Szolnok Megyei Néplap, 1982. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-27 / 97. szám

1982. ÁPRILIS 27. Táblázatok LABDARÚGÁS Az NB I. állása NB II. Keleti csoport Eredmények: Hódmezővásár­hely—Kazincbarcika 2:2. Gyön­­gyös—Debreceni Kinizsi 0:0. H. Asztalos SE—H. Bem SE 1:0. Eger—H. Pap D­i SE 2:1. Gyula —Miskolci VSC 3:1. A 24. fordulóban. Május 1. szombat: Mezőtúri Honvéd —Gyöngyös. Május 2. vasár­nap 16.30: D. Universitas— Szolnoki MÁV MTF. H. Asztalos SE—Lehel SC. H. Bem SE—Gyula. D Kinizsi- Miskolci VSC. Hódmezővá­sárhely—Salgótarján. H. Papp SE—Kazincbarcika, Szarvas —Eger. Ered­mén­yek: Mándok—Bal­mazú­jváros 0:1 D. Volán—Kis­várda 4:3. Hajdúsz­oboszló—Haj­dú Vasas­ 0:0, Tiszavasvári— Na­gy­halász 2:1. A 25.­­fordulóban, május 2. vasárnap 16.30: Jászkisér— Debreceni Volán. Rákóczifal­­va—Hajdúszoboszló. Balmaz­újváros—Karcag. Nagyhalász —Kunszentmárton. Hajdú Vasas—Törökszentmiklós. Ra­­kamaz—Kisvárda. Csenger— Mándok. Hajdúböszörmény— Tiszavasvári. 1.Eger 24129 334-2033 2.K.-barcika 24127 533-1931 3.Debr. K. 241011 337-25­­ i 4.Hódm. MSE 24116 738-2528 5.Szabó SE 248 9 735-2925 6.Gyula 249 7 835-3025 7.Szarvas 24105 935-3125 8.Saig. TC 24­710 722-2524 9.Debr. Univ. 248 61027-3022 10.Szolnok 24 610 815-1822 11.PapD J. SE 247 71029-3321 12.Lehel SC 247 71023-2721 13.Bem J. SE 24 510 928-3320 14.Asztalos SE 246 81024-3720 15.M­VSC 24 4101025-4118 16.Gyöngyös 246 61220-3718 Területi bajnokság: Tisza csoport 1.Hajduk 24136 537-2032 2.Rakamaz 24128 443-2732 3.Balmazújv. 24118 555-3430 4.Tiszavasv. 24118 5­35-2230 5.Haidusz. 241010 430-2130 6.Csenger 24116 730--2628 7.Afalva 24106 837-2426 8.Jász­kisér 24­810 633--2626 9.Kisvá­rda 249 6 936-3424 10.H. Vasas 247 9 824-2923 11.D. Volán 249 4112H-3122 12.Nagyh. 248 61037-■4022 13.Tinák lós 24 4101022>-3418 14.Karcag 246 61232-5118 15.Mándok 244 81219-3416 16.Kmártorí 242 31917-627 A megyei bajnokság állása 1.K.MEDOSZ 271312 246-1938 a.Sz.Cine SE .27164 747-3036 3.Sz.Veevim. 28138 745-3034 4.Túrkeve 28146 852-4334 5.Jász­já­kóh. 281111 639-2833 6.Jászároksz. 28137 837-3533 7.Tföldvár 27­912 6­37-3830 8.Sz. Cukor 28­812 835-2928 9.Szászberek 2811 61129-3028 10.Abádsz. 2812 41239-4528 11.Jb. Vasas 28 811 929-2827 12.Tiszafüred 289 81142-3426 13.Jász.fénysz. 2810 51347-4825 14.Jásza­páti 289 51438-5323 15.Kunhegyes 288 61451-4722 16.Bosonysz. 287 51625-4919 17.M­­FSE 276 61535-5718 18.Tószeg 286 61622-5118 A 29. fordulóban, május 2. vasárnap: Szolnoki Vegyi­művek—Középtiszai MEDOSZ. Jászberényi Vasas—Tisza­földvár. Kunhegyes—Jászjás­zőhalma. Jászfényszaru—Be­­senyszög. Tisza Cine SE— Jászapáti. Túrkeve—Mezőtú­ri FSE. Jászárokszállás—Szol­noki Cukorgyár. Abádszalók —Tiszafüred, Tószeg—Szász­berek. Vízilabda OB I. A bajnokság állása 1. Vasas7 7— ■ 105-5514 2. V. Dózsa7 5 1 1 66-5211 3. BVSC7 5— 2 74-5410 4. Bd. Honvéd7 5— 2 63-5110 5. Med. OSC7 5— 2 71-6110 6. Bp. V. Izzó7 4— 3 68-538 7. Szolnok7 3 13 60-597 8. Tatabánya7 3 13 59-637 9. FTC7 3— 4 56-586 10. SZEOL AK7 3— 4 59-636 11. Bd. Sport­7 2 14 58-695 12. Szentes 7 1— 6 58-762 13. Eger SE7 1— 6­ 62-852 14. Volán SC 7­ —7 44-93— SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP LABDARÚGÓ NB II Keserves győzelmek, fájó vereség Szolnoki MÁV MTE— Szarvas 1:0 (0:0). Szolnok, 1000 n., v.: Divinyi. Szolnok: Bartos — Porhanda, Cson­tos, Baran (Szántai a 49. percben), Tóth­ — Silye, László, Katona — Rózsavöl­gyi, Zakar, Nász (Selyem az 57. percben). Edző: Földesi János. Szarvas: Pocsai — Paulik, Lancsa, Petneházi, Filyó — Somogyi (Kupeczky a 75. percben), Erős (Petykó a 63. percben), Antal — Ta­­bár, Magyar, Durucsko. — Edző: Szalay Miklós. Élénk iramban kezdődött a mérkőzés, a szolnokiak játszottak mezőnyfölényben. A 10. percben Rózsavölgyi egy, kapusról kipattant, lab­dát az 5-ös sarkáról mellé lőtt. Válaszul Magyar perdí­­tett a szolnoki kapu mellé. A 30. percben Zakar beadá­sát László­­ egészen gyámol­talanul rontotta el a k­apu torkában, egy perc múlva Rózsavölgyi lövés helyett át­adással próbálkozott, de Po­csai kivetődve védett. Még egy perc sem telt el a má­sodik félidőből amikor Ma­gyar közelről mellé fejelt. Ezután Katona ordító hely­zetben elképesztő hibát vé­tett, majd László 11 méterről küldte a labdát a kapu mel­lé. A 60. percben ritkán lát­ható jelenetnek lehettek ta­núi a nézők. Rózsavölgyi lö­vése végiggurult a gólvona­lon, Nász a túlsó kapufánál csodával határos módon küldte a kapu fölé a labdát. Egy védőtől ez a parádés teljesítmény. Egy szöglet nyomán Bartalos hatalmasat védett, majd Porhanda ka­pásból fölé lőtt, és amikor már senki nem számított gól­ra, a friss erőként beállt Se­lyem szemfülessége eldön­­tötte a mérkőzést. A 86. percben harcosan rácsapott egy labdára, Rózsavölgyihez továbbított, akinek lövése Pocsairól kipattant, és Zakar közelr­ől a hálóba lőtt, 1:0. Kínkeservesen született meg a szolnoki csapat gólja. A hátralévő időben semmi más dolguk nem lehet edzé­sen a csatároknak, mint­ a háló bevételének gyakorlása! Jók: Bartos, Csontos, Silye, Rózsavölgyi, Selyem, ill. Pau­­lik, Lancsa. — Pb — Lehel SC—Debreceni Uni­versitas SE 3:2 (1:0). Jász­berény, 1000 n., v.: Bártfai. Lehel, László — Gergely (Orsós az 56. percben), Fé­nyes, Szívós, Krasnyánszki — Kovács, Bartha, Lukácsi — Sulyok (Fenyvesi a 66. percben), Szabó, Dzurják.— Edző: Temesvári Tibor. DVSE: Mező — Lutherán, Mohácsi, Király, Pistár (Mak­­szim az 52. percben) — Sza­bolcsi, Zsupos, dr. Lakatos — Kerekes, Magyar (Balogh a 84. percben), Ballá. — Edző: Nagykaposi Elemér. A hazai csapat nagy len­dülettel kezdett, az első ne­gyedóra végéig nemcsak a vezetést szerezték meg, de jó­­ néhány helyzetet is kihagy­tak. A gól így esett: a 3. percben Bartha jobb oldali beadását Kovács átlépte, és Dzurják egyből a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. Szabolcsi lövését védte László, majd a 24. percben Szívós—Dzur­ják—Szabó volt a labda útja, ám a csatár az üres kapu mellé emelt. A 34. percben Kovács 100 százalékos hely­zetben lőtt mellé. Alig kez­dődött el a második félidő, máris 1:1 lett az eredmény: a Krasnyánszki szabályta­lanságáért megítélt büntetőt Szabolcsi értékesítette. Ez­után mintegy tíz percig az egyetemisták voltak fölény­ben, az 55. percben például László vetődve hárította Szabolcsi lövését. Sőt: Ma­gyar—Kerekes jobb oldali tá­madás után Kerekes perdí­­tett a hálóba, 1:2. Nagy haj­rát