Szolnok Megyei Néplap, 1984. június (35. évfolyam, 127-152. szám)

1984-06-05 / 130. szám

6 Jászkisér nehéz helyzetben (Folytatás az 5. oldalról.) Fürtössel szemben szabály­talankodtak a kaputól mint­egy 25 méterre. Kardos II beívelését Hábensusz a leve­­gőben úszva, bombafejessel juttatta a hálóba. 2:0. Az 51. percben szögletrúgás után Kormos fejelt kapura. A ka­pus ezt még ki tudta ütni, de a közelben álló Kardos I már nem hibázott. 3:0. A 63. percben Szőke cselsoro­zata után Fürtöshöz került a labda, aki Kardos I-hez to­vábbította. A 16 méteres, nagy lövés a hálóban kötött ki. 4:0. A 75. percben szépí­tettek a vendégek. Balázs futott el a védők között, az­tán közelről lőtt a kapuba. 4:1. Jó iramú, időnként szín­vonalas mérkőzésen a Mart­fű biztosan győzött. Sárga lap: Kormos, ill. Bálla. Jók: az egész martfűi csapat, ill. Máté, Balázs, Simon. — Lepsényi — Rákóczifalva—Tiszavasvári 5:1 (1:0). Rákóczifalva, 450 n. V.: Góz. Rákóczifalva: Máj­er — Kocsis, Sebők, Ko­vács (Barna), Ladányi — Nyolczas I. Bencsik, Rácz — Gergely (Horváth), Kántor, Nyolczas II. Edző: Somogy­­­vári József. Tiszavasvári: Vámos — Ferencz, Tisza, Nyisztor, Lakatos — Széki, Juhász I (Hegyes), Reznek (Vass) — Veres, Kató, Ju­hász II. Edző: Kovács János. A mérkőzés első félidejében nem látszott a csapatok kö­zött olyan különbség, mint amire a táblázatból követ­keztethettek volna a nézők. Változó, csapkodó játék folyt, a játékosok sokat hi­báztak. A hazaiak többet tá­madtak ugyan, de a helyze­tet nem tudta kihasználni Gergely, Nyolczas II és Kán­tor sem. A másik oldalon Széki és Tisza veszélyezte­tett, de Sebőkék tisztázni tudtak. Az első gól a 39. percben esett, amikor Rácz szinte az alapvonalról lőtt a hálóba. A második félidőben sem rendezkedett be védeke­zésre Tiszavasvári, teret hagytak a hazai támadók­nak, így öt gól is esett ebben a félidőben. A sort Bencsik a 60. percben nyitotta meg és folytatta Kovács (11-es­­ből), majd ismét Rácz és Nyolczas­­. A vendégek 5:0 után szépítettek a 80. percben, amikor Tisza jó indítását Ferencz lőtte a ka­puba. Közepes színvonalú és iramú mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak a má­sodik félidőben helyzetük többségét kihasználták, és ilyen arányban is megérde­melt győzelmet arattak a szerény képességű Tiszavas­vári ellen. Jó: Ma­jer, Ko­vács, Sebők, Kocsis, Rácz, Nyolczas II, ill. Nyisztor, Széki, Tisza. A mérkőzés szép epizódja volt a Rákó­­czifalvában játszó 38 éves Kovács Gyula búcsúztatása a hazai közönségtől. A lelkes sportembert virágcsokorral köszöntötték a szakvezetők, a közönség pedig vastapssal köszönte meg a 8 évet, ame­lyet Rákóczifalván töltött. A még mindig a csapat erőssé­gének számító játékos ed­digi hírnevéhez méltón, gól­lal búcsúzott. Nem szakít a sporttal, edzőként adja át tapasztalatait a fiataloknak. Ifj: Rákóczifalva—Tisza­vasvári 3:3. — Bagi — Rakamaz—Jászkisér 3:2 (0:1). Rakamaz, 1500 n. V.: Fodor, Jászkisér: Kökény — Gebhárt, Bérezési, Kis — Németh, Csillik, Korsós (Gócza), Postás, Kovács, Lá­di, Menyhárt, Tóth J. Edző: Bukhár László. Nagy lendü­lettel kezdett mindkét csa­pat. Az első félidőben a ha­zaiak képtelenek voltak gólt lőni a jól védekező vendé­geknek. A 30. percben Lódi révén a jászkiséri együttes megszerezte a vezetést. 