Uj Kelet, 1924. szeptember (7. évfolyam, 197-221. szám)

1924-09-02 / 198. szám

Kedd, 1924. zeatember 2. felek voltak és­ gyorsaságukkal sokkar zavarba hozták a magyar védelmet. A félidő közepén azon­ban engedtek a hettes iramból. A 27. percben ve­szélyes magyar támadás alkalmával az egyik len­gyel hátvéd öngólt vétett. (1:0). További erős magyar fölény közben Capatos éles lövését a len­gyel kapus beejti. (2:0). A magyarok fölénye tel­jesen kialakul és a 39. pennen Braun beadásából Takács a harmadik gólt rúgja. A második félidő­ben a magyar csapat a lengyelek tó­­felén tanyázik. A 14. percben Orth szabadrúgását a lengyel ka­pus visszaüti a mezőnybe, a labdát Orth védhetet­­lenül a hálóba lövi. Védés közben a lengyel ka­pus megsérül és kiáll. Helyét a tartalék­ kapua­­ foglalja el, aki a mérkőzés végéig kitűnően védett. A mezőny legjobb emberei Orth és Braun voltak, a lengyeleknél Sleidl balszélső és Kuhar center­fedezet tűntek ki. Biró Plhak (Ausztria). Magyarország-Ausztria II. osztályú válo­ gatottak: 1:0. FTC—Gradjansky (Zágráb) 2:1 (1:0). Jeszmás Bukarestbe költözik. Jeszmás, az UTE válogatott csatára állandó tartózkodásra Bu­karestbe költözik. Még ismeretlen, hogy a fő­város melyik csapatában fog játszani. Jeszmás nagy nyeresége lesz a bukaresti labdarúgósportnak, amely sokat tanulhat a kitűnő játékostól. Belföldi eredmények Kolozsvár: KAC— Victoria 2 :1 (1: 0). Biró , Czinczár. Két erősen tartalékolt csapat unalmas, csapkodó játékát látta az a csekély számú publi­kum, mely a KAC—Victoria tegnapi barátságos mérkőzésére kiváncsi volt. Az első félidőben a KAC, a második félidőben pedig a Victoria a töb­bet támadó. A győztes csapat góljait Heim, a Vic­toriaét Vincze rúgta. Brassó, PTT—BMTE 1:0 (0:0). A győz­tes gólt a második félidő 20. percében Páll lőtte. Torda. TSC— Nagyváradi hely­őrség csapata 4 : 0 (1 : 0) A gólokat Feczkó (3) és Tóth lőtték. Biró: Winkle István. Nagyvárad. NAC—MSE 5 :1 (2 :1). A re­­vánsmérkőzésen a NAC fölényes játék után bizto­s­n győzött a gyenge csapat benyomását keltő MSE felett. Biró: Horváth (Gloria-CFR), Arad. AMTE—AAC 1:1 (1: 0). Vasas-ván­­dordíjmérkőzés. A munkáscsapat a 30. percben Stofta révén jut a vezetéshez, az AAC a második félidő 20. percében Pálinkás révén tizenegyesből egyenlít. Temesvár: Kadima—Hakoah (Arad) 1:0 (0 : 0). Selejtező mérkőzés a Stotter-Harlegert. TAC— Temesvári kerületi kombinált 0 :0. A temesvári kerületi szövetség javára rendezett mérkőzés: Petrozsény. CAMP—Gloria-CFR (Arad) 2:1 (2:0). A petrozsényiek góljait Kiminich, a Gloria vigaszgólját Müller rúgta. Biró : Lipevetz (Temesvár). Szamosújvár. CAMP Komb—Sparta 2:0 (1 : 0). Biró: Petrán. Nagyszalonta. Bihorul-NSCMTE 3:0 (1:0). Az ősei ezetőn első bajnoki mérkőzése. Biró: Máté Andor (NAC). Nagykirály. Victora—Makkabea 1:0 (1:0). Másodosztályú bajnoki mérkőzés. Biró: Vadász (SzSE). Nagyszeben. HTV— Soimit 2 :2 (1-1). Két új országos rekord az AAC atléti­kai versenyén. Az AAC országos atlétikai versenyén átlagos eredmények mellett két országos rekordot is javítottak. Részletes eredmények: 200 m. síkfutás Kép: Péter (KAC) 23­6 mp. előny nélkül. 2. Spitzer (CAMP) 6 m. előny. 3. Hegedűs (ATE) 10 m. előny. 800 m. síkfutás kép. 1.Bsky (AAC) 2 p. 07 mp. 8 m. előny. 2. Wild (CAMP) előny nélkül. 3. Nagy 28 m. előny. Súlydobás junior. 1. Podvarcsek (CaMP) 10 m. 57 cm. 2. Zanoni. 3. Licker (AAC). 100 m. síkfutás. 1. Péter (KAC) 11.2 mp. Burgenthal (TAC). 3. Biró (KAC). Két méterrel nyerve. 400 m. síkfutás. 1. Korom (CAMP) 58­6 mp. 2. Kozovics (TAC). 3. Kormos (KAC). 3000 m. síkfutás. 1. Márton (CAMP) 9 p. 39.8 mp. 2. Wild (CAMP). I­POX200X300X200 m. staféta. 1. (KAC) 2 p. 10.6 mp. Országos rekord. 2. AAC. 3. TAC. Diszkoszvetés. 1. Podvarcek (CAMP) 37 m. 95 cm. 2. Spolarich (AAC). 3. Péter (RAC). Rúdug­rás. 1. Pálinkás (AAC) 287 cm. 2. Barabás (CAMP). 3 Fetter (KAC). Magasugrás. Csapat­verseny az AAC vándordíjáért: 1. AAC 160.4 cm. átlaggal. Egyénileg: 1. Stefan (AAC) 175 cm. 2. Russu Universitatea. 3. Török. 1500 m. sík­futás. 3. Kabát (AAC) 4 p. 21.8 mp. 2. Cirb. 3. Tutsek (ATE). 4X1000 m. staféta. 1. AAC II p. 36*2. Országos rekord. 2. CAMP. 3. ATE. A 'iiS Színházi iroda közleménye A proletárok. Csiky Gergelynek az új magyar társadalmi dráma megindítójának leghíresebb műve a Proletárok kerül színre évtizedes pihentetés után teljesen uj betanulással s uj szereposztással csü­törtökön este. Az uj magyar drámák sorozatos elő­­adásának ez lesz az első estéje s egyszersmind az első premierebek­et. A ciklus jelentőségéről Jano­­vics Jenő fog bevezető előadást tartani. Az elő­adást igen gondos próbák előzték meg. A főszere­peket Baróti Erzsi,­­ Poór Lili, Laczkó Aranka, Miklósy Margit, Aldor Juliska, Tarnay Teréz, Szentgyörgyi István, Forgács Sándor, Cselle Lajos, Kemény László, Mih­ályfy László, Leövey Leó fogja játszani. A Cigánybáró. Parádés szereposztásban , a Bródy Miklós dirigálása mellett adják elő szerdán e­s­te a Cigánybárót. Lévay Ilonka fogja Szaffyt, Betlen Éva Arzénát, Kőszegi Margit Ciprát, Rét­hely Barinkeit, Jung János Ottokárt, Ledvey Leó Zsupánt, Izsó Miklós Garberot s Virág Lajos Gábor diákot játszani. Taifun. Szombaton este Lengyel Menyhért leg­híresebb, az egész világot diadalmasan bejárt drá­mája a Taifun kerül színre, Poór Lilivel Ilona s Jano­vics Jenővel Tokeramo. Szibill. Martos Ferenc és Jacobi Victor ragyo­góan szép operettejét a Szibillt