Sporthirlap, 1943. január-június (34. évfolyam, 1-49. szám)

1943-03-03 / 16. szám

SZERDA 1943 tuárcmv 3 XXX.IV. évf. 16. síráai Megjelenik szerdán és szombaton Szerkesztőség és kiadóhiva­tal: Budapest, VIII. Bükk Szilárd­ utca 4. sz., III. em. Távbeszélő: Szerkesz-tő-ség: .... 14—04—99 Kiadóhivatal (csa­k délután 3 óráig) ........... 13—59—77 Levélcím: Budapest: í-U. Postsíiók: 57 i_ * A SportairÍ€tp új ára a mai nap fói­lé fillér Bajnoki forduló lesz május 2-u­tán a­z elmaradt ola­sz-xnagyar helyett Jávor, a csepeliek edzője, a volt újpesti játékos elmondja, mi a baj az Újpestben Ádámot k©I csönbe adta a Gamma a MÁVAG-nak NAGYARÁNYÚ FIATALÍTÁST TERVEZNEK ÚJPESTEN ayuuumumumiwiunuMiiiuuutuumiumiuumttiuuuuuuuuMUiUiMssuMuiMHnuniumisunmunuiaanmuuuumnmuimusiuwiuaiutt^iuiiUUUüuyumiihuiuniM^^ Mindkét budapesti csapat csak nellenen­ győzött az országos korongbajn­okság első napján A lelkes vásárhelyi csaport majdnem meglepetést okozott BBTE-Marosvásárhelyi SE 5:4 (2:0, 3:2, 0:2) Vezette: Jeney Zoltán dr és Lendyei István A mérkőzés elolt­­a, maronvíziúj­­hely­i öltözőben lehangoltak a játé­kosok: Daróczyt, a csapat kiváló hátvédjét táviratilag hívták be szol­gálatra. A budaiak nyugodtan ké­szülődnek. BBTE: Gáth­y — Bendy, Barcza dr."­— Helmejczy, Hárdy," Szamosi. Csere: Lengi dr, Fénessy dr, Reiner. MSE: Veres — Kovács, Kulcsár —... Incze II, Incze I, Incze III. — Csere: Kocsis, Kerekes, Magdi. J. harmad: Igen rossz jégen, rossz világítás mellett kezdődik­­ a játék. A nagy "szél"a tó felöli oldalról a vizeit állan­dóan ,a pályára hajtja és az Állat­­kert felöl levő sarok teljesen víz alatt áll. Mindkét csapat keményen játszik- Incze - kétszer u­g ront bizton hely­zetben. A 7. percben, Haj­áy váratlan lövését a vásárhelyi­ kapus­­elnézi. ■ i.o. Buda most nagyon szorongat,­­még a hátvédek is elöl tanyáznak. Ez -­ majdnem : m­egbosszusítj­ magát, mert Barcza mellett Incze f­elszó­­lalt,­ jól ad Tndze Itt-nak , a lövést Gáth­y alig tudja hárítani. Az előre­­vágott koronggal szerzik meg a más­­sodik gólt a budaiak. Szamosi vil­lámgyorsan továbbít Hárayhoz és a középcsatár most is eredményes. 2:0. A vásárhelyiek nagyon veszélye­sek, de a BBTE-védelem­ mindent ment. ■ • II. harmad: Nagy budai nyomással kezdődik a II. harmad. A 20. másodpercben Szamosi már gólt ér el 8:0. Nem sokkal később nagy kavarodás az MSE kapuja előtt. Háray szem­füles és közelről éles gólt üt. Incze I és Randy ötüzre csap, 2—2 percre kiállítják őket. A szünetben erősen rendbehozott jég most már sokkal töb­­. Ez a játék iramán is meglátszik. A 4­ .percben Szamosi átcikkázik az ellenfél védőin, közeli Lövésével szemben a kapus tehetet­len. Már­­5:0-r­z vazet a­ BBTE! " Nagy meglepetésre az MSE rá­kapcsol és a BBTE teljesen beszorul. A 11. percben nagy a kavarodás Gálhy kapujánál. Az ide-oda pat­togó korong végre Incze II elé kerül és ő a kapuba talál. 5:1. * Incze II és Incze I ragyogóan játszik. A feltűnően nagyszámú erdélyi közönség telkeken buzdítja az MSE-t. A 13. percben Incze II villámgyorsan tör ki, Gáthyt is kicsalja és az üres kapuba vágja a korongot. . ‘ 5:2.re szépített az MSE. -t M 1 ■’­-a. III. harmad: Fokozódik az iram 'és.