Szolnok Megyei Néplap, 1980. április (31. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-09 / 82. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Megyei labdarúgó bajnokság Gólzápor Karcagon Túrkeve—Tiszabura 2:1 (1:1) Túrkeve 250 n. v.: In­ges. Túrkeve: Katona—Kor­mos II., Vad (Magyar), Ret­ter, Baritha, Vajda, Nemes, Kormos I., Bognár, Kontra, Török. Edző: Kurucz József. Tiszabura: Makai—Szimics, Csömör I., Kelemen, Vörös, Csömör II., Baksa, Nagy, Berényi, Kasza, Körtvélyfái. Edző: Nagy György. Kitűnő játékvezetői hár­mas dirigálta a végig sport­szerű és jó iramú mérkőzést. Az igen lelkesen játszó ven­dégcsapat enyhe mezőnyfö­lényt harcolt ki, és az első félidő elején a hazai véde­lem egy megingását kihasz­nálva vezetést is szerzett. A gól felrázta a túrkeveieket és ellentámadásaik egyike a 39. percben meghozta az eredményt: Kontra egy kor­szerű támadás befejezése­ként védhetetlenü­l lőtte a hálóba az egyenlítő gólt. Ez­után Tiszabura támadott, sőt a második félidő túl­nyomó részében a hazai kö­zéppályások és csatárok köz­reműködésével akár gólok­kal is nyerhette volna a mérkőzést.. A hajrájában a hazaiak bizonyuli­a jobbnak elsősorban jó erőnlétükkel és ez a győzelmet jelentette. G.: Kontra, Vajda, illetve Kasza. Jók: Vajda (a me­zőny legjobbja), Bartha, Ka­tona, Csömör M., Makai Szimics. Ifi: Tankové—Tiszabura 6:0. — Viszlovszki — Karcag—Újszász 7:0 (2:0). Karcag 1200 n. v.: Cziczás. Karcag: Kocsis—Bíró, Ha­lász, Tüdős, Sándor, Szabó, Erdei, Ács (Nagy), Varga, Herbály, Petró. A 6. perc­ben a kitörő Herbál­yt a 16- oson belül buktatták. A megítélt büntetőt Erdei ér­tékesítette. A 10. percben remek Erdei—Petró—iHer­­bály aikció végén az utóbbi a hálóba lőtt. A két gyors gólt követően a karcagiak lendülete megtört, egyéni kezdeményezéseiket hárítot­ták a vendégek. Fordulás után a hazai csapat rákap­csolt. Lendületes, kombina­­­tív játékkal sorozatban te­remtett veszélyes helyzeteket az újszás­zi kapu előtt, és nagy lehetőségek maradtak kihasználatlanul. A mutatott játék híven tükrözte a két csapat táblázaton elfoglalt helyét. Az 50. percben Mé­­rész (Újszász) kiállítva. G.: Erdei (2, egyet 11-esből), Herbály (2), Szabó, Petró, illetve Földi, Czakó. Ifj: Karcag—Újszász 5:1. Törökszentmiklós SE— Sz. Cukorgyár 3:2 (1:2) Cukorgyári pálya 300 n. v.: Köböl. Sz. Cukorgyár: Lékó —Pusztai, Márkus, Mihályi, Labancz, Varga, Dudás, Rá­kóczi, Kapolcsi (Buzi L.) Szalai (Tímár), Ladányi. A még mindig tartalékos cu­korgyári csapat az élbolyban levő Törökszentm­iklós ellen elszenvedte első hazai vere­ségét. A látottak alapján a Cukorgyár nem érdemelte meg a vereséget. G.: Stum­mer, Márton, Süveges, ill. Kapolcsai, Dudás. Jók: Már­kus, Dudás, illetve Bede, Kozák, Stummer. Ifj: Törökszentmiklósi SE —Cukorgyár 5:0. Szolnoki Vegyiművek— Jászkisér 3:1 (2:1). Jásztkis­­ér 400 n. v.: Bukovszky. Jászkisér: Gócza A.