percben Toldi lapos lövése a jobb sarokban köt ki. 5:1. A 24. percben Gadnai átadása után Csüllök szépít. 5:2. a gólarány, mert Mikes beadását Székely két lépésről teszi be. A végeredmény a 44. percben alakul ki. Bán lövi az utolsó dugót. 7:2. A PESTI CSAPATBÓL — amelyet egyébként Blum Zol­tán is lekísért — Toldi, Lázár, Mikes és Somlai játéka tetszett az orosháziaknak. Nem tagadják azonban, hogy többet vártak. (Ne felejtsük el, hogy ez a pesti csapat még­­ nyaral. A Szerk.) Az al­­osztályi válogatott (szintén nyara­lás miatt) erősen tartalékos volt. Gadnay, Lindenberger, Merhán és Nyíregyházi tetszett leginkább. A pestieknek meccs után, mint Mandik Béla mondotta, egyetlen védekezésük volt: a rossz pálya. A pesti vegyescsapat egyébként hétfőn fejezi be a kirándulást.­­ Akkor indul haza. Bikády Lajos. BEMUTATKOZÁS A 30' percben már A FŐISPÁNNAK 6:2 Nagy sikere volt a Phöbusnak Kis­újszálláson Phöbus-KTE 6:2 (1:0) — Telefonj­elentésünk — Kisújszállás, u­. r. ▲ Phoibna itteni vendégjátéka nagy sportbeli és erkölcsi sikerrel zárult. Az érkezésnél hatalmas szurkolósereg ünnepelte a pestieket. Borteleki dr. a KTE elnöke üdvözölte a csapatot A játékosok családoknál ebédeltek és kitűnően érezték magukat. A pályán levente zenekar fogadta a csapato­kat Kezdés előtt Stolnitzkyk, a Phőbus kísérője köszönte meg a ven­déglátást és zászlót nyújtott át. A két csapat 1000 néző előtt, Szi­­geth­y bíráskodása mellett így állt fel: Phőbus: Barna — Szilágyi, Szé­kely — Péter II, Komáromi, Fab­­riczy — Makhuli, Vavró, Török, Fe­nyik, Tárnok. KTE: Németh — Safrankó, Bács — Vajda, Nagy, Demeter (később Ju­hász) — Csery I, IL, Schoninger, Toroczkai, Szabó. Az erős szél és a keskeny pálya eleinte nagyon zavarja a Phőbus csapatát s így inkább a KTE támad. A 10. percben Szabó tiszta helyzet­ben fölé rúg. A kiugró Törököt a KTE-hátvédek faultolják s 11-es jár érte, azt azonban Vavró fölé rúgja. A 26. percben Tárnok pompásan sza­lad le s lövése védhetetlen. 1:0. — A szünet után a Ph­öbus széllel hát­ban teljesen átveszi a játék irányí­tását. A 14. percben Török nyitja meg a gólok sorozatát. 2:0. Majd Szabó centerét a 20. percben Vajda befejeli, 2:1. A KTE vérszemet kap s egy szép támadás után Csery I. kiegyen­lít a 22. percben. 2:2. A Phöbus belefekszik, s Makhuli szögletét Tö­rök befejeli, 3:2. A 83. pecben Vavró javít (1:2), majd a 39. percben Fu­­nyik s a 10. percben Makhult rúg újabb gólt . Így a végeredmény 6:2. A Phőbus csapatából Fabriczy, Makhult, Török és Funyik tetszett, de az egész csapat nagy sikert ara­tott. A helyieknél Rácz, Szabó, Csery II. és Schoninger tűnt ki. Lesből eredt dugókkal kikapott a Bocskai Ungvári SK Russj—Bocskai 4:3 (1:2) — Telefonjelentésünk — Ungvár, augusztus 5. A Bocskai itt játszotta csehszlo­vák túrájának második meccsét. Ellenfele az SK Russj volt, ame­lyet a Hungária csak egy góllal vert. A Bocskai még olyan ered­ményt sem ért el, mint a kék­fehérek. Kikapott... 