Uj-Somogy, 1944. szeptember (26. évfolyam, 198-222. szám)

1944-09-18 / 211. szám

d­ i­g Z­uliana Fölényes Turul győzelem! Turul—Rákóczi 7:1 (3:1) Vezette: Újvári (Budapest) 1200 néző Vasárnap sűrű sorokba özönlöt­tek a hazai szurkolók tömegei a Rákóczi pályára ,hogy tanúja le­gyenek a nagy helyi rangadónak. A mérkőzés már akkor el volt döntve, amikor a Rákóczi hét tar­talékkal futott ki a pályára, mert a mai nagy formában levő Turullal szemben csak teljes csapattal ve­hette volna fel a küzdelmet. A mérkőzés képe igazolta is ezt, mert a Turul valósággal lehenge­relte kitűnő játékával az erősen tartalékos Rákóczit. A két csapat a következő össze­állításban állt fel: Turul: Boldog - Miklósi, Ott — Zsoldos, Horváth, Simon Villám. Havasi. Bód­is, Zselyi, Ti­­szagáti. Rákóczi, Karcagi — Decsi, Kap­pel Poor, Tamási, Hanga Fin­ta. Rali. Kovács. Szől­ősi. Gye­­rek. Turul kezdeti s rögtön támadó­lag lépett fel. Villám 16-osról sza­badrúgást rúgott s szépen beívelt labdáját Zselyi a megdermedt Kar­cagi mellett befejelte. 1:0. Nagy kapushiba volt. Hullámzó játék alakult ki a gól után. A kitörő Bódist tévesen fújták le les címén. Majd Kovács ugrott ki, de lövése mellé ment. Tiszagáli pompás kiugrásai kaptak nagy tapsokat. Györök közeli gyenge lövése bol­dog zsákmánya lett. Bódis nagy fejese kapufáról vágódott ki a mezőnybe. Mindjobban a Turul fölénye domborodott ki a pályán. Kovács hatalmas szabadrúgása a felső kapufát érintve ment fölé.. Simon szabadrúgását átpasszolta Zselyinek, kinek hatalmas lövése a kapufáról vágódott vissza. Nagy kavarodás a Rákóczi kapu előtt, d­e a védők tisztázták a helyzetet. Báli közeli éles lövése Boldogé lett. A 30. percben Tiszagáli szép beadását Havasi még szebben fe­­j­­elte, de Karcagi a léc alól ki­öklözte. A sarokrúgást Havasi védő­­hetetlenül fejelte a hálóban. 2:0.­ Mesteri fejesgól volt. Villám szé­dületes lefutásával tűnt fel. A Rákóczi közvetlen védelme feltűnően gyengén játszott. A 3­5. percben a kitörő Tintát Ott fel­vágta, 11-es, azt Kovács éles lapos lövéssel belőtte. 2: 1 A gól után a Turul csatársor nagy támadásai futottak, Karcagi szépen fogta Ti­­szagáti nagy lövését. A 13-ik perc­ben Villám 25 méteres szabadrú­gását Zselyi közelről élesen betű­jelte, a rosszul­ helyezkedő Karca­gi mellett. 3: 1. Ettől kezdve a Tu­rul csatársora ellenállhatatlanul rohamozta a Rákóczi kapuját, Vil­lám két nagy helyzetben is mellé lőtte a bőrt. A szünetig­ azonban már nem változott az eredmény. Szünet után is erős Turul táma­dások futottak a pályán. Lassan a Rákóczi is erősített, de Kovács nagy lövése mellé ment. Kappel lesérült s ettől kezdve csak sta­tisztált a pályán s így a Rákóczi csak 10 emberrel játszott tovább. Kovács ugrott ki mesterien, de csak sarokrúgás lett belőle s azt elhárították a Turul védők. A 14. percben Villám—Bódis- Zselyi a labda útja s az utóbbi éles lövése a hálóba vágódott. 