Tolna Megyei Népújság, 1957. április (2. évfolyam, 78-100. szám)

1957-04-06 / 81. szám

4 Nagymányoki Bányász—Bátaszéki Vasút 7:1 (4:1) Nagymányok, 800 néző. Vezette: Sutyor. Mindkét csapat idegesen játszik az első percekben. Bátaszék hosszú lab­dákkal, a hazai csapat rövid adogatás­­sal próbálkozik. A gyors bátaszékiek támadásokat vezettek, míg a mázaiak igyekeztek lassítani a játékot. A kez­detben tehát szoros eredmény, nehéz küzdelemre volt kilátás. A kezdeti iram fokozatosan lanyhult és a kez­deményezést a hazaiak ragadták ma­gukhoz. A 17. percben Takács 7 mé­terről megszerzi az első gólt. 1:0. Ez­után egymás után vezetik támadásai­kat és a 25. percben Trischler szép góljával 2:0 lesz az eredmény. A 30. percben Horváth szándékosan Wéber után rúg, amiért a játékvezető ki­állítja. Ezután a hazaiak még na­gyobb erőbedobással játszanak és a 33. percben Trischler, majd két perc múlva Takács góljával már 4:0 a mérkőzés állása. A vendégcsapat szór­ványosan bár, de veszélyesen támad­, Hartmann 11-est vét. Bátaszék To­ronyi révén értékesíti azt, 4:1. A II. félidőben Nagymányok lép fel újból támadólag és a 47. percben Trischler védhetetlen góljával 5:1-re alakul az eredmény. Bátaszék most erősen védekezik, a hazaiak pedig rossz felfogásba a belső játékot eről­tetik. A mérkőzés utolsó 10 percében újra magára talál a hazai csatársor és Wébert gólhelyzetben felvágták, 11-es. A büntetőt Tóth értékesítette. A 86. percben Molnár egyéni játékkal megszerezte a mérkőzés utolsó gól­ját. 7:1. Bírálat: A gólarány ellenére a báta­­széki csapat jó benyomást keltett, mert kezdettől az utolsó percig jól küzdött ,s ha nem történik kiállítás, úgy szorosabb lehetett volna az ered­­mény. A nagymányokiak időnként el­lenállhatatlanok voltak, de hosszabb időn át meddő volt játékuk. Sutyor játékvezető kitűnően vezette a mér­kőzést. M. KOSÁRLABDA Szekszárdi SC II.—Bátaszéki VSK 57:50 (26:21) Bátaszék. Vezette: Kardos. A kerületi bajnokságokra készülődő két csapat mérkőzése szoros küzdelmet hozott. Az első félidőben a vendégcsapat 5 pontos vezetésre tett szert s a még szorosabbá vált II. félidei küzdelemben ezt az előnyt már csak egyetlen ponttal sike­rült megtoldaniuk. Legjobb dobók: Cza­­kó 18, Visontai 16, illetve Schmidt 24. A játékvezető Keszthelyi Bélát az I. félidő 7. percében feleselésért kinyi­totta. ÖKÖLVÍVÁS Szekszárdi SC—Simontornyai BTC 10:8 A Szekszárdi SC ökölvívó szakosz­tálya vasárnap Simontornyára látoga­tott el, ahol bemutató mérkőzést vív­tak a simontornyai BTC ökölvívóival. A simontornyai ökölvívók bemutat­kozását nagy érdeklődés előzte meg, s mintegy 400-an szorongtak a kultúr­­ház nagytermében. . Egyes mérkőzések eredményei (előlállók az SBTC versenyzői): Ju­hász—Takács. — Győr Juhász, 2:0. Liptai—Sörös. Sörös képzettebb vívásával megérdemelten győz, 2:2. — Csorik—Andi. Két egyforma képes­ségű öklöző, az eredmény döntetlen, 3:3. Torizs—Hercig. A szekszárdi ök­löző erőfölénnyel győz 5:3. Tóth— Steib. Először Tóth a kezdeményező és jobb is ellenfelénél, de később Steib magára talál és nyeri a mérkő­zést, 6:4. Horváth—Budai. A nagyobb erőnléttel és technikai tudással ren­delkező Budai megérdemelten győz, 8:4. Kovács—Szarka. Kovácsnak egy jól sikerült ütéssel sikerült kiütni Szarkát, 8:6. Búzás—Kálmán. A si­­montornyai versenyzőnek ezúttal meg kell hajolni az okosan szurkáló és na­gyobb tudással rendelkező Kálmán előtt, 10:6. Barocsai—Kossá. Barocsai lerohanja ellenfelét és végülis megér­demelten győz, 10:8. SZ. GY. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Ötödik a szekszárdi gimn. női kosárlabda csapata Kedden és szerdán folytatták az országos középiskolás bajnokság dön­tő mérkőzéseit. A megyét képviselő szekszárdi Garay gimnázium női csa­­pata az Alkotmány utcai tanítóképző legyőzése után több mérkőzést már nem nyert meg és így az 5. helyen végzett. Bp. Fazekas gimnázium—Szekszár­di Gamy gimn. 56:41 (27:17). Ve­zette: Vel­key és Matits dr. A máso­dik félidőben volt valamivel szoro­sabb a küzdelem ,de ekkor sem fért kétség a budapesti lányok győzelmé­hez. Legjobb dobók: Müller 18, Pin­­tér 13. VÉGEREDMÉNY: 1. Békési gimnázium 9 pont, 2. Diósgyőri Kilián gimnázium 9 pont, 3. Bp. Fazekas gimnázium 8 pont, 4. Bp. Apácai Csere­gimnázium 8 pont, 5. Szekszárdi Garay gimnázium 6 pont, 6. Alkotmány utcai tanítóképző 5 p. Itt a kosárlabda NB II. csoportbeosztása Az Országos Kosárlabda Szövetség elkészítette az NB II. csoportbeosz­tását. A Szekszárdi S. C. férfi csa­pata a déli, női együttese pedig a Közép csoportba került. Érdekessége a beosztásnak az is, hogy figyelem­be vették a Dombóvári Vasutas Sport Kör kérését is és így Tolna megyét két együttes is képviseli az NB II- ben. A férfiak és a nők csoportjainak beosztását az alábbiakban ismertet­jük: Férfiak: 1. Pécsi Pedagógiai Főiskola, 2. Pécsi Traktor, 3. Pécsi E. A. C. 4. .Pécsi Postás, 5. Bajai Posztó, 6. Dombóvári V. S. E. 7. Kaposvár, 8. Nagykanizsa, 9. Zalaegerszeg, 10. Bp. Hm. Petőfi, 11. Budapesti Vasutas II., 12. Szekszárdi S. C. Érdekesség­ként említjük meg, hogy a Buda­pesti V. S. C-ben egy egész sereg volt szekszárdi játékos játszik, így például Gyulay, Fertőszegi, Rom­vári, Vesztergombi. Nők: 1. Bajai Építők, 2. Bajai Vasút, 3. Pécsi Meteor, 4. Kecskeméti MÁV, 5. Kecskeméti A. C. 6. Dombóvári V. S. E. 7. Székesfehérvári Vasas, 8. Budapesti MÁVAG, 9. Budapesti FÜSZÉRT, 10. Budapesti Magyar Pamut, 11. Budapesti Ganz Villany, 12. Szekszárdi S. C. A Szekszárdi S. C. együttese érte­sülésünk szerint április 14-én Domb­­óvárott játssza majd első bajnoki mérkőzését. A sorsolását ezúttal még nem ismertetjük, mert tudomásunk szerint a sorsolás módosítás alatt áll. Mindkét csoport komoly játékerőt képvisel és így a kosarasokra is ko­moly feladat hárul ahhoz, hogy a megye és a megyeszékhely kosár­labdasportját méltóan képviselhes­sék. LABDARÚGÁS Sióagárd — Medina 0:0 (0:0) Barátságos úttörő labdarúgó mérkő­­s minden gólszerzési igyekezetét csírájá­­zól. A vendégek csatársora ötleteseb­ Iban fojtott el. Jók: Tóth, Topánka, ill. ben játszott, viszont a hazai védelem ! Kuruc­z és Barsi. Sióagárd—Tolna II. 2:2 (1:2) Sióagárd. Vezette: Nagy. Járási baj­noki labdarúgó mérkőzés. A tetszetőseb­­ben játszó vendégek irányítják az első félidőben a játékot. Egy jobboldali tá­madás után úgy születik meg az első gól, hogy Németh lövése Katus lábán irányt változtatva jut a hazai kapuba, öngól (1:0). Az öngól megzavarja a ha­zaiakat és Németh lövése ismét betalál a sióagárdiak hálójába (0:2). A két gól nem töri le a hazaiakat és a 40. perc­ben szép támadás után Molnár III. kö­zelről értékesíti Simon átadását (1:2). Szünet után nagy iramban folytató­dik a játék. Sióagárd támad többet és ennek eredményeképpen Molnár