Ujság, 1927. október (3. évfolyam, 222-247. szám)

1927-10-18 / 236. szám

14 Meglepetések a második profiligában Rákospalota és Kanizsa a ligák élén A második liga vasárnapi fordulójának leg­nagyobb meglepetése a liga nagy favoritjának, a Kaposvári Somogynak első veresége volt. Pest­erzsébet győzte le, amely a kezdeti nehézségek után ismét olyan együttest toborzott össze, amely a további küzdelmek során számottevő ellenfél­nek ígérkezik. A liga vezető helyén álló Rákospalota impo­náló gólaránnyal győzött az egyre jobban szét­eső Ékszerészek ellen, azonban a Turul is egyre jobb eredményekkel vonja magára a figyelmet és nyilván szintén beleszólása lesz a bajnokság finisébe. A vasárnapi eredményeket alább ismertetjük: Rákospalota—Ékszerészek 7:1(3:0). Turul—Terézváros 6:0(5:0) Pesterzsébet—Somogy 2:1(0:1). Soroksár—Városi 2:1(0:1). Húsos—Kossuth 2:1(1:1). Bak FG­—Erzsébetváros 3:2(1:1). A 11. B-l­igában a Kanizsán kívül még veretlen Lipótvárost legyűrte otthonában a Csaba és így a Kanizsától az őszi fordulóban már aligha vi­tatható el a vezető hely. Eredmények: Pécs Baranya—Józsefváros 2:1 (1:1), Csaba—Lipótváros 3:1 (1:1), Wekerle—Szemere 3:2 (0:1). Újpesti Törekvés—II. kerület 3:0 (2:0). A Kanizsa a Hungária—Újpest—Ferencváros kombinált csapatát látta vendégül Nagykanizsán. A kitűnő fiatal vidéki proficsapat újabb szép bi­zonyságot tett életképességéről, mert a jó kvali­tású pesti proficsapat ellen, Kelemen és Ember góljaival 2:0 (1:0) gólaránnyal győzött. Futball a középmagyar kerületben, Közép-Magyarország másodosztályú bajnokságáért vasárnap ütközött meg Ráko­son a veretlen Isaszegi Sport Egylet és a Rákosi Vasutas. A szépnívóju és i­amu mérkőzés, 2:0 félidő után a rá­­kosiak javára 2:2 arányban eldöntetlenül végződött. Rá­kos a második félidő 35-ik percéig vezetett, az isaszegiek azonban lendületes finissel egalizálva, egy értékes ponttal mentették meg veretlenségüket. Góllövők a Vasutasok ré­széről Pór I. és Pór II., az ISE-ból pedig Pelényi, a mezőny legjobb embere és Mix. A Vasutasok legjobbjai a góllövők és a kapus, Isaszeg részéről pedig Polényin kí­vül Mix, Pesthy és Uhrin voltak. Dicséretesen bírásko­dott Kövesi. A Rapidot legyőzte a tavalyi ligabajnok Admira A külföldi eredmények Bécsben is futballderbyt játszottak vasárnap. A ligabajnok Admira és a Slaviát verő Rapid állt egymással szemben, a bécsi zöldfehérek azonban váratlanul gyenge formát játszottak ki, úgy, hogy Admira meglepő fölénnyel 3:1 (2:0) arányban győzött. Az Admira mindhárom gólját a balösszekötő Schall rúgta, a Rapidét Luef­ Wesselyt, a Rapid legveszélyesebb csatárát Klis, az Admira balhallja kitűnően fogta. Nem csekély meglepetést keltett az Austria újabb veresége, amelyet 3:2 (3:2) arányban a má­sodosztályú ligabajnok Herthától szenvedett el. A Viennának nem ártott meg a törökországi túra és lendületes játékkal 4:0 (2:0)-ra győzött az ismét Nemessel starthoz állt Hakoah ellen. Továbbra is megőrizte veretlenségét a Wacker, amely azonban ugyancsak kritikus perceket élt át, amíg győzelmét a Floridsdorf ellen 3:2 (0:1) arányban kivívta. 