Szegedi Napló, 1991. március (2. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-11 / 2/59. szám

Labdarúgó NB I. Értékes rajt a fővárosban A mérkőzés előtt mindkét csapat öltözőjében feszült volt a hangulat A Volánnál csak a győzelmet tudták el­fogadni sikernek, a szegedi­ek megelége­dtek volna a döntetlennel is. A szegediek edzője, Szalai István attól tette függővé a kezdőcsapat összeállítását hogy az ellen­fél hány támadóval lép pá­lyára. Ha három csatárral kezdik a volánosok a küz­delmet, akkor a szegediét a középpályáról még egy em­bert­­hátravéd­tak volna, így azonban, hogy csak Coco- Aires és Balogh I. tartózko­dott elől, három védővel próbálták megoldani a tak­tikai feladatot. Kezdés után gyorsan kiala­kultak a párok. A Volán kulcsembereit, Varga Istvánt Sallai, Bücs Zsoltot Árki, elöl pedig Balogh Istvánt Hurguly, az urugua­yi ven­­dékmunkást, Coco-Airest pe­dig Mihalache követte ár­­rtyékként. Az első, említésre méltó esemény a 6. percben tör­tént, amikor az­ előretörő labdát, a 16-os vonalán egy csellel kapura fordult, majd 15 méterről a jobb alsó sa­rokba zúdított, 0-1. A 39. percben Aridt letalpalták Mázi kapuja előtt, a szeg­edi játékos próbálta folytatni a játékot, de­­jelezte a kispad felé, hogy cserére lesz szük­ség. Ez volt a szegediek el­ső kényszerű cseréje. A 43. percben Farkas balról ívelt a jobbössz­ekötő helyén nagy lendülettel előretörő Mészá­ros elé, aki igazítás nélkül kapura lőtt, Leboniczky azon­ban nagy bravúrral hárított Takácsot aki óriási gólhely­zetben, elhamaríkodot­tan, a jobb kapufa mellé lőtte a labdát, fils mil­yen a futball? Az ellentám­adásból kinyerv­­ített a Volán. A szegedi 16- oson belül ide-oda pattogott a labda. Coco-Aires kapcsolt a leghamarabb, és fordulás­ból, ballal, 10 méterről kilőt­te a jobb sarkot, 1-1. A sze­gediek még fel sem ocsúdtak a váratlanul kapott góltól, amikor 2 perc múlva jött az újabb Volán-találat Bogdán nem tudott felszabadítani. Hegyeshalmi pedig figyel­metlenül próbálta hazaadni a labdát. Balogh I. résen volt, lecsapott a pettyesre, és 10 méterről, a kivetődő Lebo­niczky mellett, a kapu bal sarkába helyezett, 2-1. A ve­zető gól után a Volán játé­kosai már csak az eredmény tartására törekedtek, nem így a szegediek, akik min­dent egy lapra téve próbál­ták menteni az egyik bajno­ki pontot Elrefeszítéseiket a 82. percben siker koronázta. Korszerű bal oldali támadás futott a pályán. Kovács J. ívelt középre. Varga L. rö­viden fejelte ki a labdát, és az érkező Sallai habozás nél­kül, kapásból, 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-2. A mérkőzési elején már látszott, hogy a szegediek nem bíznak semmit a vélet­lenre, a Volán kulcsembereit megkülönböztetett figyelem­mel kísérték, és a megsz­er­­zett labdákkal gyors kontra­­támadásokkal próbáltak za­vart kelteni a Volán védel­mében. A hazaiak sok