Tolna Megyei Népújság, 1957. október (2. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-25 / 251. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Beszámoló a II. osztályú bajnokság w m wr­w ■ " twm ^ mérkőzéseiről KELETI CSOPORT: Dunaszentgyörgy—Zomba 1:1 (1:0). Dunaszentgyörgy, 400 néző. A hazai csapat rohamoz az első percekben és már az első percben lesgólt ér el.­­ Három perc múlva azonban Kaiser, a dunaszentgyörgyiek középcsatára, már érvényesen lő a hálóba. 1:0. — Utána mezőnyjáték alakul ki, duna­­szentgyörgyi fölénnyel, de ezúttal nem tudnak eredményesek lenni a dunaszentgyörgyi csatárok. Nem vál­tozik meg a játék képe szünet után sem. Mégis a 20. percben a vendégek érnek el gólt és ezzel kiegyenlítenek. Utána hiába kapcsol már rá a kissé elbizakodott hazai együttes, továbbra sem sikerül a góllövés. A lelkes zom­­bai csapat rászolgált az egyik pontra. A küzdelem végig sportszerű keretek között zajlott le. Jancsó János Csikó—Felsőnána 4:2 (2:2). Felső­­nána, 300 néző. Vezette: Bihari. Kez­dés után Cikó lépett fel támadólag. Fazekas már a 4. percben kicselezett három játékost és nagyerejű lövése a hálóban kötött ki. 1:0. A 15. percben Kirschner már 2:0-ra alakította a mérkőzés állását. Ezután túl kemény lett a játék és a hazai csapat előbb 11-esből ért el gólt, majd a befejezés előtt 1 perccel ki is egyenlített. 2:2. A második félidő a hazai csapat ro­hamaival kezdődött, de a cikói véde­lem mindent hárított. A 15. percben Treitz a vendégcsapatnak szerzett ve­zetést és a 27. percben Fazekas állí­totta be a mérkőzés végeredményét. Cikó megérdemelten győzött. Gurzó József Szedresi SC—Öcsényi SK 4:0 (3:0). Szedres, 300 néző. Vezette: Hermann. Tapogatózó játékkal indult a mérkő­zés. Az 5. perc után azonban egyre inkább fölénybe került a hazai csa­pat. A fölény a 13. percben Pere­menszky révén érett góllá. 1:0. Ez­után mindkét csapat rákapcsolt, de a hazai csapat ezután is tartani tudta fölényét. A 32. percben Lacz egyéni akcióból lőtte a második szedresi gólt, majd 5 perc múlva Takács küldött erős bombát a kapu közepébe. 3:0. —­ Szünet után is a hazai csapat irányít­ja a játékot. Peremenszky, Rostás, Tóth és Lacz bombázza a vendégek kapuját és a 18. percben kialakul a mérkőzés végeredménye is. Tóth meg­szökik és a leálló, lest reklamáló őcsényi védelem mellett megszerzi a negyedik gólt. 4:0. A hazai csapat megérdemelten nyerte a találkozót. Iker László Sióagárd—Kölesd 1:0 (1:0). Vezette: Csordás II. Az első 10 percben a ven­dégcsapat vezet sorozatos támadáso­kat. Ezután feljön a hazai csapat és Endrődi, valamint Molnár lövéseivel veszélyeztet. A hazai fölény a 34. percben érik góllá. Simon beadását Tomóczky a hálóba fejeli. 1:0. A fél­idő végéig változatos mezőnyjáték folyik. A második félidőben a köles­­diek rohamoznak az első percekben, de a sióagárdi védelem jól áll a lá­bán. De a hazaiak támadásai is ered­ménytelenek maradnak. Ha a hazai csapat csatárai leleményesebbek lettek volna, nagyobb lehetett volna a győ­zelem aránya. Szeleczky Mihály A Decs—Nagyvejke találkozó 3:2-es decsi győzelemmel, a Gerjen—Kaj­­dacs találkozó pedig 9:1-es győzelem­mel ért véget. Ez utóbbi mérkőzések­ről nem érkezett tudósítás. NYUGATI CSOPORT: Gyönk—N­agytormás 3:2(1:0).