Tempó, 1929 (1. évfolyam, 1-14. szám)

1929-08-19 / 13. szám

ISS 9 augusztus 19. « MR ■* mfhlHMNHMMM­ Corinthian-vándordíj Vasas—TTC 5: 1 (1:2). Tő­kéig­az. Bíró: Krebsz. Vasas: Józsa—Gottlieb, Ankl—Kánya, Winkler, Dóczi—Koffler, Zsin, Schwartz, Görög, Markovics. TTC: Régi—Gál, Pám—Fleischmann, Klein­­eisel, Pocsubai—Szabó, Vajda, Korpaczky, Eisenberger, Karácsonyi. A Vasas nagy lelkesedéssel játszó csapata megérdemel­ten győzött. Góllövők: Koffler (4) és Schwartz, illetve Szabó, Korpaczky, Kará­csonyi és Eisenberger. A Vasasban Görög és Gottlieb, a TTC-ben Régi és Kleinessel voltak jók. Törekvés:PSC 7:1 (2:1). Bihari út. Bíró : Stern Tibor. Törekvés : Kameniczky, Mészáros L. Gergely, Keszler, Régner I., Dankó, Mihal­ovszky, Régner II., Marosy, Deutsch, Baráth. — PSC: Becker, Rado­­vits, Jeney L, Borán, Jambrik, Ellinger, Köpeczy, Kardos Jeney II., Teszelsz­­ky, Geczy. A tartalékos PSC csak az első félidőben volt képes ellenállni a Törekvés támadásainak. Góllövők: Rég­ner 11. (3), Deutsch (2), Baráth és Miha­­lovszky, illetve Géczy. A Törekvésben a köz­vetlen védelem, továbbá Régner I., Miha­­lovszky, Deutsch és Régner 11. voltak jók, a PSC-ben Becker, Jeney I., Borán és Je­ney II. Barátságos mérkőzések: Józsefváros—Ferencváros B) 1 : 0 (1 : 0). Oltói út. Bíró: Messinger. Józsefváros: Valeczky, Schmidt, Frész, Talmács, Vági, Zsebeházy, Kardhordó (Jeckel), Ebblinger II. (Kardhordó), Kendik, Hajós (Eblünger II.), Kopreda (Hajós).­­ Ferencváros: Posza, Turner, Lengyel (Csajka), Matur (Lengyel), Sándor, Steczovits, Lázár, Lett­ner (Krausz II.), Bednarik, Gyurcsó, Lu­­kits (Lipthay), Kohut II. A Józsefváros tartalékos csatársorral állt fel. A Ferencváros B­ csapata nincs még összeszokva. Mind a két félidőben inkább a Józsefváros volt frontban, de csatársora tehetetlen. A gólt Kopreda lőtte, Valeczky egy tizenegyest kivédett. A győztes csapat legjobb része a fedezetsor. A közvetlen védelem megbízható. A csatársorban Hajós volt a legjobb, de Kopreda és Eblenger II. is biztató erő. A Ferencvárosban Turner, Lengyel és Sándor felelt meg. Ganzgyári TE—KTC 5:2 (3:1). Simor ucca. Bíró: Staudt. A Ganzgyár megérde­melt győzelmet aratott. Góllövők : Léb (3), Wágner I. (2), illetve Kumár I. és Mohácsi. — Ganzgyári TE II.—ETC II. 9:0 (4 : 0). — Ganzgyári ifj.—ETC ifj. 4:4 (4:1). BRSC—MSC 3:2 (2:0). BRSC-pálya. Bíró: Kriss. Góllövők: Ud­rán, Suga, Klötzl, illetve Dincsér és Gerzsényi. — BRSC komb.— Vili. kér. Akarat komb. 1: 2 (3:1). BRSC MILL—Vili. kér Akarat MILL 1 : 0 (1 : 0).— Magyar Divat­csarnok— Vili. kér. Akarat 1:1 (0:1). Góllövők : Szász, illetve Téglási. FTC—FSE 12 : 0 (6 : 0). Üllői út. Bíró : Katz. Fölényes győzelem. Góllövők : Berdó . (4), Szabó (3), Demján (2), Oberfrank (2) és­­ Berger (1). Az FTC-ben Berger, Hadlik,­­ Léhner, Deák B., Oberfrank és Takács voltak­­; jók, az FSE-ben Szolcsánszky és Werner tetszett. — FTC ifj.