Szabad Szó, 1958. október-december (15. évfolyam, 230-307. szám)

1958-10-21 / 247. szám

4 A Román-Szovjet Barátság Hónapja sportrendezvényei KÉZILABDA Szombaton délután, a CFR-sta­­dionban, tartományunk három A- osztályú férfi­ kézilabdacsapata kör­mérkőzést bonyolított le a Novem­ber 7-kupáért, amelyet a Tehnome­­tal nyert meg 4 ponttal, a Ştiinţa 2 ponttal a második, a Zsombolyai Victoria pedig a harmadik helyet foglalta el. Mindhárom csapat sok új, fiatal te­hetséges játékossal állt ki, akik új szint és lendületet vittek be a csa­patok játékába. A szombati mérkő­zések elősegítik csapataink előké­születeit a most vasárnap megin­duló bajnokság küzdelmeire. Az eredmények a következők vol­tak: Ştiinta—Zsombolyai Victoria 10:9 (5:6). Tehnometal—Ştiinţa 15:10 (7:5). Tehnometal—Zsombolyai Victoria 14:9 (5:6). November 7-kupa úszásban Vasárnap Resicán, a fedett uszodában tartományunk legjobb ifjúsági és gyermekúszói mérték össze ügyességüket. A Novem­ber 7-kupát Resica nyerte 4 pont előnnyel Temesvár előtt. A vá­rosok közötti csapatverseny eredménye a következő: 1. Resica 117 pont, 2. Temesvár 113 pont, 3. Arad 43 pont, 4. Lugos 42 pont. A verseny jobb eredményei: Ifjúsági, fiuk, I. korosztály: 100 m hátúszás: Kuhn (R.) 1:21,5, 100 m mellúszás: Schilka (R.) 1:26,6. Ifjúsági, fiúk, II. korosztály: 100 m mellúszás: Moraru (T.) 1:28,3, 4X 100 m vegyesváltó: Temesvár 5:33, 100 m gyors: Götter (T) 1:08,8. Ifjúsági, lányok, I. korosztály: 100 m gyors: Rotsching (L.) 1,18. Gyermekszámok: Fiúk: 4X50 m váltó: Resica 2,36,5, 25 m hátúszás: Szőke (T.), 20,1, 50 m mellúszás: Potoceanu (R) és Red­ner (T.) holtversenyben 38,4, 50 m delfinúszás: Radner (T.) 35,5. Lánykák: 50 m gyors: Langer (R) 41,3, 25 m gyors: Rozsiu (R.) 19,1, 25 m mellúszás: Lupusiu (A) 22,3, 50 m mellúszás: Baader (T.) 48,8, 25 m hátúszás: Wald (R.) 23,4, 4X50 m váltó: Resica 3,14. Középiskolás atlétikai verseny Immár három hete minden szom­baton az Ifjúsági Stadionban Te­mesvár középiskolás és szakmai­iskolás tanulói küzdenek a salak­pályán a November 7-kupáért. A lány-csapatverseny csoportküz­delmei véget értek, az első csoport­ban a 10. számú középiskola ve­retlenül, 10 ponttal az első helyen végzett, a második helyet pedig a 9. számú középiskola sportolói ér­ték el két pont különbséggel. A második csoportban a 10. szá­mú középiskola II. csapata foglal­ta el az első helyet 10 ponttal, a textilszakiskola ugyancsak 10 pont­tal rendelkezik. A fiú­ csapatversenyben, az utol­só forduló előtt, a 2. szá­mú és a 10. számú közép­iskola a két csoportelső pontvesz­teség nélkül. A második helyeket a vasúti távközlési szakiskola és a vasúti műhelyek szakiskolája fog­lalják el. A utolsó forduló jobb eredményei a következők voltak: FIUK: 100 m síkfutás: Tavic 12,2, 1.000 m futás: Măzăran 3,02, távolugrás: Delcov 5,83, magasugrás: Popovici 1,60, súlylökés: Becker 12,07, 4, 100 m váltófutás: 5. számú közép­iskola 48,8. mp. LÁNYOK 100 m futás: Kleitsch 13,8, 500 m futás: Angheluţă 