Uj-Somogy, 1942. október (24. évfolyam, 222-246. szám)

1942-10-12 / 230. szám

6 Méhészeti cikkek lerakata Lengyel vaskereskedés, Korona­ u. 5. FERENC JÓZSEF KESERÍM­IZ * Szeínfiveven­ Látcsövek HömérAk Fén^ipészeti cikkek e gelö'ayöaeöt bes*er*é»l torrá»» AC'ith BELS# Haitis Orsytrla *s LftsígtóKeit Szakfszigfe Kaposvár, 9*6­«t«Gt its. imwis?' losattr­ítBlképészeti munkák kidolgozási I! SZECSKAVÁGÓ, RÉPA VÁG­Ó, AH­o I VP C P V minden méret ilvitLhb 9 Ci - es nagyságban ....... LENGYEL VASKERESKEDÉSBEN KORONA­ U. 5. Téli gyermekruha, kabát gyapjú kötött mackó svájci és bolyhos nadrág patent harisnya tréningruha, stb., stb. Iskolaköziül mika G­y a p 1 fonal hímzőfonal horgolófonal függöny -ágyterh­e nagy választékban Fried Anna, Fő­ u. 27 A TURUL ÉTTEREMBEN minden este Dankó Lajos szalon és cigányzenekara muzsikái. V­a­s­v­é­r­y Györgyi énekel. A KORONA ÉTTEREMBEN minden este Zsolnay Vilmos szalon és cigányzenekara muzsikái. Nyomtatványrendelései előtt kérjen árajánlatot az ÚJ-SOMOGY nyomdától, Kap­os­vár, Kontrássy­ utca 6. szám ÚJ-SOMOGY 1942. október 12 s­p­o­RT Új rekordot ají­tott fel a Turul a 4x1000 méteres ifi- váltócsapata. Pécsett új ifjúsági csúcsot fu­tott a KTSE 4x1000 méteres vál­tója a vasárnap megrendezett területi váltóbajnokságon. Igen szépen szerepeltek a KTSE fin­­aljai, mert a megrendezett öt számból kettőt megnyertek, két második és két harmadik be­ívelést értek el. Eredmények: ~ 4x1000 m.: I. KTSE 11:54. Új területi ifjúsági csúcs­ (Hegyi, Merics, Torma, Schützenhoffer) A régi kerületi csúcs 12:06 volt. 3000 m-es ötös csapatverseny: I. KTSE, 15 p. (Schützen Ivói tér, Torma, Merics, Bakó, Hegyi), II. KTSE/b., 40 p. (Vörös,Nagy, D­őrei, Terlaki, Kaposvölgyi.) 4/100 m.: III. KTSE 49.6 (Nagy, Dőrei, Terlaki.) 4/400 m.: III. KTSE 3:59.7 (Vörös, Bakó, Ka­­posvölgyi, Terlaki.) Öttusabaj­nokság: II. Kovács KTSE 20.25 pont. Utasb a Rákóval ! Rákóczi—Makói V. 3. E. 4:3 (1:2). Vezette: Belányi (Budapest). Vasárnap délután 800 néző előtt ritkán látott, hatalmas ira­mú és szép mérkőzést vívott a Rákóczi és a Makói VSE, ame­lyet végül is legyőzött a Rákóczi. Szünet előtt az MVSE volt az állandó, szünet után pedig a Rá­kóczi a többet támadó fél. Hul­lámzó játékkal indult a mérkő­zés. A 7-ik percben 30­ méteres szabadrúgás a Rákóczi ellen, azt Galamb hatalmas lövéssel lőtte a hálóba. 0:1. Kovács későn ug­rott a labda után. A gól után a makóiak ragyogóan játszottak, nagyon beszorították a Rákóczit a kapujához, de a védelem men­tette a veszélyes helyzeteket. A 15-ik percben öngóllal egyenlí­tett a Rákóczi, Szalai, a jobbhát­­véd, saját hálójába rúgta a bőrt. 1 :1. Majd a hazai csapat több támadást vezetett, de Ko­vács II. hatalmas lövése a ka­pusról kipattant és a védők el­sodorták a labdát. Remek iram volt a pályán. A 35-ik percben újra a makóiak értek el gólt. Ko­vács ügyetlenül kiejtette a labdát és Kókai közelről belőtte. 