Új Néplap, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-20 / 143. szám

1994. június 20., hétfő Labdarúgás, megyei I. osztály, 34. forduló Jászkisér még esetleg reménykedhet, Tiszaföldvár elbúcsúzott A megyei labdarúgás támogatója a tisz­akécskei Dafke Kft. Jánoshida - Kunhegyes 1-1 (1-1) Jánoshida, 600 n., v.: Kalicz Jánoshida: Herédi - Tóth P., Varga, Fejes, Eszes (Molnár G.), Molnár /., Kisnémeth, Szabó (Berczeli), Tóth G. (Pikó), Tóth Cs., Tóth J. Edző: Szabó Imre Kunhegyes: Gál - Kemecsei, Szabó, Varga, Szoboszlai (Na­­hóczki), Bohács, Pócsi (Szőke), Sipos, Tóth J., Csillag, Bese (Kovrig). Edző: Varga László 12. perc: A sorozatos hazai támadások góllá értek, Molnár átadását Tóth G. a jobb sarokba lőtte, 1-0. 13. perc: Molnár is bevehette volna Gál kapuját, de tiszta helyzetben, senkitől sem zavar­tatva fölé emelt. 20. perc: Kisnémeth a felső lécet találta telibe. 25. perc: Szabó szabadrúgása a tehetetlen Gál mellett a kapu­fán csattant. 39. perc: Csillag 22 méteres szabadrúgásból egyenlített, 1-1. 42. perc: Tóth Gábor egyedül vezette kapura a labdát, de új­fent hibázott. 75. perc: Molnár I. a jobb kapufát forgácsolta szét. 86. perc: Pikó tiszta helyzet­ben a kapu mellé gurított. Egy idényre való helyzetet hagyott ki a hazai csapat, amely megbosszulta magát. A döntet­len a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Herédi, Varga, ill. Csil­lag, Sipos Szabó Imre: - Gratulálok Kunhegyesnek a bajnokság megnyeréséhez és sok sikert kí­vánok nekik az NB III-ban. Varga László: - Köszönöm a vezetők támogatását, szurkoló­ink lelkes buzdítását és a játé­kosok egész évi munkáját. Ifj: Jánoshida-Kunhegyes 0-3 Szőllősi 23. perc: Bálint a kipattanó labdát kapásból bombázta a léc alá, 0-1. 50. perc: Csirke átívelt labdá­ját Kiss T. egy csel után lőtte a felső sarokba, 1-1. 65. perc: Kiss Tibor indítá­sával Majzik kilépett és a jobb sarokba gurított, 2-1. 71. perc: Zsigmond a szélről belőtt labdát tiszta helyzetben a kapu közepébe passzolta, 2-2. A látottak alapján igazságos eredmény született a tét nélküli mérkőzésen. Jók: Györgyei, ill. Ecsekivel az élen az egész csapat Ladányi Tibor: - Sok sikert kívánok az utódomnak. Tóth László (pályaedző): - Köszönjük labdarúgóink játékát és a szponzorok támogatását. Ifj: Jászalsószentgyörgy - Szolnoki Vegyiművek 0-5 Kátai Rákóczifalva - Tiszaföldvár 2-0 (1-0) Rákóczifalva, 200 n„ v..: Tombor Rákóczifalva: Májer - Erdei, Csabai (Bagi), Mihályi, Szabó, Romvári, Silye, Zsidai (Komá­romi), Kis, Bárány, Ruskó. Edző: Papp István Tiszaföldvár: Hernek (Kő­­falvi) - Pataki, Bíró, Tichi, Grácsin (Bokor), Járai, Gál, Kollár, Tögyi, Szikora, Lovas. Edző: Szikora Károly. 