Tolna Megyei Népújság, 1957. június (2. évfolyam, 127-152. szám)

1957-06-21 / 144. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Rangadók a II. osztályú bajnokságban A II. osztályú bajnokság is elérke­zett a végküzdelem elé. A bajnokság mindkét csoportjában már csak 2—2 forduló van hátra. Az elmúlt vasár­nap két rangadóra került sor. A ke­leti csoport rangadóját a várakozás­nak megfelelően a faddi csapat nyer­te meg. A nyugati csoportban azon­ban Hőgyészen meglepetés született, amennyiben a vendég kurdi csapat nyerte meg a mérkőzést. A két rang­adóról az alábbiakban számolunk be. Fadd—Véménd 2:0 (1:0). Fadd, 1000 néző. Vezette: Majoros (Pulai, Gálfi). Fadd: Ganczer—Tan­­tos, Keserű, Joó—Rabóczky, Puskás- Kemény, Kapéter, Mácsik, Schiffler, Fehér, Véménd: Forrai—Csibi, Veszelics, Ripszám—­Haraszti, Csobáth I.—Cso­­báth NI., Antal, Csizmadia, Pálfinger, Hám. Nézőcsúcs előtt indul a rangadó. A hazai együttes hatalmas iramot dik­tál és már az első percekben tűzijáték alakul ki a véméndi kapu előtt, de Mácsik a gólnak ígérkező helyzetet felélövi.­­Az ellentámadást Ganczer merész vetődéssel hárítja, amelyért nagy tapsot kap. Hol az egyik, hol a másik kapu forog veszélyben, de egyelőre résen vannak a védelmek. A 21. percben a faddi védők 11-est vétenek. Ganczer azonban kivédi az erős lövést. A sikeres hárítás új erőt ad a hazaiaknak és a 40. percben góllá érik a faddi fölény. Mácsik be­adását Schiffler kapásból a bal sa­rokba bombázza. 1:0. Szünet után a vendégek támadásai bontakoznak ki, de Keserű jól rom­bolja ezeket a próbálkozásokat. Már a 10. percben el is dől a mérkőzés sorsa. A hazai csapat szabadrúgás­hoz jut, mintegy 20 méterre a vé­méndi kaputól. A szabadrúgást Ra­bóczky íveli a kapu elé, amelyet Má­csik kapásból a bal sarokba vág. 2:0. Továbbra is izgalmas a játék. Mácsik azonban csak az oldalhálót találja el, majd Ganczer minden tudására szük­ség van, hogy megőrizze kapuját a góltól. Mácsik lő még mellé tiszta helyzetből, aztán beszorul a hazai csapat, de a véméndi csatároknak nincsen szerencséjük. Hám tisztán fut el a balszélen, Ganczer is kifut r. kapujából, de nem tud beavatkozni, szerencsére azonban a balszélső lö­vése elzúg a kapufa mellett. Az utol­só percekben is jól zár a faddi véde­lem és így nem tud még szépíteni sem a vendégcsapat. Bírálat: A nagyszámú nézősereg nem csalódott, mert kemény, de sportszerű mérkőzést láthatott. Vé­ménd a mezőnyben szépen játszott, de nem volt átütő erő a csatársorá­ban. A faddi védelem ezúttal Ganc­zer kapussal az élén, hibátlanul ját­szott. Jók: Ganczer (a mezőny leg­jobbja), Keserű, Puskás, Fehér, il­letve Csibi, Antal és Hám. Nyirati István levelező: Kurd—Hőgyész 5:3 (2:2). Hőgyész, 800 néző. Vezette Babits. A mérkőzésb­ől Bálint Gyula Hőgyész és Novák László Kurd is küldött tu­dósítást. Tárgyilagosan meg kell ál­lapítani, hogy a mérkőzés két leírása majdnem teljesen azonos. Két tudó­sítónk elfogulatlanul igyekezett képet adni a mérkőzésről. Minthogy a mér­kőzés Hőgyészen zajlott le, így