1­2. A szünet után 10 percig még mindig a makóiak támadtak erő­sen, de lassan fokozva az iramot, felnyomult a Rákóczi. A 12-ik percben Kovács II. 25 méterről fordulásból, kapásból védhetet­­len gólt lőtt. 2:2. Óriási lett az iram, a győztes gólért nagy küz­delem alakult ki a pályán. A 19. percben újra Kovács II. lőtt ka­rmra s a labda a kapusról vágó­dott a hálóba. 3:2. A játék szin­te NB. I.-vonalú lett. A rákóczi valósággal szegezte ellenfelét. — Óriási volt a nyomás. A 27. perc­ben Avar lőtt kapura, de a lab­da a kapusról Zsurka elé pat­tant és ő nem hibázott. 4:2. Ettől kezdve visszaesett a Rákóczi,. de a védelem, élén Légrádyval, mindent visszavert. A 40. perc­ben 20­ méteres szabadrúgás a Rákóczi ellen, Galamb laposan, élesen belőtte, 4:3. De az egyen­lítés nem sikerült és győzött a Rákóczi megérdemelten. A Rákócziból elsősorban Lég­­rádyt kell megdicsérni. A szü­net után a mezőny legjobbja volt, de a többiek is szépen küz­döttek. Különösen Kovács II. az erőteljesen és remekül játszó­ György, Zsurka, Horváth és Zá­­borszky voltak nagyon jók. Az MVSE nagyon gyors és szép futballt játszott, egyénileg Konyecz, Bajusz, Vizslán és Ga­lamb voltak jók. A Belányi já­tékvezető határozottan vezette a mérkőzést. Csáktornya—Turul 4:2 (4:1) bajnoki. A mérkőzést ugyanaz a játék­vezető vezette, aki botrányba ful­lasztotta a Pamut—Turul mér­kőzést. Boldogot és Kordét kiál­­­llította a bíró. A gólokat Berecz és Simon rúgták. I. oszt. bajnoki:­ ­Rákéczi SS.—Tier uS SS. 5:2 (S:2). Vezette: Darázsi (Pécs). A játék első félidejében a Tu­rul II., a szünet után a Rákóczi II. volt a jobb. A Rákóczi két 11-est, a Tunul egy 11-est hagyott ki. A Turulból Nyárit kiállítot­ták. Góllövők: Forró 2. Finta, Győrfi II. és Harag, illetve Ko­vács II. és Bódis. APRÓHIRDETESEI Tatai gyöngyszénben e hó végéig mérsékelten fogad el megrendelést dr Tény!, Berzsenyi u. 29. Telefon : 119. _____________________________6397 Bejáró-mindenent Keres félnapra kis család. Cím a kiadóban. Kaposvár legforgalmasabb helyén igen Jómenetelű vendéglő november 1-re felszereléssel bérbeadó. Máté György Kaposvár, Fő­ utca 61. 6392 Egy Appel gyártmányú címbatorti eladó. Megtekinthető délután. Cím a kiadóban. 6391 Elveszett szombaton délután a Cor­­só-cukrászda környékén egy kulcs­csomó. Kéretik a becsületes megtaláló, hogy a kulcsokat jutalom ellenében a Corsó cukrászdába­ leadni szívesked­ik. 6393. Szilva befőzésre kapható. Kecel-hegy 45. sz. a kápolna mögött. Hotter-féle szőlő. 6384 Felveszek egy idősebb mindenes­szakácsnőt azonnali belépésre. Len­gyel Pál, Deák­ tér 2. 