Tiszavidék, 1957. október (2. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-16 / 243.szám

Tudósítóink [e'entik a letiileli labdarúgó NB IIl-as mérkőzésekről Szolnoki MTE — Tótkomlós 3:0 (2:0) Szolnok, MTE pálya. Szol­nok: Solti — Csaba, Török, Ku­­rucz — G. Kiss, Dargai — Wil­­lisch, Máté, Cs. Farkas, Bancza, Pege. Tótkomlós: Kárász — Resz­­kes, Paksi, Nyiregyházai 11. — Nagy, Lapusnyi — Tuska, Kanka II., Nyíregyházi I­ 1., Druga, Pi­­pis. Kezdés után az MTE lépett fel támadólag, s az 5. percben az MTE csatárok pergőtüzet indí­tottak a vendégek kapujára, s Máté hatalmas bombáját Nyír­­egyházki II. csak a gólvonalról vágta ki a mezőnybe. Állandó MIK fölény alakult ki. A csatá­rok szépen adogattak, különösen Barlcza pontos és szép labdái tetszettek a közönségnek. A­­ 16. percben egy ellentámadás végén Paksi hatalmas bombáját Solti nagy bravúrral tolta a kapu fö­lé. A 13. percben megszületett az első és a mérkőzés legszebb gól­ja. Willisch a jobbszélen szépen elfutott, s pontosan beívelt lab­dáját Máté kapásból védhetetle­­nül vágta a bal felső sarokba, 1:0. A 37. percben újabb gólt ért el az MTK. A 18 méterről meg­ítélt szabadrúgást Bancza a sor­fal között nagy erővel vágta a hálóba, 2:0. Szünet után változa­tos játék alakult ki. Feljöttek a vendégek is, de támadásaik rendre elakadtak a jól záró MTE védelmen. Az 51. percben Wil­lisch a labdát átemelte a kapu­son, ée az a jobb alsó kapuséról az oldalvonalon túlra került. A 60. perctől erősen rohamozott a tótkomlósi együttes, de gólt el­érni nem tudtak. A 64. percben Cs. Farkas átverekedte magát a védőkön, a hálóba lőtt, 3:0. A gólnál Karasz megsérült, levit­ték a pályáról, de később vissza­tért. A 75. percben a vendégek szépíthettek volna, de a csatá­­­­rok az alkalmat nem tudták ki­használni. A befejezés előtti per­cekben az iram csökkent, s úgy nézett ki, hogy mindkét csapat belenyugodott az eredménybe. Megállapíthatjuk, hogy az MTK első félideji játéka alapján ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Hiányzik azonban még mindig a játékosokból a lelkesedés és a szív. Tótkomlós­ban lelkes, szívós csapatot is­mertünk meg. Elveszett labdát nem ismertek. A kínálkozó hely­zeteket azonban csatáraik nem tudták kihasználni. — Góllövők: Máté, Baricza, Cs. Farkas. Jók: Baricza, Máté, Kurucz, illetve: Nyíregyházki II., Flpis, Nagy. P. I.* Tiszakécskei SC—Szarvasi Hu­nyadi 2:2 (1:2) Tiszakécske, 600 néző, vezette: Simák. Tiszakécs­ke: pálinkás — Bagi, Hlavács, Bozóki — Sántha, Uzsovics Lukács, Barabás, Rácz I., Varga II., Tordai. Edző: Szántó József. Szarvas: Hajdú — Sznagyik, Csernus, Krajcsovics — Rohogy I., Burán — Patkós, Bodnár, Se­bő, Kerekes II., Jaró. Edző: Pro­­poszt. A tiszakécskei csapat he­ves támadásával indult a mér­kőzés. A vendégeket teljesen kapujukhoz szögezték. Ennek el­lenére a 16. percben a könnyel­­műsködő hazai védelem mellett Bodnár a szarvasiak részére sze­rezte meg a vezetést. Ezt köve­tően a tiszakécskei csapat újabb rohamaival a 21. percben egy szabadrúgásból a sorfalról lepat­tanó labdát Sántha értékesítette, 1:1. Újrakezdés után mintegy 2 perc­ múlva az ismét könnyel­­műsködő­­ védők mellett Sebő megszerezte a vendégek második gólját, 2:1. A hazai csapat el­szántan küzdött az egyenlítésért, de az első félidő végéig az ered­mény már nem változott. For­dulás után a hazaiak teljesen kapufához szögezték a vendége­ket, szintén egy kapura folyt a já­ték. Az 55. percben Rácz 11.