Tolnai Napló, 1952. január-június (9. évfolyam, 1-150. szám)

1952-03-16 / 64. szám

8 NAPIO Harminc tanulóból harminc továbbtanul Továbbtanul a Dombóvári Tanítóképző gyakorlóiskola VIII. osztálya ■ A dombóvári tanítók­épző gyakorló általános­ iskola­ VIII. osztályába 80 leány jár. Mind a harmincan tovább­tanulásb­a jelentkeztek. Hogyan ske­rült ebben az osztályban a továbbta­nulási szándékot százszázalékosan felkelten­!? Szeptember, október hónapban 31 osztályvezető mindent tanúiét meglátogatni­,­ ­b­eszélgetés közben eluvgyairázta, ho­­­­gyan kész­ül­­jennek fel a másnapi órákra. Elbeszélgetett a szülőkkel és tanítványaival a pályaválasztás fon­tosságáról és megkérdezte azt is, hogy milyen pályát szeretne a tanuló. Október elején mindössze tizenketten jeleltkeztek tovább tí tanulásb­a, októ­­ber végén az összes tanulók megláto­gatása után osztályfőnöki órán ismer­tette a továbbtanulás díját és a kö­zépiskolákat. A gyapotszedés 4 hétig tartott. Ez az idő nagyszerű alkalom volt arra­ , hogy munka közben egyenként elbe­­sélgessen a továbbtanulásra­­ egalk­ll­masabbnak tartott tanaikkal. A gy­­otszedés végére a jelentkezettek száma 12-ről 1ö-re emelkedett. A novemberben tartott szülői érte­kezleten — mélyen az összes szü­lők megjelentek — ismertette a „iäoüljünk tovább középiskolákban“ ennü­­ proseurát. A szülők közül többen úgy nyilatkozta­k, hogy szeretnék továbbtanítani leányaikat, de olyan gyenge tanulók, hogy nem bírják majd a középiskolát. Az osztályvezető m­egjelölte azt az utat, amelyen ha­ladva az úgynevezett „gyenge tanu­­lók“ jó tanulókká válhatnak. Leg­jobb segítőeszközként a tanulópár munkát álította a szülők elé. Meg­­állűta­ak a jeles, jó, közepes tanu­lókból a tanulócsoportok. A legjob­­bak a leggyengébbekkel tanultak Ettől kez­dve nagyszerű eredmé­nyek születtek. Hetek alatt­ fegyel­mezett, életvidám, boldog osztálykö­zösség lett, az é­v elején még széjjel húzó, fegyelmezetlen osztályból. A »tevelők’ órák után örömmel újsá­golták az igazgatónak és az osztály­­vezetőnek, hogy az úgynevezett gyen­ge tanulók közül többen 4—5-ösre felelnek. Az osztályközösség megin­dította u tat a bukások és l­esek elleni ■ [UNK]December közepére ismét hatan je­lentkeztek továbbtanulásb­a, így k­­érték, hogy az osztály 80 százaléka jelentkezett továbbtanulni. A nagyszerű eredmények láttán a2 osztályvezető januárban az első osz­­tál­yfőnöki órán bejelentette, ha az osztály fokozza a 7. eddigi eredménye­ket és az osztály fél évi átlaga 4-es lesz, háromnapos tanulmányi kirán­dulást szervez Budapestre. A kirán­dulás összes kétségeit előteremtik azok számára, akik nem hányat­anak a tanulásban, é­s negyedévi átlagukat megjavítják. Az osztály fegyelme megerősödött, a tanulási kedv egyre fokozódott, megindult a harc m ötésekén A gyengébben felelő tanulók szégyel­lik magukat és igyekeztek egyre in­kább kijavítani hibáikat, hogy kiér­demeljék az ingyenes kirándulást. Félévre 27 tanuló javított tanulmá­nyi eredményén. Kardos­­ Margit 10, Fodor Marika 8, Kovács Marika 7, Somogyi