Tiszavidék, 1957. szeptember (2. évfolyam, 205-229. szám)

1957-09-04 / 207.szám

Kezdődik a vívóidény Gazdag versenyzési lehetőség Újból megnyitja kapuit a vivő­iskola Szeptember hó első napjai­ban nemcsak az iskolai év kezdődik, hanem újból meg­indul a vívóélet is. A nyári hónapokban csak egy szűk keret vett részt az edzéseken, s­ készült a Balaton Kupa küzdelmeire, valamint a szeptemberi versenyekre.­­ Most azonban elérkezett az ideje, hogy valamennyi vívó és vívótanuló újból sorompó­­­ba álljon, s szorgalmasan készüljön a minősítő verse­nyekre, az új minősítések megszerzésére, no meg az is­kolaközi pontversenyre. Az edzéseket az eddigi be­osztás szerint, a szokott he­lyen továbbra is G. Kiss Gyula és Pin­tény­i Mihály edzők vezetik. Új jelentkező­ket a kezdő tanfolyamokra az edzéseken vesz fel a szak­osztály. A felvétel előfelté­tele a megfelelő iskolai elő­menetel, s testi alkalmasság. Az orvosi vizsgán csoporto­san vesznek részt a jelentke­zők. A vívás népszerűsége Szol­nokon évről-évre nagyobb. Ma már mindennapos lát­vány, hogy a csoportba verő­­dött gyerekek nemcsak a labdát kergetik, hanem ves­­­szővel vívnak. Igen. Vívnak. Egyes és csoportos mérkőzé­seket. Persze ez nem a leg­veszélytelenebb játék, hiszen felügyelet nélkül könnyen kárt tehetnek egymásban. Erről, s a sportorvos szerepé­ről tart rövid ismertetőt, lát­ványos bemutatót a vívó szakosztály a közeli napok­ban a Rákóczi úti iskola ta­nulóinak. A Rákóczi úti is­kola sportszerető igazgatója, Mezei István még a nyár fo­lyamán felkérte a szakosz­tályt, hogy tartson bemuta­tót, hiszen az előzőnek is nagy sikere volt. Külön él­ményt jelentett a vesszővel vívók számára, hogy valódi karddal és sisakkal felszerel­ve­­ küzdhettek egymással. Az elkövetkező bemutató után is rendez szabad vívást a szak­osztály. Szeptember hónapban a vívók első komoly erőpró­bája a területi ifjúsági egyé­ni bajnokság lesz, amit négy fegyvernemben Szolnokon vívnak majd le. Az esélyek­nél beszélni most még igen korai lenne, de az bizonyos, hogy a Balatoni Kupa után jó szereplést várunk a fiata­loktól. Két héttel később a felnőtt csapatbajnokságra ke­rül sor, ugyancsak Szolno­kon. Ennek a tétje már igen komoly, hiszen párbajtőrben eldől, hogy kik, illetve me­lyik csapat indul az országos csapatbajnokságokra, viszont a többi fegyverben az orsz. vidéki csapatbajnokságra va­ló részvételért folyik majd a küzdelem. A területi versenyeken kí­vül városi, iskolaközi és or­szágos minősítő II., III. osz­tályú versenyek szerepelnek a műsoron. Ha a bőséges ver­senylehetőséghez lelkiisme­retes felkészülés kapcsolódik, a szolnoki vívás jó hírnevét tovább öregbítjük, s az eddi­gi sikerek mellé még újab­bak sorakoznak. Ebben már remélhetőleg részt vesznek a vasutas napon szereplő leg­­fiatalabbakon kívül a vívó iskolák nagyobb tagjai is. A lehetőség megvan. Ugyanis a szakosztály évről-évre erő­södik, minőségileg és men­­­nyiségileg egyaránt. Utoljára meg kell még