Temesvári Hirlap, 1935. március (33. évfolyam, 46-70. szám)

1935-03-05 / 49. szám

UL MÁRCIUS 5. KEDD lisa-AMTE 4:2 (3:1) Román Kupa-mérkőzés Aragon Az lisa csapata minden­ részében ki­­tűnő teljesítményt nyújtva* említésre méltó győzelmet aratott az AMTE el­­len, amelyben pedig már Szaniszló is szerepelt és így biztosí­totta továbbjut­­ását a Román Kupa küzdelmeiben. Mindvégig az lisa támadott többet és a győzelmet teljes mértékben megér­­demelte. A GYŐZTES CSAPAT védelmében Bichler kapus ügyesen vé­­dett, a fedezetsorban Albert mutatott kitűnő formát. A csatársorban Kií­m­ék, aki az első tizenöt perctől elte­­kintve, összekötőt játszott, elsőrangú volt, a két szélső rendkívül fürgén mozgott, W­etzer a megszokott ész* szerű irányító volt, Lőcse pedig na* gyon okosan játszott. Az AMTE CSAPATÁBAN a védelem sokat dolgozott, de munká­ jába sok hiba is csúszott. A fedezet* sorban csak Tóth állta meg a helyét. A csatársor közepén Szaniszló néhány szép húzást mutatott, de mint­­ha kímélte volna magát. A vezetőgólt a 13. percben Herzog szerezte meg az lsának, de a követ­­kező percben Molnár elvétette Cucula beadását és Szaniszló egyenlített. A 20. percben Klimek, a 25. percben Herzog lőtték az lisa további góljait. A második félidőben a 17. percben­­Cucula tizenegyesből szépítette az eredményt, majd a 32. percben Klim­inek állította be a végeredményt. A 34. percben Lőcse megrúgja Gömörit, mire a bíró kiállítja. Lőcsét csak az Aradon már felszerelt drótkerítés mentette meg a vérmes hívek bosszú­­jától. Politechn­ica—ZISE 2:1 (0:1) Kerületi bajnoki mérkőzés a Banatul-pályán Biró: Petcu A két csapat őszről elmaradt bajno­ki mérkőzését játszotta le a Banatul­­pályán és a műegyetemi csapat a má­sodik félidőben produkált játékával megérdemelten győzte le a jimboliai együttest. A műegyetemi csapatban a közvet­len védelem és a fedezetkor jól j­át­szo­tt, a belső csatárok nagy hibája, hogy a kapu előtt nem tudtak eléggé határozottak lenni. A vendégcsapat legjobb embere M­i­h­á­l­y f­­ kapus volt. A vezetődést az első félidő 10. percében Thier­jung szerezte meg a ZISE-nek, a második félidő elején Humita egyenlített, majd a 40. perc­ben Ghebelagi szerezte meg a győztes gólt. A 38. percben a ZsSE egy gólját a bíró lesállás címén érvénytelenítet­te. Hengerelt a NAC... NAC—Universitatea 8:0 (4:0) Barátságos mérkőzés Oradean A NAC csapata a sáros pályán is kitömő formát játszott ki ée tetszés szerint verte az egyetemi csapatot, amely egyetlen egy szabadtéri edzés után állt ki az oradeai mérkőzésre. A NAC góljait Bod­ola (4), Ko­vács (2), Spielmann­ás Ko­csis lőtték. A Ferencváros 6:1-re verte a Szegedet A magyar bajnokság tegnapi fordulója A magyar bajnokság tegnapi for­­dulóját szeles, erős, kellemetlen idők­ben bonyolították le. Az eredmények közül kiemelkedik a Ferencváros nagy győzelme a Bocskayt verő Szeged FC ellen. A tegnapi forduló után a baj­nokság állása a következő: 1. Újpest 20 pont, 2. Hungária­ 19 pont, 3. Fe­­rencváros 