— Gyönk, 200 néző. Vezette: Kenessi. A mérkőzés levezetésére kijelölt játék­vezető nem jelent meg, így a két csa­pat abban egyezett meg, hogy gyönki játékvezető vezeti le a találkozót. Az első percek csapkodással teltek el. Meglátszott a hazai csapat játékán, hogy az ázsiai influenza 5 játékosu­kat döntötte ágyba. A nagytormási csapat a mezőnyben szépen adogatott, de a 16-os körül már megtorpantak a vendégcsapat csatárai. A 37. perc­ben egy veszélytelen támadás után Sárközi lövésével a hazai csapat szer­zett vezetést. Szünet után beszorul a hazai csapat. Az egyenlítés a levegő­ben lóg, amikor egy előrevágott lab­dával Jankó megugrik, hatalmas lö­vését a kapus és a kapufa egyesült erővel menti, de a labda Bérces elé kerül, aki nem hibáz. 2:0. A gól után még jobban rohamoz a vendégcsapat és a 17., majd a 25. percben Er­ik és Kiss által lőtt góljával egyenlít. 2:2. Ezután megindult a küzdelem a győz­tes gólért, amelyet a hazai együttes­nek sikerült elérnie, a 40. percben, Sárközi révén. 3:2. A hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel lel­kes játékáért. A mérkőzés után a nagytormási csapat vezetői rátámad­tak a játékvezetőre és sportszerűtle­nül a mérkőzés megóvásával fenye­getőztek. Holott a mérkőzés előtt a játékvezető személyét írásbeli nyilat­kozatban elfogadták. Bajcsy István Kocsola—Simontornya 0:1 (0:1). — Nagyjából kiegyenlített erők küzdel­mét hozta­ a találkozó. Kemény, de nem durva mérkőzést láthatott a mint­egy 200 érdeklődő. Az első félidő 29. percében szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. A szabadrúgást mozgó labdából végzik el a vendégek. Ezért is, meg azért is, m­ert Hermann a szabadrúgás után lesről indult el, a kocsolai védelem leáll. Hermann is megtorpan, de miután látja, hogy a játékvezető nem fütyül, nagy gólt ragaszt a kocsolai kapuba. A kocsolai játékosok a játékvezetőhöz rohannak, reklamálnak, de a játékvezető hajtha­tatlan. 1:0. A gól nem törte le a ha­zaiakat, sokat támadtak a félidő vé­géig, de eredménytelenül. A második félidő elején egy meredek labdára Piros, a kocsolai középcsatár jól ug­rott ki, a kapus is kiszaladt, Piros kapura fejel, de a labda a kapufán csattan. Nagy balszerencse. A simon­­toryai csapat jól játszott, végered­ményben azonban szerencsével győ­zött, játékuk csalódást keltett. A já­tékvezető mindkét fél terhére sokat tévedett. Micsky György Pincehely—Iregszemcse 3:3 (2:0). Pincehely, 200 néző. Már az ötödik percben öngóllal vezetést szerez a hazai csapat. Sőt, ritkább de veszé­lyesebb támadásai során P. Szabó ki­cselezi az iregi védelmet és másod­szor is a hálóba talál. 2:0. Szünet után a szél, amely az első félidőben a ven­dégcsapatot segítette, szinte teljesen elállt. Folytatódik a vendégek fölé­nye és a 14. percben Novák hatalmas góljával szépít a vendégcsapat. 2:1. A gól után megjön az iregi szurkolók hangja. Mégis a 10 emberrel játszó hazai együttes (Bogár még a 40. perc­ben megsérült és nem tért vissza) ér el újabb gólt. A 15. percben P. Szabó beadását Gruller csukafejessel juttat­ja az iregi kapuba. 3:1. A vendégek nem adják fel a küzdelmet és Lódi, valamint Novák góljával megszerzik a mérkőzés egyik pontját. A játékve­zető kitűnően vezette a rangadót. Somogyvári László és Mészáros Gyula Az Ozora—Fürgéd találkozó 1:0-ás ozorai győzelemmel ért véget. A Mu­­csi—Regöly és a Juhé—Szakály talál­­ t.Dunaszentgyörgy 8 31:11 142.Szedres 8 29:11 12 3.Zomba9 16:21 11 4.Cikó9 26:13 10 5.Decs8 24:159 6.Sióagárd6 21:118 7.Nagyvejke9 22:188 8.Gerjen9 23:278 9.Kölesd9 22:246 10.