­ mes­teri fejesével megszerezte a ha­zaiak egyenlítését, 2:2. Tovább­ra is a tiszakécskeiek rohamoz­tak, de részben a tehetetlen csa­társoruk, részben a jó szarvas­­védelem, valamint a szerencse megóvta a vendégek kapuját a további góltól. A játék képe alapján, 2—3 gólos hazai győze­lem lett volna reális. Góllövők: Bodnár, Sebők, illetve: Sántha, Rácz I. Jók: Uzsovics, Rácz I., Varga II., Tordai, illetve: Hajdú, Csernus, Sebő, Kerekes n. — Szentendrei —­­ Szolnoki Kinizsi—Orosházi Ki­nizsi 2:1 (1:0) Szolnok, MTE pá­lya, 1000 néző, vezette: Fülöp. — Szolnok: Benedek — Molnár, Ka­rácsonyi, Sokvári — Gyetvai, Kiss II. — Szathmári, Géczi II., Szabados, Gyémánt, Géczi I. — Orosháza: Karancsik — Szokoli, Bakk, Ádám — Szabó, Kocsis — Szökő, Perjés, Józsa, Túri. A Ki­nizsi nehéz feladatok mellett ké­szült a mérkőzésre a sok sérült és beteg játékosai miatt. Gyetvai például 38 fokos lázzal játszotta végig a mérkőzést, de még így is elismerést érdemel átlagon­­felüli teljesítményéért. Az első percekben a szolnoki csapat vet­te át a játék irányítását, s igen ötletes támadásokat vezetett az orosháziak kapujára, de a csa­tárok a befejezéssel általában késlekedtek. Az 5. percben Sza­bados előtt adódott biztos gól­helyzet, de az ötösről fölé lőtt. A 18. percben szép hazai táma­dás végén Gyémánt a baloldal­ról beadott és Géczi II. fejjel to­vábbította a hálóba. Ezután a szolnoki csapat engedett az Iram­ból és ekkor az orosháziak is vezettek több támadást, amit azonban a hazai védelem min­denkor kellő időben meghiúsí­tott. Fordulás után az első per­cekben ismét a cukorgyári együt­tes támadott, és egy ilyen lefu­tás során Géczi II. került gól­helyzetbe, de az 5-ös sarkánál el­gáncsolták. A megítélt büntetőt Gyémánt el­tőkésítette. A 2:0-ás vezetés után a szolnokiak erő­sen visszaestek, s ekkor az o.os­­haziak jelentős fölényhez jutot­tak, de csatáraik tű: sok­at kom­­bináltak, és így a szolnoki védők időben tisztázni­­udtak. A 32. percben egy lesgyanús helyzet­­ben az orosházi Perjes az s-­osról a hálóba lőtt, így 2:1-re alakult az eredmény. A gól után me­zőnyjáték folyt, de a kapuk előtt nemigen akadtak már gólhely­zetek. Góllovok: Géczi II., Gyé­mánt, illetve: Perjes. Jók: Be­nedek, Molnár (a mezőny leg­jobbja: Gyetvai, Karácsonyi, Szathmári, Gyémánt, Géczi II., illetve: Perjés, Szökő, Szabó. Szolnoki Kinizsi Ifi—Jászberé­nyi Vasas Ifi 4:0. Szolnoki Kinizsi IL — Szolnoki Helyiipari Petőfi 2:0. — Pe­is Martfű — Törökszentmiklós 1:0 to:u) Martfű, vezette: Nagy Sán­dor (Keprecen). Ai»r,in: Papp — Papp R., Seres, Gulyás — Mun­kácsi, Szűcs — Pálinkás, Harasz, Rozsnyai, Mikus, Mezöteieal. — rorukszeminmtus: Mák — Bíró, Tóth, Balázs — Mihók, Szabó — Darvasi, Haák, Pintér, Kiss II., Fekete. Közepesszámú szurkológárda biztatása mellett a Vasas kezdi el a játékot. Mindkét csapat nagy iramot diktál, azonban a csatárok pontatlan adogatásait a védelmek szerelni tudják. A Va­sas meredek labdával a balszé­len próbálkozik támadást vezet­ni, de Gulyás jól őrzi Darvasit és így veszélyes támadás nem tud kibontakozni. A 25. percben Seres keresztlabdáját Pálinkás