Tolnai Napló, 1956. augusztus (13. évfolyam, 180-205. szám)

1956-08-22 / 197. szám

4. A Szekszárdi Földművesszövetkezet tombola-sorsjáték nyereményjegyzéke A nyeremények 1956. szep­tember 15-ig a Szekszárdi Föld­művesszövetkezet áruházában be­válthatók. Lapunk holnapi számában közöljük a tombola-sorsjáték nyertes számainak utolsó ré­szét. Esetleges számhibákért a szerkesztőség felelősséget nem vállal. Hibaigazítás. Lapunk augusztus 18-i szá­mának első oldalán megjelent egyik hír címe téves információ miatt helytelen. A helyes cím: Sebestyén István országgyűlési képviselő mond ünnepi beszé­det Nagydorogon. Időjár­ás Várható időjárás szerdán estig: Változó felhőzet, sokfelé jelentősebb csapadékmennyiség­gel. Várható legalacsonyabb hőmérséklet: nyugaton 14—17. Legmagasabb nappali hőmér­séklet szerdán: 19—22 fok kö­zött. MOZI — Garay Filmszínház augusz­tus 20-tól 22-ig: A matróz. Színes szovjet film. Előadások kezdete vasár- és ünnepnap fél 4, 6 és fél 9-kor. Hétköznap: 6 és fél 9 órakor. Kertmozi augusztus 17—22- ig: Bel Ami. Francia—osztrák film. Csak 16 éven felülieknek! Előadások kezdete: este 9 órakor. Apróhirdetések ELADÓ! Szekszárd, Rákóczi u. 28. sz. családi ház, 3 szoba, fürdőszoba, kertes udvar. Be­költözhető. TOLNAI NAPLÓ TOLNAI NAPLÓ Az MDF Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács Lapja. Szerkeszti a Szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: GYŐRE JÓZSEF Kiadja a Tolnai Napló Lapkiadó V. Szerkesztőség telefonszáma: 20—10. Kiadóhivatal telefonszáma: 20—11. A szerkesztőség és kiadóhivatal címe: Szekszárd, Széchenyi u. 18. Terjeszti: a Megyei Postahivatal Hírlaposztálya és a hírlapkézbesítő postahivatalok. Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj: 11 Ft. Szekszárdi Nyomda Szekszárd, Széchenyi u. 46. Nyomdáért felel: Odepka Rezső. Telefon: 21-21. 1956 AUGUSZTUS 22. SPORT Dunaföldvár és a Bástya veresége révén ismét összetömörült az élmezőny A tavaszi biztató kezdet után ismét gyenge lábon áll a labda­rúgásunk. Ezt mutatja a mérkő­zések színvonala és eredménye is. Az elmúlt forduló is nem azért szolgáltatott meglepetése­ket, mert annyira feljavultak a csapatok, hanem azért, mert olyan rosszak élcsapataink. Ez alól a megállapítás alól egyet­len csapatunk sem lehet kivé­tel. Az elmúlt forduló kétségkí­vül legnagyobb meglepetését a Bástya és Dunaföldvár tolnai, illetve dombóvári veresége szolgáltatta. A Dunaföldvári Honvéd is elszenvedte tehát első idei vereségét. Meglepetés­nek számít az Építők nagyará­nyú győzelme a Dózsa felett és a jó kezdet után a Paksi Ki­nizsi veresége saját pályáján a Törekvéssel szemben. Nehezen nyert Bonyhád Bátaszéken, vi­szont nem fért kétség egy pil­lanatig sem Nagymányok győ­zelméhez Máza ellenében. Részletes eredmények: Simon­­­tornya—Máza 5:2, Bátaszék— Bonyhád 3:4, D. Honvéd— Dunaföldvár 2:1, Tolna—Sz. Bástya 3:1, Sz Dózsa—Sz­épí­tők 2:6, Paks—D. Törekvés 0:2, Nagymányok—Őcsény 7:1. A bajnoki táblázaton a Bás­tya és Dunaföldvár veresége révén összetorlódott ismét az élmezőny. Ha a vesztett ponto­kat tekintjük, akkor még az 5. helyezettet is mindössze 2 pont választja el a listavezetőstül. A következő forduló párosí­tása: Sz. Építők—Paks, Tolna —Sz. Dózsa, Dunaföldvár—Sz. Bástya, Bonyhád—D. Honvéd. Újra az élcsapatba küzdötte fel magát (tágabb értelmezés sze­rint) Simontornya, sőt ideszá­mít Paks is. A középcsapatok azonban mind jobban eltávo­lodnak a két kiesőjelölttől. Ne­héz elképzelni, hogy a hátra­lévő mérkőzések során 5 pontos hátrányát