Sporthirlap, 1937. május (28. évfolyam, 34-42. szám)

1937-05-08 / 36. szám, Második kiadás

SZOMBAT, 1930 MÁJUS 3. SPORTHIRLAP ÜNNEPI OSZTÁLYOZÓKÖNYVÜNK Amikor a Hungária akar... Az áldozócsütörtöki forduló 1-esei : Sas, Cseh, Hámori, Zsengellér öt mérkőzést játszottak a csü­törtöki bajnoki fordulóban. A „fe­nyegető” meglepetések elmaradtak. A Ferencváros fáradtan sem en­ ■j-Óvja egészségét! 4-GEORGETTE EXTRA kártya vékonyságú hővezető különlegesség E­Z­t vegye! Sohasem fog mást használni. Kapható minden gyógyszer­­tár, drogéria és illatszertárban fedett át pontot a III. Kerületnek, a Budai „11” minden terv és vágy ellenére sem tudta megállítani a Hungáriát a bajnokság felé vezető útjában, az Újpest mérsékelt já­tékkal is súlyos vereséget mért a Bocskaira, végül a Kispest és a Haladás továbbra is fej-fej mel­lett menekül a kiesés elől. A hétközi­ ünnepi forduló egyet­len különösebb eseménye, hogy a Hungária 23-as összosztályzatot érdemelt. Ezúttal — szinte meg­riadva a Budai „11” veszélyessé­gének hírétől, —­ a Hungária olyan akarással küzdött,­ amilyen­hez hasonlót a Ferencváros elleni rangadó sem tudott kiváltani eb­ből a nagytudású, de meglehetősen szeszélyes együttesből. Idén még egy csapatunk nem ért el 23-as összosztályzatot. Válogatott csa­pat sem. (A legjobb 24 volt.) Illett is, hogy a bajnokcsapat nyújtsa a legjobb csapatteljesítményt. Ferencváros—III. ker. 31:36 (Bajnoki, Hungária-út. Ered­mény 2:1 (1:1). Gólszerző: Sá­rosi dr., Komáromi H.esből, Kiss.) Mikor a Ferencváros —­ a má­sodik félidőben — magához tért, a III. Kerület már olyan lelkes volt, hogy a zöld-fehérek „éppen csak” megnyerhették a meccset. Hungária—Budai „11“ 23:29 (Bajnoki, Hungária-út. Ered­­mény 7:2 (11:0). Gólszerző: Lucz öngól: Kardos, Titkos, Cseh, Rökk, Cseh, Titkos, Vermes, Sas.) A gólarány magyarázata: a Hungária csatársorral támadt. És nem egy csatárral. Maga a győze­lem nem szorul magyarázatra. A Hungária ismét igazi nagycsapat. Szabó 2 Havas 3 Kis 2 Kovács 4 Biró 2 Győry 3 Sebes 3 Magda 2 Turay 2 Lucz 3 Dudás 2 Schuszter 2 Sas 1 Rökk 2 Müller 3 Sztancsik 2 Cseh 1 Szuhai 3 Kardos 3 Lyka 3 Titkos 2 Vermes 2 Hungária: 23 Budai „11”: 29 Gombos játékvezető: 1. Újpest—Bocskai 30:36 (Bajnoki, Megyeri­ út. Ered­mény 6:2 (1:1). Gólszerző: Pusz­tai, Pusztai, Tóth, Zsengellér, Te­leki, Zsengellér, Kocsis, Berecz,­ A( Újpest­­&g£) Kispest - Elektromos 29:30 (Bajnoki, Kispest. Eredmény 2:2 (1:0). Gólszerző: Nemes, Se­rényi, Szendrődi, Szendrődi.) ,Umí • rereére meglepebé*: | | tfutmairac* bmitaadum shoz propaganda csomag ára ^Of. kapható mmJeniítt / Az ellenféllel még csak bírna Haladás—Szeged 34:32 Háda 3 Budavári 2 Tátrai 3 Ligeti 3 Korányi 3 Szebeni 3 Hámori 1 Majsa 3 Polgár 3 Tóth 3 Lázár 2 Drucker 3 Táncos 3 Fodor 3 Kiss 3 Rozsák­ 4 Sárosi 3 Komáromi 4 Toldi 3 Vértes 3 Kemény 4 Déri 5 Fer­encváros: 31 III. ker. FC: 36 Fehér játékvezető: 4. fölényesen győzte le a Bocskait. Hári 8 Varga 4 Futó 2 Gyulai 3 Joós 3 Vágó 2 Szalay 2 Palotás 3 Szűcs 3 Boros 4 Balog 3 Békési 4 Kocsis 4 Berecz 4 Pusztai 3 Finta 3 Seres 3 Teleki 2 Zsengellér 1 Takács 4 Tóth 3 Hajdú 3 Újpest: 30 Bocskai: 36 Salgó játékvezető: 1. Kispest. De a balszerencsével nem bír!... Gergő 2 Gulyás 2 Olajkár 2 Füzi 3 Rátkai 2 Kocsis 3 Havas 3 Pázmándy 2 Szabó II. 2 Lengyel 3 Vig IV. 3 Mátrai 3 Újvári 4 Kiss 4 Székely 3 Tőrös 3 Nemes 3 Szendrődi 2 Déri 3 Kolozsvári 3 Serényi 2 Pákozdi 2 Kispest: 29 Elektromos: 30 Klein Á. játékvezető: 2.