Irénke 6, Bernát Marika, Betesi Irénk­e, Majsai Marika, Orbán Metrika 6, a többiek 3—4 tárgyból javítottak. ^­M évi bizonyítványosztás után 2b-re emelkedett a továbbtanulásra jelentkezettek száma. Néhány nap múlva, február 6-án osztályfőnöki órán felállt a 30. tanuló is, s meg­­ígérte, hogy kijavítja közepes ren­dű bizony­í­vány­át. Azóta ez a ta­nuló, Bernát Marika csak ötösre és néha négyesre felelt. Az iskolai év első napjától végzett munka leg­na­gyobb eredménye, hogy az osztály továbbtanulási szándéka 100 százalé­kos, .Juta­lomképp­en nem három, ha­nem öt napra mennek Budapestre ta­nulm­án­yi kirándulásra. Ha az osz­tályátlag év végére 4,2 lesz, úgy még Badacsonyba, I’écsre és­ Komlóra se eljutnak a Vili. osztály tanulói. Kov­át­s Mariska parasztszülők gyer­meke, jeles tanuló. — Láttam a nagy termelő hiányt — meséli — Nem akartam ugyan továbbtanulni, de osztály­vezet­őn­k meggyőzött, hogy ta­nuljak, mert r­eám még nagy­ szük­ség van. Az orosz és mértan tantár­gyakat szeretem legjo­bban. Elhatá­­roztam, hogy tanár leszek. Eddig nem gondoltam továbbtanulásra — mondja Fodor Marika — mert gyen­ge tanuló voltam. Eigmbret Marika mellett megszerettem a tanulási Az­óta figyelem tanáraimat és rájöttem arra, milyen szép hivatásuk van, m­n is jelentkeztem továbbtanulásra. Ta­nítónő szeretnék tenni. Én is úgy fo­gom szeretni és segíteni a gyengéb­beket, mint az én tanáraim. Elégséges tanuló volt Iberhardt Anna, de ő is elhatározta, hogy to­vábbtanul. — Nem szerettem tanulni. Otthon megmondtam hogy nem aka­rok tanulni. Édesapám azt mondta: — Kislányom, tanulj tovább. Kimond­ta, hogy ő csalki hat osztályt végzett, a többit pedig a dolgozók iskolájá­­­ban végezte el a felszabadulás után. Kardos Margit kissé szégyenkezve mondja, hogy gyenge tanuló volt, még intőt is kapott. Szüleinek­­ na­gyon fájt, hiszen ők mindig azt akarták, hogy tanuljon a lányuk. Tanulópárja mellett kijavította az in­­í­tő-rovót, sőt félévre 10 tantárgyból javított. Most elhatározta, hogy tanító lesz. Bernát Marika « amrlócsoportban szerette meg a tanulást. — Építész­mérnök szeretnék lenni — mondja. — Sok munkáslakást, kultúrotthont sze­retnék megépíteni. Érzem, hogy én is hasznos tagja leszek majd hazámnak — fejező be határozott hangon, Az újonnan megalakult mezőgazdasági szakszervezetek fordítsanak nagyobb gondot •• verssenvmozffalornri j­egyénk területén egyre több és több állami gazdaságban, erdőgazda­ságban és gépállomáson alakulnak meg új szakszervezeteink és választ­ják meg vezetőségüket A legutóbbi időben megalakult új üzemi szak­szer­vezetein­k értek e­l jó eredményeket. Ha megnézzük új szakszervezitünk eredményeit, leginkább megmutatko­zik fejlődésünk a munkások szociális intézése terén. Az al sóseperdi állami gazdaságban, a dalimandi gépállomá­­son, vagy az alsóhidvégi állami gaz­daságban az utóbbi időben igen sokat javult a munkások szociális ellátása. Hiányosság mutatkozik azonban az eredmények mellett a MEIX­ 87 mun­kájában. A megindulás időszakában még foglalkozott az új szakszervezet a