Tolnai Napló, 1954. november (11. évfolyam, 260-284. szám)

1954-11-04 / 262. szám

4 „Elnémult a zenekar — megszűnt a ku­túrélet a gerjeni állami gazdaságbans popr — Most pedig a gerjeni állami gazdaság zenekara következik — je­lentette be a műsorbemondó. Felgör­dült a függöny és a körülbelül 6—7 tagú kis zenekar játszani kezdett. A zeneszámok után felcsattanó taps tolmácsolta a közönség tetszését. Ez a pillanatkép a múlt tél végén megrendezett járási kultúrverseny paksi bemutatójáról való. Azóta több mint fél esztendő telt el. Nézzük meg, mennyit fejlődött azóta a kis zene­kar és vajon milyen kulturális mun­ka folyik a gazdaságban, amelynek zenekara a versenyben való szerep­lésével járásszerte ismertté vált. — Hja, a zenekar, az már nem működik, — mondja az igazgató, Baricz József. — Elment egy tagja tőlünk és azóta nincs zenekar. A hangszerek? Hát azok­­ még megvan­nak jórészt. Igen, a hangszerek megvannak és a zenekar 5 tagja is a gazdaságban dolgozik még, az is, aki tanítgatta őket annak idején. Alig hihető, hogy semmiáron nem találtak volna vala­kit, aki pótolja a hiányzó embert. Úgy látszik, más, sokkal nagyobb hiba van itt. Kultúréletről bizony beszélni sem lehet. De ha már itt tartunk, meg kell néznünk a DISZ-szervezetet is, mi van a fiatalokkal? — Azok dolgoz­tak egy időben — meséli az igazgató (ez az idő körülbelül egybeesik a kultúrversenyek idejével). — De az­után a DISZ titkár „eljampisodott”, rá sem szerettek nézni a gazdaság dolgozói. Most egy idő óta nincs DISZ titkár, de szervezet sincs a valóságban. A járási DISZ bizottság tud a dologról, legalább is kellene tudnia, mivel a gazdaságban állít­ják, hogy többször is üzentek be a járási DISZ bizottságra, segítséget kér­tek az alapos átszervezéshez, de úgy látszik hiába. Dehát csak a fiatalok igénylik a szórakozást, a tanulást, egyszóval a kultúrát? Nem szívesebben végeznék munkájukat az idősebb dolgozók is, ha látnák, hogy a szellemi éhségük­kel, szellemi szükségleteikkel is tö­rődnek? Hiszen a gazdaságnak mint­egy 200 állandó dolgozója van és ezek közül jónéhány fiatal. Ezek után joggal kérdezhetjük, mi lett azzal a 25 ezer forinttal, amit a gazdaság kulturális célokra kapott? — Mire is költöttük? — kezd szá­molni az igazgató és a könyvelő. — Vettünk egy lemezjátszós nagy rá­diót, vettünk könyveket és a többit sportfelszerelésre, sportcélokra hasz­náltuk fel. Könyvek? Csakugyan az igazgató szobáéban áll egy megrakott polcos könyvszekrény. Ez azonban, nem je­lenti azt korántsem, hogy olvasnak a gazdaság dolgozói. A fizikai dolgo­zók legnagyobb része nem is tud róla, hogy könyvtára van az állami gazdaságnak és abból kölcsönözni is lehet. Havonta legjobb esetben 25 kölcsönzés van és szinte kizárólag az irodai dolgozók olvasnak. Ezek a tények, ez a rideg valóság a gazdaság kulturális élete terén és ennek megváltoztatásával nem is törődik senki, nem is gondolnak ar­ra, hogy ez azért még sincs jól így. Jönnek, sőt már itt is vannak a dél­utánba nyúló hosszú