Tribuna Sporturilor, 2017 (Anul 27, nr. 1337-1385)

2017-09-18 / nr. 1372

CARMEN IOHANNIS LA SIBIU OPEN KIDS DAY: “SUNT JUCĂTORI CUNOSCUŢI ÎN LUME. CALITATEA ACESTUI TURNEU CREŞTE” SibIu Open 2017 CAREU DE ASI: STERE,DJERE, CECCHINATO, BAENA. PLUS “JOKER-UL” ROBREDO ŞI “REGELE” DIN 2016,DANIEL UNGUR! EXCLUSIV DAN FLEŞERIU: “AVEM JUCĂTORI BUNI, DAR MAI E NEVOIE DE TIMP PENTRU A FORMA O... ECHIPĂ” MĂGURA A REZISTAT DOAR 20 DE MINUTE ÎN FAŢA CAMPIOANEI CSM BUCUREŞTI FC HERMANNSTADT, A CINCEA VICTORIE CONSECUTIVĂ ÎN CAMPIONAT Gaz Metan a ajuns la a cincea înfrângere consecutivă în campionat şi se menţine pe penultimul loc. Aseară, medieşenii au pierdut la scor pe “Arena Naţională” meciul cu FCSB (4-0), chiar dacă au avut de înfruntat o formulă de echipă total schimbată de Nicolae Dică faţă de cea care a bătut-o pe Viktoria Plzen, joi seara, în grupele Ligii Europa. Practic, doar portarul Niţă şi Planic au fost păstraţi în primul “unsprezece”. Golurile au fost marcate de De Amorim ’13, Florin Tănase ’48, '55 şi Denis Man '58. Gnohere a ratat un penalti în minutul 88. FCSB: Niţă - Enache, Planic, Larie, Momcilovic - Achim (Nedelcu ’46), Ov. Popescu - Man, FI. Tănase (D. Benzar ’64), De Amorim (FI. Coman ’46) - Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică. Gaz Metan: Greab - I. Voicu (Buziuc ’65), M. Constantin, Khubutia, De Vriese - Danci (Sg. Popovici ’46), Mitic - Al. Curtean (R. Romeo ’60), D. Olaru, Bic­­ Golubovic. Antrenor: Cristi Pustai. AMĂNUNTE PE tribuna.ro ȘI ÎN TRIBUNA DE MARȚI, 19 SEPTEMBRIE.