hibá­val, kapkodva és agresszíven futballoztak. Sajnos, ennek a „stílusnak” két kéntyszerű csere lett a következmén­ye, ami teljesen megzavarta a szegedi csapatot. Szürvét után az első 20 percben beszorult a Szeged SC, a levegőben ló­gott az egyenlítés. A csapa­­tot elkísérő maroknyi szür­­ke lótábor legnagyobb bána­tára, ez annyira jól sikerült a Volánnak, hogy 2 perc alatt a vezetését is megsze­rezték. Ezután Szalai István tanítványai megmutatták, hogy igenis van tartása a csapatnak. Nem adták fel a küzdelmet és Sallai remek lövésével egyenlítettek. Bálint László: — A szege­diek két kapura lövésb­ől el­vitték a pontot a Czlabán Samu térről, célkitűzésünk azonban nem változott, illé­­résünk tovább, van még 14 m­érkőzés. Szalai István: — A csa­patban benne volt a győze­lem abban az időszakban, amikor nagyobb lehetett volna e külön­b­ség a Volán terrorizált bennünket. Meg kelllett változtatnom a szer­kezetet így igazságos ered­mény született. SZELPÁL LASZI/1 Az NB I. fotó:u­bbi eredmé­nyei: Ferencváros—UTE 1-0 (0-0), Vasas—MTK-VM 0-2 (0-2), Vác—Bp. Honvéd­ 2-3 (0-1), Békéscsaba—Tatabá­nya 1-0 (0-0), Veszprém— Debrecen 0-1 (0-0), Rába ETO—Siófok 0-0, Videoton- Waltham—Pécs 0-0. A bajnokság állása: VOLÁN FC - SZEGED SC 2-2 JO-M Czaben Samu tér, 1500 néző. Vezette: Bognár (Roxin, Nagy H.) Volán FC: Mázl — Jonel, Urbán, Kalmár, Varga L. — Manzárot, Boca, Varga I., Farkas — Coco-Ab­et, Balogh I. Edző: Bálint László. Szeged SC: Leboniczky — Harguly, Bogdán, Mihalacha — Putkát, Sallai, Árki, Száchányi — Takács Z., Cigan, Apni. Edző: Szalai István. Csere: Mészáros helyett Ka­dl a 63. percben, Bód­ halyett Borgulya, a 67. percban, illatva Árki halyett Hegyeshalmi a szünatban, Száchiányi helyett Kovács J. az 56. percben. Sárga lap: Hurguly, a 6. percben, Bücs, a 37. percben, Isnel, a 61. percben. Góllövők: Takács Z., a 29. percben, Coco-Aires, a 72. percben, Balogh I, a 74. percben, Sallai, a 82. percben. Szögletarány: 7:2 (4:2), a Volin FC jövőre: 1. Honvéd 12 2 2 30-12 26 !'■ FTC 16 U 2 6 33-10 74 3. Vác 16 10 2 4 23-17 22 4. Veszprém 16 6 7 3 ls-14 19 5. Pécs 16 8 2 6 16-13 16 6. Tatabánya 16 6 6 4 16-16 18 7. MTK-VM 16 6 4 6 21-22 16 8. B.-csabr. 16 7 2 7 19-20 16 9. Siétok 16 4 7 5 13-15 15 10. náhe. ETO 16 5 4 7 21-21 14 11. Vldeoton-Waltham 16 5 4 7 20-23 14 12. Szeged 16 4 5 7 16-18 13 13. Vasas 16 5 2 9 21-28 12 14. Debrecen 16 3 4 9 10-18 10 15. UTE 16 4 2 10 18-28 10 16. Volán FC 16 4 1 11 18-23 9 Varga L.