—FSE ifj. 13:0 (6 : 0). — FTC MILL—FSE MILL 5 :4 (3 : 4). MOVE KTC—MOVE V­aléria 3:3 (0:1). Valériatelep. Góllövők : Engel (2),­Baracsi illetve Hertner, Pető, Erhardt. Jók : Kneiff, Péteri, illetve Erhardt, Schwarzenberger. X. ker. SC—Turul MOTE 4:4 (4:2). Halom ucca. Egyenlő ellenfelek küzdelme. Góllövők : Kempfner (2), Stiglitz, Zsoldos, illetve Tauzin (3) és Eller. A X. ker. SC-ben Polgár és Joó, a Turul MOTE-ban Fábry és Kovács játéka tűnt ki. — Turul MOTE II.—X. ker. SC II. 2 : 0 (0 : 0). GTE MILL—Postás MILL 4:3 (3:0). GTE Ifj.—Jutagyár 12 : 1 (6 : 0). BTK—FSC 4:2 (3:1). Pozsonyi út. Megérdemelt győzelem. Góllövők : Péter (4), illetve Simon és Klementik. — BTK II .—FSC ifj. 7:0 (3:0). — BTK II.— FSC II. 2:1 (1 : 1). Zuglói SE—Kéve SE 5 : 2 (3 : 0). öv ucca. Bíró : Gáspár. Megérdemelt győzelem. Gól­lövők : Fezler III. (2), Hódász (2), Fezler IV., illetve Fandler és Jekosits. — Zuglói SE II.—Kéve SE II. 2 : 1 (1 : 0). — Zuglói SE ifj.—Kéve SE ifj. 10 : 0 (3 : 0). KTC—VI. ker. SC 7 : 1 (2 : 0). Ceglédi út. Bíró , Ruck. Fölényes győzelem. Góllövők : Buday (2), Lukács, Lovas, Deutsch, Kern, Müller, illetve Balogh. — KTC oldboy— V­. ker. oldboy 2:2 (2:1). — KTC II.— VI. kér. II. 4:3 (2:2). — KTC ifj.— VI. ker. ifj. 10 : 0 (6 : 0). — „33”FC—MTK 3:2 (0 : 0). Hungária' út" Biró: Erdős Zoltán. Góllövők: Wagen­­hoffer, Szabó II. és Bece, illetve Martin és Mayer (11-es). — MTK komb.—„33”FC komb. 3:2 (1:2). — MTK ifj.—,­33”FC ifj. 5:1 (2 : 0). LTSE—Pannónia 1:1 (0:1). Népsziget. Egyenlő ellenfelek. Góllövők : Kiss II., illetve Nuszbaum. Jók : Pavló, Kiss II., Fábián (UTSE) és Nuszbaum, Szenes I. és Kelemen (Pannónia). UTSE komb. —Pannónia komb. 5 : 0 (3 : 0). Hungária—NFC 8:2 (5:0). Soroksári út. A reorganizált Hungária megérdemelte a győzelmet. Góllövők : Petras (2), Takács (2), Bede (2), Kovács I. és Vella, illetve Nuszbaum és Ruzicska 11-esből. — Hun­gária komb.—KFC komb. 8:0 (3:0). — Hungária ifj.—SEC ifj. 2:2 (2 : 1). Bizonytalan védelme miatt kapott ki a Bocskay Wacker—Bocskay 3:2 (1 - 0) Wacker: Cart, Hauswirth, Gestarb, Urhanek, Uher, Rohytl, Danis, Trinkl, Widtner, Tax, Kirchner. Bocskay: Budai, Fejér dr., Molnár, Villányi, Sághy, Reviczky, Markos, Vincze, Teleki, Szemes Marosi. Talán még soha ilyen szerencsétlen csatát nem vívott a Bocskay, mint ez alkalommal és a vereségben az sem nyújt vigasztalást, hogy a Wacker mindhárom gólja súlyos védelmi hibá­ból született, amikor üres volt a Bocs­kay kapuja. Hiába támadott többet a Bocskay csatársora csak nem egy tél­ies földőn keresztül, vele szemben állott a Wacker bevehetetlen védelme, élén a nagyszerű Carf-fal. Ezzel szem­ben a Bocskay védelme oly bizonyta­lan volt, hogy az így mutatkozó hát­rányt a kitűnő csatársor sem tudta ellensúlyozni. Az