Tolna Megyei Népújság, 1969. augusztus (19. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-19 / 191. szám

Jól kezdtek NB II-es labdarúgóink Egymás ellen mérkőztek az NB III-asok Megkezdődött a küzdelem az NB I-ben és az NB III-ban is. Az NB I-ben várakozáson felül jól kezdtek a Tolna megyei csapa­tok. A Máza-Szászvár otthonában győzött a Pécsi VSK ellen, a Szekszárdi Dózsa pedig pontot szerzett Győrött a MÁV DAC ott­honában. Mára-Szászvár biztos győ­zelmének értékét növeli, hogy 0:2 után fordították meg a mérkőzés sorsát. A Sz. Dózsa pedig takti­kai fegyelemből vizsgázott nagy­szerűen , bár Lipovszky potya­gólt kapott, biztos gólhelyzetek­ben számos esetben tisztázott. Az NB I-ban mindjárt az első fordulóban meglepő eredmények születtek. A Pécsi BTC nem bírt a PEAC-cal, mégis nőtt az előnye a bajnokságban, mert a Volán otthonában kikapott Lábadtól, Barcs pedig Mohácson vérzett el 2:0-as vezetés után is. Tolna me­gyei NB II-ason egym­ás ellen mérkőztek. A Dombóvári VSE nagy küzdelemben tartotta otthon a bajnoki pontokat a Nagymá­­nyoki Brikett ellen, a Bonyhád— Dombóvári Szövetkezeti mérkőzé­sen pedig megosztozkodtak a baj­noki pontokon. Egy azonban el­gondolkoztató: négy csapatunk erejéből egyetlen gólra teheti csu­pán. dulag, közben Becze és Freppán kísérletezett lövéssel, de igazi helyzet nem adódott. A 26. perc­ben győri támadás után jutott a labda kapu mellé. A 30. perctől nyomasztó lett a hazaiak fölénye, de a lövések sorozatát Lipovszky bravúrral védte. A II. félidőben nagy erővel len­dült támadásba a hazai csapat és az első negyedórában Lipovszky csak nagy bravúrral tudta mente­ni kapuját. Közben Micskó előtt adódott jó helyzet, de elhamarko­dottan mellélőtt. A 9. percben egy 30 méterről küldött lövést Lipov­szky elnézett, átfutott és kezé­ről a hálóba került a labda. 1$0. A gól után ismét a hazaiak kö­vetkeztek, de Lipovszky 5—6 eset­ben ismét bravúrral védett. A 19. percben a felső kapufa mentette a Dózsa hálóját. A 32. percben Nagy edző cserét határozott el, és a védekezésből támadásba len­dült a csapat. Ez megzavarta a győrieket, a Dózsa átvette a já­ték irányítását és a 41. percben Török átadását Rónai ügyesen le­kezelte, majd a hálóba lőtte. ld. A Dózsa valamennyi játékosa dicséretet érdemel, fegyelmezett játékáért. Lipovszky a gól ellené­re is a mezőny legjobbjának bi­zonyult. Haza-Szászvár—Pécsi VSK 4:2 (2:2) Dombóvári VSE—Nagymányok 1:0 (1:0) Szászvár, 1200 néző. Vezette: Kristóf. Máza-Szászvár: Süveges — Jónás, Róth, Bocz, Bakó, Nagy I., Czebei, Németh, Wéber, Ker­­kai, Oglizán. Edző: Bodony Já­nos. PVSK: Ábrahám — Kaszás, Szabó (Hollóvári), Hámori, Pecze, Soós, Nagy, Vessző, Balázs I., Kiss, Gáspár. Edző: Horváth László. Az első percekben a ven­dégcsapatnak támadásait kellett tisztázni a Bányász védelemnek. A 6. percben Oglizán hibázott, az üres kapuba sem talált be. A 14. percben Róth hibázott és a hely­zetet Nagy góllá értékesítette. 0:1. A 19. percben Vessző juttat­ta a labdát Süveges kapujába. 