1:26,9, távol­ugrás: Lădău 4,37, magasugrás: Kramer 1,40, súlylökés: Lindacher 8,85, 4X100 m váltófutás: 2. szá­mú középiskola 57,1 mp. — RÖGBI TEMESVÁRI ŞTIINŢA—CCA0:0 Mindkét csapatban a védelmek játszottak jól. A főiskolai együt­tes megnyerhette volna a küzdel­met, mert több helyzete volt. KOSÁRLABDA A-osztályú férfibajnokság: Te­mesvári Stiinta—Metalul MIG 42:81 (20:44). A jobban felkészült, techniká­­sabb fővárosi csapat biztosan, megerőltetés nélkül győzött A te­mesváriak kosárdobói: Cârlan 10, Drăgătoiu 10, Ilie Ion 7, Tóth 7, Lőrinczi 6 és Palics 2 B-OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Medicina—Nagyszebeni S­ucea­­făn­i 57:57 (33:25). t­t­­». Magyar NB LABDARÚGÁS Egy héttel a román-magyar vá­logatott mérkőzés előtt a ma­gyar NB I-es csapatok teljes for­­­dulót bonyolítottak le, amelyen néhány érdekes eredmény szüle­tett. Meglepetésnek számít az ed­dig kullogó Tatabánya biztos győzelme a Szombathely felett, a BVSC és a Honvéd veresége. Az MTK a nagy formában levő Sándor két góljával Diósgyöröt is elhozta a két pontot és to­vábbra is az első helyen áll a (0:0). Budapesti Vasas—Ferenc­város 1:0 (1:0). Újpesti Dózsa— Budapesti Honvéd 1:0 (1:0). Ta­tabánya—Szombathely 3:0 (1:0). Győri ETO—Dorogi Bányász 1:1 (1:1), Salgótarján—Miskolc 3:0 (1:0), BVSC—Csepel 3:2 (1:2). A vasárnapi forduló után a baj­­­noki táblázat a következő: 1. az MTK 12 ponttal, 2. a Budapesti Vasas 11, 3. az Újpesti Dózsa 9 ponttal, 4. a Csepel, 5. a Diós- Válogatott csapataink készülődései Egy héttel a négyszeres román-magyar válogatott labdarúgóta­lálkozók előtt, csapataink vasárnap edzőmérkőzéseket játszottak. Az A-válogatott keret Bukarestben a Petrozsényi Jiul ellen 2:1 (0:1) arányú győzelmet aratott. A gólokat Constantin (2), illetve Gábor szerezték. Kolozsváron a Ştiinţa—B-válogatott keret találkozója 1:1 (0:0) eredménnyel végződött. A kolozsvári együttes gólját Petru Emil, a válogatott együttes gólját pedig Haşotti lőtte. Ploeştiben a Petrolul—Utánpótlás keret 2:2 (0:1) eredményt ho­zott. A gólokat Babone és Voicu, illetve Copil és Georgescu rúgták. Ifjúsági keretünk a Iași CSMS ellen 1:1 (1:0) eredményt ért el. A gólokon Popa illetve Podgea osztozkodtak. Temesvári Ştiinţa—UTA 1:2 (0:1) Augusztus 23 stadion. — Játék­vezető: Daju. — 1.000 néző. Ştiinţa: Fuchs (Enăchescu) — Filip, Codreanu, Florescu (Pe­­tac) — Cojereanu, Tănase (Flo­rescu) — Constantin (Gârleanu), Zaharia, Frank, Mazăre, Boros (Miţaru). UTA: Coman — Seres, Molnár, Farmati (Kocka) — Kapás, Koc­ka (Budai) — Jurca, Petsovszki (Szoher), Ţîrlea, Budai (Metz­­kas), Teuceanu. Mindkét csapat összes rendel­kezésre álló játékosait kipróbálta. A mérkőzés mérsékelt színvonalú játékot hozott, amelynek során a Ştiinţa csatárai ezúttal is szűkre­­szabott területen pepecseltek és a korszerű labdarúgásról, — amely­­lyel a közelmúltban annyi sikert arattak — teljesen megfeledkez­tek. A mutatott teljesítmény alapján a textilgyári csapat a győzelmet megérdemelte! A 