Tolnai Napló, 1951. július-december (8. évfolyam, 151-304. szám)

1951-10-25 / 249. szám

4N­APLÓ 4 szekszárdi úttörők megállták helyüket •­ vasárnapi gyapotszedésben Az eilmuÄ vasárnap min­­tegy 25 szekszárdi vállalat és tömegszervező dolgozói vettbe ki részét a gy­apot Sze­dési munkálatokból. Az Állami Gaz­daságok Megyei Központja­­ kiértékel­te a gyapotszedő munkások eredményét. Az eredmények azt tükrözik vissza, hogy legtöbb dolgozó becsülettel ele­get tett­ a vállalt kötelezettségének és jó eredményt ért el a gyapotszedésben. Gsapláros Lajosné, a népbol dol­­dozója 28,35 kiló gyapotot szedett és ezzel az eredményével elnyer­te a „legjobb gyapotszedő“ címet a közel 500 fő közül. Belényi Ist­ván, a jegyzőközpont dolgozója 27.75 kiló, Csapó János 22 kiló, Szabó József szintén a Jegyző-Több, mint száz úttörő ment ki önként gyapotot szedni és 11.6 kilós szedési átlagot értek el annak ellenére, hogy számos olyan pajtás is volt köztük, aki alig látszott ki a gyapotból és csak 8—10—­12 évesek voltak. A szekszárdi úttörők a nagy lét­számuk ellenére, gyapotszedési eredményükkel elkerültek mintegy központ dolgozója 21.50 kiló, Ha­lász István, a népbolt dolgozója 22.25 kiló, Szíjcs József, az ÁMK dolgozója 19.90 kiló. Rakó József szintén az ÁMK dolgozója 19.75 kiló gyapotot szedtek. Több vállalatnál és tömegszerve­­zetnél az átlagteljesítmények terén is igen jó eredmények születtek meg. A jegyzőközpont 3 tagú brigádja 18­3 kiló átlagos teljesítménnyel zárt­a be a napot. Az ÁVK­SZ 33 főből álló bri­gádja áltagosan 13.2 kiló, az ÁMK 27 dolgozója áltagosan 12.6 kiló gyapot­t­ót szedett. A népbolt dolgozói közül, akik részt vettek a gyapotszedésben, 25-en átlagosan 11 kiló gyapotot szed­tek, 20 szekszárdi felnőttekből álló gya­potszedő brigádot. Az értékelés nemcsak a jó munkát tükrözi vissza, hanem szemléltetően megmutatja azt is, hogy mely válla­lat­ dolgozói értek el leggyengébb ered­ményt. A Terményforgalm­i Vállalat­nak a várdombi állami gazdaságban dolgozó Rizsányi brigádja szinte ne­­vetségessé tette magát eredményével. Ebben a brigádban 7-ek voltak és 1,8 kiló gyapotot szedtek átlago­san. Ez a brigád példát vehetett volna a szekszárdi úttörőktől, akik fiatalságuk ellenére is fejenként több, mint ötször annyi gyapotot szedtek. Ez az eredmény megmutatja, hogy­ a Rizsányi munkacsoport 7 tagja nem azzal a céllal ment ki a várdombi ál­lami gazdaságba, hogy elősegítsék a gyapot sikeres betakarítását, hanem azért, mert ezt a napot „vikend-szerű“ kirándulásnak tartották, és szerintük alkalom adódot­t arra, hogy azt mond­hassák: ,,Mi is kivettük részünket az állami gazdaság gyapots­zedési munká­lataiból.