III. át­adását Balázs közelről a hálóba juttatja a 65. percben (2:2). Ezután nagy küzde­lem folyik a félidő végéig a győztes gólért, de az eredményen már egyik együttes sem tud változtatni. A döntet­len megfelel a játék képének, bár a ha­zaiak valamivel többet támadtak és egy kis szerencsével megszerezhették volna a győzelmet is. Kitűntek: Grénusz és Ka­tus, illetve Bien és Németh. Véméndi SK Szedresi SC 5:0 (3:0) Véménd: Rácz — Czibi, Veszelics, Cso­­báth I. — Honti, Antal — Csobáth II., Bereczki, Csizmadia, Falus, Háhn, Szedres, Técsy — Gaál, Szontág II., Szontág I. — Fehér, Nagy — Postás, Kovács, Acsádi, Tóth, Peremenszki. A hazai csapat kezd és az első perc­ben Szontág II. szögletre ment, amelyet Bereczki a hálóba fejel (1:0). A gól után tovább támad a hazai csapat. A vendé­gek alig jutnak el a félpályán. A 15. percben sikerül Peremenszkinek ki­­ugrani, de lövése kapu fölé száll. A 35. percben Csobáth II. lő gólt (2:0). A 44. percben Szontágh II. becsúszását a já­tékvezető szabálytalannak ítéli, a 11-est Bereczki értékesíti (3:0). Továbbra is a véméndi csapat támad. A II. félidő ele­jén Csobáth I., majd a 21. percben Csizmadia lesz eredményes (5:0). Bírálat: A mérkőzésen megmutatko­zott a véméndi csapat nagy játéktudása, s ők uralták a mezőnyt. Éppen ezért­­ sportszerűtlen volt, hogy a nagy gól­arány érdekében sokszor átlépték a sportszerűség határát és komoly sérü­léseket okoztak. Jók: Szontág I., Szon­tág II., illetve Bereczki, Csobáth II., Háhn Iker László Megváltozott a bonyhádi járási labdarúgóbajnokság sorsolása Északi csoport: Apr. 7. Aparhant—Tevel, Kéty—Zom­ba, Závod—Nagyvejke. Apr. 14. Tevel—Závod, Nagyvejke— Kéty, Zomba—Aparhant. Apr. 21. Zomba—Tevel, Aparhant— Nagyvejke, Kéty—Závod. Apr. 28. Tevel—Kéty, Závod—Apar­hant, Nagyvejke—Zomba. Május 5. Nagyvejke—Tevel, Zomba— Závod, Aparhant—Kéty. Déli csoport: Apr. 7. Izmény—Majos, Nagymányok II—Cikó, Bonyhád II—Nagymányoki Vá­­járiskola. Apr. 14. Majos—Vájáriskola, Cikó— Bonyhád II., Izmény—Nagymányok II. Apr. 21. Nagymányok II—Majos, Bony­hád II—Izmény, Vájáriskola—Cikó. Ápr. 28. Bonyhád II—Majos, Vájár­iskola—Nagymányok II., Cikó—Izmény. Május 5.­­Majos—Cikó, Izmény—Vájár­iskola, Nagymányok II—Bonyhád II. Szekszárdi SC II.—Bölcske 11:0 (5:0) II. osztályú mérkőzés Szekszárdon SZSC II.: Bencze — Klézli, Diófási, Bosnyák — Simon, Baka — Lacz, Bá­­tori, Benács, Ribling, Schlarb. Bölcske: Kiss — Szőke, Simon, Szé­­nási — Bubori, Benák — Tóth, Kern, Kiss, Dukai, Udvari. A vendégcsapat csak az első negyed­órában bírja feltartóztatni a jó játék­erőt képviselő hazai együttest. A 15., 18. és a 17. percben Benács lő, illetve fejel gólokat (3:0). A 20. percben Bátori sarokrúgásából születk a gól (4:0). A 40. percben a kapus kiejti a labdát és Benács közelről a hálóba küldi (5:0). Az ellenfél csatárai ritkán jutnak szó­hoz, de a 16-osig nem jutnak el. A hazai védelem játszi könyedséggel tisztázza a vérszegény támadásokat. A II. félidő­ben Schlarb nyitja meg a gólok soroza­tát, majd 16 méterről Diófási Szép fejese köt ki a hálóban (7:0). A nyolca­dik gólt Benács lövi 20 méteres sza­badrúgásból, majd Bosnyák lesz ered­ményes (9:0). A 10. és 11-ik gólt Lacz lövi. A bölcskei­ együttes nem tudta pró­bára tenni a hazai együttest. SPORTTUDÓSÍTÓINKHOZ! Kérjük tudósítóinkat, hogy a va­sárnapi NB. III-as osztályozó mér­kőzésekről az eredményközlést va­sárnap este fél 7—fél 8 között kö­zöljék a 20—10-es telefonszámon. A mérkőzés részletes leírását levélben kérjük. 