-t Hurguly fellökte, és máris villant a sárga lap. Az első gólvesz­élyes táma­dást a 11. percben vezette a Szeged. Cigan húzott el a jobb oldalon, középen Ann­ó és Takács Z. várta a beadást tiszta helyzetben, a román játékos azonban rosszul ta­lálta el a Labdát s az a ka­­pu mögött landolt A 16. percben­­Bialogh az ötös ,Sár­ikál­ni fölé bólintotta Kalmár beadását. A 29. percben meg­­­szerez­te a vezetést a Szeg­ed. A Volán-térfél köznapén Je­nei lerántotta Aprót. A sza­­badrúgás után Takács Z. a balösszekötő helyén kapta a­ eg A szünetben Baráti Lajos dicsérte a szegediek higgadt okos játékát minden labdát megbecsültek, szórványos kontratámadásaikkal pedig gólveszélyes helyzeteket ala­kítottak ki. A 48. percben, egy össz­e­­csapás után, Varga I. meg­­rúgta Szécsényit akit ezután le kellett cserélnie Szalai István edzőnek. Ez is tehát kényszerű, és nem taktikai csere volt. Szünet után, az első 20 percben megváltozott a Szeged játéka. Beszorult a csapat. A 70. percben Apró pazar labdával ugratta ki az egyedül a kapu felé robogó D­eindult ám gőzhenger­i erejével a magyar első osztályú labdarúgó­bajnokság. Akadt megle­petés, volt színvonalasnak minősített meccs, s persze, volt olyan pálya, ahol már félidőben ásítoztak a né­zők. A Fradi-szurkolók menetrendszerűen szétver­tek egy-két metróállomást, megtizedelték az UTE szurkolóit, a sajtó pedig eldöntötte, hogy itt csakis Mezey—Nyilasi párharc várható. Lenne hát min csám­csogni a szurkolóknak máris. Mint ahogy a glosz­­szairó sem marad téma nélkül, ha belelapoz a na­ponta érdekes hírekkel szolgáló Kurírba. Most például azt tudhattuk meg a vasárnapi számból, hogy az UTE focistái győzelem esetén 70 ezer forint per fő, és szigorúan nettó­ pré­miumot vehettek volna át, ha ... De nem vették, mert kikaptak. Én meg a szí­vemhez. Mármint kaptam. Te jó ég, hát már itt tar­tunk. Elfogadok én min­den érvet inflációról, a te­hetség eddiginél jobb megbecsüléséről, csak azt nem, hogy egy ilyen szín­vonalú bajnokságban. Hűen anyagi háttérrel rendelke­ző Csapatoknál, ilyen te­hetségű spílerek 70 ron­gyot markolhassanak föl. Mert az ugyebár bruttóban 150 ezer körüli összeg, szorozva mondjuk 13-mal, az annyi, mint... Ki sem mondom. Legfeljebb meg­jegyzem: ilyen arányoknál aztán nekem ne panasz­kodjon egy menőnek titu­lált klub sem, hogy lassan már 100 milliós költségve­tésből sem tud kijönni. Talán nem tartozik szo­rosan a témához, de va­sárnap reggel a Virradóra című műsorból azt is meg­tudtam, hogy az AB pop­­fesztivál győztese közel 1 millió forint értékű autó­val furikázhat azóta, mert ez volt a fődíj. A hírt közlő menedzser úr kese­rű iróniával jegyezte meg: vajon mit kapott volna egy Presser, vagy egy Demjén, ha elindul ezen a baricjon. Netán a Du­nántúlt? — hangzott a költői kérdés. Épp olyak­ költői, mint most az enyém: vajon mit ajánlana föl az anyagi csődtől egyébként remegő UTE, ha mondjuk olyan legények kergetnék a Me­gyeri úton a labdát, aki­ket nem vernek cipóra he­tente, nem a kiesés ellen küzdenek, akikre ISOQ-nál is több néző kíváncsi, s esetleg még arra is van esélyük, hogy egy német másodosztályú csapattal szemben, hazai pályán ki­húznak egy ikszet. Merthogy a Dunántúl már foglalt. (bátyi) Hetvenezer, nettó A labdarúgó NB