Kovács Marcell: Reflektált amnézia. A kelebiai sport története. Kalandos évtizedek (Kiskunhalas, 2016)

Megszületett a Kelebiai Levente Sportegyesület

2011.07.15. Kelebián a X. Radnai Kupát első ízben rendezte a Levente Egyesület. Az 1999/2000-es korosztály számára rendezett nemzetközi focitornán a KLSE kettő csapattal vett részt. Eredmé­nyek: KLSE I. - KLSE II. 7:0. Góllövők: Csamangó Dóra, Balogh-Szabó Bence, Balog Dávid (2), Vankó Márk (2), Balog Ádám. KLSE I. - Bácska-Topolya 1:3. Góllövő: Balogh-Szabó Bence. KLSE I. - Hajdújárás 3:0. Góllövő: Szabó Valentin (3). KLSE I. - Makó UFC 0:0. A KLSE I. csapata a Radnai Kupa III. helyén végzett. KLSE II. - Bácska-Topolya 0:5. KLSE II. - Makó UFC 0:2. KLSE II. - Hajdújárás 0:1. A KLSE II. csapata a torna 5. helyén végzett. 2011.07.17. Kelebián a X. Radnai Kupa 1997/1998-as korosztályok számára kiírt nemzetközi tornája került megrendezésre. Eredményeink: KLSE - Bácska-Topolya 0:2, KLSE - Hajdújárás 1:2. Góllövő: Balogh-Szabó Bence. KLSE — Makó UFC I. 2:5. Góllövők: Fülöp Henrik, Szabó Valentin. KLSE - Makó UFC II. 1:4. Góllövő: Kátai István. A Levente csapat nem tudott pontot szerezni a tornán és az 5. helyen végzett. 2011. 08. 06. Kelebián felkészülési meccsen két mórahalmi gárda ellen játszottunk egy-egy félidőt. Több nyaraló játékosunk miatt tartalékosan tudtunk kiállni. Az első menetet a két évvel idősebb fiúkból álló mórahalmi serdülők ellenében küzdöttük végig. Kelebiai Levente - Mórahalom 0:5. A második félidőben egy korban hozzánk jobban illő társaság ellen: KLSE - Mórahalom 3:5. Góllövők: Kátai István (2), Szabó Valentin. 2011.08.13. Bajsán a IX. Sat-Trakt Kupán az 1997/98-as korosztály négy csapatból a 4. helyen végzett. Eredmények: Kelebiai Levente - Bácska-Topola 0:11, KLSE - Bácska Pacsér 0:12, KLSE - Szenttamás (Mladost Radost Srbobran) 2:4. Góllövő: Fülöp Henrik (2). A nyaralók miatt nagyon tartalékosan és csak fiatalabbakkal tudtunk kiállni a tornán. 1999/2000 -es korosztályban 8 csapatból az 5. helyen végeztünk. Eredmények: KLSE - Bácska - Topolya 1:2. Góllövő: Szabó Valentin. KLSE - Bácska Pacsér 3:4. Góllövők: Szabó Valentin, Vankó Márk, Gilicze Lajos. KLSE - Tisa Adorján 0:0. A legjobb korosztályos csapatunkkal álltunk ki, mindhárom meccsen végig partiban voltunk. Kévésen múlt, hogy nem kerültünk a 4-es döntőbe. 2011.08.18. Mórahalmon felkészülési meccsen ismét, első félidőben a Mórahalom serdülői ellen játszottunk, míg a második félidőben azonos korosztályok mérkőztek. Eredmények: Kelebiai Levente - Mórahalom 0:3. Azonos korosztályok egymás elleni meccsén: KLSE - Mórahalom 3:2. Góllövők: Szabó Valentin (2), Tumbász Zsolt. 2011. 08. 20. Kelebián az I. Levente Kupa rendezvény Kisszállás és Kunbaja visszalépése miatt elmaradt, helyette Tompa ellen játszottunk két korosztállyal. Eredmények: 2000/2001- 2002-esek: Kelebiai Levente - Tompa 4:6. Góllövők: Horváth Otília, Szegedi Bence, Balog Ádám, Gilicze Lajos. A nagyobbak mérkőzésén az 1997/1998-as csapatoknál: KLSE-Tompa 4:3. Góllövők: Kátai István (2), Jakus Dávid, Szmolenszki Ákos. Visszavágó meccsen a 2000/2001-2002-ben: KLSE -Tompa 5:3. Góllövők: Szabó Valentin (2), Balogh-Szabó Bence (2), Tombász Zsolt. KLSE I. - KLSE II. 6:5. Góllövők: Kátai István (3), Jakus Dávid, Dus­­noki János, Balog Dávid, illetve Szabó Valentin (2), Fülöp Henrik (2), Tumbász Zsolt. 2011.08.25. Kecskeméten a Hírös-Hét Nemzetközi Gyermeklabdarúgó Tornán a 2001/2002- es korosztállyal vettünk részt. A 20 csapatos rendezvényen a KLSE a 9. helyet szerezte meg. Négy, ötcsapatos csoportból az alábbi eredményeinkkel 4. helyezetként továbbjutottunk. Ke­lebiai Levente - Budapest Goldball 0:5, KLSE - UFC Kecskemét 0:4, KLSE - FK Szabadka 1:0. Góllövő: Vankó Márk. KLSE -Csepel FC 0:7. A selejtezőben: KLSE - Bp. Vasas 0:11. A torna rangját mutatja, hogy másik csoportokban, a Ferencváros, Szolnoki MÁV, Békéscsabai UFC, Hódmezővásárhely, KTE, Kalocsa, Atletico Arad, Vác, Bp. Honvéd, Jászberény is a nevezők között volt.