“ A Rizsányi munkacsoport nem tel­jesítette a gyapotszedési normáját, még csak megközelítő eredményt sem ért el. Annál jobb eredményt értek el a Rizsányi csoport tagjai a borivászat terén. Az Állalm­i Gazdaságok Megyei Központjának jelentése szerint a Ri­zsányi csoport 7 tagja mintegy 4 óra leforgása alatt 18 liter bor ,,megóvá­sát teljesítette“. Ezen a téren jóval túlteljesítették a normái. A legértékesebb eredményt a szekszárdi úttörők érték el. A szekszárdi járási tanács dolgozóinak munkafelajánlása november­i tiszteletére A Nagy Októberi Szocialista­ For­radalom 34. évfordulójára megyénk dolgozói is lelkesen vállalják, hogy munkaterületükön nagyobb, hatalma­­sabb eredményeket érnek el. Ipari dolgozóink példamutatásain fellelke­­sedve egyre több állami gazdaság, tszcs, de egyéni dolgozó parasztok is vállalásukkal mutatják meg, hogy en­nek a napnak nagy jelentőségét meg­értették. Nemcsak iparunk és mezőgazdas­á­gunk dolgozói érezték át ennek je­lentőségét, hanem hivatali dolgozóink is, így például a Szekszárd járási ta­nács dolgozói az alábbi munkatél, ajánlást tették: A pénzügyi osztály gazdasági csoportja vállalta, hogy 1951 december 1-ig elkészítik és­z­­szerűsítési javaslatukat, mely orszá­gos viszonylatra szól: a háztartási kartotékok rovatainak megváltoztatá­sa és egyes kezelési lapok összevoná­sával (egyszerűsítésével) kapcsolat­ban. Ezenkívül a bonyhádi járás ta­nácsának gazdasági csoportját ver­senyre hívta ki, hogy az év végén hite túllépés nélkül, megtakarítással fognak zárni. Az oktatási csoport vállalta, hogy az általános iskola el­­ső osztályában az írás-, olvasástanítás új hangoztató módszerét november 7- ig megismertetik valamennyi első­­osztály nevelőjével. Vállalták, hogy két községben dolgozók iskoláját szer­veznék, s a járás területén öt alapis­mereti tan­folyamot indítanak be. A pénzügyi osztály vizsgálati csoportja vállalta, hogy 1951 december 31-ig beütemezett 122 fö­l­dműve­s szövetkezet­i vizsgálatot de­cember 2ig, Sztálin elvtárs születés­napjáig elvégzik, hog­y ezzel is na­gyobb segítséget adjanak a szövetke­zetek munkájához. Az egyenesadó csoport versenyre hívja fel a járási tanács begyűjtési osztályát azzal, hogy az 1951. évi be­­vételi tervét november 7-ig 94 száza­lékban, december 21-ig az emberiség jótevőjének, Sztálin elvtárs születés­napjára 100 százalékban teljesítik. A csoport vállalja­, hogy az eredménye­sebb adóbehajtás érdekében személyes közreműködésükkel javítják az ön­kéntes befizetési készséget. Az egészségügyi csoport vállalta, hogy november 7.ig a járás területén lévő üzemi konyhákat és munkásszállókat felülvizsgál­ja, a még észlelhető egészségügyi h­iányosságo­kat az adott lehetőség határain belül kiküszöbölik. E vállalások maradéktalan teljesí­tése érdekében ezenkívül sok dolgo­zó egyéni felajánlást is tett, páros­versenyre léptek egymással. Egyéni felajánlásaikban vállalták, hogy a most bekerült új dolgozókat szakmai­lag képezik és munkájukhoz minden segítséget megadnak. Könyvelői tanfolyam indul Dombóváron és Szekszárdon A megyei tanács VB I. pénzügyi osztállyá kezdő könyvelők részére alap­fokú könyvelői tanfolyamot indít. A tanfolyam időtartama 4 hónap, heti 2x3 óra. A tanfol­yamot Szekszárdon és Dom­bóváron szándékozunk megtartani. A tanfolyamra­­ jelentkezhetnek­ vállala­tok, kisipari termelőszövetkezetek dol­gozói, vagy akár magánszemélyek is, akik a könyvelés alapfogalmait el akarják sajátítani. A szekszárdi tanfolyamra a megyei tanács pénzügyi osztályán, II. emelet 43. szám­i