Szolnok Megyei Néplap, 1977. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-08 / 56. szám

1977. március 8. Labdarúgó NB II: Győzött a Lehel — Kikapott a Mezőtúr A végig jóiramú mérkő-Lehel SC—Honvéd Ben József SE 1:0 (1:0). Jászbe­rény 1000 néző v: Bodnár. Lehel SC: Bartos—Karkusz, Sárközi, Kátai (Lakatos), Haj­dú, Kirchner, Marczis, Lu­kácsi, Kelemen, Vágó, Bac­her. Edző: Bud­ár László. Bem SE: Pócsai—Fehér, Pet­­ró, Bérezési, Nagy, Mátrai, Radics, Steigerwald, Deák, Lakatos, Lukács. Edző: Józsa Benő. Az időnként viharos erejű szél szinte lehetetlenné tette a folyamatos játék kialakulá­sát. A Lehel a széllel a há­tában nagy erővel támadott, s a 22. percben Karkusz át­adásából Marczis 15 méterről lőtt a kapuba, 1:0. A gól fel­rázta a vendégeket, és átvet­ték a játék irányítását. A második félidőben is a ven­dégek támadtak többet, gól­helyzetük azonban nem akadt. Az 51. percben sza­badrúgáshoz jutottak a jász­berényiek, és Bacher óriási bombája a felső kapufán csattant. A 77. percben a já­tékvezető Steigerwaldot rú­gásért kiállította. A közönség két ellentétes félidőt látha­tott. A döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. — erdős — Nagyszénási Tsz SK—Tö­rökszentmiklósi Vasas 0:0. Nagyszénás 1300 néző, v: Ko­szó. Nagyszénás: Frák—Po­pon, Tisza, Verbőczi, Linka, II. Cseh, Nagy III., Szűcs, Linka I. (Sipos) Nagy II. (Zábrák), Lakatos. Edző: Ba­­lázs György. T. Vasas: György—Veres, Kormos, Nagy, Orbán, Herbály, Sik­lósi, Ökrös, Sebők, Stummer, Boda (Csonka). Edző: Juhász József. — sindel — résen sokat hibáztak mind­két csapat csatárai. Az ötö­dik percben Bida 5 méterről a kapusba fejelte a labdát, a 32. percben György 11-est hárított. A 40. percben Stum­mer a kapust is kicselezve lőtt kapura, de a védők az utolsó pillanatban tisztáztak. A 87. percben s ugyancsak Stummer fejelte kapu fölé — biztos helyzetben — a labdát. A helyzetek alapján a Vasas közelebb állt a győ­zelemhez. Jó: Frák, Ver­bőczi, Linka II., ill. György, Veres, Nagy, Stummer. — Jesán — Szegedi Dózsa—Mezőtúri Honvéd 5:0 (3:0). Szeged, 1000 néző, v: Mile. Sz. Dó­zsa: Tóth—Zödi, Bíró, Ka­­kuszi, Emődi dr., Csömör (Szeghalmi), Póczik, Nagy Szamosszegi (Nyári), Veres, Kanász. Edző: Reményik László dr. Mezőtúr: Győrfi— Dávid, Hoppál, Kléninger, Aranyosi, Szegi, Kupcsok (Weiland), Molnár, Spacsek (Ádám), Gulyás, László. Ed­ző: Bencsik Gyula. Még egy perc sem telt el, amikor megszerezte a veze­tést a szegedi csapat. A szél­lel szemben játszó hazaiak az első féidőben még két góllal terhelték meg a Hon­véd hálóját. A mezőtúriak alig kerültek át a felezővo­nalon. A játék képe a szü­net után sem változott. Az igen gyengén játszó tartalé­kos mezőtúriak ellen végül is nem várt nagy arányú győ­zelmet aratott a Dózsa. Jó: Veres, Zödi, Bíró, Szamossze­gi. A Honvédből senkit sem lehet kiemelni. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Táblázatok NB II DÉLKELET 1. PMSC 23137 3 53-19 33 2. Sz. MÁV 23127 4 42-32 31 3. Izzó 23116 6 41-29 28 4. DVSC 23115 7 31-24 27 5. SZMTE 23122 9 44-36 26 6. Budafok 23105 8 57-44 25 7. M. DAC 23113 9 38-37 25 8. Kanizsa 239 7 7 33-32 25 9. Szekszárd 238 9 6 25-27 25 10. Eger 23104 9 41-41 24 11. BVSC 237 9 7 37-35 23 12. Volán 237 8 8 34-30 22 13. Ganz-M. 237 8 8 35-40 22 14. KKFSE 239 311 36-36 21 15. Komló 238 510 22-30 21 16. Fűzfő 237 7 9 27-36 21 17. Ózd 237 511 27-35 19 18. Várpalota 234 712 23-33 15 19. Szó. MÁV 234 613 17-33 14 20. Oroszlány 233 7 13 21-55 13 1. Szarvas 2317 4 2 69-23 38 2. BTASK 23155 3 41-17 35 3. Lehel SC 23129 2 31-13 33 4. Szeg. D. 23134 6 45-28 30 5. ESMTK 23108 5 53-40 28 6. ÉGSZÖV 23­810 5 41-25 26 7. Jánosh. 23114 8 33-34 26 8. Gyula 239 7 7 35-28 25 9. Szabó SE 23104 9 27-25 24 10. KTE 239 6 8 30-29 24 11. Kiskunh. 23­710 6 38-41 24 12. Bem SE 239 212 29-33 20 13. KSC 238 411 33-43 20 14. Láng 236 710 28-37 19 15. Törökszt. 237 412 24-34 18 16. ÉPGÉP 235 711 32-32 17 17. Cegléd 237 313 29-45 17 18. Nagyszén. 234 811 26-48 16 19. SZVSE 234 316 24-61 11 20. Szentes 233 317 22-54 9 A totó 10. heti eredménye Megyei labdarúgó-bajnokság Ismét több meglepetés Mezőtúri AFC—Jászkisér 3:0 (2:0). Mezőtúr, 400 néző, v.: Te­­renyei, Mezőtúr: Győri — Orosz Römer, Mihály, Czikkely, Só­lyom, Eger, Lutz (Iglódi), Da­­bar (Csete), Balázs, Lengyel. A minden részében jobb hazai csapat megérdemelten győzte le az élbolyhoz tartozó vendége­ket. Ha a hazai csatárok job­ban összpontosítanak, győzel­mük nagyobb arányú is lehe­tett volna. Gl.: Czikkely, Ba­lázs, Sólyom. Jó: Sólyom, Ig­­lódi, Orosz, Rómer, ill.: Meny­hárt, Keresztesi, Csillik. Ifj: Jászkisér—Mezőtúri AFC 3:0. Tisza Cipő SE—Jászladány 1:0 (1:0). Martfű, 300 néző, v.: Mi­hály (Csongrád m.) Tisza Cipő: Pál — Enyedi, Borza, Sípos, Mészáros I., Nagy, Szőllősi, Mé­száros II­, Kardos (Dósa) Kes­­jár, Kovács. Az orkánszerű szél­lel szemben is a hazaiak ját­szottak fölényben az első fél­időben. Szünet után kiegyen­súlyozottabb lett a játék, mind­két oldalon adódtak gólhelyze­tek. Gl.: Kesjár. Jó: Sípos, Szőllősi, Borza, ill.: Gál, Zana, Nagy K. Ifi: Tisza Cipő SE—Jászladány 0:0. Sz. Cukorgyár—Karcag 2 :o (2:0). Szolnok, cukorgyári pálya, 100 néző, v.: Szűcs. Cukorgyár: Gönczöl—Leelessy, Márkus, Ba­logh, Kelemen, Sági (Pintér), Bak, Buzi, Csollák, Veréb, Ma­jor. A közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Cukorgyár megérdemelten nyert a szét­esően és kapus nélkül játszó vendégek ellen. (Bemelegítésnél a karcagi kapus keze megsé­rült, kórházba szállították, és nem vállalta a játékot.) Kiállít­va : Csollák (Cukorgyár) Szil­­vási (Karcag). Gl.: Bak. Csol­lák. Jó: Gönczöl, Kelemen, Bak, Buzi, Márkus, ill.: Tóth B., Orosz. Gazsó. Ifj: Sz. Cukorgyár—Karcag 1:1. Kunszentmárton—Túrkeve 1:0­­0:01. Túrkeve, 200 néző, v.: Balla. Túrkeve: Fórizs — Csizi, Deák, Bartha, Nagy B., Kor­mos J., Kormos L, Debreczeni, Vajda I., Retter, Kontra (Vaj­da II.),. Az orkánszerű szélben a lelkesen játszó vendégek meg­érdemelt győzelmet arattak. Gl.: Sípos. Jók: Hunyeczki, Rézsi, Farkas, Veres, Kollár, ill.: Fó­rizs, Deák. Ifj: Túrkeve—Kunszentmárton 2:0. Rákóczifalva—Középtiszai ME­­DOSZ 1:0 (1:0). Kenderes, 200 néző, v.: Abonyi. MEDOSZ: Alvercki — Pádár, Ferencz, Riegl, Czakó (Kollár), Farkas, Baktai, Kenyeres, Süveges J., Agócs, Süveges I. Az erős szél miatt nem alakult ki jó játék. A hazaiak nem bodogultak a vendégek lestaktikájával, akik végül is szerencsésnek mondha­tó góllal nyertek. Kiállítva: Baktai, Riegl (MEDOSZ) Gl.: Mihályi. Jó: az egész vendég­csapat, ill.: Ulveczki, Pádár, Ferenczi. Ifj: Rákóczifalva—Kenderes 2:0 Fegyvernek—Jászapáti 1:1 (0:0). Fegyvernek, 350 néző, v.: Szath­­mári dr. Fegyvernek: Kiss­ — Jancsó, Csontos, Engler, Her­mann, Olé (Kovács), Vígh, Va­sas, Faragó II., Papp, Borsós. Jó játékvezetés mellett változa­tos, izgalmas mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Gl.: Borsós, ill.: Kovács. Ifj: Jászapáti—Fegyvernek 1:0. Kunhegyes—Újszász 1:0 (0:0). Újszász 200 néző, v.: Heves me­gyéből. Újszász: Dancsó —Föl­des, Kovács, Kalló, Terék, Bóta, Tarcsa, Kasza (Nagy I.), Mé­­rész, Juhász, Rátóti. A találko­zó nagy részében a hazaiak irá­nyították a játékot, de nem tud­tak gólhelyzetet kialakítani. Jellemző, hogy összesen két lö­vést küldtek kapura. A kunhe­­gyesiek lelkes játékukkal meg­érdemelten nyertek. A hazaiak közül senkit sem lehet dicsérni. Gl.: Dobos. Ifj: Kunhegyes—Új­szász 1:0. Honvéd Kilián FSE—Jászfény­­szaru 3:0 (1:0). Szolnok, tiszali­­geti pálya, 100 néző, v.: Hosso, HKFSE: Peti — Kucsera, Fejes, Mihovics, Borok Jegyinek, Papp, Kupeczky, Kázmér (Mé­száros), Glózi, Gál. A hatalmas szélben csak időnként volt fo­lyamatos a játék. Szünet után a szélről támogatott hazaiak len­dületesebben támadtak és több helyzetük is akadt. Gl.: Gál (2), Kupeczky. Jó: Gál, Fejes, Je­­gyinák, ill.: Dobák, Rózsa, Gál. Ifi: Szolnoki MTE ifi II—Jász­­fényszaru 10:0 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Jb. Vasas 17106 139:11 26 2. Rákóczii­ 189 6 332:22 24 3. Jászkisér 189 5 436:20 23 4. Sz. C.-gyár 1810 3 529:22 23 5. K-márton 178 4 528:27 20 6. Fegyvernek 187 6 524:26 20 7. Újszász 187 5 630:24 19 8. HKFSE 188 2 832:23 18 9. Jászapáti 188 2 833:28 18 10. Karcag 177 3 725:27 17 11. T. Cipő SE 174 8 515:20 16 12. Kunhegyes 187 2 931:38 16 13. J.-fénysz. 183 9 618:34 15 14. Mezőtúr 184 5 924:25 13 15. J.