esték, de a ger­jeni állami gazdaság dolgozóinak csak hosszú oldalfájdító álmokat hoz­nak. Milyen jó alkalmak lennének pedig a téli esték, az egyszerű dol­gozók művelésére és az öntevékeny kulturális munkán keresztül való nevelésre, természetesen egyúttal szórakoztatására is. Helyiség is van erre az alkalomra és amint az igaz­gató elvtárs mondotta, rádió már van. Ez pedig az egyik legfontosabb berendezési tárgy. Van példa, ami azt bizonyítja, hogy a gazdaság vezetői nem zárkóz­nak el a közösség érdekeit szolgáló létesítmények segítésétől. Mikor pél­dául arról volt szó, hogy Gerjenben orvosi rendelőt kelle­ne építeni, a gazdaság vállalta a tégla és a cse­rép szállítását. Vállalását időre, ma­radék nélkül teljesítette is. Miért nem látják hát be a gazdaság veze­tői, hogy a kultúra világossága ép­pen olyan nélkülözhetetlen, mint az orvosi rendelő. Ha felkarolnák a kul­­túrmunka ügyét, az elsősorban a gazdaságnak gyümölcsözne. Mint már előbb is írtuk, jobb kedvvel vé­gezték munkájukat a dolgozók, a fiatalok is szívesebben mennének a gazdaságba dolgozni, ha lenne alkal­muk szórakozásra, ha megismertet­nék velük az olvasás gyönyörűségét és haladó népi hagyományainkon alapuló öntevékeny kultúrmunkát végezhetnének. Nemcsak jobb kedv­vel végeznék a munkát ezáltal, ha­nem tágulna látókörük, jobban meg­értenék a ma és a holnap nagy cél­jait és a célt látva lelkesen küzde­­nének annak eléréséért. De úgy látszik egyelőre, hogy a gazdaság vezetői sem látják világo­san, hogy milyen szerepe van a kul­túrának az egyszerű dolgozó embe­rek életének megváltoztatásában, nem látják milyen segítség, milyen hatalmas mozgósító erő rejlik a tu­dásban a magasabb kulturáltságban és nem tudják ezt a gazdaság célki­tűzéseinek hasznára gyümölcsöztet­­ni. Mulasztást követtek el a járás népművelési vezetői is, azok is fe­lelősek szocialista szektoraink kul­turális életének elhanyagolásáért. A MI UTCÁNK CSAPATA — SZÍNES, SZOVJET IFJÚSÁGI FILM — Gól!... de ez a gól nem igazi ka­puba szállt, hanem a csendesen dol­gozó, idős professzor ablakát találta. A kis bűnösök gyorsan eltűnnek. — Menjünk most utánuk. Rövidesen megtaláljuk Sztyopkát, a pöttömnyi „fütyülőst“, Timoskát és Ljovát, a legjobb játékost. Közben megérkezik az úttörőtáborból Sztyop­­ka bátyja, Borja is. Ő volt a vezető­je ennek az úttörőrajnak, amelyet Robbanásnak hívnak. Most elkese­redve látja, hogy a raj futballcsa­pattá alakult át. Azonnal beszélni akar a raj tag­jaival. Akkor, érkezik közéjük, ami­kor azok éppen az Orkán nevű csa­pattal játszanak és egy rosszul si­került gólom összeveszve alaposan összeverekednek. Borja dühösen ve­szi tudomásul, hogy az Orkán győ­zött. Elhatározza, hogy revansot ád­­nak és ő is belekapcsolódik a játék­ba. Ismét megverik őket. Mi lehet vereségük oka? Hamar rájönnek: hiányzik a rendszeres edzés. El is határozzák, hogy ezentúl min­­dennap játszanak. Tehát újból meg­kezdődnek a zajos futballjátékok,­­ méghozzá az udvaron és újból be­repül egy labda a