szobában, a dombóvári tan­folyamra a járási tanács pénzügyi osz­tályán lehet jelentkezni. Az esetleges felvilágosítás: a jelentkezéskor meg­kaphatják Jelentkezni 1951 október 31-ig lehet. PARTHIREK Értesítjük a felsőfokú és a közép- káderképző tanfolyam hallgatókat, hogy október 26-án, pénteken délelőtt 9 órakor a Bolsevik Párt Történetét tanulmányozó elvtársak részére elő­adást tartunk. Az előadás a Bolsevik Párt története első fejezetéről szól. Előadó: Somi Benjámin elvtárs, a Megyei Előadó Iroda tagja. Előadást tartunk a felsőfokú és középkáderképző tanfolyam hallga­tóknak október 27-én, szombaton dél­előtt 9 órakor. Az előadás címe: „Miért tanulm­ányozzuk a kapitalizmus politikai gazdaságtanát? és „Marxi értékelmélet néhány fő kérdése“. Az előadást központi előadó tartja. Mivel az előadások az anyag ta­nulmányozásához mind a két szakon elengedhetetlenül fontosak, így az elv­társak feltétlenül vegyenek részt az előadásokon, úgy a középkáder, mint a felsőkáder tanfolyam hallgatói. Fel­hívjuk figyelmét a járásokban dolgo­zó elvtársaknak, hogy az előadásokra a járásokból is jöjjenek be. Pártoktatók Háza. H­ÍREK CSÜTÖRTÖK, OKTÓBER 25 ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁR: I1/1. sz. Áll. gyógyszertár. NÉVNAP: Vilma. — IDŐJÁRÁSJELENTÉS: Várható időjárás csütörtök estig: Erő­sen felhős, idő, néhány helyen, főként az ország déli felében, kisebb esővel. Mérsékelt, délkel­eti-kele­ti szél. A hő­mérséklet egy,két fokkal csökken. — Várható hőmérsékleti értékek az or­szág területére: csütörtök reggel 6—9, délben 16 18 fok között. — Szekszárd városi népművelési osz­tály a szekszárdi általános fiúiskola épületében november 5-ével ingyenes számolási és helyesírási tanfolyamo­t indít. Jelentkezni lehet a városi tanács 8-as számú szobájában. — Ismeretterjesztő előadás lesz az „ötéves tervről“ Szekszárdon, a Kál­­vin-téri iskolában 25-én, este 7 óra­kor“, mélyre szeretettel meghívjuk a város dolgozóit. Az előadás műsorral lesz egybekötve. M­O­Z­I Szabad Ifjúság: VIHAR GRÚZIÁBAN. Akciós jegy érvényes! Előadások kezdete vasár- és ünnepnap 4, 6 és 8 órakor, hét­köznap: 6 és S órakor. Nagy lelkesedéssel folyt le a Szülői Munkaközösség tolna megyei ankétja Pedagógusok, szülői munkaközös­­ségi elnökök, tagok, több, mint há­romszázan jelentek meg Szekszárdon az általános leányiskolában a „család és iskola“ jelige alatt megtartott me­gye: ankétom. Ez a lelkes gyűlés is bizonyítja, hogy a mi megyénkben is érzik a dogozók, hogy a jobb tanulá­si eredmények elérésének az össze­­fogás és áldozatkészség, a fokozottabb közösségi munka a titka. Hunyadi Károly, a megyei tan­á­9 oktatási osztályának vezetője üdvö­zölte a megjelent pedagógusokat, a szülői munkaközösségek elnökeit és tagjait, javasolta, hogy elnöknek v­á­lasszák meg Prantner Józsefnét, a­z MNDSZ megyei titkárát, amit az­on két nagy tapssal el is fogadott. Pant­­ner Józsefné javaslatot tett a 12 ta­gú ságre, akik között volt Me­gyeri Erzsébet, az MNDSZ Országos Központjának küldöttje, az ankét elő­adója. Megyeri Erzsébet előadásában hang­súlyozta, hogy a béke