Uj-Somogy, 1942. április (24. évfolyam, 74-97. szám)

1942-04-07 / 77. szám

6 Az Ág-erdő titkara írta: SOMOGYI JÓZSEF II. Míg Rieger tépelődöt, sorba­­vette számbavehető ellenfeleit, azok terveit. Korom a napi fá­radalmak, éjjeli kaland izgal­maitól kimerülten, jóízűen aludt a kerülő lakásán. Az idő maga is álmos volt, ugyanis alig ér­ték el az erdészlakot, szemetel­ni kezdett a lagymatag nyáréji eső és lomhává tette az embe­reket. Korom későn ébredt, mégis­ csodálkozott, hogy Pista bácsi még itthon van. Mérnök urat várom,­­.szó­lította meg, amint kilépett. Nem tudom, mit cselekedtem ezzel a két fegyverrel? Bevigyem a csönderökbe? — Hagyjuk ezt most, Pista bácsi! fia ők nem jelentik fel egy­mást, mi hagyjuk! Majd eljön érte, akinek kell. Jancsi vigye a fegyvereket Kistarjáéiba, út­közben adja fel ezt a táviratot: ez előbb Aradon lesz, mint az uzsorás. Elolvashatja, nevetett a kerülőre, aki a papirost ujjai közt forgatva, nézte és a mér­nök engedel­mével olvasni kezd­te. »Aradi Hírlap! Sajnálatos tévedésből, majd­nem végzetessé válható szeren­csétlenség történt a gyönyörű vidéken fekvő, megmentett Ági­­nagyerdőn, a Koppány birto­kon, ugyanis Rieger vasházi bir­­tokos szalonkalesen volt a felső tónál és a homályban, véletle­nül rálőtt a saját vadőrjére, aki vadorzót sejtvén a lövöldöző­ben, visszalőtt és csúnyán meg­­seretezte saját gazdáját. A két sebesültnek az Ág-erdő vadőre, aki véletlenül talált rájuk, nyúj­tott első segélyt a csónakház­­ban. Sebesülésük egyáltalán nem súlyos természetű. A két sérült embert, akik fegyvereiket a csó­­nakházban felejtették, kistar­jáni kocsi vitte haza Vashátra. Korom, a vízművek mérnöke­. Mondja, Pista bácsi, nincs igazam ? Elvégre ,ellenfelek va­gyunk, vagy mi a fene. Harco­lunk egymással az ági nagy­erdőért. Maga az erdő is segí­tett nekünk az éjjel, mert a ho­mály folytán kihallgathattam Riegert az ablak alatt,­­azonkívül Riegert és a zsilipcsőszt is ugyancsak a homály tévesztette meg a felső tónál, ami magára nézve rendkívül üdvös volt. Ha az Ág-erdőn nincs titkon har­coló félhomály, akkor magá­nak már... és ezzel Korom ke­zével reménytelenül legyintett. — No, nem igen értem­ az urak nyelvét, de egy jókora po­font ez is megért, egye meg a fényé! Pista bácsi m­egvakarta tarkóját és jókedvűen indult Jancsi keresésére. Korom a fel­ső tónál megvárta kocsiját és hazahajtott.* (Folyt. köv.) 1942. április 7. ÚJ-SOMOGY Kettős vereség a húsvéti tornán! Vasárnap: Kispest—Rákóczi 3:1 (1:1). Vezette : vitéz Adorján, Kaposvár. Húsvétvasárnap szép tavaszi időben 2000 néző ment ki a Rá­­kóczi-pályára, hogy szemtanúja legyen a Graumann Viktor-ku­­­páért folyó küzdelemnek. A mérkőzés előtt ünnepélyes zászlócsere volt, a Kispest ré­széről Papp főtitkár, a Rákóczi részéről Osternman­ov. cin. üd­vözölték a csapatokat és cserél­jék ki a zászlókat. A kifutó két csapatot mély sá­­ros pálya fogadta, ami nagyon rontotta a játék szépségét. Kispest-támadások vezették be a mérkőzést, a Rákóczi vé­delme azonban erősen szétrom­bolta ezeket. A Rákóczi csatár­sor is átvette az iramot és tám­a­­dást-támadás után vezetett. Ho­­rotán kétszer is mellé vágta a labdát. Általában a Rákóczi volt a többet támadó fél a szünetig. A 32-ik percben Slorotán szép beadását Avar ritkán látott szép lövéssel vágta a hálóba. 