Uj-Somogy, 1943. november (25. évfolyam, 249-272. szám)

1943-11-22 / 269. szám

a Turul győzelem! Kaposvári Turul—Zsolnay 3:2 (0:1). Vasárnap délután borongós őszi időben már 12 órakor gyülekezett a szurkológárda, hogy tanúja le­gyen a kaposvári csapatok kettős bajnoki mérkőzésének. Az első mérkőzést a Turul játszotta a pécsi Zsolnay jóképességű csapata ellen s azt megérdemelten győzte le. A mérkőzés 90 percéből a Turul volt állandó fölényben, de a gól­képtelen csatárok miatt csak nehe­zen szerezte meg a győzelmet. Az első gólt Tadics, az ellenfél középcsatára lőtte a Turul háló­jába, 0:1. A szünetig támadást­ tá­­madás után vezetett a Turul csa­társora, de hiába, nem ment a gól­lövés a csatároknak. A szünet után is állandó volt a Turul fölénye, de már bosszantó volt a gólhelyzetek sorozatos kiha­gyása. Sőt, a 15. percben Tadics volt ismét a góllövő, a rosszul ki­futó Boldog felett lőtte be a má­sodik gólt, 0:2. A gól után nagyon erősített a Turul és a 17. percben Kiss hatalmas fejese védhetetlen gól, 1:2. Mesteri gól volt. Majd a 32. percben Tiszagáti szép lab­dáját Bódis lőtte egyből a hálóba, 2:2. Az egyenlítés után nagy harc indult meg a győztes gólért. A 35. percben 11 -es a Zsolnay ellen, de Gerey kapufának lőtte a bőrt. Vég­re a 42. percben Kiss védhetetlen fejese meghozta a győzelmet. A Turul csatársorából nagyon hiányzott Miklósi. Egyénileg. Ott volt a csapat legjobb­ embere, utá­na Villám, Kiss, Tiszagáti, Bódis és Kordé emelkedtek ki. A Zsolnayból Tadics, Krumpach és Horváth voltak jók. Temesi mintaszerűen vezette a mérkőzést. Igazolta itthon is, hogy a legkiválóbb játékvezetők közé tartozik. Vasárnapi s­port­eredmények: Az NB. I. tizenegyedik forduló­jának eredményei: Ferencváros SalRTC 5:2 (3:0), Csepel — Kolozsvár 1:1 (1:1), BSzKRT Szegedi VSF 3:2­­(2:1). Elektromos Vasas 3:1 (2:0). Nagyvárad — Gamma 2:1 (1:1). Újvidék Kispest 3:0 (1:0). Debreceni VSC-Diósgyőr 6:2 (3:1). Szolnok Újpest 5:2 (2:1). Az NB. II. eredményei: Pápai SC DVSC 7:3 (2:1). SVSE Felten 1:0 (1:0). Tatabánya ETO 1:1 (1:0). URAK — Komáromi AC 5:2 (1:0). MÁVAG Pamut 5:3 (4:1). SzFC Tokod 7:0 (4:0). Alba Regia Érsekújvár 5:4 (4:2). T­E­S­T­E­D 1 ' ^—M­ Óriási küzdelem! Rákóczi—Haladás 1:0 (0:0). Bajnoki. A Rákóczi vasárnapi mérkőzését óriási érdeklődés kísérte a Haladás ellen, annak ellenére, hogy a két leg­­­utóbbi mérkőzését elveszítette a csapat. Az érdeklődés annak tulaj­donítható, hogy a vesztett mérkő­zések idején a Rákóczi úgy Győr­ben, mint Sopronban jól játszott és a csapat úri magatartását és já­téktudását nagyra értékelték, na meg annak is, hogy a Haladás ko­moly együttes, amely méltán tart­hat érdeklődésre számot. A Rákóczi és a Haladás küzdel­me a futball magasiskolája volt s propagandája a labdarúgósport­nak. Két pompás csapat 90 perces küzdelmét élvezte a 9000 főnyi kö­zönség, amely különösen az első félidőben olyan futball tűzijátékot látott, hogy az sokáig felejthetetlen lesz. Hogy a Rákóczi ilyen arány­ban győzött csak, annak az az oka, hogy a 70 percig tartó Rákóczi ost­­rom alatt mérhetetlen szerencse védte a Haladás kapuját, valamint a védelme is kifogástalant nyúj­tott. A csapatok így álltak fel: Haladás: Büki Kovács III., Tölgyesi Gazdag, Kalotai, Kis