13. percben Teuceanu lőtte a vezetőgólt. A 60. percben tizen­egyesből Filip egyenlített. A 89. percben Petac öngóljával győzött a vendégcsapat. TÖREKVÉS-PROGRESUL 1:2 (0:0) — Progresul-stadion — Játék­vezető: Henegar (Arad). Törekvés: Branca—Itineanţu, Cur­­tis, Dobrescu—Schneider, Klein— Hodineanţu, Drăguţ, Tamaş, Ger­gely, Maté, Temesvári Progresul: lánchíd— Chiu, Biró, Brîndescu—Csáki, Wil­helm—Mircu, Betea, Ţăranu, Koch, Bădeanţu. Az első félidőben nem elégített ki sem a játék színvonala, sem a két csapat küzdelme. Szünet után pompásan gördültek a Progresul meg-megújuló támadásai, de a Törekvés védelme jól állt a lábán A 62. percben a középcsatárt játszó Bădeanţu Beteát szöktette, ennek beadását Mircu küldte ren­deltetési helyére. Szép fejesgól volt. 1:0. A 75. percben Ţăranu beadását a Törekvés-védők kézzel mentették. A megítélt tizenegyest Bădeanţu továbbította a hálóba. 2:0. A 86 percben Dobrescu révén szépített a Törekvés. ZSOMBOLYAI CERAMICA— ARADI IC 3:0 (3:0) A bajnokság éllovasa Kolarics mesterhármasával megérdemelten győzött. A gólok a 15. a 19. és a 43. percben estek, utóbbi tizenegyes­ből. ANINAI MINERUL—PÉCSKAI PROGRESUS 3:0 (2:0) A 22. percben Comisar labdá­ja talált utat a kapuba. A 37. és a 63. percben pedig Vínatu volt a gólszerző. LUGOSI MSK—KARÁNSEBESI CFR 7:0 (2:0) A hazai csapat súlyos vereséget mért a karánsebesi vasutasegyüttes­re, amely nagyon gyenge napot fo­gott ki. A kitűnően játszó lugosi csapat góljait Andrasik (2), Kiss (2), Badea (2) és Lázár szerezték. BOKSAVASZIOVAI MINERUL— ORAVICAI SK 2:1 (1:1) A 22. percben tizenegyesből Va­­sile lőtte a vezetőgólt. A 33. perc­ben Sporea egyenlített. A győztes gólt a 75. percben Vasile küldte az ellenfél hálójába. DETTAI FURNIR—ELECTROMO­TOR 2:3 (1:1) A jó formát mutató Electromotor két értékes pontot hozott haza Det­­ráról. VOINŢA—BANATUL 7:2 (1:0). Progresul-stadion. — Játékvezető: I. David, Lugos. Voinţa: Nicolici—Văcărescu, György, Retezan—Rosenhoffer, Fett —Bărgăoanu, Hlimon, Voinea, Ko­vács, Dániel. Banatul: Floareş—Krispin II, Go­dó, Secan—Daim­inger, Printz—Kris­pin I., Circa, Cîmpeanu, Dub­asz, Lautz. Váratlan nagy gólarányú győ­zelmet aratott a Voinţa. Az első félidőben jobbára a Banatul táma­dott, azonban a csatárok mindent túlkombináltak. Hiba volt az is, hogy legjobb csatárukat, Floareşt a kapuban szerepeltették, és a­­mikor a második félidőben e­­lőre jött, már késő volt A Voinţa együttese csak a második félidőben talált magára és ekkor a csatároknak minden sikerült. A vezetést Kovács szerezte meg a 44. percben. Szünet után a 48. percben Bărgăoanu szögletrúgását Kovács fejjel továbbította a háló­ba. Az 56. percben Voinea kiugrott és 14 méterről a kapuba bombázott 3:0. A 62. percben Floareş 16 mé­teres szabadrúgása a sorfal fölött a felső sarokba vágódott. 3:1. A 65. percben szép jobboldali táma­dás után Filimon eredményes. 4:1. A 72. percben Bărgăoanu növelte a gólok számát. 5:1. A 77. percben kezelés miatt 11-es a Banatul ellen, a büntetőt Dániel értékesítette. 