Sport-Világ, 1909. január-december (16. évfolyam, 1-49. szám)

1909-10-30 / 44. szám

1909. 44. sz. SPO­RT-VILAG 447. oldal. (II. osztályú bajnokság.) URAK—KAOE 2 : 0 (2 : 0). A mérkőzés sorsát az URAK jó védelme döntötte el. Első félidőben URAK van fölényben és két gólt lő. Második félidőben a KAOE lendületbe jön és erős támadásokat intéz az URAK gólja ellen, de az URAK jó védelme biztosan szereli le a könnyű KAOE csatárok támadásait. Az URAK e mérkőzésen nagy javulásról tett ismét tanúságot. KAOE felfrissített csapata még nem szokott össze és különösen a csatárok sok felesleges munkát végeznek Biró Vámos (TTC) URAK II —KAOE II 2 : 0 (2:0). Második félidőt nem ját­szottak, mert KAOE visszalépett. Bíró: Farkas (URAK). 33FC—FS­C 2 : 0 (2 :0). A ferenczvárosiak nem tagadták meg hagyományaikat. A 33-ok játékbeli tudásukat testi erővel és durvasággal igyekeztek egyensúlyozni, de ezzel nem tudták meg­akadályozni a 33-ok biztos győzelmét. A mérkőzés már első félidőben eldőlt, melynek folyamán 33-as két gólt rúg, a másodi­kat 11-esből. A második félidőben 33-ak már rezerváltan ját­szanak, csatársorukat az „erélyes“ ferenczvárosi védelem oly „masszázsban“ részesítette, hogy tartózkodnak minden erélye­sebb támadástól. 33-ok e mérkőzésben is nagy képességeiket mutatták, de a csapat stylusa még nem egyöntetű, ami különö­sen a támadásoknál nyilvánul meg. A védelem a csapat lelke, daczára annak, hogy néha túlerélyes. MAFC—BEAC 3:1 (1:0). Érdekes küzdelmet adott a két egyetemi csapat küzdelme. A MAFC könnyű győzelmét várta mindenki, de a fokozatosan javuló BEAC erősen ellentáll. Első félidőben egy gól esik csupán. Második félidőben sem változik a helyzet A MAFC és BEAC gólt érnek el, melyet pár perc­c­el a mérkőzés befejezése előtt MAFC még egygyel megtold. MAFC 11-BEAC II BEAC feladta. (III osztályú bajnokság.) BLSE—VÁC 3:2. Biró: Havas Lajos (BAK) Litographia—Gutenberg TC 15:0 (7:0). Biró: Grolig Ernő (BAK) Egyetértés SC—Vasutas FC 3:0 (0:0). Biró Balassa Jenő. (Soproni vándordíj). Typographia—IIIkerTVE 3:1. Fölénnyel játszó Typo­­graphia biztosan veri a HikerTVE-et. Biró Klug Frigyes (MAFC). ( Vidéki mérkőzések.) Győri Egyetértés—Grazer Sportvereinigung 4:1. (2:1). (Biró Dr László (MTK). Barátságos mérkőzések. MAC MTTC 3:1, 12: 1) MAC végre megembereli magát és kiküzdi a győzelmet a határozatlan FTC ellen. Biró Dr Benedict (MTK), Postás—Köl. TE 4:1. Biró Missura (Postás) . Vasárnapi és hétfői mérkőzések. Két nem­zetközi mérkőzés áll vasárnap és hétfőn előtérben. A BTC és a FTC a Teplitzer Fussball Club ellen mér­kőzik a millenáris versenypályán A vendégek csapatának szereplését, tekintve a WAC ellen elért jó eredményét, elég jó hírnév előzi meg, mi még­sem bízunk a teplitziek sikeres szereplésében, mert — amint értesülünk — a vendégek csapata nem elég állóképes és játékukat az idegen talaj is befolyásolja. A BTC első napi matche előtt egy felettébb érdekes mérkőzés befejezését fogja megtekinthetni a közönség. A FTC—MTK múlt heti matche ugyanis