Tolna Megyei Népújság, 1957. április (2. évfolyam, 78-100. szám)

1957-04-04 / 80. szám

6 JJObe. Hazai Bányász—Simontornyai BTC 2:1 (2:1) Simontornya, 600 néző. Vezette: Marosi (Pécs). Simontornya: Haidinger—Sebes­tyén II., Dobrádi, Kovács—Sebes­tyén III., Róth—Mikulás Kondor, Pados, Pénzes, Baum IV. Máza: Szalai—Széles, Kovács Snetz—Láng, Kádár—Markovics, Kersák, Kiss, Radó, Henczi. A hazai csapat már a mérkőzés kezdetétől lélek nélkül játszik, amit észrevesz az ellenfél és „rámegy“ a mérkőzésre. A 10. percben szép ado­gatás után Kersák leadását Kiss kül­di a hálóba, 1:0. A gól egy kicsit felrázza a hazaiakat és egy támadás után rögtön egyenlítenek is. Két bányászvédő összefut és a lepördülő labdát Pénzes juttatja Szalai háló­jába, 1:1. Ezzel a góllal a simontor­nyai csapat el is lőtte puskaporát, mert nincs lendület a csapatban. Egy ártatlannak látszó Bányász tá­madás után Radó Haidinger mellett belövi a mázaiak gólját, mely a győ­zelmet is jelenti. A II. félidőben továbbra is unal­mas, egyhangú játék folyik a pályán s igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem adódik A II. félidő közepétől a vendégcsapat csak az egy gólos előny tartására töre­k­szik, amit sike­rül is neki megtartani. Szabó Gyula levelező. Dunaföldvári SE—Paksi Kinizsi 2:1 (0:1) Dunaföldvár, 1200 néző. Vezette: Wuitz (Baja). Dunaföldvár: Bernsdorf­er — Csiz­madia, Fogarassy, Horváth — Bodzás, Takács II., — Polgár Holmár, Bálint, Szigeti Takács I. Paks: Rapp — Horváth, Hermann, Sztanó — Fetter, Hauzmann — Hirczi Pál, Jerkó, Somodi, Babai. A hazai csapat nehezen talál ma­gára. Az 5. percben Hirczi elfut be­adását Babai fölé fejeli. 10. percben Polgár beadását Szigeti nagy lövéssel fölé lövi. A 11. percben a szabadon­­hagyott Fetter kapja a labdát és 25 méterről nem hibáz. 0:1. Lassan fel­jön a hazai csapat, de eredményt nem tud elérni. A 30. percben Polgár el­fut, beadását Bálint fejeli kapura,­­ Rapp azonban a helyén van és bra­vúrral ment. Mezőnyjátékkal ér véget a félidő. A II. félidőben a hazai csapat sok­kal élénkebben kezd, mint az I. fél­időben és ennek eredményeként a 7. percben már egyenlít. Takács szélről leadott lövése Rappról kipattan és Polgár nem hibáz. 1:1. Újrakezdés után nem sokkal Bálint megy el a jobbszélen és beadását Szigeti a háló­ba lövi. 2:1. Erősen szorongat a hazai csapat, de eredményt elérni nem tudott. Bírálat: A mérkőzés az elő félideji enyhe iramával szemben a II. félidő nagyobb része erős, élénk iramú küz­delmet hozott. A hazai csapat végül megérdemelten győzött. Jók: Foga­rassy Bodzás, Polgár, Szigeti, illetve Rapp. A játékvezető a mérkőzést jól vezette. SZ. J. NB. II-es asztalitenisz mérkőzés Tolnán Tolnai SE—Budapesti Postás SE 8:8 Az új sportegyesület asztalitenisz szakosztálya vasárnap tartotta első bemutató mérkőzését a tolnai tűz­oltó otthonban. A tolnai csapat az NB II. nyugati csoportjában szere­pel, ahol az elmúlt évben a 8. helyet szerezte meg az erős 16-os mezőny­ben. A helyiség megválasztása és a jó szervezés újabb közönségsikert ho­zott, mert mintegy 200 néző előtt ke­rült lejátszásra az első bajnoki mér­kőzés. Az ellenfél, a Budapesti Pos­tás kitűnő együttes, mely tavaly még az NB. I. osztályban szerepelt. A döntetlen eredmény sikeresnek könyvelhető el ezért. Nagyszínvona­lú, élénk és izgalmas mérkőzéseket vívott egymással a két csapat mely