megvédése, a szocializmus felépítése hazánkban a zü­lei munkaközösségek harcától is­­ü­gg. Elmondotta, hogy új, felemelt ötéves tervünknek annyi mérnökre lesz szüksége 1954-ben, mint amen­­­nyi­ tervünk első évében összesen­ volt. A hozzászólások visszatükrözték azt a hatalmas munkát, melyet­­ zt női munkaközösségeink végeztek az el­múlt évben az iskola és a szülői ház közötti kapcsolat szorosabbá tétele érdekében. A duna­földvári Szülői Munkaközösség elnöke elmondotta. Ugyan segítik az iskola munká­ját a­ Szülői Munkaközösség tagjai anya­gilag és erkölcsileg is. Tantermeket hoztak rendbe, az úttörők táborozá­­sát segítették anyagilag, s állandóan kapcsolatot tartanak fent az iskola igazgatóságával, s ha bármilyen ne­hézsége van az iskolának­, a Szülői Munkaközösség mindenütt ott van és segít. Vállalta a dunaföldvári munka­­közösség, hogy Sztálin elvtárs szüle­tésnapjára, december 21-re a félig kész sportpályát befejezik. Végezetül Hunyadi e­lvtárs és Prant­­ner Józsefné hozzászólásaival fejező­­dött be az ankét, me­lnek sikeréhez nagyban hozzájárult a­ megyei tanács oktatási osztálya dolgozóinak lelkes, odaadó, szervező munkája, valamint a síel;szárai gimnázium és az úttörők kult­úrműsora, mellyel a ttlégjelenté­két köszöntötték. GL­IOBER 25 Csak küzdelem után győzött a vendégcsapat Sióagárd—iSfilio Kendergyár 2:0 (1:0) A sárközi csoport utolsó mérkőzését Szek­­szárdon bonyolították le Ijt­einbach játék­vezetése mellett. A­ mérkőzésen 600 néző je­lent meg, érdeklődéssel várva, sikerült-e a vendégeknek kiharcolniuk a csoport bajnok­ságát. Igen sokan jöttek el Sióagárdról is, bizonyítva azt, hogy a megyei és járási bajnokság rendszere a megye falyáit is megmozgatta és egészséges fejlődés van in­dulóban. A két csapat a következő felállí­tásban kezdett: Sióagárd: Pesti Gyénúsz, Páli, Fekete — Mocsári, Sági — Malinger, Nagy, Grenusz II., Szilágyi, Tóthi — Ken­dergyár: Újhegyi — Kriván, Vékony, Ju­hász — Nagy, Tóth, Katu­k, Csatlós, Hege­dűs L, Hegedűs II., Hámori. Azonnal a vendégcsapat veszi a kezébe a játék irányrítá­sát és támadásait sorra vezeti a kendergyári kapu ellen, azonban a gól­lövési kísérletek meghiúsulnak a kender­­gyári védelme. Erős az iram, kemény a já­ték. A 20.­ percben Szilágyi lövése, a felső kapufát érintve kerül kapu fölé. A 22. percben esik a félidő egyetlen gólja. A belső hármas összjátéka után kavarodás tá­mad a kendergyári karm előtt és Nagy megtalálja a rést. 1:0. T­ovábbra is a ven­dégcsapat marad támadásban, de újabb­­ eredményt nem­ tud elérni. A Tí. félidőben kiegyensúly­ozottabb lesz a já­ték. Most is inkább a­ vendégek a kezdemé­nyezők, de időnként kénytelenek a teret átengedni a hazaiaknak is,­­többször volna alkalma egyenlíteni Hegedűsnek- de lövései cclt tévesek­nek. Az utolsó negyedórában ismét a vendégek kerekednek felül. A 33. percebn Tóth labdája hálót is érint, a já­tékvezető azonban nem látta bent a lab­dát és nem ítél gólt. A mérkőzés utolsó perceiben esik a második gól. A jobbszárny támadása után ismét Nagy gurítja a labdát a jobb alsó sarokba, 2:0. BIRaLAT. A két csapat erős