professzor szobá­jába. Nézzük meg, miért is nem játsza­nak ezek a gyerekek rendes futball­­pályán, hiszen ragyogó úttörőtábor áll rendelkezésükre. Van ott park, meseház, szép játékszobák, csak ép­pen a legfontosabb, a sportpálya hiányzik. A kerületi komszomolb­izottság egyik tagja siet a sok zűrzavaron át­ment gyerekek segítségére. Tanácsé­­ra hozzáfognak egy úttörő-stadion építéséhez. Az utcák futballistái mind ott dolgoznak. Végre elkészül a stadion, friss gyepszőnyeggel, igazi futballpályá­­val várja a fiatalokat. Vidám ese­ményekkel teli nap virrad a gyere­kekre. Az új stadionban két csapat játszik egymás ellen: a Robbanás és az Orkán. A szurkolók között a pro­fesszor feleségét is ott látjuk, aki most már szenvedélyes futball-druk­­kerré vált. * A filmet a szekszárdi Garay Já­nos filmszínház november 4-től &-ig tűzte műsorára. Jelenet „A mi utcánk csapata“ című színes, szovjet filmből l\ A »' L Lj Tudományos est A Társadalom- és Természettudo­mányi Ismeretterjesztő Társulat fizi­kai szakosztálya november 5-én, pénteken délután S órakor1 a szek­szárdi Balassa János kórház kultúr­termében tudományos estet rendez. Kísérlettel és bemutatással egybe­kötött előadást tart Létay Menyhért általános gimnáziumi tanár „A mai fizikai világkép“ címmel. Nagydorogról írják: kukorica begyűjtés — késéssel Gazdag Mihály elvtárs, a nagy­dorogi Új Élet tsz elnöke levelet írt szerkesztőségünkhöz, melyben arról ad hírt, hogy kukoricabeadási köte­lezettségük teljesítésénél nehézsége­ik vannak. Nem olyan nehézségek melyek a tsz munkájából fakadná­nak, vagy abból, hogy nem akarnák teljesíteni a beadást, hanem a ter­ményátvevőnél van a hiba. Egy al­kalommal megígérte a termelőszö­vetkezetnek, hogy vihetik a kukori­cát reggel 8 órára, ő is ott lesz és átveszi. A terményátvevő azonban megfeledkezett az ígéretéről, 8 óra helyett 10 órára érkezett meg az át­vevőhelyre. A tsz tagjai pedig pon­tosak voltak, 8 órakor már a termény átvevőhely előtt állott a tsz kukori­cával megrakott kocsija és hat tag­ja. Gyorsan akartak végezni a mun­kával, de a kétórai várakozás miatt a munkakiesés kereken 12 óra lett, ami hivatali munkában másfél nap­nak felel meg. Arra szeretne választ kapni Gazdag elvtárs a terményát­­vevőtől, vajon helyesnek tartja-e ő az ilyen munkát. A TTIT új helyiségbe költözött A Társadalom- és Természettudo­mányi Ismeretterjesztő Társulat a Rákóczi utcai helyiségéből elköltö­zött. A megyei titkárság hivatali he­lyisége november 1-től a járási kul­­túrházban, Hunyadi út 5 szám, eme­leten van. MOZI Garay filmszínház: November 4—6-ig: A mi utcánk csapata. Színes szovjet ifjúsági film. Kezdések: vasár- és ünnepnap: 4, 6 és 8 órakor. Hétköznap: b és 8 órakor. ( 1954 NOVEMBER 4 Szekszárdi Petőfi—Szekszárdfi Dózsa 6:1 (3:0) Szekszárd, 1200 néző, vezette: Sásdi dr. (B­ea.) Dózsa: Spanicsek — Lehelvári, Farikas, Jilling — Hetesi, Pólón — Majnay, Auvar­­szky, Dósai, Tancz, Szabó. Petőfi: Kárpáti — Simon, Diófási, Zéré­­nyi — Balogh, Baka — Cser, Hóman, Zá­­dori, Benács, Gabi. Az újrajátszott helyi rangadóra a délután­ra meghűvösödött idő ellenére szépen ös­­­szejött a közönség. Nem i­s csalódott, mert érdekes küzdelemnek lehetett a tanúja. A Petőfi a széllel hátban lévő kaput választ­ja, a Dózisa kezd. Lanyha mezőnyjátékkal indult a mérkőzés és egészen váratlanul esik az első gól már a 3 percben. A bal­szélen Gabi cselezget, majd keresztbe adja a labdát és Raloigh nagyszerűen eltalált lö­vése a bal felső sarokba védhetetlenül vá­gódik be. 1:0. Továbbra is a Petőfi marad támadásban, a Dózsa egészen beszorul. A 11. percben újabb gólt ér el a Petőfi. Ba­logh rúgja a sarokrúgást, mely a 16-oson álló Benács elé kerül, akiknek a lövése a jobb alsó sarokba jut a vetődő Spanicsek mellett, 2:0. Egy perc sem telik el, újabb remekbeszabott­­ gól esiik. Zádori átadását a tisztán hagyott Cser fej magasságban vágja 12 méterről a jobb sarokba. Már 3:0. Nagy fölényben játszik a Petőfi az első 25 percben. Zádori hátravont középcsatárt ját­szik s a két gyors szélső, valamint Benácsi és K­óman többször is veszélyeztet. Benács lesgólt lő, majd sarokra üti Benács lövé­sét Spanicsek. 25 perc után a Dózsa is ve­zet néhány jó támadást. Dósainak azonban pin/’con c(prpl)/>cÁje a góllövéssel. 31. percben Dósai állva hagyja a Petőfi védőj­­t. K­iutó Kárpáti mellett elgurít, de a labda visszapattan a kapufáról és fel tud­nak szabadítani. Egy perc múlv­a Dósai is­mét lefutja a Petőfi védelmet, át akarja emelni a labdát­­ a kifutó korpátin, de ala­csony az íve a lövésnek és Kárpáti közbe tud avatkozni. Ezután ismét Dósai veszé­lyeztet, de Simon szögletre ment. A 41. percben ismét Petőfi helyzet adódik. Benács elcsípi Hetesi­­ kirúgását és 20 méteres lö­vését Spancsek jó érzékkel éri szögletre. A 44. percben ismét Dósai ha­gy ki nagy helyzetet, Kárpátiba lövi a labdát. Öcsény Falusi SK—Pincehelyi Traktor 4:3 (2:1) Hőgyész, 400 néző, vezette: Völgyesi. Őcsény: Matus — Hencz, Brand, Honti — Sehitz, Patyn — Ódor, Molnár, Géczi, Papp, Horváth. Pinceit elv: Tmirna — Papp, Farkas Hol­­­lósi — Dénes, Fodor — Szabó, Varga Nagy, Sebestyén, Deri. Az első nem vadora mezőnyjátékkal telik el. A 20. percben az egyik pincehelyi c­a­­tár nagy helyzetből mellé lő. A 25. perc­ben megszületik az első gól. Géczi 1s—1? méterről a hálóba juttatja­­ a labdát. 10 őcsény ebben az időszakban szépen és terv­szerűen játszik. Pincehely darabosabban 6- szétesőbben. A 40. percben újból Géc­­i lesz eredményes, amikor 10 méterről a kapu közepébe a kapus feje felett a hálóba jut­hatja a labdát. 2:0 A félidő utolsó percé­ben Sebestyén, a pincehelyiek balosszekoto’­­je ér el golt. 2:1. A II. fél’dő 5. percében P­ncehely 18 mé­teres szabadrúgáshoz jut, me’vet Tam­a ruig. A hat a’ma- löv~« a kan "fáról Dal tan vissza a mezőnybe. Feljön Pincehely, nagy az iram­. Pincehely most már szépen és ve­szélyesen játszik. A 18. percben a őcsényi Pappnak nyilma p’kn’m-s gólszerzés­e, de 4 ►,*» r­ “1 m­r­ ** 1 R* ' ' " ’ ■? ^ na az őcsényi k­if­ u előtti kavarodásnál Se­bes vén lövee alig ker­üli el a kaput Ve­' t'^ó a játék képe, hol egyik kapu, hol má­sik kapu forog vészén­yben. A 19. percben 11-*shez jut a pincehely: c_apat. me’ve* Varga értékesít. 