0:2. A hazai csapat csak ettől kezdve talált magára és a 30. percben Róth szabadrúgása a fel­ső kapufáról Németh elé pattant, aki gólt lőtt. 1:2. Állandósult a hazaiak fölénye, és a félidő uton-Győr, 1500 néző. Vezette: Hévízi. MÁV DAC: Tóth I. — Nyers, Ko­vács, Nagy I., Egyed, Lénárt, Glaser (Henye), Gyomoréi, Révai, Tóth II. (Szekeres), Szalai. Edző: Fehérvári Alfréd,­­Szekszárdi fol­só percében Wéber beadását Róth védhetetlenül vágta a kapuba. 2:2. A­ A­ félidő 9. percében Bakó beadását Róth fejjel továbbította a hálóba. 3:2. Bár a hazaiak vol­tak fölényben, a 14. percben mégis a vasutasok előtt kínálko­zott jó helyzet, de mellélőttek. A 28. percben Wéber cselsorozata után még a kapust is átjátszotta, aki végül Wéber lábát megfogta. A büntetőt Kerkai értékesítette, 4:2. A 25. percben Wéber, majd a hazai kapunál Balázs lőtt fölé. A 38. percben Oglizán már csak a kapussal állt szemben, de­­ öt lélőtt. Élénk iramú mérkőzésen a Ha­zaiak csak az I. félidő közepétől játszottak jól. Dicséretet érdemel­nek, hogy 0:2-ről is meg tudták fordítani a mérkőzést. Kitűnt: Jónás, Róth, Nagy L és Wéber, povszky — Tamási, Gellér, Jera­­bek, Csordás, Lelovics (Fenyvesig, Becze (Rónáig Micskó, Freppán, Török, Kalász. Edző: Nagy János. A vendégcsapat lépett tel­ttáma-Dombóvár, 400 néző. Vezet­­­te: Nikolényi. DVSE: Hilbert — Bertók, Fotó, Kakas, Poór, Beke, Szabó, László, Varga, Garamvári, Barta. Csere: Witt­­mann. Nagymányok: Volár — Kozma, Széles, Hódosi, Pataki, Bareith I, Teleki, Tresch, Far­kas, Strénger, Kóka. Csere: Tú­rós és Nádasi. Mindkét csapat nagy lendülettel kezdett. Garam­vári lövése szögletre vágódott, a másik oldalon Bareith lövése ke­rülte el a kaput. Jó iramú, vál­tozatos volt a mérkőzés, bár a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 22. percben Garamvári szabad­rúgása kerülte el Volár kapuját. A 32. percben Beke szabálytala­nul akadályozta a kitörő Trescht, a szabdrúgás után me­leg helyzet alakult ki a hazai kapu előtt, de végül Fotónak sikerült felszabadítania. A másik oldalon Varga elől a lövés pil­lanatában mentett szögletre Kozma. A 44. percben Varga át­adását­ Garamvári élesen lőtte a kapuba. 1:0. Szünet után a mányoki csapat kezdett jobban. Fotónak kellett veszélyes helyzetben tisztáznia. A másik oldalon Varga késleke­dett a lövéssel és szerelték. A 9. percben Garamvári átadását Var­ga nagy helyzetből mellélőtte. A 12. percben Bareith távoli lövé­sét Hilbert csak másodszorra tudta megfogni. Két perc múlva szép hazai támadás után László talált a vendégcsapat kapujába, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. A 31. percben Szabó belőtt labdája három ha­zai csatár lába előtt is elsuhant. A 38. percben Kóka előtt adó­dott egyenlítési lehetőség, de a balszélső közelről mellélőtt. A másik oldalon Barta nagy­erejű lövése Volár kapusról ki­pattant, de Garamvári nagy helyzetből mellélőtt. Az utolsó 5 percben a vendégcsapat elkese­redetten küzdött a kiegyenlíté­sért, de ez már nem sikerül. A mérkőzés nagy részében ki­egyenlített volt a játék. Mindkét csapat elsősorban a mezőnyben játszott jobban. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. A mérkőzés egy-két keményebb összecsapás­tól eltekintve, sportszerű volt.. Jók: Hilbert, Kakas, Barta, il­letve Volár, Széles és Bareith. — Halmai —• HÁV DAC—Szekszárdi Dózsa 1:1 (0:0) Vendégcsapatok sikere a megyebajnokságban A megyei labdarúgó-baj­nokiság mérsékelt érdeklődés mellett a vendégcsapatok sikerével folyta­tódott. Nyolc mérkőzés közül négy végződött hazai vereséggel, három döntetlen eredményt ho­zott és csak az Alpári tudta meg­­tar­tani mind a két bajnoki pontot az otthon játszók közül. A bajnokságra esélyes Szekszár­di Vasas és a Pálosi Kinizsi egy­aránt nehezen, egyetlen góllal vitte el a bajnoki pontokat. For­­nád az egyik pontot Hogy­észen hagyta, Kisdorog otthonában nem bírt Tamásival, Fadd pedig ve­reséget szenvedett a szomszédos Tolnától. Ugyancsak döntetlen eredményt hozott a Dunaföldvár —Tengelic találkozó is. Bogyiszlón meglepetésre Gyönk szerezte meg a győzelmet. A tartalékcsapatok rangadója az eső és a villámlá­sok miatt szombaton 2:0-as Dó­zsa vezetésnél a H. félidő elején félbeszakadt Ezúttal a csatárok nem tettek ki magukért. Csak az Alpári—Simon­­t­ornya és a Kisdorog—Tamási ta­lálkozón volt jó a gól termés. A megyei ifjúsági bajnokságban a Sz. Vasas 3:0-ra nyert Szedresen és a mérkőzés első gólja a Sz. Vasas 100. gólját jelentette. PAKS—B. PETŐFI Zrt) (OrO) Bonyhád, 200 néző. Vezette: Wé­ber. Paks: Márkus — Kis, Vilmá­nyi, Németh, Váczi, Kródi, Kaján, Bányai, Keresztes, Csorna, Vábró. Bonyhád: Fricsi — Krum, Forrai, Szász, Barabás n., Dőringer, Kult: Balázs, Dancs, Füredi, Ba­rabás I. Csere: Csordás, Gecző. Az I. félidőben lanyha iram volt, a két 16-os között folyt a játék, komoly helyzet egyik csatársor előtt sem adódott. A II félidőben is inkább a hazaiak lelkesedése, és a paksiak széteső játéka jel­lemezte a mérkőzést A mérkőzés egyetlen gólját­­ a 18. percben Bányai érte el —­­ nagy kapushibából. Utána a bonyhádi csapat néhány veszélyes tám­­adást vezetett, de a paksi vé­delem — több esetben szerencsé­vel — hárítani tudott Jók, Váczi, Kródi, Csorna, illetve Barabás T­., Déncs, Füredi. ALPÁRI SE—S.TMONTORN Y A 5:0 (1:0) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Takács. Alpári: Bottyán — Tóth. Makk, Fenyvesi, Teszler. Turcsik Szabj­án, Dózsa. Ló­dri, Söjtör. Szabó. Simon tornya: Haldax (And­­ráskó) — Lukács, Nagy, Király Havel, Baka Molnár. Szelei, Sza­bó Berdek (Klár). Rábóczki Ele­inte Simon tornya kezdeményezett többet, de Rábóczki kétszer is hi­bázott, majd Nagy a kapufát ta­lálta el. A 20. percben szöglet után fejessel Szabó révén az Alpári szerzett vezetést, 1:0. A gól után Rózsa 11-est hibázott. Szünet után Bottyán kétszer is bravúrral mentett Rabóczki elől. A 11. percben Király a kiállítás sorsára jutott, öt perc múlva Turcsik szabadrúgása előbb visszapattant a kapufáról, majd fejéről jutott a labda a sa­rokba. 2:0. Ezután összeroppant a Simontorya és Söjtör mesterhár­massal állította be az 5:0-as ered­ményt. Az utolsó percben Makk és Szelei összerúgtak, mindketten súlyosan megsérültek. Jók: Bot­­­tyán, Makk, Lódri, Söjtör, illet­ve Havel és Baka. KISDOROG—­TAMÁSI 3:3 (4:1) Kisdorog, 200 néző. Vezette: Ró­­zsa. Kisdorog: Sebestyén — Antal,­ Újvári, Fazekas II., Sárkány, Fa­zekas I., Krémer, Domokos, Klein. Boda, Fazekas IEE Csere: Stölkler és Cseke. Tamási, Kurdi — Topa, Házi Farkas, Tóth, Máj,­ Noé, Horváth, Kiss, Sándor, Schneider. Csere: Turbók. Noé az 5. percben Tamásinak szerzett vezetést. Tá­madott Kisdorog de csak a 40 percben Sárkány révén sikerült kiegyenlíteni. 