Sporthirlap, 1934. október (25. évfolyam, 79-87. szám)

1934-10-15 / 82/a. szám

BétCR, 1934 október 15. 1. percben két kornert is ér el a villa­moscsapat, de Németh nagyszerűen véd. A 34. percben születik meg az első gól: Báder ívelt labdáját Stein a kapu torkából a hálóba fejeli 1: 0. Szünet után az első támadást a TLK vezeti és a BSzKRT kapuját csak Ladányi vasmerő közbelépése menti meg. A 17. percben korner után ők­ elé pattan a labda, hatalmas, 20 mé­terről küldött bombája a hálóban köt ki. 2: 0. Kutrucs: Ha a belső hármas jobb napot fogott volna ki, öt góllal nyer­tünk volna. Dróth, TLK: A BT... a BT... Pártos-csoport NAGYON TARTALÉKOS VOLT A MÁVAG EMTE—MÁVAG 1:1 (1:0) Kőbányai-Cer. Bíró, Molnár. BMTE: Nemesek — Zakariás, Beer — Mayer II., Mayer II., Szikh — Obermayer, Winczheim, Varga, Lindmayer, Kardos. MÁVAG: Ország — Plávica, Zim­­mermann — Fácán­i, Madarász, Györkös — Stift, Pócsik­, Ivanics, Truckenbrod, Kürtőci. A MÁVAG támadásaival indul a mérkőzés, de csatárai irtóznak a lövésektől. A mérkőzés egyre erősebbé válik, de az erőskezű bíró jól fogja a játékosokat. A BMTE Mayer IIL, Mayer II., Obermayer, Winczheim, Mayer, Kardos. Ország — Plávica, Zim­­- Fácán L, Madarász, Stift, Pocaric, Ivanics. Az amatőröknél ismét kikapott a Postás, az URAK pedig simán verte a vezető Turul TE-t — Saját tudósítónktól — KOMOLY CSAPATNAK ÍGÉRKEZIK a pamut Pamut—Postás 1:5 (1:5) Lowrwsy-tér, 440 nézi. Kiró, Vi­­menik. Pamut: Kovác­s— Fischer, Bog­dán — Balló, Stefkó, Lagier — Pa­jor, Loksa­i, Mersva, Németh, Ker­­ner. Postás: Lénával — Várkonyi, v. Kerényi­ — Héthelyi, Gombos, Bokor I. — Kertész, Kása, Gyarmati, Varga, Horgos. Izgalmas játék. A Postás bead, de a Pamut már a 3. percben eredmé­nyes Pajor közelről befejeli az egy­ben győztes gólt. A Postás válasza ké­­pen előbb Varga súgó kapufát lő, majd Gyarmati bombáz. A Pamut ■sáp lapos összjátékkal igyekszik, a Postás idegen lesz, a kemény össze­csapások követik egymást, ezért a bíró Gombost a 20. percben kiállítja Szünet után a Postás tíz emberrel is fölényt harcol ki, de eredmény nem születik. Később a Pamut is sokat tá­mad és mindkét oldalon hatalmas gólhelyzetek maradnak kiaknázatla­fejeség előtt Kernert is kiállította. A nagyiramú játék végigállásáért mind­két együttest dicséret illeti. Enyedi (Pamut): Megérdemelten hoztuk el a két pontot. Jelen (Postás): A szerencsétlen ko­rai kiállítás miatt vesztettünk. NEM TARTOTT SOKA A TURUL VERETLENSÉGE URAK—Turul TE 3:1 (1:1) URAK-pálya. Bíró: Bécs. URAK: Németi - Vajda, Fehér — Kroller, Nagy, Filkom — Kár­mán IL, Bocsek I, Jenei IL, Murin, Szucs. TTB: Bokros — Kovács, Barna — Szalai L, Himmer, Pálinkás — Szécsényi, Tauzin I, Füzi IV., Sza­lai II., Fodor. Az URAK támad, de csak egy Csak IQ fillér a így a fego­­­csábit is komért ér el A 16. percben Kovács a lábán megsérül és tíz percre kiáll. Közben a szurkolók tüntetnek a bíró ellen. A 25. percben egy Turul­­támadás után Németh kifut a kapu­ból s Fodor gólt szerez. Egy perc múlva Bokros a labdát