Uj-Somogy, 1941. október (23. évfolyam, 224-250. szám)

1941-10-13 / 234. szám

2 Orkánszerű szélben és szokatla­nul hűvös időben, 2000 rekord­néző előtt folyt le a helyi rang­adó, melyet végül is a K. Turul megérdemelten nyert meg a gyen­gén játszó K. Rákóczi ellen. Lantos bíró sípjelére fél 4 óra­kor így állt f­el a két csapat: K. Turul, Boldog — György, Horváth Havasi, Villám, Simon — Kiss, Zrenttai, Miklósi, Kövér, Mólnár­. K. Rákóczi, Mezőfi — Mészáros, Takács — Báli, Horváth, Poór Horotán, Kanizsai, Avar, Schwei­tzer, Légrády. A játék legnagyobb részeiben a K. Turul támadott többet. Már a kezdés után huszáros rohamokat vezetett, de gólt nem sikerült rúg­ni. Az ellenfélnél Légrády az üres kapu mellé lőtt, majd Villám da­­psolta Avart, de gól ebből sem tett. Erősiramú játék folyt a pályán. A 18-ik­­percben Zentai szöktette Mik­lósit, aki mintegy 20 méterről ha­talmas lövést küldött kapura s lab­dája védhetetlenül szállt a hálóba. 1:0. Mesteri gól volt. Miklósi fel­tűnő agilisan játszott. A 25-ik perc­ben Avar szabadrúgása messze a kapu felett szállt el. Végre a 30-ik percben Horváth miatt szabadrúgás a Turul ellen. Horotán állt neki s labdáját Avar mesterien fejelte a hálóba. 1:1. Nagyon szép gól volt. A Rákóczi csatársor nagyon beszorította a Turult kapujához, de Kanizsai nagy lövését Boldog szépen öklözte ki, majd a 45-ik percben Horváth mellé rúgott egy labdának s a szemfüles Zentai 20 méterről Mezőfi kezei között a há­­ba lőtte a labdát. 2:1. Nagy védési hiba volt és már vége is lett a fél­időn­ek. A fordulás után mindenki a Rá­kóczi nagy fölényét várta, de nem ez történt! Az első percben Horo­tán jó lövése­­okozott nagy izgal­mat a nézőtéren, majd Miklósi sza­a­badrúgásából lett majdnem gól. Hullámzó játék folyt. Egymást vál­tották a támadások, sőt a Turul támadt többet ezekben a percek­ben. Miklósi nagy szabadrúgását Mezőfi kiejtette, de Ki® viszont mellé lőtte. Kövér nagyszerű já­tékával és lövéseivel tűnt fel. A Rákóczi nem talált magára és hiá­ba küzdött, semmi sem sikerült neki. Horotán megint a kapu fölé lőtt. A 40-ik percben a kifutó Me­zőfi mellett Kiss beadásából Mór­nál­ az üres kapuba lőtte a labdát. 3:1. Nagy védelmi hiba volt. A 43-ik percben Zentai 20 méteres szabadrúgása védhetetlenül szállt a hálóba. 4:1. Majd az utolsó perc­ben 11-tel a Rákóczi ellen, de azt Miklósinak nem sikerült belőni és ezzel vége volt a nagy helyi rang­adónak, melyet a K. Turul meg­érdemelten nyert meg. A Turul minden részében jobb volt az ellenfelénél. Elől a Zentai, Miklósi, Kövér, Kiss, a védelem­ben Villám, Simon, Havasi, György, Horváth és Boldog voltak jók. A Rákóczi egyetlen mentsége, hogy a nagy szélben nem tudott érvé­nyesülni a Lapos játéka. Egyéb­ként a védelme csődöt mondott. A halfsora sem talált magára és elől is csak Horotán és Avar küzdött. Lantos játékvezető mindkét fél megelégedésére kitűnően vezette a nagyon nehéz mérkőzést. A leslá­­tása, jó helyezkedése és a szabá­lyok nagyszerű alkalmazása páro­sultak játékvezetésében, amely kü­lön élménye volt a m­érkőzésnek. Szívesen látnánk a két egyesület október 25­-iki Magyar Kupa mér­kőzésén is. Nyilatkozatok a rangadóról: Dr Márton, a KTSE intézője: Nagyon örülök a győzelemnek, minden fiú kitett magáért, nagy­szerű iramú mérkőzés, igazi rang­adó volt, megérdemelten nyertük a rangadót. A fiataljaink bevág­tak. Villám, a KTSE centerbailtja: Az eltemetett Turul-szív feltámadt és megmutattuk a Rákóczinak, hogy a Turult nem lehet oly köny­­nyen elh­antolni. Kóródy, a KRAC intézője: Fél­tem ettől a mérkőzéstől. A Turul­nak nem volt veszteni valója és a baj ott volt, hogy a mieink biz­tosra vették a győzelmet. ízléses, szolid