­­Bajnoki. Szeged. Eredmény 2:2 (1:1). Gólszerző: Boda, Gyar­mati, Gyarmati, Gazdag.) Izgalmas meccs volt. Közepes játék, de erős küzdelem. Pajor 2 Pálinkás 2 Iván 3 Miklósi 3 Krasznai 4 Raffai 3 Pillér 4 Steiner 3 Kiss 3 Somogyi 3 Kopfer 3 Bertók 3 Szabó 3 Korányi II. 3 Boda 2 Berecz 4 Morócz 3 Gyarmati 2 Gazdag 8 Szojka 3 Lovász 4 Nagy 4 Haladás: 34 Szeged: 32 Vass A. játékvezető: 1. A III. ker. FC a Phöbus ellen — Phöbus-játékosok nélkül — A Sporthírlap tudósítójától — Nyolc napon belül harmadik NB- mérkőzésére áll ki vasárnap délelőtt a III. ker. FC. Ezúttal a Phöbus lesz az ellenfele. A csapat — a csütörtökihez képest — több helyen megváltozik. A Phöbus-kölcs­önjátékosok ugyanis (Szádovszky, Szebenyi, Komáromi) nem játszanak anyaegyesületük ellen. Déri is kimarad, mert az amatőr­­csapatnak is szüksége van rá. Ezek szerint balhátvéd Rozgonyi III., jobbösszekötő Birkl, középcsatár Vértes lesz, a balszárnyat pedig Rozsák­ és Bernwaller alkotja. Ugyancsak kimarad a csapatból az amatőr Tóth középfedezet, ellenben a Ferencvárostól kölcsönkapott Tóth ismét elfoglalja a helyét a csapat­ban. Budavári, aki csütörtökön Toldi­val összeütközött, vasárnapig fel­tétlenül rendbejön. A csapat egyik vezetője mondta: — Szívesen látjuk vasárnap dél­előtt — az Újpest-szurkolókat, minél nagyobb számban. A legkisebb szur­kolást­ is hálásan fogadjuk és igyek­szünk hálásan viselkedni... A Phöbusban Péter a balfedezet Tőrös II. újra játszik — A Sporthirlap tudósítójától — A Phöbus—III. ker. FC NB- m­érkőzésről a következő jelentést kaptuk a Berlini­ utcából: 1. A mérkőzés vasárnap délelőtt fél 11 órakor kezdődik. 2. Megelégszik a Phöbus 3000 fizető nézővel. 3. A Phöbus csapata nem akar olyan kínos mérkőzést játszani, mint a Ferencvárostól látta csü­törtökön. Tehát nagyon rámegy a meccsre már az első félidőben. 4. Ismét Turay II. a közép­csatár. Ez azért fontos, mert a kis Suttyó, amikor a Budafoknak az utol­s percben ő fejelte be a győz­. Sóst, így VL csak középcsatár vagyok én, akárki akármit beszél.” (Mintha­ ilyesmit hallottunk volna már ezelőtt öt-hat évvel — Turay-ajakról elhang­zani!) 5. Titkos II. bokasérülése miatt nem játszik. Helyettes az ismét egészséges Péter. 6. Tőrös II. a balösszekötő. Rándulása már meggyógyult. 7. A „betonvédelem” így fogad­kozott: „Mi nem kapunk gólt, mint a Ferencváros válogatott védelme.” A Berlini­ utca „híradását be­fejezte”. Csak sóhajszerű­en tette hozzá: „Ezután jön a két leg­nehezebb mérkőzésünk: a Nemzeti és az Újpest ellen. Mindkettő „lélektani mérkőzés” a számunk­­ra. Kibékült Szeg­ed és Szombathely — A Sporthírlap tudósítójától — Szombathely, május 7. Pénteken délben hazaérkezett Szombathelyre a Haladás csapata. A szegedi mérkőzés után hat játékos is panaszkodik. Pajornak az oldala