1000 néző előtt, Pásztor Gedeon sípjelére így állt fel a Bocskai: Barta — Hevesi II., Reviczky — Palotás, Gyulai, Szaniszló II. — Markos, Vincze, Teleki, Návai, Hevesi I. Az első félidőben nagyon szépen játszik a Bocskai s a 6. percben Teleki megszerzi a vezetést. 0:1. A 28. percben Kobzár egyenlít, de a 42. percben Vincze ismét meg­szerzi a vezetést. 1:2. Szünet után a Russi új középfedezettel és jobb összekötővel játszik. A 15. percben Kriza I. egyenlít, majd a 27. percben Kovács és a 30. perc­ben Krajik gólja után már 4:2-re vezetnek az ungváriak, amikor a 34. percben Návai szépít. 4:3. A Bocskai nagyon igyekszik, de már késő. A szögletarány 6:3 a Bocs­kai javára. A debreceniek a vere­séget tartalékos védelmüknek és a bírónak köszönhetik. A bíró két lesgólt ítélt meg a Bocskai s egyet a Rossi terhére. A Bocskaiból eleinte Teleki, később pedig Vízi­sre tetszett A mezőny legjobbja Palotás volt. Székely Gy. Levente. VILLÁMTORNA NYÍREGY­HÁZÁN A helyi csapatok részvételével tegnap villámtornát bonyolítottak le Nyíregyházán. Részletes ered­mények: NyTVE—Előre 3:0 (0:0). Bíró: Szabó. Góllövő: Mes­ter (2), Lakatos. — NyTVE— NyVSC 1:0 (1:0). Bíró: Fiecher. Góllövő: Lakatos (11-esből). — Ny­KI SE—I. kerület 0:0. Bíró: Fleiner. — Előre—I. kerület 1:1 (1:0). Bíró: Schick. Góllövő: Neumann, illetve Ohlmann. — NyTVE—NyKISE 1:0 (1:0). Bíró: Schrentzel. Góllövő: Pavlo­­vics. — I. kerület—NyVSC 0:0. Bíró: Staub. — NyKI SE—Előre 1:0 (0:0). Bíró: Rebelli. Góllövő: Neumann (11-esből). — NyVSC —Előre 3:1 (0:1). Bíró: Nagy dr. Góllövő: Fekete (2), Wolf, illetve Grüner. — NyTVE—I. ke­rület 2:1 (1:1). Bíró: Szvetkó. Góllövő: Lakatos (2), illetve Bod­­narik. — NyKI SE—NyVSC 2:1 (1:0). Bíró: Kohlner. Góllövő: Neumann (2), illetve Wolf. — A torna végeredménye: 1. NyTVE, 2. NyKISE, 3. I. kerület. A díja­kat Szabó Kálmán, a keleti alosz­tály ügyvezető társelnöke osztotta ki szép beszéd kíséretében. Túl Deák, az SzTK válogatott hát­védje Bordeauxba utazott, ahová valószínűleg a már ott lévő Heim II. vitte ki. (1­)EMÉNYE/R. Jugoszlávia Ligamérkőzések Belgrád: BSK—Jugoszlávia 2:1 (1:1). Nagy küzdelem. Apatin, Tri Zvezde—Vojvodina 2:0 (1:0). Megérdemelt győzelem. Eszék: Slavija — Konkordia (Zágráb) 3:2 ( 1:1). Nagy meglepe­tés. Spalato: SK Spalato—Hajduk 2:1 (1:1). Meglepetés. Banjaluka: Krajsnik—Hajdúk (Eszék) 1:0 (0:0). Bajnoki mérkőzések Újvidék: Radnicski—Makabbea 2:2 (0:0). Szép, nívós küzdelem. — Sloga (Palinka)—Postás 3:0 (1:­0). Biztosan győz a Sloga. Barátságos mérkőzések Szabadka: SAND—SzMTC 1:0 (1:0). Érdekes küzdelem, amely csak szerencsével dől el a SAND javára. Zenta, Radnicski—Slavija (óbe­cse) 2:0 (0:0). Isod­rom 18/10° Din 28 Sch. sport fel­vételekhez a leg­érzékenyebb felvételi anyag Ausztria AZ OSZTRÁK AMATŐR-­­ BAJNOKSÁG DÖNTŐI Grác: Sturm—Austria Klagen­furt 4:0 (2:0). Lustenau: Hetting—Lustenau 4:2 (2:0).