Sport-Világ, 1902. január-december (9. évfolyam, 1-52. szám)

1902-09-14 / 37. szám

334. oldal. perczc­el később a labda ismét fennakad a bonni kapu hálójában. A lassan előregurított labdát a kapus elhibázza s a magyar csapat ezen réven könnyű 2-ik goalhoz jutott. Második félidőben a magyar csapat már többször volt kénytelen véde­lemre szorítkozni, bár sokszor támadott, de törek­vései sikertelenek maradtak a jobboldali táma­dás ügyetlensége miatt. A játék meglehetős vál­tozatos képet nyer a felváltva támadó két csa­pat gyors mozdulatai folytán, mely hol az egyik, hol a másik kapu elé helyezi a küzdelem szín­terét. A bonni kapus egynémely kritikus pilla­natban gyönyörűen véd, jóvá téve mindazon hibákat, melyet az első félidőben mutatott této­vázása előidézett. A magyarok kapuvédjének, Bádonyinak is akad dolga, bár munkájában a két kitűnő hátvéd játéka nagy támogatást nyújt. A magyar forwardsok ismételt támadásai vissza­vezetnek s a második félidő elmúlik a nélkül, hogy eredményt akár melyik csapat el tudott volna érni. A magyar csapat összjátéka — tekintve a különböző egyletekhez tartozó játékosokat —­ aránylag elég jó volt. Leginkább azonban gyor­saságuknak és szívósságuknak köszönhették győ­zelmüket. A védelem oly erős volt, hogy egy magyar válogatott csapat nem tudott volna jobbat kiállítani. Biró Herzogh Ede volt. Vasárnapon, szeptember 7-én a bécsi Gerona­­niával szemben állottak a Budapesti Ramblerek, kik a vendégcsapatot 7:3 arányban győzték le. A bécsi Germania a Ramblerekhez hasonló ala­pon működő csapat s játékosai közt vannak olyanok is, ki a bécsi The Ramblers-nek tagjai. De míg az utóbbi egylet a legjobb játékosok csoportját képezi, addig a Germania csapata főleg a másodrangú egyletek tagjaiból verődött össze. A forwardsok kivételével alig akadt jobb­fajta játékos, kapuvédjük pedig oly kritikán alul játszott, hogy nálunk akármelyik másodrangú csapatnak különb kapuvédje van. A játék le­folyása alatt sokszor akadt alkalma a bírónak az elharapódzó durvaságokat lefütyülni, a­melyek­nek leginkább a bécsi védelem képviselői idéz­tek elő, gáncs, orozva támadás stb. szabályelle­nességeknek szakadatlan használata által. Sajnos, a magyar csapatnak néhány tagja nem tudta eléggé magát mérsékelni s a bécsiek durvaságait durvasággal viszonozták s nem elégedtek meg azzal az elégtétellel, a­melyet a bíró szolgálta­tott nekik az ellenfél hibáinak büntetése által. A játék lefolyását a következőkben foglalhat­juk össze: Sorshúzás folytán a magyaroké lett a helyválasztás joga, kik a nappal és széllel hát­ban levő kedvező oldalt választják. A bécsiektől csakhamar elkaparintják a labdát s állandó ostrom alá fogják a bécsi kaput; ennek védője sokszor adta jelét ügyetlenségének s több ízben kifutva, védtelenül hagyta a kaput s csak nagy szeren­cséje óvta meg attól, hogy a labda nem a hálóba repült, hanem a kapuléczbe ütközött vagy pedig alig egy arasznyival mellette haladt el. 15 perc­ múlva siker koronázza a magyarok munkáját. Steiner, ki múlt csütörtökön gyengél­­kedése miatt nagyon sokat ügyetlenkedett, ez­úttal kitűnően állta meg helyét s egy védhetetlen lövésével a magyarok első goalját szerezte meg. A második goalt is beadják csakhamar a ma­gyarok Buda révén, ki a balszélről centerezett labdát ügyesen rendeltetési helyére juttat. Po­­kornyé lett a harmadik goal elérésének érdeme, míg a negyedik pontot a Budapesti Sport­ Club jeles balszélső csatára Oláh szerezte meg a csa­patának. Az egész félidő alatt a magyar csapat offensivában volt s a sikeres ostromot nagyban elősegítette a csatárok és halfok gyors játéka. A bécsiek a védelemre fektették a fősúlyt, s bár több ízben sikerült a legveszedelmesebb táma­dásokat elhárítani, a magyarok erélyes ostroma minden ellenálló képességüket megtörte. I. félidő eredménye 4:0 B. R. javára. A második félidőben a bécsiek többször tá­madnak, melyet a magyar védelem nem utasít elég erélyesen vissza, minek­­következtében csak­hamar két goalt érnek el a bécsiek. A magyar SP­O­RT-VILÁG 1902. évi újdonság. Fit-Ball kizárólag magyar készítmény!