­ladány 184 5 917:24 13 16. K. MEDOSZ 183 51016:38 11 17. Túrkeve 183 41117:37 10 Elutaztak a moravicai labdarúgók A Szolnoki MTE labdarúgói­nak Jugoszláviában tett túráját viszonozták a Moravicai Sport Club labdarúgói, akik egy he­tet töltöttek Szolnokon a piros­­feketék vendégeként. Három edzőmérkőzést játszottak, a Szolnoki Cukorgyár ellen 2:1- re győztek. Jászkiséren 1:1-es döntetlent értek el, a Szolnoki MTE vegyescsapatától pedig 2:1 arányú vereséget szenvedtek. A klub elnöke Jezsek Alexander és Topiskó Antal edző a legna­gyobb elismeréssel nyilatkoztak a vendéglátásról. Az ellenfelek sportvezetőivel hosszabb távú kapcsolat megteremtéséről tár­gyaltak. A jugoszláv vendégek tegnap délben utaztak el Szol­nokról, T Végre nyertek a kék—fehérek Szolnoki MÁV— Kossuth KFSE 1:0(1:0) Szolnok, 2500 néző, v.: Ur­­bán. Szolnoki MÁV: Farkas I. — Tóth Gy., Árvai, Repka, Holler (Magyar a 78. perc­ben), Farkas P., Szabó Gy., Varga, N. Szabó, Molnár, Nász. Edző: Ziegler János. Kossuth KFSE: Menyhárt — Deákvári, Török, Bodoki, Csi­­der, Újvári (Bulla a 17. perc­ben), Lazsányi, Nagy L., Ma­gos (Göncző a 75. percben), Fürtös, Z. Nagy. Edző: Budai László. A szélről támogatott hazai­ak ragadták magukhoz a kez­deményezést, és már az első percben gólveszélyt teremtet­tek a vendégek kapuja előtt. Molnár labdáját Holler for­dulásból küldte kapura, de lövése Bozókiról szögletre pattant. Aztán Nász jobb ol­dalról ívelt be szögletre, a labda elszállt a védők feje felett, de a későn felguró N. Szabó közelről nem tudta hálóba sodorni. A 10. perc­ben Varga lövését, majd Hol­ler távoli bombáját védte Menyhárt. A 20. percben már gólt kiáltott a közönség , de hiába. Nász üres kapuba tar­tó fejesét Török kétségbe­esetten fejelte ki szögletre. A 31. percben a 16-ossal egy ma­­gasságban szabadrúgáshoz jutottak a kék-fehérek. Sza­bó Gy. küldte a labdát a ka­pu elé és Varga nagy erejű lövést eresztett kapura. A Menyhártról kipattanó labdát Repka a kapu közepébe emelte, 1:0. A gól felrázta a főiskolásokat, és több veszé­lyes támadást vezettek. A 35. percben a veszélyesen csele­ző Z. Nagy elől Farkas I. me­rész előrevetődéssel hárított. A 39. percben növelhette vol­na előnyét a MÁV: Varga a felezővonalról indulva egye­dül tört kapura, de óriási helyzetben a kifutó kapusba lőtte a labdát. Egy perccel később N. Szabó lövése ke­véssel a léc fölött hagyta el a játékteret. Fordulás után változatos mezőnyjátékkal telt el az első negyedóra, de egyik kapu sem forgott veszélyben. A 60. percben forró pillanat adódott a vendégkapu előtt: Varga jobb alsó sarokba tar­tó lövése Menyhárt kezéből kiperdült, és a berobbanó Molnár elől Bodoki a gólvo­nalról mentett. Gyors ellen­­támadás után Nagy L., bom­báját ütötte szögletre Farkas I. Ezután két szögletet ível­tek be a vendégek, mindkét alkalommal a jobb majd a bal felső sarok felé csavaro­dott