Tempó, 1929 (1. évfolyam, 1-14. szám)

1929-07-08 / 7. szám

2 Amatőr bajnokságok II. oszt. Kárpáti-csoport Ganzgyár—BEAC 2:1 (1:1)- Simoz ucca. Bíró: Gébért. Ganzgyár: Nagy—Hor­váth, Bodzion—Horváth Il, Ramos, Pul­­ner—Grimm, Csizmasz, Ambrus, Domsitz, Leéb. BEAC: Bokor—Wodzik, Gyhimessy —Buday, Unzeitig, Czmór—Reinhardt II., Kertész, Kotreschek dr., Fülöp, Erdődy. A többet támadó Ganz megérdemelten győzött. Góllövők: Grimm, Ambrus, illeivé Kertész. A győztse csapatban Bodrion, Klimos, Grimm és Ambrus, a BEAC-ban Gyhimessy, Czmór és Kotraschek dr. já­téka tűnt ki. III. oszt. Gillemot-csoport VI. ker. FC—Főv. T. Kör 2:0 (1:0). Szent László tér. Bíró: Révész. VI. ker. FC: Prokop—Kontics, Florkievic, Morván, Mikula, Tóth—Vági, Kápolna, Czember, Schön, Kahn. Főv. T. Kör: Provács— Rovnyai, Csepregi—Richter, Konrád, Dol­­lák—Huszka, Maczák, Okom, Huss, Wan­­schláger. Az egységesebb VI ker. FC megérdemelten győzött a tehetetlen csa- ■ társorral operáló Föv. T. Kör felett, amely ezzel a vereséggel kiesett a III. osztályból. .Jók a győztes csapatban Prokop, Mikula, Kápolna és Czember, a Föv. T. Körben: Pongrác, Maczák, Csepregi és Wanschláger. Góllövők: Czember és Schön. — VI. ker. FC komb.—Föv. T. Kör komb. 6:1 (4 : 1). Góllövők: Füz­i(2), Csel­ (2), Keö és Krecsmarik (VI. ker. FC), illetve Szlo­­benszki (Föv. T. Kör). III. oszt. bajnoki címért TLK—TURUL—MOTE 2:0 (1 :0). Amerikai út: Bíró Iváncsics. TLK: Boda —Neumann Il., Peterka II.—Vászondi, Nagy, Markó—Singer, Gróf, Ceisl, Stáhl, Schmidt. Turul—MOTE: Valenta—Kovács, Barna—Szecsei, Buda, Tauzin II.—Tau­­zin I., Meszlényi, Bazsó, Fábri, Eller. A tartalékos Turul—MOTE nem tudta meg­akadályozni a TLK könnyű győzelmét. Góllövők: Stáhl és Ceisl. A győztes csa­patban Nagy, Schmidt és Ceisl voltak jók, az ellenfélnél Barna és Meszlényi játéka tűnt ki. III. oszt. negyedik helyért Nyomdász—X. ker SC 4:0 (2:0) Kőbányai út. Bíró : Stein. Nyomdász : Weisz—Dani, Emmer I. —Virágh I., Bilcsik, Szabó—Klein, Krukár, Pistai., Virágh II., Bacsár. X. ker. SC : Weiner II.—Dinyés, Szekrényesi—Vö­rös, Rentner, Tomecskó—Stiglitz, Mi­ Iosovits, Farkas, Weisz, Tritz A má­sodik félidőben a közönség berontott a pályára és botrányos verekedést rendezett. A meccset csak nagy nehe­­zen lehetett rendőri készültség asszisz­­tálása mellett folytatni. Góllövők : Emmer (két­­11-esből), Virágh II. és Barcsai. IV. oszt negyedik helyért Folyamőrség—Uránia 3:1 (1:0). Kő­bányai út. Biró, Stern Tibor. Folyamőr­ség: Cuplitz—­Paulin, Kronenberger II.—Gé- ­­vai, Szijjártó, Szalai—Felső, Somogyi, Trubai, Sági, Vutits. Uránia: Szakács— Cseitz I., Cseitz II.