Uj-Somogy, 1944. május (26. évfolyam, 97-121. szám)

1944-05-22 / 114. szám

6 A ICRDL eiTEBBIBiR ■indes cate Dank« Lejei •irány»•nakara mvxeikil A KORONA RU­BISMBIR minden este Bokor Jazz-trió Játszik Nőikabátok, szőnyegek Ők­- és nőidivat Dr Vetterné Tankovich Mária Korona­ utca 4. APRÓ HIRDETÉSEK 10 kR mi­ lép (Hunor méret) eladó. Pozsony­ u. 7. földszint 3 ajtó 10976 E­gy csikóbanda eladó. Meggyes szűcsnél megtudható. E­lveszett vasárnap délelőtt a Fő­utcában, vagy a környező utcákban egy női aranyóra, aranylánccal. Megtaláló jutalom elenében adja le a kiadóban vagy a rendőrségen 10975 K­özépkorú keresztény nő takarítást esetleg kisebb háztartásnál ház­vezető­ női állást vállal. Cím a kiadóban. 10974 E­ladók tollpárnák, dumna, hozzávaló huzatok, babakelengye, fiúruhák, fosz­tott toll, diszpárnák. Fő­ u. 72. 10973 K­omoly, lelkiismeretes gyermeklányt keresek elsejére. Jelentkezés • Árpád­utca 8. 10968 K­ézikötéshez szabásmintát és pon­tos utasítást ad, szemlelszedést vállal Ságiné, Kossuth Lajos utca 15. 10936 Ingyen szíthet, ha a Gergely kel­tetőgépgyárból minden szerdán és pén­teken elviszi a faforgácsot. 10954 E­lcserélnék egy jó karban lévő kaszáló gépet egy használható cséta­­kocsiért. Érdeklődni lehet György Cipő üzlet, Korona­ u. 8. 10927 Ktttmi sírcsapom, TM.“ és barna sör! förzisarok^^ B, PAPP VENDELNÉ Barna vagy világos —— mmmm Berzsenyi­ u. 27. Telefon 790. minikéi kirt»ia?l etitirUmelletL TOzifaförészelést halogatási géppel vállal ötv. E­gyed Lajosné K­orona­ u. 10. — Tel. 275. Az Uj-Somogy kiadóhivatala hirde­téseket aznapi számba­n elvesz d. e. 11-ig és másnapra d. u. 3—5 között. F­elelos kiadó: dr Thury Zsigmond. — Új-Somogy Nyomda- és Lapkiadó Rt., Kaposvár. — Felelős nyomdavezető: Vörös József. ÚJ-SOMOGY 1944 MÁJUS 22. TESTEDZÉS .....— ■■■■—..... .. A labdarúgás propagandája... Rákóczi—ETO 3:3 (2:0). A bajnokjelölt győri ETO kapos­vári szereplése megmozgatta úgy­szólván az egész vármegye közön­ségét, úgyhogy a megye minden ré­széből érkeztek sportemberek va­sárnap Kaposvárra, hogy szem­tanúi lehessenek a két csapat talál­kozásának. A­kik azt remélték, hogy a­­baj­nokjelölt győri csapat és a Rá­kóczi találkozása majd szép és ne­mes küzdelmet eredményez, azok nem is csalódtak, mert vasárnap délután olyan futballpropaganda volt a Rákóczi-pályán, amilyenre, a legöregebb kaposvári szurkolók is nehezen emlékeznek. A kora délutáni órákban hatal­mas vihar vonult át a város felett,­­azonban délután 3 órára szépen ki­tisztult és közel 3000 főnyi közön­ség övezte a Rákóczi-pályát, ami­kor a csapatok, Virág bíróval az élen, kifutottak. A csapatok így álltak fel. • ETO: Pécsi — Pásztor, Bányik — Tóth, Kovács, Horváth­ — Nei­ger, Nyiregyházky, Kiss, Gőcze és Zsédely. R­ákóczi: Solymosi — Soós, Bi­­czó— Szőllősi, Temesvárja, Fényes — Gyánó, Hanga, Kovács, Galgó­­czi, Radnai. M­indjárt a kezdés után a Rákó­czi lendült támadásba és Kovács kiugratta Radnait, aki hibázott. A következő pillanatban már az ETO