1957 ÁPRILIS 6. VASÁRNAPI SPORTMŰSOR Labdarúgás. Megyei bajnokok tornája: Székes­­fehérvár—Kaposvár, Pécsbányate­­lep—Szombathely, Zalaegerszeg— Veszprém, Mosonmagyaróvár— Szekszárd. Osztályozó az NB III-ba jutásért: Nyugati csoport: Bátaszék—Máza, Dombóvári Iparosok—Simontornya, Nagymányok—Dombóvári Vasút. Keleti csoport: Szekszárdi Építők— Dunaföldvár, Bonyhád—Tolna, Paks szabad lesz. II. osztályú bajnokság. Nyugati csoport: Döbrököz—Ozora Kurd— Tamási, Hőgyész—Regöly,­ Csibrák­ —Kisdorog, Gyünk—Iregszemcse. Keleti csoport: Szekszárdi S. C.— Kölesd, Véménd—Nagydorog, Fadd —Kajdacs, Váralja—Szedres, Bölcs­ke—Öcsény. Ökölvívás Szekszárd, délelőtt 10 óra: Szek­szárdi S. C.—Baranyaszentlőrinc. Kosárlabda. A Szekszárdi S. C. vasárnapi mű­sora még nem alakult ki. Április 14-én azonban már megkezdődnek az NB. II küzdelmei. Atlétika: A Bátaszéki Vasutas S. K. 2. ver­senyzője az országos vasutas mezei bajnokságokon vesz részt. Erre való tekintettel a Szekszárdra kiírt mezei verseny későbbi időpontra marad. Dunapentelei SC—Paksi Kinizsi 4:2 (3:0) Paks, 500 néző. Vezette: Peresztegi Dunapentele: Lennert — Takács, Ull­­mann, Nagymáté — Ladányi, Bédi — Cserepes, Burján, Krasznai, Fejes, He­gedűs. Paks: Rapp — Horváth, Hausmann, Sztanó — Fetter, Pál — Hirczi, Jerkó, Hermann, Nemes, Babay. Az NB I. várományosa: Dunapentele, a sérült Kőhalmi kivételével, teljes csa­­patával állt fel. A hazai csapatból Dar­­nai és Somodi is hiányzott. A hazaiak nagy lendülettel kezdenek és a 3. perc­ben Babay fejese a felső kapufáról pat­tan vissza a mezőnybe. (Szép fejes volt, megérdemelte, hogy gól legyen. Pár perc múlva a vendégcsapat ragadja magá­hoz a kezdeményezést és kisebb meg­szakításokkal az egész mérkőzés ideje alatt megtartja. Az 5. percben már Rappnak nyílik alkalma bemutatni tu­dását. A 15. percben váratlan gólhoz jut a vendégcsapat. Egy beadást Hauz­­mann mellé lő, a saját kapujába juttat (1:0). Három perc múlva Krasznai szép adogatás után megszerzi a második gólt, amely a kapufa mellett vágódik a há­lóba (2:0). Két perc múlva Hegedűs a kifutó Rapp felett ügyes megoldással a „pipába” emeli a labdát (3:0). A pen­­teleiek különösen balszárnyuk révén gyönyörű támadásokat vezetnek. A ha­zaiak gyenge támadásait a védelem könnyedén hárítja. Közben Rappnak többször kell beavatkozni és bizony jó érzékének köszönhető, hogy nem kap gólt. A 40. percben szép akció után Krasznai lövését Rapp kapu fölé öklözi. A félidő utolsó percében helycserés tá­madás után Rappnak kell menteni. A II. félidő elején Babav kerül or­dító helyzetbe, de gyenge lövése nem jut át a gólvonalon, mert Hefnert el­csípi. Ebben az időszakban Paks támad, de jól zár a vendégvédelem. A nyol­cadik percben sarokrúgást harcol ki a hazai csapat, de a beküldött labdát Fet­rer mellé lövi. A 10. percben Fejes nyolcméteres éles lövését jó érzékkel öklözi ki. A 16. percben lábról lábra száll a labda, végülis Krasznai fejezi be az akciót (4:0). A vendégcsapat már en­ged az iramból, de a­ hazaiak továbbra is igykeznek és időnként szép meg­mozdulásokat, ötletes megoldásokat lát­ni tőlük. A 30. percben Fetrer megszerzi a hazaiak első gólját (4:1). A 37. perc­ben egymás után két sarokrúgáshoz is jutnak a hazaiak, majd Nemes lövése száll el a sarok mellett. A mérkőzés utol­só percében a II. félidőben beállt Wolf II. ügyes megoldással beállítja a vég­eredményt (4:2). Jók: Ullmann, Hegedűs, Fejes, illetve Rapp, Fetter, Hermann, Nemes. APRÓHIRDETÉSEK ÁLLÁS ALKALMAZÁS A Komlói Szénbányá­szati Tröszt felvesz férfi segédmunkásokat föld­alatti munkára. Olcsó, jó étkezés, ingyenes szállás, munkaruha, lábbeli. 