1:1. Szünet után a­z 5. percben Boda volt eredményes. 2:1. Nem sokkal később azonban Noé kiegyenlített és a vezetést is megszerezte 11-esből 2:3. A 35. percben ugyancsak 11-esből Klein állította be a mérkőzés végered­ményét. 3:3. A hazai csapat nagy fölénye ellenére is kénytelen volt megelégedni a döntetlennel ,ők: Sárkány, Fazekas I. és Klein, il­letve Kurdi, Noé és Schneider. ^ Domokosné «=* HŐGYÉSZ-FORNÁD Hőgyész, 350 néző Vezette Eretnek. Hőgy­ész: Balaskó Aszmann, Banai, Szentes, Bősz, Ba­rabás, Vadai, Asztalos, Magyar Pilázs, Bíró. Fornád: Kovács I - Buczkó, Priger, Káló Tóth. Ha dobás: Csák, Délczeg, Kovács I. Csula, Molnár. Csere: Kántor , Szalai Az 1. félidőben mindké csapat a mezőnyben ügyesen szőt f­iz­tá £ ladásílit- Hogy­ész játszót fölényben, de Asztalos nagyereji leveseit Kovács I. bravúrral véd­te. Szünet után For­nád kezdet jobban. Szöglet után Délczeg ré­vén fejesből vezetést is szerzett 0:1. Hőgyész erősített és a 80 perc­ben Magyar egyenlített. 1:i. Jó formú, színvonalas mérkőzései Aszmann nagyszerűen sem­legesí­tette Kovács I-t is A döntőllel igazságos. Jók: Aszmann Banai, Bősz, Magyar, illetve Kovács I., Priger és Csuta. — Pál — SZ. VASAS—SZEDRES 1:0 (1:0) Szedres, 300 néző Vezette: Sz­in­ger. Sz. Vasas: Molnár — Hegyi n., Butt­ás, Turgonyi, Tari, Bos­­nyák, Pataki Rostási, Hegyi L. Fehér, Fiath Csere: Topor, Szed­res, Bálint — Simon, Cser, Kole­­szár, Tóth, Pap, Latz, Acsádi, Hor­váth NI. Ferkert, Szabj­án. Csere: Simon n. és Farkas. Az I. félidő 6. percében szabadrúgás után a leálló szedresi védők közül Fehér kiugrott és megszerezte a veze­tést 1:0 A gól után a szedresi csapat támadott, de a szekszárdi védelem tökéletesen zárt és a 6. percben megszerzett előnyét a Va­sas végig meg tudta tartani. A látottak alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Fehér, Fiat, illetve Cser és Tóth — Tibai­­, GYÖNK—BOGYISZLÓ (2:0) Bogyiszló, 300 néző. Vezette: At­kán, Gyönk, Zsiga — Wolf, Ste­­fán, Laszk I, Zsilinszky, Laszk II, Kiss, Péter, Molnár, Tóth, Császár. Csere: Jakab és Simó. Bogyiszló, Bencze — Marokity, Parittya. Bildhéber II. Hajdú II , Zsiga, Fülesd,­ Ném­eth, Varga, Osztermayer, Krisztián. Csere: Bajusz és Hajdú I. Gyönk az I. félidő elején súlyos védelmi hi­bából Tóth és Császár révén két gólt ért el. Bogyiszló végigtámad­ta a mérkőzést, de tehetetlen tá­m­a­dsora nem bírt megbirkózni a végig lelkesen küzdő gyönf­i vé­delemmel. Sportszerű mérkőzésen Gyönk a mutatott játék alapján megérdemelten vitte el a bajnoki pontokat Kitűntek: Molnár, Tóth Császár, illetve a bogyiszlói csa­patból csak Hajdú H. játéka ér­demel említést. — Sipos & DU­NAFÖLD­VÁR—TEN­G­ELIC tíl (1:0) Dunaföldvár, 200 néző. Vezette: Pozsonyi Dunaföldvár: Dunaá — Ladányi, Kővári l„­ Majláth, Nagy I., Lukács, Jónás Bogár, Hosszú, Bencsik, Cziczánger, Csere: Vidáts Tengelic, Szűcs — Dr. Tóth, Bölcsföldi, Gáncs I, Simon n, Zsiros, Pámer Sallai, Gáncs m, Gáncs n., Molnár, Csere: Simon I és Iker A hazaiak jól kezdtek és a 30. percben szép támadás után Hosszú volt eredményes. 