6:1. Még ugyanabban a percben Floareş­­labdája talált utat a kapuba. 6:2. A végeredményt Bărgăoana nehéz szögből elért szép gólja állította be. 7:2. Jók: Nicolici, Rosenhoffer, Bărgă­oana, Kovács és Dániel, illetve Floareş (mint mezőnyjátékos), Go­dó és Lautz. TABLAZAT Ceramica Electromotor Boksavaszlova T. Progresul Voinţa Anina Lugosi MSK Pécska Törekvés Banatul Oravica Detta Karánsebes IC Arad 7 6 0 1 7 6 0 1 7 5 11 7 4 2 1 7 4 12 7 4 0 3 7 3 0 4 7 14 2 7 2 14 7 2 14 7 12 4 7 2­0 5 7 12 4 7 10 6 20: 8 21: 9 16: 4 9: 5 16:10 15:12 20:14 7:13 11:12 12:20 8:12 8:15 5:21 5:18 12 12 11 10 9 8 6 6 5 5 4 4 4 2 Gól a szabadfalusiak kapujában ■mm Kép a Voinţa—Banatul labdarúgómérkőzésről. bai?Te­redmények: Temesvár III. osztályú egyéni teniszbajnoksága MTK—Diósgyőri Vasas 2:0 ' ’ ‘ A napokban értek véget Temes­vár III. osztályú egyéni bajnoksá­gának a küzdelmei. C-osztályú bajnokság Vörösacéli Metalul—Tg. Jiul Flacăra 8:0 (2:0). Aradi Indagrara—Románboksári Metalul 0:0. Turnu Szeverini Drubeta—Resi­cai Olimpia 7:1 (2:1). A versenyen 32 játékos vett részt és az a következő eredmé­nyekkel végződött: Férfiak: 1. Spătaru, 2. Schipor, 3. Tipa, 4. Leichnam. Nők : 1. Leonte Maria, 2. Barna Julianna. Az összes helyezettek a Temes­vári CFR-sportklub sportolói. Tartományi ifjúsági bajnokság 2 Daeloo; ZVACV SZABAD SZÓKedd. 0 jpstxttyv fppuM Medgy­esi Gázmetan-T­emesvári CFR 3:1 (3:1) Immár harmadik egymásutáni ve­reségét szenvedte a temesvári vasu­tascsapat, amely vasárnap Medgye­­sen a mezőnyben tetszetős játékot mutatott, de a csatárok ismét ha­dilábon álltak a góllövéssel. Már a 2. percben Nolan várat­lan 30 méteres éles lövése a meg­lepett Sziklai mellett a hálóba sur­rant. 1:0. A 40. percben egy kapu­fáról kiperdült labdát Staudt kül­dött rendeltetési helyére. 2:0. A 42. percben kissé szigorúan megítélt tizenegyesből Kurt küldte a kapuba a harmadik gólt. A 44. percben formás támadás után Enderle lövé­se nem tévesztett célt. 3:1. Szünet után a temesvári csapat volt többet támadásban, de lövései elkerülték a kaput. A 85. percben a CFR szabályosan elért gólját Mitran játékvezető megsemmisítet­­te! A temesvári CFR a következő csapattal lépett pályára: Sziklai— Corbus, Bodó, Apter—Gál, Lengyel —Popuţa, Iordăchescu, Manciu, En­dtrle, Florescu. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Craiovai Ştiinţa—Sztálinvárosi Traktor 1:0 (1:0), Nagyváradi SK —Lupényi Minerul 0:1 (0:0), Nagyszebeni CSA—Marosvásárhe­lyi MTE 2:0 (2:0), Vajdahunyadi Corvin-AMTE 1:1 (1:0). Resicai MSK - Nagybányai Minerul 2:0 (0:0) 5.000 néző. — Játékvezető: Ser­­ban (Craiova). Resicai MSK: Boceanu — Hu­­sek, Chirila, Potoceanu — Nico- Un, Apró — Scinteia, Mateon, Urcan, Tischler, Manolache. Minerul: Fejér — Vasilescu, Gergely­­, Mălăeru — Fehér, Gergely II — Sulyok, Horja, Vlad, Niculescu, Russu. A mérkőzést a végig többet tá­madó hazai csapat megérdemelten nyerte meg. A vendégcsapat tel­jesen védekezésre rendezkedett és nehezen