veszélyeztette a kaposvári kaput és Solymosi minden tudására szük­­­ség volt, hogy a veszélyt elhárítsa. A közönség legnagyobb meglepe­­ésére a Rákóczi vette kezébe az irányítást és a­­győriek bizony csak csak védekezésre szorultak. A 10. percben Kovács gólt rúgott, azon­ban a bíró azt lesállás miatt nem adta meg. A Rákóczi állandó nyomás alatt tartotta a győri kaput és a Rákó­­czi-fölényt a 15. percben siker ko­ronázta. Fényestől kapta Kovács a labdát, amelyet az Hangának adott. Hanga visszajátszott és éles szögből Kovács megszerezte a Rá­kóczi részére a vezetést: 1:0. A gól nem rázta fel a győrieket és továbbra is a kaposváriak tá­madtak. Több ízben a győri csa­társor, Kissel az élén, formás tá­madásokat vezetett és Kiss bom­bái ugyancsak veszélyesek voltak, de gólt a vendégek nem tudtak el­érni. A 29. percben Gyánó irtóza­tos kapufát rúgott. A labda a ka­pufa éléről vágódott a mezőnybe. •A 35. percben Biczó—Radnai— Kovács volt a labda útja­­és a center lövése után az ETO hálójá­ban táncolt a labda. 2:0. A­z újabb gól frenetikus hatást váltott ki a nézőtéren. A kezdés után zúgott a Hajrá, Rákóczi! A gól silán mezőnyjáték alakult ki, azonban a félidőben az ered­mény már nem változott, vúrosan védett egy veszedelmes labdát. A 4. percben Zsédely, a bal­­szélsős elfutott és máris gól. 2:1. A­lig múlott el egy perc, az ETO komért rúgott és Nyíregyházky egy­ből a bal alsó sarokba küldte a labdát. 2:2. E­z ugyancsak lelni lőtte a ka­posvári kedélyeket. .A kezdeménye­zést ebben a félidőben a vendég­csapat tartotta a kezében. A Rá­kóczi szórványos támadásait kö­zéphátvéd remekül verte vissza. A győri Kovács a kaposvári pályán ritkán látott nagyszerű játékot ját­szott.­­A 15. percben újból Nyíregyház­ky volt eredményes, 20 méterről úgy megszúrta a labdát, hogy a jobb felső sarokban kötött ki. 2:3. E­z már több volt, amit a kapos­vári szívek nyugodtan elviselhet­tek. Érezte ezt a csapat is, mert hatalmas iramot diktált a Rákóczi. Izgalmas és szép volt a játék és a csapatok csillogtatták a labda­rúgás minden szépségét. Pompás húzások, szép szöktetések, driblik voltak a szép játék jellemzői. Adó­dott izgalom elég, mert a győriek sem maradtak adósok a szép ak­ciókkal. A Rákóczi a 10. percben szabad­rúgáshoz jutott. Kovács állt neki és hatalmas lövése az ellenfél ka­pujában kötött ki, 3:3. M­ezőnyjátékkal, fejeződön be a szép és izgalmas mérkőzés. A Rákóczi a felfor­gatott csapatát a legteljesebb elismerés illeti. A játékosok tudásuk és küzdőképes­ségük legjavát adták. A prímet Ko­vács vitte, de kitűnő volt Biczó, Hanga, Galgóczi. Solymosi egy-két védése remekmű volt. Szőllősi ja­vulóban van. A győriek csapata és egyben a mezőny kimagaslóan legjobb já­tékosa Kovács volt. Ideális labda­rúgó. Csupa szív és lélek ez a já­tékos és nem durva. Élmény volt a Kaposvár Kováccsal vívott pár­harca. Jó volt még a győriek közül Pásztor, Nyíregyházky, Neiger és az agilis Kiss. A közönség szeretettel fogadta a győrieket, mert minden