mindvégig baráti légkörben zajlott le. A győzelmeket Koromvári 3, Link II. 2, Pálinkás 2, Sáth 1 szerezték. A csapat felkészülése és edzési le­hetősége az új helyiség megszerzé­sével nagy önbizalmat ad a játéko­soknak. Minden remény megvan arra, hogy a tolnai csapat az idén is jól fog szerepelni és megállja a he­lyét az erős mezőnyben. K. S. Fadd—Kölesd 4:1 (3:0) Fadd, 500 néző. Vezette: Majoros. Fadd: Ganczer — Tantos, Joó, Ke­serű — Puskás, Rabóczki — Kemény, Kertész, Schiffler Fehér, Mácsik. Kölesd: Greifenstein — Frei, Gáti, Kovács — Bakai, Pálfi — Horváth, Honti, Kertai, Kasza, Kajdi. A vendégcsapat támadásaival indul a mérkőzés és már az első percben Kajdi éles lövése az oldalhálóban köt ki. A helyi csapat csak fokozatosan jön fel és szép támadásokat vezet, de szemmel láthatóan hiányzik a csatár­sorból Pasinszki. A 10. percben Fehér szépen kiugrik és a kapusról vissza­pattanó labda újból Fehér elé kerül, de másodszorra már nem hibáz. 1:0. A kölesdi csapat is erősen támad és a faddi csapat keserűvel az élen ve­szélyes támadásokat hárít. A 18. perc­­ben egy sarokrúgás után Schiffler a hálóba továbbítja a labdát. 2:0. Ebben az időszakban Fadd uralja a mezőnyt és „tűzijátékot” rendeznek a kölesdi kapu előtt. Egy 16 méteres szabadrú­gáshoz jut a hazai csapat, melyet Joó végez el, erős lövését a kapus kapu­fára tolja, az onnan visszapattanó labdát Schiffler ügyesen átemeli a kapuson. 3:0. A II. félidőben Kölesd kezdemé­nyez és szép támadásokat, ezúttal is Kajdi lő az oldalhálóba jó helyzetből. A faddi védelem is jól játszik és vi­gyáz Ganczerra aki sérülten vállalta a játékot. A félidő közepén a hazai csapat is feljön. Mácsik a balszélen elfut, de tiszta helyzetből mellé lő.­­ Két perc múlva Kertész 16 méterről hatalmas lövést küld kapura, a kapu­fáról visszapattanó labdát Fehér kül­di hálóba. 4:0. A hazaiak elégedettek az eredménnyel és engednek az iram­ból. Ezután Kölesd kerül fölénybe és a kölesdieknek az utolsó percben si­kerül csak szépíteni. 4:1. Jók: Keserű, Schiffler, Puskás, illetve Kajdi, Kasza és Honti. A faddi közönség szép mérkőzést láthatott ,ahol a hazai csapat nagyobb küzdeni akarásával rászolgált a győ­zelemre. A játékvezető kifogástala­nul vezette a mérkőzést. NYIRATI ISTVÁN levelező. APRÓHIRDETÉSEK ÁLLÁS ALKALMAZÁS A Komlói Szénbányá­szati Tröszt felvesz férfi segédmunkásokat föld­alatti munkára. Olcsó. Jó étkezés, ingyenes szállás, munkaruha, lábbeli, 40 mázsa szén. Jelentkezz a tanácsnál. Vidékre normál mozigé­pészeket, akik vizsgával rendelkeznek valamint Szekszárdra keskeny kör­zeti mozihoz ugyancsak vizsgázott mozigépészt felvesz a Tolla megyei Moziüzemi Vállalat. Je­lentkezni lehet a vállalat központjában, Szekszárd, Garay tér 4. KÜLÖNFÉLE A Juhépusztai Állami Gazdaság csernyédi és Juhépusztai baromfitele­pén minden héten ked­den eladásra kerül 4. 5 és 6 hetes előnevelt csi­be, darabonkint 6. 8 és 10 forintos árban. Az igényeket előjegyzési sor­rendben elégítjük ki. Egészséges, 68—70 éves egyedülálló, nincstelen asszonyt keresek eltar­tásra. Megbeszélés sze­mélyesen Decs, Április 4. utca 30. Eladó 1 db 250 köbcen­tis NSU motorkerékpár, kitűnő állapotban, 12 ezer forintért Kajdacs, Komáromi Dániel 7. cí­mén. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Kurd — Kisdorog 6:0 (2:0) Kurd, 200 néző. Vezette: Vindics. A kurdi sportegyesület az Ireg­­szemcsén szenvedett szégyenletes ve­reség után lelkiismeretesen, erős edzéssel készült a Kisdorog elleni mérkőzésre. A megfiatalított és meg­változott felállítású helyi csapat kissé bizonytalanul kezdett, ez a ven­dégcsapatnak elég volt arra, hogy a mérkőzés első perceiben több ízben veszélyeztesse a kurdi kaput. A ha­zai együttes hamarosan magára ta­lált és veszélyesnél veszélyesebb támadásokkal közelítette meg az el­lenfél kapuját. A kisdorogi védelem egy ideig állta a sarat, de a második félidőben tehetetlenné vált a kurdi gyors csatársorral szemben. A hazai­­ak védelme Bazsonyi I. középhátvéd vezetésével sorban hárította el a ven­dégek szórványos, de sokszor gyors veszélyes támadásait. A mérkőzés alatt mindkét csapat sportszerűen viselkedett. Vindics Jó­zsef játékvezető kifogástalanul ve­zette a mérkőzést. Jók: Bazsonyi, Bozsai, Pólyák, Ta­kács II., Szabó, illetve Lukács és a sok gól ellenére a kapus, Novák László levelező. Tolnai SE—Sí. Építők 4:0 (1:0) Tolna, 1500 néző. Vezette: Fábián. (Baja) Tolna: Ezer—Schäffler, Straubin­­ger. Bizony I.—Bizony II., Pruzsina —Vass, Bajza, Joósz, Főfai. Építők: Greilich—Mohai, Kovács, Molnár—Elekes, Pegler—Bencze, Kovács II., Kiss II., Bandi, Takler. Szekszárdi támadásokkal kezdődik a játék. Már az első percben Elekes sarokrúgását teszi ártalmatlanná Ezer. Két perc múlva Elekes 30 mé­teres lövése centiméterekkel kerüli el a kaput. A hazai csapat az 5. perc­ben vezeti első komoly támadását, de Joósz éles lövését szögletre üti Greilich. A 15. percben születik a­­ félidő egyetlen gólja. Bizony a­­­ kapu elé ível és a jól helyezkedő­­ Bajza a bal alsó sarokba fejel, 1:0.­­ Továbbra is a hazai csapat marad­­ támadásban, de Széles jó helyzetből is a kapusba lövi a labdát. Feltűnő, hogy milyen sok a pontatlan leadás és a hibás labdakezelés. Jóformán­­ egymás hibáiból élnek a játékosok. A 30. percben gyors Építők támadás fut a pályán. Elekes hosszú kereszt­­labdával jól ugratja ki Taklert és a szélső hatalmas lövését Ezer nagy bravúrral tudja csak védeni. Nincs iram, és unalmas, csapkodó a játék. A II. félidőben Tolna nagy becs­vággyal fekszik a küzdelembe, hogy a gólok számát növelje, de az Építők védelme egyenlőre jól zár. A 10. perctől kezdve meginog az Épí­tők védelme, parázs jelenet játszó­dik a kapu előtt, de Széles hatal­mas lövése a lábak között a gól­vonalon túljut Greilich későn vető­dik utána, 2:0. Megjön a közönség hangja és hatalmas biztatásba kezd, mely újabb gólt eredményez. Bajza jól tálal Főfai elé, aki biztosan lő a hálóba, 3:0. A 30. percben az Építők vezetnek gyors ellentámadást, de a jól záró hazai védelmet nem tudják áttörni. Befejezés előtt 10 perccel Széles beállítja a végeredményt, 4:0. Bírálat: Egyhangú és unalmas já­ték jellemezte a mérkőzést. A II. fél­idő 15. percéig volt iram és lendület a játékban. Tolna győzelme egy percre sem volt kétes, ha a csatá­rok higgadtabban játszottak volna, az­ eredmény még nagyobb lett volna. Az eredmény híven tükrözi a két csapat közti különbséget. Az Építők dicséretet érdemelnek a sportszerű játékukért. Kurovszky Sándor levelező. 