Bá­lint Gyula tudósítását ismertetjük. Nagy iramban indul a küzdelem, mindkét csapatban nagy az akarás. Az első percekben a hőgyészi együt­tes van fölényben, amit mutat az is, hogy a 6. percben Gál, a 14. perc­ben pedig Herr lő gólt és így 2:0 lesz az eredmény Hőgyész javára. Azon­ban már a 19. percben javít a ven­dégcsapat. Szabó, a kurdi balszélső elfut és 2:1-re alakítja az eredményt. A gól után hőgyészi támadások kö­vetkeznek, de ezek a támadások eredménytelenek maradnak. Az utolsó negyedóra viszont a kurdi csa­paté és a 42. percben Henczi a­z egyenlítést is megszerzi csapatának. 2:2. A második félidő is hőgyészi táma­dásokkal kezdődik, csakúgy, mint az első. Már az első percben Prick újra a hazai csapatnak szerez vezetést 3:2, és Hőgyész marad támadásban az első 20 percben is annak ellenére, hogy a 12. percben Dégi góljával is­mét a kurdi csapat szerez újabb gólt. 3:3. A 23. percben a baloldalra hú­zódó Henczi lövését a hőgyészi kapus védi ugyan, de a labda a hálóba pat­tan. 4:3. (Kapushiba volt). Kurd a gól után tovább rohamoz. Hőgyé­szen a fáradság nyomai látszanak, Kurd lényegesen jobb erőnlétével fö­lénybe kerül és a 30. percben Henczi szép elfutás után beadást küld a hőgyészi kapu elé, amelyet Dégi fejjel juttat rendeltetési helyére . Végeredményben, különösen a II. félideji játéka alapján a vendégcsa­pat megérdemelte a győzelmet. Bár Hőgyész az első félidőben bebiztosít­hatta volna győzelmét, mert rengeteg helyzete adódott. A hőgyészi csatárok azonban erejüknek egy részét vesze­kedésre fordították. Szünet után visszaesett a hőgyészi együttes, a csatársor már nem tudta tartani a labdát és így olyan nyomás hárult a védelemre, hogy a sokszor 7 ember­rel támadó Kurd végülis megérde­melten fordította meg a mérkőzés sorsát. Jók: Henczi, Dégi, Paksi, Szabó, illetve Gaál, Bősz és Ulrich (az első félidőben). Bálint Gyula Gerendás (Szekszárdi Spartakusz) nyerte a megye 100 km-es országúti kerékpáros bajnokságát A megyei kerékpárszövetség az el­múlt hétfőn rendezte meg Tolna me­gye 1957. évi felnőtt és ifjúsági 100 km-es országúti kerékpárbajnokságát a budapesti műúton. A jól felkészült szekszárdi versenyzők érdekes küzde­lemben egymás között döntötték el a bajnokság sorsát. Mivel csekély volt az indulók száma, a felnőtt és az ifjú­sági bajnokságot együtt rajtolva bo­nyolították le. A nagyszerű időben, jó állapotban lévő műúton lebonyolí­tott bajnoki küzdelem érdekes, szín­vonalas volt és több részhajrá is tar­kította, élénkítette a küzdelmet. En­nek eredményeképpen a győztes Ge­­renday megszorítás nélkül is, 34 km-es óraátlagot kerekezett és végül­is nagy fölénnyel nyerte, immáron ötödször a megyei bajnokságot.­­ Az ifjúságiak bajnokságát a szekszárdi Hepp nyerte mégpedig úgy, hogy idő­eredményével megelőzte a felnőtt bajnokságnak a második helyezett­jét. A verseny eredményét az aláb­biakban ismertetjük: Tolna megye 1957. évi 100 km-es országúti felnőtt bajnoka: Gerendái János (Szekszárdi Spartakusz) 2 óra 55:24. (34 km-es óraátlag). 