adta meg magát. A 75. percben Mateon rúgta a vezetőgólt, majd a 88. percben Urcan lövése állította be a vég­eredményt. Aradi CFR — Aranyosgyéresi Sodronyipar 0:0­ 5.000 néző. — Játékvezető: Bucsa (Nagyszeben). Aradi CFR: Chişu — Negru I, Florescu, Izghireanu — Cazan, Blaj — Varga, Don, Negru II, Klein, Ioanovici. Sodronyipar: Cîmpeanu — Ni­culescu, Ruzics, Jenei — Aposto­­lache, Bán — Groza, Raksin, Ne­­delcu, Safar, Mureşan. Igazságos pontmegosztással végződött a két jóképességű e­­gyüttes bajnoki küzdelme. Az el­ső félidőben a játék változatos és színvonalas volt. A 22. percben Negru II kihagyta a mérkőzés legnagyobb helyzetét. Ugyanő a 25. percben az üres kapu felé küldte a labdát. A 39. percben Apostolache és Ivanovici kölcsönösen megrúgták egymást, holott a labda a köze­lükben sem volt! A játékvezető mindkettőt helyesen­­ kiállí­totta. Szünet után esett a játék ira­ma, a vendégcsapat felhagyott védekező taktikájával, gólt azon­ban egyik csapat sem tudott el­érni. TÁBLAZAT Vajdahunyad852­1 17: 9 12 AMTE8422 12: 7 1­1 Resicai MSK8422 10: 7 10 Nagyszeben8422 15:12 10 Lupény8422 11:12 10 Aradi CFR84­13 14: 89 Aranyosgyéres8332 6: 59 MMTE 7313 9: 87 Traktor8314 11:117 Medgyes 8233 10:107 Tet­. CFR 8224 8:126 Craiova 82­15 9:165 Nagyváradi SK 7205 5, 84 Nagybánya 8044 9:214 CT/ c.1. Külföldi sporthírek ÖKÖLVÍVÁS LONDON. A London—Moszkva ökölvívó-válogatott találkozó 10 súly­csoportjában 8 szovjet győzelem szü­letett. A szovjet öklözők nagy fölé­nyére jellemző, hogy 5 esetben kiütéssel győztek, a legtöbbször már az első vagy a második menetben. ÖTTUSA LONDON. A 4. nap versenyszá­mában, az úszásban a magyar Balczó végzett az első helyen. No­vikov a 3 .helyen végzett. A csapat­­verseny állása: 1. Szovjetunió. 2. MNK. 3. USA. szerezték meg az 1958. évi csapat VB első helyét. A szovjet csapat tagjai: Igor Novikov, az 1957. évi egyéni világbajnok, Alexandr Taraszov, Nyi­­koláj Tatarinov és Konsztantin Szál­­nyikov tartalék. A második helyen a Balczó, Nagy, Kovácsi összeállítás­ban küzdő MNK-együttes végzett. A két újonc, Balczó és Nagy, ezúttal első ízben szerepelt nagy nemzet­közi versenyen. ATLÉTIKA MOSZKVA. A Nalcsik megrendezett ,atlétikai városban versenyen­­ a neves szovjet­ Berg Richard 175 kem: 1. Willkomm Otto, 2. Wilms, 3 Berg. 250 kem. 1 Bab­iuc, 2. Will­komm. Akadály-csapatverseny: 1. Voin­ta 1. Wilms, Berg, Holub. GYORSASÁGI SALAKVERSENY 175 kem: 1. Wilms, 2. Will­komm, 3. Borg. 350 kent: 1. David Tibor, 2. Willkomm, 3 Wetzter (Resica). Utóbbi volt az egyedüli más városbe­li verseny­­, a többi 8 fér- Balázs Joli idei ötödik világrekordja: 1,83 Bukarest. Az országos atlétikai csapatbajnokság küzdelmei során. Európa-bajnokunk, Balázs Joli ú­­jabb ragyogó világcsúcsot ért el. Joli biztosan vitte az 1,83-as ma­gasságot és ezzel a pompás ered­ménnyel idén immár ötödször javította meg a női magasugrás vári 4. számú magyar tannyelvű világrekordját. középiskola volt tanulója, aki a Kétségen kívül az idei év leg- Temesvári