ledolgozza majd Bá­taszék. Bár a labdarúgásban sok minden lehetséges. A baj­nokság állása a következő: D. Törekvés—Nagymányok, Máza—Bátaszék, Öcsény—Si­montornya. Szekszárdi Építők—Szekszárdi Dózsa 6:2 (1:1) Szekszárd, 1500 néző. Vezette: Völgy­esi. Építők: Greilich — Mohai, Kiss, Bencze — Balogh, Elekes Tóth, Fülöp, Gyetvay, Fehér, Takler. Dózsa: Kaiser — Szloszár, Ihász, Nagy — Kacsányi, Vigh — Kázmér, Felföldi, Majnay, Bá­tori, Schlarb. Erős északnyugati széllel hát­ban kezd az Építők és az első 10 perc az övé is. Lassan azonban átveszi a játék irányítását a Dózsa és előbb Schlarb lövését kell Greilichnek sarokra ütnie, majd Felföldi 11-esről küldött lövését védi. A Dózsa lövi a ve­zető gólt is a 18. percben, ami­kor Kázmér beadását Felföldi estében is a jobb sarokba tudja helyezni. 1:0. Elég lagymatag, izgalommentes, alacsony színvo­nalú a játék. Fél óra után feljön az Építők is és Gyetvay révén több esetben is veszélyeztet. A szünet előtt 3 perccel úgy egyenlít az Építők, hogy Fülöp orrheggyel elér egy keresztlab­­dát és az a bal sarokba jut. 1:1. Szünet után sem változik egy időre a játék képe­ A Dózsa sok adogatásos támadásai nem tudnak kibontakozni. Mégis mi­után Gyetvay lehetetlenül rossz szögből is eltalálta a kapufát, Mohai hibájából Schlarb Bátorához tud adni, aki közelről ismét vezetést sze­rez a Dózsának. 1:2. Negyedóra két kapu többször kerül gólve­szélybe. A 18. percben Schlarb fejese a kapufát találja el, majd Kiss felszabadít. Egy perc múlva Fehér nagyszerű labdá­val ugratja ki Gyetvayt, aki a 16-osról nagy erővel bombáz a bal alsó sarokba. A labda a ve­tődő Kaiser mellett a kapufáról pattan a hálóba. 2:2. Két perc múlva Elekes labdáját juttatja Gyetvay Kaiser kapujába. 3:2. A lestaktikával játszó Dózsa védelem teljesen megzavarodik. A 24. percben Nagy hibájából már 4:2-re alakul az eredmény Tóth lövéséből. Tóth lesgólja után Felföldi rándulást szenved­ és az utolsó negyedórát a Dózsa 10 emberrel küzdi végig. Igyek­szik a Dózsa is az utolsó per­cekben, mégis az Építők szapo­rítják góljainak a számát. A 39. percben Takler a 41.-ben pedig Gyetvay lő még gólt és így ala­kul ki a 6:2-es végeredmény. A lelkes Építők rászolgált a győzelemre. Jók: Greilich, Gyetvay, Kiss, illetve Szloszár, Majnay, Schlarb. Dombóvári Törekvés—Paksi Kinizsi 2:0 (1:0) Paks, 800 néző. Vezette: Majoros. Dombóvár: Egyed — Kaposi, Nagy, Halmosi — Báli, Hor­váth — Simonfalvi, Gelencsér, Gebhardt, Hárai Kelenfi. Paks: Rapp — Horváth, Her­­mann Sztanó — Vida, Wolf — Pintér, Darnai, Jenkó, Somodi, Bencsik. Széllel hátban kezd a vendég­csapat. Az első támadásokat a hazai csapat vezeti. Az első percben Darnai lövését védi Egyed. Majd Somodi szabadrú­gása megy mellé. Ezután me­zőnyjáték alakul ki. A vendég­csapat némi fölényt harcol ki ennek során. Az első gól a 32. percben esik. Egy jobboldali tá­madásból Gelencsér a hálóba lő, 1:0. Ezután a hazai csapat vezet néhány veszélyes táma­dást, de a dombóvári védelem jól áll a lábán. A II. félidőben mindenki Kinizsi rohamokat vár, de ehelyett a vendégcsapat ér el újabb gólt. Az 57. percben Gebhardt a jobboldalon elmegy,, beadását közelről lövi a hálóba Hárai. 2:0. A hátralevő időben csak Darnai lövése, amely a ka­pufán csattan, az említésre­­méltó esemény. Alacsony színvonalú mérkőzé­­sen a dombóvári együttes telje­sen megérdemelten vitte haza a bajnoki pontokat. A Paksi Ki­nizsi szétesően játszott DALNOKI LÁSZLÓ A 2. számú sportrejtvény he­lyes megfejtése: 1, 2, 1, 1, 2, 2 1, 2, 1, 1. iC % -r r /