Tolna Megyei Népújság, 1957. november (2. évfolyam, 257-282. szám)

1957-11-09 / 264. szám

4 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Simon­tornyai BTC — Tolnai SE 2:0 (1:0) Simontornya, 800 néző, vezette: Darázsi, Pécs. Simontornya: Ferenczi—Smigura, Sebestyén I., Dávodi—Dobrádi, Pa­dos—Seb­estény III., Kondor, Baro­­csai, Pénzes és Sebestyén II. Tolna: Ezer—Schäffler, Klár, Szépvölgyi—Elekes, Joósz—Bajza, Kapéter, Széles, Jagu­za, Krausz. Igen nagy érdeklődést váltott ki a hétközben lejátszásra került Si­montornya—Tolna NB III-as mérkő­zés. A nézők nem is csalódtak, mert igen jó mérkőzésnek voltak tanúi. Már az első percek bővelkedtek­: iz­galmakban. A tolnaiak támadását Ferenczi csak kifutással tudta tisz­tázni. Az ellentámadásnál viszont az ön­feláldozó Ezer mentette a helyzetet. A 6. percben Széles egyedül tört ki, de a kapu mellé lőtt. Azután Pados 16 méteres szabadrúgását fejelte ki Klár a sorfalból. Fölényben játszik a hazai csapat, de nem tudja fölé­nyét gólokra változtatni. A 21. perc­ben a hazaiak vezetést szereznek. Kondort nem tudja tartani a tolnai védelem és a kaputól 3 méterre buk­tatják. A labda Barocsai elé perdül, aki négy méterről a hálóba lőhet. 1:0. A félidő hátralévő idejében is a hazai csapat játszik mezőnyfölény­ben, de ezek a támadások vagy Ezer jó védésein hiúsulnak meg, vagy pedig a simontornyai csatárok lő­nek rossz irányzékkal. Szünet után sem változik a helyzet az első per­cekben. A simontornyai támadások a 14. percben érnek újabb góllá. Kondor két védőt is átjátszik, de a kifutó szerbe lövi a labdát, amely a résen álló Barocsai elé pattan, s már­is az üres kapuban táncol a labda. 2:0. A gól után Tolna szorongat, de csak szögletet ér el. Jó az iram to­vábbra is, de az eredmény már nem változik, pedig mindkét csapat 1—1 11-eshez jut a hátralévő percekben. Sebestyén Jagiczát fellöki, de Ele­kes büntetője a felső kapufáról száll a kapu mögé. Kihasználatlanul ma­rad a hazai 11-es is, mert Sebestyén III. a büntetőt a jól helyezkedő Ezer ölébe rúgja. Igen jó iramú mérkőzésen jobbára a hazai fölény jellemezte a játékot, de a hazai csatárok nem értették meg­­egymást. A játékvezető hármas jól működött. Jók: Barocsai, Pados és Dávodi, illetve Ezer, Schaffer és Klári. Szabó Gyula VSE — Miskolci VSE 0:0 Dombóvári Dombóvár, 500 néző. Vezette: Bes­senyei. Dombóvár: Egyed — G. Kiss, Halmosi I, Halmosi II. — Tóth, Kal­már — Gerencsér, Mátrai, Gebhardt, Takács, Simonfalvi. — Miskolc: Ká­rolyi — Béki, Siklósi, Péter — Löcher Asztalos — Radányi, Dombai, Gyetvás Kovács I., Tiba. Az országos vasutas bajnoki mérkőzésen NB II. vendége volt a dombóváriaknak. Az NB II-es csapat szép össz­játéka, pontos adoga­tása vezeti be a mérkőzést, ezzel szemben a dombóváriak pontatlan le­adásai mindjárt a mérkőzés elején feltűntek. Mégis a 6. percben a hazai csapat előtt nyílik