2:2 (2:0) arányban eldöntetle­nül végződött a Slovan—Brigittenau­lt 1:1 (1:1) arányban eldöntetlenül a VEAC—VSC-mérkőzés. PRÁGA A cseh liga vasárnapi fordulójába beleavat­kozott a napi politika, amennyiben a városatya­­ságra pályázó Rada, a korteskedéssel elfoglalva, nem játszott a Spartában, amely a Viktória Zis­­kov-tól 5:3 (3:1) gólaránnyal meglepő, de meg­érdemelt vereséget szenvedett. A Viktória gól­jait Podrazil (2), Medina (2) és Novak rúgta, míg a Sparta részéről Pemer két tizenegyest ér­tékesített góllá, a harmadikat pedig Vesely jut­tatta rendeltetési helyére. A Slavia is erős küzdelem után 2:1 (1:0) arányban győzött a Kladno ellen, míg a Vrsovice- CAFC-meccs 1:1 (1:0) arányban eldöntetlenül végződött. POZSONY VAC (Bécs)— Bratisl­ava 2:1 (0:0), ARAD Arad válogatottjai—Kinizsi (Temesvár) 1:0 (0:0). AZ ANGOL LIGA szombati fordulójában megismétlődött az eddigi fordulók jelensége,, hogy a vezető csapat veresé­get szenvedett. Most a l­ngtoni Westham Unitedet érte utól a végzet, de most már talán megdől a kabala, mert ismét a ligabajnok Newcastle Uni­ted küzdötte fel magát az élre, amelyet aligha sikerül még egyszer leszorítani. Az eredmények a következők: Newcastle United—Sheffield Wednesday 4:2, Aston Villa—Sunderland 4 :2, Huddersfield Town—Bolton Wan­­derers 1 : 0, Burnley—Portsmouth 2 : 0, Bury—Westham United 3:1, Sheffield United—Derby County 1:0, Bir­mingham—Middlesbrough 3:2. Eldöntetlen: Arsenal—Leicester City 2: 2, Liverpool— Everton 1 : 1, Manchester United—Cardiff City 2 : 2, Tot­­tenham Hotspurs—Blackburn Rovers 1 :1. TENNISZ Kehrling Bála hat­ trickje Meránban Kehrling Béla a szombaton befejezett meráni nemzetközi tenniszmitingen fényes sikerrel sze­repelt. A vegyes párosban az amerikai Miss Ryan társaságában kivívott győzelméről már beszá­moltunk. A férfi egiyes döntőjében Merán 1927. évi baj­nokságáért a német Prenn volt az ellenfele, aki ellen öt szetben 6:1, 1:6, 6:3- 3:6 és 6:3 arány­ban győzött, megnyerve az olasz király pompás tiszteletdíját. Legerősebb küzdelme a férfi párosban volt, amelyben a német Troitzheim volt a partnere, a német Buss és a francia Gerau­d pedig az ellen­fele. Az izgalmas küzdelem 4:6, 8:6, 12:14, 9:7 után az ötödik szetben dőlt el 8:6 arányban Kehr­ling­ Troitzheim javára, akik tehát összesen 80 gémet játszottak. KEDD, 1927 OKTÓBER 18 ÚJSÁG Már a kabala sem segít a Hungárián Amsei—Planicka és Takács I.­Perner nagyszerű játéka döntötte el a mérkőzést a zöldfehérek javára — Takács II. és Szedlacsek fejes góljai — A kékfehérek csatársora viszont fejetlenül játszott Ferencváros-Hungária 3:2 (2:1) Éppen búcsú volt a Terézvárosban akkor is, amikor az MTK 1924-ben az FTC elleni emléke­zetes 11:2 gólarányú győzelmét aratta és a Ferencváros-Hungária vasárnapi őszi ligamérkő­zése is összeesett a terézvárosi búcsúval. Ennél jobb kabalával igazán nem startolhatott a Hun­gária, de hát manapság a kabalákbn sem lehet már bízni. A terézvárosi búcsú ebben az eset­ben csak annyiban vonatkoztatható