19 pont, Kispest 13 pont, 5. Szeged FC 13 pont, 6. Attila 13 pont, 7. Bocskay 12 pont, 8. Soroksár 12 pont, 9. Budai 1­1 pont, 10.Phöbus 11 pont, 11. III. ker. FC 10 pont, 12. So­­mogy 3 pont. Az eredmények a következők: Újpest—Phöbus 2:0 (0:0). Kemény küzdelem. Változatos első félidő után a második félidő 6. percé­­ben Vince bemutatkozó gólját lövi az Újpestben. A 27. percben a bíró Bé­­kyt (Phöibus) kiállítja, a 38. percben Kocsis a második újpesti gólt lövi. Ferencváros—Szeged FC 6:1 (3:0). Az első percben Sárosi szerzi meg a vezetést, majd a 37. percben újra Sá­­rosi, a 42. percben pedig Kemény a góllövő. A második félidő elején a Szeged szépít az eredményen, de ké­­sőbb visszaesik és Sárosi (2), valamint Mooré lövik a további ferencvárosi gólokat. Hungária—Boeskay 4:2 (1:2). Változatos és izgalmas küzdelem, amelyben a Hungária, bár fölényben játszott, csak az utolsó percekben szerezte meg a győzemet. A Bocskay Janda és Kiss Gábor révén már 2:0 arányban vezetett, amikor a 44. perc­ben Cseh lőtte a Hungária első gólját A második félidő 12. percében Vig egyenlített, majd a 42. és 43. percek­­ben Cseh góljai biztosították a Hungá­­ria győzelmét. Kispest—III. ker. FC 1:1 (0:0). A budai csapatban Hirzer, az egy­­kori magyar válogatott is játszott A második félidő 6. percében Nemes a Kispestnek szerezte meg a vezetést a 7. percben Hirzer beadásából Skva­­rek egyenlített Soroksár—Budai 3:2 (2:0). Varga, Magyar II és újra Varga, illetve Sztancsik és Rökk a góllövők. Attila—Somogy 2:1 (1:0). Változatos küzdelem. Végül a sze­­rencsésebb csapat győz. Helybeli barátságos mérkőzések Electrica—Progresul 0:1 (2:1). A Progresul az első félidőben szépen tartotta magát. Góllövők: Caba (4), Kiss (2), illetve 11-esből Ivanescu. Unirea—Banatul 1:1 (1:0). Matik, illetve Ciupuliga a gólok szerzői. Car­te tizenegyesét Beregszászi, az Unirea kapusa kivédte. Freidorf—Gal­vaui 8:2 (3:5),. IOGT—‘Stapt 4:0 (3:0) A bécsi bajnoki mérkőzések a ked­­vezőtlen időjárás miatt elmaradtak. V Vidéki eredmények Resita. UDE­.Rapid 3:2 (1:0). Bi­ró, Körmöczy. A Rapid csapata első tavaszi mérkőzésén lelkesen és szépen játszott és egyenrangú ellenfele tu­dott lenni az UDR együttesének. A 40. percben Miou szerezte meg a veze­tést a hazai csapatnak, a második fél­idő 7. percében Milovanovite egyenlí­tett, a 10. percben Dobosán révén az UDR vezetett, amit a 30. percben Schmidt egyenlített ki. A 35. percben Schmidt gólt ér el, azonban a bíró les­állásra hivatkozva nem adja meg. A 40. percben Krubl szerezte meg a ha­zai csapatnak a győzelmet. Oradea, Crisana—Törekvés 3:0 (3:0). A nemzeti ligaegyüttes góljait Lakatos (2) és Mateiu szerezték meg. Cluj. Romania—KAC 5:1 (2:1). Fe­­lepan II (3), Capusan és Pop lőtték a Romania góljait. Fővárosi barátságos mérkőzések GFR—Venus 5:2 (1:2), Martii—Juventus 7:4 (5:1). Az olasz bajnokság Az olasz bajnokság nagy meglepe­­tése, hogy a vezető Fiorentina veresé­get szenvedett a Pro Vercelli együ­tte­­sétől, amely a bajnoki táblázat utolsó helyezettje. Eredmények: Pro Vercelli—Fiorentina 2:0. Roma—Napoli 4:0. Triestina—Aanbrosiana 1:1. Juventus—Sanpierdarena 4:0. Brescia—Milan 1:0. Lazzi—Bologna 2:L Alessandria1—Torino 3:0. Palermo—Livorno 3:0. Rádió. KEDD, MÁRCIUS S. állás. 