Szolnok Megyei Néplap, 1978. december (29. évfolyam, 283-307. szám)

1978-12-12 / 292. szám

1978. december 12. Kosárlabda Az első osztályba jutott az MTE női csapata NB II, női: Szolnoki MTE— Szegedi VSE 103:44 (51:26). Szol­nok, közgazdasági szakközépis­kola, 200 n. v.: Gerda. SZMTE: Bódi (12), Hegedűs (17), Ki­rályné (21), Vinczéné (21), Ritt­­ling (15), Bozsó (6), Mohácsi (2), Szabó (9), Tóth. Edző: Káplár­ József. A piros-feketék bajnokhoz méltó, ragyogó játékkal rukkol­tak ki, és már az első félidő­ben jelentős előnyt szereztek. Fordulás után mind jobban el­fáradtak a vendégek, akik ellen az MTK fiataljai is tetszés sze­rint érték el pontjaikat. A Czi­­tánt és Törőst nélkülöző piros­feketék végül is lendületes, öt­letes játékukkal a tizenegyedik győzelmüket aratták száz ponton felüli eredménnyel. A találko­zó végén a nézők hosszú per­cekig lelkesen ünnepelték a csapatot, amely az utolsó for­duló kimenetétől függetlenül az első osztályba jutott. Székesfehérvári Ikarus—Szol­noki MÁV 59:46 (35:27). Székes­­fehérvár, v.: Szabados, Kovács. SZMAV: Bánlaki, Bagi, Szege­di, Fülöp, Kovács, Sipos. Edző: Horváth János. Az első félidő közepéig fel­váltva estek a kosarak, majd a hazaiak fokozatosan elhúztak. A második játékrészben feljöt­tek a kék-fehérek, átvették a vezetést is, ám a kellő számú csere hiányában elfáradtak. A lelkes székesfehérváriak a to­vábbiakban csak három pontot dobó vasutasokat végeredmény­ben megérdemelten győzték le. Kecskeméti MFSC—Török­szentmiklósi SE 96:40 (43:15), Kecskemét, v.: Farkas. TSE: Bajusz (8), Takács (4), Vargá­­né (8), Pásztor (6), Elekes (6), Tóth (4) Harsányi (4). Edző: Papp Ferenc. A hazaiak végig kezükben tar­tották a mérkőzést, s ilyen arányban is megérdemelten nyertek a gyengén játszó tö­­rökszentmiklósiak ellen. NB II. férfi: Hódmezővásárhe­lyi MSE—Alföldi Olajbányász 77: 73 (46:31). Szolnok, tiszaligeti sportcsarnok, 100 n. v.: Szebe­­ni. Olajbányász: Molnár (4), Majzik (10), Acsay (15), Pál Szabó (16), Zádori (4), Kékesi (12), Tóth NI., Tóth I. (12), Far­kas, Mészáros. Edző: Acsay At­tila. A mérkőzést két ellentétes fél­idő jellemezte. Az elsőben a ha­zaiak kapkodva, idegesen ját­szottak, és az őszi szezonra je­lentősen megerősödött vendé­geknek sikerült elhúzniuk. Szü­net után a szolnoki együttes ragadta magához az irányítást, és a hajrában csaknem a győ­zelmet is sikerült megszereznie. A találkozóra csak egy játék­vezető érkezett meg, aki kép­telen volt egyedül ellátni fel­adatát. A rangadó végeredmény­ben a vendégek sikerével zá­rult, de második félideji játé­kukkal a hazaiak is rászolgál­tak a dicséretre. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP NB II Keleti csoport őszi végeredmény 1. DVSC 19133 3 35:10 29 2. Nyíregyh. 19132 4 28:10 28 3. Eger 19115 3 37:19 27 4. Kazincb. 19­10 4 37:17 25 5. Papp SE 199 7 3 35:17 25 6. Szó. MTE 19­113 5 34:26 25 7. DMTE 197 8 4 28:22 22 8. BTASK 19102 7 27:26 22 9. Ózd 198 5 6 25:21 21 10. Leninv. 198 5 6 27:25 21 11. HMSE 197 5 7 32:30 19 12. Lehel 197 4 8 25:25 18 13. Szarvas 196 6 7 20:21 18 14. Gyöngyös 195 5 9 19:28 15 15. Szabó SE 194 5 10 14:22 13 16. Gyula 195 3 11 17:42 13 17. MVSC 194 4 11 22:33 12 1­8. Szó. MÁV 192 6 11 19:39 10 19. Kisvárda 192 5 12 15:41 9 20. Borsodi B. 192 4 13 15 37 8 A totó 49. heti eredménye 1. Kazincb.