Szolnok Megyei Néplap, 1981. augusztus (32. évfolyam, 179-203. szám)

1981-08-18 / 193. szám

6 Területi labdarúgó-bajnokság: Tisza csoport Csupán Törökszentmiklós szerzett egy pontot Mándok—Törökszentmik­lós 0:0. Mándok, 1500 n., v.: Fodor. TSE: Mayer — Hop­pál, Molnár, Hegedűs, Drá­­vucz — Sánta, Kozák, öz — Sebők (Medvecziki), Rácz, Lemgyel Edző: Hopkó István. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a TSE valamvel többet támadott, de a körül­ményesen játszó csatárok gólveszélyt nem tudtak te­remteni az ellenfél kapuja ellőtt A döntetlen megfelel a játék képének. Jó: Hege­dűs, Kozák, Drávucz, ill. Szi­lágyi, Galambos, Sütő. Ifi: TSE—Mándok 6:0. — Hajlik — Hajdúszoboszló—Karcag 3:2 3:0. Karcag 800 m., v.: Sza­kács. Hajdúszoboszló: Kun — Csató, Mózsik, Debrecze­­nft Besze — Herczeg, Kál­mán, Magyar — Mezei (Sza­bó, Csisztu), Pataki, Ko­vács. Edző: Magyar György. Karcag: Kocsis (Csomós) — Bíró, Papp, Tüdős, Mándi (L. Kiss) — Szabó, Erdei, Nagy — Varga, Antal, Ha­lász. Edző: Kézi András. Az első negyedórában főként a két 16-os között folyt a já­ték. A 18. percben a lestak­tikázó karcagi védők között Herczeg kiugrott és Kocsis fölött a hálóba emelt. 1:0. A váratlan gól megzavarta a hazaiakat kapkodásuk ered­ményeként a szabadon felfu­tó Pataki húszméteres lövé­se a jobb alsó sarokban kö­tött ki, 2:0. A 33. percben gyors vendégtámadás végén Kálmán volt eredményes, 3:0. Fordulás után a 46. percben Szabó szögletét Erdei továb­bította a hálóba, 3:1. Feljött a karcagi csapat. Az 55. percben Antal lövését Kun védte. A 67. percben Csomós merész belevetődéssel hárí­tott Kálmánnal szemben. A 74. percben a kitörő Antalt a 16-oson belül elkaszálták. A megítélt büntetőt Erdei ér­tékesítette, 3:2. A hátralévő időben mindkét kapu előtt adódott helyzet, de az ered­mény nem változott. Az NB II-es bukást kö­vetően a karcaiak közül át­igazolás, leállás és egyéb okok miatt egy csapatra va­ló játékos távozott. Az új összetételű Karcag lényege­sen gyengébb játékerőt kép­visel, és idő kell, míg csapat­tá formálódik. A szoboszló­­iak jól használták az előb­biekből adódó lehetőségeiket. Bár a második féléidőben a KSE-nek volt esélye az egyenlítésre, a vendégek győ­zelme megérdemelt, mert ne­kik is voltak kihagyott hely­zeteik. Jó: Besze, Herczeg, Magyar, ill. Erdei, Szabó, An­tal. — szöllősi — Hajdúböszörmény—Jászki­­sér 2:1 (1:1). Jászkisér, 800 n., v.: Pintér B. Jászkisér: Kökény — Farkas, Bérces­i, Szabó F., Csillik — Korsós, Földesi, Kelemen (Tóth Já­nos) — Kovács, Menyhárt, Tóth László (Tóth József). Nagy lendülettel kezdett Jászkisér a felújított pályán. A 4. percben Menyhárt előtt adódott nagy helyzet. A 10. percben kapufát lőttek­­­­ a vendégek, majd a 14. perc­ben Földesi hatalmas góllal megszerezte a vezetést a ha­zaiaknak. A 25. percben Bez­zeg estében is a hálóba rúgta a labdát, s ezzel kiegyenlí­tett. Szünet után is folytató­dott a változatos, küzdelmes mérkőzés. A vendégcsapat rutinosabban játszott, mely­nek eredményeként Sütő a 76. percben megszerezte a vezetést. Ezután is a Bocs­kai volt fölényben, de az eredmény nem változott, nagy küzdelemben maradt alul az újonc hazai csapat. A játékvezető két sárga la­pot hajdúböszörményi, egyet