0:1. Szünet után folytatódott a változatos, küzdelmes mér­kőzés. A hazaiak nagy el­szántsággal küzdöttek, mely­nek eredményeként már az első percben kiegyenlítettek. Ezután még két gólt rúgtak, majd Menyhárt góllal szé­pített. Végeredményben a helyzetet jobban kihasználó hazai együttes nagy küzde­lemben otthon tartotta a két bajnoki pontot. Góllövők: Subart, Orosz, Balázs (íl­­esből), ill. Lódi, Menyhárt. Jók: Gebhárt, Postás. Ifj: Rakamaz—Jászkisér 2:2. — Ficzek­i— Kosárlabda Felszabadulási Kupa Férfi: Alföldi Olajbányász- Egri Tanép 80:76 (36:31). Ti­­szaligeti sportcsarnok, V.: Si­­mó, Molnár. A. Olajbányász: Mikola (32), Molnár (22), Vé_­csei (6), Tóth (2), Smolnicki (10). Csere: Váradi (2), Iharos, Farkas (2), Simoni (4). Edző: Acsay Attila, Pál Szabó Sán­dor. Eger: Káló (2), Huszty (16), Molnár J. (11, Czuprák (16), Korepta] (15). Csere: Pin­­ger (4), Molnár I. (2), Szűcs (10). Kellemes hangulatú, csalá­dias légkörben lejátszott mér­­kőzés volt. Eger távoli dobá­sokkal gyorsan vezetést szer­­zett, az Olajbányász 8:8-nál érte utól, s bár néha döcögött a csapatjáték, sikerült növel­­ni az előnyt Az egriek 25:25- nél egyenlítettek, majd a má­­sodik félidő elején 46:42-re ismét vezettek, de ettől kezd­­ve az Olajbányász fokozato­san ledolgozta hátrányát és végig 6-8 pont előnyel veze­tett. A szolnokiaknál Mikola kimagasló dobóteljesítmén­­nyel járult a győzelemhez, egyszerűen nem tudott hibáz­­ni, és a csapatjátékból is ki­vette a részét. Ha a bajnok­ságban is így ment volna... NB II. Női: Debreceni Uni­­versitás — Törökszentmiklós, 70:49 (33:23) Törökszentmik­­lós. V.: Gerda, Nemes. TSE: Paróczainé (24), Matúzné (3), Szöllősi (5), Mikoláné (8), Ta­­kács Éva (2), Vargáné (4), Tóth (3). Edző: Papp Ferenc. Végig jó iramú mérkőzésen a jobb játékerőit képviselő DVSE megérdemelten nyert. Jó: Paróczainé, Tóth. Mikola (7) nagy formában játszott Tenisz Párizsban a francia nem­zetközi teniszbajnokság nyolcaddöntőjében a center­pályán az elmúlt évi győz­tes francia Noah ellen lé­pett salakra Taróczy Balázs. Az első játszmában az ed­dig is kitűnően szereplő magyar teniszező 6:3 arány­ban jobbnak bizonyult nagynevű ellenfelénél. A második gémet Noah nyerte 6:2-re. Ezt követően érkezett a már szokásos eső, igaz, egy játékot még lejátszottak, ezt Taróczy nyerte. Ezután már képtelenség volt foly­tatni a játékot, így a talál­kozó a 3. szettben — Taró­czy 1:0-ás vezetésénél — félbeszakadt. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Bravúrra készülő kunhegyesi labdarúgók Kunhegyesen rendezték meg a nagypályás labdarúgók úttörő olimpiai versenyének megyei döntőjét, hat csapat részvételével. A végső sor­rend a következőképpen ala­kult: 1. Dózsa úti Általános Iskola Kunhegyes, 2. Délibáb úti Általános Iskola Szolnok, 3. Általános Iskola Alattyán, 4. Csikós Általános Iskola Törökszentmiklós, 5. Általá­nos Iskola Karcag, Kálvin út 9., 6. Kossuth úti Általános Iskola Kisújszállás. Az országos elődöntőbe eb­ben az évben a megyei baj­nokon kívül a második he­lyezettet is meghívják. Mind­két továbbjutó a hat területi döntő legnehezebb csoportjá­ba kapott besorolást, hisz a kunhegyesiek Budapestre utaznak, a szolnokiak pedig Nyíregyházára. A kunhegye­siek, ha bejutnának az or­szágos döntőbe, ezzel csúcsot állítanának fel, hisz olyan még nem volt a nagypályás labdarúgás történetében, hogy egy csapat ötször egy­más után a fináléban szere­peljen. Jó felkészülést jelent a Jonatán Kupán a részvétel, ahol az NB I-es csapatok legjobbjai mellett az FC Mi­lano, a ZTS Kosice, az FC Baia Mare lesznek az ellen­felek. Az év sportoló labda­rúgó-csapata cím elnyerése után egyre több meghívást kapnak a kunhegyesiek a különböző gyermeklabdarúgó tornákra belföldre és kül­földre. A jubiláns A Jászberényi Lehel lab­­darúgói évek óta a második és harmadik vonalban szere­­pelnek. Jászberényben a fel­­szabadulás óta sok ismert ed­­ző dolgozott, hiszen Tímár, Korompai, Korányi Seres, Kolláth, Szépföldi, Zsolnai, Szekeres, Fodor, Bukhár, Bí­­ró, Czigány, Kóczián, Temes­­vári és most Péczely Szabolcs neve jól ismert labdarúgó berkekben. Természetes, hogy az élvonal számára is nevel­­tek labdarúgókat Jászberény­­ben, hiszen a jelenlegi NB I-ben több berényi játékos is kergeti a labdát, akik koráb­­ban a ber­ényi salakon kezd­­ték: Ambrus (Dózsa), Szabó és Dzurják (DVTK), Peeha (Vasas). A kék-fehér csapat a Tisza csoportban megnyerte a bajnokságot. Képünkön Lu­­kácsi An­tal csapatkapitány, aki tizennégy éve játszik a Lehelben és a közelmúltban ünnepelte 400. bajnoki mér­kőzését. 1984. JÚNIUS 5. Megyei Karcag már nyertes ZSSZ Félbeszakadt mérkőzés ____________Jászfényszarun Karcag—Jászjákóhalma 4:0 (1:0). Karcag, 1200 n. V.: Pintér. KSE: Kövesligeti (Csomós)—Varga, Sándor, Tüdős, Tóth (Bíró), Nagy, Borók, Antal, Laurencsik, Hajdú J., Török. A szoros emberfogással, szívósan és lelkesen védekező vendégek­kel szemben hosszú időn át tehetetlen volt a nem kellően összpontosító KSE legénysé­ge. A 37. percben Antal bün­tetőjét a jákóhalmi kapus kivédte. A 41. percben Antal javított, több védőt kicselez­ve szerezte meg a vezetést. A II. félidőben a hazaiak fö­lénye már több gólt eredmé­nyezett, és biztos, megérde­melt karcagi siker született. G. Antal, Laurencsik, Nagy Hajdú J. Ezzel a győzelem­mel a KSE már matemati­kailag is megyei bajnok, s ha nem is a vasárnapi