­ A legszebb minták, erős marhabőrből, tartós kézi varrással, s valamennyi legfinomabb angol vörös gummihólyag­gal ellátva, 5-ös nagyságban: „Villám“ 7 kor,, „Turul“ 9 kor,, „Verseny“ 11 kor. „Győztes“ 13 kor., „Hunnia“ 15 kor. „Kincsem“ 4. sz. iskola football-labda 6 kor. „Football-C­ipő“ marhabőrből, kitűnő szabás és erős kézi varrással párja 13 korona. Nagy választék: Football szárcsont- és bokavédők, s e játékhoz tartozó összes felszerelésekben.­­ Továbbá nagy raktár: L­awn-Tennis-, Soll-, Cricket- és Croynet­­játékokban, tornaszerek-, vívóeszközök­­vadászati-, halászati-, turistafelszerelé­­sekben stb. stb. Zubek Bertalan és Társa Budapest, IV. ker., Múzeum-körút 29. sz. Kezdő futók számára! Amerikai szöges czipők — a kellő gyakor­lat gyors elsajátításához — párja 4'50 és 4'90 frt. Startszám­ok 1-től 10 ig 25 kr., 1-től 30-ig 60 kr., futónadrág: (törv. véd.) 90 kr., futóing: 55 kr. S­arokszorító 35 kr. és 50 kr. A futó-sport­­-­ athletika összes kellékeiről, valamint a footballozásról kimerítő katalógust kívánatra ingyen küld szét sport­üzlete BUDAPEST, VI. ker., Andrássy­ út 13. ÉREMVERŐ INTÉZET LOUIS ABEL, wen IV., SCHÖN­BURG-STRASSE 38. MINDENNEMŰ DÍJ- ÉS EMLÉK­ÉREM, DÍSZJELVÉNYEK BRONZ-, EZÜST- ÉS ARANYBÓL. EGYLETI JELVÉNYEK, ARANY ÉS EZÜST ROJTOK ÉS ZSINÓROK, STAM­PIGLIÁK, ÁRJEGYZÉK Stim csatársor sem rest s csakhamar visszaadja a két goalt s a bécsiek harmadik goaljára ők egy hetedik goallal feleltek, úgy hogy a végeredmény 7 : 3 volt a budapestiek javára. A goalok mennyi­sége bizonyítja, hogy a játék rendkívül válto­zatos volt, különösen a második félidőben, midőn a bécsiek mégis félig meddig méltó ellenfélként mutatkoztak. A magyar csatársor minden játékosa egyéni­leg jó volt s alkalmunk volt ezúttal oly lövése­ket látni, a­milyent alig tapasztalhattunk eddig magyar csatárok részéről. Buda, Pokorny és Steiner a középen nagyon jók voltak , a két szélen Oláh gyors lerohanásai­val, Braun pedig szép centerezéseivel tűnt ki leginkább. Pozsonyi többet ártott, mint használt azzal, hogy a bécsiek durvaságaira hasonló módon felelt. Hoffmann-Bródy sikeresen támogatták a csatár­sort, míg a védelem erejét képviselő backek és a kapuvéd minden lehetőt megtettek az ellenfél támadásainak elhárítására. Biró Horváth Ferencz volt, ki a játékszabályok paragrafusainak pontos betartásával mindkét csa­pat megelégedését érdemelte ki. A két csapat összeállítása a következő volt: Freisig (Vorwärts) Linschefsky (I. V. F. C.) Tar (Rapid) Koller Grünbaum Schwarz (W. A. C.) (I. V. F. C.) (F. Cs. 1898) Grünbaum II. Hoffmann W. Berg Wiesner Grotte (I. V. F. C.) (W. A. C.) (Union) (F. C. 1898) (Ww.) Rapos (B. T. C.) Berán (F. T. C.) Skrobák (B. T. C.), Hoffmann (M. U. E.) Pozsonyi (M. T. K.) Bródy Braun Buda Pokorny Steiner Oláh (B. T. C.) (Postás) !Magyar királyi szabadalom! Bicycli-czipők. Nagy választékú raktár víz­álló amerikai fehér krom­­börben és douglasz-börben. !Több rendbeli kitüntetés! Football-czipőkben párja kész rak-­­ A Ivak­tárból, vagy HUI . mérték szerint . Különös figyelembe fehér bajnok-football-czipők à la WAGNER RUDI, Ehrenreich A. és Tsa Hadász- czipők túra-czipők úgymint mindennemű sport-czipők, alkalmi czipők stb. stb. készíttetnek műhelyében Budapest, Andrássy-út 76. Sportférfiak figyelmébe! Sportférfiak figyelmébe! DEZSŐ Angol, franczia úri divat és saját készítményü fehérneműek, angol és olasz kalap gyári raktár. BUDAPEST 7., Váczi-körut 12. QISSSF- Sportférfiak 10% engedményben részesülnek. Andrássy-úttal szemben. 1902. 37. sz. Budapesti Torna-Club I. 2:1. eredménynyel győz a Bonner F. V. felett. 1902. szept. 8. A B. T. C. első őszi szereplése nagyszámú közönséget vonzott ki a millenáris pályára. A Bonniak első szereplése után joggal remél­hettük bajnoki csapatunk győzelmét, melyet különösen az első félidőben fölényes játékával magának eleve biztosított. B. T. C.-é a helyválasz­tás joga, mely különös szerencsével élve, nappal és széllel hátban játszik. A bonniak csakhamar védelemre szorítkoznak, támadás-támadást ér, s a B. T. C.-nak az első negyedóra után sikerül a labdát a kapuba röpíteni. A 38 dik perc­ben 2-edszor kerül a labda a bonni kapuba, míg a vendégcsapatnak egyszer sem volt alkalma a B. T. C. kaput az egész félidő alatt veszélybe sodorni. A második félidőben Bonn többször támadott s sikerült is egyszer goalt elérni. B.