Sporthirlap, 1934. szeptember (25. évfolyam, 70-78. szám)

1934-09-17 / 74/a. szám

6 Soroksár lelkes játékkal legyőzte a kerületet Soroksár—II. ker. FC 3:1 (1:1) Nem elagynivaló, de Góllövő: Kelemen, Dinnyés, Vig VI., Szeder Soroksár, 1000 néző. Bíró: Antalics Soroksár: Pécsi — Vadász, Du­dás — Holczer, Szenes. Magyar — Kelemen, Zimonyi, Vig VI., Bi­­hámy, Szeder. III. ker. FC: Angyal — Győry, Tompa — Beretvás, Luez, Radnai — Fenyvesi, Kármán, Sárvári Dinnyés, Lenkei, Soroksárnál jó kabalának tart­ják az új ingeket. A kerületnél végleg döntenek: Dinnyés lesz a balösszekötő és Győry játszik bek két, mert Vig IV. kiadatása még nem érkezett meg. SOROKSÁR VEZET, A KERÜLET EGYEN­LÍT Soroksár nagy nyomással kezd és ez a nyomás fokozatosan erősö­dik. A 12. percben Tompa elhibáz egy labdát, Kelemen beadja Vig Vs.-nak, aki helyet cserél Kele­mennel. Most Kelemen centerben kapja a jó passzt és négy méterről hálóba rúgja a labdát. A vonalra ragadt Angyal nyúlt ugyan a labda után, de csak érinteni tudta. 1:0. A kerületi csatárok legfeljebb csak a soroksári hátvédekig jutnak el. Fenyvesi néha szép akciókat vezet, de a belsőkben nincs tűz. A 20. percben váratlanul egyenlít a ke­rület. Fenyvesi kiugratja Kármánt, akinek lapos lövését Pécsi vetődve csak kiütni tudja. A befutó Dinnyés a felső léc alá vágja a labdát. 1:1. Vig VI. remek labdájával Kelemen Szedert szökteti, Angyal biztosan véd. Az utolsó negyedórában a kerület erősen feljön, de Kármán és Lenkei lövései sikertelenek. A 40. percben Holczer sérülten kiáll. Soroksárnak akad még egy-két jó helyzete. A KERÜLET CSAK „MAJDNEM”, A SO­ROKSÁR TÉNYLE­GESEN KÉT GÓLT SZEREZ Szünet után soroksári szöglet­­rúgással indul a II. félidő. Holczer újra beáll. Az első percek után váltakozó já­ték folyik. A 11. percben Kelemen nagy helyzetben rosszul lő. A 12. percben Sárvári remek labdával indít támadást, Kármánt kiteszi, már gólnak látszik a helyzet, ami­kor Pécsi bravúrosan szedi le a ki­törő cstár lábáról a labdát. míg most helyet cserél Bihámival. A 22. percben Kelemen és Bihámi szép passzokkal halad előre, a kö­zelharcban Győry elesik, Bihámi kiugratja Vig VI-ot, akinek lövése a vetődő An­gyal fölött a gólba viszi a labdát. 2:1. Győry fekve marad, később bejön, de a balszélre áll és Lenk­ei lesz balhátvéd, Tompa jobbhátvád. A 33. percben remek soroksári akció során Vig VI. jó labdát ad Szedernek, aki átverekszi magát Beretváson és Tom­pán, Angyal hiába vetődik, a lövés biztosan ül. 3:1. A 35. percben Zimonyi még igaz­gatja is a biztos gólnak látszó lab­dát és azután kapu fölé lő. Vig VI. bombája elkerüli a célt. Végül újra támad a kerület, de eredménytele­nül. Szögletarány 6:2 Soroksár ja­vára. NYILATKOZATOK: Erdős igazgató: Végtelen