fáj, Kiss, Krasznai, Kopfer, Boda és Pillér a bokáján sérült meg. Komoly baja azonban szerencsére egyiknek sincs, jó a hangulat a csapatban. Örülnek, hogy visszafizették a Sze­gednek a „kölcsönt”. Ráadásul a mérkőzés után a két csapat kibékült, ami szintén örvendetes feljegyezni* való. A Hungária elleni mérkőzés előtt (szerdán lesz a mec­cs!) a Haladás már csak vasárnap tart könnyű ed­zést. HAZAÉRKEZETT POZSONYBÓL A NEMZETI A vezető, Molnár Ottó ugyanazt mondja, amit a pozsonyi kritika is mondott a Bratislva—Nemzeti (5:3) mérkőzésről: rossz napot fogott ki a fekete-fehér védelem. Flórán nagyon meglátszott a rosszabb pihenő. Feny­vesi és Kisvlagi volt a két legjobb ---------„»• - Henze az nem lep meg, hogy maga idejön és megveregeti a vil­lám és közben minden igyekezetével azon van, hogy elvegye a kedvemet attól a győzelemtől, amelynek joggal örülök. Mondom, ez nem lep meg. De nem tudom, dühöngjek, vagy nevessek-e azon módon, ahogyan a kedvemet akarja venni a Hungáriától. Mi­előtt megmondanám, hogy miben is kulminál a maga rosszindu­lata, leszögezem, hogy a Hungária úgy játszott ezen a meccsen, ahogyan magyar csapat ebben az évben magyar pályán még nem játszott. Ha valaki kételkedhetett is eddig a Hungária nagy klasszisában, ez után a meccs után kell, hogy kalapot emeljen a fölényesen legjobb magyar csapat előtt. Ha becsületes jóindulat, vagy csak tárgyilagosság van benne. Ezzel szemben maga idejön, lógatja a cigarettáját a szájában, elismerően bó­lint és kijelenti, hogy a Hungária jól játszott, bár... És ezután jön a ,,bár”-ral. Hát ez az, ami felháborít. Hogy azt mondja: ezt a pepecselő játékot lehet játszani a Budai ellen, de majd kiváncsi lesz, mit csinál a Hungária az olasz második helyezett ellen, mondjuk a Bologna ellen, aki úgy kiveri majd a kupából, hogy még, sajnos, de így lesz. És azt mondja, majd meglátjuk, mit csinál Cseh Matyi például Rava ellen, hehe, az majd szétspricceli, hihi. Hát idefigyeljen, maga lógócigarettás. Nekem megvan az a hibám, hogy kitűnő emlékezőtehetségem van, és például em­lékszem arra, amit maga a Hungária-Nemzeti meccs után mondott. Azt mondta, hogy azt a pepecselőjátékot lehetett csi­nálni a Nemzeti ellen, de majd nézzem meg, mi lesz, ha a Budai ellen jászik a Hungária, hehe, hogy a Kovács—Győry védelem miként fogja szétspriccelni Csehet, hihi. Látja, én emlékezem erre és éppen ezért dühöngök, mert most meg az olaszokkal jön. Mert magának még annyi szíve sincs, hogy hallgasson, ha a Hungária végre igazi nagy formát játszik. Legalább hallgas­son! Most igazán nem vethet követ Csehre, aki olyan ragyogóan játsza testére szabott keverékét, a W-formációnak és skót isko­lának, nem szidhatja még csak Kardost sem, egyáltalában senkit sem szidhat. Tehát hallgatnia kéne, ha már dicsérni nem tud. Ám maga előrenéz, és mindig a következő meccsünkben keres vigaszt, és ez az, ami szánalmassá teszi a maga rosszindulatú erőlködését. Hát én most csak azt mondom magának: ha a Bologna­­meccs után odajön hozzám a lógó cigarettájával, és vállvereget­ve gúnyosan mosolyog és azt mondja, hogy jójó, de csináljuk ezt a pepecselést a Sparta ellen, hehe, majd a Cstyroky úgy szétspricceli Csehet, hogy még, hihi, mondom, ha odajön hoz­zám és ezeket mondja, hát előrántom a revolveremet és — olyat mondok, hogy nem teszi az ablakba. Ugyő! (t. 1.) BERETIK­iL ssz sportszakiszlete József­ körút 31/A (Omniánál) Telefon: 13-35-82 Oláh a 16-oson belül löki Simont, a tizest Henkel belövi. 