G­­­k­•­­ Cs­­ombos és itt a spar­ák­ és nő! divatfszlet» Kaposvár, Fő­ utca 31. Telefon: 801. A Turul megérdemelten nyerte a rangadót . Turul—Rákóczi 4:1 (2 :1). Vezette: Lantos, Bpest. n­J-SOMOST 1941. október 13. CIPŐT mindenfajta és nemű lábbelit NÉMETHNÉl Kossuth Lajos­ utca 18. vegyen, rendeljen, alakíttasson ! Üzem: Kaposvár, 44-es ezred­ utca 2. Két áp sörcsapom tárt karokkal várja. Barna, vagy világos, melyiket kívánja? Állandóan frissen csapolt világos és barna sör 8. PIPP VESDELKÉ Berzsenyi­ u. 27. Gőzfürdő mellett. Tel. 790. Avar, a KRAC centere: Mint rendesen, a rangadóin, megint nem vált be a papírforma. A Torsus megérdemelten nyerte a mérkő­zést . KRAC ifi—KTSE ifi 5:3 (2-1). Megérdemelt győzelem. KRAC 11, KTSE II. 3:1 (1.­l). Nagy i­ramú, szép játék, győzött a jobbik csapat. Kosara­s, a KTSE kapusa, vall a mezőny legjobbja. Mennyi motalkót adnak ezentúl a gép­­járművek részére havonta ? A hivatalos lap vasárnapi szám­a közli a kereskedelmi és közleke­dési miniszter rendeletét, amelynek értelmében a közúti, vagy vízi benzinüzemű gépjármű hajtására szolgáló motalkót ,csak a rendeletben kijelölt hatóságok által kiadott jegy, vagy utalvány ellenében szabad fogyasztó részére kiszolgálni, illet­ve vásárolni. A magánhasználatú személyi gép­kocsik és motorkerékpárok tulaj­donosai részére havonként az aláb­bi motalkőmennyiség szolgáltatha­tó ki: Személyi gépjárművek henger­­tartalmú köbcentiméterekben 0— 1000-ig kiszolgáltatható molaikó­­mennyiség 25 liter. 1001-től 2000-ig 35 liter, 2001-től 50 liter. Motorkerékpárok részére 0—250-­­ig 10 liter, 251-től 500-ig 15 liter, 501-től 20 liter. A közterületről fuvarozó gépjár­mű bérkocsik, taxiautók, valamint­­ telephelyről fuvarozó gépjármű bérkocsik részére 0-tól 1000-ig 100 liter, 1001-től 2000-ig 140 liter, 2001-től 200 liter. Segédmotorral felszerelt kerék­párnak minősülő és forgalmi rend­számmal el nem látott kerékpárok tulajdonosai részére 5 liter motal­­kó szolgáltatható ki. A tehergépkocsi járművek és vontatók tulajdonosai (üzemben tartóik részére havonként 100-tól 1000-ig kiszolgáltatható mennyiség (50 liter, 1001-től 2000-ig 90 liter, 2001-től 3000-ig 120 liter, 300 fl-től 180 liter. A rendelet ezután megszabja a rendszeres járat lebonyolítására szolgáló társa­sgép­kocsik, a beteg­­szállító gépkocsik, MateoiSz teher­gépkocsik benzinüzemű vízigépjár­művek részére kiszolgáltatható rau­­tal­ó mennyiséget. Végül fontos el­­járási utasításokat tartalmaz. Kaposváron megalakult a Somogy­­vármegyei Kertészeti Egyesület. Vasárnap, folyó hó 12-én délelőtt a Mezőgazdasági Kamara helyisé­gében megalakult a Somogy várme­gyei Kertészeti Egyesület, mint az Országos Magyar Kertészeti Egye­sület fiókja. Tiszteletbeli elnökké választotta dr Nyíri Ede egészségügyi taná­csost, ügyvezető­ elnökké Dániel La­jos okl. kertészt, GyOE intézőt, alelnökké Dana Józsi és virágker­tészt, titkárrá Á­lm­ann Gusztáv keresk. kertészt. Az egyesület céljául tűzte ki a somogymegyei kertészek egyetemes érdekeinek képviseletét és védel­mét, a megyei kertészek és kerté­szetek nyilván­tartását, szaktanács­adást, közös anyagbeszerzést stb. Az egyesület, tekintettel a virág­drót nehéz beszerzésére és a virág­dróttal való takarékosságra, amely fontos nemzetgazdasági kérdés is, elhatározta és egyben tagjai reser­ve kötelezővé tette a következőt: A közelgő halottak ünnepére öt évi raj­­koszorút és csokrot nem készít raktáron és piacra, hanem csupán megrendelésre, hogy vevőközönsé­gét ez idén is megszokott mód­on ki­elégíthesse és szükségleteit bizto­sítsa. cső­ utca 29. Telefon­. 541. SKész Bi­ndál nagy választéttban. 1%­la fu­t­ás o­fi, javítások.