Szolnok Megyei Néplap, 1976. június (27. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-15 / 140. szám

l­.w. J­.. 15. Asztalitenisz NB I Az ötödik helyen végzett a Kilián Bravúros győzelem Csepelen Honvéd—Kilián FSE—Cse­peli Vasas SC 13:12. Az asz­talitenisz NB I tavaszi, utol­só fordulójában nagy csatát vívott az ötödik helyre aspi­ráló két együttes. A csepe­liek 5:2-re elhúztak, de a fő­iskolások nagy-nagy lelkese­déssel és jó taktikával meg­fordították a mérkőzés állá­sát: 7:5-re, majd 9:6-ra már ők vezettek. A csepeliek nem adták fel, il:ll-nél egyenlí­tettek, sőt a vezetést is meg­szerezték, de az utolsó két mérkőzésen Fischer és Malek is biztosan nyert. Ezzel a Ki­lián a várakozást jóval felül­múlva zárta a szezont, s az őszi fordulókban csak a je­lenlegihez hasonló, huszáros szereplést kívánhatunk. Győr: Fischer, Malek, Milos 3—3, Péter, Gyenes 2—2, ill. Bánkúti, Kovács 4—4, Ba­logh 3, Inzei 1, Juhász 6. labdarúgó megyei I. osztály Az éllovasok jó napja Törökszentmiklósi Vasas— Jászjákóhalma 12:0 (5:0). Tö­rökszentm­iklós, 600 n. v.: Hajdú. T.mikilós, György — Bontovics, (Sipos), Frikker, Nagy I. Orbán, , Sebők, Ko­csis, Bukta, Stummer, Pász­tor, Nagy II. (Tar). Az igen nagy akarással és kirobbanó formában játszó hazai csa­patnak nem tudtak ellenállni az egyébként lelkesen játszó vendégek. A két számjegyű győzelmet a jászjákóhalmai­­ak jól védő kapusa sem tud­ta megakadályozni. G.: Pász­tor (5), Sebők (3), Stummer (2), Bukta, Ficker ((1­1-esből). Jók: Nagy, Pásztor, Sebők, Bukta, ill. Banya I., Kuklé­­ta, Palcsó. Ifi. Tm, Vasas—Jászjákó­­halma 5:1. Kilián FSE—Újszász 3:2 (2:0). Újszász 200 n. v.: Kiss. Újszász: Dancsó — Szőnyi, Kovács, Kalló, Terjék, Bóta, Juhász, Kasza, Merész, Rá­tété­­ (Nagy), Földi, (Koczka). Jó,iramú, színvonalas­­ mér­kőzésen a többet támadó ha­zai­ csapat helyzeteit nem tudta kihasználni, a Kilián FSE támadásaiból viszont két ízben is gól született az első félidőben. Fordulás után is az újszásziak rohamoztak többet, de a számtalan hely­zetből csak a szépítésre fu­totta. G.: Tóth (3), ill Mé­­rés­z, Bóta. Jók: Kántor,­Tóth, Baran, ill Kovács, Bóta, Mé­­rész. Ifi. MTE II.—Újszász 3:0. Túrkeve—Jászfényszaru 1:0 (1:0). Jászfényszaru, 300 n. v.: Bálla. Jászfényszaru: Pet­­hes — Pethő, Gál, Borbély, Péter, Rózsa, Palócz, Farkas I„ Dobák: Horváth (Tóth), Farkas II. Az első félidő 14. percében rúgott góllal a ven­dégek szerezték, s előnyüket végig tartani tudták. A má­sodik játékrészben a hazaiak támadtak többet, de még egy büntetőt is elhibáztak. G.: Kontra. Jók: Péter, Pethő, Dobák, Borbély, ill. Fórizs, Deák, Sugár, F. Kiss. Kontra. Ifj: Túrkeve—Jászfénysza­ru 1 .R Rákóczifalva—Középtiszai MEDOSZ 2:1 (1:1). Kenderes, 200 n. v.: Koppány, K. ME­DOSZ: Hugyik — Lázár II., Lázár 1, Losánszky, (Pádár III), Korpás, Szerencsi, Sü­veges III., Berényi, Süveges II, Gulyás, Agócs. A köze­pes színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat szerencsés kö­rülmények között szerezte meg a győzelmet. A hazai csapat a második félidő kö­zepén büntetőt hibázott. G.: Zakar II., Bencsák, ill. Sze­rencsi. Jók: Nagy P., Bagi, Bencsák I., Nyolczas I., ill Hugyik, Pádár II., Szerencsi Karcag—Jb. Vasas 2:0 (1:0). Karcag 150 n. v.: Tó­­vizi. Karcag: Szabó — Kalo­csai, Örlős, Szilvási, Decsei, Nagy 1, Nagy A., Tóth, Tü­dős (Csala), Ökrös, Sághd (Donkó). Jó iramú mérkő­zésen biztosan győzött a len­dületesebben játszó hazai csapat a mezőnyben tetszető­sen adogató vendégek ellen. G.: Tüdős, Sághi. Jók: Sza­bó, Örlős,­­ Szilvási, Tüdős, Ökrös, Tóth, ill. Bábosik, Benke, Pesti, Varga. Ifi: Jb. Vasas.