—Debr. VSC 0—0X 2. Gyula—HMSE 2—11 3. H. Bem SE—Sz. Dózsa 0—0X 4. Dunakeszi—KSC 0—0X 5. KKFSE—Volán SC 1—1X 6. Budafok—Építők SC 2—01 7. KOMÉP—Rákóczi SE 4—21 8. Sopr. SE—Bauxitb. 3—21 9. Sabaria—Komló 1—01 10. Ascoli—Atalanta 1—01 11. Juventus—Internac. 1—1X 12. Milan—Torino 1-01 13. Napoli—Perugia 1-1 1—1X Esemény Asztalitenisz: Városi II—III. osztályú női egyéni bajnokság: Szolnok, Honvéd Kilián FSE tornaterme 17.30. A UTÁSZ nyert Szolnokon a Csanádi körúti ál­talános iskola tornatermében rendezte meg a megyei röplab­da szakszövetség a hagyomá­nyos zombori János Emlékku­pát, amelyen négy fiú csapat vett részt. (Női tornát nevezés hiányában nem rendeztek.) Ki­emelkedett a mezőnyből a Szol­noki TITÁSZ NB II-es csapata, amely pontveszteség nélkül sze­rezte meg az elsőséget, és így egy évre védője lett az emlék­kupának. A helyezések egyéb­ként közepes színvonalú mér­kőzéseken, példás rendezés mel­lett tisztázódtak. Valamennyi résztvevő csapat tiszteletdíjban részesült. Eredmények: Szolnoki TITASZ —Szolnoki Gépipari SZKI 2:0, Békéscsabai Volán—Mezőtúri Főiskola 2:0, TITASZ—Mezőtúr 2:0, Békéscsaba—Gépipari SZKI 0:2, TITASZ—Békéscsaba 2:0, Gépipari SZKI—Mezőtúr 2:0. A helyezési sorrend: 1. Szolnoki TITASZ, 2. Szolnoki Gépipari SZKI, 3. Békéscsabai Volán, 4. Mezőtúri Főiskola. Képünkön a Mezőtúri Főisko­la együttese (jobbról) a békés­csabaiak elleni mérkőzésen. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Husza­dik század III—IV. (18, dupla helyáron), Keoma (50%-os fel­emelt helyáron), Tisza: Az oroszlán ugrani készül, Tallinn: Szerelmes film (14), Csíkos csi­kók (Ovi mozi műsora). Vegyi­művek: Osceola, Reptér: szün­nap, Szandaszőlős Terv: Fogat fogért (20%-os felemelt hely­áron), Abádszalók Petőfi: Vad­nyugati mackókaland (külön ifjúsági előadás), Bob herceg, Jászapáti Táncsics: Ez a cso­dák csodája (külön ifj. előadás), Duroc a katona (20%-os fel­emelt helyáron), Jászberény Le­hel: Sokat akar a szarka (14), Karcag Déryné: A hét mester­­lövész, Robin Hood nyila, Kis­újszállás Ady: Egyszeregy, A mesék birodalmában (külön ifj. előadás), Kunhegyes Szabad­ság: A török és a tehenek (kü­lön ifj. előadás), Obeliszk, Kun­­szentmárton Körös: Holttest a Temzéből (14, 20%-os felemelt helyáron), Szarvacska-manócs­­ka (külön ifj. előadás), Mező­túr Béke: Kétéltű ember (kü­lön ifj. előadás), Szöktetés (16, 20%-os felemelt hely áron), Dó­zsa: Gábor diák. Szabadság: Szót kérek I—II. (14, másfélsze­res helyáron), Tiszafüred Tisza: A leigázottak bolygólya, Török­­szentmiklós Dózsa: Az Ezüst-tó kincse. Hunyadi: A tizedes, meg a többiek. Jack kapitány (külön ifj. előadás), Túrkeve Vörös Csillag: Csodabogyó (kü­lön ifj. előadás), Maláji tigris (50%-os felemelt helyáron). RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ, 17.00: Hírek — Akit régen hal­lottunk. Pat Boone énekel — Nők negyedórája. Szerkesztő: Kardos Ernő — Népszerű ope­rettdalok női előadókkal — 17.35: „Tiszta vizet a pohárba”. Ri­porter: Zámbó Árpád — Békési népdalok — 18.00—18.30: Alföldi krónika — A Neoton együttes felvételeiből — Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: „Állati elmék”. Látogatás a batumi delfináriumban. — 8.57: Lehár-operettdalok — ma­gyar művészek előadásában. — 9.44: Cirkusz. Veress Miklós ver­sei zenével. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Tamássy Zdenkó: Ven­dégek. Egyfelvonásos vígopera. — 11.13: Lakatos Sándor népi zenekara játszik. — 11.40: A boldog ember. Móricz Zsigmond regénye folytatásokban XXV. rész. — 12.35: Törvénykönyv. — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nem­zeti Galériát. Hangverseny dél­időben. — 13.55: Verbunkosok, népdalok. — 14.24: Kórusaink­nak ajánljuk. Farkas Ferenc— Vajda János: Emléksorok. — 14.40: Arcképek a Szovjetunió népeinek irodalmából. Kazah­sztán. — 15.10: Sebestyén János csembalózik. — 15.28: Nyitnikék — Kisiskolások műsora. — 16.05: A cornwalli­ kalóz. Részletek Sul­livan—Gilbert operettjéből. — 17.07: Mozgásterek. Dombóvári változások. Varsányi Gyula ri­portja. — 17.32: Ilosfalvy Róbert operaáriákat énekel. — 17.45: A Szabó család. — 18.15: Hol volt, hol nem volt. . . Pándy Lajos meséje. — 19.15: Közvetítés az V. Dózsa—FTC jégkorongmérkő­zésről. — 19.30: Népzenei Han­gos Újság. — 20.10: Világiro­dalmi dekameron. Az 1001 éj­szaka meséiből. — 20.51: Sibe­lius: IV. szimfónia. — 21.29: A külpolitikai rovat műsora. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: A Juilliard vonósnégyes lemezeiből. — 0.10: Fátyol József klarinétozik. PETŐFI: 8.05: Dani Rudolf verbunkos feldolgozásaiból. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Tár­salgó. Két óra irodalomkedve­lőknek. — 10.33: Zenedélelőtt. — 12.33: Melódiakoktél. 13.30: Ének­lő Ifjúság. 14.00: Kettőtől hatig. 14.00: Operaslágerek. — 14.30: — Hírek, körzeti időjárás. —14.35: Tánczenei koktél. — 15.20: Könyvről, könyvért. Irodalmi rejtvény műsor tíz percben a monori szövetkezeti könyves­boltból. — 15.30: Találkozás a stúdióban. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Találko­zóhely az ÉPFU I. sz. üzem­egységénél (Bp. III. Zay utca 1/3) Telefon 343-732. — lom. — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: A Magyar Hanglemez­gyártó Vállalat új lemezeiből. — 18.51: Melis György operettda­lokat énekel. — 19.15: Az űrre­pülésről. Riport az alabamai űr­kísérleti telepről. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Józsa Ibo­lya és Reményi Sándor nótá­kat énekel, Burka Sándor kla­rinéton játszik. — 21.05: Vizit a múltba. Haumann Péter és Bar­­tha András műsora. — 22.15: A tegnap slágereiből. — 23.15: Vic­tor Máté szerzeményeiből. 3. MŰSOR: 8.08: Bellini operáiból. — 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Bach-mű­vek. — 11.05: Válaszolunk hall­gatóinknak. — 11.20: Zenekari muzsika. — 12.50: Kenyai nép­zene. — 13.07: A Gächingi ka­marakórus Brahms-műveket éne­kel. — 13.30: Dzsesszfelvételek­­ből. — 14.19: Haza és haladás. Fejezetek a reformkori publi­cisztika töténetéből. — 14.40: Julius Caesar. Részletek Hän­del operájából. — 15.30: Az Osztrák Rádió szimfonikus ze­nekarának hangversenye a Bé­csi Rádióban. — 16.53: Labirin­tus. — 17.08: Kodály: I. vonós­­négyes.'~=a' 17.46: Nemzetközi ma­gazin. — 18.16: Mindenki zene­iskolája. — 19.05: Iskolarádió. — 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadé­mia nagytermét. Edda Moser dalestje. — Kb. 21.20: Dzsessz­­felvételekből. — 21.45: A St.