munkaverseny kérdésével és azok megszervezésével is, azonban az utóbbi tapasztalatok azt mutatják, hogy mindjobban elmosódik a mun­kaverseny kérdése és kiszélesítése. Kevés gondot fordítanak új szakszer­­vezeteink, és csupán kampány fel­adatnak tekintik a munkaver­seny kérdését. Március 9-e óta teljesen el­hagyták laposodni a munkaversenyt, pedig az újonnan alakult szakszer­vezetek munkája nem merülhet ki csupán a szociális intézkedések meg­­valósításában, hanem ezzel kapcso­latban behatóbban kell foglalkozni szakszervezeteinknek a munkaverseny kiszélesítésével és nagyobb gondot fordítsanak a munkafegyelem meg­­szilárdítására. Az új szakszervezet vezetőségének szem előtt kell tarta­nia, hogy mit jelent a munkaverseny a szocializmus építésének időszakában és segítse elő állami gazdaságaink­­­­ban, gépállomásainkon, erdőgazdasá­­­­gainkban a hosszúlejáratú versenyek­­ kiszélesítését, győzze meg a dolgozó­­i­kat a munkafegyelem fontosságáról , és mélyítse f­ 1 a személyi felelőssé­get.­­ Az új szakszervezetnek össze kell­­ kapcsolnia ezeket a kérdéseket a szociális intézményekkel és intézke­désekkel, mert csak így tud eredmé­nyes munkát végezni. Nézzék meg szakszervezeti vezetőink a mezőgaz­daságban a brigádok, munkacsapatok megszervezését, a területek felosztását azt, hogy megkapta-e minden brigád, vagy csoport jegyzőkönyvileg terü­letét. Ellenőrizzék a tervek elkészí­tését és végrehajtását, mert csak így mondhatjuk ezt fel, hogy szakszerve­zeteink mezőgazdasági vonalán is betöltötték hivatásukat és hivatásuk magaslatán állnak. Munkájuk közben pedig szorosan támaszkodjanak a pártra és a dolgozók széles tömegei­re, hogy sikeresen végezhessék mun­kájukat és büszkén mondhassák el, hogy a szocializmus építéséből aktí­van vették ki részüket. H­IRE­K VASÁRNAP, MÁRCIUS 16 FGYELETES GYÓGYSZERTARI í 1/1. sz Áll. gyógyszerár NÉVNAP: Henriette. — IDŐJÁRÁSJELENTÉS: Várható időjárás vasárnap estig: vál­tozó felhőzet, az északi és keleti me­gyékben esetleg kisebb havazással, ha­vascsővel. Időnként még, főként ke­leten élénk északi, északnyugati szél. A nappali hőmérséklet emelkedik. M­O­Z­I Szabad Ifjúság: CIVIL A PÁLYÁN Akciós jegy érvényes! Előadások vasárnap: 4, 6. 8 órakor, hétköznap: 6. 8 órakor. msmsamxm^ summoMi szélkülőzhetetten az agitádó@ smurtkábufi 1052 MARCIUS 1« Kis ünnepség előzte meg a nagy mérkőzést Nagymáoyoki Bányász—Du­naföldvár 4:2 (3:2) 500 néző, vezette: Dudás (Vindics, Váradil.­óllövők: Böröcz g, Wéber 1, Bardócz 1,. .Sietve Szigeti 1­. 2. Nagyszer­űen feldíszített pálya várta a mérkőzésre a két csapatot. Mintha az időjá­rás is tudta volna, hogy mil­yen napon van ez a találkozó. A csapatok kifutása után Letenyei Béla, üzemi párttitkár elvtárs mél­tatta Rákosi elvtárs születésnapját. A magyar sportolók nagyon sokat köszönhetnek sze­relt vezérünknek, aki megadta a lehetősé­get, hogy hazánkban szocialista sport alakulhasson ki. A továbbiakban Letenyei elvtárs kiem­elte megyénk sportjának fejlődé­sét, amely szemünk előtt játszódik le. Ezt a fejlődést az