iramú mér­kőzést vívott és a vendégek ebben az arány­ban megérdemelten győztek. Sióagárdi csa­patában van 1­-2 egészen jó képességű já­tékos. Jók voltak: Grenázs, Nagy, Malin­ger, Tóth, illetve Újhegyi és Hegedűs. Sz. Építőfe—Tolnai Honvéd 10:0 (2:0) Szekszárd, 800 néző. Barátságos. Vezette: Szemző. — Az Építők már most megkezdte készülődését a következő bajnoki idényre és az edzőmérkőzésen egy egész sereg já­tékost próbált ki. A csapat az I. félidőben a következő felállításban játszott: Wittner — Balogh I., Hermann, Korsós — Vigh, Cziráky — Ellermann­, Próbajátékos I., Pró­ba­játékos­ II., Próbajátékos 111., Próbajáté­kos IV. Az első félidő nagyon lanyha iram­ban telt el. A mérkőzés barátságos jellege nagyon reányomta bélyegét a mérkőzésre. A csapat könnyen vette a mérkőzést és a tetejébe nem is ment a játék a fiúknak. Ebben a játékrészben az ügyesen mozgó középcsatár lőtt gólt a 25. és 29. percben. A II. félidőben helyet kapott a csapat­ Karl Tlal/vili T pr Tnó FVilton a Tál plc TPR/VIPNl már élénkebb játék alakult ki és potyog­tak a gólok. A 10. percben a vendégek középhátvédje szépen szerelte az Építők támadását és aztán a saját kapujának jobb­­sarkába gurította a labdát. Ezután a kö­­zépcsatár 4. Cziráky 2 és Ellerb­iami góljai­val végeredményben 10:0-ra győzött a csapat. BÍRÁLAT. A próba­játékosok közül a kö­­zépcsatár játéka tetszett a legjobban, bár gyorsasága még kívánnivalót hagy hátra. Az Építők nagyon lanyhán vette a mérkő­zést és látszott, hogy a csapat nincsen for­mában. Különösen a fedezetektől láttunk rengeteg rossz leadást, keresztlabdát egyet sem, annál gyakrabban egy-egy szárnynak az erőltetését. A vendégek jó edzőtársnak­ bizonyultak. Sióagárd nyerte a sárközi csoport bajnokságát A vasárnap lejátszott Sióagárd—Kender­gyár mérkőzéssel befejeződtek a sárközi csoportban is a bajnoki küzdelmek. Vasár­napi győzelme révén a bajnoki címet a sióagárdi együttes nyerte el, amely mind­össze Őcsényben szenvedett pontveszteséget az őcsényi Törekvéssel szemben. A Sz. Me­teor tartalékcsapata lett a második, mivel Sióagárdon vereséget szenvedett, Szekszár­don pedig pontot vesztett az Építőkkel szemben. Az őcsényi Törekvés kötött ki a harmadik helyen. Meglepetés az Építők tar­­talékcsapatának gyenge helyezése. A baj­noki tabella a következő végeredményt mu­tatja : 1. Sióagárd b 5 1 0 11 17: 5 2. Sz. Meteor 1» 4 1 1 9 27: 3 5. Őcsény­i 4 1 1 9 12: 7 4. Palánk­­ 13 — 3 6 7:17 5. Sz. Építők fi 1 2 3 4 10:11 6. Decs hi — 5 2 10:22 7. Kendergyár h — — 5 1 3:19 8. Alsónána tőrölve A Bonyhádi Vasas II. lelépte a Sz. Meteort Bonyhádi Vasas 11.—Sz. Vörös Meteor 6:2 (2:1) Bonyhád, 600 néző, vezette: Kovács. A mérkőzés enyhe szekszárdi fölénnyel kez­dődik. Később a Vasas játékosok vették át az irányítást és a­­ 23. percben megszületett a hazaiak vezető gólja, amelyet Solti jutta­tott a hálóba, 1:0. Kezdés után újból Bony­hád veszi kezébe az irányítást és a jobb­­szélen elfutó Vészeli gólt lő, 2:0. A 53. percben hatalmas kavarodás a bonyhádi kapu előtt, amelyből a vendégek középcsa­­tára szépít, 2:1. Az első félidő hátralévő ré­sze eseménytelenül telik el. A 11. félidőben azonnal a hazai csapat lép fel támadólag és már a 3. percben megszerzi a vezetést Solti lövéséből. 