Tolna Megyei Népújság, 1957. április (2. évfolyam, 78-100. szám)

1957-04-09 / 83. szám

4 Az NB III osztályozó küzdelmeinek második fordulójáról Tolna 1:0-ra győzött Bonyhádon. Vasárnap folytatódtak az NB. III-as osztályozó mérkőzések küzdel­mei. Szekszárdon az Építők csapata keservesen tudott csak győzni 3:0- ás félidő után Dunaföldvár ellen. Az elmúlt csütörtökön Tolna ottho­nában vereséget szenvedett barátsá­gos mérkőzésen Simontornyától. Va­sárnap Bonyhádon igyekeztek a csor­bát kiküszöbölni és sikerült is a győzelem. Dombóváron Simontornya 3:0-ra győzött az újonc DIMSE el­len. Bátaszéken a mázai csapat ez­úttal is győzött. Nagymányokon a hazaiak az első félidőben 3:0-ra ve­zettek a második félidőben kiállítás miatt egy ember előnyhöz jutott a vendégcsapat s végül is a bányászok 3:2-re tudtak győzni. Részletes eredmények: Keleti csoport: Szekszárdi Építők—Dunaföldvári SE. 3:2. Tolnai SE­—Bonyhádi MTE 1:0. Totó eredmények : 2:2 A beérkezett szelvények száma 1 065 000 körül jár. A bajnokság állása: 1.Tolnai SE2 ■2­ —— 5:04 2.Dunaföldvári SE2 1 —1 4:42 3.Szekszárdi Építők2 1 —1 3:62 4.Bonyhádi MTE1 — —1 0:1— 5.Paksi Kinizsi 1 — —1 1:2— Óvári Vasút 3:2. Simontornyai BTC Nyugati csoport: —Dombóvári Iparos 3:0, Mázai Bá-Nagymányoki Bányász—Domb­­nyász—Bátaszéki Vasút 3:1. A bajnokság állása: 1. Nagymányoki Bányász2 2 —— 10:34 2. Mázai Bányász2 2 —— 5:24 3. Dombóvári Vasút2 1 —1 3:32 4. Simontornyai BTC2 1 —1 4:22 5. Bátaszéki Vasút2 — 2 2:10— 6. Dombóvári IMSE2 — —2 0:4— 14. hét: 1. Vasas—Újpest1 3:1 2. Csepel—FerencvárosX 2:2 3. Dorog—Pécs-Baranya1 3:0 4. Szeged—SzombathelyX 2:2 5. Pécsi VSK—CpenteleX 2:2 6. Kaposvár—Győr2 0:1 7. Békéscsaba—Diósgyőr2 1:4 8. Miskolc—KISTEXT1 2:0 9. Genoa—Torino1 1:0 10. Padoa—BolognaX 1:1 11. Spal—RómaX 1:1 12. Triestina—Internazionale Szekszárdi Építők—Dunaföldvári SE 3:2 (3:0) Szekszárd, 600 néző. Vezette: Páldi (Pécs). Szekszárd: Greilich — Mohai, Zádori, Molnár Elekes, Kovács II. — Bencze, Kovács I., Pegler, Takler, ,Máté. Dunaföldvár: Berndorfer — Csizma­dia, Fogarasy, Horváth — Bodzás, Ta­kács II. — Polgár, Holmár, Bálint, Szi­geti, Takács I. Az Építők lép fel támadólag és az első percben a kapufát találják el. A 6. percben Takler lövése száll kapu mellé. A következő percben Fogarasy 20 méteres szabadrúgása kerüli el Greilich kapuját. A vendégcsapat alig jut szóhoz a lelkesen játszó Építőkkel szemben. A 25. percben nagy a tömörü­lés a vendégek kapuja előtt, de Máté lövése a lábak között is megtalálja az utat a kapuba (1:0). A következő perc­ben sarokrúgás után Elekes a kaputól 25 métrre kapásból lő és lövése védhe­­tetlenül vágódik a bal felső sarokba (2:0). Ritkán látott szép és szerencsés gól volt. A következő percben Kovács lövése száll a kapu mellé, majd Polgár fejesét kell Grellichnek védeni. A 31.