—Müller, Illits, Urin— Marhoffer, Gárdonyi, Bodzi, Molnár, Du­­hela. A volyamőrség megérdelten győz Paulin, Sági (11-es) és Somogyi góljaival. A győztes csapatban Paulin, Kronenberger II., Szijjártó és Sági voltak jók, az ellen­félnél Csieitz Illits, Gárdonyi és Bodzi játéka tűnt ki. Ifjúsági döntő TLK ifj.—RAFC ifj. 5:2 (1:1). Ame­rikai út. Bíró: Benk­. Fölényes, biztos győ­zelem. Zuglói SE ifj.—B. Vasutas ifj. 2: 1 (1:0). Amerikai út. Bíró: Steiner Oszkár. A szerencsésebb csapat győzelmét hozta a mérkőzés. SzAC ifj.II. ker. SC ifj. 2:0(1: 0). Kőbányai út. Biró , Vozik. Góllövők : Linzenauer és Banai (öngól) A győz­tes csapatban Linzenauer, Koterva, Samu és Hoffmann voltak jók, a vesz­tes csapatban Sudár és Matlakovics. Csak­ egy félidőig volt ellenfél Budapest amatőr csapata Krakó—Budapest 7:2 (2:2). Krakó. Nyolcezer néző. — Bíró: Rosen­feld. A magyar csapat megérdemelten súlyos vereséget szenvedett. Az első félidőben még ellensúlyozni tudta a lengyelek állandó támadásait, a máso­dik félidőben azonban teljesen vissza­esett és bebizonyosodott a csapatösz­­szeállítás teljes csődje. A védelem még megállta helyét, a fedezetsor teljesen rossz volt, a csatársor pedig széteső játékot mutatott. A lengyel csapat olyan kitűnő, hogy azzal egyetlen amatőr válogatott csa­pat sem állhatja meg a helyét. Krakó csapatában 8 Wisla és 3 Garbaria játékos szerepelt. Az első gólt Dobos lövi a 26. percben, azonban há­rom perc múlva Smocek kiegyenlít. A 34. percben Dobos ismét megszerzi a vezetést és a lengyeleknek csak a 42. percben sikerül kiegyenlíteni Pazurek góljával (2:2). A szünet után Kreutz helyére Bokor állt a centerbe, Alscher kapus helyett pedig Háda védett oly pompásan, hogy neki köszönhető a még súlyosabb ve­reség elkerülése. A lengyelek hatalmas fölénye már a 4. percben, gólt hoz, amelyet Palzer lő a kapuba. A 8. perc­ben Smocek, a 27. és a 28. percben Pazurek, a 41. percben pedig Ko­­valszky fejezei be a gólok sorát. A budapesti amatőrcsapat kedden Kattorvitzban mérkőzik Felsőszilézia válogatott csapatával. A Szolnoki MÁV Közép bajnoka DOROGI AC— SZ. MÁV: 1 : 0 (1:0). DOROG —1 800 néző. — Bíró: Szirovec. A mérkőzés eredménye alapján a szol­noki együttes jobb gólaránya révén megnyerte Közép bajnokságát. A meccs nagy részében a dorogi csapat csaknem állandó fölényben játszott. A 20. perc­ben Vass beadásából Reisinger fejeik a mérkőzés egyetlen gótját s bár ezután Dorog állandóan támad, a helyzetek egész sorozatát hagyják kiaknázatlanul a csatárai, míg másrészről a kitűnő szolnoki védelem akadályozza meg az újabb gól elérését. A dorogi csapatban Reisinger, Bán, Fraith és Szedlacsek voltak a legjobbak, míg az ellenfélnél Bujáki, Czmarkó és Flóris játéka érde­mel dicséretet. (Békéscsaba.) Előre MTE—GAK—Bohn­­gyár kombinált 2:2 (1:0). Bíró, Boros. Barátságos.