játé­káért, de a tavaszi össztelje­sítményért minden játékos elismerést érdemel. Jászjá­­­kóhalmából Kuli, Rostás, Szöllősi és Rácz dicsérhető. Ifi: KSE—Jászjákóhalma 15:0. Törökszentmiklós—Közép­tiszai Medosz 4:0 (1:0). Tö­rökszentmiklós, 400 n. V.: Hegyi. TSE: Mészáros—Fe­hér, Molnár, Medveczky, Ko­zák (Szebeni) Márton, Szabó (Öz), Baracsi, Lengyel, Ba­logh, Ramos. Változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két jó formában levő csapat. A Törökszentmiklós többet és veszélyesebben támadót. Szo­ros emberfogással a hazai védők és a középpályások eredményesen hárították a középtiszai akciókat. A Tö­­rökszentmiklós jó játékkal megérdemelte a győzelmet. Góllövő: Lengyel (2), Baracsi (2). Jó: Mészáros, Márton, Molnár, Lengyel, Szabó, il­letve Szerencsi, Baktai L., Szendrei, Süveges J. Ifi. TSE—Középtiszai Me­dosz 2:1. Tiszafüred—Kunmadaras 2:0 (2:0). Tiszafüred, 700 n. V.: Ferge. Tiszafüred: Ko­vács—Deli (Fehér), Szabó, Veress, Kocsis, Somogyi, Kiss, Dobi, Radics, Borbély (Her­­bák), Németh. A nyári hőség­ben nagy iramban kezdtek a csapatok. Az első 20 perc hullámzó játékát, mintegy 10 perces egyértelmű hazai fö­lény követte, és ekkor a mér­kőzés 2 pontjának sorsa is eldőlt. A 20. percben Somo­gyi kilépett a védők közül, és a büntető területen belül csak szabálytalanul tudták szerelni. A megítélt 11-est Szabó biztosan lőtte a háló­ba. Egy perc múlva kialakult a végeredmény: Radics a megkevert védelem zavarát kihasználva távolról lőtt, és a labda a kapust is meg­tréfálva vágódott a jobb alsó sarokba. A második félidőre mindkét csapat elfáradt, és a nagy hőségben csak a me­zőnyben folyt a játék. Jók: Veres, illetve Nagy, Lévai, Kiss, Szarka. Ifi: Tiszafüred—Kunmada­ras 4:0. Szolnoki MÁV MTE junior —Szajol 4:2 (3:0). Szolnok, 100 n. V.: Kelemen. Szolnok: Nagy M.—Kiss A, Kun, Kiss L. , Sós—Rózsavölgyi, Za­­vaczki, Molnár, L.—Zsákai, Tóth T., Romanek (Mészáros, Barcsay). Szolnoki fölény jellemezte az első félidőt. Ró­zsavölgyi a 15. percben sza­badrúgásból szerezte meg a vezetést, majd a 28. percben Kis A. beadását szintén Ró­zsavölgyi kapásból továbbí­totta a hálóba. 2:0. Közben a Szajolnak is voltak veszélyes ellentámadásai. A II. félidő hatodik percében Zsókai a Zavaczk­itól kapott labdával a jobb oldalon elhúzott, és szinte az alapvonalról lőtt a hosszú sarokba. 3:0. Hat perc múlva Szajol jobbról rúgott be egy szabadrúgást, Nagy M. kiejtette a labdát és Gál a hálóba pofozta. 3:1. A 23. percben Kis A. kézzel ért a labdához a 16-oson belül, 11- es. A büntetőt Gál értékesí­tette. 3:2. A 79. percben Tóth T. lövését Kupás Zsákai elé ütötte, aki nem hibázott. 