12.30: Olasz lecke. 13: Állástalanok zenekara 14: Hirek. 14.10: Érti: Dunai ké­pek. 15: Rosenthal Móric zongorázik. 15.20: Hirek. 16: Arak. 16.20: Előadás. 16.40: Gyer­mekzenekar. Könnyű zene. 17.05: Hirek. 17.10: Schumainn-lemezek. 17.50: Mit hoz a bécsi tavaszi vásár. 18: Kézimunka. 18.25: Schöningh Almut szoprán énekel. 18.55: Elő­adás. 19.20: Előadás. 19.30: Parasztfarsang közvetítése a Steyr melletti Simingből 20: Hírek. 20.10: Előadás. 20.15: Geiger-négyes dalokkal. Tánczene. 20.50: Löwinger: Alt­­lachner, vidám népszínmű dalokkal. 23: Hi­rek 23.10: Semmi sem új a nap alatt. Rie­­dinger operett-tréfája. 1.10: Hirek. 1.30—2: Schütz Ferenc Bach orgonaműveit játssza. Belgrád. 17.20: Könnyű zene. 20: Reklám. Lemezek. 20.30: A nemzet órája. 21: Színmű. 21.45: A filharmonikusok. Utána 23-ig re­­mezek. Berlin. 7.15: Torna. 7.35: Hamburg. 17: A kisrádiózenekar hangversenye. 22: Zene­szám a farsangról dalokkal. 19: Közöljük. 19.05: Előadás. 19.30: A halhatatlan bohóc Vidám farsangi est zenével. 20.30: Előadás. 20.40: Esti visszhang. 21.10: Köln. 23: Hírek. 23.20—1: München-Varsó. 17.45: Wronski Anatol énekel­ 18: Hirek. 18.15: Lengyel katonazene. 19: Marek Weber zenekarának lemezei 19.45: Polutka­­férfikar. Moniuszko: Három dal. Pankie­____10: Hirek. 10.20: Arak. 10.30: Időjá­­wicz: Keringő. 21: Vidám zene. 22: Falusi rác. 11.20: Farsangi népszokások. 12.20: Viz-farsang, Sygietynski zeneműve. 24: Tánc-Bucureşti. 13: Motzor Péter zenekara. 14.15: Hírek. 18: Könnyű lemezek. 19.15: Le­mezek. Massenet: Werther, előjáték. Rach­maninov: císz-moll előjáték. Liszt: II. len­gyelke. Massenet: Manón, két ária. Elszászi jelenetek. Ketelbey: Az óra és a porcellán­­párocska. Kinai templom­kertben. 20: Elő­adás. 20.20: Straves R. lemezek. Egyiptomi Heléna, Heléna ébredése és gyászindul­ó. Feuersnot, szerelmi jelenet. Rózsalovag, ét­kezési jelenet és befejező kettős. 20.45: Elő­adás 2005: Szimfónikus rádiózenekar. Bloch: Concerto grosso. Schumann: A-moll zongora és zenekari verseny. 22: Előadás. 22.15: Silvestri: Három capriccio. Milhaud: Napi események. Henacovici: Román rap -ródia. 23: Hírek. 23.25: Vendéglős zene. Budapest. 7.45: Torna, utána hangleme­zek. 11.20: Felolvasás. 13.05: Eugén Stepat balalajka zenekara. 14.30: A Mária Terézia 1. honvédgyalogezred zenekara. 17.10: Asz­­szonyok tanácsadója. 18: önképzés az érett­ségi után. 17.30: Az Erős­ Takács szalonze­nekarának műsora, Kalmár Pál énekszá­maival. 19.10- Francia nyelvoktatás. 20.30: Felolvasás. 21: Csuka Béla viola da gamba számai. 21.40: Hirek és ügetőversenyered­mény 22 órától éjjel 3 óráig „Pesti farsang 1835, 1935, 2035-ben." Markovits Rodion és Gárdonyi István irodalmi estin márciu­s 28- a Lloyd-klubban