­ percben Bencze 3 méterre a kaputól is fölé lő. Ezután a vendégcsapat tíz perce következik, majd a félidő utolsó percei­ben ismét a hazaiak rohamoznak A 44. percben a hazaiak megszerzik a harma­dik góljukat Máté lövéséből (3:0). A második félidőben megváltozik a játék képe. Az Építők csapata vissza­esik és Dunaföldvár irányítja a játékot. Pontos, lapos adogatásaikkal szemben a hazaiak tehetetlenek. A 9. percben Ta­kács I. kitör és Greilich mellett gólt lő. A következő percben Szigeti húsz­méteres lövése száll mellé. Négy perc múlva Bencze átadásából Pegler lőhetne gólt, azonban négy méterről fölé lő. A 24. percben a vendégcsapat újból Takács révén gólt lő (3:2). Ebben az időszakban a vendégek egészen szépen és ötletesen játszanak. A 26. percben Greilich csak szerencsével ment, majd a következő percben Szigeti lövése száll mellé. Majd a másik kapunál Pegler lö­vése kapufáról jön vissza a mezőnybe. Már-már úgy néz ki, hogy a vendég­­csapatnak sikerül kiegyenlíteni, de a hazai védelem nagy üggyel-bajjal bár, de ment. Jók: Takács I., Szigeti, Csizmadia, ill. Elekes, Pegler és Zádori. Szekszárdi SC l­— Kötesdi SE 4:1 (3:1) Szekszárd, 200 néző. II. osztályú mér-SZSC: Bencze — Klézli, Diófási, Bos­­nyák — Simon, Baka — Lacz, Báthori, Benács, Ribling, Kiss. Kölesd: Greinfeinstein — Feit, Gáti, Baksai — Kovács, Greinfeinstein II. — Horváth, Honti, Komlódi, Kasza, Kajdi. A mérkőzés úgy indul, hogy a ha­zaiak ezúttal is nagyarányú győzelmet aratnak. Hogy ez mégsem így történt, abban nagy része van a lelkesen (és sokszor túl keményen) játszó kölesdi csa­patnak és a pepecselő hazai csatársor­nak. A mérkőzés 3. percében Benács ötméteres lövése már a kölesdi kapuba talál. A 10. percben Lacz szerzi meg a hazaiak második gólját. A kölesdiek igyekeznek törleszteni és a 17. perc­ben Honfinak sikerül is Bencze kapuját bevenni (2:1). Az első félidő utolsó gól­ját a 29. percben Benács szerzi meg (3:1). A második félidő nem hozza a várt gólsorozatot. A félidő közepén Kajdi hagy ki nagy helyzetet, majd később Honti hibáz. A 32. percben újból Kajdi sarokra tartó lövését kell Benczének védeni. A végeredményt befejezés előtt 12 perccel Benács állítja be (4:1). Nagydorogi Traktor-­­Faddi SK 3:2 (1:0) Nagydorog, 500 néző. Vezette: Me­cseki. Nagy iramban kezdődik a mérkő­zés. A 21. percben szabadrúgáshoz jut a hazai csapat, a védők a 16-oson belül kézzel érintik a labdát. A 11-est Kollár értékesíti. 1:0. A szünet után a faddiak egyenlítő gólját Fehér lövi. 1:1. Utána szép játék folyik a pályán, mindkét csapat nagy erővel küzd. Fadd szebben, Nagydorog lelkeseb­ben játszik. A 16. percben Kollár gól­jával 2:1-re alakul az eredmény. Három perc múlva újból Kollár lesz eredményes. Befejezés előtt 15 perc­cel a hazai védők 11-est vétenek, me­­lyet Keselyű értékesít. 3:2. Jók: Horváth, Balog, Szeip, illetve Ganczer, Fehér és Keselyű. A játék­vezető jól vezette a mérkőzést. ANDRIN LÁSZLÓ ÖKÖLVÍVÁS Szekszárdi SC—Szentlőrinc 18:6 Szekszárd, 400 néző. Vezette: Leposa Ferenc. A Szekszárdi SC ökölvívói a Baranya megyei Szentlőrinci Traktor ökölvívóit látták vendégül. Az ökölvívómérkőzés iránt nagy érdeklődés nyilvánult meg, és a Megyei Tanács kultúrterme ezúttal is szűknek bizonyult. Először két szek­szárdi fiú, Szabados és Horváth tartott bemutatót, ezután