45. perc: Ruskó beadását Bárány 5 méterről fejelte a ka­puba, 1-0. 82. perc: Bárány egyéni játék után, 8 méterről állította be a végeredményt, 2-0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen Rákóczifalva egy sze­zonra való helyzetet hagyott ki a lelkesen játszó Tiszaföldvár ellen. Jók, senki, ill. Bíró, Heinek Papp István: - Köszönöm az egyesület vezetőinek az éves munkámhoz nyújtott segítséget és gratulálok a játékosoknak a tavaszi jó szerepléshez. Szikora Károly: - Úgy ér­zem, Tombor játékvezető segít­ségével nyert a hazai csapat. A döntetlen igazságosabb lett volna. Ifj: Rákóczifalva - Tiszaföld­vár 5-1 Bagi Martfű - Szajol 5-1 (5-0) Martfű, 200 n., v.: Markóth K. Marta: Sagáth - Hellenpach F., Blaskó, Nagy A., Bartus (Hábensusz), Méri, Benedek, Kesjár, Honti (Borza), Nagy J., Mitykó. Edző: Kardos Mihály Szajol, Juhász (Fejes) - Tóth Zs., Bódi (Tóth L), Nagy J., Ze­­lei, Meggyes (Csörgő), Nagy Z., Dobos, Szabó, Sós, Horgosi. Edző: Szabó Zoltán 14. perc: Mitykó a védők közül kilépett és biztosan lőtt a hálóba, 1-0. 23. perc: Honti átadását Méri laposan a bal alsó sarokba vágta, 2-0. 29. perc: Bartus egy lepat­tanó labdából növelte csapata előnyét, 3-0. 39. perc: Mitykó elviharzott a bal oldalon, mintaszerű bea­dását a jókor érkező Méri ismét a bal alsó sarokba lőtte, 4-0. 42. perc: Egy jobb oldali be­adást Bartus a hosszú sarokba pörgetett, 5-0. 85. perc: Gyors kontratáma­dás után Csörgő átkígyózott a védőkön, majd biztosan talált a hálóba, 5-1. A hazaiak az első félidei, sokmozgásos játékukkal eldön­tötték a két pont sorsát. • Jók: Mitykó, Bartus, Méri, Blaskó, ill. senki Kardos Mihály: - Hosszú, fárasztó bajnokság volt, köszö­nöm a játékosok hozzáállását, a vezetők és az önkéntes sport­­szerető emberek segítségét az eltelt két esztendő alatt. Szabó Zoltán:­­ Az első fél­idei akaratgyenge, élettelen já­tékos a végeredményt mutatja. Ifj: Martfű-Szajol 10-1 Juhász Kisújszállás - Újszász 1-1 (1-0) Kisújszállás, 400 n., v.: Nagy Sándor Kisújszállás: Láng - Kása, Ari (Sas), Süveges, Kolics, Kál­lai, Muresán, Hídvégi, S. Nagy Zs., S. Nagy K., Mircea. Edző: Porhanda János. Újszász: Rézsó - Pető, Varga, Kónyár (Nagy Gy.), Makai, Szilvási, Erdei, Nagy I. (Szőnyi), Vígh, Konka, Mérész. Megbízott edző: Kovács György. 37. perc: Muresán belőtt szögletét S. Nagy K. passzolta a hálóba, 1-0. 