említeni, hogy a G. Kiss mes­ter által vezetett vívóiskola első foglalkozása szeptember 9- én, hétfőn délután 18 óra­kor, a Platényi mester által vezetett pedig szeptember 10- én, kedden délután 18 órakor kezdődik; A sportpályáktól jelentjük a labdarúgó NB III-as mérkőzésekről Mezőtúri Honvéd — Tótkomlósi SE 1:1 (0:0) Mezőtúr, 1000 néző, vezette: Szelei (Kecskemét). Me­zőtúri Honvéd: Kuczera — Lieb, Bessenyei, Csete — Nagy G., Busa — Nagy B., Kmegykó, Bot­­kó, Kvasz, U. Szabó, edző: Kó­­kas József. — Tótkomlós­ SK: Krasz — Roszkos, Paksi, Szankó — Nagy, Lopusnyi — Pipis, Dru­­ga, Nyíregyházi­, Kanka, Tuska. Az első tíz perc mindkét rész­ről tapogatódzó játékkal telt el. A 14. percben a jó helyzetben lévő Kmegykó kapu mellé lőtt, majd a vendégek tiszta helyzet­ben hibáztak. A játék továbbra is lanyha iramú volt. Sok­ volt a pontatlan leadás különösen a csatárok részéről mindkét olda­lon, így a védelmek könnyen hárítani tudtak. Az első félidő további részében mindkét csa­társor előtt nyílt gólszerzési al­kalom, de elhibázták azokat. A második félidőben a Honvéd lépett fel támadólag, és az egyik gyors támadás után az 50. perc­ben U. Szabó beadásából Betkó megszerezte a hazaiaknak a ve­zetést, 1:0. A gól után a vendé­gek is rákapcsoltak és az 59. percben a szélen futtatott gyors támadás utáni beadásból, Kanka kiegyenlített, 1:1. Az Iram még tovább fokozódott. A hazaik kez­deményeztek ekkor többet, de támadásaikat sok húzásból szőt­ték és így a vendégek védelme hárítani tudott. Feltűnő volt, hogy a csatárok a jobbnál-jobb előkészített helyzeteket nem tud­ták gólokra váltani. Mindkét tá­madó sorból hiányzott a befejező csatár. A 80. percben Betkó, a 83.-ban Tuska, a 90.-ben pedig Kvasz hibázott tiszta helyzet­ben. A­­ mérkőzés kemény, de nem durva játékot hozott. Az eredmény a látottak alapján igazságosnak mondható. A já­tékvezető­ hármas jól látta el feladatit. Góllövők: Betkó, il­letve: Kanka- Jók: Bessenyei, Csete, Nagy Cs.; Illetve: Karasz, Paksi, Druga­­t— Kékeffy — Szolnoki MTE — Mezőhegyes! MEDOSZ 3:1 (2:0) Szolnok, MTE pálya,­vezette: Nagy. Szolnoki MTE: Sárkány — Csaba, Kurucz, Nyári — Török, Dargal — Gon­dos, Cs. Farkas, Willisek, Kiss, Simon. Mezőhelyesi MEDOSZ: Varga — Pálhidai, Sári, Miller — Madáchi, Zomborác —­­Juhász, Borsos, Madarász, Vieh., Sajti. Rekord nézőközönség előtt szín­vonalas mérkőzést vívott a két együttes. A kezdés után válto­zatos játék alakult ki. Az 5. perc­ben Simon kitört, de a kapuból jól kijövő Varga menteni tudott. A mezőnyben mindkét csapat szépen adogatott. Az első gól a 10. percben született meg, ami­kor is Cs. Farkas elfutott, be­adott és Simon, a meglepett ka­pus mellett a hálóba lőtt, 1:0. A gól után az MTK egyik rohamot a másik után indította.