1957. ÁPRILIS 4. Totó tanácsadás a 14. számú szelvényhez 1 Vasas—Újpesti Dózsa A Csepel ellen elért eredmények a Vasas biztos győzelmét igérik, mégis számít­sunk döntetlenre is.1 1x 2 Csepel—Ferencváros A Csepel elég szeszélyesen szerepel, ezért a Ferencváros biztos győzelmét igéri a mérkőzés.2 3 Dorog—Pécs-Baranya Ezen a mérkőzésen a dorogiak első győ­­zelme várható.1 4 Szegedi EAC—Szombath.A gyenge szegedi csatársornak talán most „megtörik a jég”.1 5 Pécsi VSK—DunapenteleHa Dunapentele újabb pontot veszít, ak­kor bajnoksága kétessé válik. 1 2 6 Kaposvár—Győr A feljavult győriek még Kaposvárott is esélyesebbek. x2 7 Békéscsaba—Diósgyőr Diósgyőr a bajnokságra ér, ezért győ­­zelme szinte biztosra vehető, de azért nem árt döntetlenre is számítani. 2x 8 Miskolc—KISTEXT A Kistext még nem esett ki a verseny­ből, ezért igen nagy harc lesz, s való­színű, hogy a kispesti csapat pontot, vagy pontokat visz el Miskolcról. 2x­9 Genova—Torino A kiesés veszélye sokkal jobban fenye­­geti a Genovát, mint a Torinót, viszont a Torino vasárnap öt gólt rúgott. Ezért tippünk: 1x2 10 Padova—Bologna A Padova jobb formában van, mint a Bologna. Az eredmények alapján a Bo­­logna győzelme kétséges. 1x 11 Spal—Róma A papírforma a Spal mellett szól, vi­szont a Roma gyakran okoz meglepe­­tést. 1X 12 Triestina—Internazionale Az Internazionale még nem nyert ide­genben. Viszont otthon sem kapott ki, mindhárom eredmény lehetséges. x21 Pótmérkőzések: 13: 2, X. 14 1. 15: 1, X, 2. 16: 1, X. Szekszárdi Vasipari Vállalat a következő munkák Autójavító részlege: vonalja: személy- és tehergépkocsi, motorkerékpár generálozást, felújítást és ezzel kapcsolatos karosszéria és villamos­­sági munkák szakszerű javítását. Állandó szerviz szol­gálat, szerződés is köthető. Finommechanikai részleg: óra, rádió számoló-, író-, sokszorosító-, pénztárblok­kológép szakszerű javítását, karbantartását helyben és vidéken. Elektromos tekercselő részleg: mindennemű villanymotor, villamos háztartási gép, ön­indítók, dinamók tekercselését, feszültségszabályozók javítását, karbantartását, helyszíni hibamegállapítást, villanymotor-átalakítást, teljesítménynövelést, egy hét átfutási idővel. 3 hónapos j átállással Vidéki rendelést soron kívül végzünk. VASIPARI VÁLLALAT SZEKSZÁRD Hirdetésfelvétel a Kiadóhivatalban Szekszárd, V. ártirok­ tere 15—17 Hirdetési díjszabás : Apróhirdetés hétköznap szavanként 1 forint, vasárnap 2 forint, az első szó duplának számít. Szövegoldali keretes hirdetés hasábonként, milliméte­renként 2.50 forint vasárnap 3 forint. A fentieken kívül közlünk kívánságra kishirdetést (keretes apró), gyászjelentést, filmhirdetést, vállalati, ügyvédi, orvosi közleményeket, stb. Vidékiek a hirdetés szövegét és az értejáró díjat pos­­­­tán is beküldhetik a kiadóhivatalhoz. A M­OZI GARAY FILMSZÍNHÁZ Április 4-től 6-ig: AZ ÉN FELELŐSSÉGEMRE Derűs román filmvígjáték, két szerelmes párról. PÉNZT­ÁRNYITÁS: Vasár- és ünnepnap délelőtt 9-től 12-ig, és délután 2 órától. HÉTKÖZNAP: Délelőtt fél 11 órától déli 12 óráig, délután pedig 4 órától. ELŐADÁSOK KEZDETE: Hétköznap: negyed 6 és negyed 8, vasárnap: 3, 5 és 7 órakor. Vasárnapokon délelőtt 10—12 óráig ugyanaz a műsor, mint dél­után! Gyakorlott gyors- és gépírót keresünk azonnali belépésre. Fizetés havi 900 forint. Pénz­ügyi vonalon gyakorlattal ren­delkezők előnyben. Jelentke­zés személyesen, vagy írásban a Bonyhádi Cipőgyár főkönyvelőségén Dózsa György út 6 szám TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: 20­10, 20-11 Felelős kiadó: az MSZMP Intézőbizottsága Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21