2-2 A következő percben a m^rlzavarodott cm^énvi védelem Tn<r*1’et/ M'ból Vanga le57 eredményes, am­ikor a lab­dát Matus hálójába fejeli. 3:2 ■ram mindkét c_ppat 4*djes erőWladá­sa! kii d A 24. percben Gécz’nek sikerü­­l­t "»rvenlíten; 3:5 A következő percben Bra»d fejese száll a p:ncehelyi kapu mel’é­­ r­/rv r iram a ná'ván, mind’két csapat játékosai tejes e­rőbed­obbással küzdenek a győ­z^s­­zél­ért. Felváltva veszélyesen támad m­ind­­két csapat. A 32 percben, »mikor Tr^uma már varra van, Varga kézzel ü­ti ki a ka­puból a labdák 11-e«. Brand hgjn’mas l?í vé=e kim­ufá* talált A 11-es 'kihagyása u'á 1 Pincehely rohamoz, melyet 0z p'tvmát kö­vető «árokr’i<ras j<5 t«»?pt. Fodozódik a hajrá A 4. percben az őcsényi balszélső 5 mé­terről mellé lő. Esre perc múlva meg!.*­­mé*1; litváné/*. A 4-’. percben megs ® ille­ik a győzelmet jelen­tő erők Géczi Venásból m­esteri gólt lő. 4:­ Pincehely nem adja fe a küzdelmet és az őcsényi kenut többször veszélybe hozza. Befejezés előtti percben D­ncehe’v három ««rokr’vA­st rúg, de ered­ményt már nem tud elérni. Bírálat: Régen látott, szép, iz­galmas, nmryiramú mérkőzés? játszott egymással » két cs­apat. A második félidő kö^ném úgy nézett ki, hogy a mérkőzést elkerült Pince­helynek megnyerni, de az utolsó percekben Géczinek mégiscsak sikerült csapata számá­ra a győzelmet biztosítani. Jók: Géczi. Malus. Brand, illetve Varga (a mezőny legjobbja), Farkas. Hollós­. A játékvezető kitünően vezette a mérkőzést TOTÓ-UTMUTATó Ismertetjük az OTP szekszárdi fiókjához szerda estig beérkezett, legtöbbet előfor­duló, valamint Korsós Dezső Petőfi SF já­tékosa tippjeit, a 45-ik fogadási játékhétre, melyet november hó 7-én játszanak le. 1. Bp. Kinizsi—Bp. Honvéd 2 x 2. Bp. Arörös Lobogó—Vas.„« Izzó 1 1 3. Szegedi Haladás—Bp Vasas 2 2 4. Győri Vasas—Bp. Dózsa 1 1 3. Dorogi Bányász—Salgótarjáni B. 1 x 6. Sz­áL’n Vasmű—Szo­mbathelyi Lok. 1 * 7. Békéscsabai Építők—Légierő 1 1 8. Csillaghegyi VT—Pécsi Lokomotív 2 2 9. Tatabányai B—Bp. Vörös Meteor 2 1 10. Sajószentp­éteri B—Nyíregyházai Ép. 2 2 11. Milan—Internazionale Olasz bajn. 12. Róma—Juventus Olasz bajn. Pótmérkőzések­ 13. Ceglédi T ok—Orosházi Kinizsi 14. Egri Fáklya—Salgótarjáni Vasas 15. Nice—Marseille Francia bajn. 16. Roubax—Reims Francia bajn. Bonyhádi VL—Kölesdi SK 5:1 (1:1) Szekszárd, 200 néző, vezette: Mecseki. Bonyhádi VL: Mánk — Ritzl, Batári, Ta­kács —­ Sas, Batári 11. — Tandli, Wágner, Endrődi, Tusa, Szigetvári. Kölesd, Gara; — Rostás, Pintér, Greifenstein —• Szolga: Gáti — Nemes, Kőszegi, Balks­ai, Kasza, Kajdy. Az I. félidőben a kölesdi csapat játszott széllel hátban Ennek ellenére a bonyhá­diak játszottak­ fölényben és e fölény ered­ményeiképpen szerezték meg kétgólos veze­tésüket. 