első félidőben alig jutott szóhoz a Wacker, sőt a Bocskay 28-ik percben meg is szerez­hette volna a vezetést, azonban Carl éppen ekkor nyújtotta életének legna­gyobb védését. Markos sarokra irányí­tott csavart lövését villámgyors elve­téssel kiütötte Vincze elé, akinek az ellenkező felső sarokra küldött éles lövése már biztos gólnak­ látszott, ami­kor csak azt látni, hogy Carl úszik a levegőben és az utolsó pillanatban ki­­öklözi a menthetetlennek látszó labdát. A labdával a Wacker jobb szárnya lendül támadásba, Molnár csak kísérni tudja Trinklt, Budai kifut a kapuból, a labda Tar elé kerül és a fürge center az üres kapuba helyezi a labdát. A félidő további részében a Bocskay van fölényben, eredményt azonban csak­ Markos szabadrúgása jelent, de a bíró orszáid címén a gólt annulálja. A második félidőben Bocskay Sághy helyén Móréval áll­­ fel. Két eredménytelen korner után a­­ 10-ik percben Vincze tisztára játssza magát, fordulásból remik lövéssel ki­egyenlít. (1 : 1) Bocskayt feltüzeli az eredmény, ott tanyáz a Wacker kapuja előtt, lövést lövés követ, azonban a szerencse és Carl a kapuban mindent mentenek. A 24-ik percben Móré szabadrúgása Vince elé esik, aki Telekihez passzol, ez visszaját­szik Vinczének, aki megszerzi a vezetést. (1 : 2). A Bocskayt mintha elbizakodottá tenné az eredmény, agyoncselezi a helyzete­ket, ekkor Trinkl megsérül, helyére Danis megy, míg jobbszélre Freiberger áll be. A 30-ik percben Freiberger lab­dájára Budai kifut, de Fejér is megy a labdára és oly szerencsétlenül ütközik Budaival, hogy annak nemrég operált oldalát érik. Budai eszmétlenül összeesik, a labda róla a mezőnybe pattan, Widmer elé, aki az üres kapuba egyenlít. (2:2). Budait kiviszik, helyét Farkas foglalja el, aki rögtön be is mutatkozik, ami­kor a 36ik percben Freiberger meg­szökik. Farkas gyámoltalanul elhagyja ka­puját, mire Freiberger őt is kicse­lezi és a labdát az üres kapuba gu­rítja. (3:2) A győztes csapat legjobb része, amin­ említettük, a védelem volt, mellette az első félidőben Rohids, a villámgyors Kirchner és az élelme Pax emelkedett ki, míg a Bocskayban a fedezetsorban csak Reviczky felelt meg, de Sághy já­tékán is javulást lehetett felfedezni. A csatársor gyakran volt frontban, azon­ban a kapu előtt nem tudta kihasz­nálni a kínálkozó helyzeteket. Egyéni­leg Vincze és Teleki játékát illeti elis­merés. —■iüinzrt — EMTK—Csepeli TK 1 : 0 (0 : 0). Góllövő : Dobos II.. Jók: Dobos II., Schuck II., illetve Schäffer, Holczhauser. — EMTK komb.—Franklin nyomda 3:1 (2:0). — CsTK ifj.