az első helyzet. Béki el akarja rúgni Simonfalvi elől a labdát de az alig került a kapu torkából szögletre. (Majdnem ön­gól lett.) Azután Kalmár kezére kerül a labda, s így hiába jut a vendégek hálójába, a gól érvénytelen. A túlol­dalon Tiba fut el, de Egyed szöglet­re üti a lövést. A 28. percben Kalmár rosszul ad haza, szerencsére azonban Radványi lesen áll és így gólját nem adja meg a játékvezető. A miskolci kapuban Károlyi alig kap labdát, míg a helyi védelem G. Kissel az élen, nagy munkában van. Szünet után a 3. percben Radványi Kalmárt meg­rúgja, aki csak három perc múlva tér vissza. Az ötödik percben Gerencsér kerül helyzetbe, de a kapusba lő. Most a hazaiak támadnak, de ered­ménytelenül. A 25. percben Tiba hatalmas lövését Egyed kiejti és csak másodszorra tudja birtokába venni a labdát. Szép ellentámadás után Gerencsér lő fölé. A 38. percben Tiba kiteszi Kovácsot, de G. Kiss az utolsó pillanatban szögletre ment. Az utolsó perceken látszik már, hogy a vendégek csak arra ügyelnek, hogy ne kapjanak gólt, mert nekik elég a döntetlen is a továbbjutáshoz. Bírálat: A hazai csapat ugyan ki­esett, de már magában véve az is szép eredmény hogy az öt legjobb vas­utascsapat között ott volt a dombóvári is. A dombóvári fiúk NB II-es ellen­felüktől láthatták, hogy hogyan kell a labdát kezelni, hogyan kell oszto­gatni, az eredmény igazságosnak mondható, mert a vendégek nagyobb tudását a hazaiak lelkesedéssel ellen­súlyozták. Sebők Gyula Vasárnapi LABDARÚGÁS NB II.: A szekszárdi csapat vasár­nap Zalaegerszegen a Z. Dózsa ellen szerepel. A vasárnap mutatott jó tá­madójáték alapján (ha a védelem le­vetkőzi könnyelműségét), könnyen meglepetéssel szolgálhat a szekszárdi csapat. Mindenesetre nagyon elszánt a hangulat a fiúk körében. A forduló további mérkőzései: Budafok—Ma­gyaróvár, Láng gépgyár—Oroszlány, Székesfehérvár—Kaposvári Kinizsi, Nagykanizsa—Zalaegerszegi TE, Ka­posvári MTE—Győr, Veszprém—Dél­­budai Spartakusz, Sopron—Sztálinvá­­ros, Pécsi VSK—Pécsb­ány­a­telep, — Szombathely szabadnapos lesz. NB III.: Ezúttal Tolna és Bonyhád játszik idehaza. Tolna a Kaposvári Textilest, Bonyhád a Nagykanizsai Vasutast fogadja. Mindkét mérkőzé­sen a Tolna megyei csapat az esélyes, ez azonban nem jelenti azt, hogy nem kell majd megdolgozniuk a győzele­mért. Simontornyának és Dombóvár­nak már nehezebb a helyzete, Pé­csett Pécsújhegy, ill. Nagykanizsán az Építők elleni. Tekintettel arra, hogy mindkét csapat az utóbbi időben ja­vuló formát mutatott, nem lenne meglepetés, ha Bonyhád és Tolna pél­dájára, pontot hozna vidékről. A for­duló további mérkőzései: Nagyatád— Baja, Csurgó—Mohács Kaposvári Dózsa—PBTC, Pécsi Vasas—Sziget­vár. Megyei bajnokság: A megyei baj­nokságban az utolsó fordulóra kerül sor vasárnap. A legnagyobb érdek- AZ NB csütörtökön két mérkőzést is játszot­tak. Győzött mindkét kaposvári csa­pat. A