pedig jászkiséri játékosnak osztott ki. Jó: Kovács, Meny­hárt Bércesi, ill. Lovas, Sü­tő, Kiss A. Ifj: Jászkisér—Hajdúbö­szörmény 2:1. — Ficzek — Tisza­vasvári Lombik—K­un­sz­entmárton 2:0 (1:0). Kun­szentmártoni, 500 n., v.: Da­­róczi. Tiszavasvári: Fitos — Gyurján, Széki,­ Nagy, Kínál — Lipták, Juhász L., Héri (Kató) — Tóth A* Fenem c, Juhász K. (Veres). Edző: Ke­rekes Imre. KTE: Kovács — Hürkecz, Szarvak L., Hege­dűs, Kiss (Veres) — Háben­­susz F. (Németh), Hábensusz L., Szarvak A. — Kerekes, Hábensusz L., Gellér. Edző: Tóth András. A KATE kezd­te a játékot, és Hábensusz F. beadásából százszázalékos helyzet adódott már a 12. percben. Később Hábensusz E. veszélyesen tört a kapu­ra, de „húsdarálóba” került. Harcképtelenné vált helyé­be Németh állt be. A 30. Esemény Labdarúgás: Úttörő Kun Kupa, Kunhegyes, Dózsa Gy.­­­K­[SÍk3. sportcentruma: DVTK —Dózsa Ál 9, DMVSC—Já­rási válogatott 10, Dózsa Ál —Járási válogatott 16, DM­­VSC—DVTK 17. percben Hege­dűs vezette fel a labdát, beadását Hábensusz L. Gellér elé továbbította, akinek lövését bravúrral tol­ta ki a kapus. A két kima­radt nagy helyzet után a ven­dégek a 44. percben villám­gyors támadás végén Ferenc révén értek el gólt. Fordulás után a Lombik többet táma­dott, és Kovácsnak több dol­ga akadt. A 67. percben az őrizetlenül maradt Ferencz a kapuba pendítette második gólját Gelllér—Németh ak­ció hozott százszázalékos helyzetet, de az is kimaradt. A vendégek erőteljesebb, ke­ményebb játéka nem ízlett a kunszentmártoniaknak. Hiába támadott többet, a helyzetet jobban kihasználó csapat győ­zött. Jó: Széki, Ferencz, Ju­hász L.­, Kínál, ill. Szarvak L., Szarvak A., Hürkecz. Ifj: Tiszavasvári—KATE 2:2. — Lázi — Debreceni Volán—Rákóczi­­falvi TSZSE 2:0 (0:0). Debre­cen, 200 n., v.: Nagy J. D. Volán: Kiss — Nagy J. Hal­­a, Balogh J., Nagy II. — Rácz I., Szabó (Barna), Rácz L., Tóth — Balogh Zs. (Már­ta), Nagy I. Edző: Szolnoki GyuSl­la. Afalva: Bartus — Ladányi, Kovács, Horváth, Mihályi — Zakar, Nyolczas I. (Rigó), Sebők, Szabó Z. — Bencsiik, Török (Nyolczas II.). Edző: Lódi László. Az első említésre méltó eseményt a 10. percben Ben­­csik veszélyes elfutása, majd al1. percben Tóth sárga lap­ja jelentette, amit Nyolczas I. kíméletlen szereléséért ka­pott. Rákócziiéiva fokozato­san átvette a játék irányítá­sát, mégis Rácz L. a 17. p­erc­­ben lesigyanús helyzetből egyedül vezette kapura a lab­dát, melyet Bertus bravúrral hárított. A másik oldalon Za­kar, Bencsi­k, Török veszé­lyeztette a hazaiak kapuját, lövéseiket vagy a jó napot kifogó Kiss vagy az oldalhá­­ló hárította. A hazaiak he­lyenként durván, kíméletle­nül próbálták megakadályoz­ni a rákóczifalvi csapat ki­bontakozását. Szünetben a rákóczifalvi játékosok közül négyen kértek cserét sérülés miatt, de mi­vel csak kettő lehetséges, így ez rányomta a bélyegét a második félidei játékra. Mindkét gól balolda­li beadásból született, előbb Barna, majd Rácz L. talált a hálóba. A kulcsjátékosok sérülése ellenére Afalva egyenrangú ellenfél volt. Jó: Kis* Halla, Balogh J., ill. Kovács, Mihályi, Török. Ifj: Debreceni Volán—R­­falva 4:2. — Bagi — Szolnok Vörös Csillag: Edén­kert a sikátorban (16), Kert: Konvoj (14, III. helyáron), Tal­linn: