Tájoló, 2010 (28. évfolyam, 1-8. szám)

2010-02-05 / 1. szám

Elismerés Makrai Éva (ZTC) Kovács Ádám (ETC) Tóth Réka (SZVSE) Baumholczer Máté (PVSK) 6 Tájoló20101. szám 2009 LEGJOBB HAZAI VERSENYZŐI Az MTSZ elnöksége novemberi ülésén meg­szavazta 2009. felnőtt és utánpótlás tájfutóit. Az Év Női Tájfutója: Makrai Éva (Zalaegerszegi TC) A Felnőtt Világbajnokságon váltóban 13., a középtávon 43. helyen végzett. Összetett bajnok. Hosszútávú OB és Éjszakai OB 1. helyezés. Rövidtávú OB, Középtávú OB és Egyéni OB 2. helyezés. Az Év Férfi Tájfutója: Kovács Ádám (Egri TC) A Felnőtt Világbajnokságon váltóban az 5., hosszútávon 17., középtávon 25. helyen végzett. Az Országos Középtávú Bajnokságon 1. helyen végzett Az Év Utánpótlás Női Tájfutója: Tóth Réka (Szegedi VSE) Ifjúsági Európa-bajnokság 4. hely (rövidtáv), 6. hely (váltó), 3-szoros Magyar Bajnok, összetett bajnok. Az Év Utánpótlás Férfi Tájfutója: Baumholczer Máté (Pécsi VSK) Ifjúsági Európa-bajnokság 2. hely (normáltáv). 4-szeres Magyar Bajnok, összetett bajnok. Az MTFSZ elnöksége a Trail-0 Bizottság javaslata alapján Bíró Fruzsinát választotta az év Trail-0 versenyzőjévé. Lelkesedése, szorgalma példamutató az összes versenyző szá­mára! Már a tavalyi VB-n is felhívta magára a figyelmet nem­zetközi szinten is, az összetett 10. helyezésével. Lelkesedésére és kitartására pedig nagyon jó példa, hogy kismamaként az utolsó pillanatig versenyzett idén a miskolci világbajnoksá­gon. Az első nap után a 4. helyen állt és talán még dobogós eredményt is elért volna, ha a második versenynap előtt meg nem szül! (Egészséges kislánynak (Sára) adott életet a két versenynap között!) Az MTFSZ elnöksége Füzy Annát választotta az év tájke­rékpáros versenyzőjének. Anna az izraeli világbajnokságon középtávon 6., rövidtávon 9. helyet ért el. Az MTFSZ elnöksége Simon Ágnest választotta az év sítájfutójának 2009-ben. Ágnes N35-ben szenior világbaj­noki címet szerzett az idén. Mi újság a nagyvilágban? A World of 0 és az Ultimate Orienteering hagyományos év végi szavazásán mindkét nem esetében meggyőző svájci elsőség született. A hölgyeknél Simone Niggli a szavazatok 43%-át szerezte meg, így simán nyert. A második helyre meglepetésre a dán Ida Bobach ért oda (20%), aki a junior világbajnokságon minden számban érmet szerzett. A dobogó alsó fokára 18%-kal Helena Jansson állhatott fel, mögötte Linnea Gustafsson, majd Marianne Andersen végzett, akit az eredményei alapján mindenképpen előrébb várhattunk. A férfiaknál Daniel Hubmann idén is dominált, majdnem min­den második szavazatot begyűjtött. Thierry Gueorgiou második helye is papírforma, ellentétben Olli-Markus Taivainennel, aki egy szem junior VB középtáv arannyal felfért a dobogóra. A további helyeken Fabian Herbnert és Peter Öberget találjuk. Bíró Fruzsina (BEAC) Füzy Anna (OSC) Simon Agnes (ETC) Simone Niggli és Daniel Hubmann