­­ A 18. percben Willisek nagy lövése alig szállt kapu fölé. A vendé­gek a mezőnyben szépen játszot­tak, de a kapuralövéssel nem volt szerencséjük. Ezt követően a kitűnően játszó Cs. Farkas át­játszotta magát a mezőhegyesi védelmen és szép gólt lőtt,­2:0. A szépszámú közönség elégedet­ten szemlélte az MTE kitűnő já­tékát. A védelem nagyszerűen állt a lábán. A félidő vége felé a mezőhegyesieknek is voltak veszélyes akciói, de az ujjat ki­hagyták. Szünet után a vendégek nagy támadásba kezdtek és Vígh nagyerejű lövése alig szállt ka­pu fölé. Az 58. percben újabb MTK gól született. Szép összjá­­ték után Willisek 18 méterről jól eltalált lövése szállt a jobb alsó sarokba, 3:0. A 70. percben Gon­dos nagy lövését Varga csak bravúrral tudta szögletre men­teni. Újabb MTE támadás végén Dargai 25 méteres lövése a felső lécről vágódott vissza. A vendé­gek nem adták fel a harcot, tá­madásba kezdtek, de a védelem Törökkel az élen visszaverte a támadásokat. A 85. percben a vendégek szépítettek. Sajti tört ki és a bal alsó sarokba lőtt, 3:1. A mezőhegyesi csapatban jó ké­pességű együttest ismertünk meg. A színvonalas mérkőzésen azonban nem tudtak megbirkóz­ni a jobb technikával rendelkező MTE-vel. Jók: Cs. Farkas, Gon­dos, Török, illetve: Varga, Sári, Sajti, .­­ 1 . ,­­GUC * P, L Ma alakul A SZOLNOKI MTE BAR­ÁTI KÖRE A Szolnoki MTE Baráti Köre ma, folyó hó 4-én 18 órakor tartja alakuló ülését a Malinovszki úti Kultur­­otthonban, melyre szeretettel elvárja a sportbarátokat a vezetőség, Az alszövetségi I. oszt. labdarugó bajnokságért Jászárokszállás — Kisújszállási MÁV MTE 3:1 (2:0) Kisújszállás, 800 néző, vezette: Szentesi. A ha­zai együttes a következő össze­állításban vette fel a küzdelmet: Kiss — Sáfár, Márton, Csizi — Radics, B. Nagy — Tóth, Ugrai, Sándor, Szőke IL; Pál. — Nagy meglepetésre biztosan győzött a vendégcsapat, a kissé elbl­ako­r­­o­t­t és tartalékos hazaiak ellen. A kisújszállásiak ezen a mérkő­zésen nélkülözték kapusukat, Ferenczit, aki a hétközi edzésen megsérült és nem vállalta a já­tékot. Bár a­­ vereség nem csupán ennek tudható be, mert az őt helyettesítő Kiss — aki minden edzés nélkül, csupán az egyesü­let iránti szeretetből vállalta a játékot — megállta helyét. A mérkőzés lanyha, álmos iram­ban kezdődött. Mindkét csapat úgy játszott, mintha nem is baj­noki pontokért küzdöttek volna. A hazaiak erőtlen játéka nyo­mán, a vendégek fellelkesedtek, látva, hogy itt ma még a győ­zelmet is megszerezhetik. Két gyors rajtaütésszerű támadásu­kat gyönyörű góllal fejezték be. A hazai csapat csak 2:0 után ébredt fel és utána a második félidőt — jobb erőnlétben lévén — végig támadta ugyan, de csak szépíteni tudott az eredményen. Sőt a mérkőzés utolsó percében egy ártatlanak látszó dancsért a játékvezető kissé elhamarkodot­tan 11-est ítélt, amit a vendégek ki is használtak és ezzel 8:1-re alakult a végeredmény. Ezen a mérkőzésen is újból beigazoló­dott, hogy a labdarúgásban nincs előre lefutott, illetve meg­nyert mérkőzés, mert a legki­sebb elbizakodottság is vereséget eredményezhet. A játékvezető az utolsó percig szinte hiba nélkül működött, de a 11-es megítélése túl szigorú és elhamarkodott