2. Sze­­remlei László (Szekszárdi Sparta­kusz) 3 óra 15:10. 3. Fodor Lajos (Szekszárdi Spartakusz). Tolna megye 1957. évi 100 km-es or­szágúti ifi bajnoka: Hepp József (Szek­szárdi Spartakusz) 3 óra 12:17 (31 km-es óraátlag). 2. Németh István (Szekszárdi Spartakusz) 3 óra 13:05. 3. Hellinger Imre. ««orra Képek a szpartakiád megyei döntőjéről nyíl­t V­F>|| © 15 n A dunaföldvári Velis az 1500 méteres síkfutás céljába érkezik. Imre, dombóvári járás, magasugró győzelme. Eredménye 155 cm. life Az atlétikai pontversenyben a má­sodik helyen végzett bonyhádi járás felvonulás közben. ISk | Rmm ■ [UNK] ■ifu u M ■ K JI Q A [UNK] Üzemi labdarúgó bajnokságot rendeznek Tamásiban. A kupáért megrendezésre kerülő mérkőzéssoro­zatnak négy résztvevője lesz: A Föld­művesszövetkezet, az Erdőgazdaság, a Tejüzem és a Sütőipar. A mérkőzé­seket a kiírás szerint csütörtöki na­pon rendezik meg. A kupaküzdel­mek június hó 20-án kezdődtek meg a Földművesszövetkezet—Sütő-ipar mérkőzéssel és előreláthatólag július hó 25-én fejeződik be. 1957 JÚNIUS 21. Bal is — szerencse is A tamási gépállomáson dolgozik Varga Ferenc, nap mint nap köz­megelégedésre lovagolja kitűnő Zetorját, az utasításokat megfogadja, de azért ésszel dolgozik. Egyszóval olyan munkaerő, akiről jókedvükben ál­modnak az igazgatók, agronómusok, stb___„ A múlt vasárnap azonban emelkedett hangulata túlságosan elragadta a kitűnő Zetor-vezetőt, az igazgató 25­0-es motorjával együtt. A jogosítvány megszerzésén innen, a baráti óvásokat félretéve, Varga Ferenc felkapott a motorra és elfüstölt. Szemtanúk elbeszélése szerint, versenyzőhöz méltó biztonsággal vette a kanyart, ugyanilyen biztonsággal kicentizve az út szélét, elakadt egy útjelzőkőben. Egy ideig ragaszkodva a motorhoz, centri­fugális kísérleteket végzett, majd több kényes, vagy kevésbé kényes test­része érintkezésbe került a köves úttal és meglehetősen bizonytalan póz­ban megállapodott az árok fenekén.A gépállomásiakat bizony nagyon megijesztette a baleset, mivel az esés nagyon hasonlított egy száztíz százalékra teljesített halálugráshoz. Mindennek ellenére Varga Ferenc már bent dolgozik a gépállomáson. Saját bevallása szerint az a legnagyobb baj, hogy nem maradt annyi bőre, amire leüljön. Ez még szerencse, ha nem elég kényelmetlen dolog, akárcsak a körülbelül kétezer forint kár kifizetése is. Ismerős körökben valószínűnek tartják, hogy ezek után a csökkent ambíciójú motoros a la­tornál marad, ez lényegesen olcsóbb és biztonságosabb, ha az ember „ki van négy kerékre”. Sadek Ferenc országos hírű­ női fodrász frizura bemutatóval egybekötött tapasztalatcserét tartott Szekszárdon Vasárnap a Szekszárdi Fodrász tett legújabb női frizura divatokat. KTSZ Széchenyi utcai női fodrásza- Ezúttal Sadek Ferenc a Nyugat-Né­­tában egybegyűltek a fodrásznők, metországban és Belgium fővárosá­­hogy meghallgassák Ladek Ferencet, ban, Brüsszelben divatos női frizura­­az országos hírű női fodrászt, aki leg­ kát mutatta be. Legújabb divat most Utóbb is több nemzetközi női fodrász- női frizurában