A jó, a rossz és a csúf I —II. (16, III. dupla helyáron), Tisza: A-terem: A XX. század kalózai (II. helyáron), A-terem keskeny-premier műsora 17 óra­kor: Solo Sunny (16), B-terem: Premier (14), C-terem: Hét ton­na dollár (16), Reptér: szünnap, Vegyiművek: A nagymedve fiai, Szandaszőlős Terv:­­ Sebességláz (14, II. helyáron), Abádszalók Petőfi: Az első kísértés (16), Jászberény Lehel: Repülés az űrhajóssal, Kert: Cigánytábor az égbe megy (14), Jászapáti Tán­csics: Bombasiker, Karcag Dé­ryné: A hét szeplő, Kisújszál­lás Ady: Languszta reggelire (14, II. helyáron), Kunhegyes Szabadság: Üzenet az űrből (III. helyáron), Kunmadaras Petőfi: Szerelem szieszta idején (18), Kunszentmárton Körös: Szanda­­kan 8 (18), Mezőtúr Szabadság: Puska és bilincs, Dózsa: A svéd, akinek nyoma veszett (14), Béke: Csendes otthon, Rá­kóczifalva Rákóczi: Bumfordi, Tiszafüred Tisza: Lucky Lady (16. III. helyáron), Tószeg Pető­fi: Harmadik típusú találkozá­sok I—II. (14. III. dupla hely­­áron). Törökszentmiklós Dózsa: Zugügyvéd zavarban (II. hely­áron), Hunyadi: Államérdek (14), Túrkeve Vörös Csillag: Az Olsen-banda boldogul (II. hely­­áron). I Rádió SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Hírek. — 17.05: Dixieland zene. — 17.15: Mindennapi ke­nyerünk. Riporter: Dalocsa Ist­ván. (ism.) — 17.25: Új felvé­teleinkből. A kecskeméti Kodály kórus énekel. — 17.30: Zenés autóstop. Közlekedési magazin. Szerkesztő: Vágási Kálmán. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Reggae muzsika. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló, lap- és műsor­­előzetes. KOSSUTH: 8.25: Babits ürügyén. — 8.55: Népdalcsokor. — 9.44.: Vitorlá­son. Gyermekversek zenével. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Két romantikus vonósnégyes. — 11.39: Tom Jones. Henry Fieldin regénye rádióra alkalmazva XXI/2. rész. — 12.35: Törvény­­könyv. Gondolatok Alkotmá­nyunk hétköznapjairól. — 12.50: A Bécsi Filharmonikus zenekar lemezeiből. Vezényel: Karl Böhm. — 13.58: Mátyás király 1. Eseményjáték. Irta: Száraz György. — 15.10: Magyar szer­ SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. AUGUSZTUS 18. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Már csak Túrkeve százszázalékos Túrkeve—Kunhegyes 5:3 (1:1). Túrkeve, 350 n„ v.: Jo­gos. Túrkeve: Katona — Kormos III.. Kormos I., Vad. Szőke. Barta (Kozma), Nagy II., Nagy I., Vajda I., Török (Vajda II.). Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat szerezte meg a vezetést. A vendégcsapat a 44. percben egyenlített. A második fél­idő első tíz percében Túrke­ve lendületes játékával el­döntötte a két pont­ sorsát. A mérkőzés végére a tete­mes előny birtokában 5:1 után kiengedtek, és az igen lelkes vendégcsapat szépíteni tudott. G.: Vajda II. (2), Nagy I. (2). Nagy II., illetve Grácer. Kovrig. Nagy G. Sárgalap: Nagy E. Jó. Nagy I.. Nagy II.. Vajda I.. Kor­mos I.. ill Grácer. Karine. Ifi: Kunhegyes—Túrkeve 1:0. Szolnoki Cukorgyár—Jász­apáti 4:1 (1:1). Szolnok, 300 n.. v.: Csipe. Cukorgyár: Kovács — Terék (Magyar), Márkus, Mihályi. Labancz. Szabó. Tímár. Ladányi. Kon­­csik. Pusztai. Balogh. A má­sodik félidőben nyújtott tel­­jesítménye alapján a Cukor­gyár teljesen megérdemelten nyert a végig