­Martin-in-the-Fields-i kamara­­zenekar Mozart-lemezeiből. — 22.15: Népek meséi. — 22.45: Napjaink zenéje. TELEVÍZIÓ 7.59: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (ism., színes). — 8.05: Iskolatévé. Magyar irodalom (ált. isk. 8. oszt.) Átváltozások. (Móricz és a Légy jó mindhalálig). — 9.45: Francia nyelv (középisk. II. oszt.) En francais. Ne bougeons plus. — 10.05: Szó-ra-ka-té-nusz. Magyar nyelv és irodalom (ált. isk. 2. oszt.). Orsolya, orsója (ly, j), (színes). — 10.20: Kosársuli VI. (bef.) rész (ism.), (színes). — 10.35: Melyiket az ötezerből? Pályaválasztási műsor gyerekeknek. A molnár (ism.). — 10.50: Csata fekete-fehérben. Sakkműsor gyerekeknek. I. rész (ism.). — 12.10: Fizika (ált. isk. 7. oszt.). A nyomás növelése és csökkentése. — 12.55: Iskolatévé. Szó-ra-ka-té-nusz (ism. színes). — 15.40: Magyar irodalom (ism.). — 16.05: Fizika (ism.). — 16.33: Hírek. — 16.40: Postafiók 250. Takács Mária műsora. — 16.55: Reklám. — 17.00: Dél-alföldi krónika. A szegedi körzeti stúdió műsora. — 17.30: Mindenki iskolája. 6. Fizika. Hőtani alapismeretek. — 18.00: Reklám. — 18.05: 5. Földrajz. Vezető tőkésországok Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában. — 18.35: Várossá lenni... Vásárosnamény — Fehér­­gyarmat (színes). — 19.05: Reklám. — 19.10: Esti mese (színes). — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (színes). — 19.30: Tv-hír­­adó. — 20.00: Golgota. Magyarul beszélő, szovjet filmsorozat. XIII 12. rész: „Hajnalpír” (színes). — 21.15: Színházi album. — 22.25: Jack Parnell és nagyzenekarának műsora. Angol, zenés film (színes). — 23.05: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Sakk-matt. — 20.40: Reklám. — 20.45: Parabola (ism.). — 21.15: Tv-híradó 2. — 21.35: Reklám. — 21.40: Bye, bye Barbara. Ma­gyarul beszélő, francia film (ism., színes). (18 éven felülieknek!) BUKAREST: 16.05: Iskolatévé. — 16.25: Angol nyelvoktatás. — 16.45: A román zene napjai. — 17.00: TV-riport. — 17.20: A mezőgazdaság dolgozói­nak. — 17.45: Népi zene. — 18.00: Ismeretterjesztő műsor. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: TV-híradó. — 18.50: Gazdasági kérdések. — 19.00: TV-ankét. — 19.25: Shakespeare: Vihar című drámájának an­gol tévéváltozata. — 21.15: TV-híradó. 7 Labdarúgó NB II Csak a Lehel szerzett két bajnoki pontot Lehel SC—Miskolci VSC 2:0 (2:0) Jászberény, 1000 n., v.: Tóth L. Lehel SC: Szilasi — Mihályi, Kirschner, Lakatos, Kátai — Postás, Munkácsi, Szívós, Váczi — Orsós, Ba­cher. Edző: Czigány István. MVSC: Kun (Serfőző a 65. percben) — Lipták, Kovács, Locher, Krémer — Leisztl, Borsós (Varga a 74. percben), Egri — Fister, Kiss, Török. Edző: Krompaszky Gyula. Az első lövést a miskolci Kiss küldte kapura, de Szi­lasi biztosan védett, majd nagy rohamra indult a Lehel, és az 5. percben megsze­rezte a vezetést. Orsós fu­tott el a jobb szélen, beadá­sát Bacher az ötös sarkáról fejelte kapura, Kun csak ki­ütni tudta a labdát, és a be­robbanó Szívós a bal sarok­ba gurította, 1:0. Öt perccel később Bacher jobbról, éles szögből nagy erejű lapos lö­vést küldött kapra és a ve­tődő Kun csak a gólvonalon túl csípte el a labdát, 2:0. A 17. percben Orsós szólója után bravúrral hárított a miskolci kapuvédő, aztán Bacher beadását is elcsípte a belső csatárok elől. Állan­dóan a miskolci térfélen pat­togott a labda, de újabb gólt már nem sikerült elérni, pe­dig a 44. percben Orsós már csak a kapussal állt