vágott ki a Lehel, a 70. percben Szabó Bartát futtat­ta, beadását Kovács egyből a bal sarokba továbbította, 2:2. A 76. percben Szabó emelt az üres kapuba, de Dzurják lesállása miatt a játékvezető a gólt érvényte­lenítette. A 78. percben Ko­­­­vács balról középre adta a labdát. Dzurják átengedte Szabónak, aki egy igazítás után a hálóba vágta, 3:2. A Lehelnek már az első félidő­ben gólokkal kellett volna vezetnie, ám a mérkőzést csak az utolsó húsz percben tudta a maga javára fordí­tani. Jók: Fényes, Bartha, Szabó, ill. Mohácsi, Kerekes. — Kotter — Salgótarján—Mezőtúri Hon­véd 1:0 (1:0). Salgótarján, 3500 n., v.: Drigán. — STC: Rédei — Kruppay, Juhász, Kovács J., Babcsán — Zsidó, Varga, Földi, Földházi (Bal­ga a 60. percben) — Kovács I., Csernák. Mb. edző: Szoj­­ka Ferenc. M. Honvéd: Jó­­zsa — Szilágyi, Kajtár, Dá­vid, Polyvás — Rostás, Olasz, Szabó (Molnár a 67. percben) — Boda, Holdosi (Fritz a 46. percben). Magyar. — Edző: Bencsik Gyula. Zsidó kapufája volt az el­ső esemény, majd a 25. perc­ben Földházi végzett el sza­badrúgást és a szabadon maradt Varga éles fejese a hálóban kötött ki, 1:0. Öt perc múlva mezőtúri táma­dás végén Magyar beadását Boda a hálóba fejelte, ám a játékvezető nem adta meg a gólt. A 40. percben Kovács I. fejesét Józsa kitűnő érzék­kel hárította. Szünet után nagy iramot diktált a hazai csapat, és Józsa két ízben is bravúrosan védett. A 60. percben feljött a­­ Honvéd, Fritz előtt adódott gólszer­zési alkalom, ám a csatár nem tudott élni a lehetőség­gel. A hátra lévő időt végig­támadta a mezőtúri csapat, a hazaiak teljesen elkészül­tek erejükkel, ám egygólos előnyüket, ha üggyel-bajjal is, de tartani tudták. A szü­net után feljavult vendég­csapat döntetlent érdemelt volna. Jók: Kruppay, Juhász, Varga, Kovács I., ill. Józsa, Dávid, Pelyvás, Olasz. — sindel — Képünkön a Lehel második gólja: Bartha jobb oldalról ka­­nyarítja a labdát (felül) és a jókor érkező Kovács egyből a hálóba továbbít (alul)­­ (Fotó: nzs) Kosárlabda Első osztályban az Olajbányász férfi csapata NB II. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—Szegedi Postás 88:60 (53:32). Szeged, 100 n. V. Komlóssy, Balázs. Alföldi Olajbányász: Kiss (15), Mi­­kula (13), Tóth I. (18), Tóth NI. (12), Molnár (22), Pál Szabó (4), Kékesi (4), Szalai, Farkas, Szpiró. Edző: Hal­mos István . Szegedre már úgy utazot az Olajbányász, hogy függetlenül a hátralévő mérkőzésektől, megnyerte a bajnokságot, és bejutott az NB I-be. Halmos edző a já­tékosoktól a további szerep­léssel kapcsolatban azt kér­te, hogy bajnokcsapathoz méltóan, veretlenül végezzen az első helyen. Sok kimaradt helyzettel kezdődött a játék mindkét részről, de így is biztosan vezetett a szolnoki együttes. Az első félidő végé­re már jelentős volt a kü­lönbség. A második játék­rész elején már több mint 30 pont volt az előny. Ezt követően csökkent az iram, és a Postás mérsékelte hát­rányát. Végeredményben ,he­lyenként jó játékkal, bizto­san győzött a Bányász. Női: Nyíregyházi MGFSC— Törökszentmiklósi SE 72:63 (40:34). Nyíregyháza 50 néző, vezette: Bellei. TSE: Tóth (14), Takács M­. (9), Takács É. (10), Szöllősi (12), Eszes (6), Ács (8), Galsi (4). Bajusz. Edző: Papp Ferenc. Végig szoros mérkőzésen a szeren­csésebb csapat nyert. Jó: Szöllősi, Tóth, Eszes. Női: MAFC—Szolnoki MÁV MTE 74:53 (39:29).