Uj-Somogy, 1942. október (24. évfolyam, 222-246. szám)

1942-10-18 / 236. szám

6 Meneszeti cikkek ferakata Lengyel vaskereskedés, Korona-u. 5. SZECSKAVÁGÓ, RÉPAVÁGÓ, ACÉLKÉSEK Alka“A’ kaphatók LENGYEL vaskereskedésben K­O ROXA-U. 5. FERENC,JÓZSEF KESERUVN­ Bundáját alakitassa MEGGYES szűcsnél KAPOSVÁR. FŐ-U. 1. SZ. TEL 867. . .........................■■um« SZIPOTEtlLET csajág órái, ékszerész és lát­­szerészeti szafiüzleté- ben a le a f­ö fi é le­té s e 6 6 összeállitás­­ban vásárolgat. Mi korom-p. i. sz. Tartós (Dauer) ondolálás legtökéletesebben készül özv. phAgel Józsefné a hőig, fodrászatában Kaposvár. Korona-szálló épület. Telefon: 83. Speciáll­­­epet, lőszer és sportszakfiziat Mitralicskó Károly K­osk­amilves, Kaposvár, Fi­a. 22. Telefon 187 VERITÁS német varrógépek és STYRIA, TORPEDÓ kerékpárok ________Ismét kaphatók. Hirdessen az UJ-SOMOGY-ban! Immr______v A st o a i iw o­­~i........ Október 19 től, hétfőtől Október 21-ig, szerdáig Karády Katalin, Szilassy László, Greguss Zoltán, Pethes Sándor főszereplésével S Z 1 R I U S Z ______Herceg Ferenc regénye filmen, — Szenzációs magyar film ! Imumr­apqlló mozi ~~ asmw Október 20-án, kedden Szenzációs műsor 1 Október 21-én, szerdán Tom Tyler főszereplésével AZ ÚJ SERIFF Ezenkívül : A NAGY KALAND Szenzációs érdekfeszítő film ! Előadások: köznapon 1, 5 és 7 órakor, vasárnap 1, 3, 5 és 7 órakor. _____________Köznap a 3 órai, vasárnap az 1 órai előadás mérsékelt helyárakkal._____________ A* Ottlegyjésekrt az előadások a megkezdése előtt negyed óráig tartjuk !Am FISTELLJH I­RIGYÜLŐVÉTEL egész napon át conk a VARON! MOZIBAN. ÚJ-SOMOGY mr__________________ [ eetbíitsmJ a n. é.­közönséget, hogy 44-es ezred­ utca 13. szám alatt rum- és l­körgyárat nyitottam Jdmbnőnégű­ áruk ! Pontos kiszolgálás ! Szives pártfogást Mr REMLINGER MÁTYÁS rum­- és lUcBfflyéras. S­P­O­R­T Rákóczi-győzelem Szegeden. 1 Rákóczi—Szegedi TK 2:1 (0:0). Vezette: Gombkötő. A szegedi csapat elleni mérkő­zésből győztesen kikerülő Rákó­czi már a harmadik vidéki győ­zelmét aratja és a jövő vasárnap már az első helyért megy­ a küz­delem. Ugyanis az SZVSE sza­badnapos, és ha a Rákóczi a DVSC ellen győzni tud, pillanat­nyilag elfoglalhatja az első he­lyet. A szegedi mérkőzésről a kö­vetkezőkben számolunk be: . Az első félidő változatos játék­kal telik el, egyik csapat se tud eredményt elérni. Szeged job­ban játszik, többet támad, de Zá­­borszky kitűnő »kullancs« és ko­moly veszélybe egyszer sem ke­rül a kaposvári kapu. A második félidőben a zöld­­fehérek rákapcsolnak s már a 4. percben György kiugrik és a f­a­­pufa mellett lövi a labdát hi­m­ba, 1:0. Az ostrom tovább t:­t és a 15. percben Avar szöli­k meg a szélen, már nem tudj­a elérni, lövése biztos gól: 2:0. Me­zőnyjáték következik, majd a 35. percben tumultus a Rákóczi kapuja előtt: a játékvezető egy­szerű megoldást választ: 11-est ítél, amit a szegediek nem hibáz­nak el és ezzel beállítják a vég­eredményt: 2:1. A továbbiakban a Rákóczi biz­tosan tartja az eredményt s ez­zel megszerzi első szegedi győ­zelmét. Jók: Záborszky, Kovács I., Légrády,­ Szél­l­ősi, Avar. A győztes Rákóczi ma este fél 8 órakor érkezik haza. Izgalmas mérkőzésen győzött a Turul. Turul—Pécsi BTC 3:2 (?:2). Vasárnap­ délután fél 4 órai kezdettel mérkőzött a Turul a Pécsi BTC-vel szépszámú kö­zönség előtt. A mérkőzés Istvánffy