­­ (Békés.) BTE—GyAK 3 : 1 (0 :0). Barát­ságos. A GyAK veresége meglepetés. Gól­lövők: Biró, Bezzeg, Nagy (BTE) és Tas­­nády (GyAK). (Gyula.) GyTE—Csabai Máv 5:1 (3 :1). Bíró: Megyeri, Barátságos. Góllövők: Baj­­csi (2), Gyurkó (3), illetve Kiszek (Csorvás.) CsSK—Kondorosi TK 3:1. (Szentes.) SzTE—Csongrádi AK 9 :0 (2:0). Bíró: Hegedűs. CsAK a második félidőben összeroppant. Góllövők: Szat­mári (5), Horváth I. (21, Horváth II.,­­ illetve Dénes. (Kisújszállás.) Túrkevei AC—Kenderes­­i MOVE 2:2 (1 : 1). Bíró: Sass. Góllövők:­­ Bánó és Katona, illetve Ráduly. A TAC- ból Ráduly és Meszlényi, a MOVE-ból Bánó, Gyülvészi és Emesz tűntek ki. (Eger.) Dobó ISE—HAC 1:1 (0 :0). Bíró: Sugár. Góllövők: Eperjessy, illetve László. Erős iramú játék, egyenlő ellen­felek. (Győr.) ETO—Cseh Komárom FC 2:1­­ (2:0). Bíró: Koch. Megérdemelt győze­­­­lem. Góllövők: Weiland, Belkó, illetve­­ Czirok II. — GyAK—KSE 4:0(1: 0). Bíró:­­ Gray. Góllövők: Csonka (2), Johannesz­­ és Böröndi. — MTK—NSC 6:2 (2:2).­­ Bíró: Szirovetz. Góllövők: Tűzkő (4), Né­­­­met és Dob, illetve Sipos és Czuppon. —­­ Nyugati kerület. Déli kerület: (Szeged.) Shell Kőolaj finomító—Zrínyi KAC 1:0 (1:0). Bíró Martonosi. A cég­­bajnokcsapat változatos játék után győzte le a szegedi amatőröket. Déli ifjúsági vá­logatot—Szövetségi válogatott 1:0 (0 :0). A déli ifjúságiak biztató és szép játékkal győz­ték le az álmosan küzdő II. csapatok válogatottját. Takács II. Tolai A Ferencváros délamerikai túrájának gólllövői. Takács II. a Ferencváros első mérkőzésén a Sao Paolo válogatottjai ellen lőtt két góljával szerezte meg a győzelmet. A második mérkőzésen Rió­ állam bajnoka, az America FC ellen Toldi a befejezés előtti percben lőtt góljával döntetlenné tette a nagy magyar fölény ellenére elveszettnek látszó meccset 132» Július 9 Törekvés—NSC 1:0 (1 : 0). MILL mérkő­zés. Góllövő: Raffay. (Veszprém.) TSC—VTL 3:0 (1:0). Bíró: Barna. A tartalékos TSC fölényesen győz. A csatársorban először szereplő volt centerhalm­ak Mentének góljaival. * (Székesfehérvér.) SzCT—Győrsziget 3 : 0 (2:0). Bíró: Vanka. Góllövők: Nyulasi, Tvordi és Kovács. (Pápa.) PFC—SFAC 1:1 (1 : 0). Bíró: Czéczely. Góllövők: Drucker, illetve Bolla.. A PFC-ből Tomenga és Bolla, a SFTC-ből Kelemen és Drucker tűntek ki. Celldömölkön a CESE—DAC mérkőzés az ottani népünnepély miatt elmaradt. Északi kerület: Miskolc. DVTK—MVSC 2 : 2 (2 : 1). Bíró : Tarpay. Az DVTK győzelmé­vel a második hely birtokosa lett. Góllövők: Jancsó és Buró, illetve Kiss. — MM­TE—DAC 3:2 (1 : 0). Bíró : Galgóczy. Változatos játék, meg­érdemelt győzelem. Góllövők : Fried­mann (3), illetve Murányi és Heicz. — Attila kombinált—DVTK 2:1 (2:0). Bíró : Hartmann. Góllövők: Király és Varga, illetve Bova. A mérkőzés befejezése előtt egy perccel egy néző berohant a pályára és inzultálta bírót. Keleti kerület: (Debrecen.) DEAC—DMTE 1:0 (1:0). Bíró: Sass. Góllövő: Kacsóh. A DMTE valószínűen kiesik. (Berettyóújfalu.) DTE—BUSE­ 2 : 1 (1 : 0). Bíró: Debreczeny. Góllövők: Nagy, Eiser (II-esből), illetve Zsugovics. (Nyíregyháza.) DKRSE—NyKISE 2 : 1 (1 : 0). Bíró: Poppé. A bajnok NyKISE utolsó meccsén saját pályáján szenvedte első vereségét. Góllövők: Ökrös, Gál, illetve Hajdú. Beregszász : Kisváradi SE—Bereg­szászi Union 3:0 (2 : 0). Góllövők : Bodnár, Kozma, Mező. Szombaton: Beregszászi Union—Kisváradi SE 3 : 2 (1 : 0). Góllövők : Barabás (2), Kovács, illetve Rossbaum. Vasárnap. Vasutas bajnokság Törekvés—Szombathelyi Máv. 4 : 1 (2:0). Bihari út. Bíró: Kovács Pál. Törekvés: Kamenitzky—Mészáros, Ger­gely—Keszler, Régner I., Dankó—Mi­­halovszky, Régner II., Marosi, Deutsch, Baráth. Szombathelyi Máv.: Sas— Marth, Borsodi—Czakonyi, Kiss. Jék­kor—Mend­e, Nagy, Borbély, Gabro­­schek, Bódi. Fölényes, biztos győzelem. Góllövők: Marosi, Mihalovszky (11-es) és Baráth, illetve Gabroschek. A győztes csapatban kitűnő volt a csatársor, a vesztes csapatban a védelem. Kovács Pál jól vezette a mérkőzést. Baarátsági mérkőzések: Pollack SC—Kispesti Pamutipar 2 :1 (2 : 1). Sárkány utcai pálya. Bíró: Neu­burger. Góllövők: Schneider és Preininger, illetve Schmolke. Megkötöttük a jugoszláv futballbékét A magyar-jugoszláv konfliktus ügyében összehívott békekonferencia ma tartotta Bécsben döntő tárgyalá­sát. A magyar delegátusok kifejtették, hogy a magyar szövetség nem bojko­­tálta Jugoszláviát. A jugoszláv delegá­tus viszont kijelentette, hogy a jugo­szláv szövetség a beutazási engedélyek körüli zavart meg tudja szüntetni, de arra kéri a magyar szövetséget, hogy hasson oda, hogy tagegyesületei min­dennemű politikai agrációtól tartózkod­janak. Miután a magyar delegátusok be­jelentették, hogy ezt a feltételt telje­síteni fogják és megbüntetik azokat az egyesületeket, amelyek ez ellen vétenek, a delegátusok teljes megegye­zésre jutottak. A Halle- Salzburg hegyiverseny 175 kcm.: 1. Koffler (Puch) 8 p. 37 mp. — 250 kcm.: 1. Ritter (OK Supréme) 7 p. 13 mp. —» 350 kcm. 1. Wachtl (Sunbean) 6 p. 40 mp. — 750 kcm.: 1. Waberger (Sunbean) 6 p. 41.2 mp. — 1000 kcm. 1. Anracher (Sunbean) 5 p. 49.3 mp. Oldalkocsis 600 kcm: 1. Grohmann (Viktoris) 6 p. 48.4 mp. A nap legjobb idejét Zuber (Svájc) futotta 500 kcm. Couder gépen 5 p. 16 m­p.-cel.