—Karcag 4:2. Mezőtúri AFC—Szolnoki Cukorgyár 1:1 (1:0). Mezőtúr, 200 n. v.: Tóth. MAFC: Győ­ri — Laposa, Kun, Szigrisz, Mihály, Sólyom, Szűcs, Var­ga, Römer (Zolnai), Balázs (Beregszászi), Forrai Az első félidőben a hazai csapat több biztos gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul. A második negyvenöt percben a Cukor­gyár egy túlságosan szigorú­an megítélt büntetőből egyenlített. G.: Römer, ill. Major (11-esből). Jók: Győri, Kun, Szigrisz, Mihály, ill. Márkus, Leelőssy, Major. Ifj: Mezőtúr—Cukorgyár 6:0. Jászapáti—Tószeg 7:2 (2:1). Tószeg, 150 n. v.:­­Török G. Tószeg: Grigor — Túrás, Kormos, T. Nagy, Kiss, Ur­bán, Vágó, Zsidai, Földi Sza­bó D., Dallos. Alacsony szín­vonalú mérkőzést hozott a kiesési rangadó. A vendégek ilyen arányban is megérde­melten szerezték meg a győ­zelmet Ifj: Tószeg—Jászapáti 2:0. Fegyvernek—Szolnoki Olaj­bányász 2:0 (1:0).­­ Fegyver­nek, 450 n. v.: Juhász. Fegy­vernek: Kiss — Jancsó, Cson­tos, Vasas: Hermann, Ollé, Molnár, Faragó J., Ipacs, Fa­ragó L., Borsós, csere: Csáti, Papp. Kitűnő játékvezetés mellett végig a hazaiak irá­nyították a játékot. A ven­dégeik helyenként durva be­­lemenésekkel igyekeztek megfékezni a lendületes tá­madásokat. A 30. percben Ipacs fejelt a hálóba, majd a 65. percben Vasas óriási lö­vése talált utat a kapuba. Jók: Molnár (a mezőny leg­jobbja), Vasas, Hermann, ül. Ofié, Mészáros. Ifi: Sz. Olajbányász—Fegy­vernek 4:1. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Táblázatok labdarúgás: NB II: nb m: ÉGSZÖV MEDOSZ—Kat. SE 1:0 Gyulai SE—Szegedi VSE 1 :1 Jánoshalma—Kecskeméti TE 2:1 ÉPGÉP—Orosházi MTK 4 :0 HÓDGÉP—Békéscsabai TASK 1:1 Szarvasi Főisk. Sp.—Főv. S. 4:0 A megyei bajnokság állása 1. Dunaújv. 362211 375-28­55 2. Dorog 36219 670-3751 3. Budafok 36216 984-5248 4. BVSC 361711 865-4145 5. DVSC 36189 961-4245 6. KKFSE 3617 71265-4341 7. Volán 361511,1049-4241 8. PMSC 3616 8-­1256-3640 9. Szolnok 36141012­51-4338 10. V. Izzó 361310•1347-5036 11. Komló 3612111340-5035 12. Kanizsa 3611111439-5333 13. MÁV D. 3612­81644-5332 14. Oroszlány 3611 91644-5731 15. Szekszárd 3610111543-5631 16. Várpalota 36 9111641-6229 17. FŐSPED 369 81947-6226 18. Bp. Sport. 367 92042-8123 19. Nagyba. 368 52330-7121 20. Bábolna 367 524­44-7819 Várpalota—Olajbányász 2:2 MÁV DAC—Bábolna 4:1 Oroszlány—Komló 1 :1 Budafok—BVSC 3:1 V­ Izzó—Nagybátony 3:0 Dorog—FŐSPED 3 :0 DVSC—Bp. Spartacus 4:1 Dunaújváros—Volán 3:1 Pécs—KKFSE 1 :0 (Szerdán játszották.) 1. Töröksz. V. 29214 489-2546 2. Kilián FSE 29213 580-3145 3. Túrkeve 29185 653-3141 4. Fegyvernek 29168 551-4040 5. Rákóczii. 29175 761-3939 6. Újszász 29129 841-3333 7. Jb. Vasas 2913 31339-4629 8. Karcag 29 615 841-4227 9. Sz. Cukor. 2910 61338-4426 10. Sz. Olajb. 208 81340-4524 11. K. MEDOSZ 299 61434-4324 12. Mezőtúr 29 6111237-5023 13. Jászfénysz. 