bol­dog vagyok, hogy az első két pon­tot éppen Soroksáron szereztük meg. Negyedy edző: Az eddigi pech- Sorozat megszakadt. Nagyon ide­ges volt a csapat, különben több góllal kellett volna győznünk. Komor igazgató: Eleve súlyos hendikeppel álltunk ki, a vereség ■előrelátható volt. A mutatott játék alapján még sem lett volna szabad kikapnunk. A halfsor vesztette el a játékot. BÍRÁLAT Nem volt magasnívójú mérkő­zés, de érdekes és változatos volt végig. Soroksár megérdemelte a győzelmet, a II. félidőben annyi energiát, akarást tudott belevinni játékába. A Soroksárban rejlő képességek kezdenek kibonta­kozni. A védelem végig jól műkö­dött. A fedezetsor fölötte állt a ke­rületi halfsornak. Szenes ugyan ki-kihagyott néha. Holczer sérü­lése után is jó volt. Magyar okos és nyugodt játékával a sor legérté­kesebb­­tagja volt. A csikócsatár­sorban van fantázia. Szeder a leg­jobb ember volt a mezőnyben. Ke­lemen nem maradt sokkal mögötte. Biharni a lendületet, Vig VI. az öt­leteket képviselte. A kerületi védelem a három gól ellenére is megbízhatóan működött. Angyal nem tehet a gólokról. Győry jó volt a védelemben és sérülten a táma­dásban is. Tompa gyors és jól rúg. Jól kezdett a halfsor, de Lucz ki­fulladt és magával rántotta társait is. Fenyvesinek nagyszerű mo­mentumai voltak, Kármánnal együtt a jobbik szárnyat alkotta. Sárvári technikája nagy, de len­dülete már nem a régi. 34. percben Kovács I. egyéni kitörése góllal végződik. (3:2). Pár percre rá Berecz beállítja a végeredményt. (4:2). Dr. Requini (Erzsébet): Az ered­mény igazságos. Remélhetőleg a pechsorozatnak vége. Haraszti (Vasas): Egyenrangú el­lenfelek küzdelme. A bíró kiengedte a kezéből a meccset. A II. ligában: Tizenegy dugót lőtt a Millenáris, nyolcat a Budafok NAGY FORMÁBAN A BUDA­FOK Budafok—Drogisták 8:1 (4:0) Budafok. Bíró: Vogel R. Budafok: Dénes — Bleicher, Ver­­bai — Hábermann, Kapta, Palotás — Mészáros, Hegyes, Iglódy, Szebe­­helyi, Nick. Drogisták: Bach — Sőtér, Fogoly III. — Tarr, Keresztes, Szecsei — Kolhnann, Kisutzky, Kovácsy, Ger­­vai, Béres. A 3. percben Kapta Palotásnak adja a labdát, aki továbbít Hegyes­hez. Utóbbi 20 méterről a hálóba vágja a labdát. 1:0. Ezután Dénes nehéz labdákat fog. A 6. percben Hegyes a lécnek vágja a labdát. A 12 .percben Iglódy fejesét Bach el­nézi és a labda a feje felett a hálóba esi­k, 2:0. A 17. percben Kapta Iglódynak ad, akinek váratlan lövése utat talál a hálóba. 3:0. A 32. perc­ben Hábermann rendszer vét, Kisutzky labdáját Dénes Kovács elé üti, aki azonban elhibázza a nagy helyzetet. A 41. percben Nick ered­ményes, 4:0. Fordulás után hullámzó játék alakul ki. A félidő végén ismét fö­lénybe jut a Budafok. Sorra esnek a gólok: 23. perc Hegyes, 30. perc Iglódy, 38 .percben Mick, a 41. perc­ben Hegyes lövi a gólokat. A 44. percben Bleicher faultolja Kovácsot, a megítélt 11-est Kisutzky bevágja. 