0:1. Hiába zúg azonban a „Szent­end­re” biztatás, a 19. percben Klein jól ívelt beadását Lakatos védhetett­lenül vágja a hálóba. Öngól. 1:1. (Biztosan Korányitól látta vasár­nap.) A Háros-jobbszárny ügyes­kedik, a 31. percben Klein jól húz kapura, közelről küldött lövése gól. 2:1. A „Káros” most nagy fölénybe kerül. Fordulás után is ez marad a helyzet. A 7. percben Tóthnak jól jön lábra a labda és bombája a bal Ww$sman­kM **• 5 A Hadsereg-Kupa pénteki elődöntőiben a „Hárossziget" és a Határőrök győztek *— A Sporthírlap tudósítójától — Pénteken délután játszották a Hadsereg Kupáért a budapesti vegyesdandár két elmaradt elő­döntőjét a Postás-pályán. A szépen sütő nap, a heves szél ellenére is több, mint 2000 nézőt (katonát és civilt) csábított ki. A két mérkőzés bőven hozott izgalmakat. A Határ­őrök majdnem meglepetést szerez­tek, mert csak nagynehezen gyűr­ték maguk alá lelkes ellenfelüket. (A gólarány nem fedi teljesen a játék képét.) Hárossziget—Egy. hidászok 4:2 (2:1) Szécsi játékvezető sípjelére a következő összeállításban állt fel a két együttes: Hárossziget: Szekszárdi — Oláh, Horváth — Uhlatovszki, Himmer, Proh — Klein, Tóth, Lencsés NI., Lencsés I., Füredi. Hidászok: Hajnal — Hajmássi, Asbóth — Baranyai, Lakatos, Bohus — Varró, Henkel, Simon, Bolla, Streich. A Hidászok kezdenek jobban, a 7. percben vezetést is érnek el, a ben Szekszárdi Streich­­ arcába­­ öklöz. A szélsőt kiviszik és csak a­­ 23. percben tér vissza. Közben a ti Hidászok szabadrúgáshoz jutnak s s hiába állnak sorfalat a védők, s Henkel ívelt labdája a 16-osról a s hálóba jut. 3:2. ■ A 35. percben Asbóth a labdát a­­ büntető területen belül kézzel fogja meg. Szerencséjére azonban a a 11-est Lencsés II. Szekszárdinak lövi. Már-már egyenlít a szent­endrei csapat, amikor Himmer jól irányított sza­­a­badrúgását Füredi befejeli a­z ezzel bebiztosítja a győzelmet. A 43. percben Bohust a bíró után­­­a­rúgásért kiállítja. "» Ezután került sor a határőrök­­­ nagy érdeklődéssel várt szereplé­­­­sére. Határőrök—Egy. Javító­­műhely 5:0 (0:0) Határőrök: Sarkadi — Béldi, a Pozsonyi — Túri, Balog, Szalai — 1. Kovács, Buzássy, Dudás, Balogh, Horváth. ’ Javítóműhely: Budavári II. —­­ Bilcsik, Deák — Krisztián, A góc®, Slezák — Kovács II., Herick, Wul­­fer, Kovács I— Barna. ) Játékvezető: Barna,­­ Nagy meglepetésre az I. félidő­ben egyenrangú ellenfél a Javító* ” műhely. A 27. percben­­ az újpesti Balogh, a csatár 11 összefejel Bilcsikkel, * a határőrt kiviszik és csak 5 perc .• múlva tér vissza, hatalmas kötés­­­* sel a fején. A 40. percben Dudást l* gáncsolják. 1. ll.es, ezt Balog, a fedezet a kapusba lövi. A II. félidőben kibontakozik a­­ határőrök nagyobb tudása. A 8. p­­ben Túli szabadrúgásából£ ,] Dudás fejeli a vezető gólt. is 1:0-s