volt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a közönség a mérkő­zés végén a játékvezetőt sérte­gesse. A kisújszállási közönség­nek még sokat kell javulni a sportszerűség terén. Góllövők: Horváth (2, egyet 11-esből), Jám­bor, illetve: Ugrai. H. F. Abonyi Olajbányász — Tápió­­szele 1:0 (0:0) Abony, 500 néző, vezette: Kristóf. Az Olajbányász együttese a következő összeállításban lépett pályára: Koczka — Labáth, Kiss, Bugány — Válóczi, Nagy — Ma­gyar, Kovács, Bencsik, Gönczöl, Szekeres. Edző: Bulyáki László. Végig váltakozó iramú mérkő­zést vívott a két csapat. A ha­zaiak győzelme nagyobb arányú is lehetett volna, de a tápiósze­­leiek kapusa ragyogó védéseivel megakadályozta azt. Góllövők: Bencsik. Jó, Koczka, Kiss, Bu­gány, Magyar, illetve­ a vendé­gek kapusa volt a mezőny leg­jobbja; szánta — A FI. bányásznapon lezajlott sporteseményekről A Szolnokon megrendezett VII. bányásznapi sportműsor kereté­ben az Abonyi Olajbányász sak­kozói is szórakoztatták a közön­séget. Délelőtt 11 órakor a Gépipari Technikum pályáján az Abonyi Olajbányász NB II.-es röplabdá­­zót bajnoki mérkőzés keretében a Szegedi VSE-vel találkoztak. A találkozó a szegediek 3:0 ará­nyú győzelmével végződött. Délután 3 órakor az Olajbá­nyász tartalékcsapata az Abonyi Traktorral játszott barátságos mérkőzést a Szolnoki MÁV sa­lak pályáján. A találkozón a Bá­nyász H. jó játékkal 3:0 arányú biztos győzelmet aratott. A labdarúgó mérkőzéssel egy­­időben az Abonyi Olajbányász és a Szolnoki MÁV birkózói a Járműjavító kultúrtermében lép­tek szőnyegre. A mérkőzésen a Szolnoki MÁV felnőtt verseny­zőkkel teletűzdelt csapata 3:2 arányban győzte le az Olajbá­nyász ifjúsági birkózóit. Az egész sportműsor színvo­nalas küzdelmeket, jó szórako­zást nyújtott a közönségnek; Megtörtént a megyei (Ml III) ifjúsági labdarúgó bajnokság sorsolása A Megyei Labdarúgó Alszövet­­ség megejtette a megyei ifjúsági labdarúgó bajnokság sorsolását. Ennek alapján a szeptember 8-i első forduló a következő páro­sításban került lejátszásra: Tiszakécske — Szolnoki MTE, Szolnoki MÁV,Jászberényi Va­sas, Törökszentmiklósi Vasas- Martfűi MSE, Szolnoki Vasutas szabadnapos. A Megyei Labdarúgó Alszövet­­ség közli az érdekelt sportkö­­r­ökkel, hogy a május hó 8-án Szarvason lejátszásra kerülő Szolnok—Békés megye felnőtt és ifjúsági válogatottak közötti mérkőzésre való tekintettel a területi NB III. és annak ifjúsá­gi bajnokságában e napra ki­sorsolt forduló elmarad. Ha azonban valamelyik sportkör nem ad válogatottat, úgy ellen­felével való megállapodás ese­tén az esedékes szeptember 8-i bajnoki mérkőzést lejátszhatja. Az elhalasztás az alszövetségi I. érinti, osztály­i bajnokságot nem A Tiszavidék J­alu -tanácsadója Ezen a héten a TOTO 36-os szelvényének kitöltéséhez adunk útmutatást tippelőinknek: 1. Bp. Honvéd—MTK NB I. Papírforma szerint szinte biztos MTK győzelem várható, de lehet, hogy éppen meglepe­tés születik. g 2. Ferencváros—Dorog NB I. Úgyszólván biztos FTC győ­zelem várható.