Öcsény7 9:166 11.Felsőnána9 11:296 12.Kajdacs7 6:44— 1. Simontornya8 28: 6 15 2. Ozora9 21: 9 12 3. Pincehely9 28:18 12 4. Iregszemcse9 32:19­11 5. Nagytormás9 18:16­10 6. Gyönik 8 15:209 7. Juhé (Kisdorog)7 22:167 8. Kocsola7 13:146 9. Szakály8 16:286 10. Fürgéd9 9:195 11. Regöly7 10:213 12. Mucsi8 9:352 Garamvölgyi Bátaszék 11.2­81 futott 100-on, 670-et ugrott A Bátaszéki VSK atlétikai szak­osztálya néhány számból álló atléti­kai versenyt rendezett, amelyen Garamvölgyi László és Hild Gerda jó eredményeket értek el. Különösen Garamvölgyi teljesítménye említésre méltó. Távolugrásban elért 670 cm-es eredményével megjavította a szek­szárdi Názemek még 1952-ben felál­lított 668-as csúcseredményét. Itt jegyezzük meg, hogy a szekszárdi Lipovszky a harmincas évek végén 690 centiméteres eredményt ért el, de valamilyen ok miatt eredménye feledésbe merült és nem tartják nyil­ván. Különben a távolugrásban el­ért nagyszerű csúcsával Garam­völgyi kitűnő síkformáját és ugyan­ezen a versenyen elért 11.2-es idejét is igazolta. Jobb eredmények a kö­vetkezők: Női távolugrás: 1. Hild 468, 2. Ma­yer 410, 3. Mármarosi 390, Hild két­szer ugrott 460 felett, szépen fejlődik. Női 100 m síkfutás: 1. Hild 14, 2. Mayer 15,2. Férfi 100 m: 1. Garamvölgyi 11,2. Férfi távolugrás: 1. Garamvölgyi 670, 2. Fábián 542, 3. Hermányi 525. Garamvölgyi eredményét a követke­ző sorozat közepette érte el: 640, 640, 630, 663, 670, belépett. Az eredmény valósága mellett szól, hogy a verseny alatt ellenszél volt. Különösen 630-as ugrásánál volt nagy az ellenszél erős­­sége. KOSÁRLABDA HÍRADÓ Dombóvári VSE—Bajai Posztó II. 95:56 (47:26). Baja, területi bajnoki kosárlabda mérkőzési. Vezette: Vancsura, Mi­­kuska. Szép számú érdeklődő előtt került megrendezésre a területi bajnokság rangadója, amely a dombóvári együttes biztos győzelmét hozta. A bajaiak végig zónáztak, míg a DVSE embert fogott. Az ellenfél pontatlan átadásait, amelyek főleg az emberfo­gás miatt adódtak, a dombóváriak sorra kosárrá értékesítették. A hazai csapat a dombóváriak gyorsaságát és ponterősségét keménységgel pró­bálta ellensúlyozni. A játék képén azonban ez mit sem változtatott és a bajai csapat csak a seregcsapat be­állításakor tudott egy kissé feljönni. A játékvezetők sokat hibáztak a dombóvári csapat terhére. Legjobb dobók: Vörös 36, Niebel 18, Csikós 15, Körtési 12, Halmosi 10, illetve Palásty 24, Bácsfay 11. A dombóvári csapat legközelebbi ellenfele a szi­getvári együttese lesz. Ez a mérkő­zés is biztos dombóvári győzelmet ígér. 1 . ■: Paksi Kinizsi—Nagy­dorogi 51:20 (20:6). Traktor Nagydorög, megyei bajnoki mér­kőzés, amelyen a paksi csapat na­­kozó elmaradt. István Mihály mucsi gyobb felkészültsége, tapasztaltsága levelezőnk ebből az alkalomból leve­domborodott ki. Bajai Építők II—Szekszárdi kg. techn. 34:5 (14:2). let írt szövetségünknek és sürgeti, hogy a szövetség vizsgálja felül a mérkőzéselmaradásokat. Ebben a munkában sietünk a szövetség segít­ségére, amikor közöljük, hogy mely Baja. Megyei bajnoki női mérkő- mérkőzések maradtak el eddig a II. rés, amelyen a kezdő Szekszárdi Iá- osztályú bajnokságban, nyokc szinte ellenállás nélkül en­gedték át a győzelmet a bajai Iá- KELETI CSOPORT: nyoknak. Őcsény—Kajdacs, Dunaszentgyörgy A többi mérkőzés az influenza —öcsény (közös megegyezéssel) — járvány miatt elmaradt. A szövetség Szedres—Sióagárd, Sióagárd—Decs, a mérkőzések lejátszására új határ­ Ezenkívül újrajátszandó a Kajdacst— napokat jelölt ki. Sióagárd találkozó. A TEKESPORT HÍREI A Tekézők Tolna megyei Alszö­­vetsége vasárnap rendezte meg a megyei kisgolyós egyéni bajnokságo­kat Simontornyán. A versenyen mind­össze simontornyai versenyzők