—Szabó I., Vaskó, Tóth F. Szabó F., Szirze, Kovács, Csillik, Gó­cza Z., Rózsavölgyi, Tóth József. A hazaiak léptek fel támadólag, mégis a 10. perc­ben egy bal oldali beadásból Németh a vendégeknek sze­rezte meg a vezetést. A gól után is támadásban maradt a hazai csapat, s a 15. perc­ben Tóth József 11-esb­ől egyenlített. A gól után fo­kozta az iramot Jászkisér, de a jobbnál jobb helyzete­ket kihagyták. A 40. perc­ben egy árt­atlanmak lát­szó támadás után a labda a hazaiak kapujába vánszor­­gott. (Óriási potyagól.) Szü­net után is folytatódott a hazaiak nagy nyomása, de a fölény eredménytelen ma­radt, sőt a 85. percben egy ellentámadás során a ven­dégek újabb gólt értek el. A vendégek szerencsés kö­rülmények között nyertek a 80 percen keresztül támadó hazaiakkal szemben. Jász­kisér fölényét bizonyítja a 18:-es szögletarány. Kitűnő játékvezetés. Sárgalapos fi­gyelmeztetés: Dobos (Vegyi­művek). G.: Hajdú (2), Né­meth, il. Tóth József (1 Les­ből). Jó: Szirte (a mezőny legjobbja), Kovács, Tóth F.. lelkes játékáért az egész vendégcsapat dicséretet ér­demel. Ifj: Sz. Vegyiművek— Jászkisér 6:0. Rákóczifalva—Tisza Cipő SE 0:0. Rákóczifalva, 250 n. v.: Sándor. Rákóczifalva: Bertusz(Ladányi, Mihályi, Kovács, Nyolczas I, Szőke (Zaikar), Szabó Z., Huszár, K­­alkó (Rigó), Bencsik, Nyol­czas II. A fegyelmezetten embert fogó vendégekkel nem bírtak a hazaiak. A második félidőben sok hibá­val tarkított mérkőzést lát­hatott a közönség. A rákó­­czifalvai csapat immár a negyedik mérkőzésen nem tudott gólt lőni. A játékve­zetői hármas jól látta el feladatát. Sárga lap: Szöl­­lösi, Szőke (mindkettő Tisza Cipő SE). Jó: Mihályi, La­dányi, Kovács, ill. Németh, Borza, Szőke, Vass. Ifj. Rákóczifalva—Tisza Cipő SE 0:0. Kunszentmárton—Jász­­árokszállás 2:2 (2:0). Kun­szentmárton, 200 n. v.: Var­ga. KTE: Kovács, Kiss, Pá­linkás, Szarvak A., Dézsi, Tóth M., Kupeczki, Szarvak L. , Kerekes, Geller, Veres (Hábensusz F.). A tartalé­kosan kiálló helyi csapat nem várt jó teljesítménnyel örvendeztette meg a kelle­metlen időben is kitartó kö­zönséget. Kupeczki és Tóth M. szép góljaival eldőlltnek látszott a mérkőzés, de egy veszélytelen támadásnál fö­lösleges szabálytalankodásért jogos büntetőből. Tóth L. szorossá tette az eredményt, majd Kaszab ki is egyenlí­tett. A győztes gólért foko­zódott a küzdelem, de a he­lyi támadósor fáradtnak lát­szott. Kitűnő játékvezetés mellett, a pontszerű légkör­ben igazságos a pontosztoz­kodás. Jók: Pálinkás, Tóth M., Szarvak A., Szarvak L., ill. Csikós, Kaszab, Tóth L. Lukács. Ifj: KATE—Jászárokszál­lás 2:1. Jászberényi Vasas—Be­­senyszög 2:0 (1:0). Jászbe­rény 200 n. v.: Török, Jb. Vasas: Jagodics—Taesoa, Ben­­ke, Oláh (Kozalek), Szívós, Kisnémeth, Vigh, Márki, Szilasi, Kozák, Derák. Hű­vös időben a hazai csapat kezdett jobban, és a 14. percben szabadrúgásból meg­szerezte a vezetést. A gól után kiegyenlített játék folyt, kihagyott helyzetekkel. Szünet után a vendégek nagy akarással harcoltak az egyenlítésért, de a 69. perc­iben a hazaiak növelték elő­nyüket. A 79. percben Bá­lint büntetőjét Jagodics szögletre védte. G.: Szilasi (2). Ifi: Jh. Vasas—Beseny­szög 0:0. Abádszalók—Szászberek 1:1 (0:0). Abádszalók 800 m­ v.: Veres. Abádszalók: Szabó J.