következett a két csa­pat találkozója. (Az előlállók a szent­lőrinciek.) Vinai döntetlenül végez Takács III. ellen. Vinai négy kilóval nehezebb, mint a szekszárdi fiú és ez meg is látszott a játékon. Vinai az első és második me­netben nagy fölényben volt és csak a harmadik menetben tudott Takács III. felülkerekedni. Mindenki Vinai győzel­mét várta, azonban a pontozóbíró pon­tozása alapján a mérkőzésvezető dön­tetlennek hirdette a mérkőzést (1:1). Fodor, II. győz Halász ellen. Mindhá­rom menetben a szentlőrinci fiú bizo­nyult jobbnak és a kezdő Halásszal szemben megérdemelten győzött (1:3). Arató veszt Rajta ellen. A mérkőzést nagy és pontatlan ütések jellemezték. Rajta győzelme csak minimális volt (3:3). Fodor veszt Sörös ellen. Sörös az első másodpercekben nagy erőbedobással küzd, miközben fejelésért és leütésért figyelmeztetést kap. A második menet­ben szép egyenesek és felütések hozzák tűzbe a nézőket. A harmadik menetben Fodor nagy hajrát vág ki, fölénybe ke­rül, végül is Söröst hozzák ki győztes­nek 5:3. (Döntetlen igazságosabb lett volna.) Botroczó győz Nagy ellen. A szek­szárdi versenyzőt felkészületlensége miatt a mérkőzésvezető még az első me­netben lelépteti. Győz Botroczó­ 5:5. Györkő döntetlenül végez Sörös II. ellen. Az első menetben mindkét ver­senyző nagy erőbedobással küzd, egyen­lő küzdelem. A második menetet in­kább a csapkodás jellemzi, míg a har­madik menetre mindkét versenyző el­készült erejével és kevés ütés esik. Vé­gül is a mérkőzés döntetlenül végződik 6:6. Szántó veszt Takács ellen. A szent­lőrinci edző a második menetben a mérkőzést feladja. Győz Takács 8:6. Fridrich veszt Hercig ellen. A jó moz­gású Hercig nagy ütéseitől Fridrich le­sérül és az első menet végén feladja a kilátástalan küzdelmet 10:6. Fehér veszt Steig ellen. Fehér Steig rövid sorozata után a mérkőzést feladja 12:6. Kerekes veszt Budai ellen. Budai szemmel láthatóan kíméli ellenfelét, úgy látszik, három menetet szeretett volna a szorítóban lenni. Ennek ellenére Ke­rekes még az első menetben feladja a mérkőzést 14:6. Horváth veszt Kálmán ellen. Annak ellenére, hogy az első menetben kevés ütés esett, a szentlőrinci versenyző a második menetbn már nem áll ki, fel­adja a versenyt 16:6. A találkozó utolsó mérkőzésén Pöt­­­tendi veszt Sörös ellen. Sörös nagy üté­seket mér ellenfelére, akinek ezekből az ütésekből az első két perc is elég volt. Győz Sörös 18:6. Az ökölvívó mérkőzés egyes mozzana­taira lapunk későbbi számában még visszatérünk. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG MEGJELENT: A Szurkolók könyve A Képes Sport kiadásában megjelent a „Szurkolók” könyve. 