kapja, aki Balázst átjátszotta, Mikust szöktette, de utóbbi lö­vése kapu fölé szállt. Továbbra is nagy a küzdelem, sok a sza­bálytalanság, de Nagy játékve­zető jól tartja kezében a mérkő­zést. A 35. percben hazai fölény alakul ki, de a támadósor a ke­ményen játszó és jól záró Vasas védelmet nem tudja áttörni. A félidő végéig továbbra is a hazai csapat marad fölényben, de csa­táraiknak nincs szerencséjük, mert először Mikus, majd Gulyás lövése kapufát érintve hagyja el a játékteret. A 40. percben Seres összeszalad Kiss II.-vel. Seres­nek az orrsövénye eltörik, de né­­hány perces ápolás után tovább játszik. A n. félidő nyugodtabb lég­körben kezdődik, úgy látszott, mindkét csapat vezetői erre fi­gyelmeztették játékosaikat. Az 50. percben Rozsnyai labdájával Mezőteleki fut el a balszélen, beadása átszáll a védőkön, a labda ismét Rozsnyaihoz kerül. Lövése azonban a jobb kapufa szélét érintve hagyja el a já­tékteret. A Vasas összekötőit hátravonja és védekezésre ren­dezkedik be. A 60. percben Pá­linkás fut el a balszélen, a Va­sas védők a 16-os előtt azonban szabálytalanul akasztják. A sza­badrúgásnak Mikus áll neki, s a jobb felső sarokba tartó lab­dát Mák szögletre menti. Szép lövés, szép védés. A szögletrú­­gást Mezőteleki végzi el, — Jól ívelt labdáját Rozsnyai kapásból kapu fölé lőtte. A 68. percben megszületik a mérkőzés egyet­len gólja. Gulyás indítja el a támadást, Munkácsi, Mikus, Ho­­rász a labda útja, Horváth lövé­se Márkusról kipattanva Pálin­­kás elé kerül, akinek közeli lö­vése Bíró kezét érintve a háló­ba hullott. 1:0. A Vasas játéko­­sok lest reklamáltak, ami telje­sen jogtalan, mivel Bíró a gól­vonalon állva, kézzel próbálta a labdát kiütni. A játékvezető egyébként közel állt az esethez, így határozottan középkezdést jelzett. A gól után támadásba lendül a Vasas, sok a reklamá­ció, főleg Pintér révén. A 7§. percben Pintér az ötösön belül szabálytalanul támadja Pappot, a játékvezető szabadrúgást ítél. A 82. percben Pintér színészi alakításán derül a közönség,­­ ugyanis Papp támadása közben a 16-oson belül elesik és 11-est reklamál. A játékvezetőt azon­ban, — aki mindvégig jól vezet­te a kemény mérkőzést, — nem lehetett megtéveszteni. A két csapat küzdelméből a jobb tá­madósorral rendelkező hazaiak megérdemelten kerültek ki győz­tesen. A játékvezetői hármas jól működött a játékvezetői szem­pontokból nehéz mérkőzésen. — Góllövő: Pálinkás. Jók: Papp, Gulyás, Pálinkás, Mezőteleki, — illetve: Mák, Bíró, Balázs, Fe­kete. — B. S. — 4 Szolnoki Szigligeti SZÍNHÁZ Ml­SORA: október 16., szerda este 7 óra: DUNAPARTI RANDEVÚ okt. 17., csütörtök este 7 óra: DUNAPARTI RANDEVÚ október 18., péntek este 7 ó: EGEREK ÉS EMBEREK október 19., szombat este 7 ó: EGEREK ES EMBEREK okt. 20., vasárnap de.: fél 11: MÉZESKALÁCS okt. 20., vasárnap este 7 óra: EGEREK ES EMBEREK Mezőtúri AFC—Kunhegyesi Hu­nyadi 2:1 (1:0) Mezőtúr, 1300 né­ző, vezette: Ponyokai. MAFC: Kerekes — Kolbász, Török, Ve­res — Papp, Takács — Nagy, Molnár I., Gombás, Magyar, Mol­nár II. Kunhegyes: Kiss — Gaál, Horgosi, Zlatarics — Faragó, Lé­vai — Borzás, Szabó I., Szabó II., Szalai, Végső. A vendégek kezd­ték a játékot és mindjárt táma­dásba is lendültek, de a hazai védelemnek minden esetben si­került tisztázni. Az első 10 perc után kezdett támadni a MAFC is, de gól csak a 30. percben esett Gombás lövéséből. A gól után a kunhegyesiek heves támadáso­kat indítottak és sok gólhelyze­tet is kihagytak csatáraik.