a Hungária derbymeccsére, hogy veresége folytán búcsút ve­het az 1927—1928. évi ligabajnokságtól. Négy meccsen ugyanis öt pontot adott már le, ezt a hátrányát a veretlen Ferencvárossal szemben már a Newcastle United csatársorával sem hozhatja be. Hiába, egységesebb és összeforrottabb a Ferencváros együttese, jóval kevesebb a prima­donnája, mint a Hungáriának,, de hát a futball­hoz nem szólisták kellenek, hanem kitűnően összestimmelt «társulat», ezt pedig a Franzstadt mondhatja a magáénak. Talán alul is marad a­ Ferencváros, ha nívó­ban csak azt a játékot produkálja, amit eddigi ligamérkőzésein. Mert a Hungáriának kitűnő napja volt, ritkán látott lendülettel és energiával játszott és ez eredményezte, hogy a játék méltó volt a derby jellegéhez és az egyik legklasszikusabb küzdelem, amit a két csapat az utóbbi években egymás ellen folytatott. És ezt a meccset nem a jobb balfsor, nem is a gólképesebb csatársor, hanem a Ferencváros közvetlen védelme döntötte el, amelyben Amsel Planicka-szerű­ bravúrral, Takács I. pedig Perner biztonságával hárította el a veszedelmet. Annyiban hasonlatos is volt a Ferencváros— Hungária mérkőzés a múlt vasárnapi cseh— magyarhoz, hogy a vesztes csapat jóval többet volt frontban, mégis tárgyilagosan meg kell állapítanunk, hogy a Ferencváros egy gólkü­lönbségű győzelme becsületesen kiérdemelt volt. Jobb eredményt ugyanis, ismét elhibázott össze­­állítású csatársorával a Hungária nem érhetett el. A csatárkvintett legújabb variációja ugyanis nem vált be. Hirzerrel kár a balszélen kísérletezni, amikor Jenny, Kohuton kívül, a legmegbízhatóbb és leggólképesebb magyar balszélső csatár és így a Hirzer— Jenny szárny valószínűleg sokkal stílu­sosabban játszott volna, mint a Skvarek—Hirzer szárny. Az ötletes, bátor, megértő Skvarek ezúttal bizony nagyon kevés vizet zavart, sőt egyáltalá­ban nem illett a mezőnybe.. Alaposan meghandi­­capelte a Hungáriát hátvédjeinek feltűnően gyenge és határozatlan játéka is. És ez annál kirívóbb volt, mert a derbyt megelőző III. kerü­let­—Vasas mérkőzésen a két klub színeiben há­rom olyan egykori Hungária hátvédet láttunk, akik jóval különbnek bizonyultak utódjuknál. Még szerencséje a Hungáriának, hogy Fehér­rel igazán jó vásárt csinált, aki Olaszországban helyezkedni is megtanult és a magas labdákat szenzációsan szép stílusban védi. A három gólért semmiképpen sem okolható, annál kevésbé, mert egyik sem esett laposan guruló labdából. A Ferencváros jeles halltriójával igen közel egyenrangú volt a Hungária fedezetsora. Rebró az első tíz percben ugyan megfeledkezett hiva­tásáról, de azontúl pompásan ügyelt Kohutra, aki ezúttal technikai készségéből is adott figye­lemreméltó kóstolót. A szorgalmas, kitartóan rokkoló centerhalf mintaképének bizonyult Kié­ber, sőt nagyon odaadóan és jól dolgozott Pepi Sc­hneider is, pedig nem könnyű szerepe volt Rázsóval szemben, aki ezúttal a ferencvárosi csatárlánc legjobb embere volt. A Hungária csatársoráról annál kevésbé le­het bírálatot mondani, mert, Orth kivételével, nem volt a pályán. Orth, Orth és megint csak Orth, ő a kék-fehérek csatárkvintettje és ha csak egy megértő partnere lenne, gólokban is megnyilvá­nulna az ő nagyszerű irányítóképessége és fölé­nyes tudása. Konrád 11. egy-egy szenzációs ak­ciójával a régi nagy játékosnak bizonyult, hogy utána negyedórákra ismét eltűnjék a mezőny­ben. Lassúsága miatt a lendületi stílust játszó csapatok ellen már nem fog érvényesülni. Opa­­tának csak­ a második félidőben volt egy igen jó negyedórája. Kétségtelenül értékes erő akárme­lyik szélső poszton, lendülete és gólképessége azonban a belső trióba predesztinálja. Skvarek tehetségét túlhaladó szerepkörében csődöt mon­dott. Hirzer időnként pompás akciókat kezde­ményezett, kár azonban vele a balszélen kísérle­tezni, mert temperamentumának és leleményes­ségének sokkal inkább a kapu előtt vennék a hasznát. A Hungária tehát korántsem talált még rá a standard csapatára, újabb átcsoportosítá­sokon kell a fejét törnie, ha a bajnoki tabella hátvédjéből legalább a helyezettek közé akar kerülni. A két közvetlen védelem közötti klasszis­különbségen felül a Ferencváros fölénye még a halfsornak a hátvédekkel való összjátékában és két összekötő csatárának időnként való hátra­­húzódásában nyilvánult. Olyan taktikai bravúrok ezek, amelyek méltán dicsérik a Ferencváros kitűnő trénerét, Tóth Istvánt. Takács I. és Am­set mellett Hungler II. is hibátlanul látta el a feladatát, amíg régi lábsérülése ki nem újult. A halfsor, ha nem is dominált annyira, mint a zöld-fehérek eddigi ligameccsein, újra a csapat legmegbízhatóbb részének bizonyult. Bukovit ugyan kissé felőrölte az Orthtal és Kléberrel a labdáért folytatott küzdelem, mindamellett ő volt a csapat lelke, míg a szélső halfok közül Obitz ezúttal jóval felülmúlta a fölényeskedni akaró és a durva játékra hajló Fuhrmannt. A csatárok közül váratlanul Rázsó bizonyult a legjobbnak, akinek minden lerohanása és be­adása veszélyes volt Kohut csak az első negyed­órában ,élte, ameddig Rebró elhanyagolta. Ta­kács II. kezdi visszanyerni régi pompás formá­ját és Szedlacsek is, különösen a második fél­időben, energikus akciókkal vonta magára a figyelmet. Túrái, a játékintelligencián kívül, az elsőrangú futball minden kvalitásával rendelke­zik. Különösen tempóbírása és labdatechnikája imponáló, amiről főként a meccsnek abban a periódusában tett bizonyságot, amikor a Ferenc­város győzelmét biztosítandó, a­ halfsorba, il­letőleg a védelembe vonult vissza. A Ferencváros nagyszerűen startol. Kohut azonnal komért erőszakol ki, majd szédületes lövése a kapufáról pattan vissza. Az ötödik perc felé jár csak az óramutató, mikor Rezsó félmagas centerét Takács II. remek fejessel a vezető góllá értékesíti. Tényleg fenyeget a 11.2, csakhogy ezúttal meg­fordítva. A Hungária csak a gól után ébredt fel álmaiból és a most következő félóra a legszebb futball, amit két magyar csapat között hosszú idő óta láttunk. A 28-ik perc meghozza a kiegyenlí­tést. Opata—Orth összjátéka után Hirzer rava­szul csavart labdája után hiába veti magát Am­sei és