40 mázsa szén. Jelentkezz a tanácsnál. Vidékre normál mozigé­pészeket, akik vizsgával rendelkeznek, valamint Szekszárdra keskeny kör­zeti mozihoz ugyancsak vizsgázott mozigépészt felvesz a Tolna megyei Moziüzemi Vállalat. Je­lentkezni lehet a vállalat központjában, Szekszárd, Garay tér 4. Szakképzett, bedolgozó varrónőket­, fehérnemű­­készítőket, állandó mun­kára felveszünk. Szek­szárdi Szabó KTSZ. KÜLÖNFÉLE Eladó 1 db 250 köbcen­tis NSU motorkerékpár, kitűnő állapotban, 12 ezer forintért Kajdacs, Komáromi Dániel 7. el­mén. Keresek 2 és 3 éves leánygyermekeim mellé gondozónőt, aki kisebb házimunka végzését is válalja. Kisfazekas Pál, Bonyhád, Perczel Mór út 14. szám. Villanyszerelési és javí­tási munkákat vállalok. Támer Ferenc villanysze­relő mester. Szekszárd, Jókai u. 21. Kienkrémmel, arcát Bar­­bienporral. Bőre percek alatt bársonysima. Egész­ségére ártalmatlan. Té­gelyes 7.20. Zsíros, mű­le­­szeres arcra arcvíz, érzé­keny, száraz arcbőrre vi­­taminos zsíroskrém. Fe­hérítő, szeplőkre alapozó púderkrém, bőrtápláló vi­­taminos arckrémek meg­rendelhetők dr. Rabinek Aladár vegyészmérnök­nél, Székesfehérvár, — Piac tér 53. Szekszárd Rövidvölgyben két ház földdel. eladó: Szekszárd, Rövidvölgy, Türy és With. Idős házaspárt, vagy ma­gánost eltartásra vállalok Cím: Szekszárd, Hirdető­ben. Stabil állóhengeres ..Lan­ge" 10 HP benzinmotor eladó. Illyés József, Szek­­szárd-Csatár, Szakképzett, legalább 3 Szőrtelenítse lábát Bar­évi önálló boltvezetői gya­korlattal rendelkező fű­szer és vegyi szakmában jártas boltvezetőt kere­sünk azonnali belépésre. Nagydorog és Vidéke Földművesszövetkezet, — Nagydorog. Hirdetésfelvétel a Kiadóhivatalban Szekszárd, Mártírok­ tere 15—17 Hirdetési díjszabás : Apróhirdetés hétköznap szavanként 1 forint, vasárnap 2 forint, az első szó duplának számít. Szövegoldali keretes hirdetés hasábonként, milliméte­renként 2.50 forint vasárnap 3 forint. A fentieken kívül közlünk kívánságra kishirdetést (keretes apró), gyászjelentést, filmhirdetést, vállalati, ügyvédi, orvosi közleményeket, stb. Vidékiek a hirdetés szövegét és az érte járó díjat pos­tán is beküldhetik a kiadóhivatalhoz. j" M­OZI GARAY FILMSZÍNHÁZ Április 4-től 6-ig: AZ ÉN FELELŐSSÉGEMRE Derűs román filmvígjáték, két szerelmes párról. PÉNZT­ÁRNYITÁS: Vasár- és ünnepnap délelőtt 9-től 12-ig, és délután 2 órától. HÉTKÖZNAP: Délelőtt fél 11 órától déli 12 óráig, délután pedig 4 órától. ELŐADÁSOK KEZDETE: Hétköznap: negyed 6 és negyed 8, vasárnap: 3, 5 és 7 órakor. Vasárnapokon délelőtt 10—12 óráig ugyanaz a műsor, mint dél­után! Gyakorlati gyors- és gépírót keresünk azonnali belépésre. Fizetés havi 900 forint. Pénz­ügyi vonalon gyakorlattal ren­delkezők előnyben. Jelentke­zés személyesen, vagy írásban a Bonyhádi Cipőgyár főkönyvelőségén Dózsa György út 6 szám TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: 20­10, 20-11 Felelős kiadó: az MSZMP intézőbizottsága Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21