1:1. Nagyon szép támadás volt. A gól után a Rákóczi erősített, de a támadá­sok nem sikerültek. Bódis nagy lövését Karczagi szépen védte. A 22. percben Tiszagáti hatalmas lö­vését mintha zsinóron húzták vol­­na a felső sarokba: 5:1. Mesteri gól volt. A Turul csatársora meste­rien játszott ezekben a percekben. Zselyi 13 lépésről Karczagi kezébe lőtte a bőrt. Kovács Hanga - Szőllösi vezettek nagyon szép tá­madásokat, de a Turul védelme szilárdan verte, vissza azokat. Ko­vács kiugrott, de a kifutó Boldog­ba lőtte a bőrt. A­ 37. percben Bó­dis szépen kiugratta Villámot, ki­nek éles, közeli lövése Karczagi alatt vágódott a hálóba.­­5:1. Vil­lámgyors támadás és gyors befe­jezés volt. A 12. percben Tisza­gáli szép beadásából Bódis a mér­kőzés legszebb gólját lőtte, véd­­hetetlenül szállt a felső sarokba a bőr. 7:1. Még egy veszélyes Tu­­­rul támadás futott s vége volt a helyi rangadónak. A Turul csapata mai nagy for­májában jogos bajnokjelölt a Ke­rület KB. csoportjában. Minden já­tékosa nagyot játszott, de különö­sen­ a csatársor van formában. A Zselyi Tiszagáti Bódis Villám és Havasi a sorrend. Dobri nagy kullancsjátéka tetszett, Kovácsot teljesen lefogta. A közvetlen vé­delemben Miklósi Olt és Zsoldos voltak nagyok. A Rákócziból csak a négy régi játékos, Kovács- Szol­l­ősi Hanga Tamási és Tinta játszottak jól. Karczagi helyezke­dései teljesen csődöt mondtak, há­rom gólt védhetett volna. Újvári kifogást a Jaimi vezette a nagyiramú mérkőzést. DJ.SOMOGY 1044. szeptember 18. Levente Bajnokság: Kaposvári Levente E.—Karádi Le­vente E. 1­:0 (5:0). A kaposvári leventék 9 em­­ber­rel játszottak s nagy lelkesedés­sel győztek. Góllövők: Horváth Hubd­ IS, Tóth NI­­. (p-1) ia ... VA­R­O­S I M­O­Z I [ A legújabb magyar film ! hétfőtől Bordy Bella, Sárdi János, Kies Manyi, Pethes,­­ Makláry főszereplésével 2-ig. T­H4RBRIGáD Elsőrangú katonatárgyu vígjáték. jj klAad&tor. kecdrte idznapon 3, 6, 7 órakor Oncepeo #e rasarnap d. ., 16111, d. u. S, 8, 7 órakor. ICínapon S-kor *- ünnepen d. e. fél ll-kor d­ersékelt helyárak. Az előjegyzéseket az előadások megkezdése előtt negyedóráig tartjuk fenn! FIGYELEM ! JEGYELŐVÉTEL egész napon át csak a VÁROSI MOZIBAN. II III II lid nlilM III »M <i B Ilii HHiBM IMII Ilii I lilli Sporteredmények: Szentlőrinc l Ungvár 3:1 (1:0) Kispest Újvidék 7:0 (3:0) Gamma Salgótarján 0:0 Szeged Ferencváros 1:1 (1:0) Nagyvárad Debrecen 2:0 (2:0) Csepel Szolnok elmaradt. Kolozsvár Újpest elmaradt. Színház Luxemburg grófja — Felújítás. — Négy nagysikerű bemutató­ után szombaton este felújítássá­ kedves­kedett a színház közönségének. Na­gyon szépen telt ház előtt Luxem­burg grófja című nagyoperett ke­rült előadásra. A darab értéke a zenéje, mely L­e­h­á­r Ferenc al­kotóerejének egyik legdallamgaz­­dagabb, legszínpompásabb remeke, amit újból és újból szívesen hall­gat mindenki, aki a jó muzsika kedvelője. Erről tanúskodott az a szinte meglepő érdeklődés is, amely a közönség részér­ől az elő­adás iránt megfraitatkozott és a tágas nézőteret vasárnap délután és este is zsúfolásig megtöltötte. A darabon túl azonban az elő­adás is­ rászolgált erre az érdek­lődésre, mert a színház minden tőle telhetőt elkövetett, hogy a Le­­hár-zene méltó keretet kapjon és olyan tolmácsotokat, hogy varázs­latos szépsége teljes pompájában érvényesüljön. Ezért a gazdagnak­­ mondható kiállítás mellett a tár­­s­sulat legkiválóbb erőit sorakoztat­ná fel, élükön Márti Verát és Ben­kő Bélát, ezt a