Szaky, Varga, Gelencsér, Den­ke, Lovász. Rákóczi, Solymosi Turmann, Légrádi Biczó, Fényes, Hanga Sós, Galgóczi, Kovács, Szöllősi, Radnai. Alig hogy megkezdődött a mér­kőzés, a Haladás lendült támadás­ba, de már a 2. percben a Haladás kapuja előtt volt a Rákóczi és 20 másodperc alatt kétszer is a sze­rencse mentette meg a szombathe­lyiek kapuját a góltól. Radnai pompás lefutásai és beadásai új színt hoztak a Rákóczi csatársorá­ba és Radnai máris a közönség kedvence lett. A Rákóczi-halfsor szinte a Haladás kapuja elé szorí­totta a csatársort, amelynek azon­ban nem sikerült gólt rúgnia. Sós vinklit rúgott, Kovács kapufát, majd a jól védő Büki tette ártal­matlanná a Rákóczi akcióit. A Ha­ladás támadásait egymásután rom­bolta szét Biczó, Légrádi és kima­gaslott az új kullancs, Fényes, aki a futball magasiskoláját játszotta. Remekelt ez a gyerek. Messze ki­magaslott a mezőnyből. A félidő 90. percében volt a Rákóczi leg­szebb akciója. A jól játszó Hanga szerelte Vargát, majd Szöllősi, Rad­nai, Kovács volt a labda útja és Kovács fejese a kapufán csattant. Csak a Rákóczi támadott, azonban a gól nem tudott megszületni. A Haladás csatársorában Szabó igye­kezett, azonban Légrádi semlegesí­tette a jeles jobbszélsőt, aki még így is ízelítőt adott, hogy tud.­­ A második félidőben a Rákóczi mindent beleadott.­­ Küzdött fog­csikorgatva a csapat, de nem si­került semmi. A 32. percben Biczónak volt egy nagy lövése. Ezúttal is kapufa. A visszapattanó labdát Szöllősi berúgta. A gólt óriási örömmel fogadta az aréna. A Rákóczi nem hagyta ma­gát és továbbra is támadott. Az utolsó 10 percben a Haladás vet­te át a prímet és sokszor csak Solymosi tudása mentett. A mérkőzést a Rákóczi megér­demelten nyerte. Különösen az el­ső félidőben játszott nagyot a csa­pat, pedig a Haladás komoly, nagy­tudású ellenfél, azonban a Rákó­czi vasárnapi formájának nem tu­dott ellenállni. A Rákóczi legjobb embere Fé­nyes volt. Rombolt, támadott és meghiúsította a Haladás-csatársor támadásainak kibontakozását. Mel­lette Turmann és Légrádi végeztek teljes értékű munkát. Biczó ezút­tal is kimagaslott, de Hanga sem maradt el. Radnai nagy nyeresége a Rákóczinak. Hasznos tagja a csa­társornak és a kaposvári közönség­nek még sok öröme lesz benne. Sós, Szöllősi voltak jók, Kovács és Galgóczi gyengébben játszottak. A Haladásból Szabó, Gazdag, Ka­lotai és Büki játéka emelkedett ki. A csapat magatartása és viselke-.­­lése a kaposvári közönség meg­becsülését váltotta ki. Férfiasan küzdött a Haladás és nem durva. Horváth bíró a két kitűnő part­jelzővel együtt nem csinált hibát. (Kerta.) ÚJ-SOMOGY 1943. NOVEMBER 22. november ViUOHI M O 31 I 22- től Páger Antal és Simor Erzsi főszereplésével hétfőtőL KETTESBE» 25 ig I Elsőrangú, szenzációs magyar filmregény, csütörtökig Kiegészítés : Kalota partján._____________ NOVEMBER AFOJU­.O­U O Z I 23- án Nagyszerű magyar repriz film 1 kPfifion Kiss Ferenc, Egry Mária, Uray Tivadar szenzációs alakításával 24 é° ARANYEMBER ___________Jókai Mór örökéletü regénye.____________ Előadások kezdete köznapon 3, 5, 7 órakor. Vasárnap d. e. tél 11, d. u. 3, 5, 7 órakor. Köznapon 3 órakor mérsékelt helyárakkal Ab előlegeBéseket n eltadánk ne!keidése előtt lej­edárálgi nem­CBH­­ JUSYlLOVtm­egén lapaa At e»k a VÁROSi MOZI« &.H. A kaposvári leventék őszi bajnokok.