II-ben szereplő egyetlen megyei csap­atunk, a vásárhelyi — még — Metripond SE szá­mára is jól kezdődött a ta­vasz, megvan az első hazai győzelem, ami talán azt is jelenti, hogy, megindul a gárda felfelé a tabellán. De hosszú út áll előtte... Metripond SE— Kádai Egyetértés 3-2 (1-1) Hódmezővásárhely, 1000 néző, vezette: Marosváry (Ádám és Tóth). MSE: Tóth — Talmácsi (Bódi 66. p.), Miklós, Márta, Molnár Z. — Vass, D. Pop (Verők 24. p.), Tasi, Kovács — V. E. Pop, Csernus. Edző: Lukács József. Kaba: Vadon —Ber­ki (Plókai 70. p.), Takács, Molnár L., Nagy — Dán, Lajtos (Váczi szünetben), Adorján, Lente — Márton és Benyó. Edző: Palotai Sán­dor. A romániai játékosokkal megerősített hazai csapat a régi „Mesét” idézte. Amíg ősszel egyetlen gólt sem sze­reztek Vásárhelyen, most már az ötödik p­ercben ve­zetéshez jutottak. Miklós szabadrúgása a kapusról ki- NB II. pattant, s a szemfüles V. E. Pop közelről lőtt a há­lóba (1-0). A kubaiak is megmutatták, hogy nem vé­letlenül vannak az élcso­portban, több támadást ve­zettek. A 16. p­ercben Benyó kapta bal oldalon a labdát, majd néhány lépés után ki­lőtte a „hosszú sarkot” (1-1). A 24. p­ercben a több rúgás­ kap­ott D. Popot Verők vál­totta fel. A 32. p­ercben Ko­vács meccslabdát hagyott ki. A félpályáról egyedül tört előre, de a 16-oson belülről a bal kapufa mellé helye­zett. A 41. p­ercben a gól­szerző Pop jó helyzetben a kapust találta el. Fordulás után is vásárhelyi táma­dások vezették be a mérkő­zést, az első negyedórában négy helyzet is adódott előt­tük. Utána viszont Tóthnak kellett mentenie egy kábai támadás­­elől. Két p­erc múl­va újra vezetett a Metri­pond. Kovács ívelte kapu elé a bal oldalról a labdát, és V. E. Pop öt méterről, szép fejessel a kapus alatt küldte a bal sarokba a lab­dát (2-1), öt perc mú­lva ugyanő az alapvonalnál küz­dött a labdáért, ellökték, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Tasi értékesítette (3-1). A hátralevő időben szépien tartotta a labdát a helyi csápját, ám az utolsó p­ercekben inkább a kabai­ak rohamoztak. Két p­erccel a befejezés előtt egy les­gyanús helyzetben középről Váci lőtt kapura, Miklós sem tudott menteni, s így Kaba 3-2-re szépített. Az idénynyitón az őszi játékhoz kép­est lényegesen jobb teljesítményt nyújtott a helyi gárda, s ha így foly­tatják, talán még a benn­maradás sem reményte­len ... Jók: V. E. Pop, Miklós, Tóth, de az egész csapat di­cséretet érdemel, illetve Be­nyó és Takács. HARMAI LÁSZLÓ További eredmények: Kecs­keméti SC—Caprel 1-1 (1-0), Salgótarján—Hatvan 0-2 (0-0), Eger—Szarvas 4-1 (1-0), BVSE—Kecskeméti TE 3-0 (2-0), Debreceni MTE —Diósgyőri VTK 0-0, Szol­nok—Nyíregyháza 0-1 (0-1), Kazincbarcika—Baja 1-2 (0-1). Gólok is, győzelem is! A csoport állása: 1. Csepel 16 6 2 3 39-13 24 2. DVTK 16 6 7 1 31-14 21 3. BVSe 16 9 4 3 25-17 22 4. NVVSC 16 6 4 4 24- 6 20 5. E:aja< SK. 16 7 5 4 16-12 19 6. Kaba 16 5 8 3 21-15 18 7. Egei- SE 16 7 3 4 26-21 17 8. KSC 16 4 9 3 23-22 17 9. K.