MHK-mozgalom segítette előre, amely csak pártunk és szeretett Rákosi elv­­társunk vezetésével valósulhatott meg. Nagy tapssal fogadták a játékosok, mind pedig a közönség Letenyei elvtárs beszédét. Ezután a következő feállításban állt fel a csapat: n­­agy hiány­ok: Csúf órás — Terjék, Dorm­ány, Takács — Tóth, Baumgartner — Bardócz, Savanya, Böröcz, Wéber, Fazekas. fim­aföldvár: Berndorffer — Szauter, Foga­­rasi, Dunai — Szeder, Horváth — Németh Szigeti 1­., Gazsó, Szabados, Takács. A bányászok indítják el a labdát és azon­nal veszélyesek a vendégcsapat kapujára. Fo­­garasi több esetben szabálytalanul akasztja Böröczöt s csak így sikerült feltartani a bányász ötösfogatot. Váltakozó, szép játék alakul ki, amely a vendégeknél eredményes­­ először. Nagy védelmi hiba közepette Szi­geti II. szép gólt lő. 0:1. Hirtelen észbe­kapnak a hazaiak és egymásután vezetik tá­madásaikat. Fazekast a tizenhatoson belül szabálytalanul akasztják, t1-es. wéber belövi, 1:1. Ezután újabb gólt ér el Duna­föld­v­ár, a szép összjátékot Szigeti góllal fejezi be, 1:2. Közvetlen a kezdés után a bányászok egyenlítenek Bardócz révén, 2:2. Kiegyen­­súlyozott, kemény küzdelem alakul ki tel­jesen egyenrangú ellenfélnek bizonyul Duna­­földvár. A 28. percben Böröcz egyedül elfut és Fogarasit teljesen kijátszva, fut még a kapust is, a hálóba gurítja a labdát, 3:2 Óriási védelmi hiba volt. Váratkozó táma­dásokkal fejeződik be a félidő. Szünet után fokozódik az iram A vendé­gek az egyenlítésért, a hazaiak pedig a na­gyobb arányért küzdenek. A védelmek­ rapid­­két oldalon jól működnek. Mégis a félidő közepén Barbócz beadásából Böröcz fejel gólt. Ezen már nem tud változtatni egy­ik csapat sem, így ez marad a végeredmény is, 4:2. jók: Dormány, Böröcz, Tóth, illetve Szert­­ter, Duudi, Szigeti II. BÍRÁLAT. Végig egyenrangú ellenfelek, de itt-ott túllépték a szabályokat. A fegyelem terén is sok hiba látszik a dunaföldváriak­­nál. Simontornyai Vöros Lobogó—Tolnai Vörös Lobogó 5:2 (2:1) Sim­oBroFilga, 600 néző. — Simontornyai Vöros Lobogó: Ferenczi — Sebestyén, Baum E., Mikulás — Bíró (Rábóczki), Som­ogy­i, Ünnep, Baum J., Róth. — Tolnai Vörös Lo­bogó: Ganczer — Reicht, Schaffier, Korán — Werling, Lick II. — I­ sgum, Grählinger, Galambos, Jóósz, Adám (Nagy). Sáros talajon a róm­ai csapat kezdi a játé­kot. Változatos irammal indul a játék és a 8. percben Dobrádi—Ünnep—Baum 1.R­ossz játékából Bauta megszerzi az első gólt, 1:0. 18. percben Somogyi Tóth­tól kapott labdával kijátsza a kijövő Ganczert és a hálóba gu­rítja a labdát, 2:0. 28. perc, Isgum jó helyzetben a kifutó Ferenczi üres kapuja fölé küldi a labdát. 29. percben Grählinger szabadrúgását Galambos az üres kapuba küldi, 2:1. A félidő hátralévő része válta­kozó játékkal telt el, gólt egyik csapat sem tudott elérni. A második félidőben a hazai csapat Rakóczkival áll ki Biró helyett. Mind­járt az első percekben szép támadásokat vezet a hazai csapat, a 2. percben ünnep szép fejese alig a kapu fölé száll. Hol egyik, hol a másik csapat támad, de csatársoraik nem tudják kihasználni a helyzeteket. A 15. percben Sebestyén jó helyzetbe hozza Baumot, aki a kimozduló Ganczer mellett a kapu jobb sarkába vágja a labdát. 