Tolna Megyei Népújság, 1957. október (2. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-30 / 255. szám

6 Iilolyik a filmben Látta? A Szovjet Film Ünnepe képrejtvény pályázata 5 Melyik filmben látta: A beküldő neve és címe: Apróhirdetések NAGYMENNYISÉGŰ csőárok ásásra és betemetésre felvesz földmunkáso­kat a nagymányoki bányászlakás épít­kezéshez. Kereseti lehetőség köb­méterenként 14—18 Ft. Jelentkezni lehet a nagymányoki munkahelyen és a vállalat központjában, Szekszárd, Keselyűsi­ út 6. Tolna megyei Tanácsi Építőipari Vállalat. KÖZÖLJÜK vásárlóinkkal, hogy fo­lyó hó 29, 30, 31-én évégi leltárt tar­tunk, mely idő alatt az árukiadás szünetel. Déldunántúli Papír és Iroda­­szerértékesítő Vállalat, Szekszárd. TEHENÉSZETÜNK részére nagy gyakorlattal rendelkező brigádvezetőt felveszünk, aki az irodai munkában is teljes jártassággal bír. Cím: Ka­­rancsi Állami Gazdaság, Paks-Gyapa. Idő­jár­ás jelentés Várható időjárás szerdán estig: változó felhőzet, a reggeli és esti órákban több helyen köd. Egy-két helyen talajmenti fagy. A legmaga­sabb nappali hőmérséklet szerdán 14—17 fok között. GARAY FILMSZÍNHÁZ Október 28—30: Othello Magyarul beszélő szovjet film. Shakespeare remekművéből. Előadások kezdete: Hétköznap 6 és 8, vasárnap 4, 6 és 8 órakor. ÚJVÁROSI gazdakör Október 30—31: Csigalépcső Magyar film. MIKOR ÁLLT MEG AZ ÓRA ? óra perc másodperc Feladó ! Lakása : TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Beszámoló a megyei bajnokság mérkőzéseiről NAGYMÁNYOKI BÁNYÁSZ­­SZEKSZÁRDI SC 2:0 (0:0). Szekszárd, 400 néző. — Ve­zette: Varga, Sztálinváros. Nagym­á­­nyok: Szlavicsek — Hartmann, Má­­nyoki, Pásztor — Wágner, Dormány — Tresch, Lamuth, Molnár, Wéber, Takács. — Szekszárd: Gajdos — Szloszár, Diófási, Bosnyák — Simon, Klézli — Szigeti, Kázmér, Benács, Gabi, Kiss II. Az első félidőben job­bára a hazai csapat irányította a já­tékot, amely kemény volt, sőt, a játék némely esetben túlment a durvaság határain is. A hazai csatársor azon­ban sorra kihagyta a kínálkozó hely­zeteket. Kiss, Gabi, Szigeti, Benács, Kázmér lövése, illetve fejese tévesz­tett célt. A hazai kapu előtt ritkán adódott helyzet, mert a szekszárdi vé­dők többnyire lesre állították a nagy­mányoki csatárokat. Szünet után be­teljesedett a hazai csapat végzete. Már az 5. percben 3 méteres lesről engedte el a nagymányoki csatárokat a játékvezető és harmadszorra Tresch közelről a hálóba talált. 1:0. A gól után megzavarodott a helyi csapat és a 8. percben Molnár is a hálóiba lőhe­tett. 2:0. A 13. percben Szloszár a földre került és az őt átugrani készülő Wébert feltartott lábbal akasztotta. A játékvezető Szloszárt kizárta a játék­ból. Ha nem is ezért az esetért, de a mérkőzésen mutatott durvaságaiért Szloszár rászolgált a kiállításra, de erre a sorsra kellett volna jutnia 1—2 nagymányoki játékosnak is. Ezután már a vendégek irányították a küz­delmet. Jók: Szlavicsek, Mányoki és Tresch. DÖBRÖKÖZI KSK—DUNAFÖLD­­VÁRI SE 2:0 (1:0) Döbrököz, 300 néző. Vezette: Po­gány. Döbrököz: Venczel — Váradi Dénes, Péter — Szentgyörgyi, Gácsi — Dékány, Tapaszti, Balaskó, So­­mogyvári, Lindmayer. — Dunaföld­­vár: Gyaraky — Szalai, Bodzás, Csiz­madia — Horváth, Fogarassy — Kor­­nis, Szigeti, Molnár, Bálind, Skuta. — Döbrököz támadásaival kezdődik a mérkőzés. Az 5. percben Lindmayer lő fölé, majd Dékány hatalmas lövé­sét védi Gyaraky. Majd Gácsi lövése csattan a kapufán. A visszapattanó labdát Lindmayer­­ lőtte, melyet a ka­pus nagy bravúrral védett. A 10. perc­ben a kitörő Lindmayer lemegy az alapvonalig, beível és a hazaiak Ta­paszti védhetetlen fejesével megszer­zik a vezető gólt. 1:0. Továbbra is a hazai csapat van támadásban, a ven­dégcsapat csak szórványosan közelítik meg a hazaiak kapuját. Dékány, Ta­paszti, majd Lindmayer lövése zúg el a kapu mellett. A 30. percben Lind­­mayert a 16-oson szabálytalanul akasztják, de a szabadrúgás fölémegy. A második félidő is a hazai csapat támadásaival kezdődik. A 7. perc­ben Lindmayer beadását Balaskó Tapasztihoz továbbította, aki a hálóba lőtt. 2:0. A 20. perc­ben a vendég csa­p­at 2 szögletet harcol ki, azonban Ven­czel mind a kettőt nagy bravúrral öklözte. A 35. percben Lindmayert a 16-osnál ismét szabálytalanul akaszt­ják, azonban a szabadrúgást a vendég csapat védelme tisztázta. Bírálat: A hazai csapat rászolgált a győzelemre. A vendégek elbizakodottsága meg­bosszulta magát. Jók: Az egész döbrö­­közi együttes, illetve Gyaraky, Szalay és Szigeti. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. Öcsi MÁZAI BÁNYÁSZ—KURDI KSK 5:3 (2:2) Kurd, 200 néző. Vezette: Zsoldos, Máza: Veres — Kasper II., Kovács, Széles — Kádár, Bandi — Böröcz, Kersák, Gyorsok, Henczi, Kasper I. — Kurd: Erdélyi — Bazsonyi II., Paksi, Rózsai — Simon, Pólyák — Hangya, Kertész, Déghy, Bazsonyi I., Szabó. — Kurdi támadással kezdődik a mérkő­zés. A 4. percben Kádár a 16-oson be­lül kezez, a 11-est Hangya értékesíti. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd. Mártírok tere 15—17 Telefon: 20­10, 20­11 Felelős Kiadó: az MSZMP Intézőbizottsága 0:1. A 6. percben Szabó beadását a védelem nehezen tudja menteni. A 7. percben a hazai védelem kihagy és Böröcz nagy gólt lő. 1:1. A 15. perc­ben Szabó szögletét Bazsonyi I. érté­kesíti 1:2. A 17. percben Kersák, majd a 20. percben Kasper lő jó helyzetből a kapusba. A 35. percben nagy kava­rodás van a kurdi kapu előtt. Paksi a labdát Simoniba rúgja, akiről a há­lóba pattan. 2:2. Szünet után a 48. percben Hangya kitör, de a kapus szép belevetődéssel ment. Mázai nyomás következik. Kasper I. a 67. percben kapásból lövi a vezetőgólt. 3:2. A 70. percben Szabó kicselezi az egész védelmet s közelről a kapu mellé gurít. A 75. percben Kersák a kapu­tól 4 méterre tisztán áll és szép gólt lő. 4:2. A 80. percben Bazsonyi I. ug­rik ki és 4:3-ra szépít. Hajráz a kurdi csapat, mégis Máza ér el újabb gólt az utolsó percekben. A 88. percben Déghy röviden ad haza, Kersák el­csípi a labdát és beállítja a végered­ményt. 5:3. Jók: Erdélyi, Szabó, Pó­lyák a hazai csapatból, illetve Kasper I., Kovács és Böröcz. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. Tóth­ József PAKSI KINIZSI­­DOMBÓVÁRI IPAROSOK 1:1 (1:1) Paks, 800 néző. Vezette: Móder. — Paks: Solymosi — Németh I., Her­mann, Hauzmann — Jerkó, Wolf — Dömötör, Németh II., Somodi, Babai, Kunfalvi. — Dombóvár: Csutorás II. — Tamás, Csutorás I., Halász — Egyed, Kardos — Mérei, Tallósi, Láng, Lehőcz, Hárai. Kinizsi támadá­sokkal kezdődik a mérkőzés és Né­meth lövése már a 3. percben a kapu mellett zúg el. Majd feljön a vendég­csapat. Mérei jut nagy gólhelyzetbe a 7. percben, de a kapusba lövi a lab­dát. A 8. percben a vendégcsapat ér el gólt Lehőcz révén. 0:1. A gól után erősen rohamoz a Kinizsi. A 10. perc­ben Kunfalvi a kapu mellé bombáz. Teljes Kinizsi fölény alakul ki, a ven­dégcsapat kapusa háromízben, véd kitűnő érzékkel és nagy szerencsé­vel. Percről percre erősödik a helyi csapat fölénye, de az erősen tömö­rülő védelem és Csutorás egyelőre tartani tudja az eredményt. A 20. percben Csutorás bravúrosan ment Németh II. elől. A következő percben Németh II. fejesét védi a kapus. A 30. percben érik eredménnyé a nagy fölény. Németh II.-t buktatják kb. 20 méterre a kaputól. Németh I. szabad­rúgása lepattan a sorfalról Dömötör elé, aki a hálóba lő. 1:1. Az első fél­idő további részében a Kinizsi tá­mad, de az eredmény nem változik. Szünet után teljesen beszorul a ven­dégcsapat. Állandóan 9 játékossal védekeznek. Csak szórványosan, hos­­­szú labdákkal kísérleteznek. A játék irányítása teljesen a helyi csapat ke­zében van, de a tömörülő védelem mellett nem tudják góllá értékesíteni fölényüket. Sűrű egymásutánban hat sarokrúgáshoz jutnak, de Csutorás elemében van és a leglehetetlenebb helyzetekben is tisztáz. A 33. percben Csutorás I. kezez a büntetőn belül, a 11-est Hermann idegességében a kapu fölé lövi.­­ Ezután a­ vendégcsapat már csak az el a kaputól futballt játssza. A Kinizsi azonban a hatal­mas fölényt az erősen tömörülő véde­lem mellett nem tudta kihasználni. Jók: Csutorás I. (a mezőny legjobbja), Csutorás II. és Halász, illetve Wolf, Kunfalvi és Somodi. Golenszky Gyula FADDI FSK—NAGYDOROGI TRAKTOR 2:0 (1:0) Nagydorog, 400 néző. — Vezette: Streer. — Fadd: Ganczer — Tantos,­­ Keserű, Joó — Puskás, Schiffler —­­ Mácsik II., Pasinszky, Klopfer, Má­csik I., Mácsik III. — Nagydorog: Patai — Béres, Horváth, Kistar — Vida, Varga — Balogh II., Szabó, Verl­es, Kovács II., Vándor. Nagy­dorog kezd és a 2. percben Ganczer ment Szabó elől. Továbbra is többet támad Nagydorog, de a helyzeteket nem tudja góllá értékesíteni. A 30. percben egy előrevágott labdát Béres röviden ad haza, Klopfer elcsípi és Patai mellett gólt lő. 1:0. Utána ki­egyenlített játék folyik. A 36. percben 20 méteres szabadrúgáshoz jut Nagy­dorog, melyet Verk­es a kapufának rúg. Szünet után Nagydorog szeretne egyenlíteni, de a szerencse elpártol a hazai csapattól. A 83. percben Fadd vezet szép támadást és Pasinszky ré­vén gólt lő. 2:0. Jók: Keserű, Ganczer, Mácsik, illetve Patai, Horváth és Vida. A játékvezető gyengén vezette a mérkőzést. Andrin László TAMÁSI KSK— BÁTASZÉKI VASUTAS SK 1:0 (0:0)­ ­ Tamási, 700 néző. Vezette: Mikolé­­nyi, Sztálinváros. — Tamási, Khiesz — Kelemen, Varga, Molnár I. — Csizmadia, Molnár III. — Zsolnai, Lendvai, Hegedűs, Csuhaj, Magyar. — Bátaszék: Kerner — Molnár, Hor­váth, Hovánszky — Márton, Honti — Ádám, Toronyi, Bodoki, Péter, Szé­kely. Rendkívül nagy iramban kez­dődött a mérkőzés. Hol az egyik, hol a másik kapu előtt kell a védőknek felszabadítani. Lassan bontakozik ki Tamási fölénye. A 8. percben a 16-os­­ról szabadrúgást rúg a hazai csapat, amely alig száll mellé. A 15. percben a kapus verve van, de Zsolnay lövé­sét Hovánszky a gólvonalról a szög­letre menti. Állandóan Tamási tá­mad, Bátaszék 2 gyors szélsőjével ve­szélyeztet. A 32. percben Kerner a földön fekve szerencsével ment. Még ebben a percben a játékvezető téve­désből lefújja a félidőt. A 33. percben Magyar alig lő fölé. A 42. percben Honti megsérül és csak a második fél­időben jön vissza. A második félidő­ben is Tamási marad fölényben, Báta­szék csak szórványosan támad. A 23. percben Hegedűs kiugrik, de hiába lő gólt, a játékvezető nem adja meg. A 26. percben Csuhajt felvágják a 16-oson belül. A játékvezető 11-est ítélt, amelyet Hegedűs értékesít góllá. 1:0. A gól után mind a két csapat nagy erővel támad. Időközönként ke­mény a játék, sok a szabálytalanko­­dás. A 33. percben Márton megsérti a partjelzőt és a kiállítás sorsára jut. A hazai csapat állandó támadásaival ér véget a mérkőzés. Jók: Khiesz, a tamási közvetlen védelem, Molnár III., Csuhaj, illetve Kerner, a közvet­len védelem, Ádám és Székely. A­­ sztálinvárosi játékvezető hármas ki­válóan vezette a mérkőzést. Rózsa Andor Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21 1957 október 3«. Olvasónk írja Ezen a héten olyan levelet kap­tunk, amely a teljes nyilvánosság elé kívánkozik Mai sportrovatunk­ban ezzel a levéllel foglalkozunk az érdekeltek okulására. AZ IREGSZEMCSEI TRAKTOR, a Kísérleti Gazdaság, a Gépállomás, a Földművesszövetkezet és az álta­lános iskola közös levele a fürgediek rágalmait utasítja vissza. Az Ireg­­szemcse—Fürged mérkőzésen tör­téntekkel a mérkőzésről szóló beszá­molónkban foglalkoztunk. Eszerint a rendben lezajlott mérkőzés után az egyik fürgedi játékos megsértette a játékvezetőt, aki elkérte a játékos igazolványát. Miután az intéző kész volt az igazolványt a játékvezetőnek átadni, a fürgedi játékos intézőjé­re támadt, ez az eset verekedést rob­bantott ki. Az elmúlt héten a „hall­gattassák meg a másik fél is“ elve alapján közöltük a fürgedi sportkör elnökének ezzel kapcsolatban beér­kezett levelét. Elkövettük azonban azt a hibát, hogy a levélben foglal­takkal szemben nem foglaltunk ál­lást. Pedig a szövetségnek és a rend­őrségnek az üggyel kapcsolatos irat­anyagából nyilvánvalóan kiderül, hogy a verekedést a fürgediek kez­deményezték. Nem is ok nélkül til­totta el a szövetség az egyik fürgedi játékost egy évre, a másikat fél évre a mérkőzésektől. Amidőn azonban igazságot szolgál­tatunk az iregszemcseieknek, azt is meg kell állapítanunk, hogy első­sorban az iregszemcseiek a felelősek azért, ami I­regszemcsén történt és ezután történik.