-barclka 16 7 2 7 30-24 16 19. DMTE 16 3 5 6 16-19 19 11. Salf. StkO. 16 5 3 8 20-26 13 12. Szarvaa 16 5 3 8 19-27 13 13. KTE 16 6 1 9 14-33 13 14. Hatvan-Deko 16 4 2 19 17-23 19 15. Szolnok 16 3 3 10 12-29­­ 16. Metripond 16 2 3 0 9-27 7 HÉTFŐ, 1991. március 11. NB III.: A labdarúgó NB III. nyi­tánya megyei csapta­taink közül a Csongrádnak sike­rült a legjobban: p­ontot szerzett Dömsödön, s ezzel megerősítette 4. helyét a táblázaton. Döntetlenül ját­szott a Szegedi Dózsa is, ez az eredmény azonban már korántsem olyan jó, mint a Csongrádé, hiszen hazai pá­lyán született... A legvé­gén a legrosszabb: kikapott otthonában a Kiskundorozs­­ma, egyellen vigasza, hogy a listavezetőtől! Szegedi Dózsa—Dabas 2-2 (2-2) Hunyadi tér, 300 néző, v : Francziskovics. Szegedi Dózsa: Csoó — Rácz, Sahin,­­Popics, Vörös (Fábián) — Batik, Vándor, Simon (Szekeres), Tóth- Mi­klós, Szalai.­­Orkánszerű szélben kezdő­dött a játék, néhány p­ercig a szokatlan körülményekk­el ismerkedtek a csap­atok. A dabasi csatárok eszméltek hamarabb, Csányi kapoitt jó labdát a tizenhatoson, és egy csel után biztosan lőtt a hálóba, (0-1). A gól felprapri­­kázta a szegedi együttest. Két p­erc sem telt el, mikor négy jó ütemű­­bal oldali be­adásra p­ontosan érkezett Miklós. Felhőfejesével szemben Halász kapus tehe­tetlennek bizonyult (1-1). A félidő lefújása előtt négy p­erccel szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A ka­putól 20 méterre letett lab­dát Oláh csavarta Csehó ka­pujába (1-2). Három p­erc múlva ismét Miklós követ­kezett, a lila-fehérek csatá­ra egyéni játék után talált a hálóba (2-2). És ezzel mindkét együttes ellőtte erre a meccsre való puskapxjrát, a második já­­tékrészben alig forogtak ve­szélyben a kapuk. A csapa­tok biztonságos védekezésre törekedtek, támadásokra már nemigen futotta erejük­ből. Nagyjából azonos ké­­piességű csap­atok találkozó­ján született az igazságos­nak mondható p­ontosztoz­­kodás. P. G. Dömsöd—Csongrád 0-0 Dömsöd, 300 néző. A Pest megyéből érkezett tudósí­tásból hiányzik ugyan a csongrádiak összeállítása, annyi azonban kitűnik be­lőle, hogy a h­ázán — Ved­res, Szabó K., Mester, Szabó M., — Rottenbaler, Ács, Kovács, Szabó L. — Feszt, Szénási összetételű dömsödi gárdát ezúttal szinte egyma­ga a bravúrok sorát bemu­tató csongrádi kapus, Soós tartotta fel. A Tisza-p­arti legénység erejéből csak vé­dekezésre futotta. Ám ami fontos: pontért mentek, s ponttal térhettek haza. Miske— Kiskundorozsma 3-1 (1-1) Kískundorozsma, 500 né­ző, V.: Kokayecz. Kiskundorozsma: Mihállfy B. — Simonics, Szabó T., Gárdián, Farkas — Hor­váth, Cziráki (Csáki), Ko­vács (Lukács), Katona — Szabó Zs., Mihállfy Zs. Viszonylag sokan voltak kíváncssiak a hazai gárda első mérkőzésére, annál is in­kább, hiszen