69. perc: Bal oldali beívelés­ből Szilvási fejelte a kapuba, 1-1. Az első félidőben bebiztosít­hatta volna a hazai csapat győ­zelmét, ám Rézsó kapus bravúr­jai ezt megakadályozták. A má­sodik félidő kiegyenlített játé­kával a kisúji csapat szomor­­kodhatott a döntetlenen. Jók: Láng, S. Nagy K., ill. Rézsó (a mezőny legjobbja), Makai, Szilvási, Varga, Nagy I. Porhanda János: - Helyzete­ink alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Kovács György: - Úgy ér­zem a második félidei játék alapján a döntetlent megérde­meltük. További sikereket kí­vánok a kisújiaknak. Ifi: Kisújszállás - Újszász 0-3 Hajdú J. Jászboldogháza - Mezőtúr 1-2 (1-0) Jászboldogháza 250, v.: Bo­ros K. Jászboldogháza: Gál Menyhárt (Farkas), Kárpáti, Pető, Földi (Petróczi), Tóth, Fodor, Zsilkin, Győr (Gerhát), Kerekes, Rácz Edző: Gömöri Béla Mezőtúr: Fási - Dávid, Szabó, Juhász, Oláh, Németh (Sőrés), Szaszkó (Debreceni), Kocsis, Török, Forgács, Ta­nács (Juhász). Edző: Dávid Ti­bor 19. perc: Zsilkin nyolc mé­terről ügyesen gurított el Fási mellett, 1-0. 56. perc: Tanács hét méter­ről, a tétovázó védők között szerezte meg az egyenlítő gólt, 1-1. 78. perc: Jobb oldali beadás után Török két méterről sze­rezte a két pontot érő találatot, 1-2. A hazai csapatban a megyei I. osztályban már számtalanszor szerepelt idegenlégiósai ezen a mérkőzésen sem tudták hozni azt, amit elvárt volna tőlük a publikum. El kell felejteni azt, ami eddig történt és újra le kell szállni a zöld „gyepre”, azaz a realitások talajára. Jók: Fodor, Gál, Pető, Rácz, ill. Török, Szabó, Forgács, Szaszkó Gömöri Béla: - Mezőtúr megérdemelten vitte el a két pontot, erőnlétben felülmúltak bennünket. Dávid Tibor: - Sok sikert kí­vánok minden kedves sportba­rátomnak, csapatomnak pedig sokkal jobb szereplést a követ­kező idényre. Ifi: Jászboldogháza-Mezőtúr 2-4 Jászapáti - Tószeg 1-2 (1-0) Fajka Jászapáti 400 n., v.: Gyer­­gyás Jászapáti: Taj­ti - Káté, Bo­­rics, Zsemberi, Zsidei (Tóth B.), Németh T. (Bobák), Tóth L., Tóth L, Kiss, Németh Z., Szabari (Csőke). Edző: Birkás Nándor Tószeg: Bottyán - Szilágyi, Drágán, Erkán, Buknicz, Kiss, Rózsavölgyi (Gajdos), Kolozsi, Burján, Lődi, Vincze. Edző: Rózsavölgyi László 27. perc: Tóth L. beadását Szabari a rövid sarokba fejelte, 1-0. 52. perc: Erbán 22 méteres lövése a kapus előtt megpat­tanva vágódott a hálóba, 1-1. 54. perc: 30 méteres szóló végén Lődi közelről passzolt a kapuba, 1-2. Jászapáti mai veresége elle­nére a tavaszi szezonban kie­melkedő teljesítményt nyújtott. Tószeg különösebb erőfeszítés nélkül szerezte meg a két pontot a tartalékosan felálló hazaiak­tól. Jók: Káté, Tóth L, Kiss, ill. Bottyán, Erkán,­ Lődi Birkás Nándor: - Elnézést kérek a szurkolóktól, de ilyen tartalékosan csak ennyit tudtunk nyújtani. Gratulálok a csapat tavaszi szerepléséhez. Rózsavölgyi László:­­ Méltó bajnoki befejezés. Ifi: Jászapáti-Tószeg 6-2 Illés Szászberek - Kunszentmárton 0-2 (0-1) Szászberek, 150 n., v.: Varga F. Szászberek: Farkas - Tóth, Kovács, Vasas Zs., Pomázi, Gara, Vasas Ly Burda (Med­­gyes), Nagy, Újfalusi, Móra. Edző: Laki Imre Kunszentmárton: Varga - Sípos, Szarvák, Demeter (Ga­­ráz), Hóber (Nagy), Pálinkás, Határ, Aszalai, Závoda, Sütő, Imrei (Csornán). Edző: Tóth Márton. 