3:1. Megélénkül a hazai csapat és sorozatos tá­madásokat vezet a tolnai csapat kapuja ellen. A 18. percben Somogyi a 16-osról a jól he­lyezkedő kapus kezébe küldi a labdát. A hazai csapat újabb és újabb támadásait végre siker kíséri, Mikulás Baumnak adja a labdát, aki fejjel szépen maga elé veszi és szép lövéssel a hálóba rúgja, 4:1. A 22. percben Rábóczki szép ief­utása után baum­­­nak adja a labdát, aki jobb külsővel közvet­len a kapu mellé rúgja. A vendégcsapat né­hány lefutását a jól helyezkedő hazai vé­delem könnyen szereli. A 32. percben­ Ra­­bóczkik a tolnai Védelem 16 oson belül csú­nyán felvágja, a megítélt 11-est Baum F. értékesíti, 5:1. A hátralévő időben ism­el hol egyik, hol másik térfélen megy a játék, m­­íg a vendég csapat erősíti iramát és töb­b­­ször veszélyezteti Ferenczi kapuját. Az utolsó percben nagy kavarodás keletkezik a hazai csapat kapuja előtt,­ Ferenczi üresen hagyja a kaput és Galambos a kavarodásban meg­szerzi a tolnaiak 2. gólját. 5:2. BIRÁLAT: A sáros, süppedős pályán az első félidőben lassan alakult ki a szép já­­ték a játékosok állandóan elcsúsztak, a labda sokszor beragadt a sárba. Az első félidő első felében egyenlő erők harcát mu­tatta a játék, m­íg a második felében a rűi­nai csapat szebb összjátékot mutatott, de eredményes nem tudott lenni. A második félidőben a haza­i csapat mindjárt szép tá­madásokkal indul, de a vendégcsapat is előre előretör, támadásai azonban sikertelenek A második félidő második harmadában a helyi csapat lendületes támadásba jön és ezzel kétségtelen fölényt mutat a vendégcsapattal szemben. Jók voltak: Simontornyai csapatból Se­bestyén, szépen javul Somogyi és Baum A tolnai csapatban jó volt Isgum és Galamboe A III. forduló statisztikája A 1­. forduló után már csak­­ az alábbi csapatok nem vesztettek pontot: Nagym­ányek, Szekszárdi Dózsa, Dombóvári Postás. Vala­mennyi csapat, amely pontot vesztett, egyben veretlenségét is elvesztette. Nem szerzett még pontot Hőgyész és Paks. Néra győzött ezeken kívül még Tamási sem. * Az elmúlt fordulóban 6 mérkőzésen 28 gólt rúgtak a győztes csapatok, hetet a vesztesek, összesen tehát 35 gól esett a fordulóban. Ez mérkőzésenként 5.8 gólt jelent. Ismét sokat nyom a latba a Szekszárdi Dózsa 9 gólos győzelme. Ettől az eredménytől eltekintve általában nem­ született ,,lépés-győzeleme­ 4:1, 3:0, 4:2, 5:2, 5:2. Tehát egy 1 gólos, egy á gólos és három 5 gólos. A vesztes csapatok kitettek magukért, 7 gólt lőttek ellenfelük hálójába.* A Dózsának szenzációs 23:1 a gólaránya az első három forduló u­tán. Ezzel szemben Hőgyész­­ gól ellenében i­-et kapott. Nála csak Tamási kapott többet, 16-ot, ezzel szem­ben 5-öt rúgott. * * örvendetes, hogy a megyei bajnokság meg­indulása óta mindössze 1 kiállítás történt. Az >s az első fordulóban. A 2. és 3. forduló kiállítás nélkül zajlott le. A mérkőzések látogatottsága a harmadik fordulóban emelkedett. Átlagosan 1—1 mé­r­kőzésre 620 néző jut A ifi. fordulót, annak 6 mérkőzését 3­­00 néző látta Ezúttal Szek­­­szárd és Bátaszék vezet 800, illetve 700 né­zővel. Nagymányokon és Simontornyán 500— 500 volt a nézők száma. A legizgalmasabb mérkőzés Nagymányokon volt, ahol a Dunaföldvári Petőfi kétszer is megszerezte a vezetést, végül mégiscsak alul­maradt 4:2 arányban. 