­­ A MAFC erőtlen támadásai elhal­tak a kapu előtt. A lelkes kun­hegyes­ védők, különösen Kiss kapus minden esetben biztosan hárított. Szünet után a MAFC rohamozott. A vendégek határ­talan lelkesedéssel védekeztek, s a hazaiak támadásait a ragyogó formában lévő Kiss kapus nem­csak a kapuban, de kifutásaival is biztosan hárította. A 60. perc­ben feljöttek a vendégek és szép támadásokat vezettek, több eset­ben veszélyeztették a MAFC ka­puját, de Kerekes is jó formá­ban volt és tisztázott. A 70. perc­ben a kunhegyesieknek sikerült egyenlíteni a vendégek védelmi hibájából Szabó I. révén. A gól után a MAFC elkeseredetten tá­madott, de eredménytelenül. A közönség nemtetszését nyilvání­totta a hazai csapat tehetetlen­sége miatt. Jogosan méltatlan­kodott a közönség, de helytelen volt egy pár néző sértegető ma­gatartása. Ehelyett inkább biz­­tatniuk kellene a csapatot, mely­re nemcsak akkor van szükség, amikor egyre-másra rúgják a gólokat, hanem még inkább ak­kor, amikor gyengébben megy neki. Már mindenki azt gondol­ta, hogy döntetlen eredmény születik, amikor a 90. percben Gombás kapura tört, a 16-osnál kézzel húzták el a labdát a ven­dégek. S a játékvezető habozás nélkül sípolt. Magyar felismerte a helyzetet­, mivel már csak má­sodpercek voltak hátra a mérkő­zésből. gyonan elvégezte a sza­badrúgást és bombája a jobb alsó sarokban kötött ki. 2:1. A gól után azonnal megszólalt a á­­telévezető sípja és te’ezte a mér­kőzés végét. Góllövők- Gombás Magyar, Illetve: S­abó I. — Jók: Kerekes, Veres, Magyar, Török, Illetve: Kiss (3 mezőny legjobb­ja), Lévai, Faragó, Szalai. S, I, Szép eredményeket és távolui­ésban ötödik nem ve?est­ene­k ei a szomnok a női atlétái vasárnap az országos atlétikai, ügyességi, női csapatbajnokságon — Cseh Katalin 140 centimétert ugrott magasba, — Szedlák 31.81 métert dobott diszkosszal, a ser­düld korú Schiffler Magdolna megyei serdülő csúcsot dobott súllyal, eredménye 10.18 centi­méter. A Magyar Atlétikai Szövetség vasárnap délelőtt 9 órai kezdet­tel rendezte meg a Népstadion edzőpályáján az 1957. évi női ügyességi csapatbajnokságot. A verseny gyönyörű őszi napsütés­ben zajlott le. Valamennyi szám­ban sok induló volt, ami nagyon megnehezítette a versenybíróság munkáját. Időrendben így is pár perces eltolódások vol­tak. Legszebb helyezést a távol­ugró csapatunk érte el, amely az ötödik helyen végzett. Az ered­mények azonban nem mondha­tók jónak, igaz valamennyi ug­­rót erősen befolyásolta a rossz ugróhely. Súlylökésben is várat­­­­lanul szép eredményt értek el­­ dobóink, ugyanis hárman apotak 1­10 méteren felül. Eredmények:­­ Magasugrás: Cseh Katalin 140,­­ Szedlák Borbála 135, Császi Ka­­­­talin 130, Császi Gizella 125, Ma­­­­gony Ágnes 120, Schiffler Magdi 120, Urbán Ilona 120 cm. — Ötös csapatátlag: 130 cm. Súlylökés: Nemesfalvi Melinda 10.73, Dobossy Klára 10.57, Schiff­ler Magdolna 10.18 (megyei sel> =v dűlő csúcs, — régi csúcs: Urbán szülész: 8.06 m), Szedlák Borbála 0.24, Tar Ilona 8.27, Hegedűs Menyhértné 8.12 m. ötös csapatátlag: 9.80 m. Gerely hajítás: Dobossy Klára 28.98, Hegedűs Menyhértné 27.27, Urbán Hona 