4:2. Ezután mindkét kapu előtt adódtak még helyzetek, de az eredmény nem változott. Jók­: Zavaczki, Sós, illetve Balogh S, Németh, Gál. Sár­ga lap: Kiss L. Mezőtúri FSE—Túrkeve 2:0 (1:0). Mezőtúr, 150 n. V.: Horváth. MFSE: Krátikj— Tajti, Nagy, Horváth Z, Nap, Bója, Boros, Zsuró, Pap, Ádám, Jegesi. Csere: Hor­váth T, Baráth. A csapatok feszült hangulatban, renge­teg hibával kezdték a játé­kot. A 10. percben az össze­verekedő Ádám és Bucsa kettős kiállítása okozott fe­szültséget. A hazaiak vezeté­sét Pap látványos szólója hozta meg, a félidő közepén. A második félidőben Túrke­ve egyre bátrabban támadott, az így nyílttá váló játékban mindkét kapu előtt számos gólhelyzet alakult ki, de a csatárok rendkívül ügyetlen­nek bizonyultak. A főiskolá­sok második gólja előtt ismét Pap jeleskedett, kipattanó lö­vését Horváth T. pofozta a hálóba. Jók!: Krátki, Pap, il­letve Egri. K­uns­zen­tm­árto­n—Szó. Ve­gyiművek 1:0 (0:0). Kun­szentmárton, 300 n. V.: Dér. KATE: Kovácsi—Hürkecz, Szarvák L., Tóth, Farkas— Dézsi (Tarjányi), Földi, Gel­ler, Kerekes, Hábensusz, Ki­rály (Sulyok). Mindkét csa­pat többet tud annál mint amit mutatott. A KUTE kez­deményezett, de körülmé­­nyeskedő játéka után a ven­dégek igyekezték jobban. A második játékrészben ja­vult a KUTE összjátéka és a vegyi kapusának volt sok dolga. Kettősi csere után fölénybe került a KU­TE, ígéretes kerekes­­szólókat szerelt a tö­mörülő védelem. Sulyok fel­ső saroklövését tolta fölé Ol­lé, Gellér középre gurítá­­sánál Hábensusz és Tarjá­nyi lyukat rúgott. Piros és sárga lapok röpködtek a haj­rában, Kerekest 11-est ér­demlően szerelték. Már csí­pőn volt sok játékos keze, várva a hármas sípszóra, amikor a 90. percben ismé­telten Kerekes tört előre, lö­vését Földi megtoldotta és Öllé tehetetlen volt. Jók: Szarvák L., Kerekes, Farkas, Hürkecz, ill. Öllé (a mezőny legjobbja), Szabó, Dobos, Ecseki. Ifi. Szó. Vegyiművek— KATE 3:1. Jászárokszállási Vasas— Szolnoki Cukorgyár 6:1 (2:1). Jászárokszállás, 450 n. V.: Marosvári. J. Vasas: Kasza— Tábori, Muntyán (Nagy S.), Varga, Csikós J., Kiss L. (Bobák M.), Banka, Papp, Tuza, Rédei, Csikosi I. Az 5. percben az elmélázó hazai védők mellett Rákóczi a há­lóba emelt. A hamar kapott gól után a hazaiak rákap­csoltak, állandóan a vendé­gek tizenhatosánál folyt a játék. A 35. percben Papp S. kapu előtti kavarodásnál egyenlített, öt perc múlva is­mét Papp S. szerzett újabb gólt. Szünet után folytató­dott a Vasas fölénye, a cu­korgyáriak megfiatalított csapata elfáradt. Az 52. perc­ben Rédei L. jobb oldali be­adását Tábori lőtte a hálóba. A 65. és 70. percben a nagy kedvvel játszó Rédei L. ügyes cselek után kétszer rúgott gólt. A 82. percben Papp S. hatalmas lövésével — mes­terhármasával — ért véget a gólszüret. A helyzetek alap­ján a hazaiak győzelme akár kétszámjegyű is lehetett vol­na. Jók: Rédei L., Papp S., Csikós J., Tábori, Banka, il­letve Márkusi, Keresztfalvi. Ifi: Vasas—Sz. Cukorgyár 5:1. Tiszaföldvár—Szászberek 1:0 (0:0). Szászberek, 150 n. V.: Csipe. Szászberek: Farkas— Kormos, Pető, Kásás, Nagy, Laki R­. Bezzeg, Göblyös, Szabó, Laki J., Veres. Jó já­tékvezetés