lelkesen játszó Jászapáti ellen. G.: Szabó (2). Tímár. Balogh, ill. Ma­tyó. Jó: Márkus. Mihályi. Szabó. Pusztai. Ifi: Cukorgyár—Jászapáti 4:0. Szolnoki Vegyiművek— Mezőtúri FSE 1:1 (1:0). Szol­nok, 150 n.. v.: Busa. Vegyi­művek: Ollé — Kun. Káló. Dobos. Gál. Felföldi. Varga. Vadkerti. Bíró. Pusztai (Kántor). Tóvízi. Alacsony színvonalú közepes iramú mérkőzésen a többet táma­dó Vegyiművek sok helyze­tet dolgozott ki, és hat ka­pufát lőtt. A főiskolások a 90. percben bombalövéssel egyenlítettek. Sportszerű mérkőzés volt. G.: Pusztai, ill. Landa. Jó: Dobos. Kun. ill. Gonda, Nagy. Egri. Tószeg—Tiszaf­öldvár 0:0. Tószeg. 300 n.. v.: Szűcs. Tó­szeg: Fügedi — Mári (Sii­gor Gy.). Szabó S. (Csősz). Szabó J. Dallos. Kollár. Sza­kács. Papp. Léner. Buzi. Sipka. Az első percek tapo­gatózó játéka után az első nagy helyzetet Tószeg hagy­ta ki. Az első félidőben med­dő fölényt harcolt ki a ven­dégcsapat. A második játék­részben Földvár elfáradt, a hazaiak fölénybe kerültek, több helyzetet dolgoztak ki, de azokat sorra kihagyták. A játék képe alap­ján az eredmény a vendégekre néz­ve hízelgő. Jó: Kollár, Dal­los, Lipka, Papp. ill. Hege­dűs, Nagy. Ifj: Tószeg—Tiszaföldvár 3:1.­­tudusi^iliuk—Ivenaeres (2:1). Abádszalók. 350 n.. v.: Balázs Abádszalók: Szabó,— Mérten. Csonka G.. Szabó S., Dányi (Forgács). Kovács. Csonka A. (Nagy). Káli. Sza­bó L., Pataki. Harmat. A 18. percben baloldali támadás végéin Káli védhettetlenül lőtt a bal sarokba. A 25. percben Süveges talált a hálóba. A félidő végén Patakit a 16- oson belül felvágták, a b­­est Káli értékesítette. A má­sodik félidőben kiengedett a hazai gárda, és ez megbos­­­szulta magát. A befejezés előtt sorozatos kenderesi tá­madások után a hazai véde­lem röviden szabadított fel, és Fehér egyenlített. Jó: Sza­bó Lajos. Káli. ill. Fehér. Szerencsi. Ifj. Abádszalók—Kenderes 1:0. Szászberek—Jász­jákóhalma 2:0 (0:0). Szászberek, 200 n.. v.: Jancsó. Szászberek. Far­kas — Balogh. Donkó. An­gyal. Nagy. Juhász. Veres (Gál). Bezzeg. Szabó. Fara­gó. Laki. Az első félidőben közepes iramú és színvonalú játék jellemezte a mérkő­zést. A második félidőre a hazaiak kerekedtek felül, és Szabó két remek gól­jával elhúztak. Az utolsó negyed­órára némi könnyelműség is előfordult a hazaiak részé­ről, ezt a vendégek a 90. percben Kiss 11-es góljával ki is használták. Jó: Farkas, Szabó. Nagy. ill. Banya S., Szöllősi. Ifj. Szászberek—Jász­jákó­halma 3:1. Jászárokszállási Vasas— Jászberényi Vasas 3:1 (0:0). Jászárokszállás, 350 n.. v.: Polonkai. J. Vasas: Muntyán L. — Hamar (Tábori). Nagy III., Varga (Rozalek). Amb­rus. Nagy T., Vajda. Mun­­tyán T.. Kaszab, Györgyfi, Sziráki. A közepes iramú és színvonalú mérkőzés első felében hol az egyik, hol a másik kapu előtt adódott helyzet, de azt egyik csapat sem tudta kihasználni. A második félidő elején a ven­dégcsapat lépett fel támadó­lag, és az 52. percben Vígh révén vezetéshez jutott. A gól után a hazaiak támadtak többet, egy jobb oldali tá­madás végén a 65. percben Mentvén T. remekül csavart fejesével egyenlített. A 76. percben Rozalek hatalmas kapáslövése védhet­etlen­ül vágódott a hálóba. A 89. percben a hazaiak 11-eshez jutottak, amit Vaida értéke­sített. Jó: Ambrus ’(a me­zőny legjobbja). Györevfi Sziráki. Vaia. ill. Horti. Tóth G. Ifi. Jászárokszállás—Jb. Vasas 1:1. Tisza Crdő SE—Jászfény­­szaru 2:2 (2:0). Martfű. 