26.05, Nemesfalvi Me­linda 22.93, Szedlák Borbála 20.97, Schiffler Magdolna 19.53 m. Ötös csapatátlag 25.26 m. Távolugrás: Tóth Béláné 463, Molnár Katalin 452, Császi Kata­lin 452, Cseh Katalin 442, Császi Gizella 442, Urbán Ilona 413, Ta­kács Katalin 398 cm, ötös csa—*­­átlag: 450.2 cm. Diszkoszvetés: Szedlák Borbála 31.81, Nemesfalvi Melinda 28.64, Schiffler Magdolna 26.84, Hege­dűs Menyhértné 26.47, Dobossy Klára 24.38, Cseh Katalin 22.72, Takács Katalin 17.83 m. Ötös csa­patátlag 27.69 m. Az atlétáknak ez évben még két versenyük van hátra, október 19—20-án Budapesten megrende­zésre kerülő 1957. évi váltóbaj­nokság valamennyi korosztály számára — és október 26—27-én szintén Budapesten a férfi ügyes­ségi csapatbajnokság. Ezzel fe­jezik be az 1957. évi verseny­­idényt. Az atlétikai szövetség későbbi időpontra semmilyen verseny megrendezésére enge­délyt nem ad. Ezzel az intézke­désével is biztosítani akarja a jövő évre való minél jobb felké- A hszavidék JgÍÓ •tanácsadója 1. MTK—Ferencváros NB I. Ezen a találkozón nyüt küzde­lemre van kilátás. A papírforma az MTK győzelmét ígé­ri, de a múlt héten jó formát mutatott FTC is okozhat meglepetést. I 2 2. Bp. Vasas—Bp. Honvéd. A papírforma a Vasas mellett szól. Nem csodálkoznánk azonban a Honvéd győzelmén sem. x 2 3. Pécs—Salgótarjáni BTC, MB­L Nagyjából nyílt küzde­lem várható a két csapat találkozóján. Legvalószínűbb a döntetlen. x 2 1. Dorog—Újpesti Dózsa NB I. Az utóbbi években a Dózsá­­sok Dorogon nem szereztek pontot. Mindhárom tipp le­hetséges. x 2 1 5. Szombathely—Szeged NB I. A múlt héten jól szerepelt szombathelyi csapat győzelme valószínűbb. 1­6. Cegléd—BVSC NB II. A ceglédiek vasárnap kikaptak ott­hon. Valószínű most is vereséget szenvednek a BVSC-től. x 2 7. Szolnok—Pénzügyőrök NB II. Az egyre javuló szolnoki­­ csapat valószínű vasárnap is megszerzi a két bajnoki pontot. 1 8. Pécs-Bányatelep— Székesfehérvár NB II. A székesfehér­váriak a múlt héten Sztálinváros ellen arattak győzel­met. Lehet, hogy most is sikeresen szerepelnek. x 2 9. Délbudai Spartakusz—Budafok­ NB II. A budafokiak kez­denek formába lendülni, így valószínű, hogy most is pontot szereznek. x 2 10. Salgótarjáni SE—Bp. Előre NB I. A papírforma az Elő­re mellett szól. Ennek ellenére mi az otthon játszó tar­­jániak győzelmét várjuk. 1 x 11. Genoa—Sampdoria, olasz bajnokság. Az eddigi eredmé­nyek alapján a találkozó a vendégek győzelmét ígéri. 2 12. Milan—Juventus, olasz bajnokság: A Juventus bajnok­jelölt, így győzelmük most is valószínű. Meglepetésre is kell azonban számítani. 1 x Pótmérkőzések: A pótmérkőzésekre sorrendbe­n az alábbi tippeket ajánljuk: 1, x, x, x. Az alszövetségi 1. osztályú labdarúgó bajnokságért Tiszaföldvár — Abonyi Olajbá­nyász 1:1 (1:0) Tiszaföldvár, 500 néző, vezette: Tóth S. Tiszaföld­vár: Tóth — Burján, T. Kovács, Kőműves — Lakatos, Sághi — B. Nagy, Eszteró, Szathmári, Mráv, Rákosi. Abony: Koczka — La­­báth, Kiss, Bugány — Válóczi, Nagy L. — Magyar, Kovács, Mol­nár, Gönczöl, Nagy M Végig ha­talmas iramú mérkőzésen Tóth Sándor kitűnő játékvezetése mel­lett igazságos döntetlen szüle­tett, noha a helyiek helyzeteik alapján győzhettek volna. — Az abonyi csapat azonban az egyik pontra feltétlenül rászolgált. A játék elején a hazaiak léptek fel támadólag s már