Skvarek hidegvérrel beplaszírozza. A küzdelem gyilkos iramban folyik tovább és alig múlik el négy perc és ismét a zöld-fehérek szer­zik meg a vezetést. Újra a Takács II. által szök­tetett Rázsó centerez, a két Hungária-hátvéd el­­bámul és Szedlacsek remek fejese után hiába vetődik Fehér. A tempó nem csökken, a Franz­stadt két kornert erőszakol ki és talán éppen itt dől el a meccs sorsa, mikor Amsel Konrád II-nek a jobb sarokba szánt remek lövését rit­kán látott bravúrral, korner árán, menti. Az utolsó öt percben Túrás vonja magára a figyel­met hat trickjével. Előbb Orthba, majd Rebróba és végül Kiéberbe gázol bele, a bíró sípja azon­ban néma marad. Szünet után a tempó ugyan kissé alábbhagy, mind a két csapat azonban egész odaadással, pil­lanatra sem szünetelő energiával küzd tovább. Gólhelyzetei — a Ferencváros ugyanis Túrai visszavonulása miatt majdnem mindvégig csak négy csatárral operál — inkább a Hungáriának akadnak, az öt csatár azonban a kapu előtt a szokottnál is határozatlanabb. Két gól is esik a második 45 percben, ha kevésbé indiszponált Boronkay Gábor, valószínűleg mind a kettőt annulálta volna. Takács I­. ugyanis ismét az első percekben szenzációsan plaszírozta a gól­ját, de mintha előbb a kezével érintette volna a labdát. Aminthogy bizonyos az is, hogy a Hun­gária második gólját Opata lesben állva érte el. A futballderbynek egyébként remek őszi dél­után kedvezett. Közel 30.000 ember gyönyörkö­dött a remek futballban, a­melyről, a Hungária veresége ellenére, a két fehérek hívei sem távoz­tak elégedetlenül ­­­ Nagyszerű finissel fejezte be szezonját a magyar atlétagárda Pozsonyban Tizenöt győzelmet arattak a BBTE, FTC, MAC és MTK atlétái • Az egyesületközi pontversenyt a BBTE nyerte Az atlétikai pályaszezon utolsó felvonása va­sárnap Pozsonyban játszódott le, ahova négy vezető atlétikai egyesületünk impozáns gárdával látogatott le a Pozsonyi Torna Egyesület ver­senyére, ahol korántsem olcsó győzelmek vártak rájuk. A pozsonyi mitingre ígérkeztek ugyanis Bécs, Brünn és Prága legjobb atlétái, de míg az osztrákok tényleg szép számmal vonultak fel, a csehek jobbnak tartották, ha otthon maradnak. Ők tudják, hogy miért. A viadal a magyar atléták nem remélt fényes sikereinek a jegyében folyt le. Nem kevesebb, mint 15 győzelmet arattak a négy egyesület atlétái, akik néhány versenyben, a késői terminus ellenére, pompás eredményeket értek el. A leg­értékesebb győzelmet Szalay Jenő aratta 400 mé­teren az osztrák bajnok és rekorder Geissler ellen, akit az ismét feljavult Magdics a harmadik helyre utasított. A futók közül Borsi László érte el a legjobb eredményt, aki pénteki 1 p. 55.8 mp.-es nyolc­százasa után Pozsonyban 1 p. 57.6 mp.