297 81426-4922 14. Jászapáti 298 31450-5919 15. Tószeg 29 3101623-6716 16. Jászjákóh. 292 62122-8110 A totó 24. heti eredménye 1. Oroszlány—KomlóX 1:1 2. Budafok—BVSCl 3:1 3. Várpalota—II.­KanizsaX 2:2 4. Pécs—KKFSE törölve 5. MVSC—Gyöngyösi 2:0 6. SKSE—ÓzdX 0:0 7. Balassagy.—Kazincb.1 1:0 8. Borsodi B.—Leninv.X 0:0 9. Záhony—DMTE2 1:2 10. Egri V.—Rudabánya1 5:2 11. Hajdú V.—Egri D.2 3:4 12. Sabaria—Ajkai B.X 0:0 13. AURAS—Körmendi 1:0 14. KSC—Szolnoki MÁVX 1:1 +1 15. Gyula—SZVSEX 1:1 Gyenge játék—igazságos döntetlen Szolnoki MTE— Szekszárdi Dózsa 1:1 (0:1) Szolnok, tiszaligeti stadion, 1000 néző, V.: Győri. SZMTE: Kökény — Kábák, Sebők, Simon, Kovács (Szolnoki a szü­netben) — Porhanda, Lódi, Kolláth — Garics, Szakács, Für­tös (Magos a szünetben). Edző: Gelei József. Szekszárd: Pó­lyák — Pusztai, Korner, Vágó, Cserniczki — Tóti­, Somodi, Meszlényi — Szentes, Freppán dr. (Bulla a 29. percben), Hornyánszki. Edző: Kormos Mihály. A mérkőzés előtt nyári zá­por riogatta a nézőket. A felázott pályán a vendégek kezdtek jobban az 5. perc­ben Meszlényi a 16-oson be­lül átjátszotta Porhandát, aki elhúzta a lábát. Vitat­hatatlanul 11-es. A büntetőt Tóth biztosan értékesítette, 0:1. A gól után az MTK kez­deményezett többet , ke­vés elgondolással. A 15. percben Kolláth tört előre, a 16-os előtt szabálytalan­kodtak vele, a megítélt sza­badrúgásból Szakács lövése alig kerülte el a kaput, öt perccel később Kolláth lövé­se tévesztett célt, nem sok­kal ezután ismét ő veszé­lyeztetett, ám Pólyák szög­letre mentett. A 32. percben Szakács alakítása méltán érdemelt, nagy tapsot: a fia­tal csatár 40 méteres átadást vett le mellel, s kapásból óriási lövést eresztett kapu­ra, Pólyák azonban elvetőd­ve hárított. A 40. percben ismét Szakács hívta fel ma­gára­ a figyelmet, három vé­dőn kígyózott át, kapura tartó lövését a kapus kiej­tette, de a befutó Lódi szo­rongatott helyzetben kapu mellé küldte a labdát. Szünet után ismét a ven­dégek vezették az első ve­szélyes támadást. Tóth lövé­sét Kökény a léc alól ütötte szögletre. Az ellentámadás után viszont Pólyák csak másodszorra tudta Szolnoki lövését hárítani. Az 53. percben egyenlítési alkalmat szalasztottak el a hazaiak: Garics ívelte a labdát kapu elé amelyet Szakács nagy helyzetben 6 méterről kapu mellé fejelt. A 60. percben Sebők labdájával Garics tört ki a védők közül de hosszan szöktette magát és a kifutó kapus tisztázott. A 71. perc­ben egy előre vágott labdát Szakács fejjel továbbított Garicshoz, aki kapura tört vele, összecsapott egy hát­véddel, de a labda szeren­csésen a szélső előtt maradt, kicselezte a kapujából kifu­tó Polyákot is , majd az 5-ösről a labdát az üres ka­puba küldte, 1:1. A kezdés után szöglethez jutottak a vendégek. A beívelt labdára Kökény rosszul jött ki, s Bulla szabadon fejelhetett. A labda először a kapufára, majd a kétségbeesetten visszafutó Kökény kezébe pattant. Az utolsó negyed­órában teljesen e­­laposodott az addig sem túl érdekfeszí­tő játék. A hazai idényzárás kevés­bé sikerült a piros-feketék­nek. A gyenge iramú és ala­csony színvonalú mérkőzé­sen a tudatosabban játszó vendégek teljesen megérde­melten vitték el az egyik pontot. Úgy tűnik az MTK elfáradt a bajnokság végére. Játékosai