az 5. percben megszerezték a vezetést. Az abo­­nyi kaputól mintegy 20 m-re a vendégek védői szabálytalanul akasztottak egy támadást, s a megítélt szabadrúgást Szathmári a sorfal fölött nagy erővel a jobb felső sarokba bombázta, 1:0. Ez­után a vendégcsapat gyorsan kezdett magára találni és több veszélyes támadást vezetett, s Tóthnak többször is minden tu­dására szüksége volt, hogy meg­mentse kapuját a góltól Külö­nösen Gönczöl kiugrásai voltak veszélyesek. A hazai csapat ek­kor főleg B. Nagy révén veszé­lyeztetett aki egyízben szép cse­lekkel húzott el a védők mellett, de kissé erős beadását Rákosi nem tudta lekezelni, s így oda lett a jó helyzet. A félidő vége felé ismét inkább a hazaiak tá­madtak, de a jól tömörülő abo­nyi védelmet nem tudták áttör­ni. Mrávnak sikerült csm­én még egy ízben kapura lőnie, de Janos labdája elcsúszott a balkapufa mellett. A II. félidőben azt lehe­tett várni, hogy a hazai csapat lesz fölényben, ezzel szemben feljöttek a vendégek és formás támadásokat vezettek. Csak a lfi-osig jutottak el és lövéshez ritkán jutottak, mert a helyi csapat védői mindég idejében közbe tudtak avatkozni A föld­vári csatársor ekkor Eszt­ró. Mráv. Szathmári. B. Nagy. Rá­kosi összeállításban látszott, de ez sem segített Egyedül B. Nagy próbált támadásokat kezdemé­nyezni Egyszer pl. 1ől szöktette Rákosit kinek lapos be­dása a kaputól 10 m-re teljesen tisztén álló Szathmári lábáról leperdült és Koczka könnyedén felszedte a labdát. A 75. percben góllá ért a vendégek fölénye. Gönczöl egy csel után kapura húzott és a ki­mozduló Tóth mellett a jobb sa­rokba pofozta a labdát. 1:1. Ez­után csökkent az iram, s egyik kapu sem került veszélybe. Úgy látszott, mintha mindkét csapat beletörődött volna az eredmény­be, amely már nem is változott. Jók: Tóth, T. Kovács, B. Nagy, illetve: Bugány, Nagy L. és Gön­czöl. — Verbók —* Jászárokszállási SC — Szolnoki MÁV n. 3:2 (1:0) Jászárokszállás, 1200 néző, vezette: Lesán. Jász­árokszállás: Kiss — Bobák, Si­­peki, Ficzek — Nagy, Cservölgyi — Novák, Bagi, Kókai, Szabó, Racskó. Szolnoki MÁV II.: Lázár — Szaszák, Sági, Ungvári —­ Ra­gó, Borzi — Serfőző, Csák, Lazá­nyi, Makai, Szabó. Ideális labda­rúgó időben végig izgalmas, ke­mény mérkőzést játszott a két csapat. Az első perctől az utol­sóig változatos volt a játék ké­pe. Hol az egyik, hol a másik kapu volt veszélyben. Tartós fö­lényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. Az első félidő 19. per­cében szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. A 18 m-es büntetőt Novák végezte el, s labdája véd­­hetetlenül vágódott a jobb sarok­ba. A 36. percben a vendégek ugyancsak szabadrúgásból egyen­lítettek. Mintegy 30 m-es szabad­rúgást, melyet Lazányi lőtt, a kapu közepébe hullott.­­ Óriási kapushiba volt. Az első félidő hátralévő részében is változatos mezőnyjáték folyt. A második félidőt hazai támadások vezették be, azonban a hazai csatárok egymás után hagyták ki a kínál­kozó helyzeteket. Az 57. percben Kókai jó labdát adott Racskónak, aki ügyesen becsapta őrzőjét és laposan a bal sarokba lőtt, 2:1. A gólra a vendégek heves táma­dásokkal válaszoltak, azonban a kitűnően játszó hátvédhármas, élükön Sipekivel , mindent tisztázott. A 70. percben Sipeki hatalmas felszabadító labdájá­val Szabó elszáguldott, a balszél­ről középre vágta a labdát, me­lyet a jó ütemben érkező Br­gi a kifutó kapus mellett a hálóba küldött. 