6385 Kiadó Kisfaludy utca 46. sz. kétke­men­cés pékség, üzlethelyiség és lakásai. 1943. április 1-je, esetleg előbb is el­foglalható. Érdeklődni ugyanott Mustos­ Sándor­nál lehet. 8638 Elveszett ma délelőtt a Eszterházy és Kossuth Lajos utcai útvonalon 2 drb. névnélküli kenyér­jegy. A becsületes megtaláló jutalom ellenében adja le Eszterházy­ utca 23 sz alatt. fiú ingykályia kettő darab eladó. Érdeklődni lehet a Turul-pályán a Levente Egyesület szolgájánál. * 6882 Szitákat, rostákat a készítőnél vegyen vagy rendeljen. Különféle mi­nőségek. Nagy Lajos szitásmester. Ber­­zse­­yi u. 38. 5997 Németet, franciát, olaszt tanítok. Egyéni és csoportosítás. Házhoz me­gyek. Cim a kiadóban. 6349 Gyümölcs-, konyha- és virágker­tészt keres Jó bizonyitványokkal ja­nuár 1. i belépésre Bogyay Pál föld­­birtokos, Pusztakovácsi, Somogy-m. 6379 Egyszobás bútorozatlan garzonla­kást keresek december 1-re. Címeket Fő-u. 23. alá kérek. 6380 Felelős kiadó: Ur Thúry, Zsigmond. Uj-Somogy, Nyomda és Lapkiadó R.-T., Kaposvár, Kontsolssy-K. 6. Felel­ős: Vörös József. Hirdessen az UJ-SOMOGY-ban! v a h o a a__m. o % i Október 11-től, hétfőtől Október 14-ig, szerdáig Páger Antal, Hidvéghy Valéria, Csortos Gyula főszereplésével ŐRSÉGVÁLTÁS Szenzációs, elsőrangú magyar film a ma aktuális életéből. _____________Kieg­szítés : Az esőcsepptől a tengerig. ISMwr “ A 8» ' O !.• L Ó MOZI ~limar Október 13 án, kedden Október 14-én, szerdán Laura Adami, Germana Paptieri, Claudio Gora főszereplésével IDEÁL ____________Megható, bájos életkép a művészek életéből. Előadások: köznapon 3, 5 és 7 órakor, vasárnap­­, 3, 6 és 7 órakor. Köznap a 3 órai, vasárnap az 1 órái előadás lealékait helytmkkal._____________ A* előjelzéneket az e­ tfadások anegye*dége előtt negyed órái» tartjuk Sens FIGYELEM­­ JKCVELOVfeTEI.M egáaa napon át csak a VAKOM MOZIBAN. SZÍNHÁZ Három grácia. — Felújítás. A mai silány, operett-termés darabjaira jellemző, hogy a régi jó Lehár-darabok közül még a gyengébben sikerült »Három grácia« is több élvezetet és jó szórakozást tud nyújtani, mint a mai modern énekes-játékok­. Sajnos, a kaposvári közönség nem tüntette ki túlságos nagy érdeklődésével ezt a felújítást, pedig a szereplők igyekeztek tő­lük telhetően nívóssá tenni az előadást. Részben sikerült is az egyes szereplőknek elérni a kel­lő hatást. Németh Lonka most is bájos jelenség volt, Soltész Mária és Turcsy, Gitta gyönyö­rűen táncoltak. Csonka Endre jóízűen mókázott, Nagy, Ferenc detektívje kissé túlerőttetett volt, D. Szabó József és Deák Ferenc beleillettek szerepeikbe. Az öl­tözékek kifogástalanok voltak, a kar kissé gyengének mutatkozott. Heti műsor. Hétfőn este: Vén diófa. Kedden este: Bolond Ásvay­­né. Szerdán este: Marinka, a tán­cosnő. Csütörtökön este: Marinka, a táncosnő. Pénteken este: Párisi express.