-et futott. Kitűnő versenyt futott Ferihegyi, aki 1500 méte­ren Bejczy és Belloni ellen aratott győzelmet. A nap legértékesebb teljesítményét Késmárki Kornél produkálta, aki 1.88 méterrel nyerte a magasugrást, de respektábilis eredménnyel győ­zött Egri Kálmán is a diszkoszvetésbert, és a MASz engedélye nélkül starh­oz állt debreceni Király a rúdugrásban. Az első ízben kiírt klubközi pontversenyt a BBTE nyerte meg, miután a MAC biztos győ­zelme tudatában, néhány jó atlétáját otthon felejtette. A miting részletes eredményéről az alábbiak­ban számolunk be: 10 méter: 1. Fluck (BBTE) 11 mp., 2. Rózsahegyi (MAC) 11.4 mn., 3. Odri (BBTE) 11.5 mn­. A döntőben indult még Hajdú, de a startnál benmaradt és feladta a versenyt. 203 n­érer: 1 Hajdú Sándor (FTC­) 22.7 mn. 2. Rózsa­hegyi (MAC) 23 mp. 3. Chmelitzky (Prózai Fő­st­.) 23.5 mp. 400 méter: 1. Szalay Jenő (BBTE) 52­2 mp. 2. Mag­dics (MAFC) 52.4 mp. 3. Geissler (WAF) 52.6 mp. 800 méter: 1. Barsi László (BBTE) 1 perc 57.6 mp. 2. Marton (MTK) 2 perc 01.2 mp. 3. Magdics (MAF) 2 perc 01.5 mp. Barsi végig vezet és fölényeseit győz. A helyekért óriási küzdelem. 1500 méter: 1. Ferihegyi Frigyes (MTK) 4 perc 12.3 másodperc. 2. Bejczy (MAC) 4 perc 14.2 mp. 3. Sim­ek (SK Bratislava) 4 perc 17.1 mp. Belloni negyedik, lett. 3000 méter: 1. Grosz István (MTK) 9 perc 11.5 mp. 2. Kostyék (Sparta) 9 perc 16 mp. 3. Deckart dr. (WAF) 9 perc 21.3 mp. 110 m. gátfutás: 1. Weilheim (WAC) 16.2 mp. 2. Várnai (MTK) 17.3 mp. 3. Várkonyi (BBTE) 17.4 mp. Magasugrás: 1. Késmárki Kornél (BBTE) 188 cm. 2. Umfaher (Grác) 175 cm. 3. Udvardi (BBTE) 170 cm. Távolugrás: 1. Rátz József (FTC) 650 cm. 2. Hahn (MTK) 624 cm. 3. Wessely (WAC) 623 cm. Püspöki első két ugrásánál belépett, harmadikra csak 598-at ugrott és így kiesett a döntőből. Rúdugrás: 1. Király István (DGASE) 350 cm. 2. Op­penheim (WAC) 320 cm. Súlydobás: 1. Darányi József (MAC) 14.10 m. 2. Hunyadi (BBTE) 13.34 m. 3. Egri (MAC) 13.20 m. Da­rányi elsőre éri el a legnagyobb dobását. Diszkoszvetés: 1. Egri Kálmán (MAC) 43.80 m. 2. Da­rányi (MAC) 40.31 m. 3. Paquier (WA1­) 39.11 m. Gerelyvetés: 1. T. Szabó Emánuel (MAC) 5.06 m. 2. Umführer (Grác) 55.96 m. 3. Absenger (WAC) 52.40 m. Négyszer 100 m­.: 1. BBTE (Borsi, Fluck, Szalay, Odri) 44.4 mp. 2. WAF 44.8 mp. 3. WAC 44.9 mp. A MAC megóvta az előfutamában győztes­­WAF győzelmét, s mi­vel azt elutasították, a döntőben nem indult. 800—400—200—100 m. staféta: 1. BBTE (Barsi, Odri, Fluck I., Fluck II.) 3 p. 30.2 mp. 2. WAC 3 p. 32.4 mp. 3. MTK­ Pogány Géza-vándordíj-pontverseny: 1. BBTE 36 pont. 2. MAC 24 pont. 3. MTK 20 pont. Ifjúsági távolugrás: 1. Szekrényessy István (MTK) 46.90 m. BIRKÓZÁS Magyarország Európabajnoki birkózó-reprezentánsai Eddig Kárpáti, Papp, Ferenczi és Badó a válo­gatottak A régi képviselőházban vasárnap megrende­zett válogató birkózóversenyt rekordközönség és szebbnél-szebb küzdelmek jellemezték. Légsúlyban: Magyar győz Zombori ellen. A válogatóbizottság a két bajnok között kétszer húszperces mérkőzést tartott, amelyben Magyar rutinja pontgyőzelemre segítette. Pehelysúlyban: Kárpáti az első tíz percben mutatott nagytechnikájú támadó munkájával pontgyőzelmet aratott Ambrus ellen, majd a nyíregyházi Benkőt is legyőzte. Ennél a mérkő­zésnél is az első félidőben biztosította be győ­zelmét. A második tíz percben Benkő egyenlő­­erejű ellenfélnek mutatkozott. Benkő csípődobás­­sal