3:1. Az utolsó negyed­órában a vendégek támadtak jönné, a hazai véd­l­mre nagy munka hárult. A 8. percben a h­átrahozó­,a Kókai fccle­s­ n haza akart adni, de a labda az egyik játékodról Csák elé került, aki szép lövéssel küldte azt a hazaiak kapujéba, 3:2. A hátra­lévő percek a vendégcsapat tá­madásaival teltek el. Jók: Sipe­­ki (a mezőny legjobbja), Bobák és Ficzek, illetve: Lazányi, Csá­­­ki és Sághi. — méla —* Kisújszállási MÁV MTE—Kun­szentmártoni MTE 3:1 (2:0) Kun­­szentmárton, 500 néző, vezette: Balczó. Kisújszállás: Ferenczi — Sáfár, Márton, Csizi — Radics, B. Nagy — Kása, Gy. Nagy, Ka­tó, Szőke II., Tóth, Kunszent­mártoni Talmácsi — Pintér, Ke­lemen, Bíró — Zs. Hegedűs, Bo­­zsik — Papp, Vágó n., Tóth, Ka­­kuk, Vereb. — Kunszentmárton kezdett és a jobbszélen elfutó Papp elől Sáfár felszabadított. Az 5. percben Vágó a 16-osról gyengén kapu mellé lőtt, majd Kelemen szabadrúgásból élesen szintén kapu mellé lőtt. Ezután a vendégek ellentámadása ala­kult ki, de Tóth elől Pintér men­tett. Az ellentámadás során B. Tóth jobbszélre adott labdáját Papp nem érte el és az elhagyta az oldalvonalat. A 14. percben a vendégek vezettek támadást és közvetlen a kapu előtt Bíró lyu­kat rúgott, a labda a kisújszál­lási jobbszélső elé került, aki védhetetlenül küldte azt a kapu­ba, 1:0. A gól után ismét a ven­dégek támadtak, s Tóth elől Ke­lemen sarokra mentett, majd is­mét a balszélen elfutó Tóth elől Pintér szabadított fel. A vendé­gek hosszú, előrevágott labdák­kal játszottak, csak három csa­táruk tartózkodott elől. A ha­zaiaknak nem sikerült semmi. Ezután a hazaiak támadtak, s Vágónak a jobbszélről leadott gyenge lövését a kapus könnye­dén védte. A 31. percben egyik kisújszállási lefutás végén Szőke II. ugrott fel egy beívelt labdá­ra, a kunszentmártoni kapus mellé ugrott és így Szőke II. fe­jese a hálóba kötött ki. A fél­idő utolsó perceiben a kunszent­mártoniak támadtak, de a ven­dégek védelme középen mindent tisztázni tudott. Hazai támadásokkal kezdődött a második félidő és egyik lefu­tás során a kisuji kaputól mint­egy 18 m-re Kelement faultolták A megítélt büntetőt Kakuk kapu fölé rúgta, Veréb lövését pedig védte Ferenczi. A játék ebben a részében a kunszentmártoniak döntő fölénybe kerültek, de csa­táraiknak nem sikerült semmi. A kunszentmártoniak változtat­tak az összeállításon, Kelemen ment előre középcsatárnak, Bíró lett a középhátvéd, míg B. Tóth hátvédnek ment hátra. Ez a vál­toztatás sem sokat segített, mert a döntő fölény ellenére a hazai csatárok most sem tudtak gólt elérni. Kelemen gyenge lövését könnyedén védte Ferenczi, majd egy másik hazai támadásnál Sá­fár a kapu torkából szabadított fel. Az ellentámadás során Kató elől Bozsik szabadított fel. A 30. percben egy hazai lefutás so­rán a kisújszállásiak kezeztek a 16-oson belül, s a megítélt 11-est Vágó értékesítette. 2:1. Egy perc­cel később a vendégek 16 m-es szabadrúgásból Szőke II. révén érték el harmadik góljukat. A hátralévő időben váltakozó me­zőnyjáték folyt, de az eredmény már nem változott. A mérkőzés általában alacsony színvonalon mozgott, mindkét csapat inkább vagdalódzó, mint szép játékot mutatott. Góllövők: Kása, Szőke NI. (2), illetve: Vágó H. (II-es­­ből.) L. J. * Jászberényi Lehel — Szolnoki Vörös Meteor 0:1 (0:0) Jászbe­rény, 500 néző, vezette: Árvai.