befejezés előtt 7 perc­c­el félbeszakít­­tatott. Ezt a hét perczet játsza le majd vasárnap a két kitűnő formában levő csapat s mondhatni, hogy e 7 percz alatt dől el az őszi idény bajnoki fordulójának helyezési sorrendje. A Törekvés— Terézvárosi TC bajnoki matche a kőbányai pályán előreláthatólag a WAC-al egyenrangú Törekvés győzelmével fog végződni. A BAK—FTC vasárnapi matche kétségkívül a zöld-fehérek újabb győ­zelmét eredményezi. Hétfőn a MAC játszik az UTE mindinkább javuló csapatával, melyen mindkét csapat egyforma esélylyel veszi fel a küzdelmet. A külföldi clubközi mérkőzés előtt a millenáris pályán a MTK match-el az eddig veretlen Nemzeti Sport Club ül. A mérkőzés teljesen nyílt jellegű és tekintetbe véve a NSC lelkes játékát, nem lesz meglepetés, ha a kék­fehérek sem tudják a bajnokság élén álló csapatot győzelmeinek sorozatában megakasztani. A II. osztályban a 33 BC—Postás vasárnapi és a III. ker. TVE—URAK hétfői mérkőzései kiemelkedők. Mind a négy csapat kitűnő esélylyel áll a mezőbe, ami a mérkőzések érde­kességét felettébb emeli. A III osztályban a hétfői Litográfia—VÁC mérkőzés tarthat nagy érdklődésre számot. A MLSz bajnokságainak állása. (Bezárólag október 24-én.) C­D/D­C D CD 0 Magyar—osztrák mérkőzés. Az események­ben gazdag őszi szezon november hetedikén elérkezik legkimagaslóbb pontjához a szövetségi mérkőzéshez. Minden nemzet football-krónikájának legnagyobb ese­ménye, amikor a nemzet játékosainak szine-java: a leg- Vivóeszközöket FOOTBALll­M, flTHh ETI­KAI ÉS TÉLíI SPORTh — CZIKKEKBHH ^VAGY KANTÁR. A legjutányosabban szállít Weinberger Jenő sportczikkek raktára Budapest, IV., Váczi­ utcza 22 pN I. osztály. Nyert Vesztett C:0 s Pontösszi Nemzeti Sport Club.........................5 5 — — 10 Ferenczvárosi Torna Club ....5 4 1 — 8 Magyar Testgyakorlók Köre .5 3 1 1 7 Törekvés Sport Egylet....................4 2 1 1 5 Budapesti Athletikai Klub ....5 2 3 — 4 Terézvárosi Torna Club4 1 2 1 3 Budapesti Torna Club....................5 1 3 1 3 Újpesti Torna Egylet....................5 1 4 — 2 Magyar Athletikai Club....................4 II. osztály 4 „33* Football Club.........................6 5 — 1 11 Postás Sport Egylet ..........................6 4 1 1 9 Typographia Sport Club ....6 3 1 2 8 Újpest-Rákospalotai Athletikai Klub .7 4 3 — 8 III. ker. Torna- és Vívó Egylet .6 2 2 2 6 Ferenczvárosi Sport Club ....6 2 3 1 5 Keresk. Alkalmazottak Orsz. Egyes.7 — 3 4 4 Műegyetemi Athl. és Football Club .4 1 1 2 4 Kőbányai Torna Egylet ....5 — 4 1 1 Budapesti Egyetemi Athletikai Club 3 III. osztály. 3 Lithographia Football Club . . .5 5 — — 10 Budapesti Labdarugó Ifjak Egyes. .5 5 — — 10 Vivő és Athletikai Club....................6 3 3 — 6 Fővárosi Torna Kör.........................4 2 2 — 4 Egyetértés Sport Egylet ....4 2 2 — 4 Sport Kedvelők Köre....................4 1 3 — 2 Gutenberg Torna Club....................6 1 5 — 2 Vasutas Torna Club ....4 1 3 — 2 Erzsébetvárosi Torna Club 6 — 6 — — Kőbányai Sport Club .....— — — — —