-'az MSE nyomása. A 15. másodpercben a három" budai ■ védő ; a"­‘kapu/előtt egymásra esik, de Incze II a nagy helyzetet elügyetlenkedi. Buda is ostromol, a játék képe minden plyama­tban váltó ok. *4*.A közönség fergeteges biztatással buzdítja a csapatokat. Már-már úgy látszik, hogy a kemény védelmeken meg­törik mindkét csatársor, igyekezete, amikor a 13. percben „megtörik a jég’­. • Incze II jó koronggal elszáguld a cseten , és közelről nagy lövéssel a kiinduló Gáthy mellett­­ bevágja a harmadik gólt. 5:3. Egy perc sem terstt el és új gólt ér el az MSE. Incze III szerez ezúttal gólt. 5:4. A hátralevő idő alatt az MSE egyenlíteni is szeretne, de már neon sikerül az eredményen változtatnia. Nagyon kemény dió volt a BKE-nek a KKE EKE—Kolozsvári Ke 2:0 (0:08 1:0, 1:0) Vezette: Bih­ár Dejan dr és Tele Simon .,BIKE: Csák dr — Gosztonyi, Margó dr ’ —­ Móriez, Baán, Elek. Csere: Endrey I, Endrey. .II, Pásztor. KKE: Bíró dr — Incze, Roska — Mészáros, Antony, Vásárhelyi. Csere: Holla­ úr, Adorján I, Kovács, Adorján. II­­I. harmad: Nagy BKE-nyomással telik el az első harmad. A KKE nélsó perce­ken keresztül nam­, jut el, Csák dr kapujáig. A védelme azonban Bíró dr-ral az elén a ’ BKE-csatárok miinden­ akcióját csírájában elfojtja. II. harmad: A második harmadban a kolozs­vári csapat már leveti kezdeti el­fogódottságát. Többízben veszélyez­teti a BKE-kaput. A másik oldalon tűzijátékot rendeznek a BKE- csatárok, a gólig azonban nem tud­nak eljutni.­ A 13. percben születik a még az első gól. Margó dr és Gosz­­tonyi teljesen felszólítja az első támadósort. Móricz hátrajátszik Gosztonyijhoz, Gosztonyi kapura lő, a korongot Elek elé ütik. Eleit a palánktól az üresen álló Bláhhoz játszik és Boán a kapuba továbbítja a korongot. 1:0-re­ vezet a BKE. III. harmad A, n­arm­adik h­annadban, a BKE meddő fölénybe kerül, a KKE csak szórványos lefutásokkal veszélyez­tet. A 4. percben a BKE cseresora szép,a támadás után némi szeren­csével éri el a második gólt: Pász­tort erősen az oldalpalánkhoz nyom­ják,­ ő azonban­­ tovább küzd­­ a korongért. Sikerül is, a túlsó oldalra átvágnia. Kis tömengjelenet a KKE- kapu előtt. Endrey I kapura lő és a „pakk’* Endrey II-ről pattan a kapuba. ■2:0-ra nyer a BKE. Ma est© fél 6-kor: BICE-BBTE rangadóval és MSE-KKE „vidéki döntő”-vel zárul az országos korongbaj­noki címért folyó küzdelem A szünetekben a Botorul- és Lavry-testvérek, valamint Bódy Marika bemutatót futnak. Ma, szerdán este a két pesti és a két vidéki csapat találkozójával zárul az 1943. évi korongbajnok­­• Ságért folyó küzdelem. . . Fél 6-kor: MSE—KKE. Vezeti: Jeney Zoltán dr éa Bikái* Leján dr. Utána: BKE—BBTE. Vezeti: Sennyei István és Minder Sándor. A két rangadónak számító mérkő­zés, amelyek közül az egyik a pesti,­­ a másik pedig , a vidőd első-­ séget dönti el, a koreai a toma legiz­galmasabb fordulójának ígérkezik. Botond Éva és Györgyi, Saáry Éva és Marika, valamint Bódy Marika bemutatót fut a szíünetek­­ben. A ferencvárosi Finta szerzett új kapust a békeutcaiaknak v. A. j. békeutcaiak, a csapatában „ ham­a-­­rosan egy kitűnő új­ kapus fog be-, mutatkozni. Gallervich Tibor edző újságolta kedden délután: — Nagyszerű kapusval fogjuk ■erősíteni a csapatot. ” Ez­­ a kitűnő kapus nem más, mint Andrási, aki évekkel ezelőtt már­­próbát játszott a Hungáriában is. Szó volt arról, hogy a kék-fehérek leszerződtetek, de­ akkoriban .Szabó Tóni­­olyan nagy formában védett,­­ hogy'*Andrásira a tartalékok szomorú sorsa várt volna. Nem­ sokkal később kiment Fran­ciaországba. Amikor hazajött, a Nemzeti tárgyalt vele s nagyon ér­dekes, hogy akkor meg Angyalt nem tudta kiszorítani a Nemzeti kapu­jából. Megint külföldre távozott, a változatosság kedvéért most Portu­gáliába. Nemrégiben tért vissza. Hosszú ideig játszott a brü­nni Zsi­­denice csapatában is és KK-mérkő­­zésen is védett már Budapesten. A mi figyelmünket Finta, a Ferenc­város kitűnő­ csatára hívta fel rá. A Finta ■ még Franciaországban ismer­­kedett­ meg vele. Andrási 28 éves, középtermetű fiú, jelenleg Rima­szombatban lakik. Az elmúlt héten má­r próbát is játszott nálunk, ki­tűnően mozgott. Mi teljesen elége­dettek vagyunk ugyan Angyallal, 43 gon­doskodnunk kell még egy kitűnő kapusról. Érdeklődtünk már az MLSZ-ben: várjon leigazolhat­juk-a Andrásit s azt a­­ választ­­ kaptuk, hogy igazolható , és­­ adnak is neki ideiglenes­­ játékengedélyt, így tehát a napokban sor kerül Andrási leiga­zolására. Finta révén már táviratoz­tunk Andrásinak Rimaszombatba, valószínűleg szerdán már meg is érkezik.. Azt azonban természetesen még nem tudom, hogy­­ vasárna­p helyet kap-e a csapatban. Andrásin kívül március 15-ig még­ más játé­kosokat is le akarunk igazolni, hogy esetleges sérülések, vagy más aka­dályok esetén is biztosítsuk a csa­pat jó szereplését. Olvasóindcox / W ■, "ÁS «, >*|*W • $■■■*■, ' A', lapok előállítási költségeinek emelkedése, amely elsősorban , a kör­forgógépeken használható papiros árának emelése, miatt, történt, arra kényszeríti lapunkat is, hogy az el­adási és előfizetési árat felemelje. A napilapok már ■ hetekkel ezelőtt elvégezték ezt az áremelést, most pedig az úgynevezett hétfői lapok s velük együ­tt mi sem térhetünk­­ki az áremelés elől. Ezért lapunk árát m­árcius 10-től kezdve kénytelenek vagyunk mérsékelt, arányban fel­emelni. Eszerint a Sporthírlap egyes számának ára az eddigi 14 fillér helyett 16 fillér lesz. Egyes számaink emelése folytán természetesen előfizetési áraink is emelkednek. Előfizetési áraink negyedévre: Belföldre: Külföldre: 3.80 P 5.—*'F: Kérjük­­. Előfizetőinket, hogy március hónapra már­­az új előfize­tési árakat küldjék­­be. .„Reméljük, hogy olvasóink...tóéitá­­nyulni fogják­ kényszerhelyzetünket és lakunkat vál£őzatlán szeretettel fogják, a jövőben­­ is fogadni.. .A SzORTHIKEAP kiadóhivatala. Ára 18 HU. Németország:..• * ?6.pfennig 0ra:SZrország :... 1 Vz 1. H­orvátország: á... 4 kuna ! SVájc: .................20 Co Előfizetési ára negyedévretg Belföldres ................ 3.80 F Külföldre: 5.C­P & CSEPEL "kedden, délután könnyű levezető edzést tartott. Az edzésről Dósay, Fuszék,­­Kis­s II, Keszthelyi, Rákosi és Bakos hiányzott. Jávor ■ edző egész könnyű mozgást végeztetett a játékosokkal. Utána fürdés, majd gyúrás volt műsoron. Szabadkai még mindig magán viseli Mészáros és Bíró Sanyi „névjegyét". Jávor edzőtől megtudtuk, hogy szerdán délután a Gamma SzISE csapatát látja vendégül a Csepel. Újvidékre valószínűleg változatlan összeállítás­ban utazik a Csepel. Molnár II, a WSO csatára su*tfe­s sérü­lés m­iatt k­­*nyszerpil­enő­t tart. ■Megindult már a tavaszi munka a Bu­dapesti kerületben is. Kiss Gábor kor*üsz&!i orizet március 4-éfi, csütörtökön fél 4 óraA kezdettel a Kelenföldi FC pályáján edzés­­bemutatí­tó tart a SvSC játékosai részére. Kiskunlacháza: Corvin Levonte—Kiekun­­lacházi SE 4:3 (1:1). A Corvin-Levonták szérp játék után megérdem­elten egyőztek Tótit (2), Enyedi és Lampért góljaival. — Corvin ÁSE—Ksir­ SE 3:0 (1:0). Gyömrőj­­át. A lelkes Corvin biztosan győzött. Gól­­lövők: Sas­vári, Vida és Kiss. Temerin, Temerini TC—Újvidéki VAK 4:3 (2:1). Vezette: Tamási. Erősiramú mér­kőzés. — Az erőnlét győzött az Alba Stegra-B. Vasutas mérkőzésen — mondják a szé­kesfehérváriak. Az első félidőben reme­kül­­ játszottak a vendégek,­de szünet után visszaestek. A II. félidőben már a haza csapat volt az úr a pályán és ekkor 1:2-ről biztosan győzött 6:4 ré­sz ARAK Gyöngyös: Gyöngyösi AS­—Recski 1G 2:1 (1:0). Vezette: Dobos. Góllö­vő: Szen Tury, ill. Nagy. Gál, M. EAC közzépcsatára a Teetvére­ségbe tart.