a konty és a rövid versenyen vett részt. Nagy gonddal baj. A szekszárdi fodrásznőknek a figyelték a Ladek Ferenc által készí- tapasztalatcsere sokat nyújtott. Évzáró ünnepség a tamási általános iskolában A tamási általános iskolában tú-­ból és számtanból értek el legjobb nius 18-án tartották az évzáró ünnep eredményt a diákok, pélyt. Hogy eredményes munkát vé- Az év végén az iskola rajz és kézi­­geztek az év folyamán az iskola ta- munka szakköre szép kiállítást ren­deiei és pedagógusai bizonyítja, hogy dezett. az évvégi iskolai tanulmányi átlag Az évzáró ünnepség keretében az 3.58. Legjobb eredmények az alsó ta-­iskola igazgatója a kitűnően végzett gozatban olvasásban születtek, a fel- VIII. osztályos tanulóknak emlékla­­ső tagozatban pedig magyar irodalom-­pót nyújtott át. Minden szem gabonát időben takarítsunk be A legolcsóbban, legkisebb szem­­veszteséggel a kombájn arat és csépel. Gépállomásokon jól kijaví­tott kombájnok állnak rendelkezésre. ARASS KOMBÁJNNAL! Díjtétel: termelőszövetkezetek részére 130—165--Ftegyéni gazdák részére 320—400*—Ft Köss kombájnavatási szerződést a legközelebbi gépállomással kAncsológépet keres megvételre, vagy bérbe vesz, háncsalé munkát bérmunkába kiad szövetkezeteknek és kisiparosoknak állami vállalat Cím: Állami Gazdaságok Szerelő- és Segédipari Váll. Budapest, I., Bem-rkp. 28 Telefon: 150-230 Apróhirdetések EGY új vízszintes mézpergető, 8 keretes, minden mérethez jó, 36x50 cm-es 1800.— Ft-ért eladó. Cím: Nagy Sándor erdész, Tamási. Tolna m. JUKARBAN lévő 125-ös, piros erő­­teleszkópos Csepel gyártmányú motor­kerékpár eladó. Bölcsföldi Lajos, Szedres, Jegenyés-puszta. JUNIUS 23-i Harkány fürdői külön vonat a jegyen feltüntetett menetrend szerint közlekedik. Figyelem ! Figyelem ! Ha kellemesen és jól akar szórakozni, keresse fel a­ Bátaszéki Fölművesszö­­vetkezet kerthelyiségét Kitűnő italok, ételek biztosítva Közkedvelt tánczenekar Mozik műsora: Szekszárd-szőlőhegy Június 21—22 Péntek—szombat Hajnalodik Egy francia orvos, Korzika szigetén. Francia—olasz játékfilm. Előadások kezdete: Hétköznap: 9 óra. Vasárnap: fél 7 és 9 óra. Garay Filmszínház műsora: Június 20—24-ig: Megosztott szív Angol film. FIGYELEM! Folyó hó 17-től, hétfőtől kezdve film­színházunk az utolsó előadást nem 8 órakor, hanem fél 9 órakor kezdi. A ko­rábbi előadások változatlanul hétköznap 6, vasárnap 4 és 6 órakor kezdődnek. Pénztárnyitás: Vasárnap délután 3 órakor. Hétköz­nap délután 5 órakor. A délelőtti pénz­tárnyitás változatlan. Folyóiratok, nyomtatványok, könyvkötészeti munkák ízléses kivitelben készülnek a SZEKSZÁRDI NYOMDÁBAN VÁRHATÓ IDŐJÁRÁS pénteken estig. Felhőátvonulások, többfelé záporeső, zivatar. Időnként élénkebb északnyugati-északi szél. A meleg kissé mérséklődik. Várható legalacsonyabb hőmérsék­let 13—16, legmagasabb nappali hő­mérséklet pénteken: 22—25 fok között. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: 20­10, 20­11 Felelős kiadó: az MSZMP Intézőbizottsága Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21 i i