közül Szakács és helyenként Sebők játszott jól. A vendégek közül Pó­lyák, Komer és Tóth játéka emelkedett ki. — szekeres — MAI MŰSOR MOZI Szolnok Vörös Csillag: Balke­zes újoncok, Kert: Tizedes meg a többiek, Tallinn: Valaki az ajtó mögött (16), Visszatérés Oz földjére. Tisza: A vad bolygó (14). Szandaszőlős Terv: Én és a tábornok. Jászberény Lehel: Gerolsteini kaland, Kert: ■­ szul­tán fogságában. Kisújszállás Ady: Kenguru (14). Kunhegyes Szabadság: A szerelmes Blume (14). Kunszentmárton Körös: Ö, maga rettenetes (14), Amarcord (16, filmbarátok műsora). Me­zőtúr Dózsa: Pim, Páva és Pumelka, Béke: Mi van doki?, Szabadság: Legendák lovagja (Jánosik). Tiszafüred Tisza: Kö­vetem a kijelölt irányt. Török­­szentmiklós Dózsa: Vidám gaz­fickók, Hunyadi: Huckleberry Finn és a csirkefogók. Túrkeve Vörös Csillag: Fehér agyar visszatér (14, 50 százalékos felemelt hely áron). RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ 17.00: Műsorismertetés, hírek. — Aktuális jegyzet. — Bemutat­juk a tiszafüredi népdalkört — Kávási Sándor műsora. — Úttö­­rőhíradó — szerk. Vágási Kál­mán. — Erről-arról, muzsikával. — Tallózás üzemi tanokban. — Könnyű hangszerszólók. —18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Bren­da Lee és Chuk Berry felvéte­leiből. — 18.28: Hírösszefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Utazás az agy körül — II. rész. — 8.57: Zenekari mu­zsika. — 9.43: Zöngészde (ism.). — 10.05: Rendezte: Bozó László. Toldi. Arany János elbeszélő költeményének rádióváltozata. II. rész (ism.) — 10.56: Játszótár­sam, mondd akarsz-e lenni? — 11.11: Mendelssohn: d-moll trió. — 11.40: Más muzsika kell. Hi­das Antal regénye folytatások­ban — VII. rész. — 12.35: Me­lódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Me­lódiakoktél folytatása. —­ 13.58: Sárközy István műveiből. — 14.23: Ezeregy délután. — 14.49: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Látoga­tóban Balogh Flórián csombár­­di furulyás népművésznél. — 15.23: Beethoven: Karfantázia. — 15.44: Magyarán szólva. — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! —16.35: Dalok a békéről. — 16.43: Házy Erzsébet operettdalokat énekel. — 17.05: Nem férnek össze — II. rész. — 17.30: A Magyar Rádió és Televízió énekkarának opera­felvételeiből. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: A zongoramű­vészet első aranykora. — 20.07: Tudomány — áltudomány. — 20.35: Schubert: V. szimfónia.— 21.05: Huszas stúdió. — 22.20: Me­ditáció — a munkaköri szerep­­konfliktusról. — 22.30: Dzsessz­­klub. — 23.30: Szelényi Tün­da: Concerto da camera. — 0.10: Gu­lyás László: Békési esték. PETŐFI: 8.05: Virágénekek. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Egy éj Velencében. Részletek Jo­hann Strauss operettjéből. — 9.13: A szakszervezet tárgyalta. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 11.55: Látószög. — 12.00: Miskolci Váradi András népi zenekara játszik. — 12.33: Arcképek a német irodalomból. — 12.50: Pro­­kofjev: Hamupipőke — a balett II. felvonása. — 13.33: Az NDK Rádiójának műsorából. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánc­zenei koktél. Szerkesztő: Szebe­­rényi Vera. — 15.20: Könyvről — könyvért. Irodalmi rejtvény­­műsor tíz percben az Állami Könyvterjesztő Vállalat budapes­ti angyalföldi könyvesboltjából (XIII. ker., Váci út 100). Játék­vezető: Czigány György. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismerte­tés. — 15.36: Találkozás a stúdió­ban. Házigazda: Boros Attila. Vendégeink: Gonda János. Sza­bó Anita és a M*nsvar Barokk Trió. — 16.30: Hírek. — 16.35: Csúcsforgalom. Zenei szerkesz­tő: Kiss Gyöngyi. Riporter: Pet­­ress István. Találkozóhely: a Magyar Tudományos Akadémia narkolójában (Bp. V. Roosevelt­­­­ tér). A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Barátság slágerexpressz. — 18.33: Daloló, muzsikáló tájak. — 18.58: Zsolnay Hédi énekel. — 19.15: Hogyan térképezik fel az európai nyelveket? — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Régi és új theatrum. — 21.05: Nótacsokor. — 21.52: Auber: Fra Diavolo. Há­­romfelvonásos opera. — 23.15: Deák Tamás szerzeményeiből. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 17.08: Hírek. — 17.20: Termel 1976-ban. Algyő. Riportfilm. — 17.50: Játék ,a betűkkel. — 18.15: A tegnapelőttből a holnapután­­ba. A Horizont Szerkesztőség műsora. — 19.00: Reklámműsor. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idő­sebbek is elkezdhetik. Tévétorna (színes). — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: ,,A CI­A felemelkedése és bukása . . .” Dokumentumaim. — 21.00: A Lakatos dinasztia. Ri­portfilm (színes). — 21.30: Nyi­tott könyv: Gerelyes Endre: Tigris. — 22.30: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Még egyszer» Ismétlés a májusi műsorokból. — 20.01: Krétarajz Ambrus Zoltánról. Il­lés Endre műsora. — 21.10: Tv­­híradó 2. — 21.30: Örményország ősi földjén. Ismeretterjesztő film (színes). — 22.10: Vallomás sza­vakban és alkotásokban. Portré­­film­u 7 Labdarúgó NB III Csak a döntetlen sikerült a Szolnoki MÁV-nak Szolnoki MÁV—Kecskemé­ti SC 1:1 (1:0). Kecskemét, 1500 néző. V.: Lauber. SZMÁV: Fehér — Tóth, Rep­­ka, Rácz, Csontos, Föld­esi, Pagonyi, László (N. Szabó), Szabó Gy., Molnár, Papp. Edző: Himer István. KSC: Varga — Losoncai, Lantos, Kecskés, Érsek (Rózsa), Há­­jer, Pasek, Petényi, Farkas (Simon), Szabó, Vági. Edző: Bányai Nándor. Kezdés után nagy lendü­lettel rohamozott a KSC. Vági húzott el a bal szélen, élesen kapu elé lőtt labdáját a befutó Érsek hét méterről a léc fölé bombázta. A 2. perc­ben Hájer ugrott ki­ a védők közül, s Fehér csak beleve­­tődés árán tudott menteni. Tíz perccel később Vági nagyszerű lövése Fehérről Farkas elé pattant, akinek kapáslövése a jól tömörülő védőkön erejét vesztette. Az első negyedóra leteltével fo­kozatosan magára talált a­ MÁV. Előbb Molnár fejese kerülte el a kaput majd a 29. percben ismét előre tisztáz­tak szögletre a védők. Pa­pa a kaputól 20 méterre helyez­­kedő Szabó Gy.