in­dultak és így a két napra tervezett versenyt egy nap alatt lebonyolítot­ták. A 100 vegyes dobásból álló mér­kőzéssorozatot végeredményben Tóth Pál, az SBTC versenyzője nyerte 220 fával. A második Takács Ist­ván lett ugyancsak 220 fás telje­sítménnyel, 3. Havel János SBTC 217 fával. Az első és a második he­lyet — tekintettel arra, hogy a fa­eredmény egyforma volt — az dön­tötte el, hogy Tóth Pál tarolása jobb volt. A versenybíróság ezúton is kö­szönetet mond Simontornya sporto­lóinak és a SBTC vezetőségének, hogy a pályát versenyképes állapot­ba hozták és a verseny során min­denkor igyekeztek a sportszerű kere­teket biztosítani. A nagygolyós területi CSB során a következő eredmények születtek a legutóbbi beszámolónk óta: Pécsbányatelepi Bányász—DIMSC 8:4. Legjobb dobók: Gyenes 408, Búzási 401, illetve Ács 392, László 389. Nagykanizsai Bányász—DIMSC 8:4 Kiss 401, Forgács 399, illetve Hor­váth II. 396, Ács 389, Pécsi Bőrgyár—Dombóvári VSE 12:0. Legjobb dobók: Fazekas 431, Sabácz 429, illetve Szabó 420, Ág­falvi 369. Nagykanizsai vári VSE 10:2. Bányász—Dombó­ A Somogy megyei bajnokság ered­ményei : DIMSC II—Kaposvári Petőfi II. 10:2. Legjobb dobók: Király 448, Fra­­zon 412, illetve Csavart 379, Sólyom 368. DIMSC—Kaposvári Spartakusz III 10:2. Legjobb dobók: Berta 389, Frazon 371, illetve Gerse 378, Ta­kács 349. Mint már az előbbiek során közöl­tük, a Kaposvári Petőfi elleni mér­kőzés alkalmával kiemelkedő ered­mény született. Király István, a DIMSC versenyzője megdöntötte Horváth II-nek 440-es megyei egyéni csúcsát a 100 Vegyes dobásban. Ki­rály 448 fát dobott. Ezt 289 teli és 159 tarolás dobással érte el. A területi bajnokságban az eddig lejátszott 4 mérkőzés után a DIMSC első csapata 27 ponttal a negyedik, a DVSE csapata pedig 9 ponttal a 12. helyen áll. A Somogy megyei baj­nokságban ugyancsak 4 mérkőzés után a DIMSC II csapata 36 ponttal veretlenül az első helyen áll. November 7-én kettős válogatott mérkőzésre kerül majd sor. Somogy és Tolna megyék legjobb tekézői mé­rik majd össze erőiket. Kaposvárott az A, Dombóvárott pedig a B csapa­tok küzdelmére kerül majd sor. Lengyel Férc«« Idő­jár­ás jelentés Várható időjárás pénteken estig: Felhős, csapadékos idő. Sok helyen eső, mérsékelt légáramlás. Az idő­járás lényegében nem változik. Vrható legalacsonyabb hőmérsék­let 5—7, legmagasabb hőmérséklet pénteken 11—12 fok között. 1957 október 25. Szerkesztőségi Szenet G. J. és N. J. szekszárdi olvasónk­nak: A levélben közölt észrevételük felülvizsgálása érdekében, keressék fel szerkesztőségünket, személyesen vagy írásban, de ez utóbbi esetben közöljék lakáscímüket is. a juhé­pusztai Állami gazdaság csemgédi üzemegységébe állattenyésztési brigádvezetőt keres, főleg juhászat és szarvasmarha­tenyésztésben jártas szakembert Lakást biztosítunk, fizetés kol­lektív szerint. Apróhirdetés GYÜNKÖN háromszobás, összkom­fortos ház 1000 öles kerttel eladó.­­ Részben beköltözhető. Érdeklődni le­het Hesz Endrénél Gyönkön. HIRDESSEN A TOLNA MEGYEI Hirdetés fe­lvétel a Kiadóhivatalban Szekszárd, Mártírok­ tere 15—17 GARAT FILMSZÍNHÁZ Október 24—27: Ez történt Belgrádban Izgalmas jugoszláv filmtörténet. Előadások kezdete: hétköznap 6 és 8, vasárnap 4, 6 és 8 órakor. SZEKSZÁRD-SZŐLŐHEGY Október 25—26: Ez történt Belgrádban Izgalmas jugoszláv filmtörténet. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd, Mártírok tere 15-17 Telefon: 20-10, 20-11 Felelős Kiadó: e­SZMP Intézőbizottsága Sekszárdi Nyomda Telefon: 21-21