kiejti s a szemfüles Murin eredményes. Vál­tozatos játékkal indul a második fél­idő. A 30. percben Szűcs lefut s beadásából Murin a gólszerző. Az URAK állandóan támad a a 87. percben Bocsák I. fut le, beadását Jened II. átengedi s Szűcs nagy erő­vel belövi. Az URAK kitűnően játszott, különösen a védelem. A Turulból a halfsor volt jó, amíg bírta az iramot. • Kulcsár URAK: A Mió nagyon jól vezette a meccset, meg vagyok elégedve. A TTE-ben senkinek sem volt ked­ve nyilatkozni. GYENGE NIVŐJÚ JÁTÉK BSEDZSE 2:1 (2:1) Millenáris. Bíró: SzIL BSE: Bástyái — Szűcs L, Sopo­nyai — Surányi II., Tefesd, Horváth II. — Husz, Nagy, Dombóvári, Szűcs II., Kozák. ZSE: Spindler — Delli II., Hausz­­knecht II. — Grünbaum, Gáspár I., Schleffer — Molnár, Gáspár II., Vathi, Fekecs III., Fekecs II. BSE lendül előbb támadásba. Nagy elől Spindler kifutással ment, majd Szűcs II. küld a 16-osról mellé. Mol­nár beadását Gáspár II. küldi fölé. Vathi kiszökik és csak kevéssel lő kapu mellé a kifutó Bástyái mellett A 14. percben Szűcs II kiugratja Nagyot, aki jól célozza meg a jobb­sarkot (1:0). 16. percben Hausz­­knecht II szabadon hagyja Dombó­várit, aki a kifutó Spindler Jr 'lett az üres kapuba lő (2: 0). A 29. perc­ben Fekecs III. szökteti Fekecs II-et, akinek Beadását Vathi szép lövéssel küldi a hálóba (2:1). Szünet után a ZSE erősen támad. Dombóvári kiszökik, kicselezi a védel­met és Spindler mellett a kapu mellé gurít. Fekecs Ill.-at a bíró kiállítja, majd Delli II. lemegy a pályáról s így a ZSE 9 emberre fogy. Molnár 25 méteres szabadrúgását Bástyás öklözi, majd Spindler véd kétszer is bravúrosan. Kovács dr. BSE: A játéknál csak a bíráskodás volt rosszabb. Féler, ZSE: Hibás összeállítás eredménye a vereség. TESTVÉRISÉG MÁR 3:2-RE VEZETETT ÚTI—Testvérisg 3:3 (1:0) Ameri­cai-vb­. Bíró: Deutsch A. UTE: Gulyás L — Balázs, Sándor — Gyárfás, Gulyás H., Kolozsvári — Ungvári, Horváth, Kátay, Róna H., Salamon. Testvériség: Simon — Kálozi, Ne­mén­yi — Vig, Tamás, Sándor­ — Máté, Keresztes, Jávor, Ottávi, Ke­szei. Kezdés után a Testvériség támad, majd UTE-fölény alakul ki. Mindkét félnek nagy helyzetei vannak, ezeket kihagyják. A 30. percben Kállay ka­­pásból lövi a félidő egyetlen gólját. Szünet után enged az iram. A 20. percben ismét Kátay eredményes, a 26. percben Kálozi egy büntetőt jut­tat rendeltetési helyére. Ezt köve­tően a bíró előbb Jávort, majd Sán­dort kiállítja. A 86. percben Keresz­tes közelről egyenlít, a 87. percben Kálozi szabadrúgása ér hálót. A 42. percben viszont Salamon egyenlít. A 45. percben büntető az UTE ellen, ezt Ottavi a kapusnak lövi. Kelecsényi, UTE: A bíró lehetet­len ítélkezéseivel olyan pontokat vett el tőlünk, melyek a mutatott játék után minket illetett. Gulyás, Testvériség: Az eredmény megfelel az erőviszonyoknak. CSUTORÁS ÉS SAVANYÓ NAGY FORMÁBAN HAC—III. ker. TVE 5:2 (3:0) öv­ utca. Biró: Szécsi. HAC: Vardák — Kovács, Vajda — Makovszky, Poca IIL, Szabó — Sava­­nyó, Tóth IL, Táncos, Jakab L, Csu­­torás. 