­ ­Vasárnap délelőtt negyed 11-kor játszotta a kaposvári levente lab­darúgó csapat utolsó őszi mérkőzé­sét a toponári Levente Egylet el­len. A mérkőzést nagy várakozás előzte meg, mert a hazai fiúk minden mérkőzésüket megnyerve, pontveszteség nélkül álltak a tabel­la élén. Kitűnő kaposvári levente­­csapatunk nagy fölényben játszott és 8:1 arányban győzte le a topo­nári leventéket és ezzel megsze­rezte a hetedik győzelmét is és 14 ponttal, 54:6 hatalmas gólarány­­nyal biztosan nyerte az őszi baj­nokságot. A mérkőzés góljai közül Szalay hármat, Péter kettőt, Stagl kettőt és Nagy egyet lőtt. Fölényesen győztek a kaposvári leventék a szombathelyi ököl­vívók és birkózók ellen. A Városi Színházban rendezte meg vasárnap délelőtt nagy érdek­lődés mellett a KSE a szombathe­lyi ökölvívók elleni Dunántúl csa­patbajnoki mérkőzését. A verse­nyen a kaposvári leventék fölénye­sen, 12:4 arányban győztek, tehát alaposan visszavágtak a tavasszal Szombathelyen elszenvedett 9:7 arányú vereségért. Részletes ered­mények (elől a kaposváriak): ács kiütéssel győz Bazin ellen. Ács rög­tön hatalmas erővel kezd. Nagyobb tudása ellen Bazin nem talál ellen­szert. Takács győz Németh ellen. Németh leüti Takácsot, amiért a vezetőbíró lelépteti. Kovács veszt Lakner ellen. Kovács nem bírja az erős iramot. Jávor kiütéssel győz Horváth ellen. Horváthot a bíró sportszerűtlen versenyzés miatt le­lépteti. Katona győz kiütéssel Mar­ton ellen. Katona már az első fél­időben a padlóra küldi ellenfelét. A második menetben végleg kiüti. Bednanics kiütéssel győz Gáspár ellen. A verseny legerősebb mérkő­zése. Dévai kiüti Kassait. Dévai nagyszerű formában van. Kassai csak egy meneten keresztül bírja a harcot, a második menet elején Dévainak egy hatalmas balhorgától kiszámolják. A mérkőzéseket Rózsa József M. O. Sz.-képviselő vezette teljesen kifogástalanul. Az ökölvívóverseny előtt szabad­fogású birkózómérkőzések voltak, melyeknek során Fábián győzött Nagy ellen. Horváth pontozással vesztett Leposa ellen, míg Eszes Feketét, Mármarosi Szabót, Feny­vesi pedig Draskovicsot fektette kétvállra. Az olajos­magvak beszol­gáltatása. Az olajosmagvak közül a tök­mag, dohánymag, valamint a vad­repcemag beszolgáltatási határide­je 1944 április 15. Az összes egyéb olajosmagvakat 1943 november hó 30-ig kell valamelyik vásárlásra jo­gosított kereskedőnek felajánlani. A november 30-i felajánlási ha­táridő mind a termelési szerződés­sel termelt, mind pedig a szabadon termesztett olajosmagvakra vonat­kozik, mert a fennálló rendelkezé­sek értelmében az 1943. évben ter­melt összes olajosmagvak beszol­gáltatása kötelező. A termelő 1914. évi vetőmagszükségletére csak a rendeletben megszabott mennyisé­geket tarthatja vissza. A rendelet továbbá a termelőnek — és annak, aki haszonbér, rész­kereset, vagy munkabér címén ter­mészetben kap olajosmagot, — ház­tartási szükségletére személyen­ként 50 kg napraforgómag, vagy 40 kg tökmag visszatartását enge­délyezi. Illatszer Díszműáru Játék Hölgy fodrásza­t özv. PRAGER HO­TEL. 85. Korona­ u.4., I. em. (ezelőtt Korona-szálló épület) Felelős kiadó: dr Thury Zsigmond. — Új-Somogy Nyomda- és Lapkiadó Rt., Kaposvár. — Felelős: Vörös József.