200 n.. v.: Asztalos. Tisza Crdő SE: Németh — Szöllősi, Mi­­hovits, Fürtös. Csizmadia. Szántai. Szőke. Kovács J. (Nagy), Kovács T. (Bungve) Sütő, Kókal Úgy indult a mérkőzés, hogy sima hazai győzelem születik. Már a 3. percben zörrent a vendégek hálója. Sütő közeli lövésétől, majd a 37. percben már má­sodik gól­ját szerezte a csa­tár 2:0. Köziben rengeteg gólhelyzet maradt kihaszná­latlanul, melyben a martfűi Kókai .. jeleskedett”. Nem adták fel a vendégek, az 53. percben Tóth révén szépítet­tek, majd nyolc perccel ké­sőbb Farkas ki is egyenlí­tett. Elkeseredett küzdelem folyt a győztes gólért, de az eredmény már nem válto­zott. Ifi: Tisza­erdő—Jászlén v­­szak­u 6:0 (3:0). Tiszafüred—Besenyszce 2:1 (0:0). Tiszafüred, 250 n.. v.: Cziczás. Tiszafüred: Kovács — Tar (Kaszás). Veres. PaDD. Deli. Somogyi. Radics. Esze­­nyi. Bálla, Német (Salaida). Nagy. Alacsony színvonalú játékkal indult a mérkőzés. A hazaiak igyekezetét szá­mos kimaradt helyzet jelle­mezte, és a­lhagyott hely­zetek arányában már a fél­idő végére tetemes előnyre tett szert. A két pont sorsa a 70. percre eldőlt, mert ek­kor már a kétgólos előny le­dolgozására nem adott esélyt a hazai csapat. Szépíteni a 83. percben sikerült a ven­dégeknek. G.: Galaida, Tar. ill. Varga Gy. Jó, a teljes vendégcsapat dicsérhető lel­kes igyekezetéért. Ifj: Tiszafüred—Besen­y­szög 1:2. Hét közben játszották: Mezőtúri Főiskola SE— Szolnoki Cukorgyár 1:1 (0:1). Mezőtúr 150 n., v.: Uhrin. MFSE: Egri—Kollár (Szat­mári), Gonda, Fehér, Takács, Török, Nagy M., Bolya, Bé­­reczki, Pólyák, Zsuró. Szer­dán a teljesen átszervezett, 8 új játékossal kiálló hazai­ak lendületesen kezdtek, helyzeteket teremtettek, azonban nem sikerült gólt lőni. Feljött az ellenfél, és a vezető gólt a 38. percben szabadrúgásból Balogh sze­rezte. A második félidőben élesedett a küzdelem, amit a felmutatott 2 sárga lap is jelez. A főiskolások középen erőltették a támadást, de a cukorgyáriak megakadályoz­ták a kibontakozást. Az egyenlítés csak a befejezés előtt nem sokkal, Gondának sikerült. Jó: Fehér, Takács, Bolya, Nagy M., illetve Már­kus, Mihályi, Szabó, Pusztai. A főiskola ifi csapatot nem szerepeltet. I MŰSOROK I Mozi­ zók brácsaműveiből. — 15.40: Szerelmes szellem. Zsivko Csin­­go elbeszélése. — 16.05: Behár György feldolgozásaiból. —16.15: Budai Ilona és Lukácsi Huba népdalokat énekel. Baranyai Zsolt furulyázik. — 16.39: Le­mezmúzeum. — 17.07: Ahogy a várostervező látja. Beszélgetés Budapest lakás- és művelődési helyzetéről. — 17.32: A Lipcsei Rádió fúvószenekara játszik. —• 17.45: A Szabó család. — 19.15: Hallgassuk együtt. — 19.59: A jeruzsálemi alig győzelem. Uta­zás Izraelben. — 20.29: Népzenei Hangos Újság. — 21.09: Út a ta­nyákról. Sarkadi Imre drámája rádióra alkalmazva. — 22.15: Sporthíradó. Tudósítás a BHSE spartakiádról. — 22.25: A szerte­­foszló remények évei. Beszél­getés a fejlődő világ gondjai­ról. — 22.35: Jannequin-madrigá­­lok. — 22.50: Helyettesek: Rap­­csányi László műsora. — 23.00: Az I Musici di Roma kamara­zenekar játszik. — 0.10: Frein­­reisz Károly táncdalaiból. A Skorpió együttes játszik. PETŐFI: 8.05: Beverly Sills két részle­tet énekel.