— Jászberény: Mészáros — Fehér, Mucza, Nagy — Gere, Elidesz — Fülöp, Túróczi, Bíró, Sebestyén, Pótári. Szolnok: Horváth — Kar­­kecz, dr. Scherman, Komáromi — Nagy, Fehérvári — Dusek, Csá­szi, Szurovecz, Csór, Debreceni. A mérkőzés tapogatódzó játékkal kezdődött, amelyből előbb a Le­hel ment át támadásba. A táma­dások azonban nem voltak elég­gé átütő erejűek s a vendégek védelme azt rendre hárítani tud­ta. Az első esemény Pótári nagy­erejű lövése volt, mely a kapu mellett zúgott el. A hazaiak táma­dására jellemző, hogy a csatá­rok perceken keresztül a vendé­gek térfelén tartották a labdát, szépen adogattak, gólt azonban nem tudtak elérni. A vendégek szórványos támadásai főleg a jobbszélen folytak. Többször a gyors jobbszélső lefutotta a vé­delmet, beadásai azonban pon­tatlanok voltak. Az első félidő 21­ percében Sebestyén gyengén rú­gott labdája már gólnak látszott, de kapu mellé ment. A hazaiak térfelén Komáromi szabadrúgása jelentett eseményt. A második félidő 3. percében Fehér hibájá­ból Császi szerezte meg a labdát, elfutott és a hálóba lőtt. Ezzel megszerezte csapatának a két bajnoki pontot. A játékidő hát­ralévő részében a hazaiak erősen küzdöttek az egyenlítő gólért, de csatáraik nem tudtak a hálóba találni, így az eredmény már nem változott. Góllövő: Császi, K. J. Tápiószele — Jászberényi Vasas II. 3:0 (1:0) Tápiószele, 300 néző, Tápiószele: Rózsavölgyi — Beré­­nyi, Barna, Gyürki — Urbán II: Bazsantik — Zsíros, Tóth, Mol­nár, Szabó, Terjék, Jászuerényi Vasas u.: Kohári — Sárközi, Hel­le, Bugyi — Fenyvesi, Hering — Hegedűs, Szántai, Maczó, Bonczi, Kovács, Élénk Iramú volt a mérkőzés. Kezdés után az első percekben tapogatódzó mezőnyjáték folyt. Majd lassan a hazai csapat vette át a játék irányítását. Mindkét oldalon a védelmek jól működ­tek. A 20. percben jobboldali ha­zai támadás után Molnár lövése a hálóba kötött ki, 1:0. Utána mezőnyjáték alakult ki és a fél­idő végéig most már az ered­­nem változott. A második félidőben a hazaiak nagy erővel kezdtek és a 3. percben Tóth ib m-es büntetője védhetetlenül vá­gódott a kapu közepébe, 2:0. Most már a hazai csapat magára talált és több veszélyes támadást indí­tott a jászberényi kapu ellen. A második félidő 12. percében Mol­nár labdáját Szabó értékesítette. Utána ismét mezőnyjáték követ­kezett, majd baloldali támadás után a Vasas balszélső 14 méter­ről leadott lövését Rózsavölgyi jó érzékkel nyomta a léc fölé. A hazai csapat most már fö­lényben játszott és biztosan irá­nyította a játékot. Említést érde­mel még a 39. percben Urbán II. 20 m-es lövése, mely a bal kapu­fa éléről pattant vissza Mezőny­játékkal ért véget a jó iramú mérkőzés.­­­ Góllövők: Molnár, Tóth, Szabó. Jók: Rózsavölgyi, Bazsantik, Urbán II., Szabó, Mol­nár, illetve: Kohári, Helle, Honti, Szántai. * Juhász Gy­ümölcsbem­u­tató Szolnokon A 121-es Csemegebolt — mint minden évben — az idén is megrendezi a szinte már hagyományossá vált, vá­sárlással egybekötött gyü­mölcsbemutatót. Október 17- től 19-ig tart a bemutató, amelyen a vásárlóközönség korlátlan mennyiségben hoz­zájuthat mindenféle gyü­mölcsfajtához, amely az Alj földön beszerezhető.