mellett végig a vendégek játszottak jobban, győzelmük megérdemelt. A hazaiak főleg kondícióban maradtak alul. G.: Szűcs. Jó az egész vendégcsapat, illet­ve Pető. Laki R. Ifi: Szászberek—Tiszaföld­vár 3:0. Jászfényszaru—Kunhegyes­­ 2:4 (1:2) félbeszakadt. Jász­fényszaru, 300 n. V.: Balogh. Jászfényszaru: Csécsed—Fó­­zer, Rózsa, Farkas I., Tom­pa, Csámpai, Gergely, Pál, (Palócz), Farkas L., Horváth, Farkas Gy. Változatos, iz­galmas jó mérkőzés volt, de sajnos csak 85 percig. Először a 20. percben borzolódtak fel a kedélyek: Asztalos partjel­ző lest jelzett, a bíró továb­­bot intett, és az akcióból gólt rúgtak a vendégek. Egy-két fütty, bírószidás következett, amely a 35. percben felerősö­dött, amikor 2:1-es vendég­vezetésnél kétszer is kézzel változtatták meg a labda irá­nyát a vendégvédők. A jo­gos tizenegyes elmaradt. A 84. percben pedig, amikor túl szigorúan 11-est ítéltek a vendégek­ javára, egy-két né­ző be akart rohanni a pályá­ra. Ezt a rendezők megaka­dályozták, mégis a vezető bí­ró lefújta a mérkőzést. Kér­désünkre elmondta, hogy azért tette, mert valamivel megdobták a partjelzőjét. Az öltözőből a felháborodott nézők sorfala között — igaz védőőrizettel, — de sértetle­nül távoztak a mérkőzés résztvevői. Góllövő: Juhász, Szatmári, Herbály (2), illet­ve Farkas L., Csámpai. Ifj: Jászfényszaru—Kunhe­gyes 1:1. NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság. Ifjúsági: Szolnoki MÁV MTE—Ózd 3:0 (3:0). Szolnok, tiszaligeti stadion, 500 n. V.: dr. Botka. MÁV MTE: Gyémánt—Sós, Kun, Kis A., Vincze—Csábi, Kiss L. (Hajdú), Ujfalusa (Farkas) —Vadicska, Molnár I. (Bá­lint), Balogh. A nagy meleg­ben lejátszott, nagy iramú mérkőzésen az I. félidőben mutatott jó játékkal a MÁV MTE fiatal labdarúgói meg­érdemelt győzelmet szereztek. Gól: Kiss L.(2), Balogh. Jók: Kun, Csábi, Kiss L., Vadics­ka. Serdülő: MÁV MTE—Ózd 2:0 (2:0). Gólszerzők: Bonto­­vics, Hosszú. Jók: Szántó, Major, Bontovics. A megyei sakkcsapatbaj­nokság ötödik fordulóján az élcsoport nem hozott lénye­ges változást. A rangadónak várt ÁFOR—Olajbányász mérkőzés biztos vendégsi­kert hozott. A fordulóban nagyarányúi­ győzelmek szü­lettek, meglepetés­, hogy az eddig gyengébben szereplő Mezőgép II nem várt súlyos vereséget mért Karcagra. A jmárföldosztá­lyban Ujszász újabb fölényes győzelmet aratott, ezzel na­gy lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé. Eredmények, I. osztály: ÁFOR—Olajbányász I. 2:11, Martfű—Kunhegyes 9:4, Sz. Mezőgép II—Karcag 9:4, Kis­újszállás—Túrkeve 11,2. Az élcsoport: 1. Olajbányász I 40,5, 2. Martfű 39, 3. ÁFOR 35, 4. Karcag 34 pont. II. osz­tály: Kunmadaras—Tiszafü­red 4:4, Jászárokszállás— Kenderes 5,5:2,5, Jászszent­­­andrás—Olajbányász II 1:7, Jászapáti—Újszász 2:6. Az élcsoport állása: 1. Ujszász 27, 2. Jászárokszállás 24, 3. Kunmadaras 22,5 pont. Sakk Az Olajbányász és Újszász megerősítette vezető helyét