­­ 3. Diósgyőri VTK—Vasas NB I. Lehet, hogy a Vasas fá­radt lesz, mivel egyenesen Szófiából érkezik Diósgyőr­be. Ez a DVTK részére jelentős előnyt jelent. x a 4. Szeged—Csepel NB I. A csepeliek az esélyesebbek,­ mivel évek óta jobban szerepelnek vidéken. 2 x 5. Pécs-Baranya—Szombathely. NB I. Lehet, hogy ezen a találkozón a hazaiak megszerzik első győzelmüket. 1 6. Salgótarjáni BTC—Komló NB II. Ezen a találkozón a hazaiak biztos győzelme várható. 1 7. Baja—Szegedi VSE NB II. Mindkét újonc NB II. csa­pat jól rajtolt. Különösen a szegediek szerepeltek ed­dig jól. A hazai­ pálya előnye a bajaiak pontszerzését ígéri. 1 8. Szolnoki MÁV—KISTEXT NB II. A vendégcsapat kép­viseli a jobb játékerőt. Igaz, az elmúlt héten Vácon ve­reséget szenvedtek. A szolnokiak viszont a Szegedi Va­sutas ellen szerepeltek gyengén odahaza. Lehet azon­ban, hogy ezúttal a hazaiak kikerülnek a hullámvölgyből . x 9. Makó—Pénzügyőrök NB II. Az eddigi mérkőzések alap­ján a Pénzügyőrök vannak jobb formában, ezzel szem­ben áll a makóiak pályaelőnye, így pontosztozkodás lát­szik legvalószínűbbnek. x I . Veszprém—Budafok NB I. A veszprémiek formája most felfelé ível és ha hozzávesszük a hazai pálya előnyét, akkor ők a mérkőzés esélyesei. ’ x j 11. Soproni VSE—Pécsi VSK NB I. A hazaiak képviselik a nagyobb játéktudást és így győzelmük biztosra­­ vehető. 1 12. Hatvan—Szállítók NB II. Ennek a mérkőzésnek az ott­hon játszó hatvani csapat az esélyese. De lehet pontosz­tozkodásra is számítani.­­ X x Pótmérkőzések: A pótmérkőzésekre sorrendben az alábbi tippeket ajánljuk: 13. x 2; 14. ,­ 15. és 16 x 2. A Területi labdarúgó N­B III állása a szeptember 1-i forduló után I. Mezőhegyesi Hunyadi2 2____ 3:14 2. Szolnoki Kinizsi2 2_2 — 5:24 3. Békéscsabai Anyagipar2 1 i — 4:23 4. Gyulai TE2 1 1 — 6:43 5. Tótkomlós2 1 1 — 3:23 6. Mezőkovácsháza2 1— 1 7:22 7. Martfűi MSE2 1— 1 3:22 8. Szarvasi MEDOSZ2— 2 — 3:32 9-10. Besabai MÁV Bocs­kai 2— 2 — 4:42 9-10. Orosháza 0— 2 — 4:42 11. Szolnoki MTE2—­ 1 1 2:31 12-13. Mezőtúri Honvéd2— 1­­ 2:41 12-13. Tiszakécske 2— 1­­ 2:41 14. Törökszentmiklós 2— 1 1 1:31 15. Jászapáti Vasutas 2— 1 1 1:71 16. Szolnoki Vasutas •>.—— 2 4:7— Ma Jászberényben vendégszerepel a Szolnoki MTE labdarúgó csapata A Szolnoki MTE NB Iik­as labdarúgó csapata ma Jászberénybe látogat el, ahol visszavágó barátságos mér­kőzés keretében a Jászberé­nyi Vasas NB II.-es csapatá­val találkozik. A megyei vá­logatott előkészületei miatt az MTE a válogatott keretbe beosztott játékosai nélkül áll ki Jászberényben Gazdag úszó­program lesz vasárnap Szolnokon Szolnokon vasárnap délelőtt a Damjanich, délután pedig a MÁV uszodában lesz országos úszó­­verseny. Délelőtt 9 órai kezdettel a Damjanich uszodában a Vörös Meteor országos úszóversenyére kerül sor. Itt rajthoz állnak a Bp. Vörös Meteor, Kábelgyár, Bp. FTC, Debreceni Bocskai, Egri Petőfi, Jászberényi Vasas, Szolnoki Dózsa, Honvéd, MÁV és Vörös Meteor legjobb úszói. Az