győz Ambrus fölött. Könnyűsúlyban, Matúra győz pontozással Károlyi ellen. Keresztes kétszer húszperces ha­talmas küzdelem után biztosan győz Matúra ellen. Kisközépsúly: Papp négypercnyi gyönyörű küzdelem után tussolja a kaposvári Privaleseket. Nagyközépsúly: Ferenczi a kétszer három­perces parterre­ munka alatt biztosította be fö­lényét és ezzel győzelmét a ceglédi Nagy ellen. Nehézsúly: Radó is csak kétszer húszperces menetidő után tudta határozattá tenni pontgyő­zelmét Szelky fölött. A válogatóbizottság a verseny színhelyén hir­dette ki, hogy az­­Európa-bajnokságokon a ma­gyar színeket a pehelysúlyban Kárpáti, a kis­­középben Papp, a nagyközépben Ferenczi és a nehézsúlyban Radó fogják képviselni. A lég- és könnyűsúlyban kedden este hét órakor a MÁV gépgyári sportkör birkózóter­­mében tartják meg a még hátralévő két mér­kőzést Magyar és Tasnádi, illetve Keresztes és Károlyi között. KERÉKPÁR Magyarország 1927. évi hegymászóbajnoksága A Budai KE rendezésében vasárnap délelőtt tartották meg az Istenhegyi-úttól a Svábhegyre vivő útvonalon, a három és fél kilométeres távol­ságon a kerékpáros hegyibajnokságot. A ver­seny a favorit Lovasi győzelmével végződött, aki azonban alaposan elmaradt múlt vasárnap 10 perc 15 másodperccel felállított országos re­kordjától. A három kategóriában lebonyolított hegyi­verseny részletes eredménye a következő: Magyarország 1927. évi hegymászóbajnoksága: Bajnok: ifj. Lovass Károly (MTK) 10.29 mp. 2. Vida I­. (Turul KK) 10.34 mp. 8. Wittner (Árpád KK) 10.38 mp. 4. Istenes J. (UTE) 10.42 mp. 5. Bálint (Postás) 10.44 mp. 6 Huszka (Vil. KK) 10.45 mp. 7. Denczler (Nyomdász) 10.46 mp. 8. Kimár (NTC) 10.48 mp. 9. Suba (KKK) 10.49 mp. 10. Hor­váth (Kitartás KK) 10.50 mp. 11. Garay (Horgony KK) 10.54 mp. 12. Szenes (KAC) 10.57 mp. 13. Fischer (Nyom­dász) 11.08 mp. 14. Juhász (Vil. KK) 11.10 mp. 15. Thum (Viktória) 11.12 mp. 16. Gondy (Kisp. Szd­. KK) 11.13 mp. 17. Horváth (Turul KK) 11.15 mp. 18. Rácz (Turul KK) 11.23 mp. 19. Hartmann (Vil. KK) 11.30 mp. 20. Kék (UTE) 12.18 mp. Juniorok 1. Mester (Diadal KK) 10.43 mp. 2. Habán (Lehel KK) 11.13 mp. 3. Krausz (Csillag KK) 11.19 mp. 4. Hugyecz (Postás) 11.21 mp. 5. Koptasik (BTK) 11.28 mp. 6. Posch (UTE) 11.27 mp. 7. Győrffy (nyomdász) 11.29 mp. 8. Simala (UTE) 11.30 mp. 9. Kaszás (FTC) 11.31 mp. 10. Lehoczky (Turul KK) 11.32 mp. Szeniorok: 1. Kordon (UTE) 11.55 mp. 2. Knoch (KAC) 13­0 mp 3. Kasmert (MTK) 13.21 mp. 4. Zsák (KAC) 13 27 mp. 5. Papp (FTC,) 13.38 mp. 6. Szilágyi (RKK) 13.45 mp. 7. Kriegsgraber (RKK) 14.03 mp. 8 .V­ffos (Csillag KK) 14.35 mp. Rex gyásza: Király Dezső kitűnő újságíró­­kollégánkat, a Sporthirlap Rex néven ismert pompástollú humoristáját, fájdalmas csapás érte. Édesatyja, Kaufmann Lajos köztiszteletben állt nagykereskedő pénteken rövid szenvedés után váratlanul meghalt. Vasárnap délután temették a kiterjedt rokonság, barátai és a fővárosi ke­­reskedővilág nagy részvéte mellett. Az elhunyt gazdag érdemeit Hevesi Simon dr. méltatta mé­lyen megindító, nemeshangú gyászbeszédben.