Kaposvári MTE méghozzá Szombathelyen. Eredmények: Ka­posvári MTE—Szombathely 2:1 (1:0). Érdekesség, hogy játszott mind a AZ NB sportműsor lődésre a Dunaföldvár—Bátaszék és a Paks—Fadd mérkőzés tarthat szá­mot. A megyei bajnokság részletes, műsora a következő: Dunaföldvár— Bátaszék 14 (Fejér megye), Tamási— Dombóvár 14 (Dudás), Döbrököz— Nagymányok 14 (Pécs), Paks—Fadd 14.30 (Fejér), Szekszárd—Hőgy­ész 14 (Fátrai), Nagydorog—Máza 14, Ben­­ke), Váralja—Kurd 14 (Berta). A megyei bajnoki mérkőzések előtt a sportkörök ifjúsági csapatai ifjú­sági bajnoki mérkőzést játszanak. II. o. bajnokság: Már csak az elma­radt mérkőzések kerülnek sorra. — Részletes műsor: Gyönk—Kocsola (Mosonyi), Juhé—Simontornya (Bi­hari), Őcsény—Dunaszentgyörgy (Zsigmond), Kajdacs—Sióagárd (Nagy G.), Kölesd—Felsőnána (Zsoldos), Nagyvejke—Gerjen (Pogány). RÖPLABDA NB III.: Szekszárdi Spartakusz— Bikás, férfi mérkőzés, vasárnap dél­előtt 11 órai kezdettel a megyei ta­nács udvarán. KOSÁRLABDA NB II-es csapatunk ezúttal szabad lesz. Megyei bajnokság: Bátaszék—Nagy­dörög, női, 14 óra, Baja—Paks, női, 11 óra. Hétfőn kerül lejátszásra Szek­szárdin a Szekszárdi SC—Szekszárdi kg. techn. női és férfi mérkőzés 18.30, illetve 19.30-as kezdettel. II- BEN két kiállított játékos akiket a szö­vetség 1—1 bajnoki mérkőzéstől til­tott el. Úgy látszik, hogy a kiállí­tott játékosok majd vasárnap Győr ellen „pihennek”1. Kaposvári Kinizsi —Oroszlány 6:2 (4:1). III- BAN GERENDAY NYERTE TOLNA MEGYE KERÉKPÁROS TEREPBAJNOKSÁGÁT Vasárnap rendezte a megyei kerék­páros szövetség Tolna megye 1957. évi terepbajnokságát. A Bartina­ utca, Kisbödő, Kálvária, Munkácsy­ utca nehéz emelkedői, veszélyes lejtői ala­posan próbára tették az országúthoz szokott kerekeseket. A verseny folya­mán mintegy két kilométert csak gyalog, kerékpárral háton lehetett megtenni. Több bukás és géphiba tör­tént. Az első körben Hepp állt az élre, erős iramot diktálva. A további sorrend: Schneider, Gerenday, Alpár volt. A második körben Schneider bu­kott, Gerendaynak küllői szakadtak és megállni kényszerült, de mindkét versenyző a hegyi szakaszon felzárkó­zott a vezetőkhöz. Az utolsó körben Alpár próbálkozott meglépni, de si­kertelenül. A cél előtt 300 méterrel Hepp nyitotta meg a hajrát, de ez korai volt, mert Schneider és Ge­renday is megkontrázva, újító hajrát kezdett, amelyből Gerenday mintegy 3 méteres előnnyel került ki győzte­sen. Ez a győzelem az idei terepbaj­nokságot jelentette. Végeredményben Tolna megye 1957. évi kerékpáros terepbajnoka: Gerenday János Szek­szárdi Spartakusz 24 km-es óraátlag, 2. Schneider Konrád, 3. Hepp József. * A november 10-én megrendezendő országos terepbajnokság elődöntőjére az alábbi versenyzők szerezték meg a jogot az indulásra: Gerenday, Schnei­der, Hepp, Alpár és Németh, vala­mennyien a Szekszárdi Spartakusz versenyzői. GARAY FILMSZÍNHÁZ November 7—9 Halhatatlan garnizon Magyarul beszélő szovjet film Előadások kezdete: Hétköznap 6 és 8, vasárnap 4, 6 és 8 órakor. SZEKSZÁRD-SZŐLŐHEGY November 8—9. Anya Magyarul beszélő szovjet film Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd. Mártírok tere 15—17 Telefon: 20-10, 20-11 az MSZMP Intézőbizottsága Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21 Simontornya győzelmével két hellyel 1 Tolna megyei csapatok helyezésénél: TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG előbbre került. Most ez a helyzet a­ A Magyar Szocialista Munkáspárt ás a tanácsok lapja 5. Dombóvár 114 4 3 19:18 12 8. Simontornya 104 3 3 14:16 11 12. Tolna 113 2 6 18:268 13. Bonyhád 113 2 6 17:258 1957 november 9. Kosárlabda Híradó A szekszárdi NB II-es női csapat vasárnap Szekszárdon lejátszott mér­kőzéséről már szerdai számunkban beszámoltunk. Most a területi és a megyei bajnokság eredményeit is­mertetjük: TERÜLETI BAJNOKSÁG: Dombóvári VSE—Szigetvári ZMSE 99:57 (49:24). Szigetvár, vezette: Mánfai, Ras­­kovics. Ezzel a győzelmével a dombó­vári csapat veretlenül nyerte meg a területi bajnokság őszi fordulóját. Legjobb dobók: Csikós 33, Vörös 30, Niebel 30 és Halmosi 6. Megyei bajnokság: Bátaszék— Szekszárdi kg. techn. 52:19 (20:3) női: Szekszárdi kg. techn.—Bátaszék 68:44 (29:21) férfi. Paksi Kinizsi— —Szekszárdi kg. techn. 44:48 (20:14) férfi. Paksi Kinizsi—Szekszárdi kg. techn. 66:12 (38:8) női. Nagydorog— Szekszárdi SC 20:18 (9:8), női. Báta­szék—Bajai Építők 33:26 (13:12) női. A nagydorogi mérkőzésről jelenti tu­dósítónk: Nagydorogi Traktor—Szekszárdi SC 20:18 (9:8). Női mérkőzés. Leg­jobb dobók: Varga 8, illetve Szabó 7, Andrin László I­ fleLyík f­ilmben L­áttál A Szovjet Film Ünnepe képrejtvény pályásain A PRÓHIRDETÉSEK BORSEPRŐT: egészséges, minden­féle megbetegedéstől és hibától mente­set cserepálinkáért átvesz a Szesz­ipari V. telepe, Szekszárd, Epreskert. Telefon: 21—66. KŐMŰVES szakmunkásokat és építő­ipari segédmunkásokat keresünk. Vi­dékieknek szállás biztosítva, vala­mint kedvezményes hazautazási vas­úti igazolvány, havonta egyszer csa­ládlátogatási költség megtérítve. Vil­lamosenergiaipari Tatarozó és Építő Vállalat, Budapest, VI., Délibáb­­utca 8—10. EGY darab jó állapotban lévő 12-es vadászfegyver elektoros, megegyezés­­ szerint eladó. Balogh János Regöly 148. Medinán lakóház üzlethelyiséggel, tanyás szőlő és kukoricagóré eladó. Érdeklődni: Molnár Paks, Lenin út 5. Külföldi férfi hosszú bőrkabát el­adó. Mözs, Béri Balogh utca 5. Szekszárd Bostyák­dűlőben 990 négy­szögöl föld eladó. Érdeklődés Fög­­leinnénél nagy cukrászdában. Özv. Búzás Mihályné Munkácsi utca 41. sz. alatti lakos meghalt. Teme­tése november 9-én délután fél 3 órakor, az alsóvárosi temető halot­­tasházából. KONYHABÚTORT kisiparostól. Fize­tési kedvezménnyel Budapest, Üllői­­út 5. (Calvin-térnél.)