—EMTK ifj. 3:3 (2:1). KAC—UTC komb. 3:2 (3 : 1). ■MMM «•***&**•! A nagy melegben nem ízlett a játék a szegedi profiknak Bástya—Szegedi kombinált 3:2(1 : 1) A SzAK, UTC—Zrínyi KAC kom­binált csapatával mérkőzött ma a Benedek, Emődi, Korányi, Wahl, Pé­ter, Tóth, Vargha, Stemler (Korom­), Possák, Schwarz, Ábrahám összeállí­tásban felálló Bástya. A nagy meleg­ben igen lanyha iramban kedv nélkül játszottak a professzionalisták és bi­zony a lelkes amatőrök csaknem meg­lepetést csináltak. Az amatőrök diktálják a tempót és Doktor góljával a vezetést is megszer­zik. A Bástya csak a 33. percben egyenlít ki, amikor Vargha beadását Possák a hálóba fejeli (1:1). A máso­dik félidő elején a Bástya komolyab­ban veszi a játékot és előbb Koroni, majd Possák révén két gólhoz jut (3:1). Ezután azonban ismét inkább az amatőrök játszanak és a 34. perc­ben Kronenberger II. gólt lő (3 : 2). Külföldi eredmények! Berlin. Tenisz Borussia—National (Kairo) 2 : 2. Frankfurt—Gradjanski 3 : 3. Bayern München— Ulm 6 : 2. Augsburg—Wacker München 1 : 0. Regensburg—Teutonia München 3 : 2. ASV Nürnberg— FR Fürth 2 : 1. Prága. Viktoria Zsizskov—Radinski 3 : 3. — Cechie Karlin.—CAFC 4:3. .4 BSE győzelme Lübeckben A BSE tegnap Lübeckben játszott és 3 : (I arányban győzött. A Sabaria ezen héten véglegesíti játék­­szerződéseit A Sabaria vezetősége, miután a lét­számemelési kísérlet negatív eredmény­­nyel végződött, hozzáfogott a játéko­saival való tárgyalásokhoz. A szombathelyiek másodosztályú voltukat felhasználják arra, hogy megvalósítják régi tervüket és csupa vidéki játékosokból álló csapatot szerveznek. Ennek az elgondolásnak alapján szer­ződtettek már az elmúlt hetekben négy új vidéki játékost, Studán, Szita, Borbély és Janisó személyében és ugyanakkor közös megegyezéssel fel­­bontott­ák a szerződést Pesovinkkel, Hajóssal és Povolnyval. Néhány nap­pal ezelőtt ultimátumszerűen kö­zölte a Sabaria vezetősége az összes többi játékosokkal azt is, hogy a másodosztályú Sabaria nincsen abban a helyzetben, hogy 35 pengőnél többet folyósítson bárkinek. A játékosokkal a tárgyalásokat ebben az értelemben vasárnap délelőtt kezdték meg, ame­lyek során ilyen értelemben­ sikerült a szombathelyi klub veze­tőségének Vermessel, Vámossal, Hollóssal és Bakossal az új szerző­dést aláíratni. Amíg azonban ezekkel a játékosokkal a megegyezés meglehetősen simán jött létre, komoly nehézségek merültek fel Prém, Mészáros, Korstes és Bu­­reseh körül. Ezek alapján a Sabaria sorsa, illetve jövő évi csapatának kérdése csak a közeli napokban dől el. A Klebelsberg-kupa állása augusztus 18-án Magyarország fllmetomég Anglia Belgium Svédország Franciaországn05 a«»« B81ZS8A SE CB n 1 €9 991 •csi cg a Magyarország­ 7:1 (2:0) 9:3 (6:2) 7 :0 (5:0)10:6 (4:4) •c_­4 — — “/»8 Németország 1 : 7 (0 : 2)ISM 4 : 3 (3 : 0) 1: 3 (0: 0) 6: 3 (3:2)2 2 — 1*/M4 Anglia 3:9 (2: 6) 2:4 (1:1) 1:4 (0:1) 5:5 (4:1) •—3 1 1 Belgium 3 : 4 (0 : 3) 4 : 2 (1 :1)P 3:3 (1:3) 2:1 (2:0)2 1 1 “/«5 Svédország 0: 7 (0: 5) 3:1 (0:0) 4:1 (2:0) 3:3 (3:1)Jo 2 1 1 10/„5 Franciaország 6:10 (4:4) 3 : 6 (2 : 3) 5:5 (1:4) 1:2 (0:2)• — 3 1 1