úszóverseny után 11.30 óra­kor pedig a Bp. Vörös Meteor- Szolnoki Dózsa vízilabda mérkő­zésre került sor. Délután 16 órakor a MÁV uszo­­dában a Szolnoki MÁV országos úszóversenyére kerül sor. Ezen a versenyen elindulnak a BP­­Vasutas, Bp. Meteor, Bp. Elek­tromos, Bp. Dózsa, Szolnoki Dó­zsa, Meteor Honvéd és MÁV, va­lamint Jászberény, Békéscsaba, Szentes és Cegléd­ legjobb ver­senyzői. Az úszóverseny keretében vízi­labda villámtorna is lesz, OB I. és OB IX.-es csapatok részvéte­lével. Mind a délelőtti, mind a dél­utáni műsor komoly sportese­mény lesz az úszósport hívei számárai Szép eredményekkel tértek haza a Szolnoki Dózsa­­ úszói az országos bajnokságról Különösen a vízilabdás Kanizsa eredménye figyelemreméltó Budapesten a Nemzeti Sportuszodában rendezték meg az országos úszóbajnok­­ságot, melyen a fővárosi él­gárda mellett a vidék legjobb­jai is rajthoz álltak. Többek között elindultak a Szolnoki Dózsa úszói, akik a komoly erőt képviselő mezőnyben igen jól megálltaik helyüket és szép sike­rekkel tértek haza. Már az első nap szolnoki sikert hozott, ugyanis a 400 méteres gyorsúszásban Ka­nizsa Tivadar (Szolnoki Dó­zsa) 4:49.6 perces idővel baj­nokságot nyert, Budai (FTC) és Kettesy a (Bp. Meteor) versenyzője előtt. Ugyaneb­ben a számban a Szolnoki Dózsa fiatalja, Kádár ötödik helyen végzett 5 perces idő­vel. Kanizsa győzelme egy piarcig sem volt kétséges és nagy előnnyel szerzett baj­nokságot. A második nap is kedvezett a szolnokiaknak. — Kádár György, a Szolnoki Dózsa versenyzője ekkor 200 méte­res gyorsúszásban 2:18.6 per­ces idővel ötödik helyezést ért el. A 4x100 méteres férfi gyorsváltóban pedig a Szol­noki Dózsa Kádár, Koncz, Hasznos II., Kanizsa össze­állítású csapata 4:08.8 perces idővel harmadik lett. A harmadik napon még tovább fokozódot a szol­noki si­k­er. Ek­kor még több szép szolnoki eredmény szü­letett.­Nagy meglepetésre az 1500 méteres férfi gyorsúszás baj­noka is Kanizsa­ Tivadar, a Szolnoki Dózsa versenyzője lett 19:00.3 perccel. Ugyan­ebben a szám­ban Hasznos II István a negyedik helyen végzett. A 200 méteres pillan­góúszásban Koczora György, Tumpek és Várszegi után harmadik lett 2:49.3 perces idővel. Ugyancsak harmadik­­ lett a 4x200 méteres férfi gyorsváltóban is a Szolnoki Dózsa csapata: Kádár, Koncz, Hasznos 11., Kanizsa össze­állításban Az összesítet pontverseny­ben a szolnokiak az ötödik helyen végeztek, ! Megjegyzések a labdarúgó bajnokság nyitányáról a második forduló előtt Nagy várakozással tekintett az ország labdarúgó szurkolótábora az NB III. bajnokság első fordu­lója elé. Azok, akik ettől az osz­tálytól sok érdekességet vártak, úgy gondoljuk, nem is csalódtak. Hiszen a 8 mérkőzésből 4 hozott döntetlent, s négy hazai csapat győzelmét a legminimálisabb gól­aránnyal. Úgy gondoljuk, hogy a további fordulók sok jóval ke­csegtetnek bennünket és sok iz­galmas mérkőzésnek lehetünk majd szemtanúi, ami magával­­ hozza majd megyénk labdarúgó­sportjának fejlődését is. Az első fordulóban nem diadalmaskodott a papírforma, ugyanis csak na­gyon nehezen győzött a Kinizsi, a Szolnoki MTE pedig csak az utolsó percben rúgott góljával vitte haza az egyik pontot. 