*— 8.20: Tíz perc kül­politika. — 8.33: Társalgó. • — 10.00: Zenedélelőtt. — 12.25: Gyermekek könyvespolca. — 12.33: Melódiakoktél. — 13.30: Éneklő Ifjúság. — 14.00: Kettőtől hatig... — 18.00: Tip-top pará­dé. A Queen együttes felvételei­ből. — 18.33: Nótacsokor. — 19.13: István király egykor és ma. Győrffy György történés­­szel beszélget Benda Kálmán. — 19.33: Csak fiataloknak! — 20.33: Rengeteg pénz. P. G. Wodehouse regénye rádióra al­kalmazva. 8. (befejező) rész. — 20.59: A Rádió Dalszínházának Offenbach-ciklusa. XV/12. rész. A sóhajok hídja. — 22.20: A tegnap slágereiből. — 23.15: Deák Tamás szerzeményeiből. — 23.45: A Reneszánsz rézfúvós együttes játszik. 3. MŰSOR: 9.00: Zenekari muzsika. — 10.15: Richard Strauss Magyar­­országon II. rész. — H.OS: Kül­politikai könyvespolc. — 11.20: Reneszánsz kórusmuzsika. — 11.48: Évszázadok mesteri­űvei­­ből. — 12.20: Jurij Mazurok Operaáriákat énekel. — 13.07: A Magyar Népköltészet Hete. — 13.37: A popzene híres szerző­­párjai. Gerry Goffin — Crole King — I. rész. — 13.34: Híres előadóművészek felvételeiből. — 16.25: A Magyar Népköltészet Hete. Népballadák. Elmondja: Földi Teri, Jobba Gabi, Nagy Attila. — 16.45: Labirintus. — 17.00: Puccini-operaáriák. —17.30: Harminc perc alatt a Föld kö­rül. — 18.00: Artur Rubinstein zongorázik, Henryk Szeryng he­gedül, Pierre Fournier gordon­­kázik. — 19.08: Viski János: He­gedűverseny. (Zathureczky Ede és az MRT szimfonikus zene­kara, vez.: Lukács Miklós). — 19.35: Külföldi tudósoké a szó. — 19.50: Hangfelvételek felső­fokon. Szerkesztő: Varga Fe­renc. — 20.45: Reinzi. Részletek Wagner operájából. — 21.40: Bach: Musicalisches Opfel. Televízió 15.50: Hírek. 15.55: Testünk. NSZK filmsoro­zat XXVI/13. rész: Sejtek, (ism.) (színes). 16.20: Stop! Közlekedj okosan! 33/25. rész: Áthaladás a villamossíneken (ism.) (színes). 16.30: Kuckó, (ism.) (színes). 17.00: Tévébörze. 17.10: A Magyar Televízió tánc- és popdalfesztiválja III. elődöntő. Közvetítés a bu­dapesti Nemzeti Színház­­ból. (ism.) (színes). 18.25: Az Északi sarkkörön túl. Szovjet kisfilm (színes). 18.35: Reklám. 18.40: A világ asztalán. A búza (színes). 19.00: Reklám. 19.10: Tévétorna, (színes) 19.15: Esti mese (ism.) (színes). 19.30: TV-híradó (színes). 20.00: A ,,Fekete Macska” ban­dája. Magyarul beszélő szovjet bűnügyi filmsoro­zat V/5. rész. (színes). 21.25: Ki járt jobban? VI/6. rész: Újra otthon! 21.50: Magyar kápolna a Vati­kánban. (színes). 22.25: TV-híradó 3. (színes). 22.35: TV-tükör. Dr. Szecskő Ta­más jegyzete (színes). 2. MŰSOR. 20.01: Angol nyelvű hírek. 20.05: Fogfájás. Tévéjáték, (ism.)­­ (színes). 20.30: Zenés Tv-színház. Balassa Sándor: Iris. Balett. (An­gol feliratos) (ism.) (sz.) 20.50: TV-híradó 2. (színes). 21.10: Német nyelvű hírek. 21.15: Baráti Hadseregek V. Nyári Spartakiádja. A cselgáncs döntő közve­títése Szolnokról. (színes). BUKAREST: 16.05: Iskolatévé. 16.25: Szünidei matiné. 17.10: Fiatalok klubja. 18.00: Román tájakon. 18.50: A legkisebbeknek. 19.00: TV-híradó. 19.20: Gazdasági figyelő. 20.10: Költészet. 20.30: Hajnalok című román tv­­film. 22.00: Enescu emlékműsor. 22.15: TV-híradó,