Tájoló, 1997 (15. évfolyam, 1-10. szám)

1997-02-07 / 1. szám

1997/1 TÁJOLÓ A Budapesti Tájfutók Szövetségének lapja , 1997/1 A szerkesztőség vezetője: Schell Antal Szerkesztőbizottság: Argay Gyula, Cseresnyés Ágnes Hajdú Martin, Hujba Ágnes, Józsa Sándor, Lantos Zoltán, Sőtér Johanna, Tóth Eszter Szerkesztőség: 1053 Budapest, Kúria u. 3. 1172. Telefon: (06-1) 118-0933/292 Hivatalos idő: kedd, csütörtök 16-19 óráig Kiadja: a Budapesti Tájfutók Szövetsége Felelős kiadó: Vass László HU ISSN 1215-8526 Megjelenik évente 10 alkalommal: lapzárta megjelenik 1. 01.29. 02.07. 2. 03.05. 03.14. 3. 04.02. 04.11. 4. 05.07. 05.16. 5. 06.04. 06.13. 6. 07.16. 07.25. 7. 08.20. 08.29. 8. 09.17. 09.26. 9. 10.22. 10.31. 10. 11.26. 12.05. Megrendelhető­ a Budapesti Tájfutók Szövetségénél, a szer­kesztőség címén. 1 ■ I / • •• // Jelen és tövő 200 fiatal ünnepelte Budapest tájfutója díj győzteseit Ha sok tájfutót akarunk együtt látni, akkor ki kell menni valamelyik nagyobb rangsoroló versenyre. Télen azonban nincsenek ilyen ver­senyek. Január 18-án Agyalföldön (nem ép­pen tájfutó terep) mégis sokan gyűltek össze, ezúttal a Csata utcai iskola tornatermében. Kettős rendezvény színhelye volt ez a hatal­mas tornacsarnok: a budapesti utánpótlás csoportok itt tartották januári közös rendez­vényüket, a tornatermi sorversenyt, és itt ke­rült átadásra az első ízben kiírt Budapest Tájfutója díj a pályázaton sikeresen szere­pelt versenyzőknek. A sorversenyen 12 utánpótláscsapat 16-16 tagú csapata vett részt. A csaknem 200 fős mezőny fegyelmezetten és hatalmas lelkese­déssel végezte az egyes­ gyakorlatokat. Keszt­helyi Ildikó és Ferencz Éva vezényletével gyor­san peregtek a játékos és sok esetben nem is olyan könnyű feladatok. A lelátón sok-sok szülő és a csapatokból kimaradt fiatal biztat­ta csapatát. A győztes csapatnak járó tortát végül a MOM csapata nyerte meg a Babits DSK és a Fabulon-EPI vegyes csapata előtt. A sorverseny után került sor a Budapest Tájfutója díj átadására. A BTFSz a MOL Rt. támogatásával 1996-ban első alkalommal ír­ta ki a Budapest Tájfutója pályázatot. A dí­jat felnőtt férfi és nő, valamint ifjúsági fiú és leány kategóriában alapították. A díjra buda­pesti illetékességű versenyzők pályázhattak. A beérkezett pályázatokat egy 7 tagú kurató­rium bírálta el, amelynek alapján 1996-ban Budapest Tájfutója díj nyertesei: Domonyik Gábor (MEAFC, az ELTE hallgatója) Gárdonyi Réka (OSC) Sprok Bence (OSC) Zsebeházy Eszter (Fabolon) Domonyik Gábor junior világbajnok, a főisko­lás VB 3. helyezettje, Gárdonyi Réka a főisko­lás VB bronzérmes váltójának tagja és több más nemzetközi versenyen ért el figyelemre méltó helyezéseket. Sprok Bence és Zsebe­házy Eszter többszörös magyar bajnokok és fiatal koruk ellenére kiváló nemzetközi ered­ményekkel büszkélkedhetnek. Gratulálunk a győzteseknek! Tájoló