Progresul színeiben kezd­­eredményesebb atlétája világoi­­te mind magasabbra ívelő tánemi­­szonylatban Balázs Joli, a temes­­nyei sportpályafutását. Városok kupája a tornában Vasárnap a sportcsarnokban bo­nyolították le a Városok Kupája tornász­verseny negyedik forduló­ját, amely szép küzdelmeket ho­zott. A férfi­ csapatversenyben ez­úttal Temesvár végzett az első helyen 446,25 ponttal. A további sorrend a következő volt: Arad 434,75, Nagyvárad 423,65, Resica 422,80 pont. A női versenyt Arad nyerte 377,85 ponttal, Temesvár 351,45 ponttal a második, Resica 338,15 ponttal a harmadik és Nagyvárad 291,65 ponttal a negyedik helyet foglalta el. Röplabda B-OSZTÁLYÚ RÖPLABDA­­BAJNOKSÁG Tisztek Háza—Marosvásárhelyi Dinamo 1:3 (15:13, 13:15, 14:16, 13:15). Színvonalas küzdelem u­­tán a több gyakorlattal rendelke­ző vendégcsapat győzött, de a te­mesvári együttes is javuló formát mutatott. !lllllllllllllllKI!lim!H!llllll­HIHIIIIIliIIIM!llllKIMV­ iiiiiiiimiiiiHiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiin Tartományunk testnevelési I és sportmozgalmának állandó ( I javulásáért | Tartományunkban a Testnevelési és Sportunió városi és ra- | I joni bizottságai teljes üléseket tartottak, azzal a céllal, hogy­­­­ tovább fejlesszék testnevelési és sportmozgalmunkat.­­ A TSU plenáris ülésein a bírálat és önbírálat szellemében i­s elemezték az eddigi tevékenységet. Az eredmények mellett fel-­­­1 színre kerültek sportmozgalmunk gyengeségei és hibái is, amel­­­­­­yek megszüntetésére, számos gyakorlati intézkedést hoztak. I Tartományunkban 19 teljes ülést tartottak a TSU­ rajoni és § I városi bizottságai. A plenáris üléseken 2.200 küldött vett részt, g 1 ami testnevelési és sportmozgalmunk tömegjellegét bizonyít- 1 I ja, Temesvár és Lugos városi TSU-ja, valamint a Lugos, Karán-­­ I sebes és Temesvár-rajoni TSU jó mozgósító munkát végzett. I I A fent említett városi és rajoni TSU-k plenáris gyűlésein a kikul- i­­ dőltek nagy számban vettek részt és értékes felszólalásaikkal I I hozzájárultak a gyűlések munkálatainak sikeréhez, a hiányossá- f­o­gok elemzéséhez, a testnevelési és sportmozgalomba befurako- 1­­ dott oda nem való, idegen, ellenséges elemek leleplezéséhez és § I eltávolításához. § 1 Facsád, Lippa és Gátalja rajonokban a teljes üléseken lé- l­­ nyegesen kisebb volt a megjelent kiküldöttek száma, s ennek § I következtében a plenáris ülés munkálatai nem érték el a kívánt § I színvonalat | I A TSU plenáris üléseinek az volt a tanulsága, hogy | I testnevelésünk és sportmozgalm­unk hiányosságainak fő okai a | I következők: békülékenység, szájtátiság, kényelmesség, bátorság I I hiánya és megelégedettség a sportolók nevelési és kiképzési mód- 1 I szereiben.