9 ooo NEzO A közönség még nem ismerve a csapatok erejét, nem tudott következtetni, hogy „csemege“­­ lesz-e a bajnoki forduló első­­ mérkőzése, mégis 9000-en nézték meg az NB III. bajnokság 8 mér­­­­kőzését, ami feltétlen fejlődést­­ jelent, de úgy gondoljuk, hogy nemsokára tízezer fölé emelke­dik majd egy-egy forduló néző­száma. 19 GÓL Az első fordulóban 19 gól esett, s csak egy olyan mérkőzés volt, ami gólnélküli döntetlent hozott. Egyetlen csatárnak, a gyulai Kri­­zsánnak sikerült csak 2 gólt rúg­nia és így ő áll jelenleg az NB III-as góllövő lista élén. KEMÉNY, DE NEM DURVA JÁTÉK Általában a mérkőzések sport­szerű keretek között zajlottak le, csak elvétve akadt durvaság. Sajnálatos, hogy az egyik ilyen mérkőzés éppen Szolnokon volt, ahol egyes játékosok elfeledkez­tek a sportszerűségről, s így ke­rülhetett Géczi II a kiállítás sor­sára. Igen sok játékos elfelejti azt, hogy durvaságával, sportszerűt­lenségével nem hasznára, hanem kárára van csapatának, mert ki­állításával hátrányba hozza együttesét a teljes létszámmal játszó ellenféllel szemben. ELBIZAKODOTTSÁG-E? Azok részére, akik a csütörtöki edzőmérkőzésen látták az MTE csapatát játszani a jászberényiek ellen, bizony meglepetés a tö­rökszentmiklósi döntetlen. Ugyanis jónevű NB I-es ellen­felét könnyen győzte le. Az egész csapat frissen, ötletesen játszott, s olyan vérbeli csatárjátékot mu­tatott be a tartalékos gárda, amit régen láttak Szolnokon. Igaz, Törökszentmiklóson is „hajtott“ a csapat, csak éppen a góllövő cipő maradt otthon, 9 mérkőzés Az Alszövetség I. osztály II csapata is rajtolt az elmúlt va­sárnap és 25 gólt rúgott a 9 mér­kőzésen. A legnagyobb meglepe­tést kétségkívül a fegyvernemek szolgáltatták, hiszen éppen csak hogy bekerültek az első osztály­ba és máris egy olyan csapatot győztek le, amely még nem is oly régen az NB III-ba való ju­tásért küzdött. Ugyancsak jó eredménynek mondható a kisúj­szállásiak döntetlenje, a jászberé­nyiek ellen, idegenben. Úgy gon­doljuk, hogy a megyei I. osztá­lyú mérkőzések is komoly, szín­vonalemelkedést jelentenek majd megyénk labdarúgó sportjában, ha továbbra is sportszerűséget, nem pedig a mindenáron való győzniakarást tartják szem előtt, csak röviden: Legtöbb néző Szarvason és Gyulán nézte a mérkőzést, vi­szont legkevesebb Szolnokon és Mezőhegyesen. Legtöbb gólt, számszerint ket­tőt Krizsán (Gyulai TE) rúgta. A 19 gólt 18-an rúgták az első fordulóban; ------------­ Teh­stségkutató úszóversenyt rendez a Szo­noki MÁV A Szolnoki MÁV SE úszószak­osztálya szeptember 4, 5, 6, 7-én a MÁV uszodában (A MÁV sport­telep mellett), 16 órai kezdettel, Ha 14 éves fiúk és leányok részé­re, tehetségkutató versenyt ren­dez. A résztvenni szándékozók jelentkezhetnek Kocsis Gyula edzőnél, a fenti napokon a hely­­színen.