szem­ben ,lövés helyett azonban Bacherhoz továbbította a labdát, őt viszont szerelték. Szünet után sem csökkent a Lehel nyomása. A 48. perc­ben Váczi nagyszerű labdá­val indította középen Ba­­chert, de az utolsó pillanat­ban szögletre rúgták előle a labdát. Az 56. percben Váczi lövését Orsós elé ütötte a kapus, a csatár azonban ki­sodródott, és oda lett a hely­zet. Négy perccel később Lu­kácsi szöktette Szívóst, aki­nek visszasarkalt labdáját Bacher nagy erővel lőtte ka­pufára. A 76. percben Orsós a balösszekötő helyén ugrat­ta ki Postást, de a középpá­­lyás 14 méterről centiméte­rekkel mellé lőtt. A csúszós, jeges pályához a jászberényiek alkalmazkod­tak jobban, állandó ostrom alatt tartották a gyengén ját­szó vendégek kapuját. A két gól nem fejezte ki hűen a két csapat közötti különbsé­get, a Lehel több gólal is nyerhetett volna. Jó: Lakatos (a mezőny legjobbja), Orsós, Lukácsi, Postás, Mihályi, ill. Krémer, Leisztl. — László — Mezőtúri Honvéd— Ózdi Kohász 1:1 (0:1) Mezőtúr, 600 n., v.: Csányi. M. Honvéd: Merlei — Sán­dor, Hódi, Dávid, Papp — Farkas (Simai a szünetben), Cserháti, Batári — Kelemen, Kupcsok, Magyar. Edző: Ben­­csik Gyula. Ózdi Kohász: Fekete — Fehér, Bíró, Fűkő 11., Túrás — Konyha: Bácskai 11., Stanev — Munkácsi (Gu­lyás az 55. percben), Bácskai 1., Tóth. — Edző: Frenkó László. Az első gólhelyzet a hazai kapu előtt alakult ki, a vé­dők azonban menteni tudtak Bácskai I. elől. A 11. perc­ben viszont Kupcsok csú­szott el a döntő pillanatban a másik oldalon. Három perc­cel később Bácskai I. lövésé­nél Merlei már verve volt, Papp azonban a gólvonalról kivágta a labdát a mezőny­be. A 27. percben szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek. Mintegy 18 méterről Bácskai I. futott a labdának és nagy erejű lövése a job kapufa éléről a kapuba pattant, 1:0. Ezután a mezőtúriak tá­madtak többet. A 32. percben Kupcsok lőtt fölé, majd a 46. percben a védők mentet­tek szögletre Kelemen elől. Kupcsok ívelt a kapu elé, s a védőkről lepattanó labdát Simái a játékosok feje fölött küldte a hálóba, 1:0. Fölény­be kerültek a hazaiak, nagy nyomás nehezedett az ózdi kapura. Szinte végig támad­ták a második félidőt, hely­zeteket is teremtettek, ame­lyeket azonban a csúszós, je­ges pályán nem tudtak érté­kesíteni. Az ózdiak szívósan és lelkesen védekeztek. Feke­tével az élen, és olykor-oly­kor a szerencse is segítette őket. Kitűnő játékvezetés mel­lett jó iramú mérkőzést ví­vott egymással a két jó erő­ben lévő csapat. Jó: Cserhá­ti (a mezőny legjobbja), Ke­lemen, Dávid, Hódi, Papp, ill. Fekete, Bíró, Bácskai II., Tóth, Bácskai I. — sindel — Honvéd Papp 3. SE— Szolnoki MÁV 3:1 (1:0) Diósgyőr, 500 n., v.: Szilá­gyi. H. Papp J. SE: Mező — Szűcs II., Szűcs I., Farkas, Bakos (Ligeti a 45. percben) — Gregor, Petrovics, Osváth — Répási, Mohácsi (Móricz a 72. percben), Oláh. Edző: Vágó György. SZMÁV: Far­kas — Juhász, Csontos, Ku­­rucz, Tóth — Ágh, Szántai, Petró (Németh a 46. percben) — Menyhárt (Takács a 46. percben), László, Kántor. — Edző: Himer István. A havas, csúszós talajú diósgyőri stadionban nagy lendülettel kezdett a Honvéd­együttes, a csatárok azonban a rendkívül fegyelmezetten és jól záró szolnoki védelmet sokáig nem tudták áttörni. A hazaiak fölényét csak a so­rozatos szögletek jellemezték. A 