130 oldalon ér­dekes elbeszéléseket, sporteseményeket tárgyal. Megtaláljuk benne valamennyi sportág érdekességeit, világcsúcsait, stb. A könyv ára 5­ 50 forint. * Sportrovatunk hasábjain folyamatosan közlünk rövidebb cikkeket, elbeszélése­ket, sporthumort a szurkolók könyvéből. A Szurkolók könyvéből: Akiket nem felejtünk: ZSÁK KÁROLY Ez a párducmozgású, daliás termetű kapus — szuper amatőr — volt. Nem­hogy teljesen ingyen játszott — akko­riban ez természetes volt, — de csa­patát, a 33 FC-t jelentős anyagi tá­mogatásban is részesítette. Édesapja jómódú kéményseprőmes­ter — minden téren szerencsét hozott a 33 FC-nek. Zsák született zseni volt, milyen csak száz évenként egyszer bukkant fel. Edzést nemigen tartott s a kapu­­ban mégis mindent tudott, amit ma­gyar kapus a „BTC első team”-jei és Grosits Gyula között valaha is felvo­nultatott. Kitűnően védett a spanyolok elleni emlékezetes mérkőzésén is. Csatárso­runk eredménytelenül működött, a spanyolok viszont Zsáknak nem tud­tak gólt rúgni. És akkor ... ... Gyenge gurulós labda vánszor­­gott Zsák kapuja felé­ ,Skaja’ lehajolt érte, szétvetett lábakkal, előírásosan elterpesztett ujjakkal. A labda fá­radt, elcsigázott lövés pedig a lába­ között beugrott a hálóba. Sose tudta TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: 20­10, 20­11 Felelős kiadó: az MSZMP Intézőbizottsága Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21 TISZTES VERESÉG! 4:2 arányú vereséget szenvedett a Szekszárdi SC A Szekszárdi SC NB II-es labdarú­gócsapata vasárnap Mosonmagyar­óváron szerepelt, ahol 1000 néző előtt lejátszott mérkőzésen 4:2 (2:2) ará­nyú vereséget szenvedett. Az első fél­időben a Szekszárdi SC nagy erőbe­dobással küzdött és nemcsak egyen­rangú ellenfele volt a mosonmagyar­óvári együttesének, hanem időnként lényegesen jobb játékot is produkált. A csúszós, mély pályán a hazaiak jobban bírták erővel és a II. félidő­­ben felülkerekedtek­ és végül is 4:2 arányú győzelmet arattak a szekszár­­diak felett. A szekszárdiak gólját Gabi és Cser lőtte. Ha figyelembe vesszük, hogy a csa­patnak már szombaton délben el kel­lett utazni a több, mint 300 km-re lévő Mosonmagyaróvárra, az utazás­tól fáradtan kellett pályára lépni, a 4:2 arányú vereség szépnek mond­ható. Ez a mérkőzés s annak eredmé­nye újabb bizonyítéka, hogy a csapat feljövőben van és lassan összeková­­csolódik az együttes.* A labdarúgó megyei bajnokok tor­nájának eredményei: Pécsbányatelepi Bányász—Szombat­helyi Pamut 5:1 (1:0), Pécsbányatelep, 600 néző. Vezette: Pazaurek. A me­zőnyben nem volt nagy különbség a két csapat között, szünet után azon­ban a bányászok csatárai igen gólra, törők voltak. 1:0-nál a vendégek bün­tetőt hagytak ki. G.: Keszler (2), Kosa (2), Gyurkó ill. Szakács. Jók: Kovács, Kosa, Keszler, Gyurkó ill. Molnár, Pék, Németh.* Székesfehérvári Vasas—Kaposvári MTE 4:1 (2:0). Székesfehérvár 2000 néző. Vezette: Szelei. A hazai csapat határozottabb játékával nagyobb arányban is győzhetett volna. Dérit és Reinert (Székesfehérvár), valamint Tiszagátit és Zsoldost (Kaposvár) durva játék miatt kiállították. G.: Szentes (3) Juta, ill. Papp. Jó: Bog­nár, Briglesz, Szentes, ill. Takács, Bammer.* Zalaegerszegi Ruhagyár—Veszpré­mi EAC 2:2 (2:1). Zalaegerszeg 1000 néző. Vezette: Kovács. Közepes iramú mérkőzés. A zalaegerszegiek 70 per­cen keresztül támadtak, de Tardi igen jól védett. Góllövő: Miilei (2), ill. Farkas, Korcsai. Jó: Kovács Mislei, Pásztor, ill. Tardi, Korcsai. A gyönki járási labdarúgóbajnokság sorsolása Április 14: Udvari—Szárazd, Kalaznó—Varsád, Alsópél—Simon­tornya II. Április 21: Szárazd—Varsád, Si­montornya II.