3:1. lükkor a szekszárdi csapat támadósora szór­ványos támadásokkal kísérletezik. A Vasas védelem azonban biztosan hárítja az erőt­len támadásokat. A félidő 18. percében Németh 18 méteres szabadrúgása jut a háló­ba, 4:1. Újból Vasas támadásokkal indul el a játék és Németh labdáját nem tudja a vendégek kapusa védeni, 5:1. Majd egy ve­szélytelennek látszó szekszárdi támadásból megszületik a Meteor 2-ik gólja, 5:2. Az utolsó gólt az utolsó percekben Solti szerzi BÍRÁLAT: A szekszárdi Meteor az első gól bekapása után kapkodva játszott és ezt a kapkodást használta ki a helyi csa­pat és különösen a II. félidőben domboro­dott ki a fölénye. Tíz a mérkőzés is meg­­m­utatta, hogy a bonyhádi Vasas milyen ki­tűnő utánpótlással rendelkezik, jók voltak: Veszeti, Pálos, Szárny, illetve Major és Babits. Csak a második félidőben tudta megfordítani az eredményt a hazai csapat Paksi ÁMG—Tamási Dózsa 4:2 (1:2) Vasárnap a Tamási Ziszsa Pakson szere­pelt. A megyei bajnokság újoncának a já­téka nem okozott csalódást. Az első félidő­ben egyenlő ellenfeleket láttunk, sőt a ven­dégek a kínálkozó helyzeteket jobban ki tudták használni, így jutottak 2:0-as veze­téshez. A félidő befejezése előtt azonban hazaiaknak sikerült szépíteniük. A II. fél­időben kiütközött a paksiak nagyobb rutinja és sikerült megfordítaniuk a vesztésre álló mérkőzést. A mérkőzés azt mutatta,­­ hogy az újonc tamásiak nem fognak szégyent váltani a jövő évi megyei bajnokságok so­rán. Paks is úgy látszik , már most meg­kezdte előkészületeit a következő bajnoki szezonra, hogy ne kelljen egy idényen át a kieséstől rettegnie. Befejeződött a dunaföldvári Béke Kupa E hó 14-én befejeződött a dunaföldvári Béke Kupa bajnokság. A nagy érdeklődés­sel kísért mérkőzések után a Cipész Szö­vetkezet csapata nyerte meg a büszke baj­noki címet. _ , A bajnokság megszervezésében és lebo­nyolításában a két sportintéző, Juhász Ist­ván és Hodász Gyula tevékenykedtek- Amiért ezt­ a bajnokságot elindítottuk, cé­lunkat elértük. Sikerült többi mint 150 labdarúgót megmozgatnunk és rajtuk ke­resztül még sok érdeklődőt. Úgy tudjuk, hogy fhmegyénkben kevés ilyen bajnokságot szerveztek meg. A Béke harcosainak egy­­bekovácsolását­ célozta e bajnokság és ezt több helyen is m­­eg lehetne valósítani. A bajnokság zökkenő­mentes lebonyolítása nemcsak a mi érdemünk, han­em valamen­­­nyi szervezet sportfelelőse, kik legnagyobb megértéssel karolták fel elgondolásainkat, megértették a mögötte rejlő célt. A Béke Kupa bajnokságát a Cipész Ször­­nybi­ fé még, kikstek csapasdban elég sok ,­öreg­ játékos szerepelt. Az elején úgy lát­szott, hogy a Textiles és a DDSK II. az esélyes. A második és a harmadik helyezett csapat nem­ képvisel kisebb játékerőt, amit a minimális pontkülön­bség is mutat. A többi csapat közül a DISZ csak egy mér­­­kőzésen játszott négyet, a K1OSZ viszont igen nehezen adta meg magát vesztett mér­kőzésein. A Honvédség játékosai a baj­nokság