—Mérten, Szabó S., Csonka G., Dányi, Kovács S., Kovrik, Káli, Dobos (Szi­­vák), Pataki, Báthori (Bar­csik). Küzdelmes, nagy ira­mú mérkőzésen a hazai csa­pat fölényét nem tudta gó­lokra váltani. A 61. percben szerezték meg a vezetést Káli góljával, a lelkes szász­bereki csapat az utolsó per­ceikben egyenlített Szabó révén. Kovács Sándor sérü­lése után tíz főre apadt Abádszalók. A nagyszámú nézősereg többet várt a ha­zai csapattól. Jók: Káli, Barcsik, Dányi, ill. Bal­ogh, Pető és Balogh Z. Ifi: Szászberek—Abádsza­lók 1:0. Jászjákóhalma—Kunhegyes 1:0 (0:0). Jászjákóhalma 200 n. v.: Boros. Jászjákóhalma: Rostás—Banya (Rácz) Ko­vács, Nagy Gy., Szabó, Lász­ló, Urbán, Szöllősi, Nagy Z., Kirigel, Nagy L. Közepes színvonalú mérkőzésen, jó játékvezetés mellett az első félidőben a jobbnál jobb helyzeteket is elhibázták a hazai csatárok. A kimaradt nagy helyzetek után a ven­dégek egyik ellentámadásá­ból a labda a kapufáról pat­tant ki. A második félidő­ben tovább tartott a hazaiak mezőnyfölénye, de a győz­tes gólt csak a 84. percben sikerült megszerezni. Ekkor Nagy L. kapusba tartó lövé­sét az egyik védő kézzel há­rította. A helyzetek alapján a hazaiak győzelme megér­demelt. Kiállítva: Kontra (Kunhegyes). Jók: Rostás, Nagy Gy., Urbán, ill. Balogh, Nái­ássi, Juhász. Ifj: Jászjákóhalma—Kun­hegyes 4:3. mai műsor wwwwwwwwwwwwwwww Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ RÁDIÓMŰSOR 9—14 óráig a színházteremben: Úttörő bábjátékosok megyei fesztiválja 19 órakor a színház­teremben : Bartók—Kodály em­lékhangverseny. — 18.30—21.30-ig az I. sz. klubban gyermekmeg­őrzés. Kiállítások: A galérián Kör­­nyezeti ártalmak, környezetvé­delem c. fotókiállítás. Megte­kinthető: 14—19 óráig. — A tár­salgóban és vitrinekben: Ered­ményeink a két kongresszus között c. kiállítás. Megtekint­hető : 14—20 óráig. Asztalitenisz HB I Kilián győzelem Tatabányán Honvéd Kilián FSE—Ta­tabányai BTC 14:11. Tatabá­nyán a városi sportcsarnok­ban mintegy 300 néző biz­tatása is kevésnek bizonyult az NB I újoncának, hiszen a bányászcsapat nagy küzde­lemben és színvonalas mér­kőzésen vereséget szenvedett az­ átszervezett Honvéd Ki­lián FSE-től. Győz: Szabó L. (5), Kaiser (3), Gulyás, Kárpáti, Kelemen (2—2), i­lii. Guttmann, Dudás (4—4), Po­­poviics (3), Chikán és Bér­czi 0. TEKE Nagyarányú vereség NB I, férfi: Ózdi Kohász— Szolnoki MÁV MTE 8:0 (5246,4892). Az Ózdon leját­szott mérkőzésen a szolnoki MÁV MTE fáradt csapat be­nyomást­ keltette. Kántor