8:1. Fekete Budafok: A tavaszi vere­ségünkért revánsot vettünk. Wassermann Drogisták: Nem ment a csapatnak a játék. NEHÉZ NEMZETI GYŐZELEM Nemzeti—Váci Remény 4:3 (3:1) Vác. Bíró, Barna. Nemzeti: Csikós — Werner, Szendrő — Túri, Balogh, Szalay — Palágyi, Bakk, László, Molnár, Vajda. Váci Remény: Mezei — Rácz, Pál — Moys, Molnár, Kőbl I. — Kőbl II., Újhelyi, Lang, Brandt, Hütler. A 2. percben Vajda korneréből Bakk szépen a hálóba fejeli a lab­dát. 1:0. Csikósnak akad ezután nehéz helyzete, de a kapus ment. A 10. percben Palágyi lefut, beadá­sát ismét Bakk értékesíti. 2:0. Öt perc múlva Vajda erős lövését Me­zei kiüti, a résen álló Bakk a har­madik gólt lövi. 3:0. Ezután fel­jön a Remény. Hütler szabadrú­gásból szerzi a hazai csapat első gólját. 3:1. A II. félidőben Hütler kiug­rasztja Brandtot, akinek lövését Csikós Láng elé üti. Utóbbi közel­ről a hálóba vágja a labdát. 3:2. A 17. percben Láng átmegy a vé­delmen, Brandthoz ad, aki meg­szerzi a kiegyenlítő gólt. 3:3. Nagy harc indul meg a győztes gólért (közben durvaságok is adódnak: Werner beletalpal Brandtba. A bíró az utóbbit állít­ja ki.) A győztes gólt az előre­húzódott Werner szerzi meg a 38 percben. 4:3­ Molnár, Váci Remény: A bíró ellen kevés egy csapat lelkesedése Molnár, Nemzeti: Nagyon rossz volt a csapat a II. félidőben. A LENDÜLETESEBB CSAPAT NYERT Erzsébet—Vasas 4:2 (2:1) Béke­ utca, 800 néző. Bíró: Gellért. Erzsébet: Bereczky I. — Kovács, Laki — Mayer, Simon, Bereczky II. — Urbancsik, Berecz, Létai, Vastag, Kovács II. Vasas: Lindmayer — Rottler, Stanzl — Princ, Vági, Molnár I. — Molnár II., Brunecker, Kovács, Szé­csi, Erdős. ''Tapogatódzó játékkal indul a mér­kőzés. A 15. percben Kovács II. be­adását Berecz közelről belövi (1:0). A 20. percben Kornerből Molnár II. kiegyenlít. (1:1). Tíz percre rá Ko­vács II. centerezését Vastag bevágja. (2:1). Fordulás után Létai háromra szaporítja a gólok számát. (3:1). ▲ Budafok 3 3----19: 4 6 (—) Csepel 2 2 — — 7: 1 4 (—) Millenáris 3 2 — 1 16: 6 4 (2) Nemzeti 2 2 6: 3 4 (—) Erzsébet 3 2 — 1 6: 4 4 (2) Szürketaxi 1 1-----2: 0 2 (—) Vác FC 1 1------9: 2 2 (—) Váci Remény 2 — — 2 4: 9 — (4) Vasas 2--------2 2: 6 — (4) Drogisták 2 — — 2 2:11 — (4) Nagytétény 2 — — 2 k­ 8 — (4) Budatétény 2 ----- 2 2:20 — (4) Szentlőrinc 1--------1­0: 2­5 (2) MAJDNEM EGY TUCAT ... Millenáris—Budatétény 11:0 (6:0) Millenáris. Bíró: Löwy Z. Millenáris: Huba — Füstös, Suhai — Rigó, Lengyel, Teleki — Bilic, Kiss, Farkas, Magyary, Kozma. Budatétény: Bíró — Nagy, Wer­ner — Herpai, Grosz, Muskovits — Csöpi, Poszmik, Dán, Láng, Boros. Tapogatódzással indul a mérkő­zés. A 15 .percben indul meg a gól­lövés. Bilic szögletét Bíró Kozma elé üti, aki a léc alá teszi a labdát. 