buda­pesti bíró sípjelére kezdődött. A kezdés után a pécsi csatársor lerohan és a labda már a Turul kapujának hálójában táncol. A mérkőzés első percében az ered­mény 1:0 a pécsiek javára. A Turul azonban nem csügged. Egyik támadás a másik után ve­szélyezteti az ellenfél kapuját. Több kapuralövés után ismét a pécsiek vezetnek eredményes tá­madást és a mérkőzés 26. per­cében már 2:0 a pécsiek javára. Ismét a Turul rohamoz és há­rom perc múlva Berecz egy sza­badrúgást érvényesít. Eredmény 2:1. Ettől kezdve a Turul van fölényben. A játék az ellenfél térfelében folyik. Sajnos, a Tu­rul csaknem 10 sarokrúgást el­ront. Majdnem mind a kapu mö­gé megy. A 40. percben Drottar a védelemből egyedül kiugrik, félmagas kapura lőtt labdájával megvan az egyenlítő gól. A félidő után változatos játék folyik. A 20 percben a Turul kapuja előtt Gábrielt elgáncsol­ják. A bíró 11-est ítél, Berecz rúgja, aki ezzel megszerzi a Tu­rul vezető gólját. 3:2-re vezet a Turul és ez az eredmény válto­zatlan marad. A Turul szívvel lélekkel ját­szott. Különösen a szélsők vol­tak gyorsak. A pécsiek lapos já­téka azonban szebb volt. A bíró mintaszerűen vezette a mérkő­zést. *­ 1 - CFG—Turul 11. 3:2. (2:2.) Ve­zette Vér (Kaposvár). Góllövők Geszti 2. Gergely 1. illetve Nyá­ri 2. A Turul egy 11-est kiha­gyott. 1942. október 19. A TURUL ÉTTEREMBE« inm—n'l MI­­UTWI MI­ október 19., 20. és 21-én ORBÁN SÁNDOR az országos nevű ma­­gyarnótaénekes énekes Téli gyermekruh­a, kabát gyapjú kötött mackó svájci és bolyhos nadrág patent harisnya tréningruha, stb., stb. Iskolabézimn­­i­nka Gyapjútonal hímzetonai horgolólenal függteny -e­gy terítő nagy választékban Fried Anna, Fő­ u. 27 SZÍNHÁZ Vidd le a kalapod a honvéd előtt. (Bemutató.) A színtársulat szombaton és vasárnap »Vedd le a kalapod a honvéd előtt« című Erdélyi-ope­rettet mutatta be, a közönségnek mérsékelt érdeklődése mellett. A darab, amely tulajdonképen re­vü-szerűen képekből volt össze­lőve, önvédelmi harcot folytatói honvédségünk eszméjének pro­pagálását szolgálta. Az egyes képeket gyönge mesével próbál­ta összefogni a szerző. A darab­ban csaknem az egész társulat szerepelt Mindenki dicséretet ér­demel. Minden egyes szereplő a tudása legjavát adta. Kellemet­len hatást keltett azonban­, hogy az utolsó jelenetben D. Szabó szerepéhez nem illő ruhában je­lent meg a színen. Heti műsor. Hétfőn este: Három grácia. APRÓHÍRBETESEK Tatai Gyöngynénken e hó végéig mérsékelten fogad el megrendelést dr Tényi, Berzsenyi u. 29. Telefon : 119. ______________________________6397' Br­áfA­ mlustene,t keres félnapra kis család. Cím a kiadóban. Egy Jókarba csut vennék. Cig­i lev# gyermekko­­a kiadóban. 6­36 Háxiaetteri állást kerett­ek Cim: Tamás Jenő, Cseri-hegy I. fő dűlő.­­5431 Mandolin és hegedű eladó. Hársfa­ utca 8. 6432 Boroshorda 230 és 400 literes eladó, ugyanott tulipánhagyma is kapható. Cim: Apponyi utca 20. 6429 A Gróf Bethlen Margit Nőnevelő Intézet szobalányt keres. Aki az állást elfoglalni akarja, az intézet vezetőjé­nél, Erzsébet diakonisszatestvérnél Je­lentkezzél Tarlián Gyula­ utca 12. szám alatt. 6420 Szitákat, rostákat a készítő­nél vegyen vagy rendeljen. Különféle mi­nőségek: Nagy Lajos szitásmester, Ber­zse­nyi­ u. 38. 5997 Felelős kiadó­: Dr Thi­ry Zsigmond. Uj-Somogy, Nyomda és Lapkiadó R.-T., Kaposvár, Kontrássy­ u. 6. Felelős: Vörös József.