a labda, de a hazai ka­pus kitűnő érzékkel hárított. A 78. percben valóságos tű­zijátékot rendeztek a főisko­lások a MÁV kapuja előtt. Farkas I. ezúttal háromszor is biztos góltól mentette meg csapatát. A 89. percben a mérkőzés legnagyobb helyze­te maradt kihasználatlanul. Egy lepattanó labdával Ma­gyar saját térfeléről indulva futotta le a védőket, de ért­hetetlenül nem a kapu felé tört, és kisodródva csak be­adni tudta a labdát. A be­robbanó csatárok elől Meny­hárt merész vetődéssel tisztá­zott. A kék-fehérek sok helyze­tükből csak egyet tudtak ér­tékesíteni az első félidőben. Szünet után kiegyenlítődött a játék, a vendégek a hajrá­ban keményen küzdöttek a kiegyenlítésért. Végül is a Szolnoki MÁV küzdelmes 90 perc után rászolgált első ta­ Török, Lazsányi, Nagy L. vaszi győzelmére. Jó: Farkas I. Árvai, Repka, N. Szabó ill.: — tamási — Fűzfő—Szolnoki MTE 2:2 (1:1) Fűzfő 3500 néző, v.: Far­kas. Fűzfő: Takács — Gál B., Balatoni, Kovács L., Búza, Gertsmár, Baráth, Kovács E., Durgovics (Potzman a 60. percben), Gál J. (Tóth a 64. percben), Gellei. Edző: Vasas Mihály. Szolnoki MTE: Feke­te — Kántor (Szolnoki a 76. percben), Sándor, Simon, Ka­dák, Sebők, Lódi, Kolláth, Budavári, Szakács, Garics (Porhanda a 76. percben). Edző: Gelei József. A piros-feketék kezdtek jobban, s több veszélyes helyzetet teremtettek. A ha­todik percben Lódi a bal ol­dalról ívelt be szabadrúgást a kapu elé, és Simon alig fe­jelt a kapu mellé. A 15. perc­ben Garics lövése a jobb ka­pufán csattant. A 29. perc­ben a hazaiak megszerezték a vezetést. Kovács B. futott el a balszélen, kapu elé lőt­te a labdát, amelyet Gellei, a rosszul vetődő Fekete mel­lett továbbított a kapu köze­pébe, 1:0. Három perccel ké­sőbb kiegyenlített az MTK. Egy jobb oldali beadás után Szakács fejelte a labdát a ka­puba a kimozduló Takács fö­lött, 1:1. A félidő vége előtt Gál B. a 16-oson belülre cse­lezte be magát, beadása két­szer is a szolnoki védők ke­zét érte, a játékvezető azon­ban nem látott okot közbe­avatkozásra. Szünet után a 48. percben Búza csak szabálytalanul tu­dott szerelni, és ezért a já­tékvezető kiállította a hazai játékost. A megfogyatkozott fűzfőiek azonban nem adták meg magukat, és továbbra is támadtak. A 71. percben is­mét megszerezték a vezetést: Gál B. küldte a labdát a ka­pu előterébe, és a berobbanó Tóth a léc alá vágta, 2:1. A közönség nem sokáig örülhe­tett a hazai vezetésnek, mert a 73. percben ismét kiegyen­lített az MTK. Ekkor a lab­da az üresen álló Szakács elé került, aki tett néhány lépést a 16-ostól a kapu felé, majd a bal sarokba lőtt, 2:2. Az első játékrészben a pi­ros-feketék nem használták ki a viharos szél adta lehe­tőségeket, és ez később meg­bosszulta magát. A hazaiak több gólhelyzetet is teremtet­tek a szolnoki kapu előtt. Fordulás után a tíz emberre olvadt Fűzfő továbbra is bát­ran rohamozott, és meglepe­tésre a vezetést is megszerez­te. A Szolnoki MTE óriási le­hetőséget szalasztott el a jó színvonalú mérkőzésen. A megszerzett egy pont kevés­nek bizonyult az élmezőny­höz való felzárkózáshoz. Jó: Baráth, Gertsmár, Kovács L., ill.: Szakács, Garics, Simon. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Fel­kelők álruhában, Tisza: Ez a mi otthonunk, Tallinn: Miért ölnek meg egy bírót? (16), Ve­gyi: Holtbiztos tipp (50%-os fel­emelt helyáron!), MÁV: A bé­kesség kora, Szandaszőlős Terv: A cár és a tábornok. Jászbe­rény Lehel: Diagnózis (14), Jászapáti Táncsics: A szerel­mes Blume (14). Kisújszállás Ady: Szépek és bolondok. Kun­hegyes Szabadság: A kard (14). Kunszentmárton Körös: Gyorsí­tott­ eljárás (14). Mezőtúr Dó­zsa: A bátyámnak klassz öccse van. Szabadság: Vidám gazfic­kók, Béke: Felejthetetlen dal. Tiszafüred Tisza: Lázroham. Tö­­rökszentmiklós Dózsa: Fehér agyar visszatér (14. 50%-os fel­emelt helyáron!). Hunyadi: A béke első napja. Túrkeve Vörös Csillag: Különben dühbe jö­vünk (50%-os felemelt hely­áron!) RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — AT. Rex együttes felvételei­ből. — 17.10: Tudomány a ter­melésben. Beszélgetés Nyújtó Ferenccel, a Gyümölcstermesz­tési Kutatóintézet ceglédi állo­másának igazgatójával. A ripor­ter: Pálréti Ágoston. — 17.25: Énekegyüttesek műsorából. — Szemle üzemi lapokból. Kó­rusmuzsika a jászladányi, tö­rökszentmiklósi és tiszaföldvári énekkarok műsorából. — 17.40: Úttörőhíradó. — Szerk.: Vágási Kálmán. — Könnyű hangszerszó­lók. — 18.00—18.30: Alföldi kró­nika. — Gloria Gavnor, Paul Moriat zenekara játszik. — Hír­összefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Dinnyés József saját pol­­beat dalait énekli. — 8.34: Pur­cell: A tündérkirálynő. ötfelvo­­násos opera. — 10.05: Iskola­rádió. — 10.35: Az operaközvetí­tés folytatása. — 11.48: Versek nőkről. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél foly­tatása. — 14.07: Ezeregy dél­után. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Fúvószene táncritmusban. — 15.24: Lengyel népdalok és táncok a Slash együttes előadá­sában. — 15.44: Magyarán szól­va... — 16.05: Harsan a kürt­szó! — 16.35: Rudolf Schock énekel. — 17.07: Ár, világpiac, cserearány. — 17.32: A Rádió­énekkar a Milánói Scala színpa­dán. Kiskalmár Éva műsora. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Népzenei Magazin. — 19.55: Kül­politikai dokumentumműsor. — 20.25: Dennis Braun és Dmitrij Sosztakovics felvételeiből. — 21.05: Kilátó. — 22.20: Kórusmu­zsika. — 22.51: Meditáció. — 23.01: Romantikus kamaramu­zsika. — 0.10: Filmzene. PETŐFI: 8.05: Katona Klári énekel. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). 