* Baden: Rapid—AC Baden 9:2 (5:1). Barátságos. Góllövő: Br­­can 3, Hochreiter, Binder 2—2, Kaburek, Letsch. Csehszlovákia A CSEHSZLOVÁK MAGYAR BAJ­NOKSÁG ELSŐ DÖNTŐJE DÖN­TETLEN. Munkács: MSE—Füleki TC 3:3 (2:1). Az országos magyar bajnokság dön­tője. Bíró: Farkas, 1100 néző. A 11. percben Fialko érintés nélküli szög­­letrúgásból szerzi meg a vezetést, a fülekiek Lukács góljával egyenlíte­nek. A 40. percben Böhm 11-esből újra vezetést szerez, szünet után a 9. percben Jurácska szintén 11-esből egyenlít 2:2. A 25. percben Kain kornere is érintés nélkül megy be, Fülek a 35. percben Bicsiske góljával 5 HYPEROL ideális száj- és Miertfidlenlitil ismét egyenlít 3:3. A végén a mun­kácsiak kapus nélkül játszanak. A második mérkőzés Füleken kerül sorra s ott dől el a bajnoki cím sorsa. Románia Bukarest: CFR Bukarest—CFR Brassó 4:2 (1:2). Nemzeti Liga selejtező mérkőzés. A CFR Brassó ezzel kiesett. Góllövő: Attila (2) és Medve (2), illetve Ströck és Székely. Resita-Resica, Spárta (Zimogy), —RMTE 4:3 (3:2). Góllövő: Ma­­jer (2), Róth és Nazarovics, illetve Kőnig (2) és Túri. Timisoara-Temesvár: Bánátul—­ Vulturi 3:2 (0:1). Góllövő: Karke, Wéber, Cojoca, illetve Kozma és Vaszko. — Hajduk — Freidorf 2:1 (1:1). Arad: ATE—Glória 5:2 (2:1). Unirea—Hakoah 3:2 (1:1). Olym­­pia—Crisana 5:2 (4:1). — Egyet­értés—USK 4:1 (2:1). Oradea-Nagyvárad: Kolozsvári AC—Crisana, Törekvés vegyes 1:0 (1:0). Satmár-Szatmár, Bar, Kochba—M­SzSE 3:1 (1:0). Targu Mures-Marosvásárhely: MMTE—Keramika 5:0 (2:0). Nyíregyháza: Debreceni bírák —Nyíregyházi bírók 5:1 (1:0). Bíró: Földes. 600 néző előtt a job­bik csapat megérdemleten győ­zött. Az első félidőben egyenlő ellenfelek küzdelmét mutatta, na­gyon sok szép formás akcióval, szünet után helyiek erősen visz­­szaestek. Góllövő: Kovács (3), Tö­­möry, Butykay, illetve Rozsák­ (11-esből). Szolnok: Szolnoki MÁV—SzAK 4:1 (2:1). — Bíró: Sebestyén. — Barátságos mérkőzés. Az itáliai szibik budapesti Irodája felár nélkül előre leiz-1 Vácinton ifi. (Klotild-palota.) Tel.: 833— fosítja, lefoglalja szállodai szobáit, pen 156 és 841—89. sióját. „Via“ fördőiroda, Budapest, IV., I nr-jpaunriB gy0r8- gfl perces nopoiwliiozte r]'ripMyB| 1 a m% fillér Ezt gs eiss7.a?Crs«jüis ( I I I f A ). A A . a 4 borotva Hj _____ • _ _1|Li f t eredeti doboz vásárlásánál. Kapható minden szaküzletben és jf S nIKMIjlar­i 1 a . krémmel Bl VÍZ, SZappOH éS CCSet nelKUi lf V i dr. holczer vegyész szaküzletében: Teréz-körút .