két szép­­lángú, kiforrott tudású énekmű­vészt, akik Angela és a gróf sze­repében v úgy énekben, mint játék­ban maradéktalan értékűt produ­káltak. Rajtuk kívül azonban mivel sem maradt adósunk G­yen­es­­ Magda és Kovács Gyula sem. — Gyen­es Magda Julietteben volt nagyon kedves, közvetlen Vala­­­­mi könnyed báj jellemezte játékát,­­ táncai pedig egyenesen szenzáció­­s­sak voltak. Kovács jó megjenésű, s meleg hangú, ügyes színész s ami­­partnerével együtt főérdemük: szí­vet tudnak vinni a játékukba. Ba­­zil hercegben Csonka Endre re­mekelt, aki a kiélt öreg urat szí­nész eszközeinek­­gazdag tárházá­ból találóan ruházta ki. A főszereplőkön kívül még Nagy Ilona, Med­gyes György, Kati József, Vikt­o­r Gedeon, T­o­­­l­a­y Miklós, V­i­g­h Imre, Kuli Józsefné és Erdélyi Ibis járultak a nagyon stílusos felújí­tás sikeréhez. A rendezést Székely György dj igazgató végezte, lelkiismere­tes hozzáértéssel. A zenei részt Sz­athmáry Emire tanította be, aki­­az előadást is vezényelte. Sok fáradozásának beszédes eredménye tíz a rengeteg taps volt, mely neki, mint az előadás főmozgatójának is szólt. A közönség lelkességére és az est forró hangulatára jellemző, hogy egyes ének- és táncszámokat megismételtetett, így Gyen­es Magda és K­o­v­á­c­s Gyula ének­es táncduóját is, mely harmoniku­san szép produkció volt. A két Kapitány Mai emberek romantikus történe­te elevenedik meg 19-én, kedden este a színház színpadán. Két g- testvér egy lányt szeret s egyikük áldozatot hozva, az idegenlégióba menekül bánatában. A messzeség­ből a Magyarország létéért folyta­tott küzdelem szólítja vissza Pé­tert (Bertkő B.), aki itthon köteles­sége mellett a boldogságot is megta­lálja. Ben­kő Béla mellett Kovács Gyula, Gijenes Magda, Antal Erzsi és egy kalandos életű légionista szerepében Kuli József lép szín­padra. Csonka Endre és Fesztoni­­czy Kata előreláthatóan sok vigas­ságot fog szerezni a közönségnek. A­.­ színlapokkal ellentétben a színházi pénztár telefonszáma 605. Felhívjuk kedves közönségünk fi­gyelmét, hogy hosszú időtartamú délelőtti riadó esetén pénztárunk már közvetlenül ebéd után nyit. Ugyanebből az okból mindenkit ké­rünk, hogy jegyét lehetőleg elővé­telben biztosítsa. HETI MŰSOR: Hétfőn: Luxemburg grófja. Kedden: A két Kapitány. Szerdán: A két Kapitány. Csütörtökön: A két Kapitány. Aimó HIRDETÉSEK Eladók: 2 pár angol csizma, tiszti­­köpeny. Cím a kiadóban. 11690 Főző min­den­est jó fizetéssel fel­veszek. Cím a kiadóban 11681 A Turul-szálloda egy jóházból való fiút, azonnali belépésre, vendég­lős tanulónak felvesz.. 11700 Sorolóké legyük eret, dörzsölt, mosott, magyart minden mennyiségben, magas áron veszek. AJI: Székely Loránd Győr, Postattok : L.­iWWWWWWWWWWWWWWW Tudja e Ön... ... hogy a Krisztus előtti ,200. év óta máig közel ezer háború volt a világon. A háborúk viselé­sében a franciák vezetnek 185-tel, Hollandia száz év óta nem viselt háborút, kivéve a jelenlegit. Ezt a lapot kérjüd mindenütt! •o 1844 i . Ar.: 5*20 I* egy hóp.pr*. ~1 ILSOMOGY Kapus úr, Kod­rássy-u. 6 Telefon 128. Postafiófé 45. Felelős kiadó: dr Thúry Zsigmond — Új-Somogy Nyom­da- és Lapkiadó R.-T., Kaposvár — Felelős nyomdaszető: Vörös József.