2:0 után szépített Kövesd, de még a félidő befejezése előtt a Bonyhádi VL újabb gólt ért el. A II. félidőben szélről támogatottan ha­talmas fölénybe került a Bonyhádi VL és A II. félidőben Sz­ilcz áll be Anvarszky helyett. Mindjárt góllal kezedődik. Farkas rosszul elvégzett haza dására Spanicsek s későn, jön ki és a szemfüles Hóman mint­egy 10 méterről a­­ bal oldalról a hálóba ível. Már 4:0. A 3. percben Hetesit lesről engedi el a­ játékvezető. Hatalmas a helyzet, de a jobb kapufa mel­lett elhagyja lövése a já­tékteret. Ezután Zérényi rúgást kap, de nem veszélyes a helyzet. A­­ I1. félidő ki­egyenlített küzdelemmel kezdődik. A Dózsa is sokat veszélyeztet, így van ez a 10. perc­ben is, ak­­kor Dósai Hetesi átadását nagy­szerű érzékkel veszi le és ballal kapásból, kapura lő, Kárpáti jól zárja le azonban a szöget és­­ védi a lövést. A Petőfi nagyobb sikerrel használja­ ki helyzeteit. A 13. perc­ben Gabi három védőn is átverekszi magát, lövését Speciesek­­ kiejti és a szemfüles Hó­man közel ottl a jobb felső sarokba vágja a labdát. 5:0. A gól után a Petőfi támadásait jelzi. ÍiG.:y jBenács alig lő mellé, majd Cser hatalmas lökése kapu fölé cú­szik. Ezután Dósai alakosai következnek. Hetesi is utá­nozni akarjfca, de őt szereli a Petőfi véde­lemi. Azután mellélövi Hetesi a 16 méteres szabadrúgást A 19. percben Hetesi lesgólt ér el. A DclSts«. támadásainak azonban csak meglesz az eredménye. Farkas ível egy 25 méteres szabadrúgást a jobb oldalról a kapu elé. Dósai úgy tesz, mintha fejelni akarná a labdát, de nem ér hozzá és az a meg­lepett Kárpáti mellett a jobb sarokba jut, 5:1. Gabi ..pHiskáz" el egy jó helyzetet, majd a 26. pe­rcben Benács a félpályán tú­­lól indulva megszerzi a hatodik«­, 6:1. A 30. percben C 6 er helyett Tischler jön be. Dés*. ..magánt­á­ma“ következik meg, de e«ry»b érdemlege­s esemény már nem is tör­ténik. .... Az újrajátszott mérkőzés minden kül­önö­­s«4>b izgalom ’«ilkül, közepes iramban t*lt el. Az T. f­él idill n­ Sokkal jobb volt a Pe­tőfi, mint ellen­­ie. A IT-ban már nem­ volt akkora mezőnyfo­ény a Petőfi javára, mint az 5. félidőben, ám akkor is inkább a Petőfi kezdeményezett iflVbibet. A Petőfi helyzeteit jobban használta ki, de ha Dósainak na­gyobb szerencséje van, a Dózsa is elérhetett volna még legalá­­bb 2 gólt. Jók: Benács, Gabi, Hóman, B*a]ko­gh, Baka, illetve Farkas, Dósai, Pólón, még két újabb gól­­dl terhelte elszán­tan védekező el­le idejének hálóját. Góllö­vők: Tusa 2, EndrusLi 2, Szigetvári, illetve Ka­sza. Paksi Traktor—Szekszárdi Lendület 3:2 (0:2) Bonyhád, 400 néző, vezette: Streer. Az I. félidő a Szekszárdi l­endül­et fölén­ye mel­lett zajlott le. Különös­en az első 20 perc­ben játszott a szék1­zsárd; csapat eredmé­nyesen, mert ekkor kis góllal terhelte meg ellenfele háló­ját. A fel­dő további részében kiegyenlítettebb játék folyt. A II. félidőben a Paksi Traktor lendüle­­tes támadásokban kezdett. A Lendület las­san elvesztette lendü­letiét és a Paksi Trak­tor a 21. és 2". percben ‘lő tt góllal kiegyen­lített. Nagy