­­ Ma Temesvár tartományban 5 sportklub és 514 sportközös­ g I­ség működik, négyezer aktivistával, 120 ezer TSU-taggal, a tö- I I megsport-tevékenységbe pedig közel 300 ezer ifjú kapcsolódott i­s be. A sporttevékenység nőttön-nő, a technikai eredmények is g s megfelelő irányban javulnak de a nevelési feladatokkal vaj- i­s mi keveset törődtek az arra illetékesek. Az edzők, játékvezetők, sportaktivisták és sportolók világ- § I nézeti és hazafias nevelése évek óta egyhelyben topogott és nem i­s tudott lépést tartani a szocializmus építése során felmerülő sok- § I oldalú feladatokkal­. v A rajoni és városi TSU vezetőtanácsainak tagjai sem gya­­g­­­korolták kellő mértékben a bírálatot és önbírálatot. _ 1 Ha Temesvár, Lugos és Resica-városi TSU-jai pártos szel- i­i­lemben, a bírálat és önbírálat jegyében szerkesztették beszámo­­g­­­lóikat, akkor meg kell említeni, hogy Uj­moldova, Orsova és Pécs- a 1 ka­ratonokban a TSU szervező­bizottságai jelentéseikben nem i­s éltek a bírálat fegyverével és „megfeledkeztek" az önbírálatról | | is­ § A Lippa-rajoni TSU elnöke, Ionescu elvtárs élesen bírálta a | | tömegszervezetek és intézmények nemtörődömségét a testnevelési | | és sportmozgalommal szemben, de keveset foglalkozott a rajoni | | TSU számos hiányosságával. | _ A TSU plenáris ülései határozatokat hoztak a testnevelési g I és sportmunka állandó fejlődéséért. : A tevékenység homlokterébe a nevelési munkát, a haza- | I fias szellemű nevelést állították. | Elhatározták, hogy a TSU oktatási tanulmányi köreiben | I minden sportaktivista kivétel nélkül részt kell vegyen. I Ezenkívül intézkedtek, hogy a sportolók magatartását és vi- | I selkedését állandóan ellenőrizzék mind a mérkőzéseken és edzése- |­­­ken, mind a munkahelyeken, egyetemeken, iskolákban. A városi és rajoni TSU plenáris üléseivel egyidejűleg az § I egész tartományban megkezdődött a tartományi és rajoni sport- g I szakbizottságok átszervezése. Az újonnan alakított bizottságokba i­s a dolgozó nép sportszerető önkéntes sportaktivistái kerültek. § S­z c*­­ I 1958 október 2) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiHiiiHimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitimiiiiiiiiuiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Kői kézilabda válogatott csapatunk győzelme Magdeburgban Vasárnap a román női és férfi kézilabda-válogatott csapatok Mag­­deburgban vendégszerepeltek, a­­hol az NDK válogatott együttesei­vel mérték össze erejüket. Női csapatunk, amely néhány év előtt a világbajnoki címet vívta ki, ezúttal is pompásan játszott és é­lénk iramú, színvonalas küzdelem után 4:3 (2:1) arányú győzelmet aratott. A román férfiválogatott nem tud­ta megakadályozni a technikásaibb játékosokból álló és korszerűbb já­tékot mutató NDK-csapat 12:8 (8:5) arányú győzelmét. A Voinţa ügyességi motorversenye A Temesvári Voinţa sportközös­ség vasárnap délelőtt a Progre­­sul-stadionban jól sikerült ügyes­ségi versenyt rendezett. A nagy­számú közönség élénk érdeklődés­sel tekintette végig a versenyt, amelynek eredményei a követke­zők voltak: KEZDŐK: Akadályverseny: 1. Kovács Ist­ván, 2. Dogariu, 3. Holub. Lányok: 1. Hodjeu Elena, 2. A­­rofrei Maria. 125 kcm: 1. Wilms Iosif, 2. Nem könnyű az akadályugrás Felvétel a motorversenyről