1:0. Ettől kezdve teljesen egyoldalú a mérkőzés. Magyari labdáját ismét Kozma értékesíti. 2:0. Majd Magyari rúg gólt. Ismét Magyari, Kiss és Farkas eredményes. 6:0. Szünet után Bíró önként elhagyja a pályát. Muskovits áll a helyére. Az új kapus rosszul mutatkozik be, kifut Farkas elé, aki az üres kapuba teszi a labdát. A Millenáris­pepecselés közben szóhoz jut a Budatétény is. Dán 16-osról küldött szabadrúgása a felső kapufán kacsá­zik végig. Lengyel kiugratja Far­kast, ez a nyolcadikat és Kiss fejese a kilencediket jelenti. Kozma a tizenhatosról bombáz be egy szabad­rúgást a felső sarokba. 10:0. A gól­­özönt Farkas fejezi be. 11:0. Klement: Technikás csapatunk játszva győzött. Ács: Csapatunk tartalékosan volt kénytelen kiállni, ez magyarázza az eredményt. AZ INTÉZŐNEK KELLETT KISEGÍTENI Csepel FC—Szentlőrinc FC 2:0 (1:0) Állami telest. Bíró: Kovaly. Csepel: Grieger — Benkó, Takács N­. — Németh, Szalai, Geiger — Mézes, Somlai, Sasvári, Szabó, Fritz. Szentlőrinc: Gács — Sas, Reisner — Lusztig, Pantocsik, Mészáros — Búza, Paksi, Bíró, Koffler, Virág. A Szentlőrinc három hét óta szer­vezkedő csapata még mindig nincs együtt, úgyhogy Koffler intézőnek is játszani kellett. Csepel kezd, a 8. percben Mézes lövését Reisner a gól­vonalról szögletre fejeli ki, a be­­rúgást Somlai a hálóba kotorja. (1:0). A bíró sokat fütyül, ezért a közönség őt fütyüli ki. Fordulás után a 6. percben 11-es a Csepel el­len, a büntetőig Reisner csúnyán mellé lövi. Csepel feljön, szép játék folyik és a 26. percben szögletből lövi Szabó a Csepel második gólját. (2:0). A Csepelből Fritz és Szabó, a Szentlőrincből Paksy, Pantocsik és Lusztig tűnt ki. Mü­ller (Csepel): Nagy pech, hogy csak két góllal győztünk ilyen fölény mellett. Koffler (Szentlőrinc): Megérde­melten nyert a Csepel, a mi csapa­tunk még nincsen együtt. Belgium FC Malines—CS Brugeois 1:1. FC Antwerp—Racing Malines 1:1. Liersche—Beerschot 5:0. Daring Brüssel—Belgica 5:1. White Star —US Gilloise 1:5. Racing Gént— Standard Lüttich 2:2. Csehszlovákia CsAF-MLSZ bajnokságért Pozsony: PTE—Donaustadt 2:2 (2:1). Bíró: Rechnitz. Góllövő: Krantzl, Szatmári, illetve Rulitz, Keifer. — Kábelgyár—Admira 4:1 (1:0). Bíró: Vucsics. Góllövő: Zrun (2), Sagerer, Kretter, ill. Redeky. •— Virágvölgy—Sz. Me­teor 1:0 (1:0). Bíró: Förster. Góllövő: Hufnagel. Kassa: K. Törekvés—E. Törek­vés 1:0 (1:0). Bíró: Lusztig. Gól­­lövő: Grün. Érsekújvár: KSE—Ipolyság FC 5:1 (4:0). Léva: LTE—Sellyei SK 1:1 (1:0). Galánta: GSE—ZsSC 4:2 (2:2). Diószeg: DSE—Párkányi TE 7:1 (2:1). Csehszlovák szövetség bajnok­ságért Nagyszombat: Rapid—Makka­bea 10:0 (5:0). Góllövő: Zsigardy (3), Tomacsek (4), Mayer (2), Ri­­chavik. Pozsony: Sparta—SK Trnava 4:2 (3:1). Hétfő, 1934 szeptember 17. A Nemzeti Sport 1934. évi őszi tipbajnokságának rekordversenyében a mai napig rekorder Schwarz László, Bp., IX., Sorok­­sári­ út 56., 10 találat. (Közte 2 telitalálat, amely azonban csak holtverseny ese­tén számít.) 