a listavezető ellen léptek p­ályára. A ru­tinos Bács-Kiskun­­ megyei csap­at kezdett jobban, s már a mérkőzés elején k­­est harcolt ki, melyet Mis­­kolczi értékesített biztos lábbal. A gólra válaszolni tudott a dorozsmai legény­ség Szabó Zs. révén, értég az első félidőben, de a második játékrészben csak miskei találatokat láttak a szur­kolók, még ak­kor is, ha az egyiket ajándékba kapjták, Cziráki ugyanis öngólt vé­tett. A vendégek harmadik gólját Csincsák szerezte. A miskeiek m­egérdemelt győzelmet arattak. További eredmények: Ceg­lédi Honvéd—­Határőr Dó­zsa 1-0, , Mezőkovácsháza— Nagyszénás 0-3, Kiskunfél­egyházi Honvéd—Kiskőrös 1-3, Orosházi MTK—Mező­túri Honvéd 2-2, Mezőhe­gyes—Gyula 0-2. A bajnokság állása: Pontos Csongrád Miske Kiskörös Cegléd Csongrád Mezőtúr Gyula, Dömsöd Szegedi D. Dabas Mező­­kovácsháza Nagyszénás Orosháza Kiskun­félegyháza Dorozsma Mezőhegyes Határőr b. 16 12 4 16 10 4 16 19 2 7 6 5 8 6 5 5 6 4 8 5 5­­ 4 3 8 4 6­­ 42-2 281 4 26' 3 24 3 18' 5­­2­ 5 29' 4 11' 6 22' 7 21' 5 16 6 19­ 5 4 7 22 4 3 9 17 3 3 10 17 1 3 12 13 12 28 12 24­­14 22 •17 20 ■13 18 •22 17 ■24 16 ■19 16 ■29 15 ■22 19 ■16 14 '24 14 •27 14 •27 11 •31 9 •34 5 Vízilabda Medicomp Magyar Kupa A Szentes SC is búcsúzott A hét végén játszották a vízilabda Medicomp Ma­gyar Kup­a elődöntőit. A Gallies SC az UTE együt­tesét kapta, de nem járt ve­le jól, az előző mérkőzése­ken viszonylag mérsékelt tel­jesítményt nyújtó újp­estiek a Komjádi uszodában ala­­p­osan elpáholták dr. Tóth Gyula legénységét (23-12). Ezek után a tegnap délutáni visszavágó már csak for­maságnak tűnt, és az is lett. A Szentes SC nem jutott a döntőbe. Szentes SC—UTE 14-15 (3-4, 2-4, 6-4, 3-3) Szentes, 300 néző, vezette: Koós, Németh. Szentesi SC: Podánszki — Melkuhn (1), C­seh (1), Ber­ki, Berezvai, Tóth L. (2), Kozák (1), Pellei (1), HOR­VÁTH CS. (8). Edző: Dr. Tóth Gyula és Fülöp Tibor. A budapesti mérkőzésen reménytelen helyzetbe hozta saját magát a Szentes SC. A megsemmisítő vereség után nem maradt esélyük a továbbjutásra. A hazaiaknak egyetlen céljuk lehetett, a tisztes helytállás, amit telje- sítettek is az összességében gólokban gazdag, változatos, élénk iramú mérkőzés. A hazaiak lelkesedése dicsé­retes, és különösen örömteli a sérülésében felépült Hor­váth Csaba kitűnő játé­ka. Továbbjutott az UTE,31-26 gólkülönbséggel, és két győ­zelemmel. PADAR ZOLTÁN Totóeredményelc A totó IC. játékhetén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1.Ferencváros—UTE 1-0l 2.Rába ETO—Siófok 0-0X 3.Boch um—Hamburg 0-12 4.VfB Stuttgart—Bayern München 0-32 5.Düsseldorf—Frankfurt 1-01 6.Essen—f'reiburg 3-01 7.Havelse—Schalke 04 1-22 8.Osnabrück—Stuttgarter Kickern 2-32 9.Fiorentina—Napwli 0-0X ló.Intemazionale—J uventus 2-01 11.Sampdüria—Milan 2-01 12.Avellino—Messina 2-01 13.Reggina—Ascoli + 1 0-0X Videton-Waltham—Pécsi MSC 0-0X