5. perc: Závoda egy beadást hat méterről a hosszú sarokba lőtt, 0-1. 70. perc: Pálinkás szabadrú­gásból a bal alsó sarokba bom­bázott, 0-2. A jobb erőkből álló és erőn­léttel rendelkező vendégek megérdemelten vitték el a két pontot. Jók: Kovács, ill. Pálinkás, Závoda, Szarvák Laki Imre.­­ Ezzel a hozzáál­lással és edzéssel a tavasz fo­lyamán csak ilyen eredményt tudtunk produkálni. Remélem erre a játékosok is rádöbbennek a nyári szünetben. Tóth Márton: - A nagy me­leg ellenére úgy érzem, megér­demelten nyertük a mérkőzést. Ifi: Szászberek-KATE 1-1 Laki Jászkisér - Alattyán 2-0 (1-0) Jászkisér, 200 n., v.: Pató Jászkisér: Taj­ti G. - Farkas J., Orbán P., Drávucz, Kövesdi, Tajti K. (Urbán T.), Farkas L., Bója, Tarkó, Utasi, Szentpéteri. Edző: Gócza Zoltán. Alattyán: Pesti - Mosonyi J., Nyeste, Juhász (Vass), Tóth, Bujáki, Mosonyi A. (Mosonyi Zs.), Ferencsik, Szabó (Moso­nyi L.), Mosonyi Cs., Fekete. Edző: Major Antal. 29. perc: Kövesdi lövése a felsőlécről lepattant, Utasi ér­kezett és 5 méterről a hálóba lőtt, 1-0. 49. perc: Farkas János fu­totta le a védelmet, majd 22 mé­terről kilőtte a hosszú sarkot, 2-0. 53. perc: Drávucz közeli fe­jesét Pesti a gólvonalon túlról húzta vissza, a partjelző azon­ban a közönség általános elké­pedésére továbbot intett. 81. perc: Mosonyi Cs. fel­­dobta magát a tizenthatos sarká­nál, a játékvezető meglepetésre büntetőt ítélt. A sértett tizen­egyesét Tajti gyors vetődéssel kiütötte. A nagy melegben mindkét csapat maximális erőbedobással játszott, de a mai napon csak Jászkisér támadásait kísérte sze­rencse. Jók: lelkes játékáért az egész csapat, ill. senki Bója György: - Talán sike­rült még az utolsó pillanatban elkapnunk a mentőövet. Re­ménykedünk! Major Antal: - Az utóbbi he­tek gyengébb teljesítménye el­lenére úgy érzem, hogy Alat­­­tyán megállta helyét a megyei első osztályban. A búcsú a csa­pattól azért egy kicsit fáj. Jász­kisér a mai mérkőzésen jobban akarta a győzelmet, megérde­melten győzött. Ifj: Jászkisér Alattány 4-2 Gócza Mihályi (jobbról) és Kis, a rákóczifalviak erősségei Jászalsó­szentgyörgy - Sz. Vegyiművek 2-2 (0-1) Jászalsószentgyörgy, 200 n., v.: Sebestyén Jászalsószentgyörgy: Ladá­nyi - Kátai Sz., Káplár, Kátai Zs. (Muhorai), Györgyei, Csirke, Bathó, Bankó (Koczka), Majzik, Kiss T., Gó­lya (Kókai). Edző: Ladányi Ti­bor. Szolnok Vegyiművek: Szabó S. - Szabó M., Busi, Kun, Ecseki (Záborszki), Szarvas (Zsigmond), Bálint, Vadkerti, Pintér (Szarnák), Felföldi (Csomós), Előhegyi. Edző: Hajdú Gábor. Sportextra 13 Végeredmény NB III. Mátra-csoport 1.SBTC 30 23 6 1 75-17 52 14. Kanal 30 9 8 13 33-55 24 15. Bag 30 7 7 16 22-45 21 16. Sz.Cukor 30 5 3 22 16-65 13 További eredmények: Gyöngyös - Sal­gótarjáni BTC 1-1, Balssagyarmat - Pásztó 3-0, Füzesabony - Apc 2-0, Monor - Kanal 1-1, Tisza-csoport 1. Nagycsécs 28 15 8 5 42-20 38 14. H.szobosz­ 27 2 4 21 17-73 8 15. Derecske 27 2 4 21 16-82 6 További eredmények: Mátészalka - Bor­sodi Építők 0-0, Kisvárda - Edelény 4-1, Nyírbátor - Rakamaz 1-0, Püspökladány - Ózd 2-2, Nagycsécs - Nagykálló 4-0. A Hajdúszoboszló - Derecske mérkőzés el­maradt. Alföldi-csoport I. Hódmezőv. 30 21 6 3 60-20 48 14. Gy.endrőd 30 9 6 15 25-53 24 15. Szőreg 30 6 5 1$ 26-62 17 . 1.­miklós , .30­­ a. .3,27,13-98 1.. További eredmények: Orosh­áza - Sze­­gedi VSE 3-3, Cegléd - Gyom­aendrőd 5-1, Mezőkovácsháza - Kiskunfélegyháza 3-0, Gyula - Szőreg 3-0, Kalocsa - Makó 5-0, Kecskeméti SC - Kecskeméti TE 0-1, Sze­gedi Dózsa - Hódmezővásárhely 2-1. Megyei I. osztály Ifjúságiak 1. Kunhegyes 34 22 7 5 71-28 51 58- 30 48 59- 33 47 82-43 43 86-61 43 51-34 43 59-47 40 54-46 39 51-37 38 51-44 37 53-55 33 45-59 29 41- 62 29 38-57 28 22-49 21 42- 79 16 38-92 14 34-79 13 1. Mezőtúr 34 29 2 31 44- 32 60 2. Újszász 34 25 5 4 97- 36 55 3. Martfű 34 21 6 7 96- 30 48 4. Jánoshida 34 20 6 8 87- 39 46 5. Rákóczii­ 34 20 6 8 82- 52 46 6. Sz.Vegyi 34 20 4 10 99- 67 44 7. Kunszent 34 18 5 11 87- 55 41 8. Jászapáti 34 13 11 10 74- 58 37 9. Kisújsz. 34 16 2 16 84- 65 34 10. Jászkisér 34 12 7 15 50- 60 31 11.K.hegyes 34 11 5 18 52- 58 27 12. J.boldogh.34 9 6 19 43- 59 24 13. Alattyán 34 8 8 18 60-122 24 14. Szajol 33 9 4 20 50-108 22 15. J.alsósz. 33 9 3 21 64-135 21 16. Szászb. 34 6 7 21 31- 85 19 17. Tiszaföld­ 34 5 6 23 41-102 16 18. Tószeg 34 4 7 23 38-116 15 Góllövő­lista 26 gólos: S. Nagy Zs. (Kisúj­szállás), 25 gólos: Bárány (Rá­kóczi), 20 gólos: Tóth Cs. (Já­noshida), 19 gólos: Szabó I. (Já­noshida), Bese (Kunhegyes), Tóth T. (Tószeg), 18 gólos: Molnár I. (Jánoshida), Németh (Jászapáti), 16 gólos: Mednyik (Jb.háza), Csillag (Kunhegyes), Határ (KATE), Honti (Martfű), 15 gólos: Rózsavölgyi (Tószeg), 14 gólos: Mosonyi Cs. (Alat­­­tyán), Nagy J. (Martfű), Konka (Újszász), 13 gólos: Kövesdi (Jászkisér), Szilvási (Újszász), 11 gólos: Tóth G. (Jánoshida), Kiss T. (Jászalsószentgyörgy), Felföldi (Sz. Vegyiművek), 10 gólos: Fekete (Alattyán), Tóth I. (Jászapáti), Bohács (Kunhe­gyes), Német (Mezőtúr), 9 gó­los: Majzik (J­sztgyörgy), Zsil­kin (tb.háza), Hídvégi, Mircea, Muresán (Kisújszállás), Dutkon (Tiszaföldvár).