és Dedráik öt napot Szófiában tartózkodott a Vasutas Euró­pa - baj­nok sályom, s csak köz­­­vetlenü­l a mérkőzés előtt érkeztek haza. Dobos pedig családi körülmények miatt kényszerült távolmaradásra. Ez rányomta bélyegét­ az eredményire. Ld: Nagy 904, Vigh 892, Schtark 873, ük Mátyás 830, Bíró 829, Kántor 818 fa. Lehet egyezkedni Április 13-án, vasárnap 16.30 a labdarúgó-mérkőzé­sek hivatalos kezdési idő­pontja. Mivel azonban a Csehszlovákia—Magyaror­szág olimpiai selejtező lab­darúgó-mérkőzést — ame­lyen az olimpiai döntőbe ju­tás a tét — a televízió egye­nes adásban, ebben az idő­pontban közvetíti, az MLSZ hozzájárult, hogy a vasár­napra kisorsolt bajnoki mér­kőzéseket a hivatalos idő­pontnál korábban rendezzék a csapatok. Ez vonatkozik a megyei bajnoki mérkőzé­sekre is. Ezért, amennyiben a csapatok — akkar hétköz­ben is — megegyeznek, ko­rábban kezdhetik a mérkő­zéseket. 1980. április 9. Tollaslabda Englert kirobbanó formában Április 4—5-én Szolnokon a Kilián Műszaki Főiskola tornatermében rendezték a hagyományos Felszabadulási emlékversenyt. A válogatott kerettagok részére kötelező volt az indulás, és a tét sem volt csekély, hiszen a küz­delmek befejezése után hir­dették ki a hollandiai Euró­­pa-bajnokságra utazó csapa­tot. A mezőny szinte va­lamennyi tagja jó formában versenyzett, de közülük is kiemelkedett a Kilián FSE két kitűnősége, ifj. Englert István és Németh Erzsébet. Eredmények: Női egyes: 1. Németh (Kilián), 2. Vigh (Zrínyi), 3. Láser (Osztya­­penkó) és Vargáné Cserni É. (NYVSC). Férfi egyes: 1. Englert (Kilián), 2. Rolek (Zrínyi), 3. Jankovich és Vö­rös (mindkettő Zrínyi). Női páros: 1. Németh—Pozsik (Kilián), 2. Diószegi—Vigh (Zrínyi), 3. Gindert—Vigh É. (Zrínyi—MAFC) és Glä­ser—Vargáné (DSE— NYVSC). Férfi páros: 1. Englert—Papp (Kilián), 2. Jankovich—Vörös (Zrínyi), 3. Bánkúti—Raskonczai (Zrí­nyi) és Rolek—Pinke (Zrí­nyi—Kilián). Vegyespáros: 1. Vörös—Németh (Zrínyi—Ki­lián), 2. Papp—Pozsik (Ki­lián), 3. Jankovich—Gláser (Zrínyi—DSE) és Rolek— Vigh (Zrínyi). A hollandiai Groningenbe a következők utaznak: Englert István (Ki­lián), Rolek Ferenc (Zrínyi), Vigh Ildikó (Zrínyi) és Var­gáné, Cserni É. (NYVSC). Az ifjúságiaknál Csongrád, a serdülőknél Bács az első Április 4, 5, 6-án Bács, Békés, Csongrád és Szolnok megye ifjúsági és serd­ülő labdarúgó válogatottjai ré­szére tornát rendeztek Szol­nokon. Sajnos a rossz idő­járás mia­tt kevesen láto­gattak ki a tiszaligeti sta­dionba és a MÁV MTE Véső úti pályájára, ahol a terület legjobb ifjúsági és serdülő labdarúgóit láthatták volna. Lelkesedésből és sportsze­rűségből valamennyi csapat jelesre vizsgázott. A 12 mér­kőzésen egyetlenegy kiállítás sem történt. A mérkőzése­ket az MLSZ Ifjúsági Bi­zottságának­­ kiküldötte is megtekintette,­ és sok jó ké­pességű labdarúgó neve ke­rült a noteszba. Remélhető­leg ezeket a