41. percben tört meg a jég, amikor Gregor mintegy 25 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, és jól elta­lált, nagy erejű labdája a jobb felső sarokba vágódott,­ 1:0. Szünet után kiegyenlítő­dött a küzdelem, a MÁV is bátrabban kezdeményezett. Az 55. percben mégis a ha­zaiak növelték előnyüket egy ártalmatlannak tűnő lö­vés kipattant Mohácsi elé, aki közelről nem hibázott, 2:0. A kék-fehérek nagy aka­rással harcoltak a szépíté­sért. A 70. percben Juhász remek cselekkel ment el a jobb szélen, majd élesen az ötös vonalára lőtte be a labdát, amely lepattant a vé­dőkről és a szemfüles Né­meth a kapuba továbbítot­ta, 2:1. Három perc múlva László kitűnő cselsorozat vé­gén az egyedülálló Kántor elé tálalta a labdát, akinek lövésébe azonban önfeláldo­­zóan belevetődött az egyik védő. Egy perccel később újabb nagy egyenlítési alka­lom maradt kihasználatlanul: Takács veszélyes jobb oldali beadásáról lekéstek a belső csatárok. A 75. percben egy ellentámadás végén Ligeti fe­jelt a hálóba, 3:1. A jó iramú, küzdelmes ta­lálkozón a MÁV időnként egyenrangú ellenfele volt a Honvéd-gárdának, végül is a nagyobb tudás döntött a ha­zaiak javára. Jó: Oláh, Os­váth, Farkas, Szűcs II., ill. Farkas (a mezőny legjobbja). — tamási — Gyöngyös Szolnoki MTE 2:0 (1:0) Szolnok, 1000 n., v.: Pádár, Gyöngyös, Kovács — Eise­­mann, Adonyi, Ács, Király (Gábor az 58. percben) — Vágó, Huszár, Ulmann — Szabó (Ferencz a 78. perc­ben), Bányai, Szilágyi. Edző: Czimmermann Gyula. — SZMTE: Szendrei — Kántor, Sebők, Baran, Kádák — He­gyesi, Kupeczki (Simon a 60. percben), Kóczián — Szat­mári, Dukay (Zakar a szü­netben), Varga. Edző: Kó­czián Antal. A 10. percben Kadák jó helyzetbe hozta Vargát, aki túlságosan kisodródott, be­adását pedig a befutó csatá­rok nem érték el. Nyolc perc­cel később Kupeczki mintegy húsz méterről a jobb felső sarok fölé bombázott. Las­san feljöttek a vendégek, és a 25. percben megszerezték a vezetést is. Szabó ívelt be szabadrúgást a kapu elé, a berobbanó Szilágyi először még a kivetődő Szendreibe, másodszorra azonban már a léc alá lőtt, 1:0. Két perccel később ismét Kupeczki pró­bálkozott távoli lövéssel. A 45. percben Hegyesi előtt nyílt egyenlítési alkalom, de az ötös sarkáról mellé bom­bázott. Az 55. percben Kó­czián laposan lőtte be kö­zépre a labdát, ám a berob­banó Zakar mintegy négy méterről a felső lécet találta el. A 62. percben egy előre vágott labda átszállt a fel­ugró Simon és Bányai feje fölött, amelyet Gábor telje­sen tisztán vehetett át a jobb szélen. Szendrei kiindult a kapujából, de a gyöngyösi cserejátékos a hálóba emelte fölötte a labdát, 2:0. Ezután Zakarnak és Hegyesinek akadt gólszerzési lehetősége, a mérkőzés hajrájában pedig Bányai bal alsó sarokra tartó fejesét tolta szögletre Szend­rei. Az MTK az idény leggyen­gébb játékát nyújtotta. A pi­ros-feketék végig enerváltan mozogtak, sokat körülmé­­nyeskedtek, és helyzeteiket sem tudták kihasználni. A fagyos, csúszós talajon a gyöngyösiek magabiztosab­ban mozogtak, és elsősorban lelkesedésben múlták felül a szolnoki gárdát. Meglepő győ­zelmük teljesen megérde­melt. Jó: Kovács, Eisemann, Ács, Adonyi, Szilágyi, a szol­nokiak közül senkit sem le­het kiemelni. — verbók — A gyöngyösi kapus Vargát visszalökve szerzi meg a labdát Fotó: Köhidi