8.33: Nóták. — 9.15: Szemfor­gatás nélkül. — 9.25: Orvosi ta­nácsok. — 9.33: Derűre is de­rű. — 10.00: A zene hullámhos­­­szán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Részletek Kálmán Imre Hollan­di menyecske és Tatárjárás cí­mű operettjéből. — 12.33: Arc­képek az orosz irodalomból. — 12.50: Grófé: Grand Canyon — szvit. — 13.25: A Növény­kedvelők öt perce. — 13.33: Beszélni nehéz. — 14.00: Operaslágerek. —14.30: Hírek, Körzeti időjárás. —14.35: Tánczenei koktél. — 15.29: Könyvről, könyvért. — 15.30: Hírek.. — 15.33: Műsorismerte­tés. — 15.36: Találkozás a stú­dióban. — Vendégek: Lukács Pál, Jandó Jenő, valamint Fa­ragó Laura. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom — Sal­gótarjánban. — 18.00: 3x3. — 18.33: Smetana: Két szim­­fónikus költemény a Hazám című sorozatból. — 18.55: Bo­­ross Lajos népi zenekara ját­szik. — 19.15: A délibábok or­szága. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Irodalmi kirándulások. — 21.03: ,,Éljenek a víg nők”. A Camerata Hungarica, a Sebő együttes és a Budapesti Madri­gálkórus hangversenye. — 22.03: A hanglemzbolt könnyűzenei új­donságai. — 22.43: Népdalok. — 23.20: Ziehrer műveiből. TELEVÍZIÓ m 1. MŰSOR: 7.59: Idősebbek is elkezdhetik. (Színes!) Tévétorna (ism.). — 8.05: Iskolatévé. Élővilág. (Ált. isk. 8. oszt.) A látás és hallás szervei. — 9.00: Énekeljünk együtt! Nézzél rám pad­kám. — 9.05: Környezetismeret. (Ált. isk. 4. oszt.) A ló. — 11.05: Történe­lem. (Ált. isk. 6. oszt.) A meg­hódított óceán. — 11.40: Nyelvi továbbképzés orosz tanároknak (Színes!) A mi óvodánkban. — 12.05: Földrajz. (Ált. isk. 5. oszt.) Csehszlovákia. — 13.05: Élővilág (ism.). — 14.00: Énekeljünk együtt! (ism.). — 14.05: Környe­zetismeret (ism.). — 15.35: Nyelvi továbbképzés orosz tanároknak. (Színes!) (ism.). — 15.55: Tör­ténelem (ism.) — 16.43: Hírek. — 16.50: Iskolatévé. Földrajz (ism.). — 17.20: Játék a betűkkel. — 17.45: Mindenki iskolája: 3. Ké­mia. Kémiai jelölések. — 18.15: 4. Irodalom. „Emberséget az em­bernek, magyarságot a magyar­nak”. — 18.45: ..A mindenséggel mérd magad . . .” Három arc­kép. A pécsi körzeti stúdió mű­sora. — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévé­torna. (Színes!) — 19.30: Tv­híradó. — 20.00: Örökbefogadás. Magyar film. — 21.20: Csak ülök és mesélek. Vitray Tamás mű­sora. — 22.25: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: A tenger titkai. (Színes!) Ismereterjesztő filmsorozat. VT/2. rész. Delfinek. — 20.50: Tv-hír­adó. 2. — 21.10: Autó-motor sport. — 21.30: A Dibbedidapo mulató. Magyarul beszélő NSZK tévéfilm. BUKARE­ST: 15.00: Iskolatévé. — 15.30: An­gol nyelvoktatás. — 16.05: Köl­tészet. — 16.15: Szíriai képek. — 17.15: Dokumentumfilm. — 17.50: A nők nemzetközi nap­ján.­— 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv-híradó. — 19­40: Román színházi est. — 21.20: Tv-híradó,