harc indult a’fig a győztes gól­ért « a 35. percben a lendület szabályta­lankodott a 16-os on belül’ A megítélt bün­tető* a Traktor értéke*íré­se és^ í­gy meg­fordította a vesztésre álló* mérkőzést. Utá­na már nem is adódott abb esemény és így a paksi együttes g­­yőztesen térhetett haza. A bátaszéki fin­^Vota versenyének eredményei eredményi : A magasT^rás: 1. A k­i a. o. 113,5 cm, 2. Vili b. o. ^10 cm, 3—4. VII­­/ o. 107 cm. " 4. Vil. o. 107 cm. Távolugrás: 1. Vili /a. o. 590­ cm, 2. VTlli/b. o.­­79 cm, 3. Vil/8. o. 575.8 cm. Ak­adályfutás: 1. VI­i­­ h. o. 22 mp. * 2. Vili/a. o. 22.2 mp. 3 VI3 b. ov 22.6 mp. 60 mn. síkfu­tás: 1. Vili/a. o.* 91 *P­Vlll'b. n. 0­4 mn. ” Vil/b. o. ^5 mp. Gránátdobás: 1. Vili /­a. o­­ 0^25 m. 2. Vl’l'b. o. "6."5 m. 3. VI' b. o. 35,63 m. Pontversenyben: 1. VilVa. o. *42 pont, 2. VTl.'b. o. 27 pont, VII/b. o. 6 pont. 4. V’l a. o. 4 pont. Egyéni eredmények: 1. T­­op^*vel T­ajos Vill'a. o. 1"7.5 cm 2. Seb­írer Mé­tvás Vill 'a^.­ o. 120 cm "—4 mp.,n Bálinl Vllq b. o. 115 cm 3—4 Bozsofik. Ferenc ATVb. o 1,5 cm. Távoluu­grás: 1. Bohárer Máty­ ás 'Viil/a. o. 454 cm, 2. Kerner György Vili/b. o. 412 cm, 3. Ara«« AGhály Vil/a. 0. 406 cm. Akadályfutás: 1—2. Steng^' T­«Ivők*­ Vili'b. o. 20 m­p. 1- 2. Schare» Vá'­yás 31­ 111­ a. o. 2n n,1. 5 Mibá’v Arll/a. o 2019 mn. 60 m. síkfutás. 1. Schauer ATó4váSi‘* Vlll.'a. n. 1.1 mp. 2. Stenge’ István Vili/b. ey 9 mn. 5. Tengvei Tn'o« VI] 1 a. o. 9 mp. 4^ Zá'­o­­ny; T.ul'óec Vli/b. o. 9 mn. G’áná dabós* 1. A­­ rág 1­1'^ a o. 45 m. 2. Kerner Györg v Vlll/b.­ o. i.­too­m. 5 Gu­rmann György VII1. a 0. 42.11 *m. Egyéni eredm­ény: 1. LeVárer Vlll'fl. o. 11 pont. 2. Singel T«‘^án­­*itlfb o. 5 pont. 3. Kerner Gyö­rgy Vlll/b. o. 4­5 T.engve] 1 a 'os V' 11 fa o 4. por!4 Duc­ tretet érdemel A 111'a. oszmá­v kiváló eredm­ényeiért szorgalma« munkájáért 1 e« megrovást a VI­'a. hanyag­ ága miatt oktmber 20-án tartott ”rtr«enyen » -ek egy verse­ ny vett részt a Vll/a. osztályból. fi IK­F II CSÜTÖRTÖK, NOVEMBER 4 ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁR3 11/1. sz. Áll. gyógyszertár. NÉVNAP q Károly. — IDŐ­JÁRÁSJELENTÉS:­ Várható időjárás csütörtök estig: — Erőse­n felhős idő, több helyen köd— szitálás vagy kisebb eső. Mérsékelt délnyugati-nyugati szél, a hőmérsék­let kissé emelkedik. Várható leg­alacsonyabb hőmérséklet ma éjjel 5—8, a legmagasabb nappali hő­mérséklet csütörtökön 10—13 fok kö­zött. A fűtés alapjául szolgáló vár­ható középhőmérséklet 4—9 fok kö­zött. TOLNAI NAPLÓ szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Király László Kiadjai: a Tolnai Napló Lapkiadó Vállalat Terjeszti a megye összes postahivatala Szerkesztőség telefonszáma: 20­10. Kiadóhivatal telefonszáma: 20­11 A szerkesztőség és kiadóhivatal címe: Steekszárd, Széchenyi utca 18. Előfizetéseket a megye valamennyi postai hivatala felvesz ELőfizetési díj: havi 11.— Ft. Baranya megyei Szikrai nyomda Pécs, Munkácsy MihMv utca 10 sz. Telefon: 20­2? Nyomdáért felel: Melles Rezső