-hez gurított, aki kapásból bal felső sarok­ba bombázott, 1:0. A 36. percben növelhette volna elő­nyét a kék-fehér gárda: Pa­gonyi szögletét a kapus a gólvonalról ütötte ki Repka elé, ám a hátvéd 8 méterről sem talált a hálóba. Szünet után a hazaiak elkeseredet­ten próbálkoztak az egyenlí­téssel. Az 52. percben Hájer a 4 méteres lesen álló Érse­ket indította, aki senkitől sem zavartatva óriási erővel lőtt a léc alá, 1:1. Ezután is­mét a vasutasok percei kö­vetkeztek: N. Szabó majd Molnár ziccer helyzetben hi­bázott. A 60. percben a hazai Szabó ügyetlenkedett el ke­csegtető helyzetet. Egy perc­cel később Papp kapáslövése a bal kapufa tövénél hagyta el a játékteret. A mérkőzés hajrájában már egyik csapat sem tudott újítani. A döntet­len eredmény reális. Jók: Repka, László, Szabó Gy., Földesi, ill. Érsek, Vági, Lo­­sonczi, Hájer. Mezőtúri Honvéd—Láng Vasas 2:1 (0:0). Bp., 300 né­ző. V.: Pintér. Mezőtúr: Far­kas — Lakatos, Kalla, Csi­­csely, Papp, Aranyosi, Tóth, Kóczián, Szalai (Nagy), Neu­mann, Turcsek. Edző: Ben­­csik Gyula. Láng Vasas: Le­si — Frits, Thoma, Csiszár, Szalai, Bognár, Ács, Ónodi, Rozsnyói, Kiss, Horváth. Ed­ző: Ba­ksa Gyula.­­Változatos támadások so­rán, több pontatlan átadás jellemezte az első félidőt A Honvéd megszerezhette volna a vezetést a 25. percben, de a csatárok nem vállalkoztak lövésre. A második félidőben mindkét csapat többb gondot fordított a támadásokra. Az 50. percben Turcsek kapta a labdát a felezővonalon, és meg sem állt vele a hálóig 1:0. Ezután már nyugodtab­­ban játszottak a mezőtúriak, s az eredmény nem is késett sokáig: a 67. percben Csi­csely Neumann elé tálalt, a közép­csatár két védőt kicselezve lőtt a bal sarokba, 2:0. A 85. percben bal oldalon futó tá­madás végén Horváth szaba­don vehette át a labdát, és a védők között a hálóba talált, 2:1. A hátralévő időben a ha­zai csapat mindent elkövetett az egyenlítésért, de a Hon­véd-védelem biztosan hárí­tott. Jók: Farkas, Halla, Kó­czián, Tóth, Neumann, ill. Csiszár, Ács, Rozsnyói. Erzsébeti Spartacus MTK— Tisza Cipő SE 8:1 (3:1). XX. Ady E. út. 1000 n. v.: Károly­­falvi. Erzsébeti SMTK: Bo­dor — Erd­ődi, Burger, Stein­­beiszer, Fábián, Bárányos, Druzsin, Kökény, Molnár, Kecskés, Gyurováth. Edző: Kozák Sándor. Tisza Cipő: Tajti — Sipos. Borza, Almási (Nagy I.) Mihovics, Nagy II. Vass (Kesjár), Nyitrai, No­­vák, Szöllősi, Kovács. Edző: Csendes Imre. Az első negyedóra kiegyen­súlyozott játékot hozott, mindkét kapu előtt biztos gólhelyzetek maradtak ki­használatlanul. A 24. perc­ben Kecskés szerzett vezetést, amit a 31. percben Borza egyenlített ki, ezután számo­­latlanul estek a gólok. Az utolsó húsz percben nagy hajrát vágott ki a hazai csa­pat és Gyurováth három re­mek gólt szerzett. A gólok sorát a 85. percben Kecskés jól eltalált, lövéssel zárta. A minden csapatrészében jobb fővárosi együttes remek for­mában küzdött és megérde­melten nyert ilyen arányban is. G.: Kecskés (4), Gyuro­­váth (3), Druzsin, HL Borza. Jók: Kecskés, Druzsin, Gyu­­rováth, ill. Kovács. Szegedi Dózsa—Lehel SC 0:0. Szeged 800 n. v.: Mézes. Szegedi Dózsa: Tóth— Zöldi, Emődi dr., Bíró, Csanádi, Pi­­kó (Nagy G.), Pócsik, Csö­mör, Kozma, Veres, Ökrös (Juhász). Edző: Reményi­k László dr. Lehel SC: László — Karkusz, Sárközi, Kirch­ner, Kátai, Hajdú (Ambrus), Marczis, Sántha, Urbán (Ke­lemen), Bacher. Edző: Buk­­hár László. Az esélyesebb Szegedi Dó­zsa a 90 perc során mezőny­fölényben játszott, ám nem bírt a szervezett Lehel-véde­lemmel. A mezőny legjobbja László kapus volt, akinek nagy része van abban, hogy ponttal tért haza a hűtőgép­gyári csapat Szegedről. Jók: Zöldi, Veres, ill. László (a mezőny legjobbja), Sárközi.