11. ker. TVE: Horváth — Pribill, J’alueh — Csetneki, Emuil, Moseheim — Lencsés II, Lencsés L, Agendor­­fer, Dinnyés, Lakner. Hullámzó mezőnyjáték után a 19. percben Csutorás meglép a védelem­től és megszerzi a vezetést (1:0). A 27. percben Csutorás szép lefutás után ismét eredményes (2:0). A 30. percben Savanye elfut és a kifutó Horváth mellett belövi a harmadik í­élt (3:0). Fordulás után a 11. percben Agen­­dorfer átvágott labdájával a két Len­csés­ támadást vezet és Lencsés I. kö­zelről gólt lő (3:1). A 14. percben Savanyú lefut, Pribic menteni akar, de nagy igyekezetében a saját háló­jába vágja a bőrt (4:1). 35. percben Csutorás átmegy a védelmen és lövése gólba fut (6:1). A 27. percben Agen­­dorfert a 16-oson belül faultolja a HAC védelem: a megítélt 11-est Moseheim értékesíti (5:2). Pécs, HAC: A csapat jól játszott, meg vagyok elégedve. Alst, III. ker.: A négy tartalék mindent megmagyaráz. S­atáig nye­cs­etét kezű bíró két perced be­letTQ-c&typort: 1. Pamut 5 4—1 15:4 8 2. HAC 5 4— 118:6 8 3. Turul TE 5 4— 112:7 8 4. UTE 5 3 11 12:9 7 6. BSzKRT 5 3— 2 10:10 6 6. BSE 5 2 1 2 9:9 5 7. URAK 5 2 12 11:12 5 8. Postás 5 2 — 8 7:6 4 9. Testvériség 5 1 1 3 13:20 3 10. ZSE 5 1— 4 10:17 2 11. III. k. TVK 6 1—4 7:16 2 12. TIK 5 — 2­­ 4:10 2 ______ BEVÁLT A BSzKRT ÚJ ÖSSZEÁLLÍTÁSA BSzKRT—TLK 2:0 (1:0) Sport­ utca. Bíró: Kann BSzKRT: Ladányi — Kmetty, Heskó — Ellbogen, őri, Király — Báder, Tóth, Szaller, Weisz, Stein. TLK: Németh, — Neumann, Ug­­róczky — Simcsó, Nagy I., Kovács — Nagy I., Trautmann, Vass, Jager II., Schmidt­ A BSzKRT kezd szél ellen. Stein vezet jó támadást, a beadásáról azon­ban a belsők lekésnek. A BSzKRT csatársor szépen kombinál, de a 16-os­­nál a legtöbb támadás elakad. A 20. Asszonyok vágya, lányok álma, ff m IS Ki volt Benvenuto férjek réme, romantikus szerelmek H |Ö a JegklVU­­B /CN __ H U S __ & hősének filmje: g # natosa^ El 1 ; JL Jl. 31 |gj ~|| ||§||| BMB m M jjl a szerelem mestere I lii BnH 1 fWsszony a Jeg- 3 jr p lg®veszedelme* fi _ mm hm _ au mmmm Éj JhL'Sekkek Készül m a XVI. század legérde-É BA H*hB 8 A B kesebb kalandora, mű­| B a El része, spádája, szerei­ül m 111 H S v i$ mese, csalója, asszo-BJH VAvte gfiBSf H Ili i m 8 nyok kegyence, király­nőiig GuTna HH ny a , LL_t__LA„ nők és hetérák bál-Kalandos életének legemberibb B __ lg Született 1500-ban és egy momentumait i­z­é a 1- B szerelmi viharban eltöl­_ _ t nr .l0 r i. , fi M mm f| tött élet után meghalt más keretbe foglalta, jj Jjyf 8 " 1571-ben. Nagy ötvös-BIRÓ LAJOS. Rendelte: || művész volt, de még | || nagyobb művésze a sze-BSflPfla SEil^UP I ' I Telemnek, wiia |g egy személyben. B Ezt a klasszikus alakot Don Juan: lg 8 húsba és vérbe formálta: Donglas Falrűanks I AMMA QTflI 1 Frederic March A tüzes spanyol táncosnő: I MIlllM 0 I Lll B szebb^zöke* asszonya": merte oneron | B Constance Bennett Bemutatja e héten 0 Bemutatják csütörtökön: ^Bemutatja csütörtökön F­ORUMlURANIA CITYIIADIUS Csütörtöktől Eggert Márta filmoperettje: Csütörtöktől C o r v iit C s á rd á s k lrá ly n o C a p ito i