2—3. Cserháti József, Bp., Ferenc J.-rakpart 19., III. 20. 9 ta­lálat. (Közte 2 tel­.) 2—3. „Jólét”, Pécs, Makár­ utca 65. 9 találat. (Közte 2 tel­.) A fenti eredményeket az 1934. szept. 9-i, 2-ik számú szelvényen érték el. (A díjak, amelyek karácsonykor kerülnek kiosztásra, ebben a ver­senyben a következők: I. díj 50 P, II. díj 20 P, III. díj 10 P.) Svájc FC Basel—FC Locarno 3:0. Nordstern—Young Boys 4:4. — Young Fellows—-Etoile Carouge 4:0. FC Bern—FC Biel 4:1. Ser­vette—FC Chaux de Fonds 3:1. Lugano—Grasshoppers 2:2. Lau­­sanne—Concordia 9:0. Franciaország IV. bajnoki forduló: Nimes—Anti­­bes 3:0. Olymplque Marseille—SO Montpellier 4:1. Stade Rennais—RC Strassbourg 0:2. Fives—Alés 1:0. AS Cannes—Red Star Olympique 6:2. Rácig Club—FC Mulhouse 2:3. Ex­­celsior Roubaix—Olympique Lilié 2:1. FC Sete—FC Sochaux 1:1, Németország Hertha BSC—Union Oberschö­­neweide 6:1, Berliner SV—Blau Weiss 2:0, VfB Pankow—Tennie Borussia 5:2, Guta Muts Dresden —Fortuna Leipzig 4:1, Hambur­ger SV—Polizei Hamburg 2:0, Preussen Münster—FC Schalke 04 1:1. Phönix Ludwigshafen—Bo­­russia Neunkirchen 3:2, FK Pir­­masens—Wormatia Worms 3:1, SV Waldhof—FC Mannheim 4:0, VfR Mannheim—VfB Mühlburg 4:4, Stuttgarter Kickers—SSV Ulm 5:3, Spvg. Fürth—FC Schweinfurth 0:0, ASV Nürnberg —Bayern München 3:0, Wacker München—1860 München 1:1, Spvg. Weiden—Schwaben Augs­­burg 2:1, Jahn Regensburg—I. FC Nürnberg 0:2. Frankfurt—Basel 4:1 (2:1). Városok közötti mérkőzés. Jugoszlávia LIGABAJNOKI Belgrád: BASK—Sparta (Zi­mony) 4:2 (1:1). Nis: Gradjanski—Skopiai SK 4:2 (2:1). Zágráb: HASK—Primőrje (Llubjana) 4:4 (2:2). Split: Slavia (Sarajevo)—Spliti SK 1:1 (0:0). Ezt a meccset szom­baton játszották. Vasárnap: Spliti Hajdúk—Slavia (Sarajevo) 14:0 (7:0). Banjaluka: Slavia—Krajsnik 2:0 (1:0). Apatin: Jugoelavija— Tri Zvez­de 4:2 (2:1). Újvidék: BSK—Vojvodina 6:2 (2:0). BAJNOKI MÉRKŐZÉSEK Szabadka: Bácska—Fakó 2:1 (1:0. — SzMTC—ZsAK3:2 (1:1). — Villanytelep—SAND 5:0 (1:0). — Hajdúk—Bunyevác 2:1 (1:1). Nagybecsekereic: Borac—Rad­nicski 2:2 (2:0). — Svábische— Obiücs 1:1 (1:1). BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK Zombor: Sport—BSE 3:1 (2:1) Óbecse: Gradjanski—Slavia 6:2 (3:1). Új Jobbszélső sikeres bemutatkozása a Cs. MOVE-ban. Lutz, a Lutz-dinasztia legfiatalabb tagja vasárnap a Cs MOVE- ban mutatkozott be a nagyközönségnek. Eddig az Uránia csapatában játszott.