4 kultúr­forradalom élharcosainak megyei értekezlete A megyei, járábi íiúpművel­ei, ok­­taUiei előadók, íaoaivezetők és a­ tö­­megszerve­zetfek vezetői Szekszárdi­ értekezletet hívtak össze, ahol meg­vitatták eddigi munkájukat a Magyar Szovjet Barátsági Hónap keretén be­­lül és új feladatokat vállaltak ápri­lis 4-re, hazánk felszabadulásának méltó megünneplésére. Az értekezle­ten megjelent Kovács László elvtárs, A Megyei Pártbizottság kiküldötte és a Magyar-Szovjet Társaság központ­ja részéről Szabó Endre elvtárs. Katonai Károly elvtárs a Megyei Tanács népművelési osztály vezető­je részletesen értékelte az eddig vég­zett munkát, rámutatott a hiányossá­gokra, de egyben megszabta az előt­tük álló feladatok eredményes meg­­valósítás­át. A hozzászólások során a MOKÉP kirendeltség vezetője elmon­dotta, hogy a népművelési előadók nem segítik kellőképpen a film ün­nepet. A filmmel segítsék db ú j szo­­­­cializmus építését, úgy, mint Duna­­­­kömlőüön, ahol 13 dolgozó paraszt lé­­­­pett a nagyüzemi gazdálkodók útjára a „Gazdag menyasszony“ című film megnézése után. — Ilyen nagy megmozdulás soha nem volt még bonyhádon, mint már* d­u ® S-áö — számolt be *, bonyhádi járás NSZT titkára. Háromezer em­bernél többen vonultak fel, hogy megünnepeljék a 60 éves Rákosi elv­társat, majd rámutatott arra is, hogy a bonyhádi járási DISZ-bizottság a feladatot elhárítva, nem ér rá foglal­kozni a Magyar-Szovjet Barátsági Hónappal. Németh Ferenc mucsi mozi üzem­vezető lelkesen mondta el, hogy an­nak ellenére, hogy elzártan élnek az 1100­ lelkes kis faluban, a dolgozók annál nagyobb lelkesedéssel for­dúl­nak az új, haladó felé. Hétszázan is megjelennek egy-egy előadáson Be­vonják az iskolákat a közönségszer­vezésbe, nincsen olyan tanuló, aki ne tudná, mi a tartalma a filmnek és mi lesz a következő mozielőadás. Hogy ezt az eredményt tovább fokozzák*­ április 4-re, versenyre hívják ki a dombóvári járás bsszek mozive­zető­­jét, hogy a szervezett mozilátogatók­­ számát 10 százalékkal növelik A b­átasz­ék­i népművelési ügyvezető javasolta, hogy Tolna megye gazdag népművészetét gyűjtsék össze, eleve­­nítsék fel mindjobban, vS .verseny alakuljon ki a népművészet gyűjtésé­ben. Föld­esi János a gyönki járás népművelési előadója beszédében el­­muta4ot­ta, tel­j­esí­tett­ék .A tervet,, ame­­­lyet a­ Magyar-Szovjet Barátsági H6-I napra ütemezték be. A paksi járás népművelési előadója, Szabó Antal elvtárs felajánlotta április 4-re, hogy i járásában minden tszcs-ben, állami gazdaságban számolási-mérési tanfo­lyamat indít. Kovács László elvtárs, a Megyei pártbizottság kiküldötte javasolta, hogy a járási kultúrversenyek alkal­mával