—Udvari, Kalaznó— Alsópél. Április 28: Szárazd—Simontornya II., Alsópél—Varsád, Kalaznó—Ud­vari. Május 5: Szárazd—Alsópél, Varsád —Udvari, Simontornya II.—Kalaznó. Május 12: Alsópél—Udvari, Szárazd —Kalaznó, Varsád—Simontornya II. Május 19: Szárazd—Udvari, Varsád —Kalaznó, Simontornya II.—Alsópél. Május 26: Varsád—Szárazd, Udvari —Simontornya II., Alsópél—Kalaznó. Június 2: Simontornya II.—Szá­­razd, Varsád—Alsópél, Udvari— Kalaznó. Június 9: Alsópél—Szárazd, Udvari —Varsád, Kalaznó—Simontornya II. Június 16: Udvari—Alsópél, Kalaz­nó—Szárazd, Simontornya II.—Var­­sád. Olvasd, terjeszd a TOLNA MEGYEI héfiai&átyot 1957 ÁPRILIS *. MOZI GARAY FILMSZÍNHÁZ Április 7-től 10-ig: DR. DANWITZ HÁZASSÁGA Izgalmas nyugatnémet filmdráma. Mozi kezdések április 7-től. Vasár- és ünnepnap: 4, 6 és 8 óra­kor. Hétköznap: 6 és 8 órakor. Pénztárnyitás: Vasárnap délután 3 órakor. Hétköznap: délután 5 órakor. A délelőtti pénztárnyitás változat­lan. Gyakorlott gyors- és gépírót keresünk azonnali belépésre. Fizetés havi 900 forint. Pénz­ügyi vonalon gyakorlattal ren­delkezők előnyben. Jelentke­zés személyesen, vagy írásban a Bonyhádi Cipőgyár főkönyvelőségén Dózsa György út 6 szám -Hirdetésfelvétel a Kiadóhivatalban-Szekszárd, Mártírok­ tere 15—17 Hirdetési díjszabás: Apróhirdetés hétköznap szavanként 1 forint, vasárnap 2 forint, az első szó duplának számít. Szövegoldali keretes hirdetés hasábonként, milliméte­renként 2.50 forint vasárnap 3 forint. A fentieken kívül közlünk kívánságra kishirdetést (keretes apró), gyászjelentést, filmhirdetést, vállalati, ügyvédi, orvosi közleményeket, stb. __ Vidékiek a hirdetés szövegét és az értejáró díjat pos­tán is beküldhetik a kiadóhivatalhoz. A PROHIRDETÉSEK megmagyarázni ,hogyan történhetett. A spanyolok 1:0-ra győztek. Kapussors. ALLAS ALKALMAZÁS A Komlói Szénbányá­szati Tröszt felvesz férfi segédmunkásokat föld­alatti munkára. Olcsó, jó étkezés, ingyenes szállás, munkaruha, lábbeli. 40 mázsa szén. Jó kereset biztosítva. Jelentkezz a tanácsnál. Szakképzett, legalább 3 évi önálló boltvezetői gya­korlattal rendelkező fű­szer és vegyi szakmában jártas boltvezetőt kere­sünk azonnali belépésre. Nagydorog és Vidéke Földművesszövetkezet. — Nagydorog: Tolna megyei Termény­­forgalmi Vállalat azon­nali belépésre keres villanyszerelő szakkép­zettséggel rendelkező gépkezelőt vidéki mun­kahelyre és gépészeti és építészeti szakismerettel rendelkező műszaki dol­gozót a vállalat köz­pontjába. Jelentkezés: Szekszárd, Széchenyi út 37—39. sz. alatt, I. eme­let, minden reggel 8—9 óra között a munkaügyi csoportnál. KÜLÖNFÉLE Asztalosműhelyemet meg­nyitottam, új és átalakí­tási munkákat vállalok. Kovács József, Szek­szárd, Bartina u. 72. Folyó hó 7-én, 16 óra tájban Szekszárdon, a Sétakertben, az egyik padon egy fényképező­gépet találtak. A fény­képezőgépet megfelelő igazolás esetében a tu­lajdonosa átveheti a szer­kesztőségben.