adják pénteken este, a címszerepben Zöldhelyi Annával, Sarah szerepében Reményi Lilivel, a nagyherceg szerepé­ben Tompa Bélával, Peire szerepében Bányász Istvánnal, Petrov szerepében Réthelyivel. A MAGYAR SZINHÁZ HETI MOSOM. Kedd: Tüzek. (Uj szereposztással. Holykó Ferenc szerződött tag bemutatkozásával. Napi bérlet 1. szám, A. Sorozatszám 24.) Szerda: Cigánybáró. (Új betanulással, új szereposztás­sal. Lévay Ilonka, Kőszegi Margit, Bethlen Éva, Jung János föllépésével. Napi bérlet 2. szám, B. Sorozatszám 25.) Csütörtök: A Proletárok. (Az új magyar drámák soro­­­zatos előadásának első estélye. Bevezető előadást Janovics Jenő tart. Premiere-bérlet 1. szám. Sorozatszám 26.) V'-Tt) Péntek: SzibU. (Operette repriz. Napi bérlet 3. szám. A. Sorozatszám 27.) Szombat d. u. fél három­kor. Süt a nap. (Újdonság 4-edszer. Mérsékelt helyárakkal. Jávor Alfréd vendégjátékával. Sorozatszám 28) Szombat este 8-kor: Taifun. (Részben új szereposztás­sal. Napi bérlet 4. szám, B. Sorozatszám 29. MOZGÓK MŰSORA ~ Select-Mozgó. Kedd, szeptember 2. Az iste­nek leánya. Látványos legenda 7 felvonásban. Főszerepben: Anette Kelermann. Uránia-Mozgó. Kedd, szeptember 2. A for­radalom gyermeke. Regényes dráma 5 felvonásán. Főszerepben: Beregi Oszkár. Apollo-Mozgó. Kedd, szeptember 2. A modern lovag. Amerikai kalandor dráma 6 felvonásban. Fő­szerepben : Doung's Fairbanks. Szeptember 1-től kezdve az előadások minden nap pontosan délután 3 órakor kezdődnek. f-JaînMou­rt 1 Óriási választék érkezett filc és nölgyd­ill, bársony kalapokban. Rendkívül olcsó reklámárak. Mindennemű átalakítások és formálások 48 óra alatt készülnek. rar IDEAL“ *sl női kalapüzlet, Cluj, Calea Regele Ferdi­nand 8. szám. Gólya-áruházzal szemben. RADOS&Co­mm ■in illa­­mi Festéknagykereskedés Cluj,Cal.Reg.Ferdinand 21 TELEFON: 6992 Állandó nagy raktár: Marx lackok, Alber dingle firnisz, Peterswaldi zinkweiss, hegyi és zöld festékek, Nürnbergi ecsetek . Bizományost keresünk az pedig, hogy átadjuk neki elhelyezésre egyik kitűnő cikkünket megfelelő jutalék ellenében. Csak komoly IÁ ajánlatokat veszünk figyelembe, melyek Rudolf Mosse céghez CLUJ Str. Reg. Maria 37. címre intézendők jól bevezetettet a drogua-különlegességek­ben, akinek kitűnő összeköttetései vannak az összes erdélyi és bánáti drogueriákkal és Izrael Dezső szűcs Cluj, Strada Regina Maria (ezelőtt Deák Ferenc­ utca) 35. szám Állandóan raktáron mindenféle szőrmék Sportkabátok 3800, Gyermekkabátok 900 és Beák 800 lettől feljebb Átalakításokat és javításokat a legolcsóbban vállalok WW4 • 1 4^ NSSf­tSvpCfCsfsscsIcI&a tiiJctSrcfy’tfe#' Cluj. Sír- Vlălwta 3. ívolt Bolyai­ u.) Kiállítása a cluji minta vásáron főépület Lem. 10. sz. terem us KEurr