­­Budapest, 100 néző, v.: Budanovics, Szamos. MÁV MTE: Szalai (4), Gebei (6), Czeglédi (2), Mohácsi (6), Zsidai (6). Cse­re: Paróczainé (13), Krasz­­nocsubenkó (12), Hegedűs (4). Dudás. Edző: Tapodi László. Az elmúlt­ hét végén negyedik Felszabadulási Ku­pa mérkőzését játszotta a MÁV MTE kosárlabda csapa­ta. A műegyetemisták rögtön magukhoz ragadták a kezde­ményezést, azonban a szol­­nokaik jól­­ tartották magu­kat. A félidő utolsó percei­ben az egyetemisták több si­keres akciójuk révén elhúz­tak. A második játékrészben úgy tűnt, hogy a MÁV MTE fel tud zárkózni, de a MAFC elsősorban a remekül dobó Mihály és Moss révén tartot­ta előnyét. Szolnoki MÁV MTE—Deb­receni VSE 69:48 (36:27). Debrecen Nyomtató u. V: Drahos, Petró. MÁV MTE Szalai (3), Gebei (2), Mohá­csi (20), Zsidai (16), Paró­czainé (13). Csere: Czeglédi (9), Krasznocsubenkó (6), Dudás, Vérségi. Vasárnap Magyar Népköztársasági Ku­pa mérkőzésen szerepelt Deb­recenben a MÁV MTE csa­pata. Ez a találkozó már a harmadik volt öt napon be­lül, ráadásul mind a három idegenben, ami több száz ki­lométeres utazást jelentett. Az első néhány perc kiegyen­lített játéka után a MÁV MTE magához ragadta az irányításit. Szünet után a Szolnok tovább növelte elő­nyét, később kicsit kienge­­dett, a hazai csapat több si­keres támadást is vezetett, de a szolnoki együttes to­vábbjutását megakadályozni nem tudta. Víz, ló, természet Vannak emberek, akik rossz korban születtek. És vannak létesítmények, amelyek ugyancsak meg­valósulhattak volna sze­rencsésebb periódusban is. A Tisza 11. vízlépcső a 127 négyzetkilométeres tározójával abban a kor­ban jött létre, amikor az energiaár-robbanás sok veszteséget okozott a népgazdaságnak, így szű­kében vagyunk a fejlesz­tési lehetőségeknek. Ah­hoz hogy rangjához méltóan lépjen a nagy­­közönség elé, kissé várni kell. Ezért dicséretes te­hát azoknak az igyeke­zete, akik lázas türelmet­lenséggel máris haszno­sítani akarják jótékony környezetformáló hatá­sát. A Középtiszai Inté­ző Bizottság, a Szolnoki Vízügy SE, az abádsza­­lóki Lenin Tsz, a Haza­fias Népfront nagyközsé­gi bizottsága, a­­ nagy­községi művelődési ház április utolsó és május első napjaiban szervez a mesterséges tó körül ér­deklődést keltő progra­mot. Kicsit elegyíti a nagy sikerű Hídi-vásárt, a Hortobágyi lovasnapok attrakcióit — azzal a kü­lönbséggel, hogy a szá­razföld helyett a víz lesz a rendezvény meghatáro­zó közege. A helyszín a tározó abádszalóki öble lesz, amely 14 négyzet­kilométeres összefüggő vízfelületével és kétmé­teres átlagos mélységé­vel szinte valamennyi vízi sportág számára ideális terepet kínál. A vízpart fejlesztésénél közel sem számolnak olyan lélegzetelállító mu­tatókkal mint a vízlép­cső építésénél, ennek el­lenére a túlzott szerény­ségre sincs okuk a terü­let gazdáinak. Megkezdő­dött egy ötszáz fős kem­ping építése, folyamat­ban a szabadstrand ki­alakítása, a Lenin Tsz megépítette a lovaspá­lyát, a Vízügy SE pedig megalakította vitorlás és széllovas szakosztályát. A Délibáb és a Mecsek nevű tanyahajó pedig a TISZATOUR