népszerűsítsék a legjobb kul­arosokat, dolgozókat. Szabó End­re elvtárs, a Magyar-Szovjet Társa­ság központi kiküldötte felszólalásá­­ban elmondotta, hogy a mai barátság, a Magyar-Szovjet Barátsági Hónap­­ sokkal népszerűbb, mint a tavalyi volt. A Ganz Villamossági gyárban például szemléltető kiállításokon ke­resztül népszerűsítik azokat a dolgo­zókat, akik szovjet módszerrel dol­goznak. A tömegszervezeteknek köl­csönös együttműködésben kell előse­­gíte­ni a Magyar-Szovjet Barátsági Hónap elmélyítését. Több értékes felszólalás és felaján­lás után megjutalmazták a kultúr­­forradalom élenjáró harcosait A re­­gölyi mozi elnyerte a MOKÉP váru­­dozzászlaját. Vasárnap megindul a lövészbajnokság •4 Magyar Szórzői Barátság tisztelésére április 4-én Szekszárd­on cellövőverseny lesz Megyénk céllövő sportjáról eddig keveset hallottunk. Most, hogy a Megyei TSB mel­lett működő társadalmi szövetség újjáalakult, ezzel új élet kezdődik a céllövő sportban. Mai nap megkezdődik a postalövészet, amely bajnokságba 10 csapat nevezett be, így a Szekszárdi Pénzügyőrség, Sz. Dózsa, Bástya, Sz. Tűzoltók, Szekszárdi MSZÍ­SZ I. és II. csapat, a dombóvári Honvédek, dozs­­bóvári rendőrök, a bonyhádi Vasas SK és a bonyhádi rendőrség. Április 4-i felszabadulás ünnepelt Szek­­szárdon a magyar-szovjet barátság tisztele­tére nyilvános céllövő versenyt rendez s* MTSB, melyre a benevezéseiül a T^B e hé­ten a sportköröknek megküldi. A győzi*s csapat és a helyezettek szép díjazásban része­sülnek. 1 ^ Tolnai Kaplo gt­listája Valójában a II. forduló hozta a légióba gólt. Mivel a Vörös Meteor és Dees kivált a megyei bajnoksából és velük szemben elért eredményeket törölték az I. fordulóban 2b, a II. fordulóban 33, a 111. fordulóban jó gólt vúgtak a csatárok A IV. fordul­ónzony&t* nem fogja megdönteni a III. forduló ered­ményét!? 8 gólos: Nagynémedi (Sz. Dózsa). 6 gólos: Hetes­ (Sz. Dózsa). 5 gólos: Marosi (Sz. Dózsa). 4 gólos: Baum J. (Simontornya). 3 gólos: Böröcz (Nagymányok), Dósai (§. Dózsa), Németh (Bán­vilád). Bizony (Tol­nah Jerabek (D. Postás), Markovics (Máza), Lépő (Sz. Építők). 2 gólos: Véber (Nagysétányok), Red** (Bonyhád), Takács (Dunaföldvár), Nagy (Tolna), Szabó (D. Lokomotiv), Radó, Feil (Máza), Kiss (Bátaszék), Kálmán (Sz. Épí­tők). 1 gólos: Bardócz, Terjék (Nagymányok), Kovács (Sz. Dózsa), Tóth (Bonyhád). Gazsó, Maluska, Szabados (Dunaföldvár), Isgu­m, Galambos (Tolna), Horváth, Gog (D. Loko­motiv), Hurai, Kiss (D. Postás), Somogyi (Simontornya), Németh. Szent­péteri, Halva* (Tamási), Henri (Máza), Varga, Szabó (t­átaszék), Erdélyi (Hőgyész), Cziráki (S* Építők), Darnai (Paks), jó állapotban lévő za m rn moh­ászok hordót Vásárol Meljek vidéki Bortor­­galmi Vállalat- Pécs Szt István tér 12 220 TOLNAI NAPLÓ Felelős szerkesztő: SOMOGY­ LASÁS.Ó Felelős kiadó: KIRÁLY íaSZLÓ Szerkesztőség telefonszáma­­ 22-10. Kiadóhivatal telefonszáma 20-10. MNB egyszámlaszám 936 571 -ŐS Előfizetés? díj: havi ti — mnrifefi. Pécsi Szikra nyomds Pét*, Munkácsy Mihály dtc* JA­ML Telefon A asonellért felel: MELLES EEZ&S