elején nem a legnagyobb sikerrel szerepeltek, de aztán erősen feljavultak. Az UT. M­. csapatának­­ sportszerűségére jellemző, hogy bár elhelyezték őket közben Kömlődre, mégis visszajöttek lejátszani mérkőzésüket. A legsportszerűbb csapat a Textiles volt, csak pillanatnyi megtorpanás vetette vissza őket a második helyre. A bajnokság végeredménye: Am­int a tabellából is­átszik, a legegysé­­iresebb csapat a DDSK II csapata volt Meglátszik hogy valamennyien gyakolrlot­­tak, összeszokottak. A balszerencse miatt kerültek a 3. helyre. Remélik, hogy a ta­vaszkor meginduló bajnokságban jobb he­lyezést fognak elérni. & Meg kell állásiltnnünk, hogy a dunaföld­váriak jó munkát végeztek fink lolpamF­ vvei község tanulhatna a földváriaktól, hisz megyénkben nem egy község van it­ t. Cipész Szót. 7 b — 1 19:10 12 2. Textiles 7 5 1 1 14:12 11 3. mrtSK n. : t­2 t A: r­io 4. Honvédség 7 3 13 16:17 7 5. uf. No. 7 7 13 13:21 7 1>. KIOSZ 7 2 1 4 11:17 5 7. DISZ T 2 - 5 13:23 4 fi BEK NV. : Visszalépett kedvező helyzetben, mint Dunaföldvár Szekszárd, Dombóvár, ahol ely sok üzem van, ilyen kezdeményes nem véli, pedig igen ráférne e községekben is egy effajta városi bajnokság megrendezése. Bizonyára az utánpótlás kérdése is eldől egy-egy baj­nokság befejezése u­tán. Dunaföldvár sem dúskál kiváló labdarúgókkal, de az után­pótlását meg fogja kapni községében. Az Mí­K próbázások problémáját is meg­oldották a földváriak. A sportot földvá­­ron­ felkarolták s ezt az illetékesek is tu­domásul veszik és régóta vajúdó sportpálya kérdést végre rendezni fogják és lehetőséget adnak a fiatalságnak nemcsak a labdaru­gókra, hanem a többi sportág ű­zésére is! A Földváriak ezt megérdemlik! SPORTKÖRI HÍREK Az elmúlt vasárnap a hőgyészi állami gazdaság sportköre két győzelmet aratott. Labda­rúgócsapata Dombóváron a Postás ti.-őt 5:1 arányban győzte le és ezzel meg­­s­érezte a megyei bajnokságba való osz­tály­ozó mérkőzésre való jogosultságát. Az asztalitenisz csapata (férfi) a Nagy­­mányoki Bányász II. csapata ellen 10:3 arányban győzedelmeskedett. A csapat tag­jai Trompa, Endre, Tihanyi és Bogár. KAPOSVÁROTT E11ŐS MEZŐNY HARCOLT A DÓZSA ÖKÖLVÍVÓ BAJNOKSÁGÁN Október 19—21-ig, három napon át több, mint 40­­ pár ökölvívó küzdött a Dózsa or­szágos ökölvívóverseny­ért a „Dózsa-bajno­­knő‘ címért. A szekszárdi Dózsa öklöző­: Kuhurcsik, Török, Egre, Dajka és Tokaji a legjobb tu­dásukkal vették fel a harcot, de a sorso­lás reájuk nézve igen nehéz volt mivel a pesti és kaposvári öklö­zőkkel kellett már az első menetben összecsapniuk. Így vala­mennyiük kemény és izgalmas mérkőzés után pontozással kaptak ki. Dajka Várhelyi­, löl csak minimális pontkülönbséggel ka­pott ki. November 4-én Szekszárdon fognak ven­dégszerepelni a pécsi Dózsa tikliizói. TOLNAI NAPLÓ Felelős szerkesztő: PÁLINKÁS GYÖRGY Felelős kiadó: K­I­R­IL­ LÁSZLÓ Szerkesztőség telefonszá­ma • 22 tv Kiadóhivatal telefonszáma: 20­10 M. N B. egyszám­ nSz:im 936.371-“­ft. Előfizetési díj: havi 11— forint. Pécsi Szikra nyom­da FéeS. Mu­nkácsy Mih­ály utca 19. ss. Telefon: 20­27. A nyomdáért felel: MELLES REZSŐ