durvaság­tól mentes, tiszta, becsületes fut­­balt játszanak. N­yilatkozat. Liszy Lajos, a Győ­ri Nemzeti Hírlap felelős szerkesz­tője: Az első félidőben az ETO kétségkívül kevésbbé lelkesen ját­szott, mint nagynevű kaposvári el­lenfele, amely okosan kihasználta az ETO első félidőbeli gyengébb já­­tékát. Szünetben azonban az ETO vezetőségének buzdító szavai hatá­sára, a második félidőben a játék képe megváltozott és a győri csa­pat igazi régi Egyetértés lelkese­déssel, de minden durvaságtól men­tesen indult neki a küzdelemnek, ami egy pont megmentését jelen­tette. Kaposvárról egy pontot el­hozni dicséretes dolog. (Kerta.) A második félidő. Szünet után azonnal a győriek léptek fel támadólag. Úgy látszik, a szünet alatt az öltözőben nagy fejmosás lehetett, mert a kényel­mesen játszó Rákóczit szinte a ka­puhoz szegezték a lelkes és pom­pásan játszó győri csatárok. Már a második percben Solymosi bra­ A Turul—Bonyhádi TE 7:1 (2:1) Bajnoki A­ z egész játékidő alatt zuhogó esőben kellett a játékosoknak ját­szani a rendkívül csúszóssá és he­lyenként mély sárra változott pá­­lyán. A sorsolás a bonyhádiaknak ked­vezett és kezdés után mindjárt szép támadásokat vezettek Boldog ka­­ puja ellen. A Turul csak lassan jött fel és első támadása Havasi révén vezetéshez juttatta a kék­sárgákat, 1:0. Nem sokáig vezetett a Turul, mert védelmi hibából a 15. percben a bonyhádi balszélső kiegyenlített, 1:1. A kiegyenlítés után a Turul rá­kapcsolt és ettől kezdve a félidő végéig még egy gólt rúgott Kiss révén és így lett az első félidő eredménye 2:1. A második félidőben nagy len­dülettel kezdte a játékot a Turul és a gólzáport a 15. percben Ott 40 méteres szabadrúgása nyitotta meg, 3:1. A 20. percben Tiszagáti volt eredményes, 4:1. A 28. perc­ben Villám 30 méterről ritkán lá­tott szép gólt rúgott, 5:1. A 35. percben Villám beadását Kiss ér­tékesítette, 6:1, majd a 40. perc­ben a sarokrúgást Kiss jó érzék­kel felugorva, befejelte a 7. gólt és így lett az eredmény 7:1. A Turul még ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet, mert hiszen a játékvezető érthetetlenül túl szigorúan, Havasit kiállította. A 10 főre apadt csapat valósággal kapujához szegezte ellenfelét és biztos győzelmet aratott. SPORT­HÍREK Az NB II. vasárnapi eredményei: Az NB I. vasárnapi eredményei:­jvidék—Elektromos 15:3 (5:3) G G N S U SVSE—Komáromi AC 3:0(1:0) Haladás—ARAK 0:0 F U P T­ eiten SzFC 2:1 (1:1) RAK—Tokod 2:0 (2:0) ápa—MÁVAG 1:1 (1:0) atabánya—DVAC 3:0 (1:0) K­ispest—Diósgyőr 1:0 (1:0) amma—Kolozsvár 2:1 (2:1) Tisza—Kinizsi 5:3 (4:1) C­sepel—Salgótarján 4:0 (1:0)­agyvárad- Ferencváros 5:1 (0:0) Debrecen—Újpest 0:0­zolnok—BSzKRT 7:0 (4:0) Jó világítás és takarékosság elérhető! Cserélje át régi csillárait és lámpáit Ízléses, szép és tökéletes fényhatást! csillárra, lámpára. -------------­ Nagy választék - olcsó árak ■ pontos kiszolgálás! • - I ERDŐS PÁL, Misa 2«. A Glaumanufaktur K. Picking Dresda csillár- ■DBS gyárnak magy­arországi egyedármítója.