1:0. — Nagyon szép gól volt. A 42-ik­ percben Kovács hatalmas lövé­se kapufáról pattant vissza, a közönség már gólt kiáltott. A 44- ik percben 20 méteres szabadrú­gás a Rákóczi ellen, a védelem nem állt sorfalat és így Kajdács védhetetlenül lőtte a hálóba a labdát. 1:1. Ezzel­­vége is volt a félidőnek. A szünet után a Kispest volt a többet támadó fél. A 15-ik­ percben Nemes közeli lapos lö­vése gól. 2:1. Kezdés utáni Győrfy II. Avar szabadrúgásá­ból a kapus kezébe lőtte a lab­dát. A 32. percben Mezőfi rosz­­szul tiltott ki s Beke mellette a hálóba lőtte a labdát. 3:1. Nagy kapushiba volt. A szünetig a Rákóczi remek játékot játszott, teljesen egyen­rangú ellenfele volt a Kispest­nek, gyors, lendületes támadá­sokat vezetett és csak a balsze­rencsének köszönhető, hogy nem sikerültek a lövések. Döntetlen eredmény igazságosabb lett vol­na. A Kispest csak jobb erőn­létiével kerekedett felül a má­sodik félidőben. Egyénileg a Kispestből: Vé­­csey. Kajdács. Nemes. Takács és Beke voltak jók. A Rákóczi­ból Avar, Zb­rotán. Kanizsai, Horváth. Fényes. Záborszky és Takács játszottak jól. Vitéz Adorján kezében tartot­ta az erős iramú mérkőzést. * Rákóczi vegyes— Turul vegyes­e 6:1 (2:1). Vezette: Horváth. Góllövők: I­égrády 2, Kovács, Forró és Somogyi a Rákócziból és Poór öngólja a Turulnál?! Hétfőn : Kispest—Turul 4 :1 (1:1). Vezette Temesi (Kaposvár). Húsvéthétfőn mintegy 1800 néző nézte meg a Turul harcát a Kispest ellen. A Turul 80 per­cig nagyon ülzépen küzdött és csak az utolsó 10 percben vesz­tette el a mérkőzést. A Turul csatársor Kiss — Zentay Köves Szép Mol­nár összeállításban állt ki és már az első percekben nagyon szép támadásokat vezetett. Az 5-ik percben Köves erős lövése kapufáról pattant vissza a me­zőnybe. Állandó Turul támadá­sok futottak, csak nem volt be­fejezője a támadásoknak. Vég­re a 18-ik percben Zentai át­adását Szép egyből lőtte a bal­sarokba. 0:1. Kispest óriási nyo­mását a Turul védelem nagy­szerűen verte vissza, különösen Simon játszott nagyon jól, min­den labdán rajta volt. A 25-ik percben azonban Hidasi kiug­rott s lapos, sarkos lövése gól 1:1. Általában a Turul minden támadása veszélyes volt. Köves majd Zentai hagyott ki nagy helyztetet egymásután. Az utol­só percekben a­­Turul három komért is rúgott a Kispest el­len, de egyik sem sikerült. Kispest a szünet után fokoz­ta az iramot, de a Turul véde­lem mindent visszavert. Kiss tiszta helyzetben rontott. A Kis­pest nagyon beszorította a Tu­rult a térfelére. Köves megsé­rült a fején egy összefejelés kö­vetkeztében, de tovább játszott. A 21-ik percben Boldog két szép védéséért kapott nagy tapsot. A 34-ik percben Hidasi megint ki­ugrott s éles lövése gól. 2:1. Et­től kezdve a Turul védelme ösz­­szeroppant s a 39-ik percben Kajdács a góllövő. 