szolgálatá­ban várja a vendégeket. Tavaly augusztusban már barátkozhattak a környékkel a természet­­kedvelők, most pedig a május elsejéhez kapcso­lódó munkaszüneti napo­kon még rangosabb ren­dezvény várja az érdek­lődőket. Íme kedvet csi­­nálónak néhány műsor­szám: április 30-án Szol­nok és Heves megye fia­taljainak pol-beat és mai dalok tallálkozója. Május elsején évadnyitó vitor­lásverseny, vízisport-be­­mutató, modellezők és sárkányrepülők színre lépése. Május 2-án a lo­vak lesznek a „főszerep­lők­'. Bárdon György vi­lágbajnok fogathajtót láthatjuk legendás foga­tával több neves induló mellett. Akik pedig a sportrendezvények he­lyett a pihentető időtöl­tést választják, azok má­jus 2-án reggel 6 órától horgászversenyen áztat­hatják a zsineget a táro­zó vizében. — pb — 5 Vízilabda OB I Nagyszerűen játszott a Szolnok Szolnoki Vízügy SE—Új­pesti Dózsa ,8:8 (1:2, 3:1, 2:1, 2:4). Damjanich uszoda 200 n. V.: Gyerő, Dobossy. Szol­nok: Pintér F.—­Cseh, Bors, Tóth 3,­ Lengyel 1, Hegmann, Hasznos 2. Csere: Bogdán 2. Edző: Babarczy Roland. V. Dózsa: Cservenyáik—Németh P. 1, Gáspár 1, Wolf 3, Kiss I. 1, Radnóty, Varga 2. Cse­re: Kovács, Mátsik. Edző: Mohácsi Attila. Ezen a mérkőzésen a szol­noki csapat­ úgy játszott, ahogy azt a képzeletbeli nagy­könyvben megírták. Babarczy edző mérkőzés előtti, legapróbb részletekre kiterjedő taktikai utasítását maradéktalanul betartották a játékosok,, s ez eredményt is hozott. Me­g is lepték vele az újpestieket, akik a biztos győzelem tudatában, kissé fölényesen vették a mérkő­zést. A szolnoki játékosok rendkívül szorosan fogtak embert, kiválóan védekez­tek, s a megszerzett labdák­ból gyors, jól felépített tá­madásokat vezettek. Az új­pestieknek nem ízlett ez a játékmód, rugdosással, du­lakodással igyekeztek ma­guknak tekintélyt szerezni. A nyilvánvaló rúgásokat a játékvezetők sajnos többnyi­re elnézték. Kemény, szoros csata alakult ki már a mér­kőzés elején gyors, lendüle­tes volt a játék. A második negyedtől a Vízügy SE tel­jesen átvette a játék irányí­tását. Hasznos átadásából Tóth látványos doplerrel egyenlített (2:2), majd nem sokkal később ugyanő a jobb sarokba bombázott és már 3:2 a Szolnok javára. Pintér büntetőt hárított, Hegmann a kapufára ejtett, ebből Varga ugrott meg, és egyenlített, de Lengyel le­másolta az akciót és 4:3. Folytatódott a heves küzde­lem, 4:4 után Hasznos távol­ról nagy bombát küldött Cservenyák hálójába, de utána az újpesti kapuvédő Hasznos büntetőjét kiütötte. Cseh kapufát lőtt, Pintér re­mekül védett, majd egy lát­ványos támadás végén Bog­dán volt eredményes 6:4. A közönség megtapsolta a jól játszó szolnoki csapatot. Az utolsó játékrészben még el­­szántabb küzdelem alakult ki. 6:5 után kettős ember­előnyből 7:5, Wolf távoli góljával 7:6 lett az ered­mény, közben Hegmann egyedül felúszott, de fölé lőtt, majd előnyből Bogdán lágyan a jobb sarokba helye­zett és 8:6 volt a Szolnok javára. A hajrában az új­pestiek kíméletlenül támad­tak Németh P. betalált, majd 26 másodperccel a le­fújás előtt Wolf emberelőny­ből egyenlített, 8:8. (Pi) Szolnoki támadás, forr, pezseg a víz Cservenyák kapuja előtt. Fehér sapkában a szolnokiak. Hasznos az első gólt lövi