1:0. Szünet után a két csapat vissza­esett A 28. percben egyenlítet­tek a vendégek, amikor Sallai ki­ugrott és Dunai felett a hálóba fejelt. 1:1. A gól után felélénkült a küzdelem, de egyik csapatnak sem sikerült már megszereznie a győzelmet jelentő gólt. Változa­tos, jóiramú, de csak közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Kővári 1, Bukács, Jónás Bo­gári illetve Simon H., Sallai és Gáncs m.­­ Szegvári — A MEZŐNY LEGJOBBJAI Szedres—Sz Vasas D. földvár—Tengeti e Hőgyész—Fámád T­amási—Kisdorog Gyönk—Bogyiszló B. Petőfi—Paks Alpári SE—S­tornya Tóth (Szedres) Kővári I. (D.földvár) Kovács I (Fámád) ,r­oé (Tamás­s Molnár (Gyönk) Kródi (Piaks) Bottyán (Alpári) Bajnoki táblázatok NB II. NB I. BO NB II« NB ma Megyebajnokság s Ifjúsági bajnokság: 1. Ujp. Dózsa 18 1332 5308 29 2.Bp. Honvéd 18 1242 42:1628 3.Ferencváros 18 1242 40:17­29 4.Vasas 18 162S46:2522 5.Pécs 189 3 6 21:2021 6.Csepel 188 4 6 24:1920 7.Rába ETO 188 3 7 37:28W 8.MTK 187 4 7 6:3116 9.Diósgyőr 186 4 8 20:2916 10. Tatab. 186 3 9 19:281s 11.Sz.hely 184 6 8 16:33­14 12.Komló 183 7 8 12:2213 13.Salgót. 185 3 10 13:2413 14.Egri D.«­4 5 9 18:34 n 15. Dunaújv. 184 3 TI 13135ti II. Egyetértés 183 i­ T59299 1. Videoton » Mi 9 5sm » 2. Várpalota 19103 6 30:19­23 3. Oroszlány 199 5 5 32:2123 4. Recsk. 198 6 5 22:1522 5. SZEOL 199 4 6 33:2622 6. Pécsi B. 199 4 6 20:2272 7. ZTE 198 5 6 32 :121 8. Bp. Sport. 196 7 6 29:2519 9. MÁVAG 197 5 7 20:1819 10. B.csaba 198 3 8 30:3919 IL SZMTE 196 7 6 24:30­19 12. Szállítók 196 6 7 29:3018 13. Előre 195 7 7 16521 1? 14. Ózd 395 5 9 22:2715 15. Szf. MÁV 198 3 10 15:2715 16. N.Kátony 195 4 10 14:33­14 17. Gy. DózsaÖ 4 5 10 14:2813 18. MVSE 193 6 3» 3573511 1.Pápa 168 5 3 32:15 a 2.MÁV DAC 168 5 3 2502 21 3. Dorog 167 7 2 25:13 21 4-­5. P. Erd­. 169 3 4 30:17 71 4­­ 5. Savaria 169 3 4 30:17 21 6. Fűzfő­­ 166 8 2 18:12 20 7.Táncsics­­ 164 7 5 19:17 15 8. Almásf. 166 3 7 23124 *5 9.V­eszpr. V. 165 4 7 21:22 14 10.Bauxitb. 165 4 7 18:24 14 11.Szekszárd 162 9 5 17:20 13 12.Nk. Olaj IS3 7 6 14:21 13 13.M.­Szászvár 165 3 S 19:35 13 14.Kap. Khfc 164 5 7 3:17 13 15.Siófok 164 3 9 12:33 11 16.PVSK IS3 4 9 torin?­­a i. Pécsi BTC 1I 124 30: 9 28 2.Pécsi Volán 16101 5 28:19 n 3.Barcs 168 4 4 22:21 20 4.Lábod 169 1 629-419 19 5. Moh­ács 167 4 5 23:22 18 6.Baja 168 2 0 18:19 18 7.Dunaújv. TSS 4 616^7 16 8. Bonyhád TS5 6 5 16:20 16 9.Domb. VSE 167 1 8 19:22 15 10.Pécsi EAC iI.5 4 7 27:26 14 11.N.mányok 166 2 8 25:28 14 12.Steinmetz 164 5 7 22:26 13 13.P. PorcelánM­4 4 8 18:20 1? 14.Domb. Szöv. 164 4 8 11:13 12 15.Kap. Vasas 163 4 9 14:25 10 16.Sárbogárd SS2 6 8 ® 1*9 U» 1.Sz. Vasas 19161 2102:1033 2. Kisdorog 19124 3 49:2228 3.Fadd 19132 4 63:33­28 4.Bonyhád 19121 6 70:2625 5.S.­tornya 18111 6 49:2923 6.Sz. Dózsa 18102 6 51:3922 7.Gyönk 199 3 7 39:5921 8.D.földvár 199 1 9 54:4319 9.M.-Szászvár 189 1 8 36:3019 10.Tolna 197 5 7 49:4419 11. Tengelic 198 2 9 33:3018 12.Paks 197 3 8 37:30­17 13.Szedres 196 2n 44:451« 14.Fornád 19 5—14 36:8510 15.Tamási 19 5—14 30:7510 16.Hőgyész 194—15 28:938 15. Bogyiszló 19­2—& 13:844 így kellett volna... IMII