3:1. A 43-ik percben újra Hidasi a gólszer­ző. 4:1. Még egy Turul táma­dás és már vége is a húsvéti tornának. A Graumann Viktor­­kupáért tehát majd Pünkösdkor lesz a döntő küzdelem a Turul és a Rákóczi között. Egyénileg: Kajdács, Németh, Beke és Hidasi a Kispestből. Boldog, György, Simon, Szép, Köves és Kiss a Turulból voltak jók. Temesi kifogástalanul vezette a mérkőzést. * Turul vegyes Rákóczi vegyes 3:3 (2:1). Vezette: Ruppert. Gól­lövők: Bódis, Máté és Kalmár a Turulból. Kovács 2 és Poór a Rákócziból. ■mr______WAAtoch mot&i_____a—r Április 7-én, kedden Április 8-án, szerdán Az első, részben színes magyar film ! Tasnády Fekete Mária, Jávor Pál, Csortos Gyula, Vaszary Piri, Kiss Ferenc, Bilicsi nagyszerű együttesével Beszéld köntös Mikszáth Kálmán örökbecsű regénye filmen ! Előadások kezdete V*5, 1/17 és V49 órakor, 1/*5-kor mérsékelt helyárak. Az előjegyzéseket az előadások megkezdése előtt negyed óráig tartjuk fenn FIGYELEM! JEGYELŐVÉTEL egész napon át csak a VÁROSI MOZIBAN. Tartós ajándék a magyarperzsa-szőnyeg. Nagy választék B O S H Ó magyarperzsa-szőnyegüze­­mében. Deák­ tér 2. szám. Rádió-műsor. Szerdán, április 8-án. H.40: Ébresztő. Torna. 7.00: Hírek­. Közlemények. Reggeli zene. 10: Hírek. 10.15: Szórakoztató zene. 11.10: Nemzetközi vízjelzőszol­­gálat. 11.20: Egyveleg Johann Strauss operettjeiből. 11.40 : Fel­olvasás. 12.00: Harangszó. Fo­hász. Himnusz. 12.10: Országos Postászenekar. 12.40: Hírek. 13.20: Időjelzés, vízállásjelentés. 13.30: Honvédeink üzennek. 14: Batáry József hegedül. 14.15:­ Szatmári Ha énekel. 14.30: Hí­rek. 14.15: Műsorismertetés. 15: Árfolyam hírek, piaci árak, élel­miszerárak. 15.20: Zenekari mű­vek. 10.15: Diákfélóra. 10.45: Időjelzés, hírek. 17.00: Hírek szlovák és ruszin nyelven. 17.15: Felolvasás. 17.40: Radics Gá­bor jazz-együttese. 18.20: Hí­­­rek (magyar, német és román­ nyelven. 19.20: Cigányzene. 19.40: Rádió a rádióról. 20.15: Elbeszélés. 20.40: A legrégibb­ és a legújabb. 21.40: Hírek. 22.10: Beszkárt-zenekar. 23.00: Hírek német, olasz, angol, fran­cia és finn nyelven. 23.25: Ma­gyar nóták. 24.00: Hírek. 00.15: Üzen az otthon. APRÓHIRDETÉSEK Kaposváron Arany u. 61. sz. háza­mat, melyben két üzlethelyiség van, 4 szobával, 2 konyhával, megfelelő árért eladnám. Jó gócpont. Ifj. Godina Sán­dor, Balatonboglár. Érdeklődni lehet Godina Lajosnál Kaposváron, Sziget­­vári­ u. 88. sz. alatt.. 5387 Üzlethelyiség megfelelő lakással, Fonyódliget fürdőhelyen, közvetlenün­ a balatoni műút mellett épült házban bérbeadó. Cím a kiadóban: 8358 Egy utcai bútorozott szoba előszobá­val, esetleg bútor nélkül is. kiadó. Cím: Apponyi u. 7. 5390 Vennék használt táskagramafont. Farkas Ferenc könyvkereskedő, Tele­­ky-utca. 5889 A Jé forgalmú és jól bevezetett, közkedvelt Abbázia kirándulóhely más elfoglaltság miatt eladó. Bővebbet Len­kei Lajos vendéglősnél, Erzsébet­ ut 6. Értelmes, megbízható, kézügyesség­gel bíró, (fúró faragó) szorgalmas em­ber, órabérre felvétetik. Cim a kiadó­ban. 4965 Dolgos, munkabíró nők, kerti és ta­­tarozási munkákhoz felvétetnek. Mun­kakezdet kedden. Cim a kiadóban. 4965 Raktárnoki, irattárosi vagy pénz­beszedői állást keres. 53 éves, keresz­tény, vas- és fűszerkereskedő. Cim a kiadóban. 5378 Tanulóleányt felvesz az DJ­­Somogy nyomda. A TURUL. KffKBMMitBK minden este Dankó Lajos varon öt cigányzenekara muzsikál Keszthelyi Éva énekel A KORONA GRILLBEN minden este 10 órától Komlós Jura-trió játszik, Radényi Mária és Mária Li énekel. Felelős kiadó: dr Thúry Zsigmond. Uj-Somogy Nyomda és Lapkiadó R.-T., Ka­posvár, Kontrássy­ u. 6. Felelős: Erdélyi József