fiatalokat ha­marosan megnézik az ifjú­sági bizottságnál működő szakemberek is, hiszen az országos ifjúsági válogatott bármelyik korosztályában megállnák a helyüket. Az ifjúsági és a serdülő csapatok között nagy volt a tudásbeli különbség az if­júságiak javára, valamennyi megyei válogatottnál. A két év korkülönbség külsőleg nem látszik, d­e a serdülője játéktudásban és főleg erőn­létben messze elmaradnak az ifjúságiaktól. A tornán jól szerepeltek a Szolnok megyei ifjúsági játékosok. Az első mérkőzésen Csong­rád megyével játszották, jó játékkal, de az utolsó perc­ben kapott góllal 2:1-re ki­kaptak. Ez, mint­­ később ki­derült, a torna elveszítését jelentette. Mert hiába ver­ték meg Bács és Békés vá­logatottját 3:0, ill. 1:0-ra, csa­k a második hely jutott nekik. A serdülők nem sze­repeltek jól, a lelkesedés nem volt elég a többi megye hasonló korú fiataljai ellen. A torna befejezése után különdíjakat osztottak ki. A legjobb kapus Radics Gábor, a legjobb játékos Török Ti­bor (mindkettő Szolnoki MÁV MTE) volt. A legtöbb gólt Bischof (Csongrád), és Török (Szolnok) rúgta. A serdülők legjobb kapusa Farkas (Békés), a legtöbb gólt lövő játékos Tormási (Bács), a legjobb játékos pe­dig Faddi (Bács) volt. Eredmények: Ifjúságiak: Csongrád—Szolnok 2:1 (1:1), Bács—Békés 2:1 (1:1)­. Szol­nok—Bács 3:0 (1:0), Békés— Csongrád 1:1 (1:0), Szolnok —Békés 1:0 (1:0). Csongrád —Bács 4:1 (3:1). 1. Csongrád m. 3 2 1 — 7-3 5 2. Szolnok m. 3 2-15-24 3. Bács m. 3 1-23-82 4. Békés m. 3—12 2-4 1 Serdülők: Csongrád—Szol­nok 3:0 (1:0). Bács—Békés 1:0 (0:0), Szolnok—Bács 4:4 (1:3), Békés—Csongrád 2:1 (1:1), Békés—Szolnok 3:0 (1:0), Bács—Csongrád 2:1 (1:0). 1. Bács m. 3 2 1 — 7-5 5 2. Békés m. 3 2 — 15-24 3. Csongrád m. 3 1 — 2 5-42 4. Szolnok m. 3— 12 4-10 1 K. L. MCZI Szolnok Vörös Csillag: Őrült nő ketrece (16, III. helyáron), Tisza: Tatarozás miatt zárva. Tallinn: Négy bandita, tíz ál­dozat (II. helyáron). Reptér: Az utolsó valcer (II. helyáron). Vegyiművek: szünnap. Szanda­­szőlös Terv: szünnap. Abádsza­lók Petőfi: szünnap. Jászberény Lehel: A facipő fája I—II. (dupla helyáron, filmbarátok műsora). Jászapáti Táncsics: szünnap. Karcag Déryné: szün­nap. Kisújszállás Ady: szünnap. Kunhegyes Szabadság: szünnap. Kunszentmárton Körös: szün­nap. Kunmadaras Petőfi: szün­nap. Mezőtúr Szabadság: Fá­bián Bálint találkozása isten­nel. Béke: szünnap. Dózsa: Harminc lány és Pytagorás. Rá­kóczifalva Rákóczi: szünnap. Tiszafüred: Tisza: szünnap. Tó­szeg Petőfi: szünnap. Török­­szentmiklós Dózsa: Skalpvadá­szok (14. II. helyáron). Hunya­di: szünnap. Túrkeve Vörös Csillag: szünnap. SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Hírek. — 17.05: 3/« ütem­ben. Keringőket játszik a Mon­­tematti zenekar. — 17.15: Far­mer és nyakkendő, szerk.: Gu­lyás Ferenc. — 17.45: Beatpará­­dé.* — 18.00: Alföldi krónika. — A tegnap slágereiből énekel Caterina Caselli. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló, lap- és műsor­­előzetes. KOSSUTH: 8.27: Szociológiai figyelő. — 8.57: Beszélni nehéz. — 9.09: Ba­rokk szerzők művei. — 9.44: Kis magyar néprajz. — 9.49: Tarka mese, kis mese. — 10.05: Láto­gatóban József Attilánál. Írta: Levendel Júlia. — 10.35: Vála­szolunk hallgatóinknak. — 10.50: Brahms: H-dúr trió. — 11.30: A Budapesti Koncertfúvószenekar játszik. — 12.35: Sporthiradó (Visszapillantás az asztalitenisz EB előző napi férfi és női csa­­patdöntőjére). — 12.45: Házunk tája. — 13.00: Operaslágerek. — 13.30: Örökzöld dzsesszmelódiák. — 14.15: Magyar zeneszerzők ka­marazenéjéből. — 15.10: Zentai Anna és Takács Béla nótákat énekel. — 15.28: MR 10—14 — Különkiadás. Grúz gyerekek kö­zött. — 16.09: Kritikusok fóruma. — 16.19: Amatőr zenei együtte­sek felvételeiből. — 16.31: Zene­kari muzsika. — 17.07: S holnap újra, meg újra! ... A segédmun­kás. — 17.37: Hangverseny a mindenki zeneiskolája hallgatói­nak. — 18.15: Az állatok téli szállása. A. Tolsztoj meséje. — 19.15: Könyvpárbaj. Szocialista brigádok vetélkedője. — 20.25: Új operalemezeinkből. Donizetti: Don Pasquale Közben: 21.10: A Sátán műremekei — Szabó Lő­rinc versei. — 21.21: Az opera­­közvetítés folytatása. Közben: 22.20: Az Egyesült Államok el­nökválasztása előtt I. rész. — 22.30: Az operaközvetítés folyta­tása. — 23.14: József Attila két verse. — 23.19: Ránki György: Cirkusz — fantasztikus álomje­lenetek 5 képben előjátékkal — Karinthy Frigyes novellája nyo­mán. — 0.10: XIV. századi kata­lán zene: PETŐFI: 8.05: Kórusművek magyar köl­tők verseire. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Idősebbek hullámhosszán. — 9.28: Miljutyin operettjeiből. — 10.00: Zenedél­­előtt. — 11.30: A Szabó család. — 12.00: A Magyar Rádió népi zenekara játszik. — 12.33: Tánc­zenei koktél. — 13.20: Az új fő­nök. Jegyzet. — 13.30: Népzene műsor gyermekeknek. — 14.00: Kapcsoltuk a 22-es stúdiót. — 15.15: Szőnyi Olga és Radnai György operettdalokat énekel. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Slágermúzeum. — 15.31: Sudi Farkas Pál népi zenekara játszik. Anda Mihály nótákat énekel. — 16.00: Nem tudom a leckét . . . AZ Ifjúsági Rádió műsora diákoknak, tanároknak és szülőknek. Telefon: 13B-872. Hívható: 15.30—17.00 óráig. — 16.30: Hírek. — 16.33: Útközben. — 16.35: Néhány perc tudo­mány. — 16.40: Deseő Csaba szerzeményeiből. — 17.10: Kül­földről érkezett... — 17.30: Ötödik sebesség. — Ifjúság. — politika — kultúra. — Tele­fon: 130-020. Hívható az adás ideje alatt. — 18.33: Dalo­ló, muzsikáló tájak. — 19.1­3: Rudy Hirigoyen Lopez operett­jeiből énekel. — 19.25: Tallózás. — 19.45: A beat kedvelőinek. — 20.33: ,,A csillagot két kézzel szórhatod”. Színházról — játék­­kal. —­21.55: Képtelen riport. — 22.25: Babavásár. Részletek Ná­dor Mihály — Kulinyi Ernő ope­rettjéből. — 23.15: A Dzsessz a 70-es években — 18. rész. 3. MŰSOR: 9.00: A Nyugat lánya. Részle­­­­­ k Puccini operájából. — 10.00: Kamaramuzsika. — 10.45: Dalok és táncmuzsika a Vietórisz- és a Kájoni-kódexből. — 11.05: Dzsesszf­elvételeinkből. — 11.30: Mozart-művek. — 13.07: Anrei Ágoston és Ferdinand Weiss hangversenye a Zeneakadémia nagytermében. — 14.11: Gyöngy­halászok. Részletek Bizet ope­rájából. — 15.00: Századunk ze­néjéből. — 16.30: A Svájci Olasz Rádió énekkarának és kamara-9.40: Óvodások filmműsora. Kisfilm-összeállítás. 1. Segíts, Nagyi! NSZK rajzfilmsorozat. 2. rész: A kókuszdiógép. (Ism., színes.) 2. Mit csipog a kismadár. NDK rajzfilm. (Ism.) 3. A lány és az elefánt. Szovjet rajzfilm. (Ism.) 10.20: Mezei András: Svédcsavar. Tévéfilim gyerekeknek. II.m­. rész. (Ism., színes.) 11.35: Delta. Tudományos hír­adó. (Ism.) 11.55: Napóleon és a szerelem. rtM­agyarul. ■ Kieszéttle angol tévéfilmsorozat. IX/8. rész. Louise. (Ism., színes.) 12.40: Lehet egy kérdéssel több? Vetélkedőműsor. (Ism.) 14.40: Klimov: Hurrá, nyaralunk. Szovjet film. A film meg­tekintését középiskolások­nak ajánljuk a filmet kö­vető Kamera adáshoz, va­lamint az április 12-i Ka­mera adáshoz. 15.55: A film lexikája. I. rész. A Hurrá nyaralunk c. film feldolgozása. 16.30: Hírek. 16.35: Spanyolország folyói. Spanyol rövidfilmsorozat. Guadalquivir. II. (Színes.) 17.05: Madame Curie. Magyarul beszéld angol tévéfilmsorozat. V­I. rész. (Ism.. színes.) 18.00: Reklám. 18.05: Ennél a forgatásnál ki a brigádvezető? Riportfilm. 18.45: Staféta. Tíz perc ifjúság. 18.55: A Közönségszolgálat együttesének Monteverdi-felvéte­­leiből. — 16.48: Öt földrész zené­je — 17.00: A Vígadó törté­nete. — 17.40: Magnóról — mag­nóra. — 18.28: Farkas Ferenc mű­veiből. — 19.05: Hangfelvételek felsőfokon. — 20.35: Harminc év múltán . . . Dokumentumműsor­sorozat — I. rész. — 21.15: A ka­marazene kedvelőinek­ tájékoztatója. 19.00: Reklám. 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. (Színes.) 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 1. (Színes.) 20.00: Hat év történelem. Szovjet—amerikai doku­mentumfil­m-sorozat. XX/7. rész. Sztálingrád védelmé­ben. (Színes.) 20.45: Jogi esetek. 21.25: Zene, zene, zene. Zenei panoráma. 22.25: Tv-híradó. 3. (Színes.) 2. MŰSOR: 19.05: Nas Ekran. A mi képer­nyőnk. A pécsi körzeti stúdió szerb-horvát nem­zetiségi műsora. 19.30: Tv-híradó. 1. (Színes.) 20.00: A rovarok életéből. Magyarul beszélő cseh­szlovák film. (Színes.) 21.30: Tudósklub ’80. Az áprilisi adás témája: Település­­szerkezet és életmód. BUKAREST. 16.05: Iskolatévé. 16.25: Pionír almanach. 17.05: Gazdasági témákról